Для тата і мами, бабусі і дідуся.


 
Белімова Т. Вільний світ : роман /  Тетяна Белімова; передм. С. Філоненко. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2014.- 272 с.
Але чи це перекреслило твоє щасливе й безжурне дитинство, спаплюжило юність? Може, твоє життя спинилося задовго до фатальної бомби, котра втрапила у твій дім? Може, воно спинилося, коли у нього ввірвалося страшне і невідворотне у своїй безвиході слово голод? Ти вижив, твоя мама і сестра теж… ти вижив, аби що?.. Знову стати рабом… вже не совку, але нічим не кращого нацизму. І де ж він, той самий вільний світ – навколо чи лише в тобі? Два хлопці, чиї долі химерне переплетені (а може, вросли одна в одну, взаємонаклавшись) навколо однієї коханої жінки, потрапляють до Німеччини під час Другої світової війни. Остарбайтер Єфрем і військовополонений Георгій. Хто з них здатен на «зраду батьківщині» чи, власне, втечу у вільний світ, обравши долю вигнанця-емігранта? А хто не «спокуситься» і повернеться в Україну, сподіваючись розбудувати вільний світ вдома? Вирішити кожен має за себе…


Браун Д. Цифрова фортеця : роман /  Ден Браун; пер. з англ. В. Горбатька. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2018.- 416 с.

Коли найпотужніша розвідувальна організація нехтує свободою особистості в сучасному інформаційному просторі, відстояти її — справа хакерів! Один із них створив вірус, який виведе з ладу суперкомп’ютер, що містить досьє на кожного інтернет-користувача. Чи вдасться математику Сюзанні Флетчер знешкодити його, щоб запобігти порушенню балансу влади? Як вилучити секретний код-антивірус із золотого персня хакера, загубленого десь в Іспанії? Сюжет розгортається надшвидко, головоломки та несподіванки трапляються на кожному кроці, тож навіть найдосвідченіші читачі візьмуть під сумнів власні здогади.


Гридін Сергій. Віраж: повість / Сергій Гридін . – Київ : Академія, 2018. – 128 с. – (Серія "Ім'я").
Вони живуть у паралельних світах. В Олександра - молода дружина і маленька донечка, робота, яка цілком влаштовує, й відлагоджене повсякдення. Тарик, син багатія, намагається ненастанно загрібати всі «радощі життя» - алкоголь і наркотики, відпадні «тьолки», «круті тачки», сумнівні розваги. Після однієї з чумних гулянок під колесами автомобіля, за кермом якого опинився очманілий Тарик, гине Олександрова донечка. Після цієї неймовірної трагедії йому дає сили жити тільки жага помсти негідникові, якого прикриває грошовитий батько. Дістати зброю було складно. Ще важче - вистрелити, дивлячись в очі «зеленому мажорові», душу якого нарешті почало бентежити щось людське. На віражі неймовірних випробувань вихід він усе-таки знайшов.

Гридін Сергій. Сапери : повість / Сергій Гридін ; ред. Г. Т. Сенькович. – Київ : Академія, 2017. – 190 с. – (Серія "Ім'я").
Сергій Гридін відверто дивиться в очі дійсності. І показує її такою, якою бачить. Його повість «Сапери»- про мобілізованих четвертої хвилі. У ній багато неприкрашених і навіть брутальних деталей. Бо ця повість – про чоловіків, яким випало йти між життям і смертю. Про те, що відбувається з ними далеко від дому. Якими є їхнє розуміння війни і передчуття бою. Чим ризикують сапери і які вони в бою. Яка та війна. Яка та армія. І проти кого вона стоїть.

