Книги від Українського інституту книги (за програмою -2023р.)

Для дошкільників


Захарук, А. Хвости. Найперший детектив / АннаЗахарук ; іл. О. Шкаврон. — Київ : Час майстрів, 2023. — 40 с. : іл. — (Я граюся, я вчуся).
Ян ще в дитсадку, тому не може сам ходити всюди, де йому цікаво. Та він має робопса, здатного вирушити будь-куди замість господаря. Цього разу — у гущавину лісу. А там переполох: у ящірки зник хвіст! Що сталося? За справу береться детектив їжак, і робопес стає його помічником. Нумо розслідувати цю справу разом із героями! За записником детектива визначимо, хто з тварин залишив сліди. Також доведеться скласти фоторобот, перемалювавши деталі за описами свідків. А щоб знайти зниклий хвіст, треба розібратися, кому який належить! 

Лебедєва, О. Листи Катрусі до святого Миколая та бабусі / Олена Лебедєва. — Київ : Час майстрів, 2023. — 40 с. — (Книга Нового року).
Читання цієї зимової, але теплої історії зацікавлює дитину темою листування. Скористайтеся нею як інструментом, щоб разом створити листа до бабусі, дідуся, тата — когось близького, хто зараз далеко. Ви можете втілити цю казку в життя. Це подарує вам не лише радість і відчуття дива, а й нагоду познайомити дитину з буквами. 

Фінберг, О. Бучик у місті Лева / Олена Фінберг; намал. В. Єсіпова-Левіч. — Київ : Дух і літера, 2023. — 55 с.
Книга «Кіт Бучик у місті Лева» — продовження розповіді кота Бучика. Він розповідає про відрядження до Львова, про свої враження від шляхетного міста, нові знайомства й пригоди. Кіт Бучик — справжній друг. Відданий, кмітливий, безстрашний. Попри небезпеку, страх, біль неминучих втрат він впевнений у перемозі, робить все можливе для її наближення. Особиста історія Бучика — частина історії країни. Разом із читачами Бучик дорослішає, міцнішає. 

Для молодшого шкільного віку


Винник Т. Місто на вікні / Тетяна Винник; мал. Ірина Панаріна. – Київ: Міміно,2023. – 47 с.

У книзі розповідається про досвід війни очима двох братів. Одного разу в їхнє красиве і спокійне місто увірвалася війна. Тато пішов на фронт, а діти дивилися у вікно на своє колись прекрасне і світле місто, по дорогах якого тепер снували танки, а над ними літали гелікоптери. І лише троянда, яку батько посадив на день народження одного з хлопчиків, видавала настрій дітей, нагадуючи про тата. Проте багато змінюється, коли діти, програючи свій травматичний досвід, знаходять вихід із важкої психологічної травми за допомогою творчості. Вони починають малювати місто своєї мрії — спокійне і світле, як колись. Місто щасливих людей».

Горянська, М. Нам не потрібна війна / 
Мар’яна Горянська ; іл. В. Корягін. — Харків : Ранок, 2024. — 32 с.
Цю книгу покликали до життя наша безмежна любов до свого народу і захоплення українцями та українками. Вона розповідає дітям про цінності, що були, є і будуть основою людяності за будь-яких обставин. Саме прямо зараз роблять свій важливий внесок у прийдешню спільну перемогу, тому читачі неодмінно впізнають себе або своїх близьких у деяких ситуаціях. Книга славить звитягу нашого народу і стверджує: нам не потрібна війна, щоб бути справжніми людьми.

