Книги по шкільній програмі

Андієвська, Е.  Казка про яян. Говорюща риба [Текст] : казки / Емма Андієвська. – Київ : Знання, 2019. – 143 с.  – ( Серія «Класна література»)

      До пропонованої збірки входять літературні казки-притчі відомої української письменниці та художниці Емми Андієвської, в яких за допомогою алегорії відтворено реальну дійсність та піднято проблеми, актуальні для сучасної людини. Зі сторінок книги читач дізнається багато цікавих історій, які розповідають одне одному незвичні співрозмовники - шакал і бляшанка. Кожна казка сповнена ненав'язливої мудрості, вражає оригінальністю, незвичайними пригодами та загадковими персонажами.

Биков, В. Альпійська балада [Текст] : повість / Василь Биков ; пер. з білорус. Г. Вігурської. – Київ : Знання, 2020. – 159 с.  – (Серія «Класна література»)

      У центрі повісті “Альпійська балада” відомого біло­руського письменника Василя Бикова (1924—2003) зворушливе кохання, що зазнає жорстокого випробування у пеклі Другої світової війни. Головні герої твору — моло­дий солдат-білорус Іван Терешка і дівчина-італійка Джулія — тікають із концтабору, розташованого в авст­рійських Альпах і, долаючи неймовірні труднощі, нама­гаються пробитися до партизанів. Жертвуючи собою, Іван допомагає Джулії врятуватися. Ця трагічна історія стає основою глибоких роздумів письменника про життя людини, споконвічні моральні цінності, справжню велич людяності й любові 

Гете, Й. В. Фауст [Текст] : трагедія  / Йоганн Вольфганг Гете;  пер. з нім. Миколи Лукаша.  – Київ : Знання, 2019. – 431 с.  – ( Серія «Класна література»

      Трагедія “Фауст” стала підсумком творчих пошуків великого німецького письменника і мислителя Й.В. Ґете (1749—1832). Сюжетна основа п’єси — відома з часів середньовіччя легенда про мага і чаклуна Фауста. Ґете перетворив її на багатоплановий складний драматичний твір, що став втіленням його пошуків сутності людини. Упродовж п’єси Фауст невтомно шукає істину — “внут­рішній зв’язок всесвіту” і кінцеву мету історичного буття людства. Прагнучи оволодіти вищим знанням, він закладає душу дияволу — Мефістофелю. Але істина для нього залишається недосяжною. Ерудований читач знайде у творі відповіді на багато питань, які й сьогодні хвилюють людство.

Довженко, О.П.  Зачарована Десна[Текст]  : вибр. твори /Олександр Довженко . -Київ: Знання , 2020. -207 с. –(Скарби)

Твір складається з окремих спогадів, що нагадують новели, в яких солодким смутком та гіркою іронією  розповідається про дитинство головного героя. До цієї збірки увійшли також кіноповість «Земля», та оповідання «Ніч перед боєм», «Мати» і «Воля до життя». Крім того, у книзі наведено цікаві додаткові матеріали — основні дати життя і творчості та фільмографію О.П. Довженка.

Лепкий,Б. Мишка
[Текст]: казки та оповідання / Богдан Лепкий; іл.. К. Лавара. – Київ: Знання,2020. – 158с.: іл. – (Скарбничка)

У казці “Мишка” письменник  показав життя людей та їхні вчинки з погляду маленької, але дотепної й мудрої мишки, порушивши важливі моральні проблеми — жорстокості та милосердя, жадібності й щедрості, лицемірства і порядності. До пропонованої збірки також увійшли оповідання “Цвіт щастя” і “Не до пари” та казки у віршах.


Сосюра, В. Любіть Україну [Текст]:поезії  / Володимир Сосюра. – К. : Знання, 2019. -223 с. –(Скарби).

До цієї збірки увійшли кращі поезії неперевершеного Володимира Сосюри (1898—1965), найтоншого лірика України. Проникливі вірші поета сповнені любові й ненависті, радості та страждань, душевних злетів і падінь. Своєю щирістю, відкритістю й мелодійністю вони приваблюють не одне покоління шанувальників поетичного слова, бентежать наші душі, пробуджують ніжну любов до вишневої, “золотоокої” України.


Тичина, П. Не бував ти у наших краях! [Текст]: вибрані. твори / Павло Тичина. – Київ : Знання, 2019. -255 с. –(Скарби).

До цієї збірки увійшли чудові самобутні вірші видатного українського поета-модерніста Павла Тичини (1891—1967). Його лірика — це нескінченна симфонія, де все звучить і співає, відтворюючи всезагальну єдність буття, це юна, весняна свіжість, легкокрила радість, напрочуд ніжна, трепетна, хвилююча. Наскрізна музичність поезії, віртуозна ритмомелодика, підвищена емоційність, вишукана поетична мова зачаровують і сповнюють душі вічною рятівною мелодією “космічного оркестру”.

Українка , Леся.  Лісова пісня. Бояриня[Текст] /Леся Українка.  –Київ : Знання , 2018. – 190 с. – (Скарби).

Це поетична і водночас трагічна історія про чисте кохання, одвічний потяг людини до прекрасного та до гармонії з природою, а також про невичерпний конфлікт між високими мріями й зашкарублою буденністю. Драматичну поему "Бояриня" Леся Українка написала всього за три дні, проте через цензурні заборони її не було надруковано за життя авторки. Це єдиний твір письменниці, побудований на історичному матеріалі.


Шеклі, Р. Запах думки [Текст] : вибрані оповідання / Роберт Шеклі ; пер. з англ. О. Бершадської ; іл. Ю. Ясінська. – Київ : Форс Україна, 2020. – 80 с. : іл. – ( Серія «Читака»)
      Коли настає чорна смуга у житті, потрібно завести звичку читати оповідання Шеклі, які точно піднімуть настрій. Одним з таких є "Запах думки" із однойменного збірника. Для початку давайте познайомимося з головним героєм. Перед нами міжгалактичний листоноша Лерой Кліві, і він у небезпеці. Його корабель вийшов з ладу, і йому довелося приземлитися на досить дивній планеті. Справа в тому, що місцева фауна тут живе спираючись не на органи чуттів, а на телекінез. Тепер Кліві необхідно повністю контролювати свої думки, а це дуже непросто. Як же примусити себе не думати, адже зовсім припинити не вийде, тим паче, коли загрожує небезпека. Однак вихід було зонайдено. Саме з цим виходом і пов'язана головна перевага оповідання - гумор.

Немає коментарів:

Дописати коментар