Читай книги за державною програмою - 2017 рік

Книги для  дітей молодшого шкільного віку

Андрухович С. Сузір'я курки : [для мол. шк. віку] / Андрухович, Прохасько; [іл. М. Прохасько]. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 48 с.: іл.
У «Сузір’ї Курки» все навпаки: головна героїня тут – не дівчинка, а старенька бабуся Марія, яка живе високо в горах зі своєю улюбленою куркою Марічкою. Марія не припиняє з широко розплющеними очима дивуватись із цього світу і щодня відкриває для себе щось нове. Заради своїх друзів, дідусів Кулінського і Зелінського, Марія долає власні страхи і вирушає до темного лісу, в якому водяться кабанюки з крученими хвостами, ведмедевзі, які іклами розгризають скелі, а кігтями перетинають стовбури сосон, та інші чудовиська. На Марію з Марічкою в лісі чекають небезпеки, несподіванки, відкриття і справжні пригоди. Виявляється, що в лісових хатинках не завжди живуть лихі істоти, і що діти бувають хоробрішими й відповідальнішими від дорослих, і що навіть для літньої людини щось постійно трапляється вперше. «Сузір’я Курки» – це історія про дитинство і старість, про зв’язок між живими істотами і природою, про емпатію і страхи, про бабусю і дівчинку, рись і кота, про курку Марічку і велику зоряну курку Іскру, яка дивиться з небес. У книзі використано фото Олени Субач.

Барзотті  Е.  Я і світ довкола мене  / Е. Барзотті. - Харків : Фактор, 2016. - 208 с.: іл. – (Моя перша енциклопедія)
Книга складається з чотирьох розділів: “Як працює наш організм”; “Природа і екологія”; “Подорож в історію”; “Оповідання про професії”. Кожна дитина прагне якомога більше дізнатися про світ, що її оточує. Це видання відкриє малюкам, як працює їхній організм, розкаже про природу й екологію, познайомить з давніми цивілізаціями, а ще допоможе уявити, ким вони стануть, коли виростуть, яка професії для них найцікавіші.

Гауф, Вільгельм. Удаваний принц  : для дітей дошк. і мол. шк. віку / В. Гауф ; пер. укр. Л. Дерев'янко ; худож.: В. Чайчук, А. Чайчук. – Київ : Балтія-Друк, 2016. – 48 с. : іл. – (Улюблені казки).

Грімм, Якоб. Рапунцель. Улюблені казки  : [для дітей дошк. і мол. шк. віку] / Я. Грімм, В. Грімм ; худож.: В. Пустовалов, О. Ткачук, В. Чайчук. – Київ : Балтія-Друк, 2016. – 47 с. : іл.Грімм, Якоб. Три щасливці  : для дітей дошк. і мол. шк. віку / Я. Грімм, В. Грімм ; пер. укр. Л. Дерев'янко ; худож.: І. Пустовалова, В. Пустовалов. – Київ : Балтія-Друк, 2016. – 48 с. : іл. – (Улюблені казки).

Золотоволоска та інші чеські казки / Зібрав та опрацював  Карел Яромір Ербен; пар. з чеської Л.Кіцила ; іл. С.Чернишева. – 2-ге вид. – Львів : Видавництво «Астролябія», 2014.- 160 с. : іл.
Упорядкована чеським поетом, прозаїком і фольклористом Карелом Яроміром Ербеном (1811–1870) класична збірка казок, уперше представляючи українському читачеві славні чеські народні оповідки, водночас є першим виданням проекту «Містерія казки» Видавництва «Астролябія». Перебуваючи під впливом відомих німецьких романтиків Вільгельма та Якоба Ґріммів, К. Я. Ербен зібрав ці чарівні історії серед чеських селян і опрацював, звільнивши їх од тих нашарувань, що неуникненно виникають при багатовіковому переданні. Власне у цій, наданій чеським романтиком, формі казки й збереглися до наших днів. Книга оформлена за мотивами класичних ілюстрацій відомого чеського графіка Артуша Шайнера (1863–1938).

Качан А.Л. За нашим садом грає море  : лірика, ігрова поезія для мол. шк. віку / А. Л. Качан ; худож. К. Лавро. – Київ : Веселка, 2016. – 96 с. : іл. – (Українській дитині).


Збірка віршів, що зачаровують своєю образністю, ліризмом та мелодійністю.