Давидова, О. Привидуся : повiсть / Оксана Давидова; іл. А. Шавлач. — Тернопіль : Богдан, 2023. — 118 с.
Українське містечко, в якому мешкає Андрій із бабусею Аллою, окупували російські загарбники. Вони вбивають мирних людей, нещадно мародерять і при цьому запевняють, що прийшли нас «освобождать». Від їхнього свавілля потерпають не лише люди, а й привидка Явдуся, з якою Андрій заприятелював і назвав її Привидусею. Вона допомагає хлопчикові знаходити дрова, щоб бабуся могла приготувати на вогнищі їжу. А відтак Андрій разом із Привидусею навіть умудряються передати ЗСУ таємну інформацію про розташування штабу ворога. Ось лише при цьому Андрій випадково розкриває таємницю того, хто така Явдуся насправді…

Діденко, Н. Мої друзі емоції : казки про почуття / Наталя Діденко . — Київ : Агенція «ІРІО», 2023. — 63 с.
Мої друзі емоції – мандрівка у світ емоцій і почуттів. Кожен з нас – унікальна істота із власними почуттями та емоціями. Важливо навчити дітей розрізняти, розуміти і висловлювати свої емоції. У книзі представлено 8 оповідань, в яких дитина знайомиться з основними емоціями: смутком, радістю, злістю, заздрістю, спокоєм, страхом, любов’ю та вдячністю. Кожна емоція стає важливим героєм, який допомагає маленькому читачеві розібратися у своїх власних почуттях.

Єгорушкіна, Катерина. Пічка / Катерина Єгорушкіна; іл. Б. Бондар. — Київ : Портал, 2023. — 36 c.
У традиційній українській хаті піч займала центральну позицію і виконувала чимало функцій. Її шанували й доглядали, у ній пекли хліб і на ній лікувалися. Навіть коли приходить війна і руйнує все, піч залишається — і довкола неї відроджується життя.

Курило, І. Неймовірні пригоди Кексика та його друзів / Інна Курило; худож. оформ. О. Кондратенко ; дизайн. обкл. Т. Виговської. — Біла Церква : Час Змін Інформ, 2023.
Історію України цікавіше вивчати з казками та легендами. Тож пропонуємо вам саме таку книжку. На прохання сусідських хлопчиків кіт Кекс створює у дворі клуб любителів історії України. У клубі друзі діляться пригодами та розповідають про події, які відбулися на Київщині в перші місяці війни. Тут і спогади про чудові мирні дні в Ірпені та евакуацію його мешканців на початку війни. І розповідь про річки Ірпінь та Стугна. Ви познайомитесь з Васильківським півником і зустрінетесь з героями тваринками. Дізнаєтесь про Чорнобаївку та про історію Змієвих валів.

Мовчун, Л.Чому два чоботи — пара? : твій цікавий словник фразеологізмів / Леся Мовчун; мал. Л. Дубницької. — Київ : Світич, 2023. — 143 с.
Ця книжка цінна не лише добіркою яскравих фразеологізмів. Хоч укладачка й дуже вдало відібрала питомі влучні українські вислови! Але для їх пояснення подано не лише короткі тлумачення, а й захопливі оповідки про казкових істот, пригодницькі історії про дітей та добрі, світлі ілюстрації.


Павленко, М. Василина та трипільський слід / Марина Павленко; іл. О. Музиченко. — Київ : Портал, 2023. — 71 с.
Тисячі років тому на теперішніх украінських землях жили загадкові трипільці. Нині ж ми складаємо уявлення про цю давню культуру буквально по черепках, знайдених на розкопках. Кішка Василина добре на цьому всьому знається, бо живе в Музеї трипільської культури. Вона розповість, якими ж були ті трипільці та як їх вивчають сучасні науковці й науковиці. А ще покаже цікаві експонати. Щоправда, серед них є один дуже страшний!..

Топська, Н. Жила-була родина / Неллі Топська; худож. оформ. Л. Погребняк. — Київ : ТОВ «КТБ «Альфа», 2023. — 64 с.
На сторінках книги живе звичайна сучасна родина – зі знайомими кожному проблемами та радощами, буднями та святами. Усі домочадці потрапляють у різні ситуації, помиляються, шукають правильні рішення та вчаться домовлятися, підтримуючи одне одного. Саме тому в їхній домівці панує неповторне відчуття затишку та тепла, котре притаманне по-справжньому щасливій родині.

