Для молодшого шкільного віку
Андрусяк І. Дитина з мішка:повість-казка /Іван Андрусяк; мал. Валерія Крижановська.- Тернопіль: Богдан, 2024.-56 с.:іл.
Кальошко — один із численних українських фольклорних персонажів, якими лякають дітей. Мовляв, прийде вночі, забере в мішок і понесе в темний ліс… А що далі? І чому ніхто не запитує, якої думки про це сам персонаж? І що зробить Кальошко, якщо в його мішку одного разу й справді невідь звідки знайдеться дитина?..
Вротна Ю. В. Коровай, який роздавав вайфай: фантастична повість із елементами техно/ Ю. В. Вротна ; худож. М. Іванова. - Тернопіль : Богдан, 2024. - 72 с.
Прабабуся подарувала Михасеві на день народження коровай, але хлопчик зігнорував подарунок, бо «то не вайфай». Коровай, звісно, засмутився - але не образився, а вирішив… апґрейднутися! На цьому нелегкому шляху його чекають дивовижні пригоди і неймовірні персонажі - кумедний пан Товстенко, бездомний пес Омега, кулінарна технологиня Катерина Василівна, дівчинка-винахідниця Марійка Кюрі… Та чи допоможуть вони здійснити Михасеву мрію?
Історії про важливе. 75 притч для роздумів із дітьми / авт.- упоряд. Е. Добровольська ; худож. Я. Писанко. - Київ : ІРІО, 2024. - 176 с.
Усі діти потребують мудрих порад, і вони можуть отримати їх у короткій, але цікавій чи навіть казковій формі. Для цього й існують притчі – повчальні оповідки, кожна з яких містить певний життєвий урок, спонукаючи до роздумів.
Історії з цієї книжки вчать дітлахів любити свою сім’ю і свій край, піклуватися про інших людей і водночас відстоювати власні інтереси, бути добрими, сміливими й великодушними. І хоча герої притч – наші сучасники, кумедні звірята чи добре знайомі дітям казкові персонажі, однак історії, що з ними трапилися, насправді мають глибокий зміст, який змусить задуматися не лише дітей, а й дорослих.
Макаревич М. Казки про дерева, птахів та людей. Народжені під час війни / М. Макаревич ; худож. А. Савчук. - Київ : Саміт-книга, 2024. - 48 с.
Сучасна українська казка допомагає осмислити нові досвіди, впоратися з широким спектром переживань, що викликані нашим воєнним сьогоденням. У більшості народних та авторських казок світу Добро перемагає Зло. У казках Мирослави Макаревич – теж так. «Казки про дерева, птахів та людей» показують, як у світі все тонко переплетено; як від дій кожного з нас залежить майбутнє – особисте, родини, рідної землі, всієї планети; як у часи найтяжчих випробувань важливо берегти та підтримувати одне одного, нести Світло.
Мензатюк З. З. Планета Диваків: оповідання / Зірка Мензатюк ; худ. Н. Куневич. - Чернівці : Букрек, 2024. - 68 с.
Михась Попадюк живе у країні, що вже не існує. Школяру і його друзям доводиться стикатися з реаліями радянського часу: обманом, крадіжками перекладанням на інших власних провин. У таку прикру реальність раптово потрапляє зоряний прибулець з далекої галактики. Знайомство з ним - це велика подія для Михася, а водночас, - чимале випробування на чесність, порядність та відданість. Як зреагував на земне життя космічний мандрівник і, найголовіше, - чи вдалося таки йому потрапити на потрібну планету?
Мензатюк З. З. Зимовий пікнік: оповідання / Зірка Мензатюк ; худ. А. Стрілак. - Чернівці : Букрек, 2024. - 32 с.
Ця книжка розкаже вам про пташок, що зимують в Україні. Ви станете їхніми друзями. Адже навчитеся допомагати птахам у найважчий для них час. Тож виростайте розумними і дбайливими! Любіть свою землю!