Кирпа  Г. Мій тато став зіркою : [для мол. шк. віку] / Г. Кирпа ; худож.-оформ. О. Була. - Львiв : Вид-во Старого Лева, 2015. - 36 с. : кол. іл.
«Мій тато став зіркою» - зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім недитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. А полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою...

Мензатюк  З. З. Чарівні слова  : казочки про мову ; для дітей дошк. та мол. шк. віку / З. З. Мензатюк ; худож. К. Коляджин. – Чернівці : Букрек, 2016. – 48 с. : іл.
Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при цьому добре засвоювати український правопис. Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.


Поттер  Б. Кролик Петрик та інші історії  : повне зібр. казок / Беатрікс Поттер ; пер. з англ. Олена О'Лір. - Львів : Астролябія, 2016. - 351 с. : кольор. іл.
Чудове видання у вінтажному стилі оригінальних казок улюбленої письменниці юних британців Беатрікс Поттер.

Її герої – різні звірята, які наділені людськими рисами характеру. А майстерність казкарки, яскрава фантазія та життєва спостережливість створюють неповторну  та затишну ауру всіх 23 творів. Поспішайте й Ви познайомитися та подружитися із кроликом Потриком, білченям Горішком, качкою-калюжницею Джемкою та іншими персонажами, які постійно потрапляють у пригоди.

Рутківський В. Гості на метлі : казкова повість / В. Рутківський ; худож. І. Михайлян. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 240 с.
Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план...


Чумарна М. І. Читайко-відгадайко : загадки, скоромовки, прислів'я, смішиники, вірші- кмітливчики / М. І. Чумарна ; худож. Х. Чипурко. – Львів : Апріорі, 2016. – 60 с. :іл.
В новій книжці поетеси Марії Чумарної цікаві смішинки, загадки, скоромовки, прислів’я, вірші кмітливчики для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.Книги для  дітей середнього і старшого шкільного віку
Барзотті Е.Атлас світу для дітей : для дітей серед. шк. віку; пер. з італ. / Е. Барзотті ; худож. Е. Барзотті. - Харків : Фактор, 2016. - 96 с. : кол. іл. - (Pelican).
Тільки уявіть, скільки у світі існує різних держав, що відрізняються між собою населенням, державним устроєм, флорою і фауною - та масою речей, про які ми, дорослі, не завжди замислюємося. А що знають про це наші діти? Поцікавтеся прямо зараз, чи хотіли б вони разом з цією книгою відправитися в захоплюючу подорож по самих потаємних куточках земної кулі, познайомитися з кожною твариною і кожною пташкою й подивитися на визначні пам'ятки. Повірте, що допитливість дітей не має меж, а тому не позбавляйте їх священної радості пізнання.

Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта. - Київ : Велес, 2016. - 368 с. : портр. - (Гордість і слава України)
 У презентованому довіднику «Видатні українці. Культура. Мистецтво. Освіта» вміщено дані про життя і творчість діячів культури та мистецтва, просвіти: педагогів, письменників, поетів, художників, артистів, співаків, композиторів та інших, хто зробив значний вклад у розвиток нашої вітчизняної культури і освіти, популяризацію України в світі від найдавніших часів до наших днів. Це, зокрема, нариси про Христину Алчевську, Миколу Аркаса, Амбросія Бучму, Дмитра Гнатюка, Дмитра Донцова, Ліну Костенко, Івана Котляревського, Марка Кропивницького, Петра Могилу, Феофана Прокоповича, Григорія Сковороду, Василя Стуса, Наталію Ужвій, Лесю Українку, Івана Франка, Дмитра Чижевського, Маркіяна Шашкевича, Тараса Шевченка, Андрея Шептицького та багатьох інших.
  Довідник стане в нагоді всім, хто цікавиться культурною історією України, зокрема учням та студентам, а познайомитись з ним ви зможете, завітавши до відділу загального читального залу бібліотеки.

Вотсон Д. 39 ключів. На глибині. Кн. 6 : роман / Дж. Вотсон. – Х. : Ранок, 2014. – 240 с.
На черговому етапі змагання за тридцятьма дев’ятьма ключами 14-річна Емі та її молодший брат Ден вирушають слідами батьків до Австралії. Там вони знайомляться зі своїм рідним дядьком Шепом, потерпають від родини Кабрів, дізнаються про те, що їхня няня вміє керувати літаком, і опиняються у підземному місті Кубер-Педі, найвідомішому місці на світі з видобутку опалів. В Австралії Емі несподівано починає згадувати подробиці тієї ночі, що забрала життя їхніх батьків, і в результаті перестає довіряти навіть власному братові.

