Акція "Підтримай свою бібліотеку - прдаруй книгу"


Книги для дошкільнят

Вакуленко-К В.Татусева книга. / Володимир Вакуленко-К.; іл. Н. Гайда.  – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 32 с.: іл.
“Татусева книга” Володимира Вакуленка-К. з ілюстраціями Наталки Гайди – чи не найперше видання, яке спадає на думку, коли мова йде про тата у нашій дитячій літературі. Автор написав цю книжку для двох своїх синів, Віталіка та Влада, про що свідчить присвята й звернення у текстах. “Татусева книга” – це збірка дотепних віршів із оригінальними сюжетами для читачів від трьох-чотирьох років. Тут є про яскраву клумбу з квітів, які вирощує слоник Славко, про переповнену зупинку, де кумедний щур намагається сісти на автобус, про новосілля крота, про день народження кульбабки, про равлика-школярика, що, вийшовши з дому 1-го вересня, до листопада нарешті доповз до школи… Образ веселого і дотепного тата-оповідача об’єднує усі ці незвичні історії.
Дідусь Миш:казка / худож.О.Іонайтіс. – К.: Махаон-України, 2010.- 32с.:іл. – (Серія «Майстри книжкової ілюстрації»)
Секретна iнформацiя, лише для тат i мам! Iнодi - уявляете? - дiги бувають мудрiшими за батькiв! Так сталося в одному мишачому сiмействi. I що ж? Та нiчого страшного: тато й мама виявилися досить розумними, щоб зрозумити цей урок. Адже це так важливо - зрозумiти iншого. Навiть якщо вiн зовсiм маленький.
Солонар С. Віршики про Котиків та Песиків : [книга для читання батьками дітям дошк. та мол. шк. віку] / С. Солонар ; худож. С. Шаварська. – Львів : Аверс, 2012. – 40 с.:іл.

Книга знайомить читачів з життям братів наших менших – котів і псів та їхніми пригодами.

Книги для молодшого шкільного віку
Альошичева А. В. Поні Фіалка і чарівний колодязь. Казка про доброту / А.В. Альошичева ; іл. О. А. Бугренкова. — Х.: Віват, 2015. — 32 с. (Маленьке диво).  
Героїня казки поні Фіалка у свій другий день народження — найголовніший у житті кожної конячки — має загадати одне-єдине бажання, яке, за давніми переказами, обов’язково здійсниться.
Балакшин Р. Добрий дідусь : сказання про Діда Мороза: вірші про зиму / Р. Балакшин; пер. Є. Оратовської. - К. : Лелека, 2009. - 48 с. : іл.
Збірник оповідань, віршиків загадок про чарівне зимове свято.

Бернет Ф. Маленька принцеса / Френсіс Годжсон Беонет ; Пер. з англ. В. Левицької ; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. - К. : Країна Мрій, 2013. – 320 с. : іл. – (Всеволод Нестайко радить прочитати)
 Маленька принцеса — один з найпопулярніших романів видатної дитячої письменниці Ф. Бернет. Сара — незвичайна дівчинка, в неї бурхлива фантазія, та найголовніше те, що вона прагне до всіх бути доброю і великодушною. Опинившись у скрутному становищі, дівчинка мужньо переносить злидні, образи, знущання, намагаючись поводитись як справжня принцеса.

Білоусов Є. В. Лесина пісня: Повість-казка про дитинство та юність Лесі Українки / Є.В. Білоусов; передм. П. Мовчана; худож. О.Хейлик. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2009.- 112с.:іл
Нова книга відомого українського письменника Євгена Білоусова розкриває для молодших школярiв образ видатної української пистменницi Лесi Українки, доступно i цiкаво розповiдає про дитячi i юнацькi роки. Адресується дітям, батькам, учителям, усім шанувальникам творчостi Лесi Українки.

Вдовиченко Г. Засинай. Прокидайся : вечірні та ранкові історії для маленьких / Галина Вдовиченко; намалювала В. Борігард. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 42 с. : іл.

Книга відомої української авторки подарує вам теплі та незвичайні історії про те, які пригоди чекали Лялечку після її пробудження та як сплять та прокидаються машини.
Воронина Л. Слон на ім'я Гудзик  : казка / Л. Воронина; худож. К. Штанко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2011. - 34 с. : іл.

Слони бувають не лише в зоопарку! От Яся знайшла свого слоника... під кущем бузку. І був він не лише маленьким, а ще й дуже незвичайним. Таким, що вміє легко начарувати зиму – і забрати зі собою золотоволосу Ясю в різдвяну казку. А там засніжений ліс, заманюки, хлопчик Сень, добрий олень Мартин і крихітний слон на ім’я Ґудзик 

Гуцало Є.Зайці в полі варять борщ: для мол. шк. віку / Є. Гуцало; упоряд. Леся Воронина; худож. О. Кваша. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2014. – 44с.: іл.


За своє життя Євген Гуцало написав майже п’ять десятків книжок, його оповідання, повісті, романи стали класикою сучасної української літератури. І хоча більшість його творів адресовані дорослому читачеві, однак найбільше Євген Пилипович любив писати для дітей. Можливо тому, що й сам тоді перетворювався на веселого, вигадливого, а часом бешкетного хлопчика, котрий щодня по-новому відкриває для себе світ і хоче поділитися цими неймовірними відкриттями з нами. Сьогодні, коли ви тримаєте в руках цю невеличку книжку з кумедною назвою «Зайці в полі варять борщ», і у вас є така нагода! Упорядкувала вірші Леся Воронина, а ілюстрації створила відома українська художниця Ольга Кваша
 

Добрі казки / Перекл. М. Добоні. – К:ТОВ «Перо», 2013. – 144с. :іл.. – (Найкращі казки світу)


Серія «Найкращі казки світу» — це найбiльш повна колекцiя для читання дiтям. У нiй зiбранi як добре вiдомi й улюбленi, так i рiдкiснi, проте не менш цiкавi казки. Створенi вiдомими письменниками або народною уявою, усi вони переносять маленьких читачiв до чарiвного свiту, де живуть принци та принцеси, гноми та велетнi, феї та чаклунки i де завжди перемагає добро. Книги цiєї чудової серiї обов’язково сподобаються вашiй дитинi!
Друзі поруч мене: Читанка  про тварин :для дітей мол. та серед. Шк.. віку. – Донецьк :ТОВ « Глорія Трейд». – 2010.- 304с.- (Зарубіжні письменники дітям)
До збірника увійшли твори відомих зарубіжних письменників – Джека Лондона, Ернеста Сетон-Томпсона, Чарлза Робертса, Джеймса Кервуда, Джералда Даррелла, Еріка Найта, Джерома Клапки Джерома, Віри Чапліної, Ольги Перовської та Яна Грабовського. Оповідання побудовані на реальних подіях, до того ж письменники тонко відчувають психологію звірів, добре знаються на їхніх характерах та звичках. Перед маленьким читачем відкриваються незвідані таємниці звіриної душі, її закони, її загадки. Автори навчають його вірити у всеосяжну енергію Добра.