Остапенко Г. С. Моя Україна і я: мудрі комікси / Г. С. Остапенко, Н. В. Людкевич, О. В. Кочура. - Київ : Світич, 2024. - 64 с.
Ця збірка коміксів допоможе маленьким читачам і читачкам навчитися робити правильний вибір у різних життєвих ситуаціях, орієнтуючись на демократичні цінності й мультикультурність. Після кожного коміксу подано кілька запитань, які заохочують дітей до роздумів та обговорень. Збірка складається з 25 коміксів, що зображують обставини, у яких може опинитися кожна дитина.
Прудник С. В. Казки Пущанського лісу : казки / С. В. Прудник ; худож. Л. Федорченко. - Тернопіль : Богдан, 2024. - 208 с.
Їжачок Пантулько і його друзі – дуб Жартун, мох Мохлик, равлик Мирко, білочка Грася, сорока Груня, ящірка Смарагдичка, мишка Карапка – живуть у звичайному незвичайному лісі. Що не день, то в них нова пригода. Весела й не дуже, тривожна, а часом і небезпечна, повчальна і навіть з викраденням. Вони разом катаються в трамваї, пишуть листа хворому хлопчику, рятують зимове довгоспання… Гуртом піклуються про рідний дім – Пущанський ліс. Навіть тоді, коли приходить війна…
Пуляєва А. Справжні свята: путівник для найменших / А. Пуляєва; худож. Д. Федченко. – Харків : АССА, 2024. – 32 с.
Книга «Справжні свята. Путівник для найменших» у простій та доступній формі розповідає про те, як насправді наші пращури відзначали відомі свята протягом усього календарного року. Кожен із розгортів – це мандрівка у святковий світ України, під час якої діти дізнаються, що таке дідух і різдвяні павуки, потраплять до оселі на Святвечір, зрозуміють таємне значення великодніх писанок, познайомляться з персонажами вертепу й купальськими обрядами та багато іншого.
Світова С. Чоловік, який рахував птахів / С. Світова ; худож. Г. Вергелес. - Київ : КАЛАМАР, 2024. - 56 с.
Жив собі чоловік, і життя його було смутне й невеселе. Він пробував пекти хліб, плавати кролем, співати в церковному хорі і навіть продавати автівки, але жодне із цих занять не приносило йому радості.
Одного дня на лаві у парку чоловік знайшов газету, в якій оголошення запрошувало його вирушити на далекий острів рахувати птахів. І з цього моменту в житті чоловіка розпочинаються великі пригоди, сповнені карколомних перипетій, красивих світанків, неймовірних відкриттів – про себе, про птахів і про світ.
Бо саме тоді, коли він навчився дивитися і бачити, слухати і чути, прийшла в його життя радість і залишилася назавжди.
Сілакова О. П`ять вершин / О. Сілакова ; худож. Л. Гусак. - Харків : Крокус, 2024. - 36 с.
У заповіднику «Кам`яні Могили» на Донеччині загубилося Лисеня. Шукаючи маму, звірятко навідує вершини давніх гір (Гостра, Жаба, Витязь, Панорамна, Південна), зустрічає різних мешканців заповідника (журавлів, гадюк, ящірок), блукає серед рідкісних степових рослин. Так, супроводжуючи маленького героя в його пошуках, ми поступово відкриваємо для себе цей неповторний край.
Художня оповідь доповнена короткими пізнавальними довідками.
Скуловатова О. В. Сміттярики: казкова екоповість / О. В. Скуловатова ; худож. Н. Бутенко. - Біла Церква : Час Змін Інформ, 2024. – 104 с.
У новій казковій екоповісті Олени Скуловатової читачів чекають пригоди сміттяриків, які живуть на звалищі. У книжці немає нудних повчань, але після її прочитання діти зроблять висновки про важливість сортування сміття, збереження екології й дбайливого ставлення до всіх живих істот.
Шашкова-Журавель І. О. Озеро у Квітосіївському парку. Данаприки: повість-казка / І. О. Шашкова-Журавель ; худож. О. Кондратенко. - Біла Церква : Час Змін Інформ, 2024. - 136 с.
