По шкільній програмі


Барка В. Жовтий князь/ Василь Барка. – вид. 2-ге,без змін. – К: Національний книжковий проект, 2011 . - 256 с.- ( Україна крізь віки)

Роман «Жовтий князь» Василя Барки, представника української діаспори у Сполучених Штатах Америки, написаний у 1958—1961 роках і відомий у багатьох країнах світу. Автор розкриває одну з найстрашніших сторінок в історії українського народу і розповідає про голодомор 1933 року, який йому довелося пережити. Письменник створює символічний образ Жовтого князя, демона зла, що несе з собою руйнування, спустошеність, сіє страждання і смерть серед людей.


Верн  Жуль.  П'ятнадцятирічний капітан  : роман : для серед. та старш. шк. віку / Жуль Верн ; [пер. з фр. П. Соколовського ; іл. В. Дунаєвої]. - Вид. 3-тє, без змін. - К. : Національний книжковий проект, 2011. - 416 с. : іл. - (Бібліотека шкільної класики. Обов'язкове читання. 6 клас).

Це один із найпопулярніших творів усесвітньо відомого французького письменника-фантаста Жуля Верна (1828 – 1905). У ньому розповідається про небезпечні й романтичні пригоди Діка Сенда, юного капітана шхуни „Пілігрим”, який був бідним сиротою, а став справжнім героєм. Він зумів подолати чимало труднощів і небезпек, підступність, зраду, урятував багатьох людей від неминучої смерті. Дік благородний, рішучий, мужній, уміє самостійно приймати рішення, досягати своєї мети. Динамічний сюжет роману захоплює, інтригує несподіваними поворотами, описами напружених ситуацій, сутичок із піратами, каторжанами, дикунами-людоїдами. Події відбуваються у відкритому морі, в африканських джунглях, на тлі палючого сонця, штормових ночей, тропічних злив...


Вовчок М. Інститутка: повісті та  оповідання / Марко Вовчок . - Тернопіль:Навчальна книга - Богдан, 2018. -264 с.
До видання увійшли найкращі твори видатної української письменниці Марка Вовчка (Марії Олександрівни Вілінської) для дітей, що полонять правдою життя, палким протестом проти кріпосницької деспотії та самовідданою любов’ю до народу.Вовчок Марко. Народні оповідання / Марко Вовчок;худ. А. Канкава. – Х.: Віват,2018. – 176 с:іл… - (Серія «Шкільна бібліотека»)
Вибрані твори з «Народних оповідань» Марка Вовчка.
Глибока прірва розділяє панів і кріпаків… Устина, яка, здається, не вміє журитися, змушена служити вередливій панночці. Олеся, заможна козацька донька, закохалася в кріпака, заним ладна йти у неволю — і не уявляє, що, ставши кріпачкою, не матиме влади над своїм життям і життям дітей… Горпина втрачає дитину, бо змушена йти на панщину, а не доглядати її,хвору… Немає кінця несправедливості і журбі. Та Іванові Кармелюку несила миритися з тим,як бідують прості люди. І скоро чутка про розбійників, що відбирають гроші в багатіїв і допомагають бідним, розноситься краєм…

Воронина Л.Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку №9: Повість / Леся Воронина. — К. : Знання, 2018. — 126 с. : іл.
Чи доводилось вам потрапляти у дивні й загадкові обставини? Ось ви біжите знайомою вулицею і раптом, провалившись крізь люк, опиняєтесь у секретному штабі Таємного Товариства­ Боягузів. Ваша рідна бабуся виявляється геніальною винахідницею, що створила часоліт, а Землю от-от мають захопити хижі космічні прибульці-синьоморди, які хочуть заразити людей вірусом страху. І порятунок людства залежить тільки від вас! Головне — зуміти здолати свій страх, і тоді най­потужніша зброя перетвориться на порох, а підступні космічні завойовники стануть безпорадними. Адже кінець-кінцем ви здобудете універсальний ЗАСІБ ВІД ПЕРЕЛЯКУ № 9.

