Нові книги - нові зустрічі



Нові книги, які надійшли у Володимир – Волинську міську бібліотеку для дітей   за державною програмою «Що до здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек» та за програмою «Українська книга»
 Базів В.  Армагеддон на Майдані  / Василь Базів. — К.: Український пріоритет, 2014. - 160 с.
Майдан, який пережила Україна взимку цього року, звичайно, не міг не спричинити і своєрідного літературного відгуку. За останні кілька місяців уже видано кілька антологій віршів, присвячених Майдану-2013/2014. Проте нова повість Василя Базіва «Армагеддон на Майдані»  цікава спроба письменника (і водночас дипломата, політика) передати свою версію подій.


 Дорошенко О. Василь Стус / О. Дорошенко. – Харків: Антологія, 2015. – 128 с.
 Трагічна доля судилася Василю Стусу (1938-1985) — талановитому українському поету, прозаїку, перекладачу, літературознавцю, правозахиснику, одному з найактивніших представників українського культурного руху 1960-х років. Він був людиною, не здатною на компроміси, яка завжди йшла шляхом правди і заплатила за це власним життям, людиною, яка з гідністю казала про себе: «…Голови гнути я не збирався, бодай що б там не було. За мною стояла Україна, мій пригноблений народ, за честь котрого я мушу обставати до загину».

 Кальницький М. Про Київ для дітей та батьків / М. Кальницький. – Київ: Видавництво «Варто», 2012. –  88 с.
Пропоноване видання, написане істориком-києвознавцем Михайлом Кальницьким, вирішує, перш за все, освітню задачу. Воно забезпечує необхідними матеріалами про історію Києва, його культуру та традиції аудиторію, яка позначена в назві представленої книги. При цьому автор доносить до юного читача спеціальні знання в загальнодоступній формі, що допоможе дітям легко зрозуміти складні явища та історичні закономірності. Батьки ж отримують можливість, керуючись книгою, організовувати самостійні подорожі Києвом для дітей-школярів. В цілому сімейне прочитання книжки "Про Київ для дітей та батьків" буде корисним киянам будь-якого віку, дозволить краще пізнати та більше полюбити наше чудове місто.




Капранов  В. В. Веселих свят! : український рік / В. В. Капранов, Д. В. Капранов ; упоряд.: Я. Музиченко, Я. Левчук ; худож. О. Костенко . – К. : Зелений Пес : Гамазин, 2014. – 104 с. : іл.
У книзі йдеться про головні українські свята – історію, традиції, прикмети, ритуали, також вміщено  пісні з нотами, рецепти святкових страв, ігри та забави, рукомесла зі схемами.


Капранов В. В. Мальована історія Незалежності України / В. В. Капранов, Д. В. Капранов. – К. : Гамазин, 2013. – 80 с. : іл., мапи.
Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями. Люди споконвіку цікавилися минулим. Монах Нестор, наприклад, вивчав записи своїх попередників і писав «Повість минулих літ», а архимандрит Петро Могила розкопував руїни Десятинної церкви. Історія та археологія завжди ідуть поруч, даруючи нам знання про те, як і навіщо жили наші предки, за що боролися, про що мріяли. І допомагають знайти відповідь на питання – навіщо ми є на цій землі. Бо сучасне виростає з минулого.
Ковтун А. Вода й вогонь в українських легендах та віруваннях / Алла Ковтун. — К.: Успіх і кар’єра, 2015 — 144 с.:  іл.
Збірка тематичних українських легенд та давніх вірувань про найважливіші речі в житті людини — воду та вогонь. Культ води й вогню існував у міфології всіх народів. Це абсолютно логічно, адже саме життя прадавньої людини протікало поблизу водойм: річок, ставків, озер, а життєдайний дощ — щедрий дар неба — обіцяв майбутній достаток. Вони вважали, що перший вогонь також упав із неба як знак прихильності до людини Сонця — цього наймогутнішого бога в уяві древніх слов’ян.
Поклоніння воді й вогню було перенесене древніми народами на багато побутових речей, які їх оточували: піч, свічку, колодязь. Відгуки давніх легенд дійшли до нас у вигляді обрядів та звичаїв, ритуальних пісень, танців, колядок, приказок, прислів’їв, загадок, прикмет і т. ін.
Книга стане у нагоді всім, хто захоче поринути у світ наших предків, ознайомитися з їх світобаченням.