Казки доброї феї : зб.казок .-Х.: Видавничий дім «Пегас»,2013. - 64 с.:іл. – (Серія «Скринька казок»)

До цієї книги увійшли казки народів Європи, які рідко зустрічаються у традиційних збірках. З деякими юний читач познайомиться вперше.Його чекає зустріч із дивними казковими істотами: ельфами, гномами, тролями та феями. Як вони виглядають, маленькі вони чи великі? Добрі чи злі? Допомагають вони людям або, навпаки, уникають зустрічі й не хочуть мати з ними нічого спільного? Чарівні казки доброї феї розкажуть про це.

Казки світу : зб.казок .-Х.: Видавничий дім «Пегас», 2013.- 64 с.:іл. – (Серія «Скринька казок»)

 Збірка найцікавіших казок з усіх куточків світу. На сторінках цієї книжечки на вас чекають захоплюючі пригоди, зустрічі з дивовижними казковими створіннями й чарівництвом. Ви познайомитесь із добрим водяником та лютим песиголовцем, могутнім драконом та злою королівною, красунею Василиною Прекрасною та щиросердним Алі-Бабою. До збірки увійшли такі казки : Жан Загорни-під-рукав, Водяник, Троє братів і песиголовець, Дракон і царевич, Янко й зла королівна, Хто-всіх-здолає, Алі-Баба та сорок розбійників, Василина Прекрасна . Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Кервуд  Дж. О. Король Гризлі: для мол. шк. віку / Дж. О. Кервуд; пер. з англ. А. Саган; худож. Н. Ярова. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. - 236 с.: іл. - (Чотири лапи).
Top - велетенський ведмідь гризлі, справжній король не лише свого ведмежого роду, а й усіх гір, де він мешкає. Мисливець Джим Ленгдон та його помічники прийшли на ті терени з єдиною метою - вбити Тора. Вони переслідують його всюди. А грізний гризлі тим часом усиновлює осиротіле ведмежатко на ім'я Мусква і навчає його виживати у лісі. І от одного дня Ленгдон зустрічається з Тором. Вони стоять на краєчку скелі, рушниця Ленгдона зламалася. Переслідувач перетворився на переслідуваного. Ведмідь і людина протистоять одне одному, і людина не має тут жодних переваг... Хто вціліє? У чиєму серці переможе добро?


Куценко О. Печені яблука : оповідання / О. Куценко. – К. : Фонтан казок, 2015. – 24 с. : іл.- (Серія «Добрі казки»).

Оповідання «Печені яблука» – дебют поетки Оксани Куценко в літературі для дітей – вчить радіти кожному дню життя. Адже довкола стільки прекрасного — просто треба вміти його розгледіти.

Літо минуло — й тобі трохи сумно? Визирни з вікна — і ти побачиш, що чарівниця-осінь розфарбувала цієї ночі світ у яскраві кольори. Тож вирушай на прогулянку разом із Малюком і насолодися цим чудовим осіннім днем А ще не забудь скуштувати духмяних печених яблук!

Лемко I. Дітям про безпеку / Лемко I. - Львів: Апріорі, 2013. – 24 с.: іл. – (Серія «Апріорі - дітям»)

Книга розповідає дітям та їхнім батькам про основні засади дитячої безпеки в різних життєвих ситуаціях.Лемко I. Дітям про музику / Лемко І. - Львів: Апріорі, 2013. – 24 с.: іл.- (Серія «Апріорі - дітям»)

Книжка знайомить дітей з азами музики, розповідає про її історію, стилі, музичні інструменти, найвидатніших творців і виконавців.
Лукащук Х. Таємничий обід / Х. Лукащук ; худож. оформ. авт. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. – 21 с. : іл.

      Що робити, якщо ви потрапляєте до дорогої ресторації на обід, а біля вашої тарілки багато розмаїтих ложок, виделок та ножів? Якими приборами користуватися в першу чергу, а якими згодом? В який спосіб складати виделку з ножем на тарілці? Чому десертна ложечка повернута ручкою вправо, а виделка над нею – ручкою вліво? Про все це йдеться у цьому літературно-художньому виданні, відомої дитячої письменниці.
Мої улюблені казки. – 6-те вид., без змін. – К.: ТОВ «Перо», 2014. – 64 с.: іл.

У кожної дитини є свої улюблені казки. Хтось полюбляє кумедну історію про Бичка-смоляного бочка, іншим до вподоби дізнатися про пригоди хитрої Лисички-Міняйло, а комусь запам’яталась Коза-Дереза! Але всі ці розповіді дають можливість малюкові зазирнути у казковий світ чудес. Тож йому дуже цікаво знов і знов читати свої улюблені казки
Нортон  Мері.  Роздобудьки / М. Нортон ; [пер. з англ. Т. Вакуленко ; мал. В. Харченка]. – Харків : Школа, 2016. – 160с.
Поряд з нами, людьми, живуть крихітні створіння – роздобудьки, зайняті дуже важливою справою – роздобуванням різноматніх дрібничок. Вони добрі істотки, проте вважають людей своїми служками. Так вони жили-були, аж раптом їх викрили, і от тоді розпочинаються справжні пригоди!
Книжки про роздобудьків всесвітньо відомої британської письменниці Мері Нортон вперше видані українською мовою. Наразі вийшло дві книги.