Веллс Герберт. Чарівна крамниця : вибрані оповідання / Герберт Веллс; пер. з англ. О. Логвиненка. – Київ : Знання, 2018. – 239 с. – (Скарби: молодіжна серія).
Ця книга знайомить читача з найкращими зразками малої прози Герберта Веллса (1866—1946) — відомого­ англійського письменника-фантаста. Персонажами його оповідань стають люди, у розмірене життя яких вривається щось незвичайне: чи то наукове відкриття, чи то чарівник, котрий виконує всі бажання­, чи просто голодний страус, що випадково проковтнув діамант. У цих творах стирається тонка межа між реальністю і людським уявленням про неї, а гумор і легка іронія у поєднанні з химерними сюжетами лише посилюють ефект занурення в нові світи.

Гаврош О Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу: Пригодницька повість  / О. Гаврош. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА , 2017. – 176 с. : іл.

Пригодницька повість відомого дитячого письменника Олександра Гавроша розповідає про яскраві пригоди неперевершеного гірського силача Івана Сили. Прототипом головного героя повісті став легендарний закарпатський богатир Іван Фірцак, який виборов звання чемпіона Чехословаччини та Європи з кількох видів спорту і об’їздив півсвіту, виступаючи в цирку, де здобув чимало яскравих перемог. 2013 року на основі цієї повісті було знято перший в третьому тисячолітті український дитячий фільм ІВАН СИЛА, графічними кадрами з якого проілюстроване наше видання.

О. Генрі. Вождь червоношкірих / О. Генрі; пер. з англ. О. Федорченко. – К.:  Країна Мрій, 2011 . -  400 с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)

Американець Вільям Сидні Портер працював простим бухгалтером, аж поки його не звинуватили в розтраті й не посадили до в'язниці на три довгі роки. І саме в тюрмі народився блискучий письменник О. іенрі, чия слава не меркне вже понад століття. У пропонованій читацькій увазі збірці, куди увійшли знамениті оповідання «Вождь червоношкірих», «Останній листок» і цикл «Серце Заходу», якнайкраще виявляється літературний стиль, який зробив автора знаменитим: несподівані сюжетні повороти, яскраві характери і незрівнянний гумор. Зануртесь у непере-вершену атмосферу старої Америки, відчуйте себе у вирі шаленого життя Дикого Заходу.


Гоголь М.В. Вечори на хуторі біля Диканьки. Тарас Бульба. Вій: повісті ; для сер. та ст. шк. віку / М.В. Гоголь. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан; К.: Веселка,2010. — 336 с. — (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид». Серія друга. Література XІX століття).
Зібрання творів класика світової літератури Миколи Гоголя стане чудовою прикрасою будь-якої, навіть самої вишуканої, домашньої бібліотеки. У своїх романах і повістях автор створив неповторний містичний світ, де є сусідами самобутність, іронія і фантасмагорія. Його герої відважні, для них подвиг - не порожнє слово, втім, як і в житті, знайдеться в оповіданні місце боягузам  і зрадникам, що не втічуть  від розправи. Свої неповторні образи автор брав з народного життя, а його безмежна фантазія доповнювала їх фантастичним і комічним. Це і створює той особливий, індивідуальний, неповторний гоголівський колорит.

Гоголь М. Українські повісті/ Микола Гоголь; переклад з рос. М. Рильського,М. Зерова та ін. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 608 с.: іл.

До вибраного Миколи Гоголя — геніального українського письменника, який писав російською мовою і став класиком російської літератури, — увійшли найкращі переклади всіх «українських» повістей зі збірок «Вечори на хуторі біля Диканьки» та «Миргород».


Гуцало Є. Лось : вибрані твори / Євген Гуцало. – Київ : Знання, 2018. – 271 с. – (Скарби: молодіжна серія).
До цієї книжки увійшли твори відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії Євгена Гуцала (1937—1995), тонкого лірика, визнаного майстра психологічної прози. Герої його оповідань — діти, котрі відкривають для себе красу навколишнього світу, пізнають дивовижне багатство рідної природи й водночас вчаться захищати її. Адже саме в дитинстві формується сві­тогляд людини, уміння приймати самостійні рішення та обстоювати власні переконання.