Гридін Сергій. Чужий : повість / Сергій Гридін . – Київ : Академія, 2019. – 144 с. – (Серія "Ім'я").
Нарешті війна для нього скінчилася. До скону її вистачить. Війна навчила бачити, хто справжній, а хто гниляк. Зробила нещадною пам’ять. Бо як забути хлопців, яким ніколи вже не побачити дому. Микола Гаврилюк не був наївним: життя його жорстоко терло. Не чекав почестей. Ні на що особливе не розраховував, але й гадки не мав, що можна бути такими нетерпимими до всього, що вирізняє чоловіка, який місяцями жив у бліндажі, пив воду з калюж і забув про суху постіль. Запросто накидають йому образливі «аватар», «вбивця», «психічно ненормальний». Драматичною і навіть авантюрною була його дорога додому. А там усе пішло не так. Тяжко було звикати навіть до асфальту під ногами. Щось незбагненне віддалило дружину, забрало взаєморозуміння із синами. Він уже не бажаний на роботі. Нездоланними були мури бюрократії. Усім став чужий, нікому не потрібен. Приречений залишитися наодинці зі своєю війною. «Мені краще було загинути», — карався думкою. І звіром оскалювався на несправедливість. Дуже несподівано його кинуло під осколки людської байдужості — так недоречно й безжально наздогнала його ця війна. І винесла вирок. Усім.


Іванцова М. Гра в паралельне читання  /  Міла Іванцова. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2013.- 288 с.
Коли Жанна вирушила у відрядження, в душі її саме назрівало відчуття хворобливої неправильності відносин з Віталієм. І знайдена в купе флешка з десятком чужих оповідань стала ніби лінзою, яка допомогла роздивитись і себе, і ці стосунки. Жанна пропонує Віталію читати тексти паралельно з нею. Чим закінчиться гра в паралельне читання з чужим чоловіком, якого ти пустила до свого ліжка: для тебе, для нього, для його дружини, для твого попутника?

Ішіґуро Кадзуо. Не відпускай мене / Кадзуо Ішіґуро пер. з англ. С. Андрухович. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. — 336 с.
Кадзуо Ішіґуро - британський письменник японського походження, сценарист, лауреат Нобелівської та Букерівської премій. Його книжка «Не відпускай мене» — пронизлива історія, яка по праву входить у перелік найкращих англійських творів усіх часів. Це роман з елементами наукової фантастики та антиутопії, розповідь про пошук відповідей, любов, дружбу, пам'ять, надію і безвихідь. Кеті, головна героїня книжки, намагається зрозуміти та прийняти своє дитинство і юність у привілейованій школі-інтернаті Гейлшем та поза нею, свою інакшість від людей та обране для самої Кеті та її найближчих друзів призначення бути донором. Це довга дорога зі спогадів, відчуттів, одкровень, які поволі вибудовують для героїв нову картину світу.
«Не відпускай мене» у перекладі Софії Андрухович — перша книжка Кадзуо Ішіґуро, видана українською мовою. Оформили видання Назар Гайдучик та Оксана Йориш, роботи яких наче споп-кадри з намальованого кіно додали тонкій емоційній напрузі тексту ще й гри світлотіней та динамічних акцентів.


Ішіґуро Кадзуо. Похований велетень :роман / Кадзуо Ішіґуро пер. з англ. Тетяни Савчинської. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. — 376 с.
Вишуканий роман сучасного британського письменника японського походження Кадзуо Ішіґуро «Похований велетень» занурює читача в напівміфічну атмосферу й історію раннього Середньовіччя.

Чого шукати людині: правди чи омани, забутого минулого чи самотнього майбутнього, облудного примирення чи кривавої помсти-війни, різкої об’єктивності чи ворожбитської ілюзії? Ці питання поступово та повільно виклубочуються зі сторінок роману, а відповіді на них, перегорнувши останню сторінку, мусить мужньо дати сам собі кожен окремий читач. Відповіді болючі, як пориви вітру серед високих скель, і солодкі, як теплий погляд найближчої людини після завершення всіх слів...


