Книги для середнього шкільного віку


Абеді І.Лола та єдиний свідок : кн.9 / Ізабель Абеді; переклад С. Колесник, іл. Дагмар Генце — Х. : Ранок, 2016 — 288 с. — (серія «Усі пригоди Лоли»)

Чи знайомі ви з Лолою – головною героїнею серії книг «Усі пригоди Лоли» німецької письменниці Ізабель Абеді? Якщо так, то вам відомо, що дівчинка – велика мрійниця і фантазерка, яка весь час уявляє себе в різних ролях. То вона поп-зірка, то вона актриса, а може бути і приборкувачкою тварин, весільним організатором, великим кухарем. Та цього літа Лолі абсолютно ніколи мріяти! Адже в її житті стільки різних подій: і літературні досліди, і детективна епопея, і знайомство відразу з двома письменниками, і доля її нового друга Енцо та його навіженої матері Гудрун! Зламана нога і інвалідна коляска – не перешкода для таємничих, моторошнуватих і часом неймовірних пригод, в яких беруть участь всі друзі Лоли. Хто він, загадковий сусід, якого підлітки прозвали Щуроловом? Наркоторговець, гангстер, викрадач дітей або… Нізащо не здогадаєтеся до останніх сторінок нової книги про пригоди кумедної дівчинки «Лола та єдиний свідок». Запевняємо вас, захопливе читання юним читачкам гарантовано.
Андрусяк  І.  28 днів із життя Бурундука: повісті та оповідання / І. Андрусяк; худож. Г.Осадко. - К: Фонтан казок, 2017. - 216 с. – (Серія «Книжки про мене»)

Коли однокласники обзивають тебе Бурундуком і насміхаються, бо ти не вмієш стрибати через козла і лазити по канату, — тоді на душі так кепсько, що ти готовий на будь-що, тільки б довести їм усім, хто такий Івась Бондарук насправді. Навіть на те, щоб вивести собі… кишенько­вого чортика! Повість Івана Андрусяка з ілюстраціями Ганни Осадко «Вісім днів із життя Бурундука» — один із найуславленіших у сучасній українській лі­тературі творів для молодших підлітків. 2013 року вона увійшла до пре­стижного каталогу найкращих дитячих книжок світу «White Ravens» («Білі Круки»). Разом із нею в цій книжці ти прочитаєш про нові пригоди улюблено­го героя. Він розгадуватиме таємницю моторошних кроків, які звучать уночі в його кімнаті («Креденс»), займатиметься ризиковими хімічними експериментами («Алхімік») і, нарешті, спробує пізнати спокуси «до­рослого» життя й навчиться розрізняти, що в ньому справжнє, а що — обман («Завдання з фізики»).


Арольд М. Загадка тернового дерева / Марлізе Арольд. – Харків : Юнісофт, 2017. – 172 с: іл. – ( Серія «Чародійки»)

Юні чарівниці схвильовані: нарешті батька Елени, Леона Бредова, звільнено від прокляття — існування в тілі ігуана. Тепер він може знову стати людиною. Однак, він змушений повернутися назад у світ магів. А Елена з рештою членів їхньо їродини залишається в Експедиції, у світі людей. 

Ауер М. Школа чарівних тварин. Самісінькі ями! / Маргіт Ауер . – Харків : Ранок, 2017. – 176 с.: іл.
Ніхто не повинен знати про таємницю чарівної зоологічної крамниці. Але, попри клятву, Іда та її лис Раббат пробовталися. Що ж буде, коли про це дізнається вчителька, міс Корнфілд?
Шокі більше за все в житті хоче мати власну чарівну тварину. До всього іншого йому байдуже: до шкільної театральної постанови, всіляких дурощів і, навіть, до дивних ям у шкільному саду… А дарма.
Пригоди тривають !Балдаччі Девід.  Кехіли проти Весперів : кн. 6: Судний день / Девід Балдаччі. – Харків: Вид-во «Ранок»,2016. – 272 с.

Усе почалося із викрадення. Таємна організація, відома як Веспери, вирвала зі звичного життя сім членів родини Кехілів, вимагаючи за них низку дивних викупів зі всього світу. Тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі розпочали полювання за скарб

Баркер К.: Викрадач вічності / К. Баркер ; пер. з англ. С. Крикун. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 195 с. – (Дивовижні світи)
Дім пана Гуда охоче приймає маленьких гостей і тішить їх нечуваними дивами. Дітлахи, стомлені від сірої буденності й надокучливих батьків, можуть тут відпочивати й розважатися. Однак десятирічний Гарві Свік, трохи погостювавши в чарівному Домі, помічає, що не все так безхмарно. Шукаючи правду, хлопчик виявляє лихе обличчя Дому й дізнається, що за гостинність пана Гуда діти мусять розплачуватися найдорожчим, що в них є...

Бачинський А. Детективи в Артеку, або команда скарбошукачів / А. Бачинський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 192 с.
Герої повісті – тендітна юна скрипалька Оленка та її друзі – Антон, Сашко і Сергій під час відпочинку у таборі на березі Чорного моря ­випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу, але потрапляють у вир захоплюючих пригод. Їм доведеться здійснити небезпечну подорож у печеру контрабандистів, а також вступити у справжній двобій з викрадачами музейних цінностей. Хто переможе в одвічному двобої зла і добра – підступність і ненависть, чи щирість і дружба?..

Бачинський А. Детективи з Артеку. Таємниці Кам’яних Могил / Андрій Бачинський ; обкл. Н. Гайди. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 272 с. 
Пригоди наших добрих знайомих, скрипальки Оленки та її друзів – Антона, Сашка і Сергія, тривають! На героїв чекають захопливі несподіванки та справжні випробування. Спершу хлопці приїжджають в гості до Оленки – у славне місто Львів, вважаючи, що саме там заховані коштовності Міледі.
А незабаром, на літніх канікулах, змушені вирушити до Кам’яних Могил – адже Оленчин тато у небезпеці! Чи зможуть діти знайти скарб, врятувати тата і при цьому зберегти дружбу?