Гюго В.Собор Паризької Богоматері:історичний роман/ Віктор Гюго; пер. з фр. П.І.Тернюка. – К. : Школа,2008. – 496 с.-(Шкільна хрестоматія)

«Собор Паризької Богоматері» — один із найвідоміших романів класика французького романтизму Віктора Гюго. У творі відображені сильні людські пристрасті, розкриті проблеми історичного прогресу і соціальної справедливості, а також вічна проблема боротьби добра і зла.

Дал Р. Чарлі і шоколадна фабрика / Роальд Дал . – Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018 . – 240 с. : іл.
… Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік – на його день народження, дарували єдиний дарунок – маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Можливо, це найзворушливіша повість нашого часу. Це одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині.

Діккенс Ч. Різдвяна історія / Чарльз Діккенс; пер. з англ. І. Андрусяка. - Львів : Видавництво Старого Лева , 2017 - 160 с.: іл.
Опублікований у середині грудня 1843 року шеститисячний наклад «Різдвяної пісні» розійшовся ще до Різдва, та й наступні наклади розкупили дуже швидко. Внутрішній «поштовх» дав англійцям Чарльз Діккенс своєю «Різдвяною піснею» – саме вона внесла в святкування потужний животворний дух морального й духовного очищення, доброчинності та єднання всіх людей у любові до Спасителя. Своєю повістю Діккенс заклав­ основи своєрідної «різдвяної філософії», яка культивується відтоді не лише в Англії, а й у всьому Західному світі.

Дойл А.К. Собака Баскервілів: Повість / А.К. Дойл; пер. з англ. О. Донічевої; іл. О. Чичик. – К.:  Країна Мрій, 2011 . -  192с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)

Детективними творами відомого англійського письменника Артура Конан Дойля уже майже століття захоплюються читачі будь-якого віку. У повісті «Собака Баскервілів» розповідається про те, як неперевершений Шерлок Холмс разом зі своїм вірним другом доктором Ватсоном блискуче розкриває черговий злочин. В роботі він використовує знаменитий дедуктивний метод, який допомагає йому розплутувати найзагадковіші історії.

Ібсен Г. Ляльковий дім ; Дика качка: п’єси / Генрік Ібсен ; пер. з норвез. Вероніки Гладкої, Катерини Корякіної. — К. : Знання, 2018. — 207 с. — (Голоси Європи).
“Ляльковий дім” — одна з найвідоміших п’єс Генріка Ібсена (1828—1906). Головна героїня твору дуже любить свій дім та свою родину і готова заради них на будь-які жертви. Однак поступово вона усвідомлює, що стала лише живою лялькою в будинку чоловіка. Жінка прагне припинити грати звичну роль, цілковито змінити життя і знайти себе у великому світі за межами дому. Для героїв п’єси “Дика качка” давно приховувана правда виявилась занадто жорстокою й важкою ношею, а їхній егоїзм призвів до трагедії. Обидві п’єси неоднозначні, автор уміє вразити, викликати обурення і співчуття водночас, спонукаючи читачів і глядачів переосмислити життєві цінності.

Карпенко – Карий І. Сто тисяч /Іван Карпенко - Карий; худ. А. Канкава. – Х.: Віват,2018. – 192 с. :іл. - (Серія «Шкільна бібліотека»)
Яскраві характери, життєві колізії, соковита мова творів нікого не залишать байдужим! Сюжети цих драматичних комедій не втратили актуальності, і над проблемами, порушеними в них,варто замислитися і сьогодні.
Квітка – Основ’яненко Г. Маруся / Г.Ф. Квітка – Основ’яненко; укл. Серії Г. Яновська; худ. А. Канкава. – Х.: Віват,2017. – 128 с. :іл. - (Серія «Шкільна бібліотека»)
Зворушлива історія кохання лагідної красуні Марусі і палкого сміливця Василя нікого не залишить байдужим. Чи зможе їхнє щире почуття здолати перешкоди? У дивовижному світі повісті юні читачі переживуть разом з героями всі труднощі та поневіряння і дізнаються багато цікавого про нашу старовину та звичаї.