 Капранови Брати. Справа Сивого. Роман / Брати Капранови. — Київ : Нора-Друк, 2018. — 288 с
Любов. Історія. Злочин. Ось три кити, на яких тримається література.
І всі ці кити присутні у новому романі Братів Капранових «Справа Сивого».
У Дніпропетровську діє підпільна антиурядова організація. Молодому слідчому доручають зайнятися головним підозрюваним — старим заколотником з великим стажем протизаконної діяльності. Він береться до справи і…
Здавалося б, класичний детектив. Але уявіть собі, що молодий слідчий — працівник ГПУ, а головний заколотник — видатний історик та археолог Дмитро Яворницький. І зразу все стає догори дриґом. Хто з них насправді є злочинцем? Саме тому автори визначають жанр свого твору як «антидетектив» і не просто, а «історичний, романтичний антидетектив». Романтичний — бо головними силовими лініями сюжету є кохання та старовинні міфи. А історичний — бо за цікавою та заплутаною інтригою читач зможе побачити широку панораму історії степової України, Катеринослава-Дніпра, а також величну постать Дмитра Івановича Яворницького.

Ну і, звісно, книжка базується на реальних подіях, так що шалене кохання, батькове прокляття, нерівний шлюб, закляті скарби — усе це не вигадка, а стара правда, підтверджена документами.

Кокотюха А. Називай мене Мері… : роман / Андрій Кокотюха. — Київ : Нора-Друк, 2018. — 352 с. — (серія «Морок»).
Прокинувшись вранці у власній квартирі біля мертвого тіла, колишній поліцейський Олег Кобзар опиняється поза законом. Земля горить під ногами, його оголошено в розшук, ще й полюють убивці, яких направляє невідома і жорстока рука. Тільки здаватися — не в правилах Кобзаря. Врятувати власне життя і знайти справжнього вбивцю йому допомагає слідча Віра Холод — єдина, хто вірить в непричетність Олега і готова навіть порушити правила, аби відновити справедливість.
Убивство ворога заохочується. За це навіть нагороджують, підвищують у званні, просто поважають. Якщо, звісно, ворог знищений у бою — і це сепар, а не мирний житель, котрий опинився під перехресним вогнем і справді ні в чому не винен. Окрім того, що вимушено мешкає в зоні бойових дій.

Коли до війни Кобзареві доводилося стріляти в людей, писав потім ненависні пояснення, переживав безглузді по суті своїй службові розслідування. Тим не менш, щораз, коли ситуація вимагала братися до зброї — брався, не думаючи про наслідки. Війна ж занурила Олега в світ безкарних убивств, коли нікому нічого не треба пояснювати. Навпаки, дехто, явно надивившись свого часу воєнних фільмів, ставив зарубки на прикладах, пишаючись кожним застреленим ворогом. Чомусь не переймаючись тим, що одного разу сам наразиться на кулю. І десь там, по той бік лінії розмежування, ворожий солдат так само поставить свою зарубку.


Кокотюха А. Чорний ліс: роман / А. Кокотюха; передм. І. Патриляка.– Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.– 304с.

У Чорному лісі на Волині українці ведуть смертний бій на три фронти: з німцями, росіянами та поляками. Головному героєві — колишньому міліціонерові з Миргорода, зекові, радянському диверсанту — непросто розібратися в тому, хто є ворогом його народу. Утім, вроджене прагнення справедливості не лишає для нього сумнівів, на чиєму боці правда, а стрімке розгортання подій, у вирі яких він опинився, спонукає відстоювати її зі зброєю в руках.

Корній Дара Тому, що ти є: роман /  Дара Корній; передм. М Іванцової. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.- 240 с.
Перед лицем справжнього кохання навіть суворий поганський Числобог може перетворитися на такого собі Амура! Є жінка, життя якої добігає кінця. Є чоловік, для якого вона і є життя. І є кімната номер ∞, з якої їхнє життя почнеться спочатку, майже спочаткуКорній Дара Щоденник Мавки: роман /  Дара Корній; передм. О.Хвостової. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.- 304 с.
Наче грім серед ясного неба була для Магди зрада чоловіка. Все її життя миттєво розпалося, як картковий будиночок, мало не розчавивши її. Проте втрата себе колишньої стала для Магди водночас її новим народженням… Відтепер вона – Мавка, чарівна й нещадна, жінка, яка підкорює чоловіків і розбиває їхні серця, міцно зачинивши двері у власне… Але, мабуть, сама доля вела Магду-Мавку крізь життєві перешкоди та пекло випаленої душі, щоб одного разу спекотними вулицями Києва привести до Нього.


