Для середнього шкільного віку


Абеді І.Лола та єдиний свідок : кн.9 / Ізабель Абеді; переклад С. Колесник, іл. Дагмар Генце — Х. : Ранок, 2015 — 288 с. — (серія «Усі пригоди Лоли»)

Чи знайомі ви з Лолою – головною героїнею серії книг «Усі пригоди Лоли» німецької письменниці Ізабель Абеді? Якщо так, то вам відомо, що дівчинка – велика мрійниця і фантазерка, яка весь час уявляє себе в різних ролях. То вона поп-зірка, то вона актриса, а може бути і приборкувачкою тварин, весільним організатором, великим кухарем. Та цього літа Лолі абсолютно ніколи мріяти! Адже в її житті стільки різних подій: і літературні досліди, і детективна епопея, і знайомство відразу з двома письменниками, і доля її нового друга Енцо та його навіженої матері Гудрун! Зламана нога і інвалідна коляска – не перешкода для таємничих, моторошнуватих і часом неймовірних пригод, в яких беруть участь всі друзі Лоли. Хто він, загадковий сусід, якого підлітки прозвали Щуроловом? Наркоторговець, гангстер, викрадач дітей або… Нізащо не здогадаєтеся до останніх сторінок нової книги про пригоди кумедної дівчинки «Лола та єдиний свідок». Запевняємо вас, захопливе читання юним читачкам гарантовано.

 Абеді І.Лола у весільній подорожі : кн.6 / Ізабель Абеді; переклад С. Колесник, іл. Дагмар ГенцеХ. : Ранок, 2015 — 320 с. — (серія «Усі пригоди Лоли»)
Весілля в бронежилетах для таємних агентів? Гламурне весілля в замку й екзотичний медовий місяць для всесвітньо відомих поп-зірок? Нема питань! Лола Лавкісс — найкращий у світі організатор весіль. Для кожної пари вона готує зовсім особливу урочистість, сповнену сюрпризів. Але, звісно, тільки ночами і в уяві. Тому що насправді Лола дуже хоче дочекатися весілля своїх батьків. Мама та папай вирішили обвінчатися в Бразилії. Аж тут виникають такі проблеми, яких Лола ну ніяк не могла собі уявити...

Абеді І. 5 зірок для Лоли : кн.8 / Ізабель Абеді; переклад С. Колесник, іл. Дагмар Генце — Х. : Ранок, 2016288с. — (серія «Усі пригоди Лоли»)
Кризи, кризи, скрізь і в усьому кризи Як дати цьому раду?
І знову Лола вночі обертається на знаменитого кухаря, єдиного в світі знавця таємних властивостей прянощів та приправ. Її дивовижними стравами захоплюються зірки кіно і поп-музики, індійські гуру і знамениті ресторанні критики... А вдень вона бере участь у шкільному проекті «Ідеальна вечеря», і цей, здавалося б, нехитрий конкурс несподівано допомагає нашій героїні не тільки навчитися готувати по-справжньому, а й розв’язати безліч своїх і чужих проблем. А заразом — розкрити одну дуже серйозну таємницю, яка має безпосереднє відношення до батьків самої Лоли і її подруги Фло.
 Хто б міг подумати, що замолоду наші близькі були такими?..

Абеді І.Лола любляче серце : кн.7/ Ізабель Абеді; переклад С. Колесник, іл. Дагмар Генце — Х. : Ранок, 2013 — 320 с. — (серія «Усі пригоди Лоли»)
Відтепер немовлята, які репетують, матері, які ридають, і батьки, які не можуть дати їм ради, зітхнуть спокійно — з усіма їхніми проблемами чудово впорається Лала Лу, найкраща нянька у світі. Щоправда, тільки ночами й в уяві нашої Лоли. А вдень Лола готується до ролі старшої сестри. Ось тільки де знайти малюка, на якому можна потренуватися? На щастя, Лола знайомиться зі старшокласницею Саллі, яка стає для неї зразком для наслідування. Обидві — дівчинка-підліток і молода дівчина — відвідують заняття в танцювальній групі, і одного дня Саллі пропонує Лолі допомогти їй поняньчити маленького хлопчика. До того ж, тільки їй Лола може відверто розповісти про свої проблеми з Алексом, який живе в Парижі й у якого вона закохана. Але незабаром проблеми виникають у Саллі, та ще й які! Тепер уже Лолі доводиться допомогти старшій подрузі...

Абеді І.Лола і аварійний вихід : кн.5 / Ізабель Абеді; переклад С. Колесник, іл. Дагмар Генце — Х. : Ранок, 2015 — 304 с. — (серія «Усі пригоди Лоли»)

Вдень у Лоли навпаки, проблеми з її чотириногим другом кішкою -та взагалі не дозволяє себе гладити. Якби вона була такою ж довірливою як біла коза з цирку. Та настільки мила, що Лола звільнила б її від короткої мотузки і дала б їй новий будинок на своєму супер-космічному кораблі.В усякому разі по ночах. Лола хоробре серце! Вона мужньо рятує тварин з неволі і на космічному кораблі відвозить їх у відкритий космос.Андрусяк І.М. Вісім днів із життя Бурундука: повість  /І. М. Андрусяк . - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2018. -96 с.