Кіплінг Р. Д. Мауглі : казкова повість : для мол. і серед. шк. віку / Р. Д. Кіплінг; пер. з англ. В. О. Панченко; худож. П. М. Репрінцев. - Київ : РІДНА МОВА, 2018. - 240 с.: іл. – ( Серія «Класна класика»)
Мауглі — один із найулюбленіших персонажів світової класики для дітей. Написав однойменну книжку видатний англійський письменник, поет і новеліст Редьярд Джозеф Кіплінг (1865–1936). Тепер ця книжка виходить у твоїй улюбленій серії. Вона неодмінно стане окрасою і твоєї книжкової колекції.


Кіплінг Р. Мауглі: Оповідання / Р.Кіплінг; пер. з англ. Г.Швець; пер. віршів Н. Тисовської; іл.. Ю. Правдохідної. – К.:  Країна Мрій, 2011 . -  400с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)

Історія про хлопчика, якого виховали вовки, відома дітям в усьому світі. Цю казку люблять не тільки за те, що її герої-тварини мають дуже яскраві характери; маленьких читачів захоплює сміливість, кмітливість і безстрашні вчинки Мауглі. Твір Редьярда Кіплінга доводить, що людина як найсильніша істота на Землі несе відповідальність за наш світ. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.


Конан Дойль Артур.Записки про Шерлока Холмса/ Артур Конан Дойль.  – К.: Школа, 2013. -  288 с.: іл.-(Золота серія «Бібліотека пригод")

У переважної більшості читачів усього світу ім'я англійського письменника Конан Дойла — автора понад сімдесяти книг — нерозривно пов'язане з його легендарним літературним героєм — сищиком Шерлоком Холмсом. Кожна сторінка цієї книги — це захоплюючі безпомилкові пошуки і несподівані знахідки проникливого, допитливого детектива, короля дедуктивного методу розслідування й психологічного аналізу найрізноманітніших таємничих обставин і подій.


Короленко В.Діти підземелля  / В.Короленко ; пер. з рос. О.Кобелецької. – Київ : Форс Україна, 2017. – 96 с.:іл.

Повість Володимира Короленка, присвячена темі трагічного дитинства. У маленького хлопчика Васі померла мати, а батько, замкнувшись у собі, приділяє увагу лише доньці. Одного разу хлопчик, блукаючи рідним містом, знайомиться із бідними дітьми, які стають його друзями. Спілкуючись із ними, він проходить справжню школу життя. У цьому товаристві Вася пізнає реальність, вперше навчається доброти та гуманізму. Автор показує у повісті загублені долі, душі, що заплутались, але дає шанс кожному стати добрішим. Чи помириться хлопчик із татом? Дізнаєтесь на сторінках цієї повісті для дітей.

Короленко В. Сліпий музикант : повість / В. Короленко . - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. -160с. – (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид».Серія третя. Література ХХ століття)
Петрик — єдиний син багатої дворянської родини Попельських — сліпий від народження. Його мати Анна Михайлівна любить і жаліє хлопчика, тому й виховує його як тендітну квітку. А дядько Максим, який в юності бився під прапором Гарібальді, намагається привчити Петрика до самостійності. Хлопчик починає пізнавати світ на дотик, і одного разу його пальці знаходять клавіші фортепіано. Ще не знаючи ціни своєму таланту, він іде з волоцюгами «шукати правду». І тільки любов тепер здатна примирити його зі світом зрячих. З російської переклав Ф. Гавриш.

Королів – Старий В. Нечиста сила / Василь  Королів  - Старий; худ. А. Канкава. – Х.: Віват, 2018. – 128 с. :іл. - (Серія «Шкільна бібліотека»)
У книжці вміщено вибрані оповідання зі збірки Василя Короліва-Старого Нечиста сила. Випадково на зібрання на Лисій горі Невидимої Сили з усього світу потрапив... письменник! Що цікавого він нам розкаже про життя тих, кого ми звемо нечистими? Можливо, оповість, як Потерчата та Домовик врятували непутящого дяка? Чи історію кохання Русалки й рибалки? Чи прославить хороброго Чорта, який захистив добрих людей від злодіїв? А може, навчить розрізняти добрі й злі сили не тільки в казках, а й у житті?

