Книги для молодших читачів


Бардуль Л. Любі казочки для найменшеньких / Л. Бардуль ; худож. К. Машон та ін. ; пер. з фр. Л. Кононовича. – К. : Компанія ОСМА, 2015. – 96 с. : іл. 
Чим скінчилися походеньки чемного вовчика і хитрого котиська, як завершилася пригода матінки-квочки, що загубила своє курча, – про все це прочитаєте ви разом зі своєю найменшенькою дитиною на сторінках цієї книжечки. Розгорніть її увечері й подаруйте своїй дитині слова ніжності та любові. Щасливої мандрівки до країни любих казочок…

Для дітей дошкільного віку. Чудова добірка нових казок для малят. Тексти написані саме для найменшої читацької аудиторії. Мало тексту, великі, прості для сприйняття дитиною, ілюстрації.


Батій Я. О. Людина  : дитяча ілюстрована енциклопедія / Я. О. Батій. -  ­ Х. : Ранок: Веста, 2010. ­ 96 с. : іл. ­


Блоха Ю.В. « Носикам» цікавим про всілякі справи. – Харків : Чайка, 2013. – 96 с. : іл.. – ( Серія – « Енциклопедія для допитливих»).

Маленькі чомучки наполегливо надокучають дорослим питаннями, бо хочуть знати все-все про цей дивовижний світ. Дитячі запитання часто тішать дорослих, іноді приголомшують і спантеличують. Кому з дорослих спаде на думку замислитися, чому в нього пара вух, та лише один рот? Чи боляче рослинам? Чому клей у тюбику не склеюється? Де в кішки мурчалка? Ця книга допоможе батькам з гідністю здолати випробування, оскільки вона базується на справжніх дитячих запитаннях. Ми пояснюємо дітям, як усе влаштовано, а вони вчать нас дивитися на речі нестандартно й не втрачати здатності дивуватися.


БабкінаК. Гарбузовий рік : маленька повість для дітей / К. Бабкіна; худож. Ю. Пилипчатіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 148 с. : іл

Перша дитяча книжка Катерини Бабкіної. Це низка історій про мешканців садиби в місті. Як речі, птахи, овочі та інші рослини, авта, візки, іграшки, трави, тварини, люди й діти взаємодіють між собою? Вони багато що знають і вміють, особливо овочі. Будь до них уважний або уважна – і вони все тобі розкажуть, а дещо навіть покажуть.
Велика хрестоматія для малюків /Редактор В.М. Скрипник; худож. О.О. Губа, В.М. Богдан. - Донецьк:Веско, 2014. - 80 с. : іл. - (Бібліотека школяра)

Книга містить авторські оповідання повчального і розважального характеру та розрахована на дітей дошкільного й молодшого шкільного віку. Може бути використана вихователями для роботи з малюками у дитячих садках та для читання у родинному колі.
Оповідання, що ввійшли до збірки, допоможуть сформувати у дитини чуття художнього слова, прищепити їй любов до книги.

Верховень В. Чудо-азбука у віршах.Вчимося читати з казковими героями / В. М. Верховень ; худож. А. Гарбуз. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013.- 48 с. :іл.

«Чудо-азбука у віршах» - весела книжечка з яскравими ілюстраціями і потішними віршами Володимира Верховеня - перетворить вивчення алфавіту на захопливу гру. Яскраві картинки, веселі вірші й завдання - ваш малюк легко вивчить усі...

Від весни до зими / Текст Н.Я. Косенко; іл. О.І. Курдюмова. - Х. : Вид - во Ранок, 2014. - 128 с. : іл. - (Серія "Почитаймо ввечері")
У книзі представлені фольклорні та авторські твори: українські, російські та білоруські казки, загадки, скоромовки, вірші класиків і сучасних поетів. Тексти згруповані за чотирма розділами, кожен з яких присвячений певній порі року. Побудова книги дозволить дитині вивчити пори року і пов’язані з нею явища природи, відкрити для себе чарівний світ народної поезії та літератури, розвинути естетичний смак і мовлення, кмітливість, поповнити словниковий запас, нарешті, цікаво провести час із дорослими за спільним читанням. Призначена для читання дітям від 3 до 5 років.


