Для дітей молодшого шкільного віку


Аладін і чарівна лампа / Переказ Л. Кузнєцової; іл.О.Чичик. – К.: Країна мрій,2011. – 144с. :іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)

Ця казка зі всесвітньо відомої збірки «Тисяча і одна ніч» приваблює читачів цікавим сюжетом, вигадливим сплетінням фантастичного з реальним, яскравими картинами життя середньовічного арабського Сходу і, як належить, має щасливий кінець.
Арєнєв Володимир. Відчайдушний боягуз / Володимир Арєнєв ; іл. Ліни Квітки. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 84 с.
«Який сенс ходити до школи, якщо світом рано чи пізно але керуватимуть роботи, а будь-яку інформацію можна легко загуглити?» Тобі траплялося задумуватися над таким неочікуваним питанням?smiley
А трохи «дивні» однокласники траплялися? От ніби звичайний собі хлопчина, нічого аж ТАКОГО не робить, а всі насторожені, бо хто-його-знає, що в нього в голові…
А своєму СТРАХОВІ в самісінькі очі ти заглядав?!
Навіть не здогадуєшся, де саме той твій страх ховається, аби його зустріти та роздивитися поближче?!!!
Тоді швидше бери до рук ось цю книжку!

Її герой Данька не просто опанував свій Страх, а навіть потоваришував із ним. І виявилося, що той — чудовий товариш у найскрутніших ситуаціях, добрий порадник і щирий друг.


Бернет Ф.Г.Таємний сад  / Ф. Г. Бернет. - Харків : Вид –во «Ранок», 2017. - 256 c.:іл.

«Таємничий сад» — одна із найвідоміших дитячих книг чудової анг­лійської письменниці Френсіс Елізи Бернетт. Це історія розпещеної дівчинки, що виросла в багатій англійській сім'ї в Індії, але страждає від самотності. Ця самітність стає зовсім безвихідною, коли батьки десятирічної Мері Леннокс одночасно вмирають від страшної хвороби. Маленькій героїні доводиться переселитися в Англію, у графство Йоркшир, де розташований маєток її дядечка, але й там на неї чекають труднощі: адже вона дотепер не навчилася заводити друзів, по-доброму ставитися до людей і співчувати тим, хто цього потребує. Однак усе зміниться, тільки-но Мері виявить у маєтку маленький занедбаний сад, що ховається за високими стінами...


Блер М. Голді у Страшному парку / Мері Блер; худ. О.Супрун; пер. з рос. О. Уліщенко. – Х.: Віват,2018. – 128 с.: іл.. – (Серія «Чарівні історії про звірят»)
Серія «Чарівні історії про звірят» допоможе маленьким скептикам повірити у дива. А тим, хто із задоволенням читає казки, подарує багато задоволення від книжок про веселих, добрих, сміливих та вірних ферігардів. Це маленькі чарівні захисники із крилами, які з’являються там, де необхідно.


Блер М. Флорі рятує прем'єру / Мері Блер; пер. з рос. Л. Солдатенко. – Х.: Віват,2018. – 128 с.: іл.. – (Серія «Чарівні історії про звірят»)
А ти вiриш у дива? Так? Тодi одного разу до тебе неодмiнно прилетить чарiвний захисник!
Адже цi милi крилатi звiрятка завжди приходять на допомогу тим, хто вiрить у диво.

Iсторiї про добрих i вiрних, сміливих і веселих ферігардів чекають маленьких читачів на сторінках цих чудових книжок.

 Вайт Е. Б. Павутиння Шарлоти: Повість – казка / Е. Б. Вайт; пер. з англ. О. Мокровольського; іл.О.Чичик. – К.: Країна мрій,2012. – 288с. :іл.- (Всеволод Нестайко радить прочитати)
Ця повість-казка, написана в 1952 році американським письменником Елвісом Бруксом Вайтом, стала однією з найулюбленіших дитячих книжок в усьому світі, тому що в ній ідеться про справжню дружбу, відданість, невичерпні вигадки й веселі пустощі.
Маленька дівчинка на ім'я Ферн урятувала і виростила поросятка Вілбера як свого домашнього улюбленця.
На фермі, куди згодом відправили Вілбера, він потоваришував з багатьма тваринами. Але найвідданіший його друг — гарненька і розумна павучиха Шарлотта — вдруге врятувала Вілберове життя, а як — ви дізнаєтеся самі, прочитавши цю цікаву книжку.

Вайт Е. Б. Стюарт Маля-хлопчик - мишеня: Повість – казка / Е. Б. Вайт; пер. з англ. О. Мокровольського; іл.О.Чичик. – К.: Країна мрій,2012. – 176с. :іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)
Елвін Брукс Вайт народився у 11 липня 1899 року в місті Маунт-Вернон штату Нью-Йорк у США. Він мандрував країною і яких тільки робіт не перепробував, аж поки влаштувався до журналу «Нью-Йоркер» і став письменником. Якось-то йому наснився маленький хлопчик, що поводився ну геть чисто як мишеня, — і з того виник у нього задум написати цю казку. «Стюарт Маля» полюбився читачам і швидко став класикою. 1970 року Е. В. Вайта нагороджено престижною медаллю Лори Інґолс Вайлдер — за «Стюарта Маля» й «Павутиння Шарлотти», а також за його визначний внесок до літератури для дітей. Е. В. Вайт помер 1985 року.


Вестлі А.-К. Марта і бабуся,бабуся і Мортен: повісті  / А. – К. Вестлі ; пер. з норв. Н. Іваничук;  худ. В. Анікін,Н. Анікіна. – К. : Махаон- України,2008. – 136 с. : іл. – ( Серія «Весела компанія»)

Це нова збірка повістей про пригоди давніх друзів, непосид і витівників, що їх вигадала знаменита норвезька письменниця Анне-Катріне Вестлі (1920–2008). Діти потрапляють у різні халепи, і їм помагає виплутатися із них рідна бабуся, яка й сама інколи поводиться зовсім-таки не по-дорослому.

Вишневський Я. Л. Марцелінка. У пошуках Найважливішого. Казка трошки наукова / Я.Л. Вишневський ;пер. з пол. О. Кравець; іл. М. Півоварські. – К:Махаон-Україна, 2013. -  96 с.:іл.
Казка для дорослих і дітей від автора культового роману про любов «Самотність у Мережі».
Дорослі думають, що знають усе на світі. Хоча діти ставлять стільки несподіваних і каверзних запитань, що розгубиться будь-який дорослий.
Марцелінці пощастило, вона зустріла того, хто залюбки відповість на її нескінченні «чому», проведе екскурсію Всесвітом і розповість казку.
У цій казці питання виникнення Всесвіту стануть простими і зрозумілими, а величезний космос виявиться сповнений дивовижних відкриттів, і в ньому буде зовсім не самотньо і не страшно.