Коцюбинський М.М. Тіні забутих предків. Дорогою ціною / М.М. Коцюбинський; худ. А. Канкава. – Х.: Віват, 2017. – 144 с. :іл. - (Серія «Шкільна бібліотека»)
Твори Михайла Коцюбинського занурять юних читачів у світ карколомних пригод. Драматична минувшина українського народу, старовинні звичаї та легенди, у яких реальність переплітається з містикою, захоплливі історії кохання та подолання перешкод-це й багато іншого школярі знайдуть на сторінках нашої книжки.
Маар Пауль. Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу  : пригодницька повість / П. Маар ; пер. з нім. Є. Горева. – 7-ме вид. – Вінниця : Теза, 2018. – 188 с. : іл. – (Пригодницька бібліотека)
Саме в суботу повертається Суботик - маленька істота з п’ятачком і яскраво-рудим волоссям. Істота, яку так полюбив пан Пляшкер, ще як Суботик приходив уперше. На щастя, Суботик не змінився аніскілечки, хіба що зараз він знає геть усе про машину для здійснення бажань. Що ж уміє робити та машина? А що завгодно! Як-от напхати повнісіньку шафу вермішелі,виростити посеред кухні яблоню, повним ходом в’їхати на авто у сусідній будинок, довести пана Амфібера майже до сказу і ще чимало неймовірно зухвалих речей.
Нестайко В. Тореадори з Васюківки: трилогія про пригоди двох друзів / В. Нестайко. Худ. А. Василенко. – 30-те вид.  - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. - 544 с. : іл.

Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей. Це — перше видання нової авторської редакції роману, позбавленої деяких неминучих ідеологічних нашарувань минулої доби, деталей, незрозумілих сучасному, а тим паче майбутньому читачеві. У книзі чимало нових надзвичайно веселих епізодів. 

По Е. Провалля і маятник/ Едгар По; пер. з англ. О. Федорченко, В. Столяренко; іл. Н. Клочкової. – К.:  Країна Мрій, 2012 . -  256с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)
В оповіданні "Провалля і маятник" (1840) розказано про боротьбу нелюдської жорстокості з людським розумом. Сюжет нагадав сповільнену кінозйомку. Завдання Е.По - проаналізувати поведінку людини у хвилину катування. Людина засуджена. У момент оголошення смертельного вироку вона втратила свідомість. Засуджений почував себе у кромішній темряві склепу, він переживав страх. Едгар По зобразив очікування в муках смерті як найбільш витончений вид катування. Жертва лежала на дні склепу, зв'язана по руках і ногах, а над головою на стелі висів зловіщий маятник - сокира. Загибель породила жах. Проте своїм завданням письменник вбачав показ зростання сили розуму людини у боротьбі зі страхом. У цьому оповіданні героя вирвали із рук інквізиції війська переможної армії

Портер  Е .  Поліанна : роман  / Е .  Портер ; пер. з англ. В. Панченко; худож. В. Коверзнєва. - К .: Рідна мова , 2019 . - 240  с .  : іл . - ( Серія «Класна класика»)
Чудова добра книжка про янгольську щиру дівчинку, яку батько навчив Богові та людям дякувати за все, шукати хороше та позитивне навіть за найтяжчих, найнесприятливіших обставин у житті. Завдяки невичерпному дивовижному оптимізму та життєрадісності героїня змінилася сама і допомогла змінитися людям довкола себе. Класичний цікавий твір для школярів.


Портер Е. Поліанна : роман / Е. Портер. – К.: « Форс Україна», 2017. - 320 с.: іл.
У невеличке містечко Белдінґсвілл приїздить маленька сонячна дівчинка Поліанна з невичерпним фонтаном енергії в серці. З її приїздом сірі будні цього містечка поступово перетворюються на цікаву й радісну гру, в яку грає кожен його мешканець. Своїх знайомих дівчинка вчить в усьому шукати привід для радості й бути щасливими.

«Поліанна» Елеонор Портер —це світла, зворушлива, оптимістична історія, яка буде до душі і дітям, і дорослим, адже її хочеться читати і перечитувати знову і знову
 
Портер Е. Полліанна / Елеонор Портер; пер. з англ.В. Наливаної. — К. Країна Мрій , 2017. — 304с.:іл. — (Серія «Всеволод Нестайко радить прочитати»).