Вірші Матінки Гуски : Старовинні англійські дитячі пісеньки / пер. з англ. О.Макровальського. – К. : Махаон-Україна,2010. – 80 с. : іл. – (Серія «Золота колекція»)

До книжки увійшли знамениті старовинні англійські дитячі народні пісеньки, що їх залюбки читають і співають діти в усьому світі.Воронина Л. Слон Ґудзик і вогняна квітка : для мол. шк.. віку / Леся Воронина ; іл. К. Штанко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2013. – 36 с. : іл

Слон на ім’я Ґудзик не звичайний. По-перше, він такий крихітний, завбільшки з ґудзик. По-друге, він уміє розмовляти. А найголовніше – він знає, як потрапити з холодної зими в казкове літо. Треба лише написати на пелюстках каштанового цвіту: «Весна повертає на літо». А там – Кам’яна Галявина, її справедливий Володар, Співочий Струмок, веселі звірята і Вогняна Квітка, що розсіює по всьому світу свої чарівні насінини, які зігрівають землю і не дають змерзнути весняному цвіту…

Воронько П. Падав сніг на поріг: вірші / Платон Воронько ; іл. К. Лавро. К.: А-ба-ба-га-ла-ма-га, 2015 . – 26 с. : іл.
Найвідоміші дитячі вірші улюбленого поета української малечі, проілюстровані популярним українським книжковим графіком Костем Лавром.Гарбуз С.П. Правила поведінки для вихованих дітей / С.П. Гарбуз. – К. : ТОВ «Видавництво Глорія», 2016. – 128 с. : іл.
На сторінках цієї чудової книжки дитячий поет Світлана Гарбуз знайомить малят з основами безпеки та етикету. У віршованій, веселій формі діти дізнаються, як потрібно поводитись дома, у дитячому садку, школі та в гостях. Це яскраве, кольорове видання буде гарним подарунком для кожного малюка і допоможе йому стати хорошим другом, зразковим учнем, вихованою та ввічливою людиною. 

Гауф В. Маленький Мук / В. Гауф. - К. : РІДНА МОВА , 2015. - 128 с. :іл. - (Серія "КЛАСНА КЛАСИКА" )

До книжки ввійшли найкращі казки видатного німецького письменника-романтика Вільгельма Гауфа (1802–1827) «Маленький Мук», «Карлик Ніс» і «Каліф-чорногуз» в українському перекладі.

Гіпсовий котик : народні казки / іл. Н.В.Жигалкіна. – Х. : Вид- во «Ранок»,2015. – 80 с.: іл. – ( Серія «Улюблена книга дитинства» )

Ким ви уявляли себе в дитинстві? Могутнім чарівником або безстрашним лицарем? Прекрасною принцесою або відважною мандрівницею? Напевно у вас був улюблений уявний світ, в який ви кожен день занурювалися під час гри. Перемагаючи в ньому велетнів і відьом і допомагаючи героям в біді, ви вчилися долати труднощі, бути сміливими і благородними. А який світ уявляє ваша дитина? Чи знає вона, що відважним можна стати без всякого чарівництва? Що добре серце цінніше всіх багатств? Що таке справжня дружба? Ці та інші таємниці йому відкриють книги нашої серії. 

Гофман Е.Т.А., Гауф В. Казки : зб. Казок / Ернст Теодор Амадей Гофман, Вільгельм Гауф .- Х.: Видавничий дім «Пегас», 2015. – 48 с. : іл. – (Серія «Веселка»)


 До збірки увійшли дві чудові казки німецьких письменників Ернста Теодора Амадея Гофмана та Вільгельма Гауфа – “Лускунчик і Мишачий король” і “Маленький Мук”. Обидві чарівні історії були написані казкарями для своїх маленьких вихованців. Об”єднує ці казки й те, що їхні герої борються за добро й справедливість, щиро бажаючи, щоб у світі стало менше зла.


Ґузєєва Н. 23 образи Петрика П’яточкіна : для мол. шк. Віку  / Наталя Ґузєєва. –  2 ге вид. - Вінниця: Видавництво «Теза», 2015. – 156 с. : іл. – ( Серія « Пригодницька бібліотека»)

Усі знають персонажів Наталі Ґузєєвої, героїв мультфільмів, знятих за її сценаріями: веселого крапельку Капітошку й непосиду Петрика П'яточкіна.
Сьогодні Петрик П'яточкін живе не лише на екрані. У новій книжці непосидючий П'яточкін накликає на себе й на однокласників небезпеку, а тоді, долаючи свої страхи й образи, усіх рятує. Після такої подорожі Петрик уже знає, що думка - теж дія. а пригадувати дріб'язкові образи небезпечно.Дерманський С. Бабуся оголошує війну: [повість] / С. Дерманський; мал. В. Богданюк. - 3-тє вид. - Вінниця: Теза; Харків: Фоліо, 2011. - 154 с.: іл. 
Так повелося в світі, що всі бабусі дуже лагідні та сумирні. Ніхто краще за них не розкаже казку, не заспіває колискову, не напече смачних коржиків.

