Книги отримані за державною програмою в 2018 роціАндрусяк І. Лякація: вірші для дітей / Іван Андрусяк. -  К.: Фонтан казок, 2017. – 56 с.

У новій збірці визнаного майстра Івана Андрусяка домінує легка, ігрова поезія, написана дотепно та вправно. У більшості це виразно прості, дещо розбишацькі вірші для дошкільного та молодшого шкільного віку, доступні для якнайширшої аудиторії.Вірченко О. Їжачок-хитрячок про чарівний гачок : іграшки / О. Вірченко. – К. : ТОВ „Книжкова база „Альфа”, 2017. – 64 с.        Завдяки цій книзі звичайнісінький гачок у руках юних рукодільниць легко перетвориться на чарівний, здатний творити справжні дива. Докладні пояснення та яскраві фотографії допоможуть зробити перші кроки у плетінні й виготовити кумедні іграшки. А Їжачок-хитрячок допоможе і зробить навчання захоплюючим та веселим.
Галичина : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с.: іл. – (Енциклопедія – Казка – Гра).
        Що нам відомо про Галичину? Львівські вулички, старовинні замки, кам’яні мури, князі й літописці, зелений шум Карпат і барвиста гуцульська вишивка, історії, скарби, таємниці... Зібрані казки та легенди Галичини, відомості про історію та культуру цього регіону від давнини до сьогодення.
Дерманський Сашко. День народження привида /Сашко Дерманський; Художник Любка Франко. – Київ: Фонтан казок, 2017.- 48.с.: іл.
У День народження до привида Сашуки Писуки прийдуть у гості всі його друзі-привиди – і Зловісна Марта, і Гарнюня Гапуня, і Балухатий Блюм, і Рудий Зуб, і Май Онес, і навіть Зелепонь Квартальна… І в кожного буде своя історія – химерна, розбишацька, страшненька, повчальна, добра – і неодмінно весела! Адже ці цікавущі казки розказав для вас найвеселіший український дитячий письменник, справжній улюбленець малюків Сашко Дерманський. А намалювала їх в оригінальній техніці акварелі по тонкому шовку найрадісніша українська дитяча художниця Любка Франко.
А ще серед гостей-привидів буде хтось маленький, з голови до ніг загорнутий у простирадло, хто дуже любить смакувати ірисками. Цікаво, хто це?.
Джеймісон С. Леді Джейн: повість / Сесілія Джеймісон. – Харків: Вид-во «Ранок», 2017. – 224с.:іл.

«Леді Джейн» - пронизлива і драматична повість американської письменниці Сесилії Джеймісон (1848–1909), створена на рубежі 20 ст. Цією історією дівчинки-сироти, сповненою неймовірних поворотів долі, таємниць і майже детективних обставин, уже більше століття зачитуються діти і підлітки. І сьогодні вона хвилює, переконує, викликає співчуття, а часом і сльози - недарма ця талановита книга по праву увійшла в золотий фонд світової літератури для дітей. Самотнє дитя леді Джейн, що протистоїть жорстокому і холодному світові, виходить переможцем у цій боротьбі - завдяки душевній красі, твердості характеру і вмінню бути вдячною і милосердною.

Донбас : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с.: іл. – (Енциклопедія – Казка – Гра).
        Що нам відомо про Донбас? Промисловий район, багатство й бідність, шахти й терикони, чорне золото й чорні від вугільного пилу гірняки, біла сіль... У книжці зібрані казки та легенди Донбасу, а також інформація про історію та культуру та життя на Донбасі

Касдепке Г. Зачіпки детектива Нишпорки. Канікули детектива Нишпорки / Г. Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк ; іл.. П. Рихеля. – Харків : Школа, 2016. – 136 с.: іл. – (Нова дитяча книга). 
         Детективна агенція „Рожеві окуляри” працює на повну силу. Для неї нема ні канікул, ні вихідних, адже щодня може щось трапитись... Тому детектив Нишпорка пильнує і уважно розглядає кожну річ чи підозрілу людину. І якщо пан Нишпорка таки знайде якусь зачіпку, робота буде всім: розгадувати ту зачіпку доведеться і йому, і читачам.