Нортон  Мері.  Роздобудьки в повітрі / М. Нортон ; [пер. з англ. Т. Вакуленко ; мал. В. Харченка]. – Харків : Школа, 2016. – 160с.:іл. – (Серія «Роздобудьки»)

Четверта книга серії «Роздобудьки» всесвітньо відомої британської письменниці Мері Нортон до уваги читачів у якісному сучасному перекладі українською мовою! Крихітні роздобудьки нарешті оселяються в омріяному іграшковому містечку Літл-Фордхем. Та розкошують там недовго — звідки було знати малюкам, що на них накинув заздрісним оком жадібний містер Плеттер? Але непосидючі роздобудьки не довго журяться в полоні, а начитавшись книжок людинів, тікають… на ПОВІТРЯНІЙ КУЛІ! Так-так, легкий вітерець підхоплює Пода, Хомілі та маленьку Аріетті, що зручно влаштувалися в кошику з-під полуниць під яскраво-рожевою кулею, і несе їх на запаморочливій висоті над містами та полями, лісами та ріками ген-ген далеко…
 

Пилипенко О. Суперхвіст / О. Пилипенко ; іл. І. Потапенко. - Харків : Vivat, 2016. - 23 c. : іл. - (Акварель).

Що буде, коли одного дня зустрінуться дві пташки з Усемогутніми Хвостами? Буде таке запекле змагання, що просто ховайся! Адже заради того, щоби продемонструвати всі переваги своїх хвостів, пташки готові не лише буревій здійняти, а й здолати носорога і крокодила! Та чи здатні вони гуртом перемогти спільного ворога? А хвіст його знає!..

Піратські історії : казки / Р. Діккінс та ін. ; худож. Л.Бродлі; пер. з англ. В. Кучменко. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 232с : іл.

Стережіться всі, хто на березі! До вас пливе армада піратських кораблів. Сільвер, Зелена Борода, Безжальна Меґ та решта членів піратської ватаги шукають скарби, беруть участь у змаганнях і навіть б'ються із зомбі-піратами. Герої цієї захопливої книжки, як ви вже здогадалися - безжальні й підступні пірати. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
 
Плат С. Кухня пані Вишеньки / С. Плат, Сільвія ; пер. з англ. К. Міхаліцина. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 36 с. : іл.

Якось помічники пані Вишеньки захотіли помінятися своїми ролями на кухні. Міксер і Духовка надумали прасувати, Праска — пекти вафлі, Пралька — бісквіт, а Кавоварка прагнула скуштувати морозива… І маленькі домовички, які пильнують лад у кухні пані Вишеньки, дозволили кухонним мешканцям виконувати не свою роботу. Але чи впораються вони з нею?..
Прудник С. В.Як знайшлися літери : казка : для дітей дошк. та мол. шк. віку / С. В. Прудник ; худож. О. Шингур. - Львів : Аверс, 2012. - 86 с. : іл.

Літери не завжди жили в книжках. А де? Про це ви дізнаєтеся з веселої казки Світлани Прудник "Як знайшлися літери", в якій безліч-безліч пригод. А почалися вони з літери А, яка загубилася. Поки шукала свою домівку, у неї з’явилися подружки. Вони разом мандрували, пізнавали світ довкола, вчилися дружити. І зрозуміли: гуртом і долати труднощі, і боятися гущавини, і класти ведмедеві сни під подушку веселіше. Тому й вирішили жити в гніздечку, яке назвали абеткою.

Українка Леся.Хотіла б я піснею стати : поезії, казки/ Леся Українки. - Т. : Навчальна книга - Богдан, 2011. - 96 с. : іл. - (Серія "Українські письменники - дітям")

Цей збірник поезій, уривків із поем, казок Лесі Українки
Леся Українка – дітям /Д. Іваницька. - Львів: Видавництво «Апріорі», 2015. – 64 с.: іл. - (Серія «Апріорі - дітям»)


Книга вводить читача в чарівний поетичний світ Лесі Українки. До збірки увійшли вірші та казки для дітей, а також уривки з поеми, драматичних творів, доступні для сприймання дітьми молодшого та середнього шкільного віку.Франко І. Я. Три міхи хитрощів : казки, оповідання / Іван Франко. - Т. : Навчальна книга - Богдан, 2011. - 80 с. : іл. - (Серія "Українські письменники - дітям")У цьому збірнику — оповідання “Грицева шкільна нау- ка” та найпопулярніші казки класика української літерату- ри Івана Франка. Всі ці твори входять у навчальну програму молодших класів загальноосвітньої школи, але будуть ці- кавими та повчальними й для дошкільнят, принесуть втіху батькам і дітям під час сімейного дозвілля.
Іван Франко – дітям / Укл. Д. Іваницька. - Львів: Апріорі, 2015. – 88 с.: іл. (серія "Апріорі – дітям").

До збірки увійшли вірші, казки та оповідання, доступні для сприймання дітьми молодшого шкільного віку. Книга адресована дітям, батькам та вчителям.
Циферов Г. Як жабки пили чай :казки / Г. Циферов.- К.:Махаон- України, 2012. - 18с.: іл. – (Серія: Веселі рядки)


Добрі історії Геннадія Циферова знайомі кожному з нас. Герої, що живуть у книжках цього чудового дитячого письменника, завжди прийдуть на допомогу одне одному.
Чаклун О.Банка варення: казки / Олег Чаклун; худож. Анастасія Шигаєва. – К.: Фонтан казок, 2014. – 40с.: іл. – (Серія «Добре чаклунство»)

  Як порятувати сестричку, що втрапила в зачаровану банку з-під варення, яке вона сама ж і з’їла, ні з ким не поділившись? На що здатен маленький вітерець, який мріє про великі справи? Хто допоможе вирости кущикові, якого затіняють поважні дорослі дерева? Чи можна врятувати друга, який ніколи не прибирає за собою іграшок?
Казки Олега Чаклуна вчать бачити незвичайне в звичайному, цікаве в буденному, казкове в усьому, що нас оточує. Вони розвивають у дитини кмітливість, наполегливість, совісність і добре серце.

Чуб Н.В. Азбука бізнесу: пригоди Сергійка у Країні Гномів / Н. В. Чуб; худож.: О. І. Курдюмова, М. Л. Курдюмов. – Харків: Фактор, 2011. - 96 с.: іл. - (Енциклопедія для маленьких вундеркіндів).

Ця книжка в легкій ігровій формі пояснить вашій дитині, що таке гроші й звідки вони беруться.
Прочитавши історію про маленького хлопчика Сергійка, який побував у чарівній Країні Гномів, малюк збагне, що гроші просто так у гаманці в батьків не з’являються, що їх потрібно заробити, а для цього слід багато працювати.