Одначе коли підлий лісник винищує молоді деревця заради наживи, огидні пацюки захоплюють у полон безневинну жабку, а підступний приблуда космічний посмітюх занапащує все живе на Землі, перетворюючи планету на смітник, тоді Ониськова бабуся Катастрофа хвацько перев´язує хустинку на кшталт бандани і оголошує негідникам війну.
Дерманський С. Маляка – принцеса Драконії / Сашко Дерманський. – Вінниця: Теза, 2015. - 160 с.: іл
Як розпізнати і правильно проковтнути принцесу. Саме такому навчають… у драконячій школі. Та Драго і Пиптик, учні – дракончики, вважають, що все те — нудота. Бо де ж вони є, ті принцеси? Нема їх давно. А може, й не було ніколи.
Бо як же ти знатимеш, що перед тобою — справжнісінька принцеса? От і Драго і Пиптик не знали, доки не довелося летіти на її пошуки.


Дерманський С. Царство Яблукарство / Сашко Дерманський. – 3-тє вид. - Вінниця: Видавництво «Теза», 2015. – 192 с. : іл. - ( Серія " Пригодницька бібліотека")
Повість Сашка Дерманського «Царство Яблукарство» насамперед привертає увагу динамічним сюжетом, сповненим фантастичних і реальних подій. За яскравими пригодами семикласника Натана і його друга Тимка криється символічна історія дивовижної країни, в якій люди колись жили у злагоді та добрі, але поступово зчервивіли, і край їхній
став Царством Черв’якарством.Думанська О. Марійчині пригоди : для мол. шк. віку / О. Думанська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 68 с. : іл.

Унікальність книжки Оксани Думанської у тому, що в її героїні маленькі читачі не лише упізнають самих себе, а й знайдуть підказку, як можна вчинити в тих чи інших непростих 
ситуаціях.


 Думанська О. Як зарадити Марійці: психотерапевтичні оповідки та коментарі до них / О. Думанська, Ю. Стадницька. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2011. — 144 с. - (Казка — не казка, а батькам підказка)
 Збірник психотерапевтичних оповідок Оксани Думанської адресований дітям дошкільного та молодшого шкільного віку та підкріплений коментарями й порадами психолога Юлії Стадницької. А це вже спонукає дорослих придивитися, прислухатися до малюка, зрозуміти мотиви його поведінки, допомогти вирішити його проблеми...

    Книга мас бібліотерапевтичний ефект. Вона прислужиться батькам (для сімейного прочитання), педагогам і вихователям.


 Дяченки С. і М. Габріель і сталевий Лісоруб / Марина і Сергій Дяченки; переклад Н. Брискіна. - 2-ге вид. - Вінниця : Теза, 2013. - 93 с.: іл. - ( Серія " Пригодницька бібліотека") 

Габріель мешкає в гущавині лісу. Він грає на арфі, флейті і сопілці, читає кам’яні книжки і п’є чай з духмяних трав. Білки стрибають Габріелеві на плечі, і той катає на собі десять білок нараз. Він товаришує з лисицею і грає з ведмедиком у горішки.
А ще — чекає на своїх батьків. Цей маленький кентавр, який може врятувати ціле місто людей.


Енциклопедія тварин . – Х.: Видавничий дім  «Пегас» , 2016. – 64 с. : іл. – ( Серія «Всезнайко»)

Ця книга присвячена живому світу нашої планети - прекрасного і незбагненного. Допитливий читач познайомиться з маленькими і великими тваринами, які живуть у різних куточках земної кулі. Безліч птахів, ссавців, рептилій, а також риб, амфібій і комах чекають любителів природи на сторінках прекрасно ілюстрованої енциклопедії.Енциклопедія чомусика : навчальне видання . – К.: ТОВ «Видавництво  Глорія» , 2016. – 112 с. : іл. 
Дитячі запитання такі різноманітні, що відповісти на них батькам часом буває непросто. Але зовсім зрозуміло, що залишати запитання без відповіді не можна! Адже, ставлячи запитання, дитина хоче дізнатися про навколишній світ. І, одержуючи відповідь, вона стає розумнішою й дорослішою. Навчитися відповідати дітям доступно та правильно - це справжнє мистецтво. Адже для того щоб відповісти на дитячі запитання, батькам і самим необхідно знати багато.

Книга стане чудовим помічником батькам "чомучок". У ній ви знайдете багато відповідей на дитячі запитання. Інформація в книзі викладена дуже доступною "дитячою" мовою й доповнена яскравими ілюстраціями.


Енциклопедія чомусика  . – Х.: Видавничий дім  «Пегас» , 2015. – 112 с. : іл. – ( Серія «Цікавий світ»)


Енциклопедія чомусика  розрахована на школярів молодшого та середнього віку. У цьому виданні діти знайдуть відповіді на всі свої запитання. Книга з яскравими та красивими малюнками обов’язково зацікавить дітей.
Казка про Сірка / Худож. А. Вишневський,Н. Стельмах,О. Застанченко. – Х.: Чайка, 2013. – 72 с. :іл. – (Українські народні казки)


«Жив-був пес», «Казка про Оха» і «Кривенька качечка» — саме ці казки ввійшли у  чудову збірку. Казки, на яких виросло не одне покоління. Вони і нині захоплюють своєю простотою та чарами, хитрістю й розумом, вчать бути добрими і сміливими. Книгу призначено для дітей дошкільного віку.