Воскресенська Н.  Дивовижні пригоди Наталки в країні Часу / Н. Воскресенська. – К.: Грані – Т, 2007. – 112 с. : іл.
Книга чудової дитячої письменниці Ніни Воскресенської «Дивовижні пригоди Наталки в країні Часу» поєднала в собі повість з такою ж назвою та три чарівно-повчальних казки «Скринька бажань», «Заповітна мрія», «Розповідь однієї плями». Головна героїня повісті дівчинка-школярка Наталка, як і більшість її однолітків, мріє якомога швидше подорослішати. Адже дорослим так легко живеться: ні в кого не треба питати дозволу, щоб купити іграшок, можна дивитися телевізор скільки заманеться, а найголовніше – уроки. Їх теж не потрібно робити. Яким же чином прискорити плин часу, щоб оминути усі негаразди дитинства? Авторка дає такий шанс героям книги і переносить їх у країну Часу, де кожен зможе обрати собі пригоду за смаком. Книга для дітей молодшого та середнього шкільного віку.
§ 
Гербіш Н.Мандрівки з Чарівним Атласом. Гринвіч : для дітей мол. шк. віку / Н. Гербіш ; худож. Б. Бондар. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 71 с. : іл.

Лука і Терезка знову вирушають у захопливу мандрівку з Чарівним Атласом. Вони опиняються у Гринвічі – передмісті Лондона. Там проходить нульовий меридіан, що ділить світ на Східну і Західну півкулі. Древня обсерваторія, знайомство з професором Чемберсом, багато цікавинок із життя моряків і розвитку географічної науки – усе це чекає на юних читачів у другій книжці трилогії Надійки Гербіш.

Гузєєва Н. А. Любов та 17 страждань Петрика П'яточкина /Наталя Гузєєва ; худож. І. Смирнова ; іл. Д. Міргуліс ; дизайн обкл. К. Петрушак, К. Пасіченко. – Київ : Час майстрів, 2017. – 200 c.: іл. – (Рекомендуємо прочитати. Перше кохання).
Пам‘ятаєш непосидючого Петрика П’яточкина, який у мультфільмі рахував слоників, щоб заснути?
Нині він уже третьокласник! І, повір, тепер непосидючість – не найбільша проблема хлопчика. Якось ранньої весни до нього прийшла (чи таки напала, зненацька заскочила, вхопила як болячка?!) Любов…
Скільки трагічних (але й комічних також!) пригод зазнав Петрик, розбираючись у хитросплетіннях цього «дорослого» почуття!

Бо що саме слід робити з тією любов‘ю не так просто з‘ясувати. Чи варто заради неї здійснювати подвиги? І які саме? А, можливо, від неї слід «страждати»? Чи тікати куди далі? Її слід «оспівувати у віршах», чи краще ховатися з тією любов‘ю від однокласників, щоб не висміяли?

 ДіКамілло Кейт. Мерсі Вотсон — рятувальниця: повість; книга1/ Кейт ДіКамілло ; пер. з англ. В. Панченко; худож. К.В. Дюсен. – К.: Рідна Мова, 2017. – 64 с. : іл. – ( Серія «Читай рідною мовою»).

Для містера і місіс Вотсон, Мерсі — не просто свинка. Вона їх домашня улюблениця, до якої вони ставляться як до власної дитини. Найбільше Мерсі полюбляє гарячі грінки з маслом та спати зі своїми господарями. Одного разу в будинку Вотсонів трапилася біда — прямо посеред ночі підлогу під ліжком містера та місіс Вотсон ... провалилася! Як же бути? Хто врятує цю милу подружню пару? Невже це буде їх свинка Мерсі?...

Зав’язкін О.В. Пригоди Гуллівера  / ЗА МОТИВАМИ РОМАНУ Дж. Свіфта. – Донецьк: ТОВ ВКФ «БАО»,2007. – 64 с. :іл. – (Золота поличка казок)
У далекому XVIII столітті англійський письменник Джонатан Свіфт створив роман, якому судилося стати одним з бестселерів усіх часів і народів. Ця книга мала назву  "Мандри Гуллівера". Автору вдалося поєднати в одному творі захоплюючий сюжет і глибокий філософський зміст. Ну а маленький читач буде із задоволенням слідкувати  за пригодами корабельного лікаря Лемюеля Гуллівера, якому довелося побувати в країні ліліпутів і країні велетнів.

Золотий черевичок та інші українські казки– Х.:Ранок, 2016 . – 64 с. : іл. – ( Серія «Золота колекція»)
Ці книжки читали дітям сто років тому і читають зараз. Ці книжки читають усюди: у Франції та Україні, Данії та Індії, Китаю і Бразилії. Ці книжки читатимуть і в майбутньому, тому що вони — із золотого фонду світової дитячої літератури. Казки Ханса Крістіана Андерсена, Шарля Перро і Олександра Пушкіна, а також скандинавські казки складають дійсно «Золоту колекцію». Книжки серії чудово проілюстровані відомими українськими художниками. Кожна з них стане справжньою прикрасою домашньої бібліотеки і вечорів у сімейному колі.


Казки горобця-молодця: Українські  народні казки. – Х.: ТОВ «Сінтекс, ЛТД»,2016. – 96 с.:іл.
Ця книга — золота криничка українських народних казок, з якої ми черпаємо скарби народної мудрості. На прикладах казкових персонажів діти можуть осягнути складний світ людських взаємин, навчитися відрізняти добро від зла, а також робите гарні вчинки.

Казки золотої рибки: Українські  народні казки. – Х.: ТОВ «Сінтекс, ЛТД»,2014. – 96 с.:іл.
Ця книга — золота криничка українських народних казок, з якої ми черпаємо скарби народної мудрості. На прикладах казкових персонажів діти можуть осягнути складний світ людських взаємин, навчитися відрізняти добро від зла, а також робите гарні вчинки.