Тарас Шевченко – дітям / Укл. Д. Іваницька. - Львів: Апріорі, 2014. – 76 с.: іл. - (Серія «Апріорі - дітям»)

Книга в цікавій і доступній формі знайомить дітей з життям і творчістю генія українського народу – поета, художника Т. Г. Шевченка. Видання ілюстроване малюнками Т. Шевченка.Книги для середнього шкільного віку


Гантер Ерін. На волю /Ерін Гантер ; пер. з англ. К. Дудки, О. Українця; худ. О. Панченко. – Харків : АССА, 2016. – 304 с.- (Коти вояки)
Ця несподівана зустріч стала початком неймовірних пригод. Армія котячих кланів із серії пригодницьких романів Warriors спочатку підкорила батьківщину, Велику Британію, а невдовзі й весь світ. Понад 30 мільйонів проданих примірників, безліч фанатів і справжній світовий котячий рух… Нарешті, герої бестселеру «Коти-вояки» заговорили й українською! На полицях книжкових магазинів України з’явилася перша книга серії — «На волю!».

Гантер Ерін. Вогонь і крига /Ерін Гантер ; пер. з англ. К. Дудки, О. Українця; худ. О. Панченко. – Харків : АССА, 2016. – 304 с.- (Коти вояки)
"Вогонь і крига" — друга книга серії світового бестселеру "Коти-Вояки". Продовження історії хатнього котика Рудька. Він залишив тепле і затишне життя домашньої кицюні. Тепер він — Вогнесерд, вояк Громового Клану диких котів. Полювання у лісових хащах, запеклі бійки з ворогами, ночівля під зоряним небом і повна свобода, яку ніхто не обмежує… Про що ще можна мріяти? Та чомусь Вогнесерд все частіше згадує своє минуле. Там були любов, тепло, ласка, а зараз навколо нього — холодна байдужість, нерозуміння і навіть неприхована ненависть. Чи стане він врешті своїм для Клану, за який ладен віддати власне життя?

Гантер Ерін .Ліс таємниць /Ерін Гантер ; пер. з англ. К. Дудки, О. Українця; худ. О. Панченко. – Харків : АССА, 2016. – 336 с.- (Коти вояки)
Продовження історії хатнього котика Рудька.
Крок за кроком Вогнесерд та його друзі намагаються викрити жахливі таємниці воєводи Громового Клану. Розгадка, здається, так близько — за декілька мишачих хвостів. Але доля знову збиває їх зі сліду та готує несподівані повороти подій. Можливо, і не варто сувати носа в чужі таємниці… Адже ніхто напевне не знає, чим обернеться для котів правда, яку приховує цей темний прадавній ліс.

Гридін С. Не-Ангел : повість / Сергій Гридін. – К.: ВЦ «Академія», 2016. – 144 с.


Можливо, саме ти – «Ангел» і без проблем вирішуєш будь-які питання в своєму житті. І вдома в тебе все класно. І в школі. І дурні думки ніколи в голову не лізуть…Але Олесеві, героєві цієї повісті, якось усе «пішло прахом»… Батько виявився навіть гіршим, ніж хлопець про нього думав… Помирає однокласниця… Мама в лікарні… і НІЧОМУ тому він ради дати НЕ МОЖЕ.
От так якось життя влаштоване, що простих і зрозумілих речей – свого кутка в хаті, нового компа, банальної поїздки на море – ніяк не отримаєш, хоч будь сто разів «хорошим хлопчиком». А ось всілякої «чорнухи» завжди вистачає з надлишком…  Напевно, у тебе був би власний рецепт виходу з кута. Але Олесь вирішив просто покинути отой «свій кут» і податися у «вільний світ» – …втік із дому…
Що було далі? Чи є, справді, у людини (чи таки В людиНІ?!) Ангели? Що робити, коли вже все сталося? Чи можна і чи потрібно вибачати / прощати / забувати недобре? А собі можна вибачити? А навіщо і за що боротися?
На всі ці та ще на величезну кількість важливих саме і лише для тебе питань відповідає ця повість. Прочитай і порадь друзям. Як мінімум, вам буде про що посперечатися

Гуцало Є.П. Скажений чорнобильський собака: вибрані твори / Євген Гуцало. — К. : Знання, 2014. — 221 с. — (Скарби).
 У наведених творах Євгена Гуцала (1937—1995) перед нами постає життя хлопчиків і дівчаток, сповнене захоплюючих­ пригод, мандрівок, несподіваних зустрічей та вчинків, складних, нерідко драматичних, а часом і кумедних ситуацій, зухвалих витівок — усього того, що й творить неповторний світ дитинства. Читача захоплює цікавий сюжет, який стрімко розвивається і тримає в напрузі, а головне — дух благородства, здатність юних щиро співчувати, проявити наполегливість, волю і попри всілякі перешкоди прийти на допомогу слабшому. Приваблює також сповнена гармонії та поезії мова письменника.

Дал  Р. Матильда / Роальд Дал ; пер. з англ. В. Морозов ; іл. Квентін Блей . – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2008 . – 272 с. : іл.
«Матильда» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»... Матильда — геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона — зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул... 1988 року «Матильду» було визнано найкращою книжкою для дітей.

Дал Р. Чарлі і шоколадна фабрика: [повість : для мол. та серед. шк. віку] / Р. Дал ; пер. з англ. В. Морозова за ред. О. Негребецького, І. Малковича ; худож. К. Блейк. – 10-те вид. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 238 с. : іл.
 Привіт усім!  Запрошуєм вас до читання «шоколадної» повісті відомого англійського письменника Роальда Дала. Цей автор, а також його знаменита повість «Чарлі і шоколадна фабрика» відомі дітям  усього світу.
 …Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік – на його день народження, дарували єдиний дарунок – маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. Уявляєте – він потропляє на шоколадну фабрику… Хочете дізнатися, чим же закінчилася ця історія? Тоді мерщій до читання! Тим паче, що видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА» стверджує, що «Чарлі і шоколадна фабрика» – одна з тих справжніх і захоплюючих книжок, які необхідно прочитати кожній дитині…

Енциклопедія маленької принцеси / уклад. Н.Л. Соніна, Є.В. Личката. – Х.: Видавничий дім «Пегас», 2015. – 64 с. :іл. -  (Серія «Всезнайко»)