Казки світових письменників. – Х. : Вид-во Ранок , 2014. – 128 с.: іл. -  (Серія «Почитаймо ввечері»)

Збірка містить казки письменників з різних країн, що вже стали класикою. Їх спеціально дібрано й адаптовано для читання дітям 3—6 років. Вони вчать малюка відрізняти добро і зло, поважати хоробрість та працелюбність, уникати брехні, а знайомство зі звичаями й культурою різних країн розширює кругозір. Стежачи за пригодами казкових героїв, дитина дізнається про різні способи поведінки в складних ситуаціях. І звичайно ж, казки дарують батькам і дитині незабутні миті спілкування.


Кирпа Г. Мій тато став зіркою : для мол. шк.. віку / Галина Кирпа . - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 36 с. : іл.

«Мій тато став зіркою» – зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім не дитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. Але полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою…


Кіплінг Дж. Р. Рікі-Тікі_Таві : казки / Джозеф Редьярд Кіплінг. – К.: РІДНА МОВА, 2015. – 128 с.: іл. – (Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)

Нове видання чудових пізнавальних та цікавих казок Кіплінга, які знайомлять маленьких читачів із неймовірним світом природи, загадкових і незвичайних тварин, дуже кмітливих та винахідливих. Хоробрий мангуст Рікі рятує людей від чорних кобр. Слоненя несподівано отримує довгий хобот. Розумний кіт переконує первісну людину впустити себе до печери та годувати молоком. А ще історії про верблюда, кита та носорога

Костецький А. Мінімакс - кишеньковий дракон, або День без батьків: Казк., фант, та пригод. Повісті  / А. Г. Костецький . – К.: Компанія ОСМА , 2016. – 352 с. : іл.. – (Серія «Читаємо разом із Всеволодом Нестайком»)

Казкові пригодницькі повісті про школярів, які опиняються у різних незвичайних, а часом і нелегких ситуаціях, виходити з яких їм допомагає дружба, сміливість і винахідливість. Для молодшого шкільного віку.


Кротюк О. От би мені коника ! : для дошк. Та мол. шк. віку / О. Кротюк. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 36 с. : іл.

Навіщо жирафа вбрала гарну сукню і дев’ять разочків намиста, чому в леопарда усе в цятку, чому океан називається Тихий – на всі ці запитання малята знайдуть відповідь, прочитавши віршики Оксани Кротюк з її нової збірки.
Култаєва О.В. Тварини : Ілюстрований атлас для дітей / О.В. Култаєва. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. -  64 с. : іл. 
Найцікавіше про тварин усіх континентів! Атлас познайомить юних читачів із мешканцями усіх куточків Землі, морів та океанів. Цікаві факти про тварин, що населяють різні природні зони, яскраві малюнки — усе це діти знайдуть на сторінках книжки. Дітлахи побачать, хто мешкає в спекотних преріях, а хто насолоджується холодом Арктики. Юні дослідники дізнаються, хто найсильніший в Африці, а хто найшвидший в океані.Курмашов Р.Ф. В зайченяти все гаразд / Р.Ф. Курмашов . – Харків : ПП «Чайка», 2014. – 64 с. : іл. – (Серія « Найкращий подарунок»)


Надзвичайно зворушливі вірші Р. Курмашева вибудовують навколо дитини особливий, казковий світ, в якому звірята, наче малята, пустують, навчаються, мріють.


Ліндгрен А. Пригоди Еміля з Льонеберги : повість / Астрід Ліндгрен ; пер. зі шв. О.Сенюк ; худож. Н. Кучеренко. – К. : РІДНА МОВА, 2015. – 288с.: іл. – (Серія «Світи Астрід Ліндгрен»)


У Швеції живе веселий хлопчик-пустун з блакитними очима на ім'я Еміль. Він завжди потрапляє в якусь халепу. Ну кому спаде на думку вилити тісто татові на голову, підпалити пір'я на капелюсі дружини пастора й нагодувати півня та поросятко п'яними вишнями?Лінинська С. Пан Сирник і різдвяний пампушок / С. Лінинська. – Львів : Видавництво Старого Лева , 2015. – 32 с. – іл. 