Касдепке Г. Знайомтесь: детектив Нишпорка. Нові клопоти детектива Нишпорки / Г. Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк. – Харків : Школа, 2016. – 144 с. – (Нова дитяча книга).
         Пліч-о-пліч з кумедним диваком детективом Нишпоркою читачі навчаться логічно мислити та робити висновки, розгадуючи цікаві загадки. А загадок у звичайному будинку чимало: де поділися шкарпетки з дельфінами чи хто зламав повітряного змія? Втім, робота не буде легкою – адже на п’яти наступає підступний та небезпечний детектив Мертвяк з детективної агенції „Чорнокнижник”.
Касдепке Г. Касперіада. Незвичайні пригоди звичайної родини / Г. Касдепке ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Харків : Школа, 2016. – 192 с. – (Нова дитяча книга).
         Кумедні історії про маленького хлопчика Каспера, який навіть звичайний похід до дитячого садочка, копирсання в пісочниці чи ліплення сніговита може перетворити на захопливу пригоду, чим надзвичайно тішить своїх батьків та читачів.

Крим : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с.: іл. – (Енциклопедія – Казка – Гра).
         Що нам відомо про Крим? Сонце, море, гори. Маленькі містечка, пишні палаци, військова слава Севастополя й загадки античного Херсонесу, легенди Бахчисараю та перекази Генуезької фортеці... Хто розбере, що тут правда, що – вигадка? У цій книжці зібрані казки та легенди кримчаків та інформація про історію, культуру та життя в Криму

Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту / П. Мельник. – Кропивницький : ТОВ „Імекс-ЛТД”, 2017. – 84 с.
         Як звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Чому звичайна дівчинка Софійка опинилася так далеко від рідного дому й стала учасницею незвичайних небезпечних пригод? Як це звичайна кішка заговорила і про що можуть розмовляти жуки-скарабеї? Чому жахливі хижаки слухалися дівчинку Іті? Чи вдасться Софійці й Асі врятувати від головорізів сім’ю фараона Аменхотепа ІІ та як спекти Головний хліб і приготувати Найсмачніше пиво? Фантастична пригодницька повість – друга з циклу кулінарних казок.

Мельник П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії / П. Мельник. – Кропивницький : ТОВ „Імекс-ЛТД”, 2016. – 104 с.
         У казковій повісті разом з дівчатками – Сонею та Асею та їхніми матусями зможуть помандрувати до древньої Скандинавії, на місці якої розкинулися нині такі країни, Швеція, Норвегія, Данія, Фінляндія, Ісландія та Гренландія (у складі Данії). Там юні мандрівниці зустрінуться з тією, що має стати Матір’ю Смачних Страв і Запашних Ароматів, Чудернацьким Оленем, Директором Школи, Страшком і багатьма іншими цікавими персонажами.

Опанасенко О. Нікола Тесла / О. Опанасенко ; худож. О. Макаров. –Київ : Агенція ІРІО, 2017. –112 с. –(Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)
Нікола Тесла – один з найвидатніших вчених та інженерів, його внесок в науку оцінюють нарівні з внеском Леонардо да Вінчі, а його життя схоже на фантастичний роман.

Полісся : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с.: іл. – (Енциклопедія – Казка – Гра). 
         Що нам відомо про Полісся? Столітні дуби, тремтливі осики, шовковий мох та синє дзеркало озер, чаклуни-лісовики, квітка папороті, заховані в хащах замки, скити, скарби...
         У книзі зібрані казки та легенди поліщуків та відомості про історію, культуру та життя на Поліссі в давні часи і до сьогодні
Потерянко Ю. Альберт Ейнштейн / Ю. Потерянко ; худож. Є. Васильєв. –Київ : Агенція ІРІО, 2017. –104 с. : іл. –(Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)
Книга “Альберт Ейнштейн” статне відмінним джерелом мотивації. Плодами наукових відкриттів фізика-теоретика людство користується й досі, ба навіть більше – без них наш світ виглядав би зовсім інакшим. Але історія життя цього вченого –не тільки сухі факти про науку, атакож історія сильного характеру, волі, життєрадісності та позитивному погляді на світ.


Ріббінг Анна, Нільсон Міа  Англійський словник у малюнках.- Київ: Видавництво "Ранок", 2017. - 64 с.

У книзі ти знайдеш багато кумедних малюнків і познайомишся з англійськими словами. Які англійські імена існують? Як лічити англійською? Які слова приховуює RATTLESNAKE? Усе це у ти знайдеш у англійськиму словнику у малюнках від A до Z!

