Для молодшого шкільного віку

 Абетка зразкової поведінки[Текст] :вірші,оповідання. – Харків: Белкар-книга, 2020. – 80 с.: іл. – (Світ навколо тебе)

Усі батьки хочуть, щоб їхня дитина була ввічливою, чемною, говорила ввічливі слова: «будь ласка», «на добраніч», «дякую». Але для цього ми, батьки, повинні докласти зусиль, адже поведінка нашої дитини відображає нас. Основи етикету, гарні манери та правила поведінки, вміння дружити, правильно поводитись вдома, на вулиці чи під час подорожі до лісу, вміння вести здоровий спосіб життя — усе це допоможе дитині жити у цьому світі. А ще треба навчитися берегти не тільки себе, але й навколишню природу.


  Акули і скати. 50 найвідоміших видів [Текст] : міні-енциклопедія / пер. з англ.
А. Мішта ; ред. С. Єзерницька. - Київ : КМ-БУКС, 2017. - 56 с. : іл.

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів акул і скатів. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя.

Альошичева, А. В. Віслючок Вухань [Текст] : [казка : для дітей дошк. віку] / А. В. Альошичева ; худож. О. В. Борисов. - Харків : Ранок, 2020. - 24 с. : іл. - (Моя казкотерапія)

 Чудові малюнки, виховальний ефект, захоплива казка! Ваша дитина любить підслуховувати чужі бесіди? Не засмучуйтесь! Допомогти позбавитися цієї поганої звички малюкові допоможе герой цієї казки. Варто лише прочитати її разом!  


Альошичева, А. В. Забавки цуценяти [Текст] : [казка : для дітей дошк. віку] / А. В. Альошичева ; худож. М. О. Фоя. - Харків : Ранок, 2018. - 24 с. : іл. - (Моя казкотерапія)

Ваш малюк веселий, грайливий, розумний, але останнім часом ви помічаєте, що понад усе він любить байдикувати? Його не можна залучити до корисних справ? Прочитайте разом з ним цю казку — і, скоріш за все, історія кумедного цуценяти багато чого навчить вашого маленького неробу!Альошичева, А. В. Запаслива білочка [Текст] : [казка : для дітей дошк. віку] / А. В. Альошичева ; худож. В. Ю. Скаканді. - Харків : Ранок, 2020. - 24 с. : іл. - (Моя казкотерапія)

Жадібність — це добре чи погано? Чому настає момент, коли контактний і завжди добрий малюкперетворюється в Жаднюгу з великої літери? І що при цьому робити батькам? Казка вам в допомогу! Маленька білочка робила запаси горішків та жолудів, але николи і ні з ким не ділилася. Тільки одного разу вона змінила свою поведінку… Хочете дізнатися чому? Скоріше ж відкривайте книжку!


Альошичева, А.В. Світ догори ногами [Текст] : [казка : для дітей дошк. віку] / А. В. Альошичева ; худож. О. І. Курдюмова. - Харків : Ранок, 2020. - 24 с. : іл. ; 24 см. - (Моя казкотерапія)

Як цікаво! Уявляєте : ми всі живемо у одному світі, але для кожного він свій, особливий, відмінний від інших. Це дуже корисно знати та розуміти, тоді буде легко спілкуватися із оточуючими та перебувати у гармонії із самим собою.

Аман, С. Пломбір з вишневим сиропом [Текст] / Світлана Аман. – К.: Гамазин, 2019. – 72 с.: іл.

У дитинства безліч мрій та пригод. Воно відважне, неслухняне, допитливе. Летить навздогін літу і новим горизонтам. У дитинства багато смаків: теплого молока, запашного хліба з абрикосовим варенням, або ж найулюбленіший — смак пломбіру з вишневим сиропом... Розгорнувши цю книгу, опиняєшся у затишному та щасливому світі, де діти вчаться любові і дружби, а маленькі звірятка — ба навіть павучок із листочком — долають свої страхи та вирушають у неймовірні подорожі на інші континенти. Короткі й добрі історії цієї збірки потішать і малечу, і дорослих, які зберегли найпрекраснішу пору життя у своєму серці.

Амеліна, В. Хтось, або водяне серце [Текст] / Вікторія Амеліна; худож. Оформ. М. Фої. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 33 с.: іл.

Головний герой цієї книжки – Хтось. І щоб дізнатися, хто ж він насправді, йому доведеться постаратися: навчитися читати, знайти команду однодумців і разом втілювати мрії. Весела і дуже красива історія для найменших про ту задачку, яку їм самим зовсім скоро доведеться вирішувати: хто я і яка моя мрія?

А трапилася ця історія у великому акваріумі, великому й круглому, як наша планета...


Андрусяк, І. Морськосвинський детектив
[Текст] / Іван Андрусяк; худ. А. Майта. – Харків : Віват, 2020. – 96 с.: іл. – (Серія «Мрійники»)

Коли стаються таємничі злочини, усі тварини з довколишніх будинків, ба навіть ті, що живуть на вулиці, неодмінно звертаються до морського свина — детектива Жерара. Однак він знаний ласун, тож береться за справи тільки за умови смачненького гонорару. Разом із Жераром ти дізнаєшся, хто поцупив котячий сніданок, тікатимеш від голодних хижаків, з’ясуєш геть усе про невідоме страшидло, яке лякає добрих тварин, досліджуватимеш темні закапелки й боротимешся зі страхами, а найголовніше — навчишся миттю ловити зловмисників, застосовуючи дедукцію й логіку.

Беренсевич,П. Династія Криворучків[Текст]:повість /Павел Беренсевич;пер.з польської М. Жойа,О.Бомер; худож.Н. Кухарська. – Харків: ВД «Школа»,2021. – 64 с.:іл.

Щодня винахідники всього світу працюють для того, щоб новим поколінням «криворучків» було що ламати. Смартфони, планшети, ноутбуки — знахідка для вправних рученят сьогоднішніх маленьких псувачів. А що і як псували наші батьки, дідусі, прабабці та прадіди? Що винайдуть для наступних «криворучків» науковці та конструктори? Отже, якщо вам уже траплялося щось поламати, розтрощити, роздерти, викривити, порізати, понівечити, втопити, потоптати, розірвати, продірявити, спалити, розібрати або десь щось накалякати — ця книжка саме для вас!  

Бернет, Ф. Г. В очікуванні Різдва [Текст] : історії для затишних вечорів / Ф. Г. Бернет ; пер. з англ. : О. Гладкого, О. Шляхетко. - Львів : Свічадо, 2019. - 104 с

Збірка дитячих повістей знайомить читачів з новими друзями – Джем, принцом Тонконіжкою, принцесою Золотоволоскою, Елізабет, Едіт, з якими вас чекають чудові мандрівки та захопливі історії.

Із Джем ви помандруєте комином – так-так, у дивовижний світ за білою цеглиною, де всім орудує пан С. К. Також потрапите до королівства Стампінгем, де вважають, що більші в людини ноги, то прекраснішою й елегантнішою вона є. Дізнаєтесь, чому Елізабет вважали святою. А насамкінець – про Едіт, яка знайшла спільну мову із крадієм.

Бін Б. Парасолькове дерево [Текст] / Бай Бін; пер.з англ. С.А. Орлова. – Харків : Віват, 2017. – 31 с. : іл.

Дитинство - чарівна пора, коли навіть звичайний парасольку може стати справжнім другом. У маленьких панд Го і Мей був саме такий дорогий серцю парасольку. Як же засмутилися малюки, коли він зламався, а потім і зовсім зник ... Однак дитинство - це ще й час чудес, коли старий поламаний парасольку може раптом прорости, перетворившись на прекрасне парасолькове дерево! ..Борисова, Л. М. Кнопик-переможець [Текст] / Л. М. Борисова; худож. М. В. Ляшок. - Харків : Ранок, 2020. - 24 с. : іл. - (Моя казкотерапія).

Це солодке слово "Перемога"! Як приємно посісти перше місце у змаганнях! Але не треба забувати, що для цього слід багато-багато працювати. І найголовніше! Маленький читач разом з кумедним поросятком Кнопиком нарешті зрозуміє: найбільша перемога - це перемога над самим собою!