Роман американської письменниці Елеонор Портер, уперше надрукований у 1913 році, відомий в усьому світі. За мотивами цього твору знято кілька телесеріалів і фільмів. Секрет популярності роману криється у принадливості образу Полліанни — сонячної дівчинки, «дівчинки-радості». Це захоплива розповідь про дванадцятирічне чарівне створіння, з появою якого змінилося життя в провінційному містечку. Маленька дівчинка завдяки своїй доброті, безпосередності, життєрадісності та енергійності зуміла розтопити серця людей, приречених на сіре, безпросвітне існування. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку.

Пчілка Олена. Годі, діточки, вам спать! :вірші, оповідання, казки, фольклорні записи / Олена Пчілка . - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2017. -272с. – (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид».Серія третя. Література ХХ століття)
Ця книжка — найповніше видання дитячих творів української письменниці Олени Пчілки (1849-1930). Складається вона з двох розділів. У перший увійшли оригінальні твори письменниці: вірші, байки, оповідання та казки. Другий склали фольклорні записи Олени Пчілки: дитячі пісеньки та вірші, казки, сміховинки, ігри, загадки, прислів’я.

Рутківський, Володимир. Джури козака Швайки : перший  роман трилогії "Джури" / В. Рутківський ; худож. М. Паленко. – Вид. 11-те. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. – 331 с.:іл.
Усі ми знаємо імена Северина Наливайка, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи.
А ким були найперші козаки? Звідкіля вони взялися? На ці запитання ти знайдеш відповідь у новому гостросюжетному історичному романі Володимира Рутківського - одного з найблискучіших сучасних українських дитячих письменників.
Його дивовижні герої - Грицик та малий волхв Санько, юний богатир Демко Дурна Сила, його мама-велетка, невловимий козак Швайка зі своїм вірним вовком Барвінком та їхні численні друзі - з честю виходять із найскладніших ситуацій. А небезпека чигає на кожному кроці, а надто, коли ти зважився підняти шаблю на могутню татарську орду, а за твоєю спиною - майже нікого…


Свіфт Дж. Мандри Гуллівера / Дж. Свіфт; пер. з англ. Л. Борскук; іл.О. Чичик. – К.:  Країна Мрій, 2011 . -  326 с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)

У всесвітньо відомому романі англійського письменника Джонатана Свіфта описано захопливі подорожі  Лемюеля Гуллівера до різних фантастичних країн. Кумедні пригоди спершу лікаря, а потім капітана кількох кораблів нікого не залишать байдужими. Неперевершений майстер сатиричного жанру висміює людські вади і дурість, засуджуючи тиранію, брехню і лицемірство. Для дітей середнього і старшого шкільного віку. 

Сент- Екзюпері Антуан де. Маленький принц: повість / А. де Сент – Екзюпері; пер. з франц. Л. Кононовича. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2018. -96с. – (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид».Серія третя. Література ХХ століття)
Книга увійшла до рейтингу "Читацький маст-рід" від «Amazon» та до рейтингу "Книги, які має кожен прочитати хоч раз у житті".Сервантес Сааведра Мігель де. Вигадливий ідальго Дон Кіхот Ламанчиський: роман / Мігель де Сааведра Сервантес; скороч. перекл. З ісп. М. Іванова. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан; К.: Веселка,2010. — 351 с. : іл. — (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид». Серія перша. Від давнини до Нового часу).
Славетний твір великого іспанського письменника оповідає про кумедні, а часом дивовижні пригоди мандрівного рицаря Дон Кіхот та його зброєносця Санчо Панси. Читаючи роман, і насмієшся досхочу, і нахвилюєшся, а під кінець задумаєшся над людським життям, а може, й над долею всього людства.
§ 
Григорій Сковорода – дітям. – Львів:Апріорі, 2017. – 88 с.:іл.- – ( Серія «Апріорі дітям»)

В цьому виданні подано вибір найпопулярніших творів українського поета і мислителя XVIII століття з огляду на використання цих текстів в старших класах середніх шкіл і для тих школярів і вчителв, які зацікавляться творами Сковороди.