Повість Івана Андрусяка з ілюстраціями Ганни Осадко «Вісім днів із життя Бурундука» — один із найуславленіших у сучасній українській літературі творів для молодших підлітків.


Бачинський А. М. Ватага Веселих Волоцюг : повість / Андрій Бачинський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 160 с.
 Нова повість відомого українського письменника Андрія Бачинського оповідає про пригоди трьох друзів, яких називають Ватагою Веселих Волоцюг. Віт, Влад і їхня подружка Васька вирушають у небезпечну вилазку підземеллями Львова, аби на власні очі побачити підземну річку, але навіть собі не уявляють, до яких карколомних наслідків це призведе. Чи зможуть друзі відшукати містичну угоду з дияволом та допомогти таємничому незнайомцю з підземелля? Про це і не тільки розповідається у цій захопливій книзі.


Бачинський Андрій. 140 децибелів тиші / Андрій Михайлович Бачинський; обкл. А. Бочко. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 127 с.
Із тобою траплялися по справжньому страшні речі?
Запитую не про загублену новеньку мобілку. І навіть не про сварку з найкращим другом/подругою чи бійку, з якої вийшов із розквашеною губою й осоромленим. Бо це все – звичайні (нехай і значні) неприємності.
Ось із героєм цієї історії Сергієм трапилася справжня біда – в автокатастрофі загинули усі рідні, а сам він, талановитий перспективний музика, втратив слух і зрештою опинився в інтернаті для глухих дітей. Як жити далі? І чи взагалі є сенс жити далі?
Тобі доведеться пережити з героєм цієї книжки чимало гірких і драматичних хвилин. Побувати на «дні» міського життя й зіткнутися віч-на-віч із людською жорстокістю, безчесністю та підступністю. Але й щасливих, світлих і переможних митей буде пережито чимало smiley.
Світ «особливих» людей виявиться дуже цікавим та навіть екстремальним, але зовсім не казковим чи якимось «іншим». Бо всі ми живемо в єдиному спільному світі й кожний із нас «особливий» по-своєму. А «людським» чи ні наш світ роблять лише наші вчинки.

Що я знаю точно, – прочитавши цю книжку, ти вже ніколи не зможеш байдуже чи навіть із острахом зиркати на людей, які розмовляють мовою жестів. Ти їх розумітимеш. Серцем.


Бердт В. Все починається в тринадцять : повість / В. Бердт. - Львів : Видавництво Старого Лева , 2018 - 224 с.

Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…Бінг Дж. Моллі Мун і мистецтво перетворення/ Джорджія Бінг; пер. з англ. Є. Коротяєвої, Н. Косенко; іл. М. Пузиренко. – Харків: ВД «Школа», 2017. – 288 с. – (Серія «Моллі Мун»)

Історія про Моллі складається вже з п’яти частин і жодна нічим не поступається попередній. Моллі Мун і мистецтво перетворення п’ята книжка від Джорджії Бінг. Продовження історії про Моллі і Міккі розгортається зі стрімкою швидкістю на різних континентах. Дізнатися хто добрий, а хто злий допоможе чарівна книга гіпнозу, талант і везіння. У цій книзі батьки вирішили підтягнути близнюків й найняли для них виховательку кмітливу леді, яка везе дітей на цікаву екскурсію. Та несподівано ця пані виявляється зовсім не вчителькою, а підступною чаклункою. Близнюків чекають шалені небезпечні пригоди із захопливими перетвореннями 

Вітчер Муні. Ніна і Таємне око Атлантиди  : [роман : для серед. шк. віку] / Муні Вітчер ; пер. Анатолій Камінчук ; іл. Маттіа Оттоліні. - Київ : Рідна мова, 2015. – 408 с. : іл. - (Ніна ; кн. 5). 
Четверта книжка серії про дівчинку планети Шостого Місяця присвячена пошукам останньої Таємниці — Таємниці Води. Спочатку здається, що всі небезпеки вже позаду: зловісні ЛСЛ та Каркон мертві, і ніхто більше не загрожує Ніні та її друзям. Та… злочинець не тільки залишився живий, а й намовив проти дітей міську владу та жителів міста. До того ж виявилось, що улюблений учитель дівчинки Хосе зрадив її і перейшов на бік Каркона. Яких тільки пригод не доводиться пережити Ніні та її відважній четвірці! Як виявилося, Таємниця Води схована на легендарному континенті Атлантиді, і друзям знову доводиться вирушати в подорож — із Тихого океану до Атлантичного, де вони потрапляють в зачарований кораловий лабіринт. А тут їх очікує… Одне слово, пригоди тривають…

Вітчер Муні. Ніна і Золоте Число  : [роман : для серед. шк. віку] / Муні Вітчер ; пер. Анатолій Камінчук ; іл. Маттіа Оттоліні. - Київ : Рідна мова, 2015. – 432 с. : іл. - (Ніна ; кн. 5). 