Браун П. Дикий робот : роман / П. Браун ; пер. з англ. К. О. Робочої. - Харків : Vivat, 2017. – 284 с.
Що буде, коли помістити робота в дику природу? На перший погляд, такий задум не може закінчитися нічим цікавим. Але виявляється, інстинкти виживання звірів і птахів близькі алгоритмам дій роботів. І вцьому випадку робот цілком може вписатися в життя диких тварин.

Особливо, якщо цей робот— жінка… Розі, яка не може відчувати, запрограмована самовдосконалюватися. І це дозволяє їй подолати неприйняття світом живих істот, завоювати їхні любов і співчуття.


Вайльд О. Казки для дітей / Оскар Вайльд; пер. з англ. Д. Лученкової. – К.: Форс Україна, 2017. – 128 с.:іл

 Прославлений англійський та ірландський письменник, поет і філософ, автор творів, які давно увійшли в золотий фонд нестаріючої світової класики і вивчаються в школах і університетах по всьому світу. За мотивами їх сюжетів досі знімають фільми і створюють театральні постановки. Читати  книги Оскара Уайльда варто всім читачам, які бажають долучитися до визнаної класики зарубіжної літератури. Яскраві особливості стилю письменника - точні, гострі характеристики і велика кількість афоризмів. При цьому в романах, повістях і казках Оскар Уайльд піднімає вічні теми, які не втратили актуальності навіть більш ніж через століття після їх написання.

 Вольямс Д.Малий мільярдер: роман / Д. Вольямс; пер. з англ. І. Ємельянової. – К.: КМ-БУКС, 2017. – 224 с.: іл.
У Джо є багато причин бути щасливим. Десь мільярд, насправді. Річ у тім, що Джо дуже багатий. Реально дуже-дуже багатий. У Джо є власний гоночний трек, боулінг, кінотеатр і армія домашньої прислуги. Джо найбагатший дванадцятирічний хлопчик на світі, але почувається він геть нещасливим. Чому? Тому що має мільярд грошей… і жодного друга.
Про дружбу, перше захоплення і… усвідомлення, що найкращі речі в житті – безкоштовні.Воронина Л. Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава : повість / Леся Воронина. – Знання, 2017. – 141 с. : іл.

На світі є люди, котрі не уявляють свого життя без драйву. От і герой нової фантастичної повісті Лесі Ворониної «Таємне Товариство Ботанів» миттєво відгукується на запрошення взяти участь в екстремальних пригодах, що відбудуться на горі з дивною назвою Підстава. Адже після неймовірних подій, які довелося пережити Климові Джурі, рятуючи людство від хижих прибульців-синьомордів, він, здається, назавжди позбувся страху і готовий сторчголов кинутися у вир найнебезпечніших випробувань. Хіба ж хлопець міг запідозрити, що листа із за­прошенням йому прислали не його побратими з Таємного Товариства Боягузів - Жук і Заєць, а в таборі «Екстремал» його підстерігає пастка? Що ж насправді відбувається на вершечку Підстави? Невже синьоморди залишили на Землі свої секретні бази? І врешті - що заховано у «місцях сили» серед прадавніх кам’яних мегалітів-кромлехів? 

Гантер Е. Здіймається буря:роман. Кн.4 / Е. Гантер;пер. з англ. К. Дудки. – Х.: АССА, 2017. – 336 с. – (Коти-вояки).
Четверта книга серії світового бестселера «Коти-вояки». Вогнесерд став воєводою, але далеко не всі коти у захваті від цього. У Клані вже починають ходити чутки про те, що його воєводство стане передвісником жахливих подій. Як тут не позбутися віри у власні сили? До того ж, Вогнесерд залишився без підтримки найкращого друга, без порад мудрого вчителя, а власний учень зрадив його і зник у світі Двоногів. Але найбільше випробування ще попереду: у диких лісових хащах зачаївся давній ворог, який палає жагою помсти.

 Гантер Е. Коти-вояки. Ліс таємниць. – Харків : АССА, 2017. – 336 с. . – (Коти-вояки).
Продовження історії хатнього котика Рудька.
Крок за кроком Вогнесерд та його друзі намагаються викрити жахливі таємниці воєводи Громового Клану. Розгадка, здається, так близько — за декілька мишачих хвостів. Але доля знову збиває їх зі сліду та готує несподівані повороти подій. Можливо, і не варто сувати носа в чужі таємниці… Адже ніхто напевне не знає, чим обернеться для котів правда, яку приховує цей темний прадавній ліс.

 
Гантер Е. Коти-вояки. Небезпечний шлях. – Харків : АССА, 2017. – 336 с. . – (Коти-вояки).
Лютий ворог став сильним і могутнім, як ніколи. Але Вогнесерду немає звідки чекати допомоги. Його Клан ще не оговтався після страшної пожежі, а провідниця знесилена і втратила віру. До того ж у лісі з’являється нова загроза, яка може знищити усіх котів Громового Клану.
Гантер Е. Темні часи/ Е. Гантер;пер. з англ. К. Дудки. – Х.: АССА, 2017. – 320с. – (Коти-вояки).
Новий провідник Громового Клану разом із даром дев’яти життів отримує від пращурів-вояків загрозливе застереження: «Лев із тигром зустрінуться в битві, і кров запанує над лісом». Що означають пророчі слова Зореклану? Намагаючись розгадати цю загадку, Вогнезір робить усе можливе, аби захистити Громових котів від жорстокої помсти давнього ворога. Та він навіть і не підозрює, що тепер у його лапах не тільки майбутнє власного Клану, але й усього лісу.