Браун М. Тварини, про яких варто дізнатися [Текст]  Унікальні. Дивовижні. Рідкісні  / Мартін Браун ; пер. Т. М. Семенова. – Харків : Віват, 2018. – 48  с. : іл.

Ця книжка – приголомшливий коктейль із фантастичних ілюстрацій і захопливих, сповнених дотепних жартів, історій про дивовижну дику природу, якої ми ніколи не бачили
Ванаселья, Лі.Володимир, князь Київський [Текст] : Графічний роман / Ванаселья, Лі ; Пер. з англ. А.Поритька; Худож. Б.Йованович, К.Шатт. - Книга призначена для дорослої аудіторії. - К. : ІРБІС КОМІКСИ, 2018. - 64 с. : іл.

Ця книга про Володимира Великого (959-1015), сина князя Святослава та внука княгині Ольги. Нам, українцям, дуже важливо знати про його життя та про його час. Зараз ми всі переживаємо за успіх змін, що відбуваються в нашій країні, проходимо через непрості, але важливі реформи, прагнучи долучитися до спільноти передових країн

Вдовиченко, Г. Чорна-чорна курка [Текст] / Галина Вдовиченко; худ. Н. Гайда. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. – 56 с. – (Серія «Ілюстровані історії та казки»)

Нова книжка відомої української письменниці Галини Вдовиченко — авторки популярних дитячих книжок «36 і 6 котів» та «36 і 6 котів-детективів» — про те, що звичайна домашня курка може виявитися геть непересічною птахою! Вигадницею неймовірних історій та нових забав, редакторкою «Чорнокурківського вісника», танцівницею фламенко, мешканкою високого горіха… У неї є крилата мрія і життєвий девіз «Курку з курсу не зіб’єш!». Чорна-чорна курка мріє літати? Не смішіть пташиний двір! Але той, хто над нею сміється, ще просто не знає, що вона вигадає для того, аби стати птахою високого польоту!

Вдовиченко, Г. 36 і 6 котів [Текст] / Галина Вдовиченко; худ. Н. Гайда. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. – 136 с. – (Серія «Ілюстровані історії та казки»)

36 і 6 котів — саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко — оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.

Вздульська, В. Плутон [Текст] / Валентина Вздульська. – Харків: Віват, 2016. – 32 с.: іл. – (Акварель)
Перед вами зворушлива історія про хлопчика Марка, який переживає втрату вірного пса Плутона. Туга не дає дитині помітити зародження нової дружби, але маленька Ванілька своєю життєрадісністю розтоплює серце хлопчика.
Волков, О. Вогняний бог Марранів [Текст] / Олександр Волков; пер. Н. Сидорової; мал. А. Канкави. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2020. – 256 с. – (Серія «Дитячий бестселер»)

Колишній помічник злої відьми Урфін Джюс, якому не вдалося завоювати Чарівну країну з допомогою дерев’яної армії, знову запланував захопити владу та поневолити Чарівну країну, використавши жителів Марранів, які поклонялися вогню. Урфін, назвавшись Вогняним Богом і заручившись підтримкою орла Карфакса, переконав Марранів піти війною на Фіолетову країну та Смарагдове місто. Сміливій дівчинці Енні доведеться допомогти добрим жителям країни перемогти лихого ворога.

Волков ,О. Урфін Джус і його деревяні солдати [Текст] / Олександр Волков; пер. Н. Сидорової; мал. А. Канкави. – Х.: ВД «ШКОЛА», 2018. – 256 с. – (Серія «Дитячий бестселер»)

Книга розповідає про повернення дівчинки Еллі, яка допомагає своїм друзям - Страхопуду, Дроворубові та Сміливому Леву - звільнити Чарівну Країну від підступного завойовника Урфіна Джуса та створеної ним армії дуболомів.

Волков, О. Таємниця покинутого замку [Текст] / Олександр Волков; пер. Н. Сидорової; мал. А. Канкави. – Х.: ВД «ШКОЛА», 2017. – 224 с. – (Серія «Дитячий бестселер»)

Прибульці з далекої Рамерії прилітають на Землю, щоб захопити її. Загарбники приземляються у Чарівній країні, і їхні підступні плани загрожують усьому людству. Тож мешканці Чарівної країни змушені знову шукати допомоги в Енні, Тіма й Фреда Каннінга, хоробрість і кмітливість яких уже не раз рятували казкову країну. Винахідливі друзі не лише звільняють Землю від непроханих "гостей", а й рятують поневолений народ Рамерії.

Волков, О. Чарівник Смарагдового міста [Текст] / Олександр Волков; пер. Н. Косенко; мал. А. Канкави. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2020. – 224 с. – (Серія «Дитячий бестселер»)

Свою мандрівку герої дівчинка Еллі, Страхопуд, Залізний Дроворуб та інші починають з доріжки із жовтої цегли, що веде до великого чарівника, який має допомогти їм подолати власні страхи та виправити різні недоліки (стати сміливим, розумними, винахідливими тощо). На шляху до своєї мрії персонажі книги про пригоди чарівної країни боротимуться з підлостями злої чаклунки та її підданими. Вона складається з трьох розділів, історія цікава й динамічна, текст адаптований для дітей молодшого і середнього шкільного віку, тому й читається швидко і легко.

Волков, О. Жовтий туман[Текст]: казкова повість  / Олександр Волков; пер. Н. Косенко; худож. А. Канкава. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2021. – 256 с. : іл. – (Серія «Дитячий бестселер»)

Книга розповідає про злу чаклунку Арахну, яка наслала на Чарівну країну страшний Жовтий Туман, аби захопити її та скорити собі все живе. Рятувати країну вирушили сміливий хлопчик Тім, дівчинка Енні та моряк Чарлі Блек. Друзі створили залізного велетня Тіллі-Віллі, і весь хоробрий гурт кинувся на боротьбу з Жовтим Туманом та злою чаклункою.

Волков, О. Сім підземних королів [Текст] / Олександр Волков; пер. Н.Сидорова; худож. А. Канкава. – Х.: ВД «ШКОЛА», 2019. – 256 с. : іл. – (Серія «Дитячий бестселер»)

У цій книзі продовжується розповідь про дівчинку Еллі та її друзів. Цього разу вони опиняються в дивовижній печері, потрапляють у неймовірні пригоди і нарешті звільняють рудокопів, мешканців Підземної країни, від влади сімох королів.

Воронько, П. Читаночка[Текст]: Вірші та казки / Платон Воронько, передм. Т.О. Коломівєць, худ. В. М. Решетов, Г. Г. Сокиринська. – 2-ге вид. – Київ: Веселка, 2008. – 95 с.: іл. – (Українській дитині)

Вірші Платона Воронька стали улюбленими для багатьох поколінь юних читачів. Поет весело і дотепно розповідає про дитячі пригоди, про кумедні витівки звірят, лагідно навчає малят бути чемними і добрими, працьовитими і турботливими, плекає в дитячих серцях любов до рідного краю.

Гловінська, А. Для чого потрібні котлети? [Текст] / Аніта Гловінська; пер. з польської І. Котляровської-Фесюк; іл. А. Гловінської. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2017. – 128 с. – (Серія «Нова дитяча книга»)

У Каєтана є друзяки — Іджі, Даміан, Бартек, Кароль Сметана, Толек Болеславський і, звісно, сам Каєтан. У Каєтана є рідні, у його друзяк — теж. Якщо разом збирається так багато завжди готових на ідею хлопців і так багато їхніх близьких, щось буде. Обов’язково. Щось трапиться й гіпотетично, й аксіоматично. Проте ніхто не гарантує веселий кінець, якщо влізти в пригоди: може дійти до трішки-трішки не весело… 

Гловінська, А. Дірка в газеті [Текст] / Аніта Гловінська; пер. з польської І. Котляровської-Фесюк; іл. А. Гловінської. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2018. – 128 с. – (Серія «Нова дитяча книга»)

Коли голова повна шалених ідей, легко потрапити у великі халепи. Каєтан та його друзяки точно це знають. Друга частина захопливої книги «Для чого потрібні котлети?» розповідає про карколомні пригоди шкільної банди шибеників, які ніколи не нудяться. А ще ви дізнаєтеся, чи захищає сирий оселедець від школи? Чому два старі ковпачки можуть призвести до війни? Як за допомогою катапульти навчити людей прибирати після чотириногих? Чи може бабуся стати кулінарною шантажисткою? І що ж таке цікаве можна побачити крізь дірку в газеті?