Найкращий пекар містечка Ясного пан Сирник пошкодував останнього різдвяного пампушка для маленької дівчинки, бо сам був дуже голодним. Після цього усі солодощі почали видаватися пекареві гіркими. Пан Сирник був у відчаї – як же він тепер зможе готувати найсмачнішу та найдухмянішу випічку? Можливо, йому зможе зарадити лікар Апчих? Точно відомо одне – напередодні Різдва можуть трапитися розмаїті дива…Людкевич М. Ярко і змій Головастик / М. Людкевич. – Львів : Видавництво Старого Лева , 2015. – 60 с. – іл. 
Ця книжка про дивовижну дружбу хлопчика Ярка та його повітряного змія Головастика, кольорового і крилатого, про польоти в космос, індіанські вігвами і дракончика Пончика, з яким, виявляється, можна знайти спільну мову. А ще про те, які неймовірні пригоди спіткають нас на кожному кроці, варто лише повірити в себе, набратися бодай трохи мужності й таки вирушити в дорогу.
Маленькі розумники / Укладач К.А. Ковардіна. – Х. : Видавничий дім «Пегас», 2016. – 64 с. : іл. – ( Серія «Всезнайко»)
В енциклопедії зібрані найпоширеніші запитання, які зазвичай ставлять батькам кмітливі хлопчики та дівчата. Чому море солоне? Хто пофарбував небо у блакитний колір? Навіщо дерева скидають листя? Чи дійсно риби не розмовляють? Чому в жирафи така довга шия? Звідки пішла традиція бажати здоров'я? Прочитавши цю книгу, маленькі розумники отримають прості та зрозумілі відповіді на те, що їм найбільш цікаво, а також дізнаються багато нового про людину та навколишній світ. Для дітей молодшего та середнього шкільного віку.

Меган Мак Дональд.  Джуді Муді  : повість ; для мол. шк. віку / Меган Мак Дональд ; пер. з англ. Н. Ясіновської. - Львів: Видавництво Старого Лева , 2015. - 144 с.

На вас чекає знайомство з кумедною дівчинкою на ім’я Джуді Муді, у якої частенько змінюється настрій. Він буває хороший, поганий, передшкільний, шкільний – який завгодно. А ще у неї є молодший братик Стінк, найкращий друг Рокі та «заклятий» друг Френк Перл. Вони потрапляють у різноманітні пригоди, вчаться тішитися маленьким і великим радощам. А головне – вони неодмінно подарують усім читачам усмішку

 
Меган Мак Дональд.  Джуді Муді стає знаменитою : повість ; для мол. шк. віку / Меган Мак Дональд ; пер. з англ. Н. Ясіновської. - Львів: Видавництво Старого Лева , 2015. - 128 с.

Усі діти довкола Джуді Муді уже хоч трішечки знамениті, а Джесіка Фінч навіть стала Королевою правопису. Також Джуді виявила, що тато переміг у радіовікторині, мамине фото надрукували в газеті, а братика показували по телебаченню.


Нестайко В. З. Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків : казкова повість / В. З. Нестайко ;худож. О.Воронкова. - К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. - 112 с. : іл.

Валера Костенко загадково зникає в лісі. Його друг Вася Глечик будь що має знайти друга, та у ході пошуків з’ясовується, що Васі доведеться поборотися зі Змієм Гориничем, Бабою Ягою та іншою нечистю!

Для дітей молодшого шкільного віку.


Нестайко В.З. Чарівні казки: Ковалі щастя, або Новорічний Детиктив ; Чорлі / В.З.  Нестайко; худож. В. Дунаєва. – К. : Видавнича Група  КМ – БУКС, 2016. – 72 с. : іл..
Чаклун Зландій спить і бачить, аби всі довкола ніколи не почувались щасливими. Завдяки злочинним діям чаклуна зникають Ковалі Щастя, щастинки-золотинки і чарівне ковадло. До справи береться детектив Бровко Барбосович. А от зачаклованому принцу Орландо взявся допомогти не відомий детектив, а звичайний хлопчик Айк. І повірте, обидві ці казки матимуть щасливий кінець!


Нестайко В. З. Пригоди журавлика : казкова повість / В. З. Нестайко ;худож. О.Чичик. - К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. - 96 с. : іл.
Хто сказав, що журавлик неодмінно мусить журитися? Наш журавлик із цим категорично не згоден, адже народився вельми життєрадісним. Ця риса характеру допоможе пташеняті у великому місті, куди він вирушає, щоб визволити друга. І тут починаються справжні пригоди!
Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Ніцой Л. Ярик і рогатий Мі : казка для читання в родин. колі / Л. Ніцой ; худож. Е. Елліс ; в авт. ред. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2013. - 23 с.
Часто дітки лякаються зовсім звичних речей. Якесь маля боїться гусені, хтось — жабки, а героя цієї книжечки налякав місяць. Казки Лариси Ніцой завжди мають щасливий кінець, тож і ця маленька історія завершиться щасливо: Ярик і місяць стануть друзями.Нові історії про хлопчиків і дівчаток / Текст Л.Й Відута, О. В. Манько,О.М. Возіянов та інші; іл. О.Г. Семякіна. - Х. : Вид - во Ранок, 2015. - 128 с. : іл. - (Серія "Почитаймо ввечері")