Гаґеруп, Клаус. Маркус і Діана. [Кн. 1] : Світло Сіріуса / К. Гагеруп ; пер. з норв. Г. Кирпи ; ілюстр. К. Білетіна. – Вінниця : Теза, 2006. – 235 с.
Більшого страхополоха, ніж Мавпус, на світі не було. Це він, тобто Маркус Сімонсен, до смерті страшився висоти й темряви. Це він, Маркус Сімонсен, був певен, що з’явився на світ для того, щоб його вдарила блискавка. Це він, Маркус Сімонсен, боявся павуків, собак і майже всього того, чого можна було на цьому світі боятися. А найдужче – дівчат.
Проте коли Маркус вдає із себе фана й пише листи відомим людям, то ніби перевтілюється. Тепер він не Маркус Сімонсен – він стара-престара осліпла бабуся, чи спортивна зірка, дискваліфікована за допінг, чи самотній мільйонер…
Ця дуже смішна, розумна та приваблива книга екранізована, перекладена 12 мовами та відзначена багатьма нагородами, в тому числі найпрестижнішою норвезькою – Брагеровською премією. 

Гір , К. Сапфірова книга: Час сильніший за все. Кохання долає час / Керстін Гір. – Харків: ВД «Школа», 2017. – 320 с. – (Серія «Timeless») 

Ґвендолін готується до вечірки в минулому. У неї купа запитань, але головне - одне: кохає чи не кохає? І ось надходить мить, коли дівчина опиняється у світі інтриг і таємниць, де дідусь - майже її ровесник, за рогом підстерігають озброєні люди в чорному, а загадковий граф Сен-Жермен розповідає химерні історії. І в цій круговерті таємниць світ раптом стає догори дриґом…

Гокінґ С. Джордж і таємний ключ до Всесвіту. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017 . – 344 с.:іл..

Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують тебе, любий читачу, у неймовірну мандрівку Всесвітом… верхи на астероїді! Які таємниці приховує Сусідський Сад? Що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться головному героєві — допитливому сміливцеві Джорджу — визволити свого приятеля з чорної діри? На сторінках цієї книги, сповненої гумору й карколомних пригод, розкрито найцікавіші загадки Всесвіту, а важливі наукові факти переплетено з веселими і часом небезпечними витівками. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.

Гокінґ Люсі. Джордж і Великий вибух / Л. Гокінґ, С. Гокінґ ; пер. з англ. Г. Лелів. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. - 336 с. : іл.

У третій книзі про Джорджа та його приятелів пригоди набирають ще більше обертів. Цього разу друзі мандрують на Місяць, шукають планети, схожі на Землю, блукають у глибинах адронного колайдера, намагаються викрити антинаукову організацію ТУПАКів, вибратися з таємничої пастки, і навіть... урятувати людство від колосального вибуху!
Грьонтведт Ніна Елізабет.Абсолютно нецілована: повість/ Ніна Е. Грьонтведт ; пер. з норв. Н. Іванчук.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 320 с.
«Абсолютна нецілована» – друга книжка норвезької письменниці Ніни Елізабет Ґрьонтведт, написана у формі щоденника дівчинки-підлітка, який авторка сама й проілюструвала. Героїня Уда Андреа Стоккгейм – вже знайома українським читачам за книгою «Привіт, це я!» – знову пише про себе, свою найближчу подругу Геллє, молодшу сестричку Ерле, тата й маму, шкільних друзів. І… про свої перші закоханості. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику-щоденнику, який замикається на ключик.
 
Грьонтведт, Н. Е. Привіт, це я: повість / Ніна Елізабет Грьонтведт. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. – 280 с.
Знайомтеся, це Уда. Їй дуже кортить розповісти вам про все на світі – про себе, про батьків і сестричку Ерле, про найкращу подругу Геллє і її брата-телепня Стіана. Але таке не будеш розбалакувати першому стрічному. Тому Уда пише все це у щоденнику, який надійно замикає на ключик і який стане її єдиною розрадою, коли життя полетить шкереберть, а світ здаватиметься ворожим. Що робити, коли на душі так мулько і здається, що ніхто тебе не любить? І чи зможе Уда зрозуміти, що часто між любов’ю та ненавистю пролягає тонка межа?
 
Грьонтведт Н. Суперліто / Ніна Елізабет Грьонтведт. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 344 с.

Уда знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і... ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.Дал Роальд. ВДВ(Великий Добрий Велетень) :Повість /Роальд Дал. 5-те вид. -К.:А-Ба –Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2017. – 272с.: іл.

  ВДВ (Великий Дружній Велетень). Просто геніальна книга! Одна з найкращих і найпопулярніших казкових повістей Р. Дала «Я пишу лише про те, що забиває дух або смішить. Діти знають, що я завжди на їхньому боці», — ці слова Роальда Дала дуже точно відображають зміст і характер однієї з найблискучіших його дитячих повістей під назвою «ВДВ». «ВДВ» часто називають «Книгою №1» сучасної світової дитячої літератури.

Дімаров А. А. На коні й під конем: повість / А.А. Дімаров; іл. О. Воронкової. — К.: Компанія Осма, 2016. — 416 с.:іл. — (Серія «Читаємо разом із Всеволодом Нестайком»).
З теплим і яскравим гумором письменник зображує головного героя пові­сті — пустуна і вигадника Толика. Чималого клопоту завдають його витівки ма­тері. Хто знає, що б вийшло з цього розбишаки, якби любов до книжки не запо­лонила хлопчика й не скерувала його бурхливу уяву в певне русло. За допомогою фантазії він мандрує далекими країнами, бореться з розбійниками, захищає добро й перемагає зло. Книжка стане незамінним товаришем і в суворих армійських буднях.