Вотсон Д. 39 ключів. Таємниця підземелля. Кн. 4 : роман / Дж. Вотсон. – Х. : Ранок, 2016. – 224 с.
Американські підлітки Емі і Ден продовжують пошуки тридцяти дев’яти ключів, сховані главою клану Кехілів по всьому світу. Цього разу хитромудрі підказки заводять їх до спекотного Єгипту. Тут несподівано для себе вони виявляють довгоочікуване послання від улюбленої бабусі і дізнаються, що серед друзів Ґрейс були такі великі люди, як Говард Картер і Вінстон Черчіль. Долаючи небезпеки, наші герої намагаються розкрити таємницю стародавньої гробниці — і знайти наступний ключ. 

Горянич М. Леся Українка і я : оповідання / М. Горянич ; іл. Т. Гущина. - Київ : Зелений пес : Гамазин, 2016. - 48 с. : іл. - (12 балів. Українська література)
З книжки "Леся Українка і я" ти дізнаєшся про життя та творчість видатної поетеси, її мужність перед обличчям долі. Книга оповість у чому життєвий та творчий подвиг цієї тендітної дівчини.
Історія життя та творчості Лесі Українки, її перемоги над собою, недугою та царатом, що душив будь-яке живе українське слово.
Легка мова та вдало розроблена інтрига тримають увагу читача до останньої сторінки, а елементи енциклопедії та вміщена в кінці табличка дозволяють використовувати книжку як додатковий матеріал на уроках української літератури, для написання рефератів, підготовки до екзаменів тощо.

Гридін, С. Кігтик ковбаско / Сергій Гридін; худож. оформленя Андрій і Діна Нечаєвські. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 158с.
П’ятикласникові Олегові життя власного кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного ранку хлопцеві доведеться прокинутися… котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулося це дивне перетворення – читайте у новій книзі Сергія Гридіна.Капранов Д. В. Мальована історія Незалежності України / Д. В. Капранов, В. В. Капранов ; худож. Ю. Журавель [та ін.]. - 5 вид. - Київ : Гамазин : Зелений пес, 2016. - 80 с. : іл.
Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями. Люди споконвіку цікавилися минулим. Монах Нестор, наприклад, вивчав записи своїх попередників і писав «Повість минулих літ», а архимандрит Петро Могила розкопував руїни Десятинної церкви. Історія та археологія завжди ідуть поруч, даруючи нам знання про те, як і навіщо жили наші предки, за що боролися, про що мріяли. І допомагають знайти відповідь на питання – навіщо ми є на цій землі. Бо сучасне виростає з минулого. 

Карман Патрік. 39 ключів. Код імператора  : кн. 8 /  Патрік Карман. – Х. : Ранок, 2013. – 240с.
Таємничий Шаолінь, велетенські міста і старовинні пам’ятки Китаю, Заборонене місто і Великий Китайський мур — це арена, на якій розгортається новий етап гонитви за тридцятьма дев’ятьма ключами до всесвітньої могутності та нечуваної влади. Але у розпалі пошуків раптом зникає Ден — його загадковим чином викрадено прямо на площі Тяньаньмень у Пекіні. Емі і Неллі у розпачі, навіть близькість до чергового ключа вже не має значення, але дивним чином пошуки Дена виявляються одночасно і шляхом до перемоги. 

 Карман Патрік. 39 ключів.  Чорне коло : кн. 5 /  Патрік Карман. – Х. : Ранок, 2016. – 208с.
Продовжуючи гонитву за тридцятьма дев’ятьма ключами, і ледве вибравшись цілими і неушкодженими із найнебезпечніших єгипетських пригод, 14-річна Емі та її 11-річний брат Ден отримують дивну телеграму від таємничого незнайомця. Ідучи за підказками, вони вирушають до аеропорту і знаходять у камері схову чергове послання і два квитки до Росії на їхнє прізвище. Саме там нашим героям доведеться шукати безслідно зниклу Бурштинову кімнату.

Корман Г. 39 ключів. Фальшива нота Кн. 2 : роман / Г.Корман. – Х. : Ранок, 2016. – 192 с.
Карколомні пригоди Емі та Дена тривають. Так само продовжуються пошуки 39 ключів, схованих їхньою бабусею Ґрейс Кехіл по всьому світу. Цього разу сліди ведуть на батьківщину Моцарта у Зальцбург. Юних героїв, яких переслідує решта учасників змагання, чекає випробування на мужність і кмітливість у катакомбах ченців-бенедиктинів, штаб-квартирі Уолта Діснея, у перегонах на катерах по Венеції. Хто переможе? Клан Кехілів чи клани Януса, Томаса і Катерини? Зірка хіп-хопу Йона Візард чи агент КДБ Ірина Спаська?