Хоменко, Я. Біжи, Форесте, біжи! / Яна Хоменко ; іл. Н. Дяченко-Китайгори. — Київ : Час майстрів, 2023. — 132 с. : іл. — (Рекомендуємо прочитати).
Той, хто має сміливість бути собою, здобуде силу. Діти мають право на свого Фореста! Пригодницька повість української письменниці Яни Хоменко переносить читача у казковий ліс, де життя звірів таке схоже на життя звичайних людей. Вони будують стосунки з рідними й однолітками, сваряться і миряться, розважаються і втрапляють у халепи. Найшвидший у лісі горностай, розумна мишка та буркотливе пташеня — що між ними спільного? Чи зможуть вони зберегти свою неочікувану дружбу, врятувати рідний ліс і вибороти право бути собою?

Хоменко, Я.Такі, як ми. Про тварин та їхні характери / Яна Хоменко; іл. О.-К. Прокопчук . — Київ : Час майстрів, 2023. — 176 с. : іл. — (Відкривай).
Цю книжку надиктували тварини! Поки вони позували художниці й розповідали про себе, авторка записувала кожне слово. Тепер ви можете прочитати історії з життя ледачкуватого кота Моні, суворого леопарда Аджая або ж навіть загадкової п’явки Естель. Пізнаючи природу, пізнаєш себе. Тож пропонуємо поглянути на тварин як на особистостей та знайти в собі спільні з ними риси. І одного дня на зауваження «Ти повільний, як равлик» відповісти: Ні, я зосереджений, як леопард!

Шульга, А. Маня і Різдво / Анастасія шульга; іл. Н. Герасименко. — Київ : Час майстрів, 2023. — 72 с. : іл. — (Книга Нового року).
Казкова повість української письменниці Анастасії Шульги з ілюстраціями господині реальної такси Мані Наталії Герасименко розповідає про чарівне місто Фестбург, де живуть ельфи і феї та працює німецький колега святого Миколая Вайнахтсман. Разом з головною героїнею історії — непосидючою і трохи легковажною собачкою читачі поринуть у вир пригод, відчують атмосферу Різдвяних свят, дізнаються, як творяться дива, навчаться дарувати радість та відрізняти справжні добрі справи від підробних.

Для середнього шкільного віку

Журенко, О. Від Змія до Мачухи : українські вірування в міфах і казках / Ольга Журенко; іл. О. Черкун. — Харків : Основа, 2023. — 80 с.
Кожне з 28 оповідань, що містяться у книзі, присвячено окремій чарівній істоті, героям казок та міфів, але всі вони постають у новому світлі. Шляхом розповіді про стародавні вірування та міфи, авторка демонструє, як через легенди та казки давні українці намагалися зрозуміти світобудову та своє місце на Землі. Ольга Журенко іноді порівнює сюжети та героїв стародавніх українських міфів зі схожими явищами у європейському фольклорі, що дозволяє більш об’ємно сприймати і стародавні українські сказання, і європейський фольклор.

Карп’юк В.Олекса Довбуш. Кров опиря : пригодницька повість / Василь Карп’юк. — Брустури : Дискурсус, 2023. — 128 с.

Прародитель зла Арідник відправляє кажана-опиря, щоб той відшукав таємний сховок Олекси Довбуша і вразив опришка. Але кажан летить на запах крові і помилково кусає Олексину сестру Параску, маму Павлика. Жінка ризикує загинути або стати опирицею. Врятувати її можуть лише ліки на основі крові іншого опиря. Щоб її роздобути, Павлик вирушає аж у Трансильванію. Та чи вдасться хлопцеві досягнути бажаного? Що змусить Олексу Довбуша вийти зі свого сховку, і як він поведеться із паном Владзем?

Кирилова В. Балет. Перший пірует Стефанії / Валентина Кирилова; іл. Уляна Решетуха. – Київ : Моя книжкова полиця,2023.- 176с.:іл.

З чого починається балет? Які асоціації викликає? Як готуються балерини до вистав? Розгорнувши цю книжку, ти пірнаєш за лаштунки балетного мистецтва, щоб разом зі Стефою пройти шлях до першого піруету на сцені. Дізнатися, як обирати та готувати пуанти, як українка долучилася до створення пачки, які українські композитори стали творцями світових вистав. Стефанія напевно знає, що хоче стати примою театрів, а для цього потрібно стільки всього опанувати. Батмани, па-де-де, фуете, адажіо, пліє це лише маленька частинка знань. 