Дойл, А. К. Етюд у ясно червоних кольорах / Артур Конан Дойл; пер. з англ. М. Дмитренка; іл. Н. Клочкової. - К.: Країна Мрій, 2015. - 144 с.: іл. -(Серія «Читаємо разом із Всеволодом Нестайком»).
Знайомство головних героїв, і перше розслідування, свідком якого стає доктор Вотсон. Твір, де логіка Шерлока й хід його думок описано у найкращих кольорах. Ця повість - еталон класичного детективу. Тут є все: і покинутий будинок, і трупи, і кровавий напис на стіні, і отруєні пілюлі, і кохання, і помста, і суперечливі характери. Чи не єдиний твір про Холмса, де так докладно подано передісторію злочину і так шкода людину, яку й злочинцем назвати язик не повертається.


    Дойль, Артур Конан. Собака Баскервілів : повість / А. К. Дойль; пер. з англ. О. Донічевої;іл. О. Чичик - К. : Країна мрій, 2014. - 192 с. : іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)

Детективними творами відомого англійського письменника Артура Конан Дойля уже майже століття захоплюються читачі будь-якого віку. У повісті «Собака Баскервілів» розповідається про те, як неперевершений Шерлок Холмс разом зі своїм вірним другом доктором Ватсоном блискуче розкриває черговий злочин. В роботі він використовує знаменитий дедуктивний метод, який допомагає йому розплутувати найзагадковіші історії.

Еґеланн Том. Таємниця катакомб :роман / Том Еґеланн ; пер. з норв. Н.Іванничук.  – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 240 с.
14-річний Роберт із мамою вирушають до Рима, щоб дослідити нещодавно віднайдені катакомби. І звісно ж, Роберт потайки прокрадається туди, щоб самому все розвідати. Але темні тунелі катакомб ховають більше таємниць і небезпек, аніж здається на перший погляд... Хлопчикові до рук потрапляє священний амулет, за яким століттями полюють ченці давнього ордену. Чи зможе Роберт розгадати таємницю Священної Зірки і з’ясувати, що означає стародавнє пророцтво? І чи зможе відвернути загрозу, що нависла над цілим світом?

Зростаймо українцями. - Харків : Юнісофт,2017. – 128 с. : іл. – (Серія «Енциклопедія для допитливих»)
Культура українців надзвичайно багата, і розглядати її можна з різного погляду. Ми вирішили показати звичаї та вірування українського народу очима дитини і так, ніби маленький читач мандрує крізь віки й спілкується з нашими прабабусями та прадідусями, коли ті самі були дітьми. Який одяг вони носили? Якими забавками гралися? Яких пісень співали? Які подарунки готували на свята?..
Книга вводить дитину в захоплюючий і мудрий світ етнографії. Ми познайомимося з ритуалами і традиціями, якими керуємося і зараз, навіть не підозрюючи, наскільки вони древні. А також дізнаємося багато цікавого про звичаї і побут українського народу, його фольклор та давню історію.


Казкові істоти / Тетельман Г.С. – Харків: Юнісофт, 2015. – 96 с.: іл. – ( Серія «Енциклопедія для допитливих»)

Ця книжка відчинить чарівні двері в чудовий світ казки, головним героєм якої станеш ти! Вона навчить тебе, як поводитися з кожною магічною істотою; як здобути золото лепреконів; яким оберегом відлякувати вампірів; чи варто танцювати з ельфами. Вивідавши сотні секретів дивовижних створінь, можеш сміливо проводити Тричаклунський турнір. Звання чемпіона тобі гарантоване!


Конопницька  М.   Про краснолюдків і сирітку Марисю / Марія Конопницька ; пер. з пол. Л. Андрієвської. – Київ : Знання, 2017. – 192 с. – (Скарби: молодіжна серія)
Повість-казка відомої польської письменниці і поетеси Марії Конопницької (1842—1910) “Про краснолюдків і сирітку Марисю” — один із кращих творів для дітей у світовій літературі. Поєднуючи фантастичний сюжет з реалістичними мотивами, жартівливий і серйозний тон, проте уникаючи нав’язливих повчань, письменниця звертається до загальнолюдських цінностей: книга сповнена любові, доброти, милосердя, виховує повагу до праці, небайдужість і віру у справедливість. Саме тому цей чудовий твір залишається улюбленим для багатьох поколінь юних читачів.
Корнієнко Т. Недоторка : психолог. казка / Т. Корнієнко ; пер. з рос. І. Андрусяка ; іл. В. Борігард ; обкл. К. Рожко. - Київ : Час майстрів, 2015. - 103 c.
Одинока дівчинка йде по тротуару. Під парасолькою. Сама-самісінька. Темненька така. І доріжка перед нею в потемку. І парасоля нічогенька — величезна. І на неї з неба сиплються квіти. Багато різних: ромашки, волошки, маки. Яскраві, красиві, живі. Сиплються, б’ються об чорну тканину і падають набік. Але квіти мають падати на голову, якщо вже хтось тебе ними обсипає, а не на парасольку!
Як знайти силу відмовитися від СВОЄЇ ПАРАСОЛЬКИ?

Чому дорослі не помічають, що діти виросли, що в них може бути своя власна думка, своє власне життя? Чому мами ображаються на правду та ховаються на кухні? Скільки треба бути знайомими, щоб розпочати дружбу? Коли можна закохуватися? Подібні питання часто виникають у підлітків. Відповіді на них можна шукати в правильних книгах.