Гордієнко, Сергій Анатолійович. Країна Дитинство [Текст] : добрі віршики та пісеньки, вірші про природу і тварин / С. А. Гордієнко ; худож. Н. Гордієнко. - Харків : Торнадо, 2008. - 64 с.: іл. - (Вірші для дитячого садка)

Ця книжка родом з Дитинства, країни, яка є в кожному серці. Ласкаві вірші і пісеньки з добрим гумором розповідают  про пори року, про природу, про тварин.

Грехем А. Чаппі [Текст]: Історія про справжню собаку / Аманда Грехем. – Харків : Віват, 2015. – 29 с. : іл.– (Акварель).

Чудова історія із щасливим закінченням про коричневе щеня Чаппі із зоомагазину мадам Крістіни, якого ніхто не хотів купляти із відвідувачів через дворове походження. Кожного дня хлопчики та дівчатка розкуповували інших цуценят, пухнастих милих кроликів, мудрих повзучих змій на удачу, яскравих спритних рибок, канарейок та інших мешканців зоомагазину. Тому Чаппі вирішив, спочатку стати кроленям і жувати морковку, потім змією і плазувати й сичати, далі пірнати як рибка, нявчати як котик, співати як канарейки і навіть квакати як жабеня, - але нікому він не був потрібен. Але одного дня до магазину завітав дідусь із внучкою, - і доля посміхнулася до Чаппі. Гарна книжечка із великими малюнками та доброю казкою розповість маленьким читачам про справжню любов, сімейні цінності та відданість.

Григорук А. І.Несподіваний подарунок [Текст]  : оповідання. / А. І. Григорук. - Харків : Белкар-книга, 2019. -  48 с.: іл. – (Читай сам)

Ця книжка — для дітей, які роблять перші кроки в самостійному читанні художніх творів. До збірки ввійшли оповідання відомого українського поета і прозаїка, заслуженого журналіста України Анатолія Івановича Григорука. Читаючи їх, малята навчаться бути добрими, чесними, працелюбними, охайними, дружелюбними, не ображати менших, поважати старших.

Ґріґор’єв, О. Ґави і роззяви [Текст] / Олег Ґріґор’єв; пер. з рос. Олександра Ірванця. – Київ: Грані-Т, 2008. – 64 с., іл. – (Серія «Дитяча іронічна поезія»)

Афористичність, парадоксальність, елементи абсурду і чорного гумору притаманні цим легко впізнаваним, гострим, яскравим, хвацьким віршам. Їх створив поет, який усе життя «відмовлявся дорослішати» – а тому завжди йшов «проти течії». Недарма його вірші для дітей захоплюють не лише дітей, а й дорослих – адже він умів поглянути на дорослий світ дитячими очима. І впевнився, що в дорослому світі кожен із нас – або «ґава», або «роззява».

Дарувати добро [Текст]: Казки, оповідання  / Упорядник Г.М. Кирпа. – Харків: Белкар-книга, 2018. – 64 с.:іл. – (Веселка)

Нас скрізь оточують люди. Всі вони різні, зі своїм характером, настроєм. Не всі вони добрі і порядні. Є серед них і злі, і жадібні, є ті, що заздрять чужому успіху або багатству, є ледачі, є брехливі. Існує безліч казок і оповідань, де добро бореться зі злом і перемагає його. Одні з кращих творів для дітей на цю тему подані у пропонованій книзі.Демченко, Оксана Юріївна. Кошенята-пірати [Текст] / О. Ю. Демченко ; худож. Н. В. Петрачкова. - Харкі : Ранок, 2020. - 24 с. : іл. - (Моя казкотерапія).

Немає кращого вихователя і психолога, ніж якісна дитяча література! Покоління за поколінням зростали на її чудових зразках. Пропонуємо вам серію книжок, що допоможуть вашій дитині навчитися добру, позбавитися зайвих страхів, шкідливих звичок, розвинути чуйність і доброзичливість. Ці книжки сприяють гармонійному розвиткові маляти.


Демченко, Оксана Юріївна. Найвродливіша корівка [Текст] / О. Ю. Демченко ; худож. Т.О. М’ясникова. - Харкі : Ранок, 2019. - 24 с. : іл. - (Моя казкотерапія).

Немає кращого вихователя і психолога, ніж якісна дитяча література! Покоління за поколінням зростали на її чудових зразках. Пропонуємо вам серію книжок, що допоможуть вашій дитині навчитися добру, позбавитися зайвих страхів, шкідливих звичок, розвинути чуйність і доброзичливість. Ці книжки сприяють гармонійному розвиткові маляти.

Деніелс, Л. Щенячі пригоди[Текст] : Другий цикл. Книга п’ята / Люсі Деніелс; пер. з англ. Аліни Комісарової. – Х.: АССА, 2020. – 128 с. – (Читай та відкривай)

Вчителька драматичного гуртка Амелії та Сема привозить до ветеринарної лікарні «Ковчег» своє щеня із гіпсовою пов’язкою на лапці. Ветеринари знімають гіпс, однак Оскар не стає на лапку. Виявляється йому потрібна тривала реабілітація. У міс Сакс обмаль часу, адже в школі саме йде підготовка до вистави «Чарівник з країни Оз», у якій Амелія отримала головну роль. Чи вистачить дівчинці часу, щоб знайти спосіб допомогти крихітному тер’єрчику? 

Дельпорте, І. Чорні смурфи [Текст] / Іван Дельпорте, Пейо; пер. з фр. – Львів: Видавництво «Ірбіс комікси», 2018. – 64 с.: іл.

Це перший том всесвітньовідомої серії коміксів про смурфиків. Далеко-далеко звідси розташована чарівна країна, де в селищі Смурфидолі, біля річки Смурфки живуть дивовижні маленькі істоти - смурфики. Крім маленького зросту і блакитної шкіри, смурфики відзначаються ще й власною мовою: вони розмовляють по-смурфськи. А ще вони дуже люблять рослину, яка називається «сарсапарель». Смурфики все роблять разом і в усьому слухаються Тата Смурфика. 

Дерманський, С. Прикольні вірші[Текст]: збірка віршів / Сашко Дерманський; худож. С. Медведєва. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2021. – 80 с.: іл. – («Найкращі вірші для дітей»)

Збірку дитячої поезії автор поділив на три групи: «Я під дощиком росту», «Очевидне та неймовірне» і «Як добре кимось бути в світі».Ті віршики легко вчаться, адже лексику, віршовий метр, чіткий ритм малеча сприймає без обтяжень.Твори Сашка Дерманського спонукають вдивлятися у довкілля, шукати цікаве серед повсякденного й ставити питання. Чому, приміром, восьминіг названий восьминогом, а не восьмируком? Чому тритони не важать три тонни? Що становить ідеальний день з життя роботів? 

Домашні улюбленці [Текст] : дитяча ілюстрована енциклопедія / Укладач К.Воронков; переклад Л.Іванець. – Харків : Віват, 2020. – 29 с. : іл.–(Серія «Енциклопедії»)

Енциклопедія "Домашні улюбленці"- незамінний помічник у виборі вірного друга і справжнього члена родини. У кожному розділі цієї книжки читачі з'ясують цікавіші факти про хатніх тварин,про характерні риси найрізноманітніших порід та особливості догляду за ними. Діти і дорослі дістануть багато корисної інформації не лише про собак і котів,а й про кроликів, морських свинок,пташок,рибок,хамеліонів,змій та черепах. Зокрема, читачі знайдуть відповіді на важливі запитання.

Драгун, Ю. Як гарно мати друзів[Текст]: казки, оповідання  / Юлія Драгун. – Київ : ВЦ «Академія», 2019. – 80 с. – (Серія «Читайлики»)

Любиш гарні розповіді про те, як дітки допомагають звірятам, пташкам і рослинам, дружать між собою і люблять свою рідню, – ця книжечка для тебе. Читай її самостійно. З братом чи сестричкою, з татом, мамою, бабусею, дідусем її теж цікаво читати. Читай і рости — як мрієш. Мрії збуваються!