“Енциклопедія маленької принцеси” – якщо у Вас підростає маленька принцеса, то Вам вкрай необхідна  енциклопедія  для дівчаток. Бо кожна дівчинка як маленька принцеса: чарівна, красива, розумна, харизматична і господарська. А знайти та розкрити в собі всі ці таланти допоможе “Енциклопедія маленької принцеси”. У книзі доволі доступно і зрозуміло описано будову жіночого організму, чого дівчинці варто очікувати з дорослішанням, які фізіологічні зміни будуть відбуватися. Розкриються секрети краси, особливості косметики, секрети моди, смачні і прості кулінарні рецепти, поради по догляду за собою. Ваша дівчинка дізнається як виглядати чарівно в будь-якій ситуації! Багато корисної і цікавої інформації кожна дівчинка може почерпнути для себе з цієї маленької енциклопедії!
Есаулов  О. Ю. Кенінгова колекція. Справа № 1  / Олександр Юрійович Есаулов; пер. з рос. О. Шарговської ; худож. О. Ваніфатова. – 2-ге вид. — Вінниця : Теза, 2013. — 155 с. : іл. — (Дитячий детектив).
Як же захопливо — бути детективом! Особливо, коли ти школяр і це твоя перша справа.
Але ж, як виявляється, страшенно небезпечно: стеження, гонитви, крадіжки і викрадення — все, як у справжньому дорослому житті.
Льоха Холмс, Миха Ватсон і Бонасьє — юні детективи з Горобинівки — розшукують коштовну колекцію, що зникла ще за часів Другої світової війни

Есаулов  О. Ю. Чорні археологи. Справа № 2  /  Олександр Юрійович Есаулов,; пер. з рос. О. Шарговської ; худож. О. Ваніфатова, Ф. Сергєєв. — Вінниця : Теза ; Х. : Фоліо, 2012. — 154 с. : іл. — (Дитячий детектив).
Як же то захопливо — бути детективом! Тим паче, коли ти школяр, а новий розшук просто сам іде тобі до рук. Але ж, як виявляється, страшенно небезпечно, особливо коли йдеться про людське життя, а до крадіжки причетні справжнісінькі злочинці.Льоха Холмс, Миха Ватсон і Бонасьє — юні детективи з Горобинівки — розшукують скарб давньоруських часів.
Есаулов О. Ю. Як уполювати чупакабру  : справа № 3 /  Олександр Юрійович Есаулов; пер. з рос. Т. Кохановської ; худож. О. Ваніфатова, Ф. Сергєєв. — Харків : Фоліо ; Вінниця : Теза, 2013. — 155 с. : іл. — (Дитячий детектив).

Всі чули про чупакабру — таємничого кровопивцю! Мало не в кожному селі його бачили, та нікому не дався до рук. А юним детективам із Горобинівки потрібно вирахувати і упіймати небачене страховисько. На додачу їм доведеться розплутувати ще одну таємницю: поки друзі у Підбакотті намагаються вполювати чупакабру, у Горобинівці хтось псує автівки сусідів Льохи Холмса, Михи Ватсона і Насті Бонасьє.
Герої дізнаються історію Підбакоття та викриють нечистих на руку ділків, які користалися із людських страхів та упереджень

Есаулов О. Ю. Кіднепінг  : справа № 4 / Олександр Юрійович Есаулов ; пер. з рос. Н. Брискіної ; худож. О. Ваніфатова. — Вид. 2-е, стер. — Харків : Фоліо ; Вінниця : Теза, 2013. — 124 с. : ілюстр. — (Дитячий детектив).
Читачі вже знайомі з трьома юними детективами — Льохою Холмсом, Михою Ватсоном і сміливою акробаткою Настею (Бонасьє). І тепер їм потрібно знову розплутати складну справу — у собаки подруги Насті Янки викрали цуценят. І часу обмаль, бо за тиждень нещасна Бечка (так звуть собаку) забуде своїх малих.
Потрібно визначити, хто може бути причетний до викрадення, розібратися у тонкощах і таємницях особистого життя підозрюваних і, нарешті, вирахувати крадія.
Ця невгамовна трійця школярів розв’язує злочини, які виявились не по зубах навіть професійним слідчим. Юні детективи помічають такі загадки і таємничі події, які, хоч і не обходять дорослих, проте можуть врятувати життя! І навіть викривають злодіїв, що крадуть дітей!

Есаулов О. Ю. Справа честі  : справа № 5 /  Олександр Юрійович Есаулов; пер. з рос. Т. Кохановської ; худож. О. Ваніфатова, Ф. Сергєєв. — Харків : Фоліо ; Вінниця : Теза, 2015. — 1554с. : іл. — (Дитячий детектив).
І знову у Горобинівці халепа. Пограбовано шкільний музей і викрадено воєнні ордени. І що не вдіє міліція, їй ніяк не вдається впіймати злодіїв. І знову до справи беруться юні детективи: Миха Ватсон, Льоха Холмс і Настя Бонасьє. Тим паче, що через грабунок їхній учитель Кость потрапив до лікарні з серцевим нападом. Цього разу викрити злодіїв —це справа честі.
Есаулов О. Ю. Щурячий підступ  : справа № 6 /  Олександр Юрійович Есаулов; пер. з рос. Т. Кохановської ; худож. О. Ваніфатова, Ф. Сергєєв. — Харків : Фоліо ; Вінниця : Теза, 2015. — 123 с. : іл. — (Дитячий детектив).
Перед друзями-детективами постала незвичайна справа. Адже в халепу втрапив сам Миха Ватсон! До того ж на їхню рідну школу посипалися всілякі негаразди: тут тобі й бомба, і отруйна речовина, і врешті-решт терористи… Хочете дізнатися, як друзі виплутаються з нової пригоди? Читайте!
Есаулов О. Ю.Жіноча справа: справа № 7 /  Олександр Юрійович Есаулов; пер. з рос. Т. Кохановської ; худож. О. Ваніфатова, Ф. Сергєєв. — Харків : Фоліо ; Вінниця : Теза, 2015. — 156 с. : іл. — (Дитячий детектив).
Що було, що було! Таке було! Спочатку постраждала Таська Москаленко. Потім дісталося Олі Молибозі! А тоді, тоді таке почалося!.. Таке!.. Дівчата, ви не повірите!.. Та ні, ця історія не тільки для дівчат.
І не лише про дівчат… Звісно, що, дізнавшись про напади на подруг, Льоха Холмс і Миха Ватсон беруться шукати загадкового й підступного Пінгвіна. Тобто розплутувати так звану «жіночу» справу. Але на те вона й жіноча, щоб усе було не так просто, як видається на перший погляд.
Заразом дізнаєтеся, що щури не лише кмітливі, але й часом дуже небезпечні, що модні журнали — насправді корисна річ, та й узагалі, часом усе довкола — не те, чим видається на перший погляд.