Пригоди нашої знайомої мадридської школярки Ніни Де Нобілі тривають! Здавалося б, чудова планета Ксоракс, Шостий Місяць, врятована — її злісний ворог князь Каркон подоланий. Та не так сталось, як гадалось… Минуло зовсім небагато часу, і сили Зла знову постали на боротьбу! Юній алхімічці Ніні та її вірним друзям цього разу доведеться поборотися не тільки з Карконом, який зумів звільнитися зі свого кам’яного полону, а й з його могутніми помічниками — примарами. Маг не полишає спроб знищити Ксоракс: він задумав зруйнувати Золоте Число, яке забезпечує життя, красу й гармонію планети. І йому це майже вдається, та Ніні треба завадити негіднику й злодію. На неї чекає немало випробувань, здавалося б, неймовірних для дівчинки, нехай і наділеної алхімічними здібностями. Чи впорається вона, чи зуміє вистояти в смертельній боротьбі зі Злом?..

Вітчер Муні. Ніна і сила Абсинтіуму : [роман : для серед. шк. віку] / Муні Вітчер ; іл. Маттео Ваттані ; пер. Анатолій Камінчук. - Київ : Рідна мова, 2016. - 445,  с. : іл. - (Серія "Ніна" ; кн. 6). 

Ніна Де Нобілі, мадридська школярка, внучка мага й алхіміка Михайла Мезинського, разом зі своїми друзями продовжує відновлення Золотого Числа. Це Число — 1,618 — забезпечує життя, красу й гармонію прекраної планети Ксоракс. Без нього просто не може існувати Всесвіт! У книжці «Ніна і Золоте Число» дітям вдалося врятувати дві його одиниці, вступивши в жорстоку боротьбу з кам’яними Воїнами князя Каркона — вічного ворога Ніни, який задумав будь-якою ціною знищити Ксоракс. У книжці «Ніна і сила Абсинтіуму» юна алхімічка намагається знайти цифру 6 Золотого Числа. Чи вдасться їй ця непроста місія? Адже ж Каркон не дрімає, всі сили Зла стоять на його боці! Та Ніна, відважна, добра серцем дівчинка, не відає страху і без роздумів вступає на шлях боротьби.Вольямс  Девід.Препогані діти: збірка оповідань/ Девід Вольямс; худож. Т.Росс; пер. з англ. О. Зозулі. – К.: Видавнича група КМ-Букс, 2019. – 272 с.: іл.

Терезія-Телевізія — суперфанатка серіалів, яка так зрослася з канапою, що перетворюється на неї! Стю-Слинькотьху через власну слину потрапляє в жахливу халепу на шкільній екскурсії. Берта-Рюмса вперта — вереднюча й брехлива старша сестра. І це лише три майже невинні погані дитячі звички, про які йтиметься у збірці пустотливих історій з розкішними кольоровими ілюстраціями геніального художника Тоні Росса.
Воронина Леся. Суперагент 000: іронічний детектив / Леся Воронина. – Харків: Видавництво «Ранок»,2018. – 224с.: іл. – (Серія «Пригоди»)

Нездоланний Супергерой 000, як і годиться всім супергероям, розплутує найзагадковіші злочини, перемагає найпідступніших ворогів і рятує світ від неминучої загибелі. Іронічний детектив знаної сучасної української письменниці Лесі Ворониної вже й сам став легендою. Сповнені жартів, іронії та смішних натяків, повісті про Гриця Мамая зацікавлять не тільки дітей та підлітків, а і їхніх батьків, якщо раптом вони не читали перші, вже раритетні, видання книжки.

Гаврош О. Пригоди тричі славного розбійника Пинті: повість / О. Гаврош. – вид. 2- ге. - Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. -208с. – (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид».Серія третя. Література ХХ століття)
«Пригоди тричі славного розбійника Пинті» — перша українська повість про легендарну постать нашої історії. В її основу лягли народні перекази про опришків

Гантер Е. Сходить місяць/ Е. Гантер;пер. з англ. К. Дудки. – Х.: АССА, 2018. – 304с. – (Коти-вояки)
Обрані коти мають повернутися до лісу і передати Кланам повідомлення від Півночі. Але чому Зореклан вказав їм найскладніший шлях додому? Навіщо їм чужі проблеми, коли і власних вистачає по самі вуха? На кожне питання є багато відповідей, але треба обрати правильну і при цьому зберегти відданість рідним Кланам, одне одному і зоряним предкам.Гантер Е. Шлях Вогнезора / Е. Гантер;пер. з англ. К. Дудки, О. Українець. – Х.: АССА, 2018. – 528с. – (Коти-вояки)

Після жорстокої битви із Кривавим Кланом минула вже не одна повня, і в лісі нарешті запанували мир та спокій. Вогнезір із головою поринає у провідництво і робить усе можливе, щоб зміцнити Громовий Клан. Але несподівано в його життя вриваються тіні минулого. Загадкові примарні коти не дають йому спокою ні вдень, ні вночі. Про що вони благають? Куди кличуть? Аби дізнатися правду, Вогнезір має вирушити в небезпечну подорож, яка переверне з лап на голову не тільки його власне життя, але й життя усіх лісових Кланів.