Дюпен, О. Атака Піраньї [Текст] / Олівер Дюпен; пер. з франц. Т.А. Склярової. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 48 с.: іл. – (Серія «Банда Піратів»)

Трійка юних піратів - Томас, Марі та Віллі, - перебуваючи на сусідньому острові, вперше бачать виставу фокусника. Спритність його рук заворожую маленьких героїв, а Віллі-Розумника неабияк вражає. Дорогою додому герої зустрічають у відкритому морі старе судно, на борту якого знаходять залишену піратами дівчинку. Ким виявиться незнайомка, і чи зможе Віллі розгадати найголовніший трюк фокусника?

Дюпен, О. Принц Гула[Текст] / Олівер Дюпен; пер. з франц. Т.А. Склярової. – Харків: Вид-во «Ранок», 2020. – 48 с.: іл. – (Серія «Банда Піратів»)

Одного ранку, відпочиваючи у таборі, Томас, Марі та Віллі почули розпачливий крик прекрасної принцеси, що лунав із сусідньої бухти. У неї з першого погляду закохався Томас Вогняний. Принцеса Габріелла загубила брата, тому Марі Безстрашна разом із друзями вирушають на його пошуки. Чимало небезпек чатують на відважних героїв. Чи зможуть вони подолати усі перешкоди, щоб відгадати загадку острова Кабос, який повсякчас відвідує принц?

Єгорушкіна, К. Історії хоробриків із Горішкових Плавнів [Текст] / Катерина Єгорушкіна; худ. А. Ястремська. – Харків: Віват, 2021. – 112 с.: іл. – (Серія «Розваги для розумахи»)

Горішкові Плавні — то особливе лісове містечко, в якому ростуть найсмачніші у світі горішки. Усі звірі тут живуть у мирі й злагоді. Дорослі невпинно працюють, а діти розважаються й вчаться, захищають один одного й інколи сваряться, випробовують себе на сміливість і що важливо – долають власні страхи. Саме тому їх називають хоробриками і кожна дитина впізнає у одному з героїв себе. Якщо буває так, що дитину щось лякає – темрява, висота, вогонь, лікарі або навіть школа – герої цієї книжки підкажуть, як упоратися зі страхом. Завітайте на гостину до Лісової порадні, поспілкуйтесь із Мудрою совою, попитайте у неї цілющій рецепт сміливості або магічний ліхтарик. Бо саме завдяки таким маленьким хитрощам великі страхи зменшаться або й зникнуть назавжди.

Єнджієвська-Врубель, Р. Вередливий настрій Іполита Собакевича [Текст] / Роксана Єнджієвська-Врубель; пер. з польської І. Тупчанської; іл. Ґ. Ріґаль. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2019. – 40 с.

Вередливішої такси, ніж Іполит Собакевич, годі й шукати. Він то поринає в роздуми, то капризує над мискою, то починає жаліти себе, то... Ох і настрій у цього собаки, хай йому котлета! Нелегко бути його другом. Адже для цього потрібне янгольське терпіння і безмежні запаси спокою. А хто ж їх має? Кіт Алоїз Киціан — вірний друзяка, який миттєво відповість на кожну відчайдушну есемеску, нагодує сарделькою, а ще допоможе відшукати загублений настрій. Мало того — він ладен віддати власну мрію, бо чого ж не зробиш задля дружби!


Зав'язкін О. В. Велика книжка. Акули [Текст]  : для допитливих дітей і дорослих / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. Ю.В. Жиронкіна ]. — Київ : Кристал Бук, 2021. —18 с. : іл.  — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Велика книжка про акул для допитливих дорослих і дітей з великими кольоровими фотоілюстраціями.

 Зав'язкін О. В. Велика книжка. Визначні пам’ятки України [Текст]  : для допитливих дітей і дорослих / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. Ю.В. Жиронкіна ]. — Київ : Кристал Бук, 2019. —18 с. : іл.  — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Архітектурні пам’ятки — одне з духовно-матеріальних надбань нашої нації. Протягом століть фортеці та храми непохитно стояли на варті, боронячи рідну землю від зла. Ця змістовна книжка про визначні пам’ятки У країни буде корисною не лише з пізнавальної, але і з культурно-виховної точки зору. Яскраві фотоілюстрації чудово доповнюють видання.

Зав'язкін, О.В. Велика книжка. Вітрильні судна: фрегати, барки, бригантини [Текст] : для допитливих дорослих і дітей / [О. В. Зав'язкін ; пер. з рос. Д.С. Турбаніст]. - Київ : Кристал Бук, 2021. - 18 с. :  іл. - (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

 Напевно багато хто з нас зачаровувався історіями про піратів і відважних королівських флотів. У цих історіях оживають минулі небезпеки, чути шум морських хвиль і шепіт вітру серед парусів. ..Проте не лише цікаві історії зачаровують людей романтикою пригод. Чи цікавилися ви інколи тим, як насправді працювали фрегати і кораблі 15-17 століть? Ні, ну тоді ця книга для вас.Зав'язкін О. В. Велика книжка. Дикі тварини [Текст]  : для допитливих хлопчиків і дівчаток / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос.  Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2019. —18 с. : іл.  — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Тваринний світ нашої планети надзвичайно різноманітний. Його представники дивують і радують нас. У цій книжці розповідається про диких тварин, їхній зовнішній вигляд, особливості поведінки. Яскраві фотоілюстрації допоможуть дітям краще узнати представників тваринного світу.


Зав'язкін О. В. Велика книжка. Динозаври[Текст]  : для допитливих хлопчиків і дівчаток  /[О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. / Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2017. — 18с. : іл.  — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас).

Давним-давно, коли ще не було людини, на земній кулі жили дивовижні тварини — динозаври. Якими ж вони були?

У цій книжці популярно розповідається про зовнішній вигляд і особливості поведінки динозаврів. Яскраві ілюстрації допоможуть дітям краще узнати тварин, які населяли нашу планету мільйони років тому.

 

Зав'язкін О. В. Велика книжка. Доісторичні тварини [Текст]  : для допитливих хлопчиків і дівчаток / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. Ю.В. Жиронкіна ]. — Київ : Кристал Бук, 2019. —18 с. : іл.  — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Давним-давно на земній кулі жили дивовижні тварини. Якими ж вони були? У цій книжці популярно розповідається про зовнішній вигляд і особливості поведінки давніх представників тваринного світу. Яскраві  ілюстрації  допоможуть дітям краще узнати тварин, які населяли нашу планету мільйони  років тому.

 

Зав'язкін, О.В. Велика книжка. Дракони [Текст] : для допитливих дорослих і дітей / [О. В. Зав'язкін ; пер. з рос. О. В. Зав'язкін]. - Київ : Кристал Бук, 2020. - 18 с. :  іл. - (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Дракони з давніх-давен населяють світ казок і легенд. В усіх куточках Землі живуть історії про вогнедишних чудовиськ, які стережуть скарби і мають таємні знання. У книжці популярно розказано про цих істот, створених силою людської фантазії. Яскраві ілюстрації допоможуть ближче познайомитися з дивовижним світом драконів.

 

Зав'язкін О. В. Велика книжка. Звіроящери [Текст]  : для допитливих хлопчиків і дівчаток / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. Ю.В. Жиронкіна ]. — Київ : Кристал Бук, 2019. —18 с. : іл.  — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Давним-давно, коли ще не було людини, на земній кулі жили дивовижні тварини — звіроящери. Якими ж вони були? У цій книжці популярно розповідається про зовнішній вигляд і особливості поведінки звіроящерів. Яскраві ілюстрації допоможуть дітям краще узнати тварин, які населяли нашу планету мільйони років тому.


Зав'язкін О. В. Велика книжка. Кішки [Текст]: для допитливих хлопчиків і дівчаток / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. / Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2019. — 18 с.: іл. — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Тваринний світ нашої планети надзвичайно різноманітний. Його представники дивують і радують нас. У цій книжці розповідається про кішок, їхній зовнішній вигляд, особливості поведінки. Яскраві фотоілюстрації допоможуть дітям краще узнати чудових домашніх улюбленців.