Маленькі чарівні істоти з потужною енергією полюбляють жити біля води. Вони звуться дана?приками на честь скіфської назви річки Дніпро «Данапр» («дан» — річка та «апр» — глибокий). Данаприки живуть в сучасному українському місті та, подібно до людей, є дуже різними. Так, комусь із них подобається дбати про довкілля, ділитись своєю позитивною енергією та розвиватись, а деяким більш до смаку зловтішатись та в різний спосіб (іноді дуже кумедно) капостити. Одного разу підступний данаприк - лиходій потрапляє до спільноти добрих данаприків з метою посіяти серед них заздрість та зруйнувати їх дружбу.
Для середнього шкільного віку
Вздульська В. Київ. Неймовірні історії великого міста / В. Р. Вздульська; худож. І. Литовка. – Київ: ІРІО, 2024. – 128 с.
Головний герой цієї книжки – величне місто Київ. Він сам розповідає про своє народження, пригоди, які з ним ставалися, відомих людей, які в ньому жили, про райони, будівлі, пам’ятники, стінописи і ще багато-багато цікавинок, що їх зберегла столиця України. Це не посібник з історії міста, а змістовний і цікавий путівник, завдяки якому читачі значно розширять свій кругозір. Видання призначене для сімейного читання, а також для сторітаймів у школі, зокрема на уроках історії, краєзнавства, мистецтва тощо.
Владимирська Г. О. Таємні історії картин / Г. О. Владимирська ; худож. В. Кононенко. – Київ : Мистецтво, 2024. – 112 с. : іл.
Це видання – розповідь про український живопис і графіку для дітей. Автор виразно та цікаво впливає на дитячу уяву та веде юного читача по лабіринтах незвіданого й прекрасного. У різні моменти життя у дитини виникають запитання: для чого людині потрібне мистецтво, як розуміти живопис? Чому потрібно знайомитися з музеями, дивитися на картини й скульптури і взагалі – старатися зрозуміти мистецтво? Автор пропонує відповіді на ці питання. Авторка обрала своїм помічником у розгадуванні таємничих історій картин спанієля Лео, який намальований у різних інтерпретаціях відомим художником Віктором Кононенком.
Книга написана для школярів від 7 до 15 років, а також зацікавить їхніх батьків, оскільки розрахована для сімейного читання.
Войцехівська О. Сови короля Данила / О. Войцехівська ; худож. О. Болотова. - Київ : Портал, 2024. - 88 с.
Сови Угу-Угу і Тану-Тану вирушають у подорож, шукаючи новий дім. Та, коли їм стрічається на шляху князь Данило, вирішують пристати до його свити, щоб разом із ним захищати домівки його людей. Птахи стають вірними супутницями князя і не покидають його ні на мить: разом із ним пускаються в довгу дорогу до монгольського хана, що прагне загарбати пів світу, спостерігають, як Данило довго зводить міцні укріплення довкола своїх міст, а тоді враз їх руйнує, літають із князем до Холма, Галича і Львова…
Та чи вдасться совам в усіх тих мандрах віднайти те, що вони втратили? Який він – справжній дім? Де його шукати? І як захистити тих, що знайшли домівку у твоєму серці?
Запольська І. Таємний путівник глядача. Мандрівка в історію українського театру / І. Запольська, В. Р. Вздульська ; худож. К. Ковальова. - Київ : Портал, 2024. - 72 с.
Дитинство - найкращий час для знайомства з театром. Адже цей вид мистецтва, як мало який інший, дає простір для грайливості й інтерактивності, а водночас нагадує про важливість базових правил взаємодії з людьми. «Таємний путівник глядача» пропонує юним читачам мандрівку в дивовижний світ театру, розповідаючи про його розмаїті форми, базові принципи й видатних діячів.
Авторки придивляються до історії театру від античних драм до «Березоля», від церковних театралізованих дійств до сучасних імпровізаційних вистав - і в усіх цих проявах знаходять спільне: людське тяжіння до гри й задоволення, яке ми від неї отримуємо.