 Коляда  І. А. Пилип Орлик / І. А. Коляда, С. Ю. Коляда, О. Ю. Кирієнко ; худож.- оформл. Є. В. Вдовиченко. – Харків : Фоліо, 2015. – 121 с.
Орлик був людиною висококультурною, європейцем в повнім розумінні цього слова... Він належав до людей барокової доби, просякнутих глибокою релігійністю... Життя примушувало його до компромісів, але душа залишалася чесною і щирою, здатною до найбільших обмежень і самопосвяти.


 Лаврик, О.В. 1000 цікавих фактів про Україну / Оксана Лаврик. – Х. : Віват, 2015. – 256 с. – (Корисна книга)
У цій книжці зібрано кілька сотень цікавих фактів про все, що стосується України. Культура, історія, археологія, географія, побут, природа, персони — усе це та ще багато іншого пропонується до уваги допитливого читача.






Лукашенко  Т. Українські обереги своїми руками / Т. Лукашенко. – Харків : Аргумент- принт : Віват, 2015. – 224 с. – (Корисна книга)
 Які обереги сьогодні є незамінними в побуті сучасного українця? Як зробити власноруч оберіг для себе та близьких? Відповіді ви знайдете на сторінках цієї книжки, що стане власним оберегом на шляху до щастя, гармонії й родинного затишку


Мензатк З.Дива українських храмів : [для середнього і старшого шкільного віку] / Зірка Мензатюк. - Чернівці : Букрек, 2015. - 120 с. : іл.
Ця книжка, адресована юним читачам, розповідає про найвідоміші українські церкви та монастирі. У легкій доступній формі вона показує особливості сакрального мистецтва, різні стилі церковної архітектури, пояснює будову іконостаса, ознайомлює з чудотвор­ними іконами України, зі славними діяннями церковних братств, з українськими святими.
Мицик  Ю. А . Св. Петро Могила : наук.-попул. видання / Ю. А. Мицик. – Харків : Бібколектор, 2015. – 119 с.
Значення діяльності святого Петра Могили – одного з найвидатніших церковних, культурних і політичних діячів Украіни, важко переоцінити. Недарма час, протягом якого він був митрополитом, називають Могилянською добою. Київська митрополія при Петрі Могилі набула найбільшої самостійності та авторитету за весь, період XIII – XVIII ст.



 Небесна сотня / К.Богданович, Х.Бондарева, Ю.Бухтоярова та ін.; упоряд.: О.Трибушна, І.Соломко. – Харків: Фоліо, 2015. – 206 с.: іл.
У книзі багато світлин та реальні факти з трагічних подій на Майдані у лютому 2014. Передмови до книги написали церковні ієрархи − Філарет, Патріарх Київський і всієї Руси-України; Святослав, Отець і Глава Української Греко-католицької Церкви, речник Української Православної Церкви Протоієрей Георгій Коваленко.
Це видання − німе нагадування нам всім про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою. Герої не вмирають


Процюк С.  Чорне яблуко: Роман про Архипа Тесленка / Степан Процюк. — К : Академвидав, 2013. — 192 с. — (Серія «Автографи часу»).
Роман Степана Процюка «Чорне яблуко» — драматична і зворушлива історія платонічного кохання Архипа Тесленка у складній панорамі його короткого життя.




Рудько Г. І. Україна, яку ми втрачаємо / Г. І. Рудько. – Чернівці: Букрек, 2015. – 280 с.: іл.
Про те, як людина в результаті нераціональної техногенної діяльності руйнує довкілля, де жити нашим нащадкам, як запобігти зсувам, повеням та іншим екологічним лихам – про це книга знаного в Україні і за рубежем ученого Георгія Рудька.
Вона є своєрідним застереженням від можливих небезпечних аномалій. На вагомому науковому матеріалі автор доводить, що забезпечення екологічно збалансованої системи природокористування і збереження екосистем стане можливим при впровадженні стратегії стало­го розвитку нашої держави.