Зав'язкін О. В. Велика книжка. Мавпи [Текст]: для допитливих хлопчиків і дівчаток / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. / Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2015. — 18 с.: іл. — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Тваринний світ нашої планети надзвичайно різноманітний. Його представники дивують і радують нас,про мавп, їхній зовнішній вигляд, особливості поведінки. Яскраві фотоілюстрації допоможуть дітям краще узнати цих дивовижних тварин.


Зав'язкін О. В. Велика книжка. Маленького українця[Текст]  : для допитливих дорослих і дітей / [Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2021. — 18с. : іл. — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас).

Україна - наша батьківщина. Ми повинні берегти духовні скарби, ща належать нашому народу. У цій книжці розповідається про видатних людей, знакові події та предмети культури, ща складають основу національної самосвідомості українців. Зав'язкін О. В. Велика книжка. Малята тварин  [Текст]  : для допитливих дітей і дорослих / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. Ю.В. Жиронкіна ]. — Київ : Кристал Бук, 2021. —18 с. : іл.  — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Тваринний світ нашої планети надзвичайно різноманітний. Його представники дивують і радують нас. У цій книжці популярно розповідається про малят різних тварин, їх зовнішній вигляд, особливості поведінки.

 


Зав'язкін О. В. Велика книжка. Метелики  [Текст]: для допитливих хлопчиків і дівчаток / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. / Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2019. — 18 с.: іл. — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Тваринний світ нашої планети надзвичайно різноманітний. Його представники дивують і радують нас.
У цій книжці популярно розповідається про метеликів, їх зовнішній вигляд, особливості поведінки. Яскраві фотоілюстрації допоможуть дітям краще узнати чудових представників світу комах.

Зав'язкін, О.В. Велика книжка. Отруйні змії [Текст] : для допитливих дорослих і дітей / [О. В. Зав'язкін ; пер. з рос. Л.О. Орел]. - Київ : Кристал Бук, 2020. - 18 с. :  іл. - (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Книга про отруйних змій, їх зовнішній вигляд, особливості поведінки. Яскраві фотоілюстрації допоможуть дітям запам'ятати цих небезпечних представників тваринного світу.

  

Зав'язкін О. В. Велика книжка. Птахи [Текст]: для допитливих хлопчиків і дівчаток / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. / Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2019. — 18 с.: іл. — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Тваринний світ нашої планети надзвичайно різноманітний. Його представники дивують і радують нас.

У цій книжці популярно розповідається про птахів, їх зовнішній вигляд, особливості поведінки. Яскраві фотоілюстрації допоможуть дітям краще узнати різних пернатих.

Зав'язкін О. В. Велика книжка. Спортивні автомобілі  [Текст]  : для допитливих дітей і дорослих / [О. В. Зав'язкін ;пер. з рос. Ю.В. Жиронкіна ]. — Київ : Кристал Бук, 2021. —18 с. : іл.  — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Ми живемо в світі техніки. Автомобілі займають особливе місце в нашому житті. Швидкість, потужність і краса — ось що приваблює нас у спортивних автомобілях.

У цій книжці з чудовими фотоілюстраціями популярно розказано про автомобілі, які по праву вважаються королями швидкості.

Зав'язкін О. В. Велика книжка. Рослинний світ України[Текст]  / [Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 18с. : іл. — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас).

Рослинний світ України надзвичайно багатий. У нашій країні ростуть прекрасні квіти, трави, дерева. У цій книжці популярно розказано про різноманітні рослини, що представляють вітчизняну флору. Яскраві фото чудово доповнюють видання.

 

Зав'язкін О. В. Велика книжка. Свята моєї України [Текст]  : для маленьких патріотів / [Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 18с. : іл. — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас).

Свята бувають різні — релігійні, державні, професійні. Свято — це радість, щире спілкування, розваги та частування. Усі вони пов’язані з давніми народними традиціями та визначними історичними подіями. До цього ілюстрованого видання ввійшли розповіді про свята і пам’ятні дні, які ми відзначаємо в Україні. Адресовано всім, хто цікавиться вітчизняною культурою та історією.


Зав'язкін О. В. Велика книжка. Українське козацтво [Текст]  : для маленьких патріотів / [Зав'язкін О. В.]. — Київ : Кристал Бук, 2021. — 18с. : іл. — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас).

Козаки — мужні захисники України. Їхній героїзм і сьогодні надихає молоде покоління українців на нові звершення заради слави Батьківщини. Ця яскрава книжка розкаже про козацький побут, звичаї, зброю та амуніцію козаків. Читачі матимуть змогу познайомитись зі славетними козацькими воєначальниками, які відіграли значну роль в історії нашої держави.

Загоровська, Л. Завдання для Бабайка, або Різдвяна плутанина [Текст] / Любов Загоровська; худож. Олена Потьомкіна. – Харків: Віват, 2021. – 64 с.: іл. – (Серія «Мрійники»)

На зимові свята повсякчас трапляються дива, але такого світ іще не бачив! Спочатку святий Миколай не приніс ані подарунків, ані різок дітям з українського містечка, а потім і Санта в Америці все переплутав. Саме час братися за розслідування: хто підлаштував такі капості та чому вони сягнули одразу двох континентів? Разом із героями цієї дотепної різдвяної казки юні читачі шукатимуть таємничого капосника, дізнаються, чому варто вивчати іноземні мови і як за допомогою дружби можна подолати будь-які перешкоди.

Кольб, С. Гоп-гоп, ура! [Текст] / Суза Кольб; пер. з німецької І. Андрієнко-Фрідріх; іл. Н. Дуллек. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2019. – 136 с. – (Серія «Вівсяна банда»)

«Вівсяна банда» — серія кумедних історій про коней і поні. У шостій книзі на фермі Блюмхенгоф з’являються телевізійники. Вони вважають, що Шоко, Кекс і Тоні дуже особливі поні, яких неодмінно треба показати по телевізору. Вівсяна банда у захваті! Та, як на лихо, хазяйка вирішила, що найкращий кандидат для телешоу — це Оле. Проте решта мешканців ферми, а також чотириногі пана Доннергаврика іншої думки. І тут починається шалене змагання. Цікаво, чим усе закінчиться…


Кольб, С. Знайти Тоні [Текст] / Суза Кольб; пер. з німецької І. Андрієнко-Фрідріх; іл. Н. Дуллек. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2019. – 136 с. – (Серія «Вівсяна банда»)

У сьомій книзі героїв очікує несподіванка. Місце біля ясел, де Тоні зазвичай жує своє сіно, порожнє. Та й ніде на фермі не видно гафлінґера! Невже він справді подався на пошуки своїх улюблених гір? Один-однісінький?! Звісно, Шоко, Кекс і пес Бруно одразу натрапляють на слід друга. Але хто б міг подумати, що похід у гори стане такою шаленою пригодою?


Кольб, С. Пірати зі стайні [Текст] / Суза Кольб; пер. з німецької І. Андрієнко-Фрідріх; іл. Н. Дуллек. – Харків : ВД «ШКОЛА», 2019. – 144 с. – (Серія «Вівсяна банда»)

У п’ятій книзі поні Шоко та його друзяки вирушають у довгоочікувану відпустку до рідного Даммбюля — кінської ферми біля Північного моря! Та от халепа: на подвір’ї їх зустрічають не старі друзі, а пихаті новенькі поні — Ганс і Франс, яких Шоко неодмінно має провчити. Прогулянка морем ледь не обернулася справжньою трагедією, а зустріч із велетенським піскожильним чудовиськом не обіцяла нічого доброго. Але для справж¬ніх піратських поні навіть це не проблема. Чи не так?

Кондзелка ,М. Зубси[Текст] : Комікс  / Мар’яна Кондзелка, Любомир Бегай, Світлана Різник. – Львів: Видавництво «Ірбіс Комікси», 2019. – 48 с.: іл.

Зубси - головні герої нашої книги - це дитячі зубки хлопчика Марка та дівчинки Ані. Веселі, дотепні та страшенно балакучі персонажі, які прагнуть розповісти кожному, як їм - часом нелегко - живеться і що треба робити, аби вони завжди були здоровими та блискучими!

У книзі Зубси вступають у запеклу боротьбу із супернегідником - Карієсом та його командою мікробів. Здавалося б, сили нерівні, бо й Марко й Аня часто потурають ворогові своїми повсякденними звичками.