У книзі зібрані казки, оповідання та вірші сучасних авторів. Із них ви дізнаєтеся про сучасних дітей, їхні маленькі прикрощі та великі радощі, а також поринете у світ їхніх пригод. Завдяки цьому твори будуть зрозумілі, цікаві і близькі кожній дитині. У книзі ви знайдете багато цікавого про природу і казки про братів наших менших — свійських і диких тварин. Видання дозволить дитині відкрити для себе захопливий світ сучасної дитячої літератури, поповнити словниковий запас, плідно провести час із дорослими за спільним читанням. Для читання дорослими дітям від 4 до 6 років, для самостійного читання дітьми від 7 років.Новорічні казки / худож.О.Дмитрієва. – 4-е вид., без змін. – К : ТОВ « Перо»,2015.- 64 с.: іл. 

До книги увійшли найвідоміші новорічні казки, серед яких «Морозко», «Снігуронька», «Дванадцять місяців». Вони допоможуть вам створити справжню святкову атмосферу та поринути у чарівний світ зими, снігу та неочікуваних див. Меламед Г.М. Новорічні пригоди : вірші / Г.М. Меламед.   – Х. : Вид-во Ранок , 2015. – 32 с.: іл. -  (Серія «Новорічні історії»)
Відчиняються чарівні двері — і ми потрапляємо в дивовижну новорічну казку, де здійснюються всі заповітні бажання, оживають іграшки і добро завжди перемагає зло! Разом із героями зворушливих і грайливих, веселих і сумних віршів малюк вчиться мріяти, дружити й вірити в те, що добрі чари завжди поряд з нами, особливо в новорічну ніч! Потрібно тільки відчинити двері!..


Оповідання про тварин : зб. оповідань . – Х. : Видавничий дім «Пегас», 2014. – 64 с. : іл.. – ( Серія «Веселка»)

Парвела  Тімо. Елла та друзі. Веселі пригоди / Тімо Парвела . – Харків : Школа, 2016. – 96с.: іл.. – ( Серія «Нова дитяча книга»)

Дитячий бестселер «Елла та друзі. Веселі пригоди» увійшов до переліку найпопулярніших книг Європи. Разом із друзями і, звичайно ж, класним керівником Елла переходить до другого класу. Там на неї чекає перше кохання до нетямущого Пата і блискучий виступ на шкільній олімпіаді, вистежування жорстокого і невблаганного термінатора, що полює на вчителя, і пригоди в нічній школі. А ще в класі з’являється новачок, котрий підозріло скидається на прибульця з іншої планети. Тож нудьгувати Еллі та друзям нема коли!


Пасічник Н. Терезка з Медової Печери / Н. Пасічник; худож. І. Ключковська.. – Львів : Видавництво Старого Лева,2014. – 64 с. : іл.

Ця повість, відзначена першою премією конкурсу «Коронація слова», розповідає про таксу Терезку, яка мешкає у Львові на вулиці Медової Печери. Поки Терезчиної господині немає вдома, удвох із сусідським псом Бровком вони мандрують сторінками улюблених книг, відвідують виставку собак і навіть полюють на чупакабру… 


Перро Ш. Золота скарбниця казок / Ш. Перро. – К. : Компанія ОСМА, 2015. – 96 с.
Чудовий чарівний збірничок із шести найвідоміших французьких казочок із гарними ілюстраціями. Казочки про винахідливого, вірного красеня кота, про зачаровану сплячу принцесу, про красуню Попелюшку, що потерпала від злої мачухи, про багача із синьою бородою, про доброго хлопчика-помічника із мізинчик зростом та про маленьку дівчинку із червоним капелюшком. Гарні зручні тексти для самостійного читання молодшими школяриками.Планета тварин : Книга необхідних знань / Автор- укладач Т.С. Жабська ; іл. Л.А. Бутенко . – Х.: Промінь, 2013. – 64 с.: іл. – ( Серія «Ерудит»)
Книга корисна як дітям, так і дорослим. Дітям вона допоможе сформувати чітку структуру знань, яку можна буде протягом усього життя доповнювати новою інформацією. Дорослим — запропонує ці¬каві теми для роздумів.

Серія «Ерудит» — прекрасне доповнення до шкільної програми, може використовуватися для підготовки до олімпіад, рефератів та участі в інтелектуальних іграх.Родарі Дж. Подорож Голубої Стріли /Дж. Родарі . – Донецьк: Веско, 2013. – 128 с.