Лілік О. Квіти цикорію : роман / Ольга Лілік . – Київ : Академія, 2018. – 256с. – (Серія "Ім'я").
Уже десять років після драматичних подій він намагається втекти від себе. Але всі зусилля марні — він безвихідно бродить по колу, катується відчуттям вини, пригнічений і майже зламаний спогадами. Самотність висушила його душу. Зробила байдужим до всього і, як здавалося йому, — назавжди. І раптом несподівана зустріч з юною дівчиною змінює все в його житті. Очі інакше стали бачити світ. Він по-новому починає відчувати себе. І знаходить розуміння, що село, де мав надію сховатися від випробувань життям, — осередок великого світу. А в людей, які поруч, — чисті й гарячі душі. І цикорій, який багато хто звикло вважає бур’яном,(— горда й ніжна польова квітка. Чарівна, як небеса. Міцне коріння дає їй силу і стійкість. Для тих, хто багато пережив, вона — неоціненний скарб.

Мартен-Люган А.Закохані в книжки не сплять на самоті : роман / Аньєс Мартен-Люган ; переклад з фр. Леоніда Кононовича. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 240 с.
Ця повість - продовження історії жінки, яка, втративши коханого чоловіка і маленьку доньку, щосили намагається віднайти сенс існування й повернутися до повноцінного життя. Все їй начебто вдається: має вірного приятеля, улюблену праву, чоловіка, який кохає її ніжно і трепетно. Але думками Діана повертається в далеку Ірландію, де у час безвиході та розпачу їй пощастило знайти відданих друзів і, здається, справжню любов, - хоча посттравматичні страхи і не дали їй зізнатися собі в цьому. зрештою, попри сумніви, вагання і невпевненість, Діані вдається розпізнати свою істинну долю й ступити їй на зустріч.


Мойєс Дж. Один плюс один: роман / Джоджо Мойєс ; пер. з англ. Д. Петрушенко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2018. — 384 с.

Джесс Томас — мати-одиначка, яка, щоб якось прогодувати дітей, змушена працювати на двох роботах. У її житті все йде шкереберть. Жінка мріє про мужнього сильного лицаря, що витягне її з цієї безодні та розірве замкнене коло нещасть. Ед Ніколс — справжній сучасний принц, успішний комп’ютерник у великій прибутковій корпорації. Джесс інколи прибирає в його розкішному заміському будинку. Та в цього заможного красеня не все так ідеально, як здається. Розчарований у житті одинак, він не вірить, що знайде своє щастя. Одного разу Ед помічає: Джесс так само страждає від самотності… Відтепер їх двоє — самотні серця в пошуках кохання.


Пахомова Т. Карпатське танго : роман /  Тетяна Пахомова. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2018.- 336 с.


Усі ми прагнемо свободи зовнішньої і внутрішньої. Для майбутнього медика Андрія з глухого карпатського села Ізабель стала тією, яка відкрила йому світ. Він — простий український хлопець, вона — красуня-кубинка. Здавалося, їхні серця поєднали вищі сили, подарувавши ту саму омріяну свободу, якої так бракувало в СРСР. Ізабель завжди була поруч під час численних Андрієвих мандрівок. Поки він невпинно вчився, аби стати професійним пластичним хірургом, вона підтримувала його, виховувала їхніх дітей, була дороговказом для нього. І коли її життя обірвалося, він відчув, що втратив усе… Андрій намагається відшукати своє місце у світі. Та родове коріння у містичний спосіб змінює його долю…