Сердюк М. Коко Шанель / М. Сердюк. – Київ : Агенція ІРІО, 2017. – 112 с. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)
Цікаві факти зібрані у захоплюючу розповідь про життя дівчини, на шляху якоїбуло безліч труднощів, проте вона лишилась вірною своїм ідеям, що і зробило її відомою на увесь світ. Історією свого успіху Коко довела, що розпочати власну справу можливо коли завгодно, головне – йти за мрією та вірити в себе.Сердюк М. Стів Джобс / М. Сердюк. – Київ : Агенція ІРІО, 2018. – 144 с. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей)
Ця книга – захоплююча розповідь про життя новатора в IT-технологіях, творця одного з найвідоміших брендів, геніального оратора, талановитого керівника, людини, що змінила світ. Книжка захопить і дорослого, і дитину. Її цікаво читати разом чи самостійно, це чудовий спосіб проводити дозвілля. У кінці кожного розділу є питання-завдання, котрі не лише допоможуть запам'ятати корисну інформацію, а й підштовхнуть на роздуми, що насамперед потрібно робити, щоб бути першим, як Стів Джобс.


Стілтон Дж. Відкриття Америки / Джеронімо Стілтон; іл. Л. де Престо, Д. Корсі.  – Львів : Ірбіс Комікси, 2016. – 48 с.: іл. – (Всесвітньовідомий комікс).
Джеронімо Стілтон живе в місті Мишанія і працює головним редактором газети „Гризун” – найвідомішого видання на цілому Мишачому острові. Понад усе на світі він любить і цінує спокій. Та коли історія всієї планети опиняється під загрозою через підступні плани зловмисних котів-піратів, Джеронімо разом зі своїми друзями та родичами сміливо вирушає в минуле.
У першій книзі пригод Джеронімо Стілтона герої переносяться у часи Христофора Колумба услід за котами-піратами, які хочуть привласнити собі честь відкриття Америки. Джеронімо та його друзів чекає довга та нелегка подорож Атлантичним океаном разом з експедицією Колумба.


Стілтон Дж. Динозаври наступають /Джеронімо Стілтон  ; іл. Д. Ферраріо, Д. Дзаффароні. – Львів : Ірбіс Комікси, 2016. – 48 с.: іл. – (Всесвітньовідомий комікс).

Коти-пірати нарешті збагнули, що лише завдяки допомозі професора Вольта Джеронімо Стілтонові щоразу вдається руйнувати їхні плани. Тож вони викрали професора й вислали в минуле аж на 140 мільйонів років – у часи, коли Землю населяли динозаври. Чи вдасться йому знайти професора Вольта в такому далекому минулому?


Стілтон Дж. Таємниця сфінкса /Джеронімо Стілтон ; іл. Л. де Престо, Д. Корсі. – Львів : Ірбіс Комікси, 2016. – 48 с.: іл. – (Всесвітньовідомий комікс).
У цій пригоді Джеронімо зустрінеться зі своїми найгіршими ворогами, котами-піратами, які віднайшли спосіб подорожувати в минуле, щоб змінити історію на свою користь... Вони хочуть змінити один з найвідоміших пам’ятників у світі Сфінкс! Чи вдасться їм обманути фараона та досягнути своїх злих намірів?

Стілтон, Д. Шахраї в Колізеї : комікс : життя в кольорах : з іст. фактами / Дамі, Елізабетта ; обкл. Ф. Феррон ; іл. Васабі! Студіо ; графіка М. Лоріні ; пер. А. Поритко [та ін.]. – [Львів] : Ірбіс Комікси, 2015. – 48 c. : іл. – (Всесвітньовідомий комікс) 
Всесвітньовідомий комікс «Шахраї в Колізеї» — це третя книга серії світового бестселеру про Джеронімо Стілтона.

Новий комікс і нова подорож! На цей раз Джеронімо Стілтон та його команда відправляються у Стародавній Рим, країну гладіаторів, а саме у 80 рік нашої ери, у часи відкриття одного з найбільших амфітеатрів світу – величного Колізею.


Проте у минуле відправились і коти-пірати. Підступні коти мають лише одну задачу – Колізей має служити їм! Що ж станеться якщо котам вдасться втілити їхній задум?! Здається історія Риму під загрозою...На щастя Джеронімо Стілтон та його друзі зроблять усе, для того щоб історія залишилась такою, якою знає її світ, і про яку дізнаєтесь ви. Але попереду багато труднощів та пригод. Тож мандруйте разом  з головними героями коміксу у Італію. Буде неймовірно цікаво!