Коти : 50 найпопулярніших порід [Текст] : міні-енциклопедія / пер. з англ. – Київ : Країна мрій, 2020. – 56 с. : іл.

Один із улюблений вид домашніх улюбленців - це кіт. Серія книг "Міні-енциклопедія" присвятили збірник про різновиди милих котиків.Ваша дитина зможе познайомитися завдяки найкращим фотографіям та кольоровому дизайну із породами котів. Маленьким шанувальникам пухнастих муркотливих улюбленців книга стане справжнім подарунком.


Котка,А. Велика книжка. Віруси [Текст]  : для допитливих дітей і дорослих / [Аліна Котка ]. — Київ : Кристал Бук, 2020. —18 с. : іл.  — (Серія "Велика книжка") (Світ навколо нас)

Вірус — підступний і небезпечний ворог, але недарма кажуть: «Хто попереджений, той озброєний». Коли знаєш, що собою являє противник і як він діє, можеш йому успішно протистояти. От чому ми зібрали в нашій книжці інформацію про найпоширеніші віруси та їхні слабкі місця, про шляхи зараження інфекцією і методи боротьби з нею. Барвисті ілюстрації дозволять вам побачити дивовижний світ, мешканці якого в мільйони разів менші за макове зернятко

Кулик, К. 12 місяців або Все про дивовижі року [Текст] / Катерина Кулик; худ. Н. Шерстюк. – Харків: АССА, 2018. – 30 с.: іл. – (Серія «Читай та відкривай»)

Ви чули, як співають калюжі під дощем? Купалися коли-небудь у кульбабовому чи конвалієвому морях? Бачили, як літають мрії? А може, знаєте, як зв’язати теплий шарф із літніх сонячних промінчиків? Разом із героями цієї книги ви навчитеся помічати дивовижне у найменших дрібницях щодня, щомісяця, щороку…


Ландсбергіс, Вітаус В. Мишка Зіта 
[Текст]. – Київ : Грані-Т, 2009. – 120 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Дивна, весела й сповнена мудрості казка про мишку на ім’я Зіта, яка спочатку була дуже несміливою, а потім із другом тарганом Алоїзасом Дзьобкою пережила кілька ризикованих пригод і вчинила не одну благородну справу.


МакДоналд, М. Супермегакласна книжка цікавезних завдань від Джуді Муді [Текст] : щоденник  / Меґан МакДоналд; пер. з англ. Наталії Ясіновської. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2020. – 96 с.

Хочеш утнути щось веселе? То на що ти чекаєш? Розгортай цю мегаприкольну книжку – і починай!

Дізнайся, як пройти крізь папір. Створи настільну гру. Вигадай власну причіпну пісню. А ще – пройди кумедні тести, розгадай загадки і розважайся разом із Джуді Муді!

Малетич, Наталка. Привид, який не міг заснути [Текст]  / Н. Малетич ; іл. Н. Чорної. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020.  — 31 с. : іл.

У покинутому будинку на околиці міста живе собі привид. Він страшенно самотній, оскільки довкола немає людей, яких можна було б навідати увечері. Загасити нічну лампу тому, хто заснув з книжкою, вкрити дитину ковдрочкою. А потім, повернувшись додому, солодко спати цілісінький день. Привид втратив сон, відколи усі його сусіди виселилися. Проте одного разу все змінюється. Адже в будинок-з-привидом переїздить молода сім’я з дівчинкою…

Мельниченко, Т.Чим пахне дитинство [Текст] : оповідання / Т. Мельниченко. – К. : Грані-Т, 2008. – 40с.: іл. – (Сучасна дитяча проза)

Відчуваєш? Повіяло чимось запашним і до болю рідним. Чи то маминими млинцями, чи манною кашею з ванількою, яку так солодко смакувати в дитинстві... Запахи поглинають тебе, беруть у полон спогадів — і раптом відчуваєш, що ти вже зовсім інший. Маленький, безтурботний, у кумедних капцях. Пізнаєш навколишній світ — де нічка ховає зорі й місяць, як народжується новий день, хто малює взимку на вікнах... То чим же так солодко пахне Дитинство?

Міхаліцина, К. Бабусина господа [Текст] / Катерина Міхаліцина; худ. Н. Гайда. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2013. – 48 с. – (Серія «Вірші для дітей»)

Здавалося б, хто живе в бабусиній господі? Звісно, бабуся. А якщо уважно пригледітися, роззирнутися довкола, прислухатися, то виявиться, що тут так багато цікавих мешканців. Тут і ласий до сметанки котик, і збитошні мишенята, і кумедний пес Бровко, і кроленята, каченята, гуси, ластівки, і ще багато іншої живності – тваринок, птахів, комашок, з якими варто подружитися.

Нассар, Д.  Архітектори у світі тварин / Даніель Нассар ; переклад з ісп. Олени Забари ; іл. Хуліо Антоніо Бласко. — Харків : Читаріум, 2017. – 32 с.: іл.

Задовго до того, як люди навчилися будувати собі житло, у природі вже існували неймовірні споруди й талановиті майстри. У цій книзі ви дізнаєтеся про 14 досконалих проектів, здійснених тваринами-архітекторами. Це надихне маленьких читачів та їхніх батьків по-новому, уважніше поглянути на світ архітектури навколо нас — і природної, і людської.

Паньо, К. Полювання на сліпса [Текст] / Катерина Паньо. – К.: Грані-Т, 2009. – 104 с., іл. (Серія «Сучасна дитяча проза»)

Якщо ви коли-небудь знайдете стільця, в якому мешкає маленький Хтось, будьте з ним обережні. Це може виявитися Сліпс, який не лише заморочить вам голову, але й натворить стільки капостей, що хоч ховайся! Мама Лу не зможе приготувати жодної смакоти, а найкращий друг професор Ґлючкінс позбудеться справи цілого свого життя... Утім, не все так погано. Бо навіть Сліпсові, виявляється, найдужче потрібне те, що й будь-якій дитині – матусина любов і ласка! 


Паньо, К. 
Сонечко для мами Лу [Текст]. – К.: Грані-Т, 2008. – 152 с., іл.- (Серія «Сучасна дитяча проза»)

У маленького Лулуки біда – захворіла мама Лу, й тепер сміливий Лулука разом із професором Ґлючкінсом вирушає на пошуки Сонечка для мами. На них чекають надзвичайні пригоди: зустріч із невідомим створінням Фурхом, який не любить довгих слів, жахіття в Імлистому Яру, повного млиць, котрі задурюють голову й розтягують усіх на нитки. Чи вдасться друзям вибратися з туману млиць та дістати Сонечко? Читай та подорожуй разом із Лулукою.

Парашині-Дені, Ж. Історія з діамантом[Текст] / Жюльєтт Парашині-Дені, Олівер Дюпен; пер.з франц. І.Є.Бондаря-Терещенка. – Харків : Вид-во «Ранок», 2020. – 48 с. : іл. – (Серія «Банда Піратів»)

Нова пригодницька історія про Банду піратів – рудоволосого Томаса, ватажка банди та онука старого пірата, його кмітливого сусіда Віллі, сестричку Томаса Бестрашну Марі та піратського папугу Месьє Муді. Юні шукачі пригод мешкають у Бухті піратів біля самісінького океану, а ще батько Томаса збудував їм маленький галеон із великим вітрилом, на якому вони безстрашно подорожують до сусідніх островів. 


Парашині-Дені, Ж. Корабель-привид [Текст] / Жюльєтт Парашині-Дені, Олівер Дюпен; пер.з франц. І.Є.Бондаря-Терещенка. – Харків : Вид-во «Ранок», 2020. – 48 с. : іл. – (Серія «Банда Піратів»)

Чергові пригоди Банди юних піратів – десятирічного ватажка із рудим волоссям Томаса Вогняного, кмітливого розумника Віллі та безстрашної восьмирічної Марі, онуків видатного Великого Джона, що мешкають у Бухті піратів на березі безкрайнього океану та володіють справжнісіньким піратським галеоном «Чорний Дракон». Парашині-Дені ,Ж. На абордаж!
[Текст] / Жюльєтт Парашині-Дені; пер.з франц. Т.А.Склярової. – Харків. : Вид-во «Ранок», 2020. – 48 с. : іл. – (Серія «Банда Піратів»)

Марі, Томас і Віллі, як справжні пірати, знаються на кораблях. Тож і цього разу вони прямують у порт, аби побачити новий  корабель, що ось-ось пристане до їхнього берега. Проте подібне судно вони бачать уперше, та й ще з такою кількістю людей на борту! Намагаючись дізнатися більше, пірати прагнуть будь-що потрапити на корабель, але виявляється, що для них вхід заборонений. Друзі вирішують з'ясувати, що приховує капітан корабля.