Казки котика Воркотика: Українські  народні казки. – Х.: ТОВ «Сінтекс, ЛТД»,2015. – 96 с.:іл.
Ця книга – золота криничка українських народних казок, з якої ми черпаємо скарби народної мудрості. На приклад казкових персонажів діти можуть осягнути складний світ людських взаємин, навчитися відрізняти добро від зла, а також робити гарні вчинки.
Казки лісовичка: Українські  народні казки. – Х.: ТОВ «Сінтекс, ЛТД»,2016. – 96 с.:іл.
Ця книга – золота криничка українських народних казок, з якої ми черпаємо скарби народної мудрості. На приклад казкових персонажів діти можуть осягнути складний світ людських взаємин, навчитися відрізняти добро від зла, а також робити гарні вчинки.
Казкова віхола : Українські народні казки. – К. :Країна Мрій, 2011 . - 80 с.:іл.
Збірка казок про зиму. З цієї книжки малий читач дізнається, чому ведмідь Данило-Бурмило відмовився зимувати у теплому хліві, як лінива білка стала працьовитою і чи вийшло у звірів утекти від зими.

Кирпа Г. Ну й гарно все придумав Бог:Вірші для двох (а двоє ті: дитина й Бог)/ Галина Кирпа; худож. В.В. Ковальчук. – К.: Лелека,2003. – 40с:іл.
Рядки, що допоможуть дитині усвідомити своє призначення на Землі. Це віршовані перлини з розмови дитини й Бога.

Книга, яку треба прочитати до дня Святого Миколая. – К.: Час майстрів, 2018. – 56 с. : іл. – ( Серія «Найкраще – дітям»)
Дітлахи із нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая, часом навіть намагаються рахувати дні. А ми пропонуємо Вам із дитиною добре підготуватися до такого чудового свята разом із спеціальним виданням «Книга, яку потрібно прочитати до дня Святого Миколая». Тут дізнаєтесь про земне життя любимого Святого, знайдете цікаві вірші, які варто вивчити на пам’ять; прикрасите оселю власними неповторними виробами, використовуючи підказки; змайструєте подарунки для рідних та близьких; а ще, власне, напишете «правильного» листа до Миколая. Також ця велика книга із яскравими кольоровими малюнками містить декілька повчальних оповідань та звернення до діток від імені доброго Святого

Ковелл К. Як зняти прокляття дракона: кн.4: повість : для мол. і серед. шк. віку / Крессида Ковелл; пер. з англ. А. Саган. – К.: РІДНА МОВА,2018.- 240 с.: іл. – (Серія «Як приручити дракона).
Такої лютої зими, як ця, на острові Лобур сто років не було! А Гиккус Страхітний Окунь III мусить морозяної ночі вирушити в експедицію. Йому зовсім не хочеться нікуди йти, та й батько заборонив, але в Гиккуса немає виходу: його друг помирає, і врятувати його може тільки... картоплина. Цей загадковий овоч привіз із Америки батько Норберта Дуболома, а Норберт навряд чи погодиться допомогти: у нього на Гиккуса зуб. Точніше, сокира. Та Гиккуса це не зупинить. Хоч він і не вродився силачем, як інші героївікінги, але придумає, як зняти прокляття дракона!

Ковелл К. Як стати драконським хвісториком: кн.5: повість : для мол. і серед. шк. віку / Крессида Ковелл; пер. з англ. А. Саган. – К.: РІДНА МОВА,2018.- 240 с.: іл. – (Серія «Як приручити дракона).
Після найлютішої зими на землі вікінгів настало небувало жарке літо. І люди, і їхні дракони знемагають від спеки. Далеко на заході, на острові зловісного племені лава-ланців, ось-ось прокинеться Вулкан. Але не такий страшний сам Вулкан, як ті, кого він розбудить…

Гиккус Страхітний Окунь ІІІ має здійснити Героїчний Похід на острів лава-ланців, щоб не дати Вулкану вибухнути і перехитрити саму Долю. А ще йому належить дізнатися одну дуже сумну історію, яка сталася багато років тому, проте стосується його безпосередньо. Ну і врятувати весь Варварський Архіпелаг, зрозуміло.


Кольб С. У хвіст і в гриву: Кн.2/ Суза Кольб ; пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідрих ; іл. Н.Дуллек . – Харків : Школа, 2018. – 136 с.: іл. – (Серія «Вівсяна банда»).
«Вівсяна банда» — серія кумедних історій про коней і поні. У другій книзі Шоко та його друзяки цілком задоволені своїм життям на фермі «Блюмхенгоф». Гріються на сонечку, розважаються, досхочу пасуться та дражнять пані курей. Та от халепа: одного дня хазяйка вбила собі в голову, що поні відтепер братимуть участь у заняттях із верхової їзди... Симпатюля Кекс і тюхтій Тоні наче не проти. Але з Шоко цей номер не пройде! Це ж яким телепнем треба бути, щоб покірно дибати по колу та ще й тягти на собі вершника! Нічого, він зміркує, як цьому запобігти! Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Кольб С. Нюх не підведе!: Кн.3/ Суза Кольб ; пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідрих ; іл. Н.Дуллек . – Харків : Школа, 2018. – 152 с.: іл. – (Серія «Вівсяна банда»).
У третій книзі серії «Вівсяна банда» лісова прогулянка Шоко, Кекса та всієї ватаги завершується несподіванкою: на їхню ферму придибало дике поросятко. Що вже там зчинилося! Ще б пак, адже гонорова Графиня має добрий нюх і за жодних обставин не потерпить присутності дикого вепра. Чи вдасться суперпоні Шоко й Кексу врятувати малого дикунця? Адже в них тепер зовсім інший клопіт — підготуватися і виграти змагання зі стрибків. А тут ще й зазвичай мовчазний Тоні несподівано розв’язав язика… Ох уже ці невгамовні поні!

Кольб С. Невже це любов?: Кн.4/ Суза Кольб ; пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідрих ; іл. Н.Дуллек . – Харків : Школа, 2018. – 144 с.: іл. – (Серія «Вівсяна банда»).

А це ще хто такий? Шоко не вірить власним очам: на конярській фермі Доннергаврика з його пихатими велетенськими кіньми оселився новенький поні. Чи то пак... мила дівчинка на поні. Її звати Ельфа, і родом вона десь дуже здалеку. От тільки дивно те, що Шоко раптом відчув себе геть недобре. Він ледве тримається на копитцях, не хоче їсти смаколики, а в його животі ніби пурхає зграя метеликів. Такого з ним іще не було! Невже це якась хвороба? Чи, може, це...

Кононенко Є. Неля сходить зі стелі : фантастика / Є. Кононенко. – Київ :Грані -Т, 2009. – 80 с. : іл. – ( Серія «Сучасна дитяча проза»)
Неля вже не ходить по стелі, адже вона подорослішала, а дорослим дівчатам не личить ходити вниз головою... Але що це? У класі новенький! І, здається, він може не лише ходити по стелі, а значно більше, набагато більше! І сказати, що цьому особливо зраділи вчителі, означало б збрехати... А це значить, що справжні пригоди тільки починаються...