Грьонтведт Ніна Елізабет. Happy End, попри все?..: повість/ Ніна Е. Грьонтведт ; пер. з норв. Н. Іванчук.- Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. - 376 с.
Четверта книжка Ніни Елізабет Ґрьонтведт. Уда починає навчатися у старшій школі, і майже одразу в неї з’являється коханий. Але яке воно, справжнє кохання? Чи можна закохатися в когось, кого зовсім не знаєш і з ким якось ніяково поруч? І чи завжди гарна історія про кохання закінчується щасливо? Уда відкриває для себе неймовірно романтичну історію Ромео та Джульєтти, яка завершується зовсім не гепі-ендом, – зате сповнена неземних почуттів, від яких йде обертом голова... Дорослі кажуть, що закоханість – то лише вплив гормонів. Чия ж правда?

Це заключний щоденник Уди, яка так полюбилася українським читачам


Гутовська-Адамчик М​. 220 маршрутів: роман /  Малгожата Гутовська-Адамчик​ ; пер. з пол. Я. Івченко. – Львів : Урбіно, 2016. – 280 с.
Із братами Міхалом та Міколаєм Вербицькими читач уже знайомився в книжці Малгожати Гутовської-Адамчик “110 вулиць”. Та якщо героєм “110 вулиць” був старший, Міхал, то цього разу нас чекає ближче знайомство з молодшим, або Малим. Міколаєві 13 років.
Він обожнює гру на ударних інструментах і мріє про створення власного музичного гурту. Хлопець саме розпочинає навчання в гімназії і, схоже, що в школі він зовсім не має друзів. Прогулюючи уроки, він досліджує різні автобусні маршрути Варшави.

Зовсім несподівано виявляється, що хлопець таки знаходить однодумців і друзів, причому там, де він найменше цього сподівався…


Даренська Л.Бабусин букет, або Квіткові казки для Ганнусі /Л. Даренська . - К.: Грані – Т, 2008. – 56 с. : іл. – ( Серія «Золотий лелека»)
Далекі країни кличуть у мандри!
Як?! Ви іще не побували в Королівстві До-Мінор? І не чули про вередливу принцесу Юлію? Навіть не знаєте, як потрапити до країни квітів?
Тоді — швидше читати!
З чарівними казками Лариси Даренської ви розкриєте загадку зникнення принца, познайомитеся з таємничим Астрономом та разом із Ганнусею вирушите до країни, де квіти вміють розмовляти, а казкарі мають своїх двійників...

Всеукраїнський Конкурс на кращі прозові твори для дітей молодшого, середнього та старшого шкільного віку.


Джеймісон С. Леді Джейн: повість / Сесілія Джеймісон. – Харків: Вид-во «Ранок», 2016. – 224с.:іл.

«Леді Джейн» - пронизлива і драматична повість американської письменниці Сесилії Джеймісон (1848–1909), створена на рубежі 20 ст. Цією історією дівчинки-сироти, сповненою неймовірних поворотів долі, таємниць і майже детективних обставин, уже більше століття зачитуються діти і підлітки. І сьогодні вона хвилює, переконує, викликає співчуття, а часом і сльози - недарма ця талановита книга по праву увійшла в золотий фонд світової літератури для дітей. Самотнє дитя леді Джейн, що протистоїть жорстокому і холодному світові, виходить переможцем у цій боротьбі - завдяки душевній красі, твердості характеру і вмінню бути вдячною і милосердною


Джером Дж.К. Троє у човні( не рахувати собаки) / Джером К. Джером; пер. з англ. О. Якушика. – К.:  Країна Мрій, 2011 . -  192с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)

Блискучий оповідач Дж. К. Джером у своїй гумористичній повісті змальовує кумедні пригоди трьох друзів, які вирішили здійснити подорож у човні по Темзі. Вони мали намір відпочити від Лондона, чудово розважитися і злитися з природою. Та після низки невдач їм довелося тікати до Лондона, покинувши свій човен під дощем, адже джентльмени не пристосовані до прийняття практичних рішень і раз у раз стають жертвами обставин. Повість сповнена яскравого гумору і не полишає байдужим жодного читача.

Джованьйолі Р.Спартак/ Р. Джованьйолі; пер. з іт. – К.:Країна Мрій 2012 . – 384 с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)  
Італієць Рафаелло Джованьйолі, відомий письменник і учасник руху за об'єднання Італії, був чудовим знавцем римської історії. Його історичний роман «Спартак» присвячений найбільшому повстанню рабів, ватажка якого, людину мужню, сильну тілом і духом, сьогодні знають у всьому світі. Цей роман — про перемоги і поразки, дружбу і зраду, прекрасне кохання.