Макаревич М. Музична Україна. 12 українських композиторів XX–XXI ст. / М. Макаревич ; худож. Т. Животкова. – Київ : ІРІО, 2024. – 60 с. : іл.
«Музична Україна. 12 українських композиторів ХХ–ХХІ ст.» – збірка есеїв про 12 українських композиторів, чия творчість увійшла до скарбниці всесвітньої музичної спадщини. Представлено цікаві факти біографії композиторів та інформацію про перлини української класичної музики у виконанні найкращих українських музикантів, зокрема, скрипальки Богдани Півненко, Національного ансамблю солістів «Київська камерата», академічного камерного хору «Київ».
Ольховська О. Уроки ЕКО-мислення маленької По / О. М. Ольховська, Ю. В. Єрьоменко ; худож. Є. Мякотіна. - Харків : Ранок, 2024. - 80 с. : іл. - (Читай. Пізнавай).
«Уроки ЕКО-мислення маленької По» – ілюстроване інформативне художнє видання, що допоможе розвинути у дітей екологічну самосвідомість, відповідальність за навколишній світ, критичне мислення. Головна героїня – шестилітня Полінка (скорочено – «По»), яка граючись із своїм старшим братом «школу» проводить йому та іноді батькам уроки. Легка та цікава історія захоплює читача та надає багато інформації щодо питань екології.
Додаткові матеріали: інструкції щодо виготовлення власних екологічних іграшок; ігри та вправи для розвитку екологічної самосвідомості.
У давнину Бакота була літописним містом із замком і скельним монастирем, згодом стала селищем на березі Дністра, а тоді назавжди зникла під водою. Ця книжка — плетиво трьох різночасових історій, об’єднаних пам’яттю і дитячими досвідами.
Мал із родини ремісників, але його батько тепер служить у княжому війську. Хлопчик сумує за ним, прагне знайти скарб і опанувати власне ремесло. Ївга гостює в селі у бабусі. Тут вона зустрічає археологів і певна, що вони шукають скарб. Але що, як він не закопаний у землі, а стоїть на полиці в бабусиній хаті? Женя мріє про мандри й відкриття. З бабусею Ївгою вони їдуть до Бакотської затоки, де поховані рештки селища її пращурів, багатовікова історія і, можливо, навіть скарби…
Перлулайнен Л. На край світу: для дітей від 11 до 14 років / Л. Перлулайнен. - Львів : Апріорі, 2024. - 32 с.
В дохристиянські, язичницькі часи в давньому Пліснеську народилися близнюки - внуки головного жерця. За тодішніми уявленнями, у них була одна душа на двох: одному належала її світла половина, другому - темна. Щоб не переплутати, рекомендувалось убити обох. Але жрець домовився з богами, знайшовши лазівку залишити дітей серед живих.
Близнюки підросли і вирушили в подорож на край світу: хотіли запобігти тому, щоб сонце померло і настала зима. Дорогою вони зустріли багато міфічних створінь, пережили безліч різних пригод і не раз були в небезпеці. Але мужньо і з вигадкою долали перешкоди. А ще їм наснилися віщі сни про майбутнє Пліснеська…
За пригодами близнюків з хмар із цікавістю спостерігали давні слов’янські боги.
Полянко В. В. Слобожанська Атлантида: повість / В. В. Полянко. - Київ : Ліра-К, 2024. - 196 с.
П`ятикласник Мирослав дізнається, що легендарний символ рідного міста втрачений, і вирішує його відшукати. Спершу цю затію ніхто не сприймає всерйоз, навіть батьки. Але після кількох мандрівок містом та околицями шукачі розкривають велику таємницю, яку лиходії приховували від сторонніх очей не одне століття.