Кращі казки про гномів, велетнів і принцес. – Х.: Белкар – книга,2017. – 80с. : іл. – (Світ казки)
У цій книжці зібрані кращі народні та авторські казки про гномів, велетнів та принцес. У них добро завжди перемагає зло, розумний – дурного, сміливий – боягуза, а жадібність та зневага до інших караються.

Кращі казки про принцес. – Х.: Белкар – книга,2017. – 80с. : іл. – (Світ казки)

До збірки  увійшли: «Горбата принцеса» (іспанська народна казка), «Принцеса з апельсина» (італійська народна казка); казки Шарля Перро «Принцеса-кішка», «Віслюкова шкура», «Ріке з чубчиком», казка братів Грімм «Принцеса-жаба» та Джозефа Джекобса «Зачарована принцеса».

Лагерлеф С.  Дивовижна подорож Нільса з дикими гусьми: повість- казка  / Сельма Лагерлеф ; пер. з швед. Л. Любарської ,З.Задунайської;пер,з рос,В,Герман;  худ. С. Набутовський. – К. : Махаон- України,2010. – 208 с. : іл. – ( Серія «Подорож у казку»)
У новому розширеному переказі розповідається про захопливу подорож хлопчика з дикими гусьми до Лапландії. Зачарований гномом малий Нільс і свійський гусак Мартин потрапляють разом із табуном гусей у неймовірні пригоди, у яких їхнє життя часто висить на волосині. Боротьба із хитрющим лисом, самовідданий порятунок друзів — через усе це проходить герой.

Ліндґрен А. Малий та Карлсон, що живе на даху : повість / А. Ліндґрен ; пер. зі швед. О. Сенюк ; худож. А. Джанік’ян. – Київ : Рідна мова, 2014. – 136 с. : іл.
У північному місті Швеції – Стокгольмі, у звичайному будинку, живе звичайнісінький хлопчик семи років – Малий, а на даху його будинку мешкає незвичайний маленький чоловічок на ім’я Карлсон, який вміє літати.
   Малий гарний і добрий хлопчик, але спритний на вигадки і гострий на язик. Дорослі не вірять в існування Карлсона, і що б чоловічок не накоїв: мало не наробив пожежі в домі, чи прорізав дірки в простирадлі – в усьому звинувачують Малого. Хіба ж дорослих у чомусь переконаєш?
   Кумедні пригоди друзів чекають на тебе у цій веселій повісті.

Ліндгрен  А. Карлсон прилітає знов: повість / Астрід Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. А. Джанік'ян. - К.: Рідна мова, 2014. – 144 с. : іл.
«— Тут, нагорі, все якесь не таке, — сказав Малий, коли Карлсон злетів з ним на ґанок перед хаткою». Авжеж, пригоди тривають, не менш цікаві та захопливі, ніж у попередній книжці. Герої не надто постаршали, хоча друга книжка написана, проте, аж через сім років після першої — у 1962 р. Не обійдеться в ній і без привидів, і без вибриків невгамовної фрекен Бок… Але про це та інше ти дізнаєшся сам, узявши до рук улюблену книжку, до якої доклали творчих зусиль і таланту перекладач зі шведської Ольга Сенюк і талановитий художник Арсен Джанік’ян.


Лоскот С. Таємне завдання капітана Кепа / Сергій Лоскот . – Х.: Ранок, 2018. – 128 с.:іл. – (Серія «Пригоди»)

Бувалий у бувальцях, суворий морський капітан Кеп отримує таємничого листа. Виявляється, він мусить врятувати мешканців країни Щастя, у яких викрали рубінове серце. Нібито саме ця коштовність є запорукою безхмарного життя містян. Героїчний самітник приймає виклик. Йому доведеться розплутати клубок таємниць та загадок, а заодно він розкриває секрет власного щастя.

§ 
Марія Людкевич  – дітям. – Львів : Апріорі, 2016. – 64 с.:іл. - (Апріорі -дітям)

Книга в цікавій і доступній формі знайомить дітей з життям і творчістю української письменниці. Видання ілюстроване малюнками доньки Марії Людкевич - Христини Скіри. Для школярів, учителів та батьків.Меган Мак Доналд. Джуді Муді – проголошує незалежність: кн.6: повість / Меган Мак Доналд; пер. З англ.Н. Ясіновської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 160 с.
Шоста книжка про Джуді Муді. Це так обурливо, коли в тебе – купа обов’язків і жодних свобод! Щодня треба причісуватися, чистити зуби, застеляти ліжко, годувати Мишу, а ще – бути доброю до меншого брата! Джуді Муді вирішила проголосити незалежність. Та їй доведеться докласти чимало зусиль, аби переконати батьків, що вона може бути самостійною й відповідальною.

Меган Мак Доналд. Джуді Муді – йде до коледжу: кн.8: повість / Меган Мак Доналд; пер. З англ.Н. Ясіновської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 144 с.

Улюблений учитель поїхав у відрядження, а вчителька на заміну впровадила нові правила. На математиці вона роздає цукерки – усім, окрім Джуді Муді, тому Джуді потрібно займатися додатково, зі студенткою-репетиторкою. Чи полюбить Джуді математику? Чи здивує пана Тодда, коли він повернеться до школи? Як сприймуть друзі нове захоплення Джуді Муді?

Микитчак, Г. Джмеленя та Рожко з Чивчинського лісу [Текст] / Галина і Тарас Микитчаки ; [іл. В. Скаканді]. - Харків : Теза, 2018. - 156 с. : іл.Біля Чорного Каменю, на лісовалі з обгорілими смереками, стояла Марена. У долонях вона крутила чорну кулю, схожу на вовняний моток… Чорні душі стікалися у верхів’я Чорного Черемошу, щоб той почорнів від чорноти їхніх справ. Полювання на Рожка розпочалося… Ці канікули Джмеленя і Дмитрик запам’ятають надовго. Так-так, їм доведеться боронити Рожка…

Михтодович М. Пригоди кота Пуха-Золотовуса / Микола Михтодович. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 184 с.
Мабуть, ви читали чимало казок про пригоди котів. Але ця — особлива. Такої незвичної за вигадкою, чистої і піднесеної, як наївне малярство, повісті ви ще не читали. Її мова сповнена якогось щемливого і, сказати б, глибинно українського внутрішнього ритму.
Котові Пухові Золотовусові — звичайному сільському котові з золотою вусинкою — судилася доля справжнього героя, якому доведеться пройти чимало неймовірних випробувань, побувати в далеких світах і стати рятівником своєї напівзабутої прабатьківщини Руданії…