 
Додж М. Срібні ковзани / М. Додж; переказ з англ. О.Донічевої; іл. О.Чичик. – К.: Країна Мрій 2019 . – 336с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)
Улюблена з дитинства повість Мері Мейп Додж про казкову Голландію — країну тюльпанів і гребель, де взимку всі катаються на ковзанах, а на Різдво трапляються дива. Цей твір перекладений багатьма мовами і відомий в усьому світі. Розповідаючи зворушливу історію з життя голландських школярів минулого століття, письменниця запрошує у захопливу подорож країною, наводить цікаві відомості з географії та історії Голландії, описує звичаї жителів цього самобутнього краю. 


Есаулов О.Полювання на догхантері: Справа №12/ О.Есаулов. – Вінниця:«Теза»,2018. – 156 с.
Чи міг би ти зібрати цілісіньку площу дітей, які би вимагали врятувати собак? А Миха Ватсон, Льоха Холмс і Настя Бонасьє зібрали. І не лише зібрали, а викрили черговий злочин. Цього разу вони полюють на… доґхантерів.

Есаулов О. Якого кольору собаки в Припяті: Справа №13/ О.Есаулов. – Вінниця:«Теза»,2018. – 156 с.
Зелений собака, рожева видра і червоний їжачок... Незвично? Михові Ватсону, Льосі Холмсу та Насті Бонасьє не вперше. На них знову чекають пригоди.
Кіплінг Р. Ріккі-Тіккі - Таві: Оповідання / Р.Кіплінг; пер. з англ. Б.Лети; іл. О. Воронкової. – К.:  Країна Мрій, 2013 . -  208с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)
Книжка містить оповідання про хороброго мангусту «Ріккі-Тіккі-Таві» з Другої книги джунглів та збірку казок «Як і чому». Ці казки на вимогу доньок письменника написані саме так, як він їх розповідав.Кокотюха Андрій. Гімназист і Чорна рука: пригодницько-детективна повість / Андрій Кокотюха. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 224 с.: іл.
У Першій зразковій гімназії все зразкове – окрім учнів.
Про гріхи кожного знає лиховісний незнайомець, який називає себе Чорною Рукою. Хто не виконає його наказів, тому непереливки.
Саме через погрози Чорної Руки починаються небезпечні пригоди звичайного київського гімназиста Юрка Туряниці. Волею долі лише Чорна Рука знає, хто скоїв убивство, в якому звинувачують українського воїна-добровольця.
І восьмикласник іде по сліду, як справжній детектив. Разом з київським гімназистом та його друзями ви потрапите в моторошні покинуті будинки, старі київські двори та лігва озброєних бандитів. Поруч із Юрком – простакуватий і мудрий приватний детектив Назар Шпиг, котрий дуже любить змінювати зовнішність, та кумедний Джентльмен на чотирьох лапах…
Нова захоплива детективна повість відомого українського письменника Андрія Кокотюхи обіцяє перерости у цілу серію детективів про пригоди київського гімназиста Юрка Туряниці.

Кокотюха Андрій. Гімназист і Вогняний Змій: пригодницько-детективна повість / Андрій Кокотюха. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 272 с.: іл.
Після пригод із Чорною Рукою у житті гімназиста Юрка Туряниці таємниць і загадок стало ще більше. Дивні речі кояться в столиці — одна за одною горять українські історичні будівлі. Деякі сліди ведуть до Першої зразкової гімназії, яка ризикує втратити репутацію ще й через… наркотики. Восьмикласник Юрко Туряниця разом з приватним детективом Назаром Шпигом та вірним бульдогом Джентльменом знову беруться за справу. Та чи під силу звичайному гімназистові випередити злодіїв і врятувати від забуття українську історію?..
У другій книзі відомого письменника Андрія Кокотюхи знову багато карколомних подій, смертельних небезпек, драматичних непорозумінь, покинутих будинків і, звичайно ж, страхітливого вогню.

Колфер Й. Артеміс Фаул: книга 1/ Йон Колфер. – Х.: Видавництво «Ранок», 2016. – 288 с.
Артеміс Фаул - хлопець-вундеркінд з Ірландії, який присвятив свій геніальний мозок кримінальним справам. Коли Артеміс дізнався, що під землею існує цивілізація міфічних істот, він одразу зрозумів, що перед ним відкрилася золота жила. Тепер його блискуча діяльність набуває зовсім іншого кольору. Але Артеміс знає про міфічний народ не так багато, як йому здається. І те, чого він не знає, може йому дуже зашкодити...