Зворушлива історія іграшок, які мандрують у пошуках нових господарів, не залишить байдужим юного читача.Савка М. Тихі віршики на зиму / М. Савка; худож. О. Кваша. – Львів: Видавництво Старого лева, 2015. – 34 с.
Зима – це казковий час, особливо для дітей. З`їжджати з гори на санчатах, ліпити сніговика, колядувати і зустрічати Новий рік – скільки чудових занять і вражень  для малечі!
Але радість від цієї справді чарівної пори може стати ще більшою, якщо зручно вмоститись на колінах мами і тата, читаючи чудові «Тихі віршики на зиму» Мар’яни Савки і роздивляючись затишні й теплі до них ілюстрації художниці Ольги Кваші.

Сиротич Н. Вірші на щодень і вечір для сучасної малечі / Н. Сиротич ; мал. А. Петренко. – Львів : Свічадо, 2014. – 39 с. : іл.
Вірші для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку з яскравими ілюстраціями.Сніжнокрилі Янголи / уклад. З. Жук ; мал. І. Ключковської [та ін.]. - Львів : Свічадо, 2009. - 79 с. : іл.
"Сніжнокрилі янголи" - барвисте подарункове видання для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Метою авторського колективу – сучасних українських письменників і художників – було підготувати яскравий дарунок для найменших читачів до світлих зимових свят (Святого Миколая, Нового року, Різдва, Водохреща), а також до іменин, радісного Дня Янгола. Це збірник різножанрових творів для дітей, він містить казки, оповідання, легенди, вірші, колискові та дитячі молитви. Їх об’єднують чарівливі зимові образи та таємнича тема янгольського світу, яка напевне зацікавить кожну дитину. Видання задумувалося як книга для сімейного читання. Підібрані твори не лише подарують родинні кілька казкових вечорів, але й допоможуть батькам обговорити з дитиною багато важливих тем, зокрема, як перемогти страх темряви та самотності. Крім того, книжка стане у пригоді вчителям недільних шкіл і катехитам.

Старовинні українські казки / Упоряд. О.О. Кухаренко; іл. С.В. Варавін. – Х.: Вид-во «Ранок», 2015. – 64 с.: іл.
Вперше старовинні казки про життєву мудрість та кмітливість українського народу об’єднані спільним художнім задумом. Фольклорні матеріали, вміщені у книзі, були зібрані видатними етнографами XIX — початку ХХ сторіччя на Слобожанщині. Саме на цій землі народилися та були записані народні казки, які, шановний читачу, ти зараз тримаєш у своїх руках. Бажаємо приємного читання!

Додати заголовок

Франко І. Я. Коли ще звірі говорили / І.Я. Франко ; худож. Ж. С. Мендель. - Донецьк: Веско, 2013. - 144с. : іл. - (Бібліотека школяра)


Були такі часи, коли люди розуміли мову тварин. Події тих часів змалював у своїй збірці казок «Коли ще звірі говорили» видатний український письменник Іван Франко. А може, це не забута давнина, а сьогодення? Придивіться уважно до цих тварин: кумедні, сильні г слабкі, малі та великі, хитрі і дурні звірята багато в чому подібні до людей. Мальовничо та з гумором змальовані вчинки та характери персонажів не викликають негативного ставлення ні до кого із звірів, але змушують замислитись і подивитися на себе зі сторони.
Видання призначається як для самостійного читання дітьми молодшого та середнього шкільного віку, так і для читання дорослими дітям.

Тагліна О.В. Біологія від шести і старші / О.В.Тагліна ; оформл. Є.С. Іщук. – Х. : Вид-во «Ранок», 2013. – 48 с. : іл. – (Серія «Цікаві науки»)

Чи можна розповісти маленькій дитині про серйозну науку? Можна й потрібно, тим більше, що мова піде про таку цікаву науку, як біологія. Написана зрозумілою мовою, повна яскравих прикладів і чудових ілюстрацій, ця книга стане вірним супутником у вашій захоплюючій подорожі світом живої природи. На вашого малюка, а разом з ним і на вас, чекає чимало відкриттів. Навчайте дитину спостерігати, ставити запитання й отримувати відповіді, виконувати прості досліди й робити висновки. І головне?—?намагайтеся прищепити дитині любов та інтерес до всього живого. Ця книга—для всіх допитливих дітей, їхніх енергійних батьків і компетентних вихователів.