Климчук К. Літо, коли сонце стало чорним : повість  / Костянтин Климчук ; худ. О. Кондратенко. — Біла Церква : Час Змін Інформ, 2023. — 108 с.

Дитинство Жені переривається подією, яка назавжди змінила його життя. Аварія на Чорнобильській АЕС зриває з місця сотні тисяч людей. Малого хлопця закрутило у вихорі евакуації. Всі члени родини опинилися в різних місцях: діти — в піонерських таборах, батько ліквідовував аварію на атомній станції, а мама чекала всіх вдома.

Життя і брехня, співчуття і зневага, взаємовиручка і лицемірство в країні, яку називали СРСР, автор передає через сприйняття одинадцятирічного хлопця. Хлопця, що прожив літо, коли сонце стало чорним.

Лущевська О. Оця Майя кіно знімала  /Оксана Лущевська ; іл. Олена Васіна. – Київ: Видавництво,2023.- 64 с.:іл.- ( Серія «Для дітей»)

«Оця Майя кіно знімала» — 64 сторінки цікавої історії про незвичайні пригоди маленької режисерки, акторки і фотографині з Києва. Через антисемітські погроми Майя разом зі своїми батьками змушена залишити рідний дім. Попереду на них чекає Америка, а там — невідомість. Але Майї допомогає її щедра уява і хвацьке вміння помічати оригінальне у буденному. А ще у Майї є нафантазована подруга-кицька, яка веде її до мрії — знімкувати людей і тварин, а згодом і привідкриє справу її життя — кінорежисуру.

Це книжка про те, що фантазія допомагає долати труднощі. І що найзаповітніші мрії стають реальними, якщо докладати зусиль. І ще про те, що людина здатна на все, чого бажає її серце.

Ольховська, О. Основи мінної безпеки / Олена Ольховська; худож. Ляшок М., Шивко Є., Савчук В., Курдюмова О. — Харків : Ранок : Кенгуру, 2023. — 63 с.
Через активні бойові дії на території нашої країни повсюди можна натрапити на заміновану землю! В наш час кожній людині потрібно знати правила безпеки і дотримуватися їх. Ознайомити дітей із цими правилами — наш обов’язок! Ця книга стане в нагоді щоб попередити нещасні випадки і травмування через необачне поводження з мінами. Оригінальна подача матеріалу й гарні ілюстрації безумовно зацікавлять маленьких читачів та зроблять навчання ефективним і необтяжливим.


Пагутяк Г. Перстень воєводи / Галина Пагутяк; іл. Соломія-Анна Мазур. – Львів: Література та мистецтво,2023. – 48 с.: іл.

Бути підлітком — непросто, особливо, коли ти «непростий» підліток із Чарлісу. І особливо тоді, коли опиняєшся у круговерті події і від тебе вимагають дрібницю — врятувати світ від Прадавнього зла — велетенського Змія Горгона. Хіба це до снаги дванадцятирічному хлопчиську та ще й, на відміну від інших «непростих», позбавленому будь-яких магічних здібностей?

Поліщук О. Українські науковці та винахідники : розповіді для дітей / Оксана Поліщук .- Харків: Основа,2023. – 79 с.:іл.

Книжка містить 28 оповідань біографічного змісту про українців, які жили в період з XV до XXI століття. Обрані постаті не дуже відомі широкому загалу, окремі імена відновлені в науці та суспільстві лише за часів незалежної України. Усіх об’єднує одне: свого часу вони створили чи зробили щось абсолютно несподіване. Історії спонукають дітей бути освіченими українцями та українками, здобувати нові знання з різних наук та історії України, сприяють вибору професії. Матеріал викладено у формі живої розмови авторки з юним читачем.

Проща В. Nominka. Українські імена світової історії / Варка Проща; іл. Юлія Ганник. – Київ: Моя книжкова полиця,2023. – 156 с.: іл.