Колфер Й. Артеміс Фаул. Випадок в Арктиці: книга 2/ Йон Колфер. – Х.: Видавництво «Ранок», 2016. – 320 с.
Від одного звуку його імені вороги здригаються. І дійсно, Артеміс Фаул уміє справити незабутнє враження. Цей юний геній вирізняється неймовірною гостротою мислення, миттєвою реакцією і повною відсутністю страху. Декому він здається машиною. Але це не так. Незважаючи на всі свої досягнення і блискучі кримінальні операції, Артеміс залишається тринадцятирічним хлоп’ям, здатним на сильні почуття і готовим на все, щоб урятувати дорогу йому людину…
Колфер Й. Артеміс Фаул.Код вічності: книга 3/ Йон Колфер. – Х.: Видавництво «Ранок», 2016. – 368 с.
Артеміс Фаул змалку був інтриганом, змовником, генератором підступних ідей. . Для нього не існувало нічого цікавішого, ніж утілення в життя ідеального плану. Але останнім часом Фаул Молодший майже не думає про гроші. Він навчився цінити дружбу і бути вдячним. Більше того, він відчуває потребу змінитися і зробити щось важливе. Невдовзі життя дає йому шанс стати справжнім героєм, та чи скористається ним малий геній?

Коперштенберг  І.  Про таємниці, скарби, пригоди . / І. Коперштенберг. - Х. : Ранок, 2011. - 176 с. : іл. - (Чомучки)
«Про таємниці, скарби, пригоди» — нова книга серії «Чомучки» для школярів 3-6 класів. Простою та зрозумілою мовою педагог із багатолітним досвідом роботи відповідає на всі дитячі «чому», з якими він стикався під час своєї вчи-тельскої практики. Кожна томучка доповнена лаконічним прозовим або віршованим висловом відомих людей, які зу-стричалися з чомучками у своїй творчості й успішно відповідали на них.

Ця книга буде цікава всім, хто звик дивуватися, ставити питання та знаходити на них зрозумілі та вичерпні відповіді.

§ 
Магія успіху / Автор-упорядник О.В. Вискребенцева. – Харків:ТОРСІНГ ПЛЮС, 2006.-192 с.:іл.
      Психологічні тести - це чудовий спосіб розібратися в собі, віднайти внутрішню гармонію та впевненість у своїх силах. У житті будь - якої людини бувають моменти сумнівів, утоми, а тести з популярної психології допоможуть зайвий раз переконатися, що  у тебе все гаразд, або знайти шлях розвязання наявних проблем.

Михайло Коцюбинський - дітям  : [казки, оповідання, повісті : для дітей мол. і серед. шк. віку] / [упоряд. О. Волосевич]. - Львів : Апріорі, 2018. - 73 с. : кольор. іл. - (Апріорі - дітям)

Михайло Коцюбинський - один з найцікавіших українських письменників. Друзі називали його Соняхом, бо понад усе він любив сонце, квіти і дітей. І надрукував його уперше - львівський дитячий журнал ''Дзвінок''. Книжка містить твори для дітей молодшого і середнього шкільного віку. Призначена для дітей, батьків, учителів та усіх, хто шанує творчість письменника.


Лебедєва Катерина. Птаха корабель  : для дітей серед. та ст. шк. віку / К. Лебедєва ; худож. Н. Дойчева. - К. : Грані-Т, 2007. - 128 c.: іл. - (Серія "Сучасна дитяча проза")

Трапляються пригоди, які складно пояснити, але від того вони ще більше захоплюють. Такими пригодами сповнена і наша книга. Герої цієї незвичайної історії цікавіші і загадковіші від інших. От як Птаха Корабель. Хто він? Корабель, що ширяє у небі, чи птах, який плаває безкраїм морем? Так одразу і не пояснити. Тож відкривай швидше першу сторінку і поринай у світ загадкового.


Ліан  Т. Лише хмари танцюють з зірками: повість/  Турюн Ліан; переклад з норв.Н. Іліщук.- Львів: Видавництво Старого Лева,2018. -176с.

Це щемка і життєствердна історія про дівчинку, яка раптом стала всюди почуватися чужою і почала ділити своє життя на «до» і «після». Марія недавно втратила братика і тепер боїться, що втратить і своїх батьків також — маму, яка через горе не може продовжувати жити, і тата, який намагається з усім впоратися, але цього виявляється недостатньо. Саме тоді в Марії з’являється новий друг Якуб, він показує дівчинці, як танцюють зорі, і допомагає зрозуміти, що варто брати справу в свої руки і робити все, що в твоїх силах.

Мензатюк Зірка. Дике літо в Криму:пригодницька повість/ Зірка Мензатюк.-  К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018.- 192 с.
Герої нового твору відомої української письменниці Зірки Мензатюк уже відомі читачам з її повісті «Таємниця козацької шаблі» . І ось вони знову вирушають у мандрівку... «Дике літо в Криму» – гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п'ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, втраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татарів насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони...

Микитчак Г. Джмеленя та дерево Ву: Кн.4 / Г. Микитчак, Т. Микитчак. -
Вінниця : Теза, 2017. - 157 с.