Космовська Б. Буба: мертвий сезон : роман / Б. Космовська ; пер. з пол. Б. Антоняк ; худож. Н. Гайда. – Львів : Урбіно, 2016. – 224 с.-(Серія «Прикольна книжка»)
Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, немає поруч найкращої подруги, і навіть дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власного кар'єрою й постійно перебуває поза домом, а старша сестра регулярно поривається розлучитися зі своїм чоловіком.
Якось, вигулюючи собаку, Буба знайомиться з паном Клеменсом, котрий розповідає їй сумну історію свого картярського програшу. Ніхто не здатен виграти в бридж у зловісного Юзефа на прізвисько Сталін. Хіба тільки Буба.

Кочубей Саша Книга рекордів Говорухи: повість / Саша Кочубей. - Київ: Фонтан казок, 2017. - 168 с.:іл. – (Серія «Книжки про мене»)

У Андрійка Говорухи, шкільне прізвисько Андроїд, і його друга Юрчика нова халепа: подруги захопилися популярним актором і пе­рестали звертати на них увагу. Але Говоруха не здається! Він ладен сам встановити які завгодно рекорди, щоб прославитися й перемог­ти несподіваного «суперника»… Перша повість Саші Кочубей «Сім нескладух Говорухи» за корот­кий час здобула репутацію книжки, з якої починають любити чита­ти навіть ті діти, які досі до читання були байдужі. «Книга рекордів Говорухи» — нова пригода улюблених героїв, іще більш хвацька, ве­села й капосна. І це ті герої, в яких сучасні українські школярі справ­ді «впізнаю́ть себе».

Лафлер Сюзанн.  З любов'ю Обрі / С. Лафлер ; пер. з англ. Н. Ясіновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. – 272с.

Одинадцятирічна Обрі втратила в автокатастрофі тата і сестричку Саванну, а тепер ще й мама, якій не під силу впоратися з цією трагедією, поїхала і залишила дівчинку саму.
  
Лящинська Ю. Леля з будиночка на дереві : [казк. повість] / Ю. Лящинська ; намалювала Л. Стецькович. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 127 с. : іл..
Лящинська Юлія народилася на Львівщині. Дитинство провела у невеличкому селі над річкою Західний Буг.  Разом із чоловіком створили компанію «Garbuz Studio» і розробили перші в Україні програми для дітей українською мовою «Школа вовка Панаса». Згодом перейшли в розробку комп’ютерних ігор під брендом «Garbuz Games».Свою першу книгу «Леля з будиночка на дереві» написала після народження донечки.
Леля — звичайна дівчинка, жвава і весела. Але житло у неї незвичне — вона з татом і мамою живе в будиночку на дереві. Одного дня з’являються лихі сусіди, які хочуть відібрати їхній затишний дім на втіху своєму розбещеному синку, якого дівчинка називає Свинопринцом. Проте рішуча і відважна Леля, дарма що мала, стає на захист будиночка…

 Маар П. Пан Белло і блакитне диво : перший пер. у світі : [для дітей] від 9 років. Кн. 1 / П. Маар ; пер. з нім. О. Сидор ; мал. У. Краузе ; обкл. І. Михайлян. - 2-е вид. - Вінниця : Теза, 2015. – 242 с.
Макс та його песик Белло — найкращі друзі. Але все змінюється коли до батька Макса в аптеку приходить старенька бабуся. Вона дає їм настоянку, яка пришвидшує ріст рослин. Але не все так просто, бо настоянка має чарівну дію! Песик випиває пару крапель цього зілля і стає людиною! Для Макса це стає величезною несподіванкою, бо ця настоянка перетворює всіх тварин на людей.


Мардус О. Ключ до книги скрижалей : повість / О. Степаненко ; худож. Н. Дойчева-Бут ; післямова О. Забари. - Київ : Фонтан казок, 2016. – 122 с.
Ця книжка — історично-пригодницький детектив, у героях якого впізнає себе кожен підліток, якому цікаво розкрити джерела свого роду. Тут кмітливі школярі розслідують таємниці життя славетного будівни­чого Якима Погребняка, який на замовлення запорозьких козаків звів унікальний бароковий храм без жодного цвяха. Карколомний сюжет зі справжнім привидом, таємничим підземеллям, дивовижною книгою скрижалей і розколотою кахлею, яку треба відновити, щоб зняти давнє родове прокляття…

Повість Оксани Мардус «Ключ до книги скрижалей» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» улітку 2015 року з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

Мельникова  Діана.Розбишацький детектив: повість / Д. Мельникова ; худож. М. Гермашева .- Київ: Фонтан казок, 2017. - 208 с. : іл. – (Серія «Книжки про мене»)
Леся Дика і Сергій Василевський — справжнісінькі добрі розбиша­ки. Вони не шукають пригод заради пригод — ними керує добре серце, щира допитливість і палке прагнення справедливості. Незалежно від того, чи йдеться про порятунок кажана, а чи про карколомні пошуки дуже таємничого і страшенно небезпечного злочинця, який викрав у музейників унікальний меч князя Святослава Хороброго. Дебютна повість Діани Мельникової «Розбишацький детектив» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», який проводить видавництво «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.

Морозенко М. Найвірніші : історії про собак / М. Мороз ; іл. О. Воронкової. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. - 288 с.:іл. – (Серію започатковано Всеволдодом Нестайком)
Собаки — справді неймовірні істоти. Кожна людина, котра колись мала собаку, скаже вам, що зв’язок між чотирилапим другом і хазяїном — особливий, ні з чим не зрівняний. Виділивши у своєму серці куточок для собаки, ми отримуємо вірного союзника і найщирішого друга. Існує безліч зворушливих історій про героїчну відданість собак, про їхні неймовірні саможертовні вчинки. У цій книжці розповідається про собак, які своїм життям довели вірність людям. Для середнього і старшого шкільного віку.