Стельмах Я. М. Митькозавр із Юрківки:повість та оповідання / Ярослав Стельмах; післям. Л.В. Хмелевської; худож.- іл. О.Г. Жуков; худож. – оформлювач Ю.Ю. Романіка. – Харків : Фоліо, 2018. – 220 с.: іл. – (Шкільна бібліотека укр.. та світової літ- ри)
Історія ця починалась зовсім звичайно. Друзі-п’ятикласники Сергій та Митько приїхали на літній відпочинок у село. Вчителька ботаніки дала їм завдання — зібрати колекцію комах. Але хто ж міг уявити, що замість комах хлопці почнуть полювати... на страшну химеру, що живе в озері. Звідки взялась та потвора, як її захопити? Друзі починають діяти... Про незвичайні, таємничі пригоди Сергія та Митька (і не тільки їх) весело розповідає відомий український письменник Ярослав Стельмах у своїй книжці повістей та оповідань «Митькозавр із Юрківки».

Страшні історії від українських письменників / Олекса Стороженко; худ. А. Канкава. – Х.: Віват, 2017. – 128 с. :іл. - (Серія «Шкільна бібліотека»)
Страшні історії — те, що змушує вслухатися в кожен шерех та уважно спостерігати за тінями на стіні. У них оживає все містичне, незвичайне та потойбічне, пробуджуючи нашу фантазію. Такі твори стають способом досліджувати таємні страхи, зустрічаючись з ними віч-на-віч, але їх читання може стати й просто захопливим дозвіллям! У збірнику «Страшні історії від українських письменників» юні читачі знайдуть сім оповідань українських письменників, які раніше не були відомі широкому загалу. Завдяки йому з нового боку можна познайомитися зі знаменитими класиками, такими як Марко Вовчок та Григорій Квітка-Основ'яненко, а також відкрити для себе незнайомих авторів.


Твен Марк. Пригоди Тома Сойєра / Марк Твен ; пер. з англ.Л. Бідочко; за ред. Г. Кошманенко. — К. : Форс Україна, 2017. — 272 с.

Шукач золота, лоцман на річці, складач у друкарні, журналіст - це всі професії, які пройшов Марк Твен, перед тим, як стати письменником і написати улюблену книгу дітей всіх країн - "Пригоди Тома Соєра". Цікаве і насичене особисте життя автора допомогло йому у написанні цієї повісті, адже більшість історій взяті з реальних ситуацій. Головний герой уособлює в собі різноманітні риси трьох знайомих автору хлопчаків. Він сміливий, чесний, благородний, але водночас - забіякуватий, як і більшість юнаків його віку. Не зважаючи на те, що книга є розважальною для юних читачів, автор радить і дорослим перечитувати її, згадуючи свої пригоди.

Уайльд О. Зоряний хлопчик / О. Уайльд; пер. з англ. Т. Некряч; іл.О. Чичик. – К.:  Країна Мрій, 2012 . -  288 с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)
 Історія про красивого, але злого і зарозумілого хлопчика, який через свою гордість відштовхнув рідну матір, і за це був покараний. Він пройшов нелегку дорогу, щоб відшукати свою маму і нарешті зрозуміти, що краса – це не головне, головне - мати добре серце.Фраєрман Р.Дикий собака динго,або повість про перше кохання : повість / Рувим Фраєрман; пер. з рос.В. Лапій; іл. Н.В. Задорожної. – К.: Школа,2005. – 173 с.:іл. –(Золота бібліотека)
Щира, зворушлива, поетична повість російського письменника Рувима Фраермана (1891 — 1972), дія котрої відбувається у 1930-х роках на Далекому Сході, переносить читача у прекрасний світ юності. Вона розповідає про складні колізії першого кохання, про життя людей у суворому краї, про часом такі непрості стосунки батьків і дітей

Франко І.Я. Вірші. Оповідання / І. Я. Франко. – Донецьк:ТОВ ВКФ «БАО», 2007. – 384 с.
До цього збірника увійшли вибрані твори видатного класика вітчизняної літератури Івана Яковича Франка. Ці віршовані та прозові шедеври, що відрізняються особливим тонким ліризмом та глибоким знанням людської психології, не залишать байдужим українського читача.