Знову Джмеленя і Дмитрик у центрі подій. Бо знову дорослі нічого не помічають: ані привидів, ані велетенського дерева Ву з його гігантськими мешканцями, ані втрачені полотна Воронцовського палацу... Смерчі, зламані канатні дороги, гігантські горіхи посеред моря?— усьому цьому нема коли і дивуватись, бо стільки ще треба вирішити

 Монтгомер  Люсі-Мод. Діти з Долини Райдуг. Люсі-Мод Монтгомері;Пер. з англ. Анни Вовченко, — Львів: Урбіно, 2015, - 264 с.

Невпинні й неминучі зміни в житті Глена Святої Марії. Неподалік від Інглсайду оселяється сім'я нового пастора ― сам пан Мередіт, четверо його дітей і тітка Марта. Діти Блайтів віднаходять у нових сусідах щирих і добрих друзів; разом вони змінюються самі й змінюють долі інших ― пана Мередіта й красунь-сестер Вест, відлюдькуватого Нормана Дугласа, малої сироти Мері Ванс та подружжя Еліотів. Невідворотно ближчає й прихід страшного, загадкового Дударя ― але безтурботне дитинство триває, доки щасливої Долини Райдуг не огорнула тінь великої тривоги. Книжки легендарної канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами в США, Канаді, Австралії, країнах Європи та Азії. 

Нікс  Гарт. Звіродухи: Кн. 3;Кревні узи / Г. Нікс, Ш. Вільямс ; пер. з англ. Д. П. Святенко. - Х. : Ранок, 2018. - 320 с. - (Звіродухи)

Пожирач повернувся на землі Ердасу. А разом із ним армія завойовників вступила на благодатні землі. Чи зможуть четверо дітлахів завадити Пожирачеві? Для цього їм необхідно викликати звіродухів Полеглих Великих Звірів, стати Обраними і здобути талісмани, що подарують їм небачену вправність! Серія книжок про звіродухів занурить вас у таємничий світ Ердасу і познайомить із трансвікським пастухом Конором, нілоанською мисливицею Абеке, донькою генерала Амайї Мейлін та безпритульним із Конкорби Ролланом. Саме їм судилося боротися проти Пожирача. Чи впораються вони із завданням? Читайте в серії «Звіродухи».

Олександр Олесь - дітям/ О. Олесь. – Львов: Апріорі, 2017. – 88 с.: іл.- (Апріорі - дітям).
Український Гейне! Український Петрарка! Десятки пісень, покладених на музику українськими та європейськими композиторами. На його віршах і казках виросли покоління малих українців. Його віршами освідчувалися в коханні. Його рядки увійшли в людське життя, людське серце назавжди. Олександр Олесь – видатний український поет ХХ ст., чиї твори увійшли до шкільної програми, але й досі не всі вийшли друком у вільній Україні. Їх можна прочитати у цій книжці. Для школярів, батьків, учителів.

Портер Е. Полліанна дорослішає/ Елеонор Портер; пер. з англ.В. Наливаної. — К.: Компанія Осма, 2016. — 368с.:іл. — (Серія «Читаємо разом із Всеволодом Нестайком»).
Цей твір є продовженням роману "Полліанна". Ви дізнаєтеся, як склалася подальша доля сонячної дівчинки. Ви знову зустрінетесь з уже відомими вам персонажами в нових життєвих ситуаціях. Познайомитеся і з новими героями - усіма тими, кого Полліанна навчила грі в радість. Ця книжка, безперечно, змінила на краще й життя багатьох читачів. Для молодшого і середнього шкільного віку.

Портер Е. Поліанна дорослішає: роман: [для серед. та ст. шк. віку] / Елеонора Портер; пер. з англ. В. Чайковського; іл. В. Дунаєвої. — К.: Національний книжковий проект, 2013. — 320 с.: іл. — (Б-ка шкільної класики).

У романі „Поліанна дорослішає” американської письменниці Е. Портер головна героїня постає вже дорослою дівчиною. Проте вона зберегла всі свої чудові риси характеру: відвертість, чесність, наполегливість, а головне – життєрадісність, яка допомагає їй та й іншим людям пережити неприємності чи нещастя. Вона опиняється у зовсім іншій обстановці, серед інших людей, до неї приходить перше кохання. Чи ж продовжиться й тут її „гра в радість”, що робить людей щасливими?

Процюк С. Залюблені в сонце. Друга історія Марійки і Костика / Степан Процюк. – К.: Грані – Т, 2008. – 64 с. : іл.
Час – єдиний, хто не втомлюється. Він змушує дітей дорослішати, пори року – змінювати одна одну. Але кохання залишається коханням. Якщо воно справжнє. Минув рік. Перше кохання Марійки і Костика подорослішало разом із героями. Тепер між ними не лише солодкі поцілунки – іноді трапляються отруйно-пристрасні ревнощі та непевно-гіркуваті сварки. Але й це відступає перед всемогутніми словами: «Я люблю тебе!»

