Книги для дітей середнього шкільного віку

Галаніна  Ю. Пригоди кухарчука Бублика : Повість: для молодшого та середнього шкільного віку: Кн.6 / Галаніна  Юлія ; пер. з рос. І.Андрусяка; худож. О.Абельчакової. - 2-ге вид. - Вінниця : Теза, 2015. - 288 с. : іл. - (Цикл "Акватика").

 Чи любите ви смачно попоїсти? Якщо так, то отримаєте справжнє кулінарне задоволення. Якщо ж ні, то зрозумієте, яка вона, магія кулінарії, і чому кухня може бути головним приміщенням у палаці. Повість «Пригоди кухарчука Бублика» входить до циклу оповідок про казковий острівний світ, з історій якого українською поки перекладено тільки дві частини – перша і ця. У самому ж циклі щонайменше шість книг. Акватика – місто-королівство, яке частина його мешканців вважає найкращим на Землі. Коли кухарів з усього світу запросили на кулінарне змагання на Архіпелаг Какао, то Акватика радо виряджає корабель, щоб захистити честь своєї батьківщини. Головний герой – малий кухарчук Бублик, в житті якого пригоди і неприємності часто крокують разом. Від самого початку Бублик потрапляє в халепу: через кривдників-однолітків він упав і прикусив язик, тому тривалий час змушений мовчати і полоскати рота різними травами, щоб зменшити розпухлість. А ще нещасному малому майже нічого не можна їсти, окрім рідкої каші

Галаніна, Ю. Троє з міста: повість / Ю. Галаніна; пер.  з рос. І. Андрусяка. - Вінниця:Теза, 2015. - 249 с.:іл. – ( Акватика)
Затичка, Живчик і Смугастик мріють стати, як і їхні батьки, Королівськими Гінцями й доносити важливу кореспонденцію до найдальших закутків Союзу Королівств. Але поки що вони – всього лише учні, які втікають з уроків дивитися поєдинки Бійців Бетта Спленденс і яких настирливо доймає географією прискіплива вчителька пані Коліза. Одначе в скрутні для рідної Акватики часи саме ця винахідлива трійця умудрилася зробити те, про що десять із десяти дорослих скажуть: це неможливо! Для молодшого та середнього шкільного віку. Вперше перекладено українською!


Есаулов О. Червоний півень під дахом. Справа № 10  : для мол. та серед. шк. віку  / Олександр Есаулов ; пер. з рос. Степана Андріійовича. – Вінниця : Теза, 2016. - 153 с. - (Дитячий детектив)
Льоха Холмс і Миха Ватсон розплутали вже немало складних справ, але такої в них ще не було.
Це найнебезпечніша їхня пригода. Адже цього разу детективи та їхні друзі опиняються в таких гарячих обставинах, що їхнє життя іноді висить на волосині. Точніше, на пір’їні з хвоста червоного півня.

Маар Пауль. Китобус, або Нові цятки для Суботика  : пригодницька повість / П. Маар ; пер. з нім. Є. Горева. – 3-тє вид. – Вінниця : Теза, 2016. – 188 с. : іл. – (Пригодницька бібліотека)
Суботик — миле й кумедне створіння у водолазному костюмі і з хоботцем замість носика — давно полюбився не лише панові Пляшкеру, а й усім нам. Одначе панові Пляшкеру пощастило найдужче, бо саме його Суботик зве своїм татусем і на його примхи витрачає своє найбільше багатство — дивовижні сині цятки, здатні виконати будь-яке бажання, якщо його лише правильно сформулювати.
Одначе цього разу все навпаки — тепер уже вічно сором’язливий пан Пляшкер виконує всі забаганки свого винахідливого й непосидючого синочка. І дається це йому вкрай нелегко, тим паче, що він саме під цю пору несподівано… закохався!

Маар Пауль. Суботик у небезпеці : п'ята книжка пригод Суботика / П. Маар ; пер. з нім. О. Сидор ; пер. віршів з нім. Н. Федорак ; худож. П. Маар. – Вінниця : Теза, 2016. – 186 с. : іл. – (Пригодницька бібліотека).

Тобі цікаво дізнатися, чому Суботик розсівся на гілляці? І як опинилося порожнє крісло на іншому дереві? А все через те, що Суботика викрадено, а бажання, які він виконує, мають несподівані побічні дії. І Суботику від того щораз гіршає. Суботик у справжній небезпеці. Про все це та інші карколомні колотнечі й незвичайні пригоди Суботика ти довідаєшся з цієї книжки. 

Таунсенд  Сью.Таємний щоденник Адріана Моула : роман /  Сью Таунсенд ; пер. З англ.  А. Сагана. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 240 с.
У тринадцятирічного Адріана стільки мук, що ровесникам і не снилося. Вугри, проблеми в школі, проблеми зі здоров’ям, улюблена дівчинка зустрічається з кращим другом, складні відносини між батьками, які ось-ось розлучаться, неприйняття його поезії — і це ще далеко не все.

Все не буває так погано, щоб не могло стати ще гірше, особливо, коли ти — інтелектуал-підліток. А ще у Адріана є войовнича бабуся, здатна захистити внука від знущань. Ну і те, що книга написана у формі щоденника і листів, що надає їй особливий шарм.
Функе К. Іграїна Безстрашна  : повість /  Корнелія Функе ; ред. Н.Брискіної; пер. з нім. О.Логвиненка. - Вінниця : Теза, 2011. - 252 с. : іл. - (Пригодницька бібліотека).

 Хто ж з дівчат не хотів би бути хоч на краплиночку схожий на Іграїну? Ну, звісно, з нормальних дівчат, а не з тих, у кого в голові тільки ляльки, прикраси, косметика і хлопці. Вона навіть сукні вдягає на свята, бо це не вельми зручний одяг для лицарки. Іграїна справді смілива. А як інакше, коли живеш у зачарованому замку, а твої батьки могутні чарівники? Старший братик теж володіє магією, хоча поки у нього не зовсім добре виходить. А ще у замка є секрет – балакучі живі книги заклять. Хто володіє ними, має непереможну могутність. Як у кожній справжній чарівній історії для дітей, дорослих треба нейтралізувати, щоб саме дітям довелося розгрібати купу проблем і заразом рятувати світ. Цього разу мама і тато Іграїни готували доньці подарунок на десятиліття, трошечки помилились у власному заклинанні та обернулись на... свиней. Вони досі можуть розмовляти, а ось чарувати – ні. 

Немає коментарів:

Дописати коментар