У цій книзі двадцять п’ять історій про відомих та не дуже людей, які увійшли у світову історію, щось винайшли, створили, були непересічними, ними захоплювалися повсюди. Вони були різними, але всі — українці! Можливо, ти не чув про кожного з них, але вони варті твоєї уваги. Хтось з них був знаним філософом, чи письменником, або мандрівником, а хтось малював дивовижні картини, винайшов революційний пристрій, отримав «Оскар», підкорив європейську сцену, проєктував чудові будівлі. «Nomina» з латини означає «імена», тож знаймо визначні імена наших земляків, котрих впізнають по всьому світ.

Сердюк М. Шептицький для дітей / Марія Сердюк .- Львів : Видавництво Старого Лева,2023. – 80 с.

Чи знали ви, що Андрей Шептицький дуже любив коней і був єдиним митрополитом, якого можна було зустріти верхи? А що його «справжнє» ім'я, тобто те, яке йому дали при народженні, — Роман? Або те, що за освітою він юрист? Це лише незначна частинка цікавих фактів, які ви знайдете у біографічній повісті, яку написала Марія Сердюк та проілюструвала Марічка Смеречинська. Ви дізнаєтеся, як жив і працював граф, меценат, інтелектуал, підприємець, митрополит і провідник Української Греко-­Католицької Церкви, та прочитаєте поради для життя і правила ведення успішного бізнесу від Андрея Шептицького

Стефак М.П. Ключ Горгона: фантастична повість /М.П. Стефак; іл. М.Ю. Савко. – Тернопіль: Видавництво Богдан, 2023. – 248 с.: іл.

Бути підлітком — непросто, особливо, коли ти «непростий» підліток із Чарлісу. І особливо тоді, коли опиняєшся у круговерті події і від тебе вимагають дрібницю — врятувати світ від Прадавнього зла — велетенського Змія Горгона. Хіба це до снаги дванадцятирічному хлопчиську та ще й, на відміну від інших «непростих», позбавленому будь-яких магічних здібностей?

Українець О. Історія Української літератури / Остап Українець: іл. Юлія Вус та Іван Кипібіда. – Київ: Видавництво,2023. – 80 с.:іл.- (Серія «Мальописів»)

За тисячу років свого існування українська література зібрала великий бестіарій різних жанрів і форм. Існує багато способів говорити про неї, та жодного, який дозволив би викласти все потрібне на лічених десятках сторінок. На щастя, існує маса літературознавчих видань, які дозволяють собі не бути стислими. Ця книжка - спроба протилежного, екстракт, концентрат, есенція. Не розповідь, а запрошення у галерею сотень текстів з різних епох, які чекають на сучасне прочитання і звитяжців, які розшифрують усе, що ми заклали в ілюстрації.


Чумарна, Марія. Меч Скалобур : фантаст. повість / М. Чумарна ; іл. О. Кіналя. - Тернопіль : Богдан, 2023. - 94 с. : іл.
Герої цієї книжки уже знайомі читачам із серії фантастичних повістей «Пригоди Лумпумчика». Тепер вони стали дорослими — починають реалізовувати свої незвичайні здібності у різних винаходах. Війна змушує їх покинути свої домівки і виїхати на захід України – у місто Галич, де друзі створюють секретну обсерваторію і підключають позаземні цивілізації до виготовлення ефективної зброї проти ворога. Їхня місія, як заповідав ще в дитинстві сатурнівець Лумпумчик — знайти Меч Скалобур і перетворити енергію війни в енергію Правди і Миру. З героями взаємодіють місця сили Карпат, вони допомагають вивільнити з оков темряви Білого Дракона та подолати криваву силу Червоного Дракона.