Нанетті, А.Чоловік, який вирощував комети: повість / А. Нанетті; пер. з італ. А. Маслюха. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2016. – 152 с.: іл.
Мало хто вміє зазирнути в душу дитини так глибоко, як це робить Анджела Нанетті: недарма італійська літературна критика охрестила її «поетесою дитячих душ». У цій книжці, головний герой якої, Арно, живе з мамою на ім’я Міріам і молодшим братом Бруно у хатині поблизу невеликого гірського села, дійсність дивовижно й дуже органічно переплелася з казкою. Це розповідь про велику втрату — і про віднайдення, а ще про те, як важливо попри все зберігати вірність своїм мріям, адже тоді вони неодмінно збуваються, хоч іноді це стається не зовсім так, як ми сподівалися.
Як і всі твори Анджели Нанетті, ця книжка — не тільки для дітей. Вона для всіх, хто вірить у мрії і часом підносить погляд до зоряного неба: ану ж там з’явиться комета, яка несе відповіді на запитання — у кожного свої.
2003-го року повість «Чоловік, який вирощував комети» здобула спеціальну відзнаку каталогу «Білі круки», який щороку укладають фахівці Міжнародної молодіжної бібліотеки у Мюнхені.


Книжку видано за підтримки Міністерства закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії.

 Наша планета . – Харків: Юнісофт, 2015. – 96 с.: іл. – ( Серія «Енциклопедія для допитливих»)

Багато вчених все життя присвятили вивченню Всесвіту. І їх праця була винагороджена! Невтомні дослідники підібрали ключ до багатьох загадок нашого Всесвіту, зробили дивовижні відкриття нашої Блакитної Планети і навколишнього простору. Хочеш знати, чи є життя на інших планетах, чому вода блакитна, як відбувається формування хмар і багато іншиш цікавих фактів про нашу галактику? Тоді швидше відкривай цю чудову книгу. 

О.Генрі. Вождь Червоношкірих : оповідання /О. Генрі. – К.: РІДНА МОВА, 2017. – 112 с.: іл. – (Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)

До книжки увійшли найкращі оповідання відомого американського письменника О. Генрі. Вони захоплюють динамічним сюжетом, правдивістю характерів героїв і наповнені глибоким філософським змістом.
Павленко М. Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських : [повість]. Кн. 1 / М. Павленко ; ілюстр. О. Ваніфатової ; обкл. О. Тернавської. - 4-е вид., стереотип. - Вінниця : Теза , 2017. - 220 с.
Гадаєш, казки — то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.


Пантермюллер А. Лотта та її «катастрофи». Заклинателька змій /  Аліс Пантермюллер; пер. з німецької І. Андрієнко – Фрідріх; іл. Д.Коль. – Харків : ВД «ШКОЛА»,2017. – 160 с. : іл. – (Серія «Лотта та її «катастрофи»)
Німкеня Лотта не вгамовується розповідати про свої «катастрофи». Цього разу під час літніх канікул.
Вся її родина відправилась відпочивати на біохутір до Боварії, хоча Лотта та її брати-дурбецали сподівались на острів посеред Середземного моря.
Дівчина стверджує, що  навчилась заклинати змій із допомогою   своєї індійської блокфлейти. А на біохуторі це вміння можна випробувати на дощових черв'яках.
Уявляєте як само? Краще читайте та роздивляйтеся у новій книзі із коміксами про невгамовну Лотту.

Пантермюллер А. Лотта та її «катастрофи».Наскільки все куме-е-едно? /  Аліс Пантермюллер; пер. з німецької І. Андрієнко – Фрідріх; іл. Д.Коль. – Харків : ВД «ШКОЛА»,2017. – 160 с. : іл. – (Серія «Лотта та її «катастрофи»)
Лоттина шкільна суперниця Береніка організувала ансамбль «Береніка у колі дівчат». Туди увійшли майже всі дівчата їхнього класу, крім Лотти і Шаєн. Але подруги не засмучуються — вони назвали суперниць «Бараницями» та мерщій організували власну банду «Шалені кролики»! Та ще й узяли до себе Пауля з його халабудою на дереві. Як на лихо, «Шаленим кроликам» дошкуляють не тільки «Бараниці», а й «Рокери». І Лоттина банда вирішує здихатися всіх суперників за допомогою індійської блокфлейти. Тож химерні пригоди тривають!

Пантермюллер А. Лотта та її «катастрофи». Скрізь повно кроликів /  Аліс Пантермюллер; пер. з німецької І. Андрієнко – Фрідріх; іл. Д.Коль. – Харків : ВД «ШКОЛА»,2017. – 184 с. : іл. – (Серія «Лотта та її «катастрофи»)
Ця книга — незвичайний щоденник начебто звичайної десятирічної дівчинки Лотти. Вона понад усе мріє про домашню тваринку: кролика, собачку або хоча б маленьку овечку. Та чомусь мама натомість дарує їй ненависну блокфлейту, через яку, на думку Лотти, у її житті постійно трапляються «катастрофи». Зі своєю подругою Шаєн, яка мешкає у маленькій квартирі й має аж двісті кроликів, Лотта придумує, яким чином позбутися клятої блокфлейти та здійснити заповітну мрію про власну домашню тваринку.

Патерсон Кетрін. Неперевершена Гіллі Гопкінз / Кетрін Патерсон. – Харків: Видавництво «Vivat», 2017. - 144 с.- (Світовий бестселер)
У свої одинадцять Ґіллі, по суті, нічийна дитина. Якби ж вона могла знайти свою красуню матір Кортні й жити з нею, а не в цій огидній прийомній родині, куди її щойно привезли! Як можна сподіватися на те, що вона, неперевершена Ґіллі Гопкінз, відома своєю некерованістю і кмітливістю, терпітиме Меймі Троттер, товсту малограмотну вдову, яка тепер є її опікункою?