Костюк В., Костюк Н. Казкові таємниці. Казки для дітей середнього віку – К.: Український письменик, 2016.- 80с.
До збірки увійшли оригінальні казочки для дітей середнього віку. В них – відгук минулих сивих віків – князі, чаклуни, чарівники, чужинці-ординці. Словом, юному читачеві не доведеться скучати над цією книжкою.

 Крушельницька Л. І. Звірятка у моєму житті : з іл. авт. / Л. І. Крушельницька. -Львів : Астролябія, 2014. -160 с.
Автор книги — відомий український учений-археолог, громадський діяч і письменник — щиро й цікаво розповідає про тих тварин, які супроводжували її упродовж усього життя. Поєднання сумних і кумедних обставин, тонке плетиво мудрості й легкості приваблять і юного, і зрілого читача. Та неодмінно нагадають про найважливіші людські цінності: любов, чесність, жертовність, відданість і патріотизм.

Левицька, Віта. Степан Бандера і я  : оповідання / В. Левицька ; худож. В. Тихонюк. – Київ : Гамазин, 2016. – 48 с. : іл. – (12 балів).
Як отримати 12 балів з історії? Де знайти додаткову інформацію про ту чи іншу історичну подію?
У цій книжці ти дізнаєшся про добу, коли жив Степан Бандера, про події, що спонукали його до боротьби, та про несправедливі звинувачення, що їх фальсифікували недруги України. Ти зможеш сам розібратися і вирішити, кому вірити, а кому 


Леранжіс П. 39 ключів. Викрадач мечів. Кн. 3 : роман / П.Леранжіс. – Х. : Ранок, 2016. – 176 с.
У пошуках 39 ключів, які невпинно тривають, Емі та Дену допомагає їхня безстрашна няня Неллі Гомес. Цього разу вони потрапляють в Японію і Південну Корею, де несподівано зустрічають своїх старих ворогів, а також дізнаються про свого далекого родича, видатного японського полководця XVI століття. Утім битися з місцевою мафією у підземеллі доводиться їхньому рідному дядьку Алістеру. Чи зможуть наші герої, належачи до нового покоління клану Кехілів, розгадати всі коди і знаки, залишені їхньою бабусею Ґрейс Кехіл, розкрити таємницю, якій вже п'ятсот років, і знайти наступний Ключ? Чи зможуть вони розрізнити на своєму нелегкому шляху добро від зла, а друга від ворога?

Леранжіс Пітер. 39 ключів. Гніздо гадюки : кн. 7 / Пітер Леранжіс. – Х. : Ранок, 2014. – 224с.
Шалені перегони за тридцятьма дев’ятьма ключами набувають нових обертів. На чотирнадцятирічну Емі та її молодшого брата Дена чекають нові випробування в Індонезії, де вони потерпають від вивергнення вулкана, страшної пожежі, під час якої гине російська шпигунка, та чергового зрадництва підступного дядечка Алістера, а також у Північній Африці, куди вони вирушають на пошуки наступного ключа слідами Вінстона Черчіля та вождя зулусів Шака

Лущевська О. Задзеркалля : [повість; для серед. шк. віку] / О. Лущевська. - Львiв : Вид-во Старого Лева, 2016. - 128 с. : іл. 
 Нікому не подобається лежати в лікарні. Але тут у Сашки є Рос-тя - її перше справжнє кохання. Тож вона почувається щасливою, аж доки на сусідньому ліжку не опиняється знайома дівчина Діна за крок від смерті. Підступні подруги, легковажні хлопці, такі складні й незрозумілі батьки... Хто винен, що Дінка стрибнула в Задзеркалля? І чи вдасться їй знайти дорогу назад, якщо Сашка цього дуже-дуже захоче?

Мензатюк  З. З. Як я руйнувала імперію  : [повість : для серед. шк. віку] / З. З. Мензатюк. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 272 с.
«Як я руйнувала імперію» - перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули?
Герої повісті – підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються в вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше - хто його розвалив?