Роздобудько І. Зів'ялі квіти викидають : роман / Ірен Роздобудько.- 2-е вид. – К.: Нора-Друк, 2017.- 288 с.:іл. – (Серія « Читацький клуб»)
Зів’ялі квіти, які зберігаються в душі у вигляді жалю за минулим або нездійсненним, треба викидати. Про це - історія двох актрис, колишніх «зірок» радянського кіно, і однієї молодої жінки, яка доглядає за ними в притулку для самотніх акторів. Все життя ці актриси запекло ворогували між собою, адже були суперницями в коханні до чоловіка, який виявився не вартим любові та самопожертви. І тільки наприкінці життя обидві зрозуміли, що могли б бути... найкращими і найвірнішими подругами. Молода головна героїня роману так само переживає особисту драму, але завдяки мудрості своїх підопічних усвідомлює, що життя, яким би воно не було, - прекрасне, його не варто марнувати на тимчасову метушню. І... стає переможницею престижного європейського кінофестивалю. Сентиментальна історія з глибоким підтекстом, притаманним творчості Ірен Роздобудько.

Роздобудько І.Прилетіла ластівочка : роман / Ірен Роздобудько. – К.: Нора-Друк, 2018.- 304 с.
Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?
Вперше твір, який називається “Щедрик”, написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.

Авторка роману “Прилетіла ластівочка” запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.

Роздобудько Ірен. Мандрівки без сенсу і моралі / І. Роздобудько. – К. : Нора -Друк, 2011. – 192 с. – (Мандри).
Що найбільш приваблює в мандрах? Кожного – своє. Від зухвалого бажання закарбувати своє ім’я на скелі “тут був…” до можливості не повернутися. Одну з найпопулярніших українських письменниць, журналістку, сценаристку Ірен Роздобудько не приваблює ні те, ні друге. Вона не любить туризму в чистому вигляді, не любить ходити в юрбі. Найбільше враження від подорожі до 10 країн світу, що подані в цій книжці викликає щось непоказне: скажімо ключі, що стирчать ззовні майже з усіх дверей квартир на Мальті, профіль Богородиці на корі дерева в  Гетсиманському саду.
Для неї найпривабливішим у мандрах є перестрибувати часову прірву і потрапляти у невідоме.
Ірен Роздобудько у своїй книзі переконує нас, що “світ малий”, та пропонує змінити картинку і відкрити двері до іншої реальності. Саме це є найпривабливішим у мандрах – перестрибувати часову прірву і потрапляти у невідоме. Варто налаштуватися на трансляційні хвилі, які охоплюють у кожній незнайомій місцевості, і тоді заговорить і каміння. У книзі наявні фото, що ілюструють розповіді авторки.

Роздобудько І. Ґудзик: роман / Ірен Роздобудько.- 4-е вид. – К.: Нора-Друк, 2015.- 224 с.:іл.
Фатальна зустріч у мальовничому куточку Карпат змінила життя головного героя Дениса. Він пройшов всі кола пекла в Афганістані, але вижив. Через декілька років ми знову бачимо Дениса, але тепер він – успішний керівник рекламної компанії. Проте минуле кохання знову увірвалося в його життя, і все летить шкереберть.
У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком…
 
Роздобудько І. Ґудзик – 2. Десять років по тому: роман / Ірен Роздобудько.- К.: Нора-Друк, 2015.- 320 с.
В цій книжці – продовження найпопулярнішого роману Ірен Роздобудько «Ґудзик».
Колись він втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву… Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька. Десять років по тому…