Нестайко В. З. Загадка старого клоуна: Повість / В. З. Нестайко; іл. Ю. Радіч – Демидьонок.  – 2-ге вид. перероб і доп.- К.: Країна мрій,2011. – 272с. :іл. - (Найкращі твори Всеволода Нестайка )
Цей пригодницький роман Всеволода Нестайка, який побачив світ 1982 року, перевидається вперше. Автор розповідає про київське шкільне життя вчорашнього сільського хлопчика Стьопи Наливайка, про його друзів із 6-Б та про його фантастичні мандри в минуле і майбутнє за допомогою старшого друга Чака, старого клоуна і чаклуна. Завдяки Стьопі та невгамовному духові козацьких пращурів, що живе в його душі, читач має змогу побачити Київ і киян у різні історичні епохи, починаючи від часів Ярослава Мудрого і закінчуючи ХХ століттям.

Нестайко В. З.В країні Місячних Зайчиків. Сонячний зайчик і Сонячний вовк : Казкові повісті / В. З. Нестайко : Худож. О. Воронкова. - К. : Країна Мрій ,  2013. -  72 с. : іл.
Маленька Нуся під покровом ночі вирушає до країни Місячних Зайчиків, аби з’ясувати, мав закінчитися її сон. І тут починаються справжні пригоди, адже Нусі доведеться тувати хлопчика Цибульку від злої Баби Яги
Нестайко В. З.В країні Сонячних Зайчиків : Казкова повість / В. З. Нестайко : Худож. О. Воронкова. - К. : Країна Мрій ,  2013. -  112 с. : іл.
Казковий світ Всеволода Нестайка захоплює, в ньому є все, що робить дитину щасливою, радісною, вчить бути хорошою людиною. Повість «В країні Сонячних Зайчиків» не стала винятком. Одне з перших надрукованих видань, захоплює своїм дивним чарівним світом, багатством краси, якого не можна знайти ніде більше. Це цікава розповідь про казкову країну та її мешканців – рудоволосих зі смішними веснянками на обличчі. Ластовинія - чарівне місце схоже на рай, тут дуже добре та весело, а всі його мешканці – естрадно-циркові артисти. Гамірне безтурботне життя йде своїм кроком. І все б було просто чудово, якби на країну не напали злі хуліганці. Дуже страшні та безпощадні, вони знущаються над ластовенятами, особливо не люблять маленьких діток. Тому останні змушені шукати прихисток в тропічному лісі. Панування недобрих мешканців Хуліганії продовжується поки до країни не потрапляє маленький хлопчик Веснянка. Тепер все може зміниться, можливо з його появою всі мешканці чарівного світу знову заживуть весело та безтурботно?! Дізнатись, як же буде розвиватись ця неперевершена оповідка далі Ви можете прочитавши «нестайківську» книжку до кінця.

Нестайко В. З.Золоті терези дідуся Татая. Три секрети Заги Маго : Казкові повісті / В. З. Нестайко : Худож. О. Чичик. - К. : Компанія ОСМА ,  2015. -  112 с. : іл.

Де тільки не побував Грайлик, поки дістався Тридев’ятого Царства: і в Країні Солодощів, і в Країні Чагарників і Колючок, і навіть у Країні Ледарів... Для чого? Грайлик мусить виконати доручення загадкового дідуся Татая. А взагалі, у цих двох казочках дуже багато загадок. Прочитаєте книжку — і про все довідаєтесь, навіть про те, хто така Зага Маго...

  Нестайко В. З. Країна Сонячних Зайчиків  : казкові повісті  / В. З. Нестайко ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. - Київ : Країна Мрій, 2011. - 352 с. : іл.- (Найкращі твори Всеволода Нестайка )
До збірки увійшли три казкові повісті Всеволода Нестайка:
• В Країні Сонячних Зайчиків
• Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків
• В Країні Місячних Зайчиків
 Ці веселі, дотепні й мудрі твори полюбилися не одному поколінню юних українців, їх також із задоволенням читають діти інших країн. Твори відомого дитячого письменника перекладено багатьма мовами світу. Вони подарують вам багато радощів, веселощів, сміху.


 
Нестайко В. З.Незнайомка з  країні Сонячних Зайчиків : Казкова повість / В. З. Нестайко : Худож. О. Воронкова. - К. : Країна Мрій ,  2013. -  112 с. : іл.
Валера Костенко загадково зникає в лісі. Його друг Вася Глечик будь що має знайти друга, та у ході пошуків з’ясовується, що Васі доведеться поборотися зі Змієм Гориничем, Бабою Ягою та іншою нечистю!Нестайко В. З. Олексій, Веселик і Жар-Птиця,про братів-чарівників,про Васелицю Прекрасну та її сестер : Казкові повісті / В. З. Нестайко : Худож. О. Чичик. - К. : Країна Мрій ,  2014. -  96 с. : іл
Що воно за істота така - Жарт-Птиця? Жар-птицю всі знають, всі читали у казках про її неймовірну красу. А от вередливий Лесик шукає Жарт-Птицю, щоб урятувати ляльку Гальку, а семеро братів-чаклунів намагаються визволити із полону цю диво-пташку.


Нестайко В. З.Пригоди близнят-козенят. Пошукове бюро знахідок. Кузя, Зюзя і компанія : Казкові повісті / В. З. Нестайко : Худож. О. Чичик. - К. : Країна Мрій ,  2014. -  96 с. : іл

Це дві просто неймовірні історії. Перша - про близнюків Вітю і Вову, які перетворюються у двох козенят і потрапляють до чарівної країни, до злого чаклуна "Відіваса-Пампаса". Як  вони виплутаються вони з такої халепи - дізнаються маленькі читачі.Друга історія - про Комах. Комарик Зюзя разом зі своїм другом світлячком Кузею відкрили бюро знахідок.

Нестайко В. З.Пригода в кукурудзі: Оповідання / В. З. Нестайко; іл. Ю. Радіч – Демидьонок.  – К.: Країна мрій,2012. – 208с. :іл. - (Найкращі твори Всеволода Нестайка )
До пропонованої книжки ввійшли найкращі оповідання класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка, які публікувалися в періодиці та включалися до різних збірок протягом десятків років. Поринаючи разом із маленькими героями оповідань у захопливі пригоди, юний читач пізнаватиме світ і дізнається, як відрізнити правду від кривди, як залишитися оптимістом у найскладніших ситуаціях, а головне — що таке справжня дружба.