Безстрашна Ґіллі з хижою посмішкою будує плани проти нових родичів та й усіх, хто хоч спробує з нею подружитися. І поки вона намагається впоратися з непереборним прагненням зустрітися з матір’ю і страхом назавжди залишитися прийомною дитиною, мимохіть прив’язує до себе читача.


Парк Лінда. Кехіли проти Весперів :Не довіряй нікому : Книга 5/ Лінда Сью Парк. - Харків: Вид-во «Ранок»,2016. – 272 с.

Коли семеро членів їхньої родини були викрадені, тринадцятирічний Ден Кехіл і його старша сестра Емі були готові битися за їхні життя. Але вороги з клану Весперів виявилися невловними. Вони завжди залишаються в тіні, ліквідуючи Кехілів по одному.
І тепер


Про драконів. – Харків: Юнісофт, 2016. – 96 с.: іл. – (Серія «Енциклопедія для допитливих»)

Чи правда, що дракони мешкали на нашій планеті багато століть тому? А може, вони й зараз спокійнісінько живуть серед сипучих пісків, глибокої трясовини, прихованої від сторонніх очей? На ці й інші питання знають відповідь справжні знавці — драконологи. Енциклопедія розповість про різні версії походження драконів (аж до інопланетного вторгнення); повідає про те, чим відрізняються дракони різних кольорів, хто з них наймогутніший і найлютіший, а хто залюбки обдарує людину золотом; відкриє безліч стародавніх таємниць і, звісно, розвінчає чимало міфів про драконів.

 Рибалко М. Марічка і Червоний Король : Останній перелесник / М. Рибалко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 214 с.
Хто такий Перелесник? Могутній Король чи бентежна істота, яка шукає свого місця у світі? Навіщо йому Марічка? Він викрав її вночі і просить допомоги у подоланні екологічного лиха. Незабаром Марічка зрозуміє, що словам Перелесника не можна вірити, і вирушить у дорогу. Андрій – звичайний хлопець-школяр. Принаймні він сам так вважає. Однак випадкова зустріч із Марічкою змінить його життя і відкриє неймовірну таємницю.


Росіцький Р. Королівство рафінованого сміху / Роман Росіцький. – Харків : Віват, 2016. – 224 с. : іл.

«Королівство рафінованого сміху» — фантастична розвідницько-шпигунська історія для тих унікальних дітей, які люблять читати під партою на нецікавих уроках. Автор обрав незвичайний для дитячої літератури жанр, але саме це дозволило йому відтворити загадкову атмосферу незвичайного світу Білонерії.

Рутківський В.Гості на мітлі : казкова повість / В. Рутківський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 240 с.
Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори.
Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план...


Сковорода Г. Буквар миру. Книга для сімейного читання / Григорій Сковорода; упорядкування, переклад, передмова та примітки А. Ушкалова. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 320 с.
До видання увійшли вибрані твори великого українського філософа, письменника й богослова Григорія Сковороди: байки, поезії, притчі, листи, переклади. Це книга для сімейного читання, і дорослі, і діти знайдуть у цих простих і мудрих рядках свій сенс і розкриють для себе вхідні двері до доброго життя... Книга ілюстрована старовинними гравюрами, що їх дуже любив сам Сковорода.

Сміт Д. 101 далматинець / Доді Сміт ; пер. Н. Ясіновської ; іл. Т. Цюпки. —  Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 240 с. 


Старк, У. Тоді я був просто Ульф: оповідання / Ульф Старк. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. –128 с.
Ульф Старк, як завжди, дотепно й невимушено говорить про складне, цього разу він розповідає про свої дитячі й підліткові роки. Тут його перші поцілунки і перші серйозні книжки, творчі експерименти і втеча з дому, змагання, вигадки, дивацтва і врешті — велика мрія стати письменником. Що з цього правда, а що ні, вирішувати вам. Ульф іноді й сам не знає, наскільки далеко його можуть завести власні фантазії. Бо це не так уже й просто — бачити щось таке, чого не бачать інші, і ділитися з усіма своїми уявними світами.

Сульберґ А. Привиди проти суперкрутих  : повість / А. Аудгільд Сульберґ ; переклад з норв. Наталі Іваничук. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 200 с.

Анне Беа тепер не впізнати! Дівчинка значно посміливішала, відколи ми бачилися з нею востаннє: вона тепер співає у гурті і навіть наважується поїхати у шкільну поїздку в гори. У цій мандрівці і її друзі, і суперкруті з вищої касти спізнають нові пригоди і більше дізнаються одне про одного. Їм доведеться розгадувати таємницю привида, що видає моторошні звуки, а вночі блукає коридорами колишнього закинутого готелю. Ох, такі страхіття вам і не снилися! Тим часом Анне Беа несподівано для себе стане учасницею любовного трикутника, з якого теж непросто виплутатися.


Сульберг А. Суперкруті догралися: повість / А. Аудгільд Сульберг. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. – 192 с.

Раніше Анне Беа, Нільсові та їхнім друзям із найнижчої у школі касти не давали спокою суперкруті. Та, схоже, крутелиці так уже допекли одна одній і всім навколо, що з ними перестали рахуватися. Тепер друзі можуть перевести подих і разом святкувати свою несподівану свободу. Але чи так уже й легко бути суперкрутими і популярними? Чи треба бути у вищій касті, щоб виступати у найкращому шкільному гурті? І чи зможуть нижча і вища касти знайти спільну мову? Все вирішиться під час найфантастичнішої гелловінської вечірки, на яку вас теж запрошено.
 