Роздобудько І. Одного разу… : роман / Ірен Роздобудько; передм. Л.Ворониної. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2014.- 224 с.:іл.
В житті кожної людини рано чи пізно настає такий момент, коли їй хочеться скласти в одну картину уламки спогадів свого прожитого життя. Спогади можуть бути різними. Люди пам’ятають найбільш яскраві моменти, враження, життєвий досвід і т.д. «Одного разу…» і є твором такого бажання. Ірен Роздобудько також відчула таку потребу. Але потім на думу їх спало те, що ці спогади можуть стати корисними для когось ще, що її життєвий досвід зможе кому допомогти, відзнайти відповіді на турбуючи питання, або нарешті побачити приклад вирішення проблем. Ця книга є своєрідною сповіддю, історією життя авторки. Вона роздумує над тим, для чого ми приходимо в цей світ, навіщо ми постійно шукаємо сенс свого буття, навіщо на фоні цих роздумів постійно робимо одні й ті ж помилки. У своїй сповіді, Ірен вчить не боятися своїх падінь, відганяти від себе погані думки, та вірити у краще. Свою книгу авторка називає неправильною у тому сенсі, що її неможливо підпорядкувати жодному із відомих жанрів в літератури, наліпити на неї шаблон чи ярлик. Як саме життя, її не можливо загнати в жорсткі рамки. Для кого ця книга? Ця книга для кожного з нас, але преш за все, ця книга для тих, хто не боїться говорить по речі максимально відверто. Для того, хто сприймає будь-яку життєву невдачу як досвід, як поштовх для наступної спроби. Книга для тих, хто ще не втратив виру в чудо. Вона для молодих людей, які проживають життя забуваючи, що воно надзвичайно коротке, що йти по ньому треба безстрашно. Книга «Одного разу…» допомагає зрозуміти одну надзвичайно просту, але для багатьох непомітну річ: життя – прекрасна штука.

Роздобудько Ірен. Я знаю, що ти знаєш, що я знаю  : роман / І. Роздобудько. – К. : Нора-Друк, 2011. – 240 с. – (День Європи).
Їх багато по усіх світах – тих, хто шукає кращої долі в чужій країні. Вони приязно посміхаються своїм новим господарям і з надією заглядають їм в очі в очікуванні на приязнь чужої землі. Вони пристосовуються. Вони звикають. Часом, комусь з них випадає удача. Часом – прозріння і повернення. Часом – нова любов. А іноді й смерть…
…За своїми постояльцями – емігрантами з України – спостерігає хазяйка котеджу невеличкого німецького містечка фрау Шульце. Вона знає про них набагато більше, ніж вони про себе. З них їй треба обрати лише одного – того, хто «розшифрує» для неї листа з минулого.

Роздобудько І. Якби / Ірен Роздобудько. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2013.- 256 с.:іл.
Сюжет нового роману Ірен Роздобудько «Якби», що вийшов друком у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля», розгортається навколо успішної журналістки Вероніки. У дівчини життя склалося якнайкраще – вдалий шлюб, кар’єра журналістки, а наступним кроком має стати робота на телебаченні. Та, щоб зробити цей крок, їй потрібно повернутися у минуле до 1980 року. Саме тоді вона почала затинатися через раптову загибель свого друга у автокатастрофі. Якби можна було повернутися в минуле і щось змінити?! Не треба вигадувати машину часу — лікар порадив, просто увійти до свого старого під’їзду. Проте доросла Ніка навіть не підозрювала, чим обернеться її спроба змінити дві дитячі долі.

Саган Ф. Охоронець серця / Франсуаза Саган; з французької переклав Віктор Шовкун.– Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 416 с.
Книга об’єднує три романи Франсуази Саган: «Охоронець серця», «Сигнал до капітуляції», «Невиразна усмішка» — твори із витриманою інтригою, сповнені психологізму та пристрасті. Франсуаза Саган вивела жанр жіночого роману на новий рівень, адже для неї не існує стандартних схем у відтворенні чуттєвого світу взаємин чоловіків та жінок, натомість її цікавлять любовні трикутники та чотирикутники, парадоксальність і багатогранність кохання.

Стиль письменниці емоційно наснажений, піднесений, дещо манірний й витончений. Вона пише про любов так, що її не можливо не відчути повною мірою.


Талан С. Матусин оберіг: роман/ Світлана Талан. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.- 288с.