Нестайко В. З. Пригоди журавлика : казкова повість / В. З. Нестайко ;худож. О.Чичик. - К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2014. - 96 с. : іл.
Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися? Наш журавлик із цим категорично не згоден, адже народився вельми життєрадісним. Ця риса характеру допоможе пташеняті у великому місті, куди він вирушає, щоб визволити друга. І тут починаються справжні пригоди!


    Нестайко В.З.Чарівний талісман : повісті  / В. З. Нестайко ; худож. Ю. Радіч-Демидьонок. - Київ : Країна Мрій, 2012. - 288 с. : іл.- (Найкращі твори Всеволода Нестайка )
До збірки увійшли три повісті: "Таємниця Віті Зайчика", "Чарівний талісман" і "Повість про те, як школярі побували в доісторичному часі і чим це закінчилося". У цих творах ідеться про шкільне життя, про справжню дружбу, захопливі пригоди й дивовижні події, учасниками яких стають школярі. З притаманною йому майстерністю, щирістю, глибиною автор описує непрості стосунки дітей з дорослими, уміння своїх героїв знаходити вихід зі складних ситуацій. Як і завжди, у творах Всеволода Нестайка немає місця тузі, зневірі, журбі; натомість читачів приваблює гумор, самовідданість, оптимізм героїв, віра у здійснення мрій.

Нестайко В. З.   Чарівні окуляри : правдиво-фантастична повість про надзвичайні пригоди київських школярів / В. З. Нестайко ; худож. Ю. Радіч-Демидьонок. - Київ : Країна Мрій, 2012. - 192 с:іл. - (Найкращі твори Всеволода Нестайка )
У книжці класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка розповідається про веселі казкові пригоди двох хлопчаків. Захопливі, сповнені юмору твори письменника надруковані багатьма мовами світу, за сюжетами його повістей і оповідань поставлені кінофільми.

Пагутяк, Г. Лялечка і Мацько / Галина Пагутяк ; худож. Ольга
Кузнєцова. - Київ : Грані-Т, 2008. - 96 с. : іл.– ( Серія «Сучасна дитяча проза»)
Історія про зворушливу дружбу хлопчика на прізвисько Лялечка і лиса-художника Мацька зоставить байдужою хіба геть черству людину.
Це ж бо історія зародження справжніх, щонайсвітліших людських почуттів, і вона стократно цікавіша ще й тому, що оповів її справжній майстер слова — знаменита львівська письменниця Галина Пагутяк.


Парашині-Дені, Жюльєт. Собака шукає хазяїна! /  ЖюльєтПарашині-Дені , Олівер Дюпен. – Х.: Вид-во «Ранок», 2014. – 48с. : іл.. – (Серія « Хутряні помпони і Ко»)

Одного разу під час прогулянки Адель, Роза і Луїзон знайшли бродячого пса. Подружки не тільки повернули собаку до життя — вони провели справжнє розслідування! Більше ніхто не скривдить лабрадора Джанго, адже в нього тепер новий добрий хазяїн. І доїш діє «Клуб хутряних помпонів», звіряткам ніщо не загрожує


Парашині—Дені Жюльєтт.Таємничий острів/ Жюльєтт Парашині—Дені, Олівер Дюпен. - Харків: Вид-во «Ранок», 2015. – 48с.:іл.- (Серія «Банда Піратів»)

Трійко дітлахів – Томас Вогняний, Марі Безстрашна, Віллі-розумник – і їхній вірний супутник папуга месьє Муді обожнюють море і таємниці. На справжньому маленькому кораблі вони часто виходять у море. Життя маленьких піратів сповнене захопливих пригод: то вони натрапили на «Летючого Голландця», то опинилися на безлюдному острові, то повернули власниці найбільший у світі діамант, то вполювали скриньку старого пірата Моргана. На долю малих шукачів пригод випаде чимало випробувань, і зрештою вони дізнаються, що ж дорожче за всі скарби світу.

Прудник С. В. Одинадцять казок про дванадцять місяців: Казки / Прудник С. В.- Тернопіль:Богдан,2008. – 48 с.: іл.
До чудово ілюстрованого видання увійшли казки: «Січень-тріскун», «Бокогрій», «Заграйярочки», «Лелечник», «Скільки трав у Травня», «Мальовані місяці», «Липець», «Прибериха-припасиха», «Вереско», «Листонепад», «Стужайло і море», які познайомлять малят із місяцями року.
Распе Р.Е. Пригоди барона Мюнхаузена / Р.Е. Распе; переказ з нім. В. Левицької; іл.В.Котлярова. – К.: Країна мрій,2012. –128с. :іл.- (Всеволод Нестайко радить прочитати)
В основу небилиць, названих «Пригодами барона Мюнхаузена», лягли оповіді реального барона Мюнхаузена, який дійсно проживав у Німеччині в XVIII столітті. Він був військовим, певний час служив у Росії й воював із турками. Повернувшись до свого маєтку в Німеччині, Мюнхаузен незабаром став відомий як дотепний оповідач, котрий похвалявся своїми неймовірними пригодами. Невідомо, чи він сам записав власні побрехеньки, чи це зробив хтось із уважних слухачів, але в 1781 році деякі з них були надруковані. Як то часто трапляється в літературі, у шліфуванні оповідань узяв участь ще один письменник – Еріх Распе. Він попрацював над текстами і в 1785 році опублікував їх. Незабаром до них приєднали фантастичні оповідання інших письменників, також присвячені пригодам вигадливого барона. Та все ж автором книги про барона Мюнхаузена прийнято вважати саме Рудольфа Еріха Распе.


Распе Еріх . Пригоди барона Мюнхаузена :Оповідання: Для молодшого шкільного віку. / Еріх Распе; переказ для дітей К. І. Чуковського; переклад з рос. Григора Тютюнника; мал. Ніни Котел та Ігоря Вишинського. -  3- тє вид. – К.: Веселка, 2007. – 87 с. :іл

Сміливий і вигадливий барон Мюнхаузен із захопленням розповідає читачам про свої неймовірні пригоди. В основу фантастичних «Пригод барона Мюнхаузена» покладено оповідання справжнього барона Мюнхаузена, який жив у XVIII столітті в Німеччині. Він був військовим, якийсь час служив у Росії і воював з турками. Повернувшись в свій маєток в Німеччині, Мюнхаузен незабаром став відомий як дотепний оповідач. Невідомо, чи сам він записав свої розповіді або це зробив хтось інший, але в 1781 році деякі з них були надруковані. Згодом до них були приєднані фантастичні розповіді інших письменників про пригоди Мюнхаузен, але автором книги прийнято вважати Еріх Распе. Мало хто вірить у правдивість цих історій. Тому іменем барона Мюнхаузена нині називають людей, які люблять пофантазувати і приписують собі всякі неймовірні подвиги.