Проща В. Стрічка, каблучка, баламути й обручка / В. Проща ; худож. Є. Гришко. – Київ : Моя кн. полиця, 2024. – 104 с. : іл. кольор. – (Кольорові світи)
Українська культура надзвичайно багата на різноманіття прикрас, і саме в цьому різноманітті ми можемо знайти відображення естетики та майстерності. Українці завжди цінували красу та захоплювалися творчістю ювелірів, одночасно пізнаючи та оцінюючи оздоби інших народів. Але й наша спадщина вражає своїм багатством.
Згарди, ґердани, корали, пацьорки, дукачі, колти, лунниці, салби, баламути, шелести і дармовиси – ці всі чудові прикраси зберігають в собі не лише естетичну, а й глибоку культурну цінність. Наприклад, орнаментований чокер на Лесі Українці виглядає дуже сучасно, а одна з перших леді України обрала давні баламути для інавгурації чоловіка, що символізує нашу багатющу традицію. Чи, можливо, князь Святослав був першим, хто започаткував традицію чоловічих сережок, що згодом підхопили козаки, а тепер ця традиція знову популярна серед наших захисників.
Ця книга пропонує чудову можливість дізнатися більше про ці прикраси, оскільки кожній з них присвячено коротку історію, в якій головними героями є наші сучасники. Вона дозволяє зрозуміти, чому певні прикраси були так шановані в різних регіонах України, і допомагає розібратися в складних назвах.
Зануртесь в історію країни через її прикраси та поділіться знаннями з близькими – це не лише цікаво, а й захопливо!
Радзивілл О. Оповиті легендами. Славетні правительки і правителі Русі-України: нариси / О. А. Радзивілл; худож. О. Кононученко. – Київ: Вид-во РМ, 2024. – 192 с.
Здавалося б, що цікавого можна дізнатися про правителів і правительок середньовічної Русі-України? Адже про них уже написано дуже багато і наукових праць, і повістей, і романів, а ще знято фільми, поставлено вистави... Проте ці справді непересічні особистості досі оповиті таким густим серпанком таємничості, що годі відрізнити правду від вигадки, а легенду – від документального свідчення. Ця невеличка книжка – спроба відсунути або хоча б трохи відхилити ту щільну завісу, дізнатися, якими ж були ті самі оповиті легендами князі, княгині та князівни, від волі яких часом залежала доля не лише Русі, а й цілої Європи.
Запрошуємо в захопливу мандрівку сторінками нарисів й бажаємо несподіваних відкриттів і феєричних осяянь! Цікаві пізнавальні рубрики й творчі завдання стануть вашими дороговказами в цій мандрівці.
Для всіх, хто хоче знати більше про минувшину Батьківщини, кого цікавить середньовічна історія України та Європи, написана ця книжка.
Сердюк М.Суперлюди.Технологія незламності / Марія Сердюк; мал. ЛесяБельдій. - Київ: Моя книжкова полиця, 2024.- 80 с.:іл.
Суперлюди серед нас! Люди з надзвичайними можливостями, сталевим характером і незламною волею. Люди, тіло яких дало збій, але вони не зламалися, справили його й живуть щасливе та повноцінне життя. Руся і Саша із суперногами, Ілля із супероком, Маша із супервухом, Ерін із серцем, яке працює від батарейок, та багато інших чудових людей доводять: неможливого не існує. Ми покажемо, що фізичні недоліки — це насправді не вади, а справжня суперсила. Головне — знати, як цією суперсилою користуватися.
Скуловатова О. Щоденник моєї ма: повість / О. Скуловатова ; худож. В. Печеник. - Харків : Віват, 2024. - 280 с.
Аврора мешкає разом із мамою та молодшим братом у Києві. Їхній тато служить у ЗСУ та перебуває на фронті. Надворі зима, й через часті вимкнення світла мама на якийсь час завозить дітей у село. Аврорі це не до вподоби: понад усе вона любить грати в «Роблокс», а в дідуся немає інтернету. Нудьгуючи, дівчинка випадково знаходить старий мамин щоденник - і занурюється в історію давніх літніх пригод, у яких бачить маму зовсім по-новому...