Олеся рано стала сиротою. Листи — ось і все, що лишилося їй від мами. Дівчинка живе лише цими листами. Тільки вони і подруга Карина допомагають Олесі пережити труднощі: пияцтво батька, жорстокість мачухи, ненависть зведеного брата. Одного разу Олеся приїздить із Кариною до Сєвєродонецька і там зустрічає Ігоря. Два серця єднаються в танці кохання. Але настає буремний 2014 рік, Ігор йде добровольцем в АТО... Чи зустрінуться закохані знову? Доля наготувала їм випробування часом та відстанню. Та справжнє кохання здатне подолати все…

Талан С. Розколоте небо: роман/ Світлана Талан; передм. О. Хвостової. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.- 352с.:іл.
В неї вистачило сил пережити голодомор, та чи вистачить снаги стати щасливлю?
1930-ті роки. Варя виросла в заможній родині. Але прийшли лихі часи — почалася колективізація, а потім — голодомор... Хто зможе її врятувати?Ткаченко Г. Політ ворона. Доля отамана: роман/ Ганна Ткаченко. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2019.- 352с.

Змалку Грицько вирізнявся серед однолітків своєю силою та нестримним бажанням верховодити. Увесь Цареборисів дивувався, що то за чоловік росте. Мав сталеву волю, гострий розум та непримиримість до несправедливості. Старі діди, бачачи щоденні Грицькові витівки, інколи казали: «Росте майбутній отаман. Справжній характерник». А коли настав час боронити рідні терени від червоних, Грицько із шаблею пішов на ворога. Він, «Чорний ворон» Теплинського лісу, той, кого не брали кулі, став страшним сном для ворогів. Невловимий, безсмертний — казали, мати заговорила його від смерті. Але погибель не завжди приходить від кулі…

Тур-Коновалов, К. Крути 1918  : кінороман / К. Тур-Коновалов. – Х. :Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля» , 2018. – 224 с. : іл.

Січень 1918 року видався по-справжньому холодним. От-от на Київ мали рушити більшовицькі загони. Сини генерала контррозвідки УНР Андрій та Олекса опиняються серед оборонців залізничної станції Крути. Такі схожі, але й такі різні брати, обоє до нестями закохані у курсистку Софію, брати без роздумів рушили захищати Україну. Раптом стається непередбачуване: спалахує повстання на заводі «Арсенал». І на боротьбу із заколотом направляють елітні боєздатні частини. Супроти вишколеного війська Муравйова на станції крути лишаються тільки необстріляні студенти і юнкери…
Черкасенко С.Пригоди молодого лицаря : іст. роман/ Спиридон Черкасенко.  – К: Національний книжковий проект, 2011 . - 352с.- ( Україна крізь віки)
Події цього гостросюжетного роману змальовують життя й побут запорозького козацтва XVI століття. Романтичне кохання молодого лицаря Павла й козацької дочки Орисі, благородне побратимство запорожців, мудрість і військовий хист їхнього провідника Сагайдачного, морські походи й штурми фортець — все це заворожує читача, пробуджує почуття національної гордості за свою історію та свій народ.

Шкляр В. Елементал: роман/В. Шкляр. – 3-тє вид.. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.-224с.:іл.
Вояк Французького іноземного легіону дістав спеціальний наказ Sp урятувати Хеду, дочку чеченського генерала, від російських спецслужб. Він і сам прагнув цього ризикованого відрядження, адже до «гарячої точки» втекла його дівчина разом із тамтешнім командиром. Вояк знайде її там, де найменше сподівався... Але чим насправді було це завдання і якою була роль Хеди?


Шкляр В. Кров кажана: роман/В. Шкляр. – 2-ге вид. -  Харків:Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015.-272с.
«Кров кажана» перехоплює подих. Це «страшний» епатажний роман, який спровокує чимало «офіційних» претензій до автора. Похмура містика, божевільна кримінальна історія… Однак то тільки гіпнотична форма, в яку автор «Ключа» та «Елементала», може, як ніхто досі, зодягає глибокий соціальний зміст. Витончений психологізм, філософічність, іронія, інтелектуальна та мовна ґраційність забезпечують романам Василя Шкляра статус яскравого, самобутнього явища в сучасній літературі.

Немає коментарів:

Дописати коментар