Родарі Дж. Подорож голубої стріли / Дж.Родарі ;пер. з італ. І. Корунця;
худож. А. Джанік’ян. - Київ : Махаон-Україна, 2010. - 176 с. : іл.

Повість-казка відомого італійського письменника Джанні Родарі (1920-1980) "Подорож Голубої Стріли", написана в захоплюючій легкій манері, розповідає про різдвяну чарівну подорож іграшкового потяга під назвою "Голуба Стріла" та його лялькових пасажирів. Разом з головними героями книжки читачеві належить розв'язати чималу кількість завдань, знайти друзів та битися з підступними ворогами... І лише сміливість, чесність та відвага, величезне бажання дістатися до мети та дружня підтримка допомогають подолати усі труднощі.

Рутківський  Володимир. Бухтик з тихого затону : казкова повість/ В. Рутківський ; худож. Р. Попський. – Вид. 2-ге. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 240 с.:іл.
Відпочиваючи у лісовому санаторії, Сергійко з друзями задумали для дівчинки Олі, яка захворіла, казку. Проте вони й не підозрюють, що вигадані ними водяники, лісовики і русалки живуть насправді...

Захоплива казкова повість лауреата Шевченківської премії Володимира Рутківського про зворушливу дружбу школярів Сергійка й Олі з дивовижним підводним створінням Бухтиком. Цей незвичайний герой, блискуче вигаданий Володимиром Рутківським і чудово зображений Ростиславом Попським, просто приречений на читацьку любов і успіх.

 Рутківський В. Ганнуся:весела пригодницька повість / Володимир Рутківський; іл. І. Ключковської – Л.: Видавництво Старого Лева, 2012. – 256 с.:іл. – (Обережно дівчатка)
"Ця повість для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер – але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток."


Світ фей / С. Леман; худож. Д.Мертен. – К.: Видавнича група КМ- БУКС, 2019. – 112 с.: іл.

Феї - чарівні створіння. Вони допомагають тваринкам у скруті, дбають про природу, навіть опікуються людьми. Це все, що ми знаємо про фей. А як вони живуть? Чим? У що вбираються, які роблять зачіски? І як називаються, скажімо, феї, котрі живуть у горах чи ще деінде? Про це вам розкаже справжня енциклопедія життя і побуту фей.


Свято "Золота осінь":зб. Віршів / уклад. О. Рібцун. – К.: Літера ЛТД,2010. – 64с.: іл.

У книзі представлені віршовані мініатюри про осінь, її дари, осінні явища; розповідається про те, як готуються до зими птахи та звірі. Малятам вірші прочитають дорослі, а старші зможуть прочитати їх самі і ті, які найбільше сподобалися, вивчити на пам'ять.


Свято казок: Українські  народні казки. – Х.: ТОВ «Сінтекс, ЛТД»,2015. – 96 с.:іл.

До книжки увійшли українські народні казки для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.


Сіяніка А. Микита Кожум’яка / Антон Сіяніка пер. з рос. О..Зозулі. – К.: Країна мрій, 2011. – 304 с.:іл.- (Сучасна дитяча література)
І хто б міг подумати, що у славетного Микити Кожум'яки з'явиться свій синочок, Микитка, зовсім не схожий на свого відомого татка! Хоч наш Микитка і зростом не вийшов, і силу батьківську не успадкував, однак випала йому доля рятувати всенький світ.

 
Стронґ Дж. Розшукується ракета на чотирьох лапах /Дж. Стронґ;пер з англ. В. Мороза ; іл. М. Паленка.- Л: Видавництво Старого Лева,2008.-238 с.:іл.- (Читання для реготання)
Чудова новина! Ракета на чотирьох лапах повертається!!! Повертається для того, щоб знову завдати купу клопотів своїм господарям, втрапити в халепу, накрасти купу їжі і… зникнути. Але не сумуйте. Вона обов’язково повернеться! І не сама...Содомка М. Як прокласти залізницю : техн. казка з часів парової епохи / Мартін Содомка ; намал. М. Содомка ; пер. з чес. Т. Савченко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 71 с. : іл.
«Як прокласти залізницю» — нова книжка чеського письменника і художника Мартіна Содомки, технічні казки якого стали бестселерами у багатьох країнах світу і полюбилися українським дітям. Автор запрошує читачів помандрувати в епоху, коли почали прокладати залізничні колії та виробляти перші поїзди. Разом із героями книжки читачі довідаються, як працює паровий двигун, як конструюють локомотив і як прокласти тунель та знайти найкращий маршрут для колії, а ще про те, що всі винаходи потрібно запатентовувати.

Однак на сторінках книжки читачів чекають не лише технічні таємниці, а й історія кохання юного інженера Макса до художниці Рахель, суперництво за право виготовляти локомотиви, перша мандрівка залізницею і навіть залізнична катастрофа, яка однак служить вдосконаленню поїздів, а не відмові від них.


Тепла книжечка під ялиночку / упор.Галина Кирпа, Світлана Крупчан; худож. В. Анікін та ін .- К: РІДНА МОВА,2019. – 96 с.: іл. – ( Серія «Чемним  діточкам»)

І діти, і дорослі люблять веселі зимові свята з колядками, щедрівками, засіванками на здоров'я, на добро, на щасливий новий рік. У "Теплій книжечці під ялиночку" зібрано найкращі народні й авторські вірші про різдвяно-новорічні свята й розваги. А зимова казка додасть чарів до магії теплих сімейних вечорів!

Українські казки / Худож. В.Ю. Скаканді. – Х. : Вид-во «Ранок», 2015. – 80 с. : іл. – (Серія «Чарівні казки»)

Кращі українські казки в одній книзі! Добрі та повчальні, вони стануть правильним орієнтиром у житті дитини.Феї: казки/  Пер. з франц. Л. Кононовича. – К.: Видавнича група КМ-Букс, 2019. – 96 с.: іл.