Рибалко М. Марічка і Червоний Король. Місто непокірних  : [для серед. шк. віку] / М. Рибалко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 256 с. – (Дивовижні світи).
Марічка і її друзі знову потрапляють до світу Червоного Короля. Але тепер тут панує таємничий тиран Імператор. Він контролює майже цілий світ. Тільки Зелене Королівство відгородилося від нової цивілізації. Але син Зеленого Короля Перелесник приєднується до бунтівників, які прагнуть скинути владу Імператора. Чи зможе Марічка з друзями допомогти бунтівникам – читайте у другій книжці трилогії Марини Рибалко «Марічка і Червоний король».

Рибалко  М.Марічка і Червоний Король. Подорож туди, де сніг : [для серед. шк. віку] / М. Рибалко. - Львiв : Вид-во Старого Лева, 2016. - 272 с. - (Дивовижні світи)  
Будьте обережнішими зі своїми бажаннями! Адже коли дуже-дуже захотіти, можна потрапити поза межі Реальності! А там… поруч зі звичайними людьми живуть дракони, розбійники, королі природних стихій, котрим притаманні людські почуття. Повернення можливе тільки тоді, коли сила дружби здолає всі випробування і з’єднає в єдине ціле амулет «Скіфське сонце».

Ручай  Г. Іван Мазепа і я : оповідання / В. Левицька ; худож. О. Грищенко. – Київ : Гамазин, 2016. – 48 с. : іл. – (12 балів).
Історія гетьмана Івана Мазепи, подана через сприйняття сучасних школярів, які разом з учителем прагнуть з’ясувати складні обставини тієї доби.
Легка мова та вдало розроблена інтрига тримають увагу читача до останньої сторінки, а елементи енциклопедії та вміщена в кінці табличка дозволяють використовувати книжку як додатковий матеріал на уроках історії України, для написання рефератів, підготовки до екзаменів тощо.
У школі конфлікт — хлопців з хутора Мазепинці дражнять "зрадниками", вони у відповідь лізуть битися. Але мудрий директор не викликає батьків, не робить записів у щоденнику — він збирає винуватців у своєму кабінеті і дає завдання: самостійно розібратися у тому, що сталося з гетьманом Іваном Мазепою, звідки іде міф про його зраду і взагалі, ким був цей вусатий дядько, портрет якого прикрашає десятигривневу купюру.

Ручай Г. Маруся Чурай і я  : оповідання / В. Левицька ; худож. І. Гречана. – Київ : Гамазин, 2016. – 48 с. : іл. – (12 балів).
Як отримати 12 балів з літератури? Де знайти додаткову інформацію про того чи іншого письменника?
У цій книжці ти дізнаєшся про життя та творчість видатної поетеси та співачки ХVІІ ст. Марусі Чурай, яка стала символом незнищенної української пісні. Ти зможеш сам розібратися, чому саме пісні цієї дівчини кликали до бою козацьке військо та зберігалися у пам'яті народу.

Савченко Л. Г.Розмовляй українською правильно / Л. Г. Савченко ; худож.-оформ. Л. П. Вировець. - Харкiв : Орбіта, 2016. - 192 с.
Просто та доступно у зрозумілій стислій формі – усі правила української граматики! Книжка допоможе покращити знання мови, як усної, так і писемної, розширити словниковий запас. Видання знадобиться учням шкіл і ВНЗ, а також всім, хто воліє говорити українською правильно!Старк  У. Диваки і зануди : [роман; для серед. шк. віку] / У. Старк ; пер. зі швед. Г. Кирпа. - Львiв : Вид-во Старого Лева, 2015. - 160 с.
Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой.  У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…

Сульберг А. Хто проти суперкрутих : [повість; для серед. шк. віку] / А. А. Сульберг ; пер. з нор. Н. Іваничук. - Львiв : Вид-во Старого Лева, 2016. - 208 с.
Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.

Ухачевський С. Казка старого мельника  / С. Ухачевський ; худож. Стахівська. – Львів : Кальварія, 2016. – 104 с. : іл.
Казка про перемогу світла над темними силами. Люди, звірі, рослини об’єднується, аби перемогти зло. І перемагають попри неймовірну потугу ворога...
У цій книжці живуть Старий Мельник і хлопчаки, які люблять слухати його історії; відважний бурсак Миколка і чиста серцем Христина; Лісова Князівна і лісовик Буркотун; сварлива молодиця Параска Забрьоха та її чоловік Іван; а також песиголовці, повітрулі, вовкулаки, хухи та інша гидь нечестива.
Головні герої книжки несподівано для себе стають Воїнами Світла, які попри неймовірну потугу темних сил, звільняють рідну землю від ворожої нечисті та повертають людям мир і спокій.

Немає коментарів:

Дописати коментар