Матіяш, Дзвінка. Марта з вулиці Святого Миколая [Текст] / Д. Матіяш ; іл. Н. Пастушенко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 240 с. : іл.   Повість адресована підліткам. Це історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Це оповідь про життя її рідних друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. І про народження нового життя...
Нестлінґер Крістіне. Маргаритко, моя квітко  : роман / Крістіне Нестлінґер ; пер. з нім. Ольги Сидор. - Л. : Урбіно, 2016. - 416 с. - (Прикольна книжка).
Маргариті - чотирнадцять, вона непоказна, товста і з купою комплексів, тож життя здається їй не надто веселим. Проте виявляється, із цим можна жити, не дуже переймаючись, бо негаразди із часом минають, якщо докласти бодай мінімум зусиль. У п´ятнадцять із зовнішністю в неї все гаразд, але вона ніяк не може розібратися, кого ж із двох своїх хлопців насправді кохає. Та от Маргариті виповнюється сімнадцять. Вона закінчує школу й готується провести свої перші в житті канікули без батьків. Нехай вони нарешті на самоті з´ясують стосунки! Бо в Маргарити власних клопотів - по саме нікуди...
Ролінг  Джоан. Гаррі Поттер і прокляте дитя  : ч. 1 і 2 : сценарій п'єси / Д. К. Ролінг, Дж. Тіффані, Дж. Торн ; пер. з англ. В. Морозов. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 352 с.
Нова книга про Гаррі Поттера вже в бібліотеці. П'єса про життя вже змужнілого чарівника, створена спільними зусиллями Джоан Роулінг, письменника Джека Торна та режисера-постановника Джона Тіффані. Світова прем'єра спектаклю, поставленого за цією п'єсою, відбулася на сцені лондонського театру "Палас".
Читається легко, а від сюжету неможливо відірватися. Вихід же в світ книги було приурочено до 51-го дня народження Роулінг.
Дія відбувається через 19 років після фінальної битви Гаррі Поттера з Лордом Волдемортом. У центрі сюжету – сам Поттер, тепер Гаррі одружений на Джіні, сестрі свого кращого друга Рона Візлі. Він співробітник міністерства магії, він батько трьох школярів, а головним героєм стає його молодший син Альбус, що поступив до школи чарівників Хогвартс.

Стівенсон Сер Стів. Агата Містері. Таємниця фараона : роман; кн. 1 / Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. В. Чайковський; іл. С. Турконі. – К: РІДНА МОВА, 2017. – 128с.: іл.  – ( Серія «Дитячий детектив»)
Знайомтеся! Це Агата Містері, новий маленький детектив сучасності. Вона разом зі своїм кузеном Ларрі, студентом детективної школи, подорожує світом, розгадуючи найзаплутаніші таємниці.

Група археологів знайшла гробницю таємничого фараона. Це відкриття мало б стати сенсацією, проте безцінну табличку, з підказкою як знайти фараона - викрадено. І звичайно ж, цю таємницю можуть розгадати тільки Агата Й Ларрі!

Стівенсон Сер Стів. Агата Містері. Бенгальська перлина : роман; кн. 2 / Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. В. Чайковський; іл. С. Турконі. – К: РІДНА МОВА, 2017. – 128с.: іл.  – ( Серія «Дитячий детектив»)

З храму Богині Калі в індійській селі Чотока викрадена легендарна бенгальська перлина, а охоронець храму зник у невідомому напрямку. Знайти унікальну реліквію і розслідувати загадковий злочин — нове завдання для Ларрі Містері. Звичайно ж, в подорож разом із ним вирушить і його сестра Агата!

Тишка А. Зося з вулиці Котячої / Агнешка Тишка ; худож. А. Рачинська; пер з пол. Л. Жежкової. - Харків:ВД « Школа», 2017, - 224 с. – (Серія «Зося з вулиці Котячої»)
Книги цієї серії розповідають про кумедні пригоди дівчинки Зосі та її чудернацької родини. Тут ви познайомитеся з тіткою Зосі — творчою Маліною, двома кузенами — боягузом Михасем і наївним Кшишем, їхнім навіженим собакою і багато з ким ще. Ви здивуєтесь із того, як Зося заклинає світ, і дізнаєтесь, що з цього виходить. А ще навчитеся всиновляти котів! Також на вас чекає багато несподіванок: конкурс на Павуче Обличчя Року, труп на сходах, танці з пралками і навіть зустріч із таким собі Безпанцировим!
Книги для старшого шкільного віку
Борітеся – поборете! Поетика революції / уклад. та автор передмови О. М. Уліщенко. – Х. : Віват, 2014. – 96 с.:іл.
Поети різних поколінь, які разом з нами ніби прийшли сьогодні на Майдан, щоб відчути там радість перемоги і невимовні біль і тугу за полеглими, – Майдан, що став символом віри й надії, місцем, куди стікається енергія нашого народу і дає імпульс до боротьби за свободу і справедливість.
Кожний рядок вірша – іще одна цеглинка пам’яті Небесній сотні та спроба зробити її вічною. Поезія настільки різна, як люди, яких зібрав Майдан. Вони стали героями цих  поетичних рядків. Та й не тільки героями рядків: вони стали героями в житті.
Гербіш Н.Теплі історії до шоколаду / Надійка Гербіш. - К.: Брайт Стар Паблішинг, 2016. –144с.

Ця книжка – збірник добрих, теплих, шоколадних, цілющих слів. Тут містяться історії про різних людей, життя, любов, дружбу, смуток, пошуки, успіх, подорожі….