Дружба, перша закоханість, пошук свого місця в житті, розчарування і перемоги - ці речі існують у всіх поколіннях. Тож, можливо, старий щоденник зможе стати містком між Авророю та її мамою і допоможе їм порозумітися?
Снігур О. Як упіймати сніданок : коротка історія їжі / О. Снігур ; худож. Ю. Несміянова. - Київ : Портал, 2024. - 103 с. : іл.
Перед вами динамічний і дотепний екскурс в історію їжі від появи перших людей до сучасності. Поринаючи у смачний світ минулого, юні читачі дізнаються, як наші предки навчилися готувати, які страви та харчові продукти споживали в різні історичні епохи. Книжка розповідає, що їли перші племена, які населяли українські землі, як бенкетував Володимир Великий, що готували в походах козаки, коли винайшли борщ, чому монастирі були законодавцями гастрономічної моди, чим ласувала українська шляхта, які випробування пережила українська кухня у XX столітті, а також чим ми смакуватимемо у майбутньому.
«Як упіймати сніданок. Коротка історія їжі» стане чудовою та пізнавальною розвагою для сімейного читання, а також цікавим і змістовним помічником у школі.
Тиліщак В. С. З мамонтами і бізонами. Як жилося людям у льодовиковому періоді / В. С. Тиліщак ; худож.: Г. Вергелес, М. Соловйова. - Київ : Портал, 2024. - 88 с.
У книзі «З мамонтами і бізонами. Як жилося людям у льодовиковому періоді» автор відтворює побут наших прапрапредків, які жили на українських землях на межі льодовика. Що вони їли, вдягали, як полювали й облаштовували житло? Може, й собі чогось навчимося: скажімо, кип’ятити воду за допомогою каменя.
Для старшого шкільного віку
Береза Р. Билиці Карпатського краю / Роман Береза. - Львів : Література та мистецтво, 2024. - 224 с.
Карпатський край, що віддавна вважався оазою переказів, легенд і билиць, постає у книзі як мальовничий куточок України, в якому досі живуть люди, наділені неймовірними можливостями, красою, силою і мужністю.
Захопливі історії кохання, звитяги за щастя, містичні таємниці та несподівані відкриття, боротьба з підступністю і злом, яку ведуть персонажі оповідей, нерідко отримують неочікувану розв’язку. Познайомившись з героями билиць, поринувши в колорит їхнього життя і побуту, посмакувавши багатством мови, кожен читач матиме непересічну нагоду переконатися в тому, яка барвиста, неповторна і незнищенна культура українського народу.
Васильчук В. Б. Шалена Богдана: повість / Віктор Васильчук ; худож. О. Кондратенко. - Біла Церква : Час Змін Інформ, 2024. - 104 с.
Шістнадцяте століття… Українські землі потерпають від ординських набігів. Однієї серпневої ночі татарський чамбул нападає на маленьке волинське село. Гине колишній козацький гармаш Радкевич. Його сім’я намагається втекти від людоловів. Попри все, дружина з меншою донькою потрапляють в ясир. Старшій Богдані дивом вдається врятуватися. Її знаходить непритомною на березі річки православний священник сусіднього села. Оговтавшись, дівчина наважується самотужки розшукати викрадених рідних і повертається в рідне село, де тамтешній коваль Северин допомагає опанувати майстерність козацького бою. Невдовзі Богдана волею долі опиняється в гущі козацько-селянського повстання під проводом відважного гетьмана Косинського…
Гаврильченко А. Валина посвідка / А. Гаврильченко ; худож. К. Степась. - Київ : Портал, 2024. - 136 с.
Валя живе в селі на Полтавщині. У неї є мама і вітчим, а ще - молодші брати й сестри, яких треба доглядати. Валя не пам’ятає свого тата: він загинув у Другій світовій війні. Вітчим дівчинки - голова колгоспу, який страшенно боїться перевірок «із центру», адже після них родину можуть заслати до Сибіру. Чоловік хоче знищити Валину посвідку про народження, бо там є інформація про її справжнього батька. Але що не так із Валиним татом?..