Стілтон, Д.  Слідами Марко Поло : комікс : життя в кольорах : з іст. фактами / Дамі, Елізабетта ; обкл. Ф. Феррон ; іл. M. Баттальїн ; графіка М. Лоріні ; пер. та адапт. тексту А. Поритко, М. Войцеховський. – [Львів] : Ірбіс Комікси, 2016. – 48 c. : ілюстр. – (Всесвітньовідомий комікс)
Цей комікс про те як  Джеронімо зіштовхується зі своїми найзапеклішими ворогами — котами-піратами, які відкрили спосіб подорожувати в минуле, щоб змінювати історію...
Цього разу Терсілла, Котордон III та Бонзо вирушили у 1292 рік у Ханбалик — столицю Стародавнього Китаю. Вони придумали нову схему зміни історії, в яку збираються вплутати не кого іншого, як знаменитого італійського мандрівника Марко Поло! Чи зможуть Джеронімо, Патті, Бенджамін, Пандора та вічно голодний жартівник Трап по-

класти край злодійству котів?


Стілтон, Д.  Хто викрав “Мону Лізу”? : комікс : життя в кольорах : з іст. фактами / Дамі, Елізабетта ; ред. Д. Фініставрі ; сцен. Д. Баргелліні ; проект графіки М. Баттальїн ; графіка М. Лоріні ; обкл. Ф. Феррон ; іл. Дж. Фаччотто [та ін.] ; пер. А. Поритко. – [Львів] : Ірбіс Комікси, 2017. – 48 c. : ілюстр. – (Всесвітньовідомий комікс)
 У цій історії Джеронімо зіштовхується зі своїми найзапеклішими ворогами — котами-піратами, які відкрили спосіб подорожувати в минуле, щоб змінювати історію. Цього разу імператор котів-піратів Котордон III зі своїм помічником Бонзо переносяться у французьке місто Амбуаз в епоху Відродження — у 1517 рік. Вони замислили поцупити найзнаменитішу картину славетного Леонардо да Вінчі — неповторну «Мону Лізу»! Проте тепер у них є план, який має завадити Джеронімо та його друзям руйнувати плани котів-піратів!


Топська Н. Батько українського театру : для сер. та ст. шк. в / Н. Топська. - К. : Книжкова база, Альфа, 2017. - 64 с. : іл.
Книга розповідає про життя Марка Кропивницького - видатного драматурга і режисера, керівника й організатора театральних труп, композитора, музиканта, поета, актора. Його називають батьком українського театру, і це визначення у повній мірі відзеркалює багатогранну натуру творця і людини. Мистецький шлях Кропивницького є прикладом високого професіоналізму, громадського подвигу і самовідданого служіння національному культурному відродження.

Видання адресоване дітям шкільного віку, а також усім, хто кохається в українському мистецтві.Чайка М. Казки місяця / Марина Чайка ; ілюстратор Е. Є. Флерова. — Харків : Ранок, 2016. — 80 с.

Ця надзвичайна історія відкриє світ неймовірних подій, захопливих подорожей та чарівних тварин, що вміють не тільки розмовляти, а й вигадувати байки. І найцікавіше те, що всі історії у цій казці розповідає не звичайний казкар, а … Місяць.

Чеповецький, Ю. Веселі пригоди Мицика і Кицика / Юхим Чеповецький; пер. Н. Забіли; мал. В. Харченка. — X.: Школа, 2017. — 160 с. — (Дитячий бестселер).

Веселі історії про пригоди мишенятка Мицика та його вірного товариша — кота Кицика — навчать маленького читача дивитися на все з оптимізмом та знаходити вихід із будь-яких несподіваних ситуацій.
Особливістю книжки є подані після кожного оповідання вірші, завдання на кмітливість, схеми саморобок, рецепти, фокуси та інші цікавинки.

Прочитавши книгу до кінця та здобувши відповідні навички, кожен юний читач отримає диплом фахівця з мишознавства та котології.

Шкляр В. Помста Баби Яги / В. Шкляр ; худож. К. Лавро. – Львів : Апріорі, 2017. – 76 с.: іл. 
         Письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро створили подарункову книгу для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Це збірка яскравих оповідань про перше входження дитини у складний світ людських взаємин. Про пізнання добра і зла, які тісно стикаються у реальному житті, так і в чарівній казці.
         Книга містить переклад оповідань англійською мовою, що неабияк прислужиться розумним дітлахам, котрі вивчають найуживанішу мову світу.

Немає коментарів:

Дописати коментар