Гір Керстін . Рубінова книга /  Керстін Гір; пе. з німецької  І. Андрущенка. – Х : ВД «ШКОЛА», 2017. – 304 с.- (Серія « Timeless») 
Якби ви опинилися в минулому, що б ви зробили в першу чергу? Подібні думки Гвендолін Шеферд і в голову не приходили рівно до того моменту, як дівчина дізналася, що успадкувала від бабусі ген мандрівника у часі. Тепер переноситися в минуле їй потрібно щодня, і з кожною новою подорожжю таємниць і загадок стає тільки більше. Гвендолін дізнається, хто полює на мандрівників у часі, що таке Таємниця Дванадцяти, чому всі навколо думають, що вона володіє загадковою «магією ворона». За словами Керстін Гір, німецької письменниці, успіх якій принесла саме трилогія «Таймлесс», ця книга – для читачів будь-якого віку – від молодших школярів до їхніх бабусь і дідусів. 
Демський А. С. Чад /А. С. Демський . - 2-ге вид. - К.: Самміт-книга, 2011. - 228 с.
Анатолій Демський, 1946 року народження, у 1977 році закінчив механіко-енергетичний факультет Київського політехнічного інституту. Із 1986 по 1993 рік брав безпосередню участь у ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС у складі оперативної групи Інституту ядерних досліджень АН України. Робота стосувалася впровадження нової состеми контролю за станом зруйнованого 4 блока, тож нариси про ті драматичні події (і не лише про них) відтворені автором з натури і додають, а у багатьох випадках і спростовують багато з того, що досьогодні відомо широкому колу читачів.
 
Денисенко О. Душа ріки:оповідання та повісті / О. Денисенко. – Львів: ЛА «Піраміда», 2008. -240 с.
Книга Олександра Денисенка «Душа ріки» надзвичайно оригінальна, сприймається як захоплюючий фільм. У ній є все, починаючи зі світлої містики - до бурлеску, від філософських роздумів - до чистого незатьмареного кохання. Численні лінії сюжету гармонійно та динамічно переплітаються, і кожна відтворена з філігранною точністю, розрахована на розумного й розуміючого читача.
У збірку увійшли дві повісті «Глина» і «…Літо, любив» та до десятка оповідань. Вони сповнені містики, чорного гумору, романтичного кохання. Досвід акторської роботи допомагає письменникові перевтілюватися у своїх персонажів, часом простих людей, часом дивакуватих і незвичних, проникати в саму суть їхніх характерів. Видно, що написала ці твори людина інтелігентна, що розуміє і життя, і мистецтво.
Есаулов  О.  Мамо, а що це було?  / Олександр Есаулов. - Вінниця : Теза, 2016. - 158 с.
Одразу після аварії місто Прип'ять зникло, воно начебто ніколи не існувало. У газетах, по телебаченню, по радіо місто Прип’ять скромно називали селищем енергетиків. Селище, де жило п'ятдесят тисяч населення, де лише дітей було стільки, скільки мешканців у Чорнобилі, який геть несподівано став символом цієї жахливої ​​трагедії.
Жах раптової евакуації накрив Прип'ять разом із хмарою радіоактивного пилу. Ось про ці перші, найстрашніші після аварійні дні я вам і розповім.

Камиш М. Оформляндія або Прогулянка в Зону /  Маркіян Камиш . – К: Нора-Друк, 2015. – 128 с. : іл
«Оформляндія або Прогулянка в Зону» — емоційний вимір Чорнобильщини, занурення у світ нелегальних туристів-«сталкерів».
В цій книзі ви не знайдете стандартних описів Зони, нудних історичних викладок і роздумів над істинними причинами Чорнобильської аварії. Тут — погляд зсередини на явище нелегального туризму у Зону відчуження, яка є унікальною територією українського Полісся впродовж майже 30-ти років. Тут — смарагдові болота, міліцейські засідки і збиті до кривавих мозолів ноги. Тут загрозливі зливи нічної Прип’яті та світанкові чари Полісся.
Книга проілюстрована фотографіями, які зробив сам авторБрати Капранови. Забудь-річка : роман / Брати Капранови. – К.: Нора-Друк, 2016. – 544 с.
Троє молодих людей завдяки гримасі долі потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії «Галичина», син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.
Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.
Назва роману походить від старого язичницького символу – Забудь-річки, що розділяє світ живих та світ мертвих. Саме така Забудь-річка протікає між поколіннями у кожній українській родині.

Крізь віки і долі…: Поезія, проза, публіцистика: збірка творів переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості,присвяченого Шевченківським дням. - Чернівці : Букрек, 2009.- 160с. :іл  
Щасливі і трагічні сторінки нашої історії та її доленосні віхи, подвижницький поступ великих Українців, щиросердні роздуми над неоднозначними життєвими перипетіями…Такі провідні мотиви художньо-публіцистичної творчості юнаків та дівчат

Лис В. Графиня: роман / Володимир Лис. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 224 с.
Давні часи і сучасність, кохання, гординя й помста переплелися в дивовижну історію. У провінційного художника Платона Лемещука в один день зникають усі картини. Він у розпачі. Але ще більше його дивує поява колишньої учениці Люби. Колись вона була закохана в нього до нестями, та він не відповів на її почуття. Платон збентежений, він має знайти свої картини, але… Життя всього містечка раптом перевертається: дивні події, жорстокі вбивства, схожі на ритуальні. Художник прагне знайти розгадку цих таємниць і розуміє, що всі ниточки ведуть до давнього портрета графині Венцеслави.

Лис В. Діва Млинища: роман / Володимир Лис. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 368 с.
Хто вона, таємнича біла постать, яка іноді являлася мешканцям села Загоряни, що жили понад річкою Мережкою – на Млинищі? Від чого берегла, про що попереджала колись зникла в лісі нещасна закохана? Вона стала совістю для Панаса Терещука, який, жертвуючи своїм коханням, на довгих двадцять п’ять років солдатчини покинув Україну, аби привезти з переможеного наполеонівського Парижа старовинну мапу рідного села. Двісті років захована під стріхою батьківської хати, вона змінить життя недолугого історика Святослава Чишука… А між цими двома загорянцями будуть десятки зраджених і щасливих доль, зламаних і відчайдушно вирваних у смерті життів односельців, чиї історії змусять усміхатися і плакати, дивуючись вічній земній любові

Лис В. Камінь посеред саду: роман / Володимир Лис. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 256 с.
Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий… Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою – робота, родина, кохання… Та годі – чи кохав ти взагалі по-справжньому?! Що це? Криза середнього віку? Поклик власної душі, яку ти давно занедбав? У житті Андрія Трояна настав саме такий момент. Коли треба вирішити, хто ти, де ти й куди йдеш… Можна довго заплющувати очі та робити вигляд, ніби нічого особливого не відбувається. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі. Чи вийде це в Андрія? А у вас?..