Тагліна О.В. Історія України  / О.В. Тагліна . – 7-ме вид., без змін. – К: ТОВ «Перо» , 2013. – 96 с.: іл.  - (Серія «Дитяча енциклопедія ПЕРО»)

Енциклопедія розповідає про історію нашої країни. Вона дає можливість читачам поринути у минуле України, побачити історичні події через призму цікавих фактів, різноманітних історій та легенд, а також яскравих ілюстрацій.Три царства : народні казки / іл. В.В. Рижова. – Х. : Вид-во «Ранок», 2015. -80 с. : іл. – ( Серія «Улюблена книга дитинства»)

Улюблені народні казочки про мідне, срібне та золоте царства, про летючий корабель, про Воронячого царя, про Гранатове зерня та Зелену Бороду із яскравими кольоровими ілюстраціями доповнять домашню бібліотеку маленьких дошкільнят та молодших школяриків. Збірка об’єднала улюблені народні казки декількох країн – деякі з них добре відомі українським малюкам із мультиків, однак із героями інших вони познайомляться вперше.


Хаткіна М. Веселі уроки безпеки для слухняних хлопчиків та дівчаток / М. Хаткіна. – Донецьк : ТОВ « ВКФ», 2014. -80 с. : іл.
Безпека життя дітей турбує кожного. Як зробити так, щоб малюки скрізь і завжди почувалися цілком захищеними від будь-яких неприємностей?
Перед вами книжка, яка навчить хлопчиків та дівчаток правил безпеки. У цікавій ігровій формі автор розкаже малятам, як поводитися вдома і на вулиці, у громадському місці, на пляжі, в лісі.

Книжку адресовано допитливим дітям, їхнім дбайливим батькам, бабусям і дідусям

Хрестоматія Нового року. – К.: Видавництво "Майстер-клас",  2012. – 48 с.: іл.  

   Ця книга – справжня скарбничка для тих, хто хоче провести свята весело і цікаво. Колядки. щедрівки, посівалки, святкові віршики та історії допоможуть вам перетворити зимові канікули на незабутній феєрверк подарунків та розваг. 


Чередниченко Д.С. Тупці, лялю, тупці. Для маленьких / Д.С. Чередниченко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2014. – 64 с. – (Серія «Українські письменники – дітям»).
У цьому збірнику — оповідання, казки, загадки, віршики-забавлянки, що неодмінно сподобаються маленьким читайликам, стануть доброю підмогою для батьків і вихователів дошкільних закладів. Залюбки читатимуть книжку й школярі молодших класів. Вона — дотепна і цікава. Та ще вчить, як на світі жить.Чуб Н.В. Сонечко і Барвиста Веселка : гра в казку / Н. В. Чуб ; худож. Г. В. Зінько. - Х. : Pelican : Фактор, 2012. - 28 с. : іл. - (Гра в казку). 

Ця добра казка — про крихітне, але дуже хоробре Сонечко, яке разом зі своїм другом Коником хотіло врятувати Веселку від Шкідливої Жаби. Казка вчить малюків дружити, ніколи не сумувати й не боятися труднощів. У кінці книжки є сторінки з фігурками, вирізавши які, ви зможете пограти з дитиною в ляльковий театр. А ще ви знайдете тут яскраві наклейки із зображеннями героїв казки.
Чубач Г. Українчики ідуть! : вірші / Г. Чубач; іл. О. Золотник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2015. – 120 с. – (Українські письменники - дітям).


Ганна Чубач – відома українська поетеса, заслужений діяч мистецтв України, авторка десяти абеток, багатьох віршів, казок, лічилок, швидкомовок, загадок та пісень, які широко використовують педагоги в навчальному процесі у початкових класах загальноосвітніх шкіл. Книжка містить кращі твори письменниці для дітей.


Шуберт Інгрід і Дітер. Історія хороброго Мишеняти / Інгрід і Дітер Шуберт. — Х.: Віват, 2015. — 32 с.: іл. — (Акварель).

«А хіба мотузки можуть бути чарівними?» — спитаєш ти. Авжеж! Хоч там як, а наш герой запевняє в цьому свою подружку. Чим закінчиться історія про двох закоханих мишенят? І як мотузка вплине на їхнє життя? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і... нічому не дивуйтеся! Приємного читання!
Щербаченко Т. Біла, Синя та інші / Т. Щербаченко. – Львів : Видавництво СтарогоЛева, 2014.- 32 с.: іл. 

Хороша мурнявська книжечка. Легка й грайлива. Проте змусить замислися і дорослих, і дітей. Не лише про те, що є у пташок: ноги чи лапки; скільки лапок у павучків, якого кольору бувають звірі, а й, наприклад, чи літають ті, в кого немає крилець…Яковенко Л.В. Жива абетка у віршах / Л.В.Яковенко. – Харків: Чайка, 2013. – 64 с. : іл. - ( Серія « Завтра в школу»). 

 У цій чудовій книзі ви знайдете безліч кумедних ілюстрацій і веселих віршиків, що допоможуть малюкові запам’ятати всі літери абетки, збагачуючи тим самим його словниковий запас і базові знання про світ навколо. Навчання грамоті стане для вашої дитини приємним, захоплюючим заняттям і ненав’язливою підготовкою до школи.
Немає коментарів:

Дописати коментар