Парашині-Дені, Ж. Острів Дракона [Текст] / Жюльєтт Парашині-Дені; пер.з франц. Т.А.Склярової. – Харків. : Вид-во «Ранок», 2020. – 48 с. : іл. – (Серія «Банда Піратів»)

Віллі-Розумник разом зі своїми юними друзями-піратами Марі та Томасом, вирушають на острів Бабунів. Там їх зустрічає родина на чолі з дідусем Легендарним Жаком. Той переконаний, що мандрівники прибули на острів, щоб поцупити його скарб. Та знайти його не вдавалось нікому, навіть самому Жакові, бо старий пірат припустився помилки, креслячи карту місцезнаходження золота. Незважаючи ні на що, герої сповнені надії й, отримавши карту, вирушають на пошуки скарбу до печери, яку охороняє дракон!


Парашині-Дені, Ж. Скарби пірата Моргана [Текст] / Жюльєтт Парашині-Дені, Олівер Дюпен; пер.з франц. І.Є.Бондаря-Терещенка. – Харків : Вид-во «Ранок», 2020. – 48 с. : іл. – (Серія «Банда Піратів»)

Трійко дітлахів – Томас Вогняний, Марі Безстрашна, Віллі-розумник – і їхній вірний супутник папуга месьє Муді обожнюють море і таємниці. На справжньому маленькому кораблі вони часто виходять у море. Життя маленьких піратів сповнене захопливих пригод: то вони натрапили на «Летючого Голландця», то опинилися на безлюдному острові, то повернули власниці найбільший у світі діамант, то вполювали скриньку старого пірата Моргана. На долю малих шукачів пригод випаде чимало випробувань, і зрештою вони дізнаються, що ж дорожче за всі скарби світу.


Парашині-Дені, Ж. Таємничий острів [Текст] / Жюльєтт Парашині-Дені, Олівер Дюпен; пер.з франц. І.Є. Бондаря-Терещенка. – Харків : Вид-во «Ранок», 2020. – 48 с. : іл. – (Серія «Банда Піратів»)

Троє маленьких піратів – Томас, Марі та Віллі-Розумник – на своєму «Чорному Драконі» вирушають у справах до сусіднього острова. Під час шторму їхній корабель виносить на берег безлюдного острова, який насправді виявляється населеним. Насамкінець на маленьких сміливців, як завжди, чекає винагорода – неймовірна зустріч і дарунок на згадку.


Пейо. Космосмурф [Текст] / Пейо; пер. з фр. – Львів: Видавництво «Ірбіс комікси», 2020. – 64 с.: іл.

Один смурфик любив дивитися на небо і мріяти про далекі зорі, аж поки вирішив — годі мріяти! Щоби мрія збулася, треба докласти зусиль! А якщо маєш друзів, вони теж докладуть зусиль, щоби твоя мрія збулася. Протасовицька, Т. В.Собаки : фотоенциклопедія / [Т. В. Протасовицька]. — Київ : Кристал Бук, 2020. — 48 с. : іл.— (Світ навколо нас).

Собаки живуть поряд із людьми протягом багатьох тисячоліть, але навряд чи хтось може стверджувати, що знає все про цих чотириногих істот. Адже у світі налічується близько 500 порід собак, і кожна з них має певні особливості в зовнішності й поведінці. На сторінках цієї книжки ви знайдете описи найвідоміших порід і дізнаєтеся про дивовижні факти з життя їхніх представників. Розміщену у виданні інформацію доповнено кольоровими ілюстраціями, без яких знайомство зі світом чотирилапих друзів людини було б неповним.

Птіцин, Анатолій.Ниточка і Ложкін [Текст] : [для дітей серед. та ст. шк. віку] / А. Птіцин ; худож. М. Ольхова. - К. : Грані-Т, 2009. - 95 с.: іл. - (Серія "Сучасна дитяча проза").

Письменник наполягає, що ця історія не вигадка, а щирісінька правда

З тими звичайними дівчатками, що читають Велику Поважну Книгу, відбувається найбільше всього незвичайного. У Наталочки-Ниточки ранок почався надто вже дивно. Це відчув навіть кіт Коржик, якому щастить неймовірно, адже щонеділі він снідає по сім разів! А капосне дзеркало тут-таки вередувати почало! Ниточка взула дивні жовті черевички та й пішла собі... Проте зовсім не до школи. Іти їй довелося весь час ліворуч, бо встала вона з лівої ноги, а цього правила в жодному разі не можна порушувати. Аж тут раптом звідкілясь узявся дивний хлопчик Ложкін, який знає напевне, що на зворотному боці Місяця така нудьга!


Ран, Ю. Чарівні історії про фей [Текст]  / Юліта Ран. – Харків: Видавництво «Ранок», 2020. -  32 с.: іл. – (Чарівні історії)

«Дінь-дон, дінь-дан, дінь-дінь!» — лунає з лісу. Це співають феї — крихітні створіння в різнобарвних платтячках, з прозорими крильцями за спиною. Увесь день феї літають, сміються, танцюють у повітрі й обсипають одна одну чарівним золотавим пилком. І світ навколо стає добрішим Але якось у феї Золотої Намистинки зник увесь пилок і крихітка не змогла літати. Як же допомогти бідолашній? Усі феї терміново збираються на раду 

Ран, Ю. Чарівні історії про лицарів [Текст]  / Юліта Ран. – Харків: Видавництво «Ранок», 2021. -  32 с.: іл. – (Чарівні історії)

Кожен хлопчик уявляє себе лицарем. Коли вирушає з класом у похід. Коли спритно набирає воду у свої пістолети. Коли охороняє фортецю у сторожевій вежі (яка вправно маскується під гірку у дворі). Коли готує смаколик для мами разом із лицарем-татом. І кожен хлопчисько мріє здійснити подвиг! Нехай навіть цим подвигом стане гречана каша на сніданок, яку лицар терпіти не може…


Ран, Ю. Чарівні історії про козаків[Текст]  / Юліта Ран. – Харків: Видавництво «Ранок», 2021. -  32 с.: іл. – (Чарівні історії)

Жили собі троє козаків: Іван, Андрійко та Свят. Книги читали та в солдатиків грали. А про що мріє кожен козак? Звичайно, боротися з ворогами і перемагати їх! Але битви — вони не тільки на полі бою. Справжній козак слабкому завжди допоможе, повз чужої біди не пройде. Але поки козаки все це зрозуміли, довелося їм пройти через справжні випробування...

Ран, Ю. Чарівні історії про принцес[Текст]  / Юліта Ран.  – Харків: Видавництво «Ранок», 2021. -  32 с.: іл. – (Чарівні історії)

В одній чарівній країні живуть гарні принцеси. У кожної з них є тато-король і мама-королева. А ще є свій особистий палац, і сад, і поні, і навіть золотий птах у клітці. Як і будь-яка маленька дівчинка, кожна принцеса особлива. Одній подобаються персики, іншій — полуничне варення. Леонтія дружить із Дощиком, а Мірінда зустріла Людвіга з Країни принців. Маленька Літунія обожнює казки й одного дня сама почала складати чарівні історії і записувати їх у власну книгу…


Романишин, Романа.Війна, що змінила Рондо [Текст] / текст та іл.: Романа Романишин та Андрій Лесів. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 30 с. : іл.

«Війна, що змінила Рондо» – це книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. А ще ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й зі собою) про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.