Сверстюк Є.О. Гоголь і українська ніч: Есеї / Євген Сверстюк. – К.: ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2013. – 328 с.: 
Інший Гоголь постає перед читачем цієї книги. Наш час любить розважальні сюжети з Гоголем на Сорочинському ярмарку. Насправді Гоголь уже у своїй першій книзі «Вечорах на хуторі біля Диканьки» зазирав у таємничі глибини душі, і це стане головною його темою.
Тут зібрано твори, писані протягом трьох десятиліть – про Гоголя-романтика й гумориста, про сатирика і про релігійного мислителя, який взяв на себе непосильну місію – повернути Русь обличчям до Христа і поставити на дорогу правди й закону.
Трагічна постать, роздвоєний дух, мученик перехресть, він запліднив ниву української літератури й започаткував ту російську літературу, що вийшла на світовий обшир.

Стафійчук О. Книга порад карпатського мольфара / О. Стафійчук. – К.:  Самміт-Книга, 2014. -   200 с.
Цю книгу присвячено українській магії. В ній розповідається про унікальне явище в культурі народів Західної України — мольфарство, його історію та сьогодення. Автор ділиться з читачами рідкісними способами, ритуалами, таємними словами, котрими володіє сам і які використовує у своїй практиці. Завдяки книзі ви зможете докорінно змінити своє життя на краще, побороти зло, виплутатися з тенет нещасть і злиднів, потрапите у чарівний світ магії, станете володарями спадку наших предків.

Тарас  Я. М. Таємниці бабусиної скрині / Я. М. Тарас ; пер. І. Лемко ; худож. О. Б. Ревуцька. – 2-ге вид., допов. – Львів : Апріорі, 2015. – 272 с. : іл.
 У книзі зібрано численні давно забуті, але цілковито актуальні у наш час, поради з хатнього господарювання, кулінарії, народної медицини тощо.


 


Тарасова О. О.Таємничий світ ляльки-мотанки / Ольга Тарасова. — К.: Либідь, 2015. — 200 с.: іл.
Запрошуємо всіх охочих до манливого світу ляльки-мотан­ки, яка є віддзеркаленням прадавньої культури, традицій і сві­товідчуття наших пращурів. Лялька-мотанка — не лише пев­ний культурний символ. Це й потужний хатньо-побутовий обе­ріг, і обрядовий атрибут, і забавка для дітей і дорослих, і оригінальний сувенір, і прикраса інтер'єру оселі.
Дізнатися про різновиди й призначення ляльок-мотанок, традиції, обряди й звичаї, з якими вони пов'язані, опанувати зовсім не складні способи їх виготовлення й зрештою мати на­прочуд цікаве й корисне улюблене заняття на дозвіллі вам до­поможе пропонована книжечка.

Тома  Л.  В . Данило Апостол : наук.-попул. видання / Л. В. Тома. – Харків : Бібколектор, 2015. – 88 с.

Данило Апостол (1654-1734), ставши гетьманом Лівобережної України у скрутний для країни час, незважаючи на свій більш ніж поважний вік (73 роки), зумів залишити помітний слід в історії України: саме за його петицією Анна Іоаннівна у так званих "Решительных пунктах" підтвердила – хоч і обмежену – козацьку автономію. Не маючи змоги вести самостійну зовнішню політику, Апостол кинув усі сили на піднесення економіки, взявся за викорінення корупції, впорядкування земельних відносин. І, звичайно, старий гетьман постійно зміцнював безпеку України: за часів його правління будується Українська оборонна лінія від Дніпра до Сіверського Дінця, завдяки його сприянню в Україну повертаються запорозькі козаки і засновують Підпільненську Січ.

Немає коментарів:

Дописати коментар