Це історія про те, як у рік смерті Сталіна головна героїня поступово дізнається правду не тільки про свого батька, а й про те, якою була нещодавня війна: про загарбницькі плани СРСР і немилосердне ставлення командування до радянських солдатів. Усе це Валі доведеться осмислити й прийняти, щоб почати краще розуміти власну сім’ю. А в пошуках правди їй допоможе нова подруга, яка розуміє дівчинку, як ніхто інший.
Корній Д. (Замойська М.) Чарівний звірослов українського міфу. Птахи / Д. Корній ; худож. С. Мудра. - Харків : Віват, 2024. - 432 с.
У ваших руках чарівна книжка - провідниця у світ птахів, реальних і витворених багатою уявою праукраїнців. Пернаті в’ють гнізда на липі біля хати й на горищі багатоповерхівки, у садках і парках, але передусім у казках, легендах, притчах, колядках, щедрівках і колискових. Вони можуть легко дістатися Ирію й відімкнути його ключами, постають творцями-деміургами та провісниками волі богів. Ці птахи пророкують долю цілих народів або ж просто через слова колискових і забавлянок допомагають мамі заспокоїти немовля.
Гортайте книжку - і перед вами постане величезний і цікавий шар культурної спадщини давніх українців, химерний звірослов, що його дослідила й опрацювала Дара Корній, в тому числі про Поділля.
Місюк Н. Паралельне життя безпритульних котів: історія волонтерки / Н. Місюк. - Київ : Mamino, 2024. - 120 с.
Це щемка та зворушлива історія львівської волонтерки, яка на пенсії опікується безпритульними котиками. Героїня розповідає історії тварин, яких врятувала, і як це змінило її світогляд. Волонтерка навчилася помічати, що тварини переживають емоції так, як це роблять і люди. Їм буває сумно, гірко, страшно, радісно… Вони здатні відчувати біль втрати, щастя здобуття, зацікавленість та розпач, зневіру і відданість. Жінка вкладає багато сил і часу в допомогу чотирилапим. Героїня ділиться відкриттям, які зробила за час волонтерства, і закликає читачів до відповідального ставлення до тварин, а також до самого життя, де є місце співчуттю та допомозі іншим.
Ольховська О. (Не)сіль Землі / О. М. Ольховська. – Харків : Ранок, 2024. – 96 с.
Ця збірка містить зворушливі історії із життя звичайних людей в умовах війни в України. Деякі з героїв оповідань належать до так званої вразливої категорії населення: це внутрішньо переміщені особи, люди, які втратили близьких, житло; які мають обмежені можливості й навіть інвалідність… Проте це не заважає їм залишатися людьми з великої букви, зберігати в собі любов, віру, нести світу добро і щодня знаходити сили жити далі та допомагати іншим.
Кожне оповідання збірки — це глибокий та відвертий погляд на різні долі людей, яких об’єднує прагнення робити свій, хоча б і невеликий, внесок у боротьбу з лихом заради нашої спільної Перемоги.
Рижко О. М. Гетьман на літо / О. М. Рижко ; худож. О. Грищенко. – Київ : Портал, 2024. - 68 с.
Старшокласник Марк опиняється у вирі подій, коли до його рідного містечка приїздить знімальна група: тут створюватимуть історичний фільм про гетьмана Сагайдачного. Трапилося дещо непередбачене, - і Марка запрошують зіграти роль молодого гетьмана: він страшенно схожий на Сагайдачного в юності. Щоб упоратися з роллю, Маркові потрібно налагодити стосунки із партнеркою Лізою і чимало дізнатися про життя свого персонажа.
«Гетьман на літо» — повість про кохання, дружбу й пошуки порозуміння, а також про те, що створення історичного фільму — це не лише костюми, трюки й любовні сцени, а й занурення в перипетії життя героїв і спроба зрозуміти їхні вчинки.
Повість написана до повномасштабної війни.
Немає коментарів:
Дописати коментар