 Стілтон, Джеронімо.Врятувати Олімпійські Ігри [Текст] : [комікси : з іст. фактами : для дітей та дорослих] / Джеронімо Стілтон ; [іл. Ф. Сальфо ; ред. П. Пурічеллі ; сценарій Л. Фавіа ; авт. ідеї Е. Дамі ; пер. та адаптація тексту: А. Поритко, М. Войцеховський]. - [Львів] : Ірбіс Комікси, 2018. - 48 с. : іл. - (Всесвітньовідомий комікс) (Джеронімо Стілтон ; кн. 7)

Джеренімо Стілтон-редактор газети "Гризун", найвідомішого видання на Мишачому острові. На дозвіллі він любить розповідати веселі історії. У цій історії він стикається зі своїми найзапеклішими ворогами-котами-піратами, які відкрили спосіб подорожувати в минуле, щоб змінювати історію... Джеронімо Стілтону доводиться взяти участь у визначному змаганні з Котордоном III Котолонським, правителем котів-піратів! Чи вдасться Джеронімо та його друзям Патті, Бенджаміну, Трапу і Брюсу не дати котам-піратам змінити результати перших у новітній історії Олімпійських Ігор, що відбулись у 1896 році? Чи все ж його закляті вороги нарешті зуміють здобути таку жадану перемогу?

Стілтон, Дж. Найшвидший потяг на Дикому Заході [Текст] / Джеронімо Стілтон; пер. з іт. – Львів: Видавництво «Ірбіс Комікси», 2020. – 48 с.: іл.

Цього разу коти-пірати вирушили у 1869 рік у Сполучені Штати Америки, у часи здійснення одного з найграндіозніших проєктів XIX століття — побудови Трансконтинентальної залізничної магістралі, яка з’єднала східне та західне узбережжя країни. Та у котів-піратів свої плани — будь-якою ціною зашкодити будівництву залізниці. Проте команда рятівників історії на чолі з Джеронімо Стілтоном знову стане на заваді злим намірам котів-піратів та допоможе зберегти історію такою, якою ми її знаємо! Пригода триває...

Стрековська-Заремба, М. Канікули з коровою, танком і злодієм [Текст] / Малгожата Стрековська-Заремба; пер. з польської І. Котлярської-Фесюк; іл. Йоанни Заґнер-Колат. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2017. – 128 с. – (Серія «Нова дитяча книга»)

Двоє найкращих друзів, Куба і Войтек, докладають усіх зусиль, аби не провести канікули в селі. Та всі їхні старання марні - і нарешті наші герої переживають багато кумедних, незвичайних і шалених пригод. А крім того, "Канікули з коровою, танком і злодієм" - це історія про дуже важливі речі: про слухняність та пустощі, про страх і сміливість, про щиру дружбу, а також про "оту Аську, яку любити не можна, а все ж любити потрібно".

Сухомлинський, В. Бути людиною[Текст]: Оповідання, казки.  – Харків: Белкар-книга, 2019. – 64 с.: іл. – (Веселка)

Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях... Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре, писав Василь Сухомлинський.
Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших.

Сухомлинський В. Кращі казки та оповідання. [Текст] – Харків:Белкар-книга, 2020. – 80 с.: іл. – (Світ казки)

«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях… Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», - писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський.

Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших.


Сухомлинський В. Майже чарівна розмова[Текст]: Оповідання, казки.
 – Харків: Белкар-книга, 2020. – 64 с.: іл. – (Веселка)

«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях… Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», — писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський.

Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше — людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважити старших, захищати менших.

Сухомлинський, В. Щоб ти став кращим[Текст]: Казки та оповідання / Василь Сухомлинський. – Х.: Белкар-книга, 2020. – 80 с.: іл. – (Світ казки)

«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях... Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», — писав Василь Сухомлинський. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше — людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших.

Татуся , Бо.Пригоди Крутелика, або Звідки прийшов перший велоипед [Текст] / БО Татуся. – Харків: Видавництво «Віват», 2021. – 48 с.: іл. – (Серія «Казки для маленьких чомучок»)

Книжка Татусі Бо — це весела й пізнавальна мандрівка, з якої малюки дізнаються всі таємниці велосипедів: звідки вони з’явилися, які бувають, що за секретний механізм спричинює їх рух і навіть те, який вигляд вони мали понад сто років тому. Разом із Мишком і велосипедиком Крутеликом діти запам’ятають правила руху й заходи безпеки, яких треба дотримуватись повсякчас, і неодмінно забажають здійснити власну велоподорож.

Тріус, Енджі. Лікарі у світі тварин [Текст] / Енджі Тріус, Марк Дюран ; худож. Хуліо Антоніо Бласко ; з ісп. пер. Олена Забара ; наук. ред. Олесь Ільченко. - Харків : Читаріум, 2017. - 32 с. :  іл.

Що роблять дикі тварини, коли хворіють? На відміну від домашніх улюбленців, вони не можуть відвідати ветеринара. Зате вміють запобігати хворобам та лікувати самих себе за допомогою листя, коріння, насіння, мінералів. А ще вони мають доступ до найбільшої у світі аптеки — природи.

Ця книжка розповідає 14 дивовижних історій про те,як дикі тварини застосовують особливі ліки й самі здогадуються, з чого їх приготувати. 

Турбаніст, Д.  Паровози, тепловози, електровози від А до Я [Текст] :в
елика енциклопедія. / Дмитро Турбаніст. – Київ: ПП «КРИСТАЛ БУК», 2018. – 160 с.: іл.
Залізничний транспорт скоро святкуватиме свою двохсоту річницю. За ці роки локомотиви стали швидшими та потужнішими, а залізничні колії протяглися на багато тисяч кілометрів. Завдяки титанічній праці кількох поколінь винахідників та інженерів було створено унікальні за своєю технічною досконалістю паровози, тепловози, електровози. Ця енциклопедія познайомить читачів із локомотивами різних типів від початку XIX ст. до сьогодні.

Шульжик ,В. Невловимий Фунтик[Текст]: казка  / Валерій Шульжик; переклад з рос. Н. Косенко; худож. Ю. Якунін. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2021. – 48 с.: іл. – (Серія «Пригоди Фунтика»)

Казка про поросятко Фунтика, якому стало соромно обманювати дітей і він втік від пані Беладонни, своєї хазяйки. У лісі він зустрів доброго фокусника Мокуса, який запросив Фунтика до свого цирку. Пригоди поросяти продовжуються...

Шульжик, В. Фунтик і там і сям[Текст]: казка [Текст/ Валерій Шульжик; переклад з рос. Н. Косенко; худож. Ю. Якунін. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2021. – 48 с.: іл. – (Серія «Пригоди Фунтика»)

Третя частина присвячена головній антагоністці історії — пані Беладонні. Сталося жахливе! Жіночка загубила свій мільйон! І не будь-де, а на смітнику. Ну як загубила… та бомба, що призначалася Фунтикові, вибухнула й знищила гроші нещасної дами. Як виявиться згодом, лише половину. Проте, свою головну мету — спіймати поросятка — вона так і не полишила. Винахідлива бізнесвумен вирішила заробити грошей на своїй поразці: спершу вона викупила звалище і пускала за гроші охочих отримати п’ять відсотків за знайдений мільйон, а потім продала цю ділянку на аукціоні. І поки незламна Беладонна виношує чергові плани зі збагачення, Фунтика навчають цирковій термінології та життєвим хитрощам його вірні друзі бегемот Шоколад, сирота Тріоліна, мавпенятко Бамбіно й дядечко Мокус.

Шульжик, В. Фунтик і вусата тітка[Текст]: казка  / Валерій Шульжик; переклад з рос. Н. Косенко; худож. Ю. Якунін. – Харків: ВД «ШКОЛА», 2021. – 48 с.: іл. – (Серія «Пригоди Фунтика»)

Поросятко Фунтик разом із цирковим артистом Мокусом, куплетистом Бамбіно й бегемотом Шоколадом потрапляють у пастку підступної Беладонни. Спочатку вона вдає із себе працівника бензозаправки, пригощає циркачів яблучним джемом, кавою, кашею, зваблює можливістю відпочити на ігровому майданчику. Але через власну помилку випиває снодійне, що призначалося Мокусу. Друзям не лишається нічого іншого, як везти заправника до готелю «Три дороги», де на них чекає хитрий хазяїн закладу — друг Беладонни пан Дурилло.

Немає коментарів:

Дописати коментар