Для старшого шкільного віку

Багряна, А. Годинник Аріадни : [роман-фентезі] / А. Багряна. – Тернопіль : Богдан, 2023. – 216 c. 
Що таке справжнє щастя – лише щасливе кохання чи все-таки щось більше?.. Такі запитання ставить собі восьмикласниця Ельвіра Сковронська з Києва, яка таємно закохана в одинадцятикласника Славка Рудюка, але не знає, як привернути увагу хлопця. Своєю найкращою подругою Еля вважає бабусю – відому актрису Аріадну Дукат, тож одного дня вирішує поїхати до неї на пораду. Бабуся Аріадна живе на лівому березі, неподалік від станції «Лісова». Та по дорозі до неї Еля отримує в метро загадковий пакунок – дивний годинник із тринадцятьма позначками – і потрапляє в іншу реальність

Венгринюк, Х. Ловці світла: історії українських художників / 
Христя Венгринюк, Євгенія Завалій, Максим Дупешко, худ. оф. Ю. Мархішуд. — Чернівці: Чорні вівці, 2023. — 40 с.
У цій книжці багато того, що нині так потребуємо ми всі: розмаїття, кольору, емоцій і прийняття. Це не типова біографічна книжка-довідник про художників, а багатобарвна, різноголоса оповідь про віднайдення Світла в собі та світові дуже різними людьми у дуже різних обставинах. Крізь стислі оповіді про життєвий і творчий шлях низки українських митців із трьох століть (І. Рєпіна, А. Куїнджі, М. Пимоненка, М. Івасюка, О. Мурашка, Г. Нарбута, О. Богомазова, М. Бойчука, К. Малевича, К. Білокур, Н. Криницького, Т. Яблонської, А. Горської, М. Примаченко, О. Ройтбурда, І. Марчука, А. Криволапа) автори відкривають читачеві як суть естетичного світосприйняття, так і славлені «шляхи історії» народу. І переконують, що прагнення Світла завжди веде до перемоги. Як мінімум, над тьмою у собі. Видання дуже симпатичне, візуально динамічне й живе, інформативне (скажімо, є не лише оповіді про окремі полотна, а й вказівки, де саме вони зберігаються тощо).

Винник, Т. Моя мама схожа на Саскію 
: повість/ Тетяна Винник; іл. Адреєва А.М. – Чернівці: Букрек, 2023. – 128 с.

У психологічній повісті для підлітків Тетяна Винник розкриваються проблеми дитини в соціумі. У центрі сюжету – життя 13-річної дівчинки Марії, яка втратила на війні батька, не може порозумітися із мамою, зазнає цькувань у школі. Брати на себе відповідальність за власне життя, змінювати його і змінюватися, мріяти і йти до своєї мети, не підкорятися обставинам, а крок за кроком досягати бажаного результату, – усе це робить головна героїня повісті. І доводить, що все можливо, якщо повірити в себе.

Войцехівська, С. Варто спробувати! Роздуми про волонтерство / Саша Войцехівська; Іл. Насті Грищенко. - Харків:Читаріум,2023.- 96 с.:іл.
Авторка Саша Войцехівська легко та глибоко пояснює, хто такі волонтери і які цінності та навички потрібні для цього виду роботи. Вона також розповідає про те, як кожна дитина може стати частиною позитивних змін у світі через власну активну участь. Ця книга надихає юних читачів на дії та допомагає їм розуміти, що навіть маленькі кроки можуть мати велике значення для інших і для світу в цілому.

Гресь, В. Дзвонять дзвони: притчі про Кармалюка / Віктор Гресь,Валерій Шевчук. – Київ: ФОП Ротарчук Іван,2023. -112с.: іл.

Подільський лицар, український Робін Гуд, незламний бунтар і, навіть, перший «кіборг». Саме так називають легендарного Устима Кармалюка, нескореного ватажка українського селянства, що віддав життя за правду та справедливість. Його образу присвячено чимало міфів, легенд, фільмів, спектаклів, картин, пісень та художніх творів.