Дитяча книга для дівчат "Феї" - це в першу чергу яскрава книжка з чудовими ілюстраціями. У книжці зібрані кілька невеличких історій про фей. Феї, що ожили на сторінках цієй книжки - дуже різні. Є лагідні, є мрійливі, є навіть трішечки вперті, але всі вони надзвичайно милі. Книга сподобається маленьким дівчаткам, які полюбляють історії про фей та принцес. Якщо дівчинка підросла і прості коротенькі історії їй вже не дуже цікаві, рекомендуємо звернути увагу на розділ з книжками Всеволода Нестайко, або на твори Волкова, або можете зателефонувати, і ми підберемо книжку, яка сподобається.
 
Фіалко Н. Веселі канікули:повісті/ Ніна Фіалко. - Тернопіль: «Навчальна книга – Богдан», 2014. – 120 с.-іл.
Авторка часто спілкується з онуками, знає запити, вподобання, звички дітей, вміє проникливо, дотепно й правдиво зобразити їхній світ.
 

Флетчер Т. Різдвозавр : роман / Т. Флетчер ; пер. з англ. М. Сахно ; іл. Ш. Девріса. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 384 с. : іл.
Хлопчик Вільям просить у Санти на Різдво динозавра і навіть не підозрює, чим обернеться його прохання. Гортаючи сторінки цієї веселої динамічної пригодницької книжки британського письменника і музиканта Тома Флетчера, ви довідаєтеся, хто допомагає Санті на Північному полюсі і хто намагається вполювати північних оленів, як з ненависті народжується дружба і чому містер Трандл понад усі свята любить Різдво. І, звісно, познайомитеся з найфантастичнішим книжковим героєм – Різдвозавром.


Іван Франко - дітям / упоряд. Д. Іваницька ; худож. Н. Солодко. - Львів : Апріорі, 2016. - 86 с. : іл., фотогр. - (Апріорі - дітям).

До збірки увійшли вірші, казки та оповідання, доступні для сприймання дітьми молодшого шкільного віку. Книга адресована дітям, батькам та вчителям.

Франко І. Три міхи хитрощів: казки, оповідання / Івае Франко. –Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011.  - 80 с.:іл. – (Серія « Українські письменники – дітям»)

У цьому збірнику — оповідання “Грицева шкільна наука” та найпопулярніші казки класика української літератури Івана Франка. Всі ці твори входять у навчальну програму молодших класів загальноосвітньої школи, але будуть цікавими та повчальними й для дошкільнят, принесуть втіху батькам і дітям під час сімейного дозвілля.

Чалий Б. Пригоди Барвінка іРомашки/  Б. Чалий. – Л. : Аверс, 2005. - 144 с. : іл.

Веселі, поетичні віршовані казки Богдана Чалого давно полюбилися юним читачам. Та й не дивно. Адже у них ідеться про щиру дружбу та відданість, про взаємовиручку, про перемоги відважного Барвінка та його друзів над злими, темними силами.
Чалий Б. Сто пригод Барвінка та Ромашки: казка / Б.Чалий  . – Х.: ВД «Школа»,2006.- 96 с. : іл.

Віршовані казки Б. Чалого, які давно полюбились юним читачам, розповідають про щиру дружбу, хоробрість, відвагу Барвінка та його друзів. Книгу призначено для читання дорослими дітям дошкільного віку і для самостійного читання — молодшим школярам

Чалий Б., Глазовий П. Про відважного Барвінка і коника Дзвоника: казка / Б.Чалий , П. Глазовий . – К.: Школа 2006.- 79 с. : іл.
Весела, поетична віршована казка Богдана Чалого та Павла Глазового давно полюбилася юним читачам. Та й не дивно. Адже у казці йдеться про щиру дружбу та відданість, про взаємовиручку, про перемогу відважного Барвінка та його друзів над військом лютого Осота, що сховав у своєму царстві коштовний скарб.


Чередниченко Д. С. Тупці, лялю, тупці: для маленьких / Д.С. Чередниченко. –Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2014.  - 64 с.:іл. – (Серія « Українські письменники – дітям»)
У цьому збірнику — оповідання, казки, загадки, віршики-забавлянки, що неодмінно сподобаються маленьким читайликам, стануть доброю підмогою для батьків і вихователів дошкільних закладів. Залюбки читатимуть книжку й школярі молодших класів. Вона — дотепна і цікава. Та ще вчить, як на світі жить.
Шевченко Тарас. Кобзарик / Тарас Шевченко. –Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2018.  - 60 с.:іл. – (Серія « Українські письменники – дітям»)
У цьому барвистому ошатному виданні вміщено поезії, уривки з поем та авторської біографії класика української літератури Тараса Шевченка, рекомендовані для вивчення й прочитання в початкових класах загальноосвітньої школи. Книга необхідна для учнів; може прислужитися учителям, батькам, педагогам дошкільних закладів, керівникам творчих угруповань та гуртків школярів.

Щербаченко Т. Пуп Землі, або як Даринка світ рятувала/ Тетяна Щербаченко . – К.: Грані-Т, 2007. – 56 с:іл.- ( Серія «Сучасна дитяча проза»)
Дивовижні історії про хитрулю й вередулю, а водночас про надзвичайно милу й винахідливу дівчинку Даринку, які створила для вас письменниця Тетяна Щербаченко, не залишать байдужими не лише дівчаток, а й хлопчиків (не кажучи вже про батьків).
Підсунути свиню нареченим, викинути коники, сплутати дивака з маніяком, ба навіть упоратися з пупом Землі – на все це здатна Даринка. Бо вона – з роду диваків, а диваки, як відомо, уміють і можуть усе!
Бо ж усім так цікаво знати, що ж воно, врешті-решт, таке – жіночий характер…

Яськів  Р. Дітям про опришків / Роман Яськів . — Львів : Апріорі, 2018. — 88 с.: 95 іл. - (Апріорі - дітям)
Це видання присвячено яскравому явищу в національній культурі — опришківству — лицарському ордену, що з давніх часів був охоронцем волі в Карпатах. Опришки були не тільки відважними воїнами, чиї славетні подвиги досі живуть в легендах і надихають молоде покоління, але й творцями українських традицій, які дивують світ своєю самобутністю.

Явище опришківства на теренах Західної України є дуже непростим, адже проіснувало воно близько 500 років. А у багатьох і донині залишились ті нав’язливі стереотипи опришків-розбійників, які грабували, вбивали задля своєї наживи «чесну та горду шляхту», яка з милості короля отримала наші землі та весь народ у посаг, як своїх слуг та рабів. Звичайно, що окупантам нашої землі: Речі Посполитій, Австро- Угорській імперії, а потім Московській імперії, невигідно піднімати на поверхню цей півтисячолітній пласт бойової культури нашого народу.

Немає коментарів:

Дописати коментар