Слейтер Кім. Розумник  / Слейтер Кім ; пер. Лелів Ганна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 232 с.
У британському місті Ноттінґем загинув безхатченко, та поліція цією справою не надто переймається. Кіран Вудз, допитливий школяр, який мріє стати журналістом і розслідувати злочини, береться самотужки з’ясувати, що ж трапилось насправді. І куди зникла його бабця, яка одного дня перестала навідуватись до них із мамою. Захоплива і водночас щемка розповідь, написана від імені особливого хлопчика, нікого не залишить байдужим. Вона про те, як нелегко буває жити у сім’ї, коли вітчим ображає маму, як почуваєшся, коли однокласники вважають тебе «не таким», і як це — бути бідним і втратити власну домівку… А ще — це історія про любов, яка здатна подолати всі труднощі і страхи. Історія, від якої — як не раз повторює сам головний герой — «тріскає серце». За цю книжку британська письменниця Кім Слейтер отримала десять літературних нагород.
Сульберґ А. Таємниця суперкрутих : повість / А. Сульберг ; пер. з норв. Н. Іваничук ; обкл. А. Стефурак. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 184 с.
Четверта книжка з серії А. Аудгільд Сульберґ. Здавалося б, життя Анне Беа складається якнайкраще: тепер у неї є коханий, з яким вона виступає у найкращому музичному гурті школи. Та виявляється, мати коханого – не така вже й проста справа. А тут ще й нова учениця Наталія, яка з’являється у їхньому класі, несподівано стає суперницею Анне Беа. Вам нізащо не здогадатися, кого тепер називатимуть Новим Суперстервом! Та й чи справді Наталія така мила й добра, як видається на перший погляд? Все з’ясується на загадковому безлюдному острові, куди сьомі класи вирушають у мандрівку, щоб відсвяткувати завершення молодшої школи.

Це четверта, заключна книжка про суперкрутих, у якій спробуємо довідатися їхню таємницю. Гайда з нами!

Чейнані З. Школа добра і зла . Світ без принців : Кн. 2/ Зоман Чейнані; пер. з англ. Т.В. Марунич. - Х. : Вид- во «Ранок», 2018. - 528 с.  - (Серія «Школа Добра і Зла»)
Софі та Агата повертаються до Гавалдона. Тепер, коли Директора Школи знищено, дівчата можуть прожити своє «Довго і Щасливо» вдома. Але щасливе закінчення казки не таке райдужне, як уявляла собі Агата. Вона розуміє, що любов подруги не зможе замінити кохання принца, і потай від Софі хоче повернутися назад. Бажання Агати відкриває портал до Школи. А точніше, до Школи Хлопців і Дівчат. Союз Агати і Софі зруйнував правила чарівного світу, об’єднав принцес із відьмами, чарівників із принцами. До чого призведе ця зміна, і чи зможуть подруги повернути втрачену школами рівновагу, не втративши одна одну ?

Чейнані З. Школа добра і зла. Останнє довго та щасливо: Кн. 3/ Зоман Чейнані; пер. з англ. Т.В. Марунич. - Х. : Вид- во «Ранок», 2018. - 672 с.  - (Серія «Школа Добра і Зла»)
Директор Школи Зла повернувся, а разом із ним наближаються зміни в усьому чарівному світі: винищити будь-яке Довго та Щасливо і стати володарем світу Зла. Завадити цьому може лише Агата та Софі, бо це їхня казка. Але після останньої битви з Директором дівчата розійшлися злісними ворогами по різні боки світів: Агата запроторена до Гавалдона разом із Тедросом, а Софі має шанс стати Королевою Зла всього казкового світу завдяки пропозиції Директора Школи. Але кінець казки не написаний, і Агата вимушена повернутися до Школи, щоб завадити планам Директора. Допоможе їй в цьому Софі чи боротиметься на стороні 

Маркіян Шашкевич ― дітям / Маркіян Шашкевич ; Упорядник Роман Горак. – Львів : Апріорі, 2018. – 52 с. -(Апріорі - дітям).

До збірки увійшли вірші, байки, поезії та переклади Маркіяна Шашкевича. Книга адресована дітям, батькам та вчителям.
Щерба Н. В. Королева часу : казк. повість / Наталія Щерба ; [пер. з рос. Н. Косенко ; іл. О. Закис]. – Харків : Школа, 2019. –80с. : іл.

 Овіяна цифровим вітром, оповита чарами – зимова казка від автора «Часодіїв» Наталії Щерби! Ох, і пощастило дітям із часодійного світу! Вранці, напередодні Нового року, вони відзначають ще одне свято – «День подарунка під подушкою», причому подарунки їм приносить сам Час! Та іноді все відбувається не так, як уявлялося. Фелікс, Оллі й Том впевнені, що Час щось переплутав, і вони отримали геть не ті подарунки, на які заслужили. Проте, може, помилки ще можна виправити? Поки б’є годинник на старій вежі, можливо все – добрі чудеса і зле чаклунство, здійснення недосяжної мрії та крах усіх надій... Тільки б устигнути до дванадцятого удару!

Немає коментарів:

Дописати коментар