Львів. Смаколики. Різдво: збірка / укл. і передм. Н. Нікалео – Х.:Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 256 с.
Збірка оповідань відомих українських авторів
У кожній з цих історій – народження… Нового почуття, нової надії, нового змісту, нових спогадів… У святковій різдвяній колотнечі на площі Ринок вони можуть раптово опинитися поряд з вами – герої цих оповідань, що кохали, страждали, раділи. Це наче уривки сповіді, випадково підслуханої у затишній кав’ярні за філіжанкою духмяної кави та теплим марципаном… Наче святковий львівський пляцок, де яскравими начинками, з любов’ю зібраними добрими чарівницями-господинями, українськими письменницями Вікторією Гранецькою, Дарою Корній, Тетяною Белімовою, Нікою Нікалео та іншими, стануть надія, романтика, вірність та віра в народження нового життя.

Мойєс  Дж. Після тебе:роман :книга 2 /  Дж. Мойєс ; пер з англ.Т. Івченко. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 352 с.
Мільйони захоплених читачок найкращого з романів Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою» та кіноглядачок, що зі сльозами на очах спостерігали за романтичною історією кохання доглядальниці Лу і прикутого до інвалідного крісла Вілла Трейнора у виконанні Емілі Кларк та Сема Клафліна, чекали на продовження цієї історії. І дочекалися!
Пішовши від неї, Вілл Трейнор наче забрав із собою ту Луїзу Кларк — звичайну дівчину, що жила звичайним життям… яке без Вілла пішло шкереберть. Вона повернулась додому зі зраненим тілом і душею, щоби спробувати почати все спочатку. Тіло загоїть батьківська турбота, та серце болітиме, як два роки тому… Серед друзів з групи психологічної підтримки Лу знайде ліки від цього болю, радощі, надію, поділені на всіх разом із жахливим печивом. І зустріне Сема, який знає все про життя і смерть, сильного, мужнього і до нестями закоханого… Та чи стане сили Лу покохати знову?
 
На каву до Львова! : вірші українських поетів / Упорядник М. Савка; іл. Н. Каламєєць. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. – 58 с.: іл. – ( Серія «Солодка поезія»)
Це збірка віршів українських поетів від класиків до сучасників. З цією книгою ви відчуєте атмосферу міста Лева, його кавовий аромат та дощовий настрій, побачите його вузенькі вулички та Високий Замок. Ця збірка віршів для тих, хто крізь час та кілометри прагне відчути романтику Львова

 Олійник С. Гуморески /  С. Олійник ; іл. С. Корсун. – К:ФОП Стебляк , 2011. – 320 с.
Ім’я автора звично пов’язують з жанрами гумору і сатири. Справді, чимало з його творів увійшли до класики національної сміхотворчості. Годі згадати такі вірші, як «Дорога дама», «Вказівок немає», «Проводжали в армію Петра», «Дочка і невістка», «Сам себе перехитрив», «Пес Барбос і повчальний крос», який у вигляді фільму режисера Л.Гайдая і знаменитої трійці «Віцин-Нікулін- Моргунов» обійшов екрани понад ста країн світу. Також в основу екранізації іншого відомого фільму Гайдая «Самогонщики» закладений твір «П'яні вовки».
Магнетизм добра й мудрості автора, світло в його очах і якась особлива, м’яка посмішка створювали поле, в яке неодмінно хотілося потрапити. Де б він не з’являвся, завжди ставав центром уваги. Не дивно, що ще за життя Сміхотворця, не зважаючи на складнощі тих часів, більшість його творів увійшли до класики українського гумору.


Рутківський, В. Сині Води : іст. роман : у 2 кн. / В. Рутківський. — К. : Темпора, 2011. — (Бібліотека «ЛітАкценту»).


Кн. 1 : Князь бродників. — 360 с. : іл.


Кн. 2 : Стріли впритул. — 376 с. : іл.
Разом із героями роману відомого українського прозаїка Володимира Рутківського «Сині Води» читач не лише зазнає безліч захопливих пригод, а й дізнається, хто врятував великого князя литовського від стріли найманого вбивці, познайомиться з ханом Мамаєм і побуває в стародавньому Києві. А головне — переконається в тому, що потяг до свободи долає будь-які перешкод

Стус В.С. Листи у вічність... / В.С.Стус. - Донецьк: ТОВ «ВКФ «БАО», 2012. - 272 с.
Василь Семенович Стус (1938-1985) - великий український поет-класик, творчість і доля якого викликають щире захоплення та глибоку повагу. Трагічна, велична й вічна постать поета, що сам на сам змагався з несвободою і невіглаством, є певним уособленням усієї духовної історії нашого народу.До збірки ввійшли твори Василя Стуса, що є золотим спадком вітчизняної літератури. Читач також має можливість ознайомитися з життєвим і творчим шляхом поета.

Трохим С.1986 : чорнобильські хроніки / Сергій Трохим. – Брустурів: Дискурсус, 2016. – 224 с.
Книга «1986» розповідає про реалії весни – літа 1986 року. Сюжет розгортається в зоні відчуження навколо Чорнобильської атомної станції. Автор наводить багато маловідомих або прихованих фактів як сучасник та безпосередній свідок подій ліквідації аварії на ЧАЕС.
Граючи нюансами, книга спрямовує читача до висновку, що Чорнобильська катастрофа стала не стільки предтечею, скільки саме тією безповоротною подією в історії Радянської імперії, що призвела до її розпаду. Подібно до прикінцевого акорду сумної мелодії, що передує остаточному фіналу. Далі у часі – агонія величезної країни.

Український гумор та сатира : для серед. та ст. шк. віку / упоряд. І Андрусяка. – вид 2-ге, без змін. – К : Національний книжковий проект, 2013. -352 с.  – ( Бібліотека шкільної класики)
До видання увійшли вибрані поетичні та прозові твори як класиків українського письменства від епохи бароко до ХХ сторіччя, так і сучасних письменників, які репрезентують найкращі зразки українського літературного гумору і сатири. Добір текстів обумовлений логікою розвитку літературного процесу , а також шкільною програмою з української літератури та рекомендаціями з позакласного читання.
Додаток до прочитаного містить біографічні й літературознавчі матеріали, що допоможуть читачеві ґрунтовніше ознайомитися з особливостями розвитку українського гумору і сатири.


Немає коментарів:

Дописати коментар