 Тераковська, Д.  Дочка Чарівниць  : роман-казка / Д. Тераковська ; пер. з пол. Д. Матіяш. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 420 с. - (Дивовижні світи). 
Цю книгу можна назвати романом-казкою, бо вона охоплює велику частку життя головної героїні, що постає перед нами Дитям, Дівчинкою і Панянкою. Дорослішаючи, вона змінюється, вивчає себе і навколишній світ, у якому панують зло, насилля, зневага, бундючність Загарбників. Колись славне Велике Королівство завоювали степові ординці і накинули на нього зашморг, а він душить народ, що, здавалось би, втратив будь-які сподівання, втратив мужність і хоробрість опору. Під опікою Чарівниць Дитя-Дівчинка-Панянка виростає й пізнає свій народ, щоб здійснилося пророцтво Пісні Єдиної…


Уайльд О. Зоряний хлопчик/ О.Уайльд; пер. з англ. Т. Некряч; іл. О. Чижик. – К.: Компанія ОСМА, 2015. – 288 с.: іл. – (Серія « Читаємо разом із Всеволодом Нестайком»)

До книжки увійшли казки із двох збірок О. Уайльда. У творах письменника, сповнених любові до людини і поваги до краси, створеної людиною, реальність переплітається з вигадкою. Його герої бачать можливість існування лише в атмосфері прекрасного, але вони здатні відчувати  жаль і смуток, вміють співчувати людям; їх, як і самого автора, бентежать роздуми про мінливість життя, про добро і зло, красу і користь.

Харпер А. Що приховує Кара Вінтер? / Аніка Харпер ; пер. К. Бучіна. – Харків : Ранок, 2017. – 272 с.

Гостросюжетна серія книг у жанрі трилер. У центрі повісті – Корнуольський коледж та його студенти – діти з найзаможніших сімей Англії. Тут панують свої закони та свої правила, і саме тут учні вчаться бути дорослими й самостійними. Кара Вінтер мріє потрапити сюди. І ось її мрія здійснюється, Кара отримує свободу, а разом із нею – перших подруг і навіть дивакуватого хлопця на ім’я Моріц. І лише таємниця Кари, яку вона оберігає сильніше,   ніж будь-яку коштовність, не дозволяє дівчині повністю насолоджуватися життям. Що ж це за таємниця, і чому Кара анічогісінько не розповідає про себе?


Хосфельд Д. Карлотта. Випробування в інтернаті / Даґмар Хосфельд. – Харків : Ранок, 2017. – 224 с. – (Серія «Карлотта»)


Книга для справжніх любителів пригод. Не кожен погодиться добровільно відправитися в інтернат, але головна героїня Карлотта – виняток з правил. Продовжуючи сімейну традицію, вона з важким серцем прибуває в Прінцзее, щоб знайти друзів, подорослішати і віднайти справжнє хобі. Але все це буде потім, а поки дівчинку оточують лише дивні сусідки, нестерпні заняття академічним веслуванням і жорсткий розпорядок дня. До того ж одна з сусідок точно щось приховує, вирушаючи бродити по ночах …

Чат для дівчат : оповідання / упоряд. В. Вздульська, О. Лущевська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 176 с. : іл.
Дванадцять оповідань від сучасних українських письменниць (Галина Ткачук, Оксана Лущевська, Надія Біла, Тетяна Стус та ін.) торкаються важливих тем підліткового життя. Мрії та страхи, любов і зрада, дружба і втрати, шкільні справи і стосунки з батьками, розваги і хобі… Тонко описані, багатогранні, сповнені гумору та справжніх емоцій історії зацікавлять і юних, і дорослих читачів.


Шамбаз Б. Футбольний матч тривалістю в літо  : повість / Б. Шамбаз ; пер. з фр. І. Дух ; намалювала М. Фоя. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 128 с.: іл.

Головний герой твору Фосто цього літа вирушає з татом у велику навколосвітню подорож. Одинадцять етапів від Баньоле до Бамако. Тисячі зустрічей і відкриттів, починаючи від багдадського цирульника і закінчуючи смаком копченої риби на Північному полюсі. І повсюди футбол — справжнісінький! Це перше всесвітнє турне, яке Фосто ніколи не забуде.
Шаповалов Д.С. Автомобілі / Д.С. Шаповалов. – Харків : Юнісофт,2017. – 96 с. : іл. – (Серія «Енциклопедія для допитливих»)

Яскраво оформлена дитяча енциклопедія "Автомобілі. Енциклопедія для допитливих" видавництва "Талант", розрахована на широке коло читачів, в ній викладена історія створення відомих світових автомобільних марок, найвідоміші моделі машин. Книга буде цікава дітям і дорослим, які цікавляться автомобільними питаннями, цікавими технічними рішеннями, новинками автомобільної індустрії, що динамічно розвивається.


Щигельський М. За синіми дверима: повість / Марцін Щигельський. – Львів: Урбіно, 2017. – 231 с.

Дванадцятирічний Лукаш їде з мамою на омріяні канікули. Дорогою вони потрапляють в аварію, після якої хлопець опиняється в лікарні, а згодом – у своєї тітки, яка живе в невеликому приморському містечку. Лукаш не може звикнути до нового життя: він не знаходить спільної мови ані з тіткою, ані з іншими дітьми. Почувається самотнім і мріє повернутися до колишнього життя. Якось Лукаш випадково виявляє, що сині двері в тітчиному пансіоні провадять до іншого світу. Казково-прекрасного, таємничого і, здається, безпечного. Та невдовзі хлопець переконається, що це зовсім не так. Разом з колишніми недругами, Кроликом, Монікою та Блішкою йому доведеться рятувати світ від потворного Кривавця...

Немає коментарів:

Дописати коментар