 
Єремєєв П. Міфи та фейки з історії України: 33 спростування / Павло Єремєєв. – Харків: АССА,2023.- 144с. – (Серія «Читай та відкривай»)

Історія сповнена міфів та фейків. Якісь із них виникли випадково, інші були створені, щоб заперечити існування українців як окремої нації. Пропагандистська машина працювала вправно, але настав час дізнатися справжню історію, яка захопить та зруйнує застиглий набір стереотипів. У книжці ви прочитаєте, чому запорозькі козаки цікавіші за спрощений образ селян-утікачів; чи правда, що паризький аеропорт названий на честь українця; чи існує золото Полуботка; хто ж створив Велесову книгу і багато іншого! 33 спростування, які змінять ваш погляд на історію.

Захабура Валентина. Принцеса зі старого маєтку / Валентина Захабура; іл. Галі Вергелес. – Київ: Портал, 2023. – 152 с.

Польська панночка Єва з братами живе у Вільні ХІХ століття. Одного дня батько повідомляє, що придбав маєток із цілим селом на українському Поліссі. З переїздом у їхньому житті більшає пригод і складних запитань. Наприклад, як так вийшло, що одні люди належать іншим, і чи кріпацтво дорівнює рабству? Юні герої книжки знайомляться з місцевими звичаями, пізнають культурне й релігійне розмаїття, осмислюють соціальну нерівність і людську гідність, досвідчують зустріч двох світів: старої шляхти і технічного та світоглядного прогресу. А ще — розгадують таємницю легендарного Мамая, що сягає корінням у козацьку історію краю.

Казанська О. Зелена енергія   / О. Ю. Казанська. - Київ : Фастбінд Україна, 2023. - 64 с. : іл. 

Книга прийде на допомогу та надасть відповіді на багато запитань. Прості експерменти допоможуть зрозуміти, як використовувати безкоштовні види енергії ефективно та з користю для людини та світу.

Майбутнє нашої планети залежить від наших дітей. Тому ми, закладаючи у свідомість дитини принципи турботи про довкілля, виховуємо любо до природи, людей, тварин

Ковалишина І. Крута історія перемог / Інна Ковалишина; іл. Galohka Ch..- Київ: Моя книжкова полиця,2023.- 164с.

Не завжди і не всюди перемагає сила, часто єдність, продумана робота та впевненість у собі допомагають слабшим здобути перемогу над сильнішим супротивником. У книзі представлені 9 історій перемог ХХ століття. Ці дев’ять історій доводять, що перемога залежить від багатьох факторів, але вона точно можлива. У ХХ столітті було чимало лих, але й існувало не менше перемог. Саме про них йдеться у цій книжці. Перший зимовий похід армії УНР, битва за Британію, арабські повстання, перемоги Південної Кореї, Сакартвело, бунти українців у концтаборах — ці події нагадують нам, що правда завжди перемагає силу. Історії висвітлюють несподівані деталі кампаній, доленосні рішення, показують, що інколи одна людина може все змінити, а часом і навпаки — зусиль цілої нації недостатньо, але поки ми живі — надія лишається.

Сердюк М . Геть! Твоє право на протест / Маша Сердюк . – Київ: Моя книжкова полиця, 2023. – 128 с.:іл.

  «Геть!» — вигук, знайомий усім українцям. Він починає зміни в країні, стає рушієм революцій та зрештою допомагає досягти справедливості. Уміння висловлювати протест — суперсила нашого народу. Бо саме так нам вдається відстоювати власні ідеї та переконання — інколи навіть ціною власного життя. Ця книжка дає відповіді на важливі запитання. Чому суспільству потрібні протести? Чому вони є рушійною силою змін у державі? Чому важливо вміти казати «ні»? Як діти можуть виражати свою волю? Які бувають види протестів? Та ще чимало всього іншого, що потрібно знати про те, як влаштувати протест.


Топська Н. Геній світла. Архип Куїнджі / Неллі Топська. – Київ: Альфа,2023. – 64 с.

Книга розповідає про видатного художника Архипа Куїнджі, життя якого було не менш дивовижним, ніж його полотна, що начебто світяться зсередини. Творець своєї долі, сам-один у творчості - ці слова саме про Куїнджі, справжнього генія світла. Найбільшу славу митцю принесли ліричні українські пейзажі, що й через століття не втратили своєї вражаючої притягальної сили.


Немає коментарів:

Дописати коментар