Франко І. Захар Беркут / І. Я. Франко; худ. А. Канкава. – Х.: Віват, 2018. – 192 с. :іл. - (Серія «Шкільна бібліотека»)
За основу повісті «Захар Беркут» Іван Франко взяв відомості про напад монголів із Галицько-Волинського літопису, майстерно доповнивши їх народними переказами. На Червону Русь суне страшне лихо — монгольська орда. Повсюди пожежі, руїни, горе і смерть… Зрадливий боярин вказує монголам шлях і на вільну Тухольщину. Старець Захар Беркут знає, як зупинити ворога, та ще не відає, яку ціну доведеться за це сплатити…


Франко І. Захар Беркут: образ громадського життя Карпатської Русі в ХІІІ віці: історична повість / І. Я. Франко. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2018. -248с.
 «Захар Беркут» — найвідоміший твір І. Франка на історичну тему про боротьбу давніх карпатських общин проти нашестя монголів та соціального гноблення. Повість було написано на конкурс, оголошений журналом «Зоря», та вперше видано 1883 р. в цьому ж журналі. На основі повісті знято однойменний фільм.


Червона книга України :Вони чекають на нашу допомогу/ Упорядники О. Ю. Шапаренко, С. О. Шапаренко. -  Харків :Торсінг плюс, 2009 .- 320 с. – ( Серія «Іду на урок»)

У виданні приведений список видів, занесених до Червоної книги України, їх короткі описи, причини зникання, заходи та законодавчі підстави їх охорони. Трете видання доповнене новітньою інформацією про поширення видів та ін. Окремий розділ присвячений залученню любителів природи до збереження рідкісних видів.

Шевченко Тарас «...Моє дружнєє посланіє»:Вибрані твори / Тарас Шевченко. -  К.:  Країна Мрій, 2008 . -  640 с.:іл. –(Серія «Бібліотека школяра»)

До видання включено вибрані твори видатного поета та письменника, що виносяться на обов’язкове та самостійне вивчення за Програмою 12-річної загальноосвітньої школи з української літератури.
Шекспір, В. Вибране: для серед. та ст. шк. віку / Вільям Шекспір; упоряд. І. Андрусяка. - К.: Школа, 2007. - 365 с.: іл - (Бібліотека шкільної класики).
  До видання увійшли вибрані сонети і три п'єси великого англійського поета і драматурга епохи Відродження Вільяма Шекспіра. Добір текстів зумовлений шкільною програмою із зарубіжної літератури. Та найбільше у пригоді вчителям і учням стане другий розділ — «Додаток до прочитаного». В ньому вміщено багато цікавих матеріалів із життєвого і творчого шляху письменника, орієнтовні теми творів, рефератів, тезові плани до них, а також список робіт найвідоміших українських та зарубіжних шекспірознавців.


Шоу Б. Пігмаліон: П’єси / Д.Б.Шоу; пер. з англ. М. Т. Опанащук. – К.:  Країна Мрій, 2012 . -  320с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)
П’єса "Пігмаліон" — одна з найвідоміших у доробку Бернарда Шоу. В основу твору автор поклав античний міф про скульптора Пігмаліона, який вирізьбив із мармуру Галатею — жінку такої вроди, що сам закохався в неї та умовив олімпійських богів оживити статую. Але Шоу подає свій варіант історії. Еліза Дулітл — бідна неосвічена дикунка, яка, потрапивши до рук професора Гіґінса, перетворюється на справжню леді. Та чи така вже прірва лежить між простою квіткаркою і професором? А раптом цю прірву здатне подолати кохання?

Пропонована читацькій увазі книжка також містить п’єсу "Свята Йоанна", яка вважається одним із вершинних творів видатного драматурга.

Янссон Туве. Країна Мумі- тролів: кн.1. / Туве Янсон; перекл. З шведської Н. Іваничук. - Львів : Видавництво Старого Лева , 2018 - 350 с.: іл.

До першої із трьох книг серії «Країна Мумі-тролів» найзнаменитішої казкарки Фінляндії Туве Янсон про кумедних мумі-тролів та інших дивовижних істоток, що населяють Долину Мумі, увійшли повісті «Маленькі тролі і велика повінь», «Комета прилітає», «Капелюх Чарівника».

Немає коментарів:

Дописати коментар