Книги про все і для всіх

 

Айнвольт, Ілона. Читати заборонено! (Майже) таємний посібник / І. Айнвольт, К. Фьорінґер ; пер. з нім. Олександри Григоренко. – Чернівці : Книги-XXI, 2019. – 118с. : іл

Ця книжка про підлітків. Точніше, про те, що відбувається з тілом, коли воно «росте в усі боки», про нові відчуття, які виникають під час пубертату, про силу-силенну нових запитань, думок і проблем. А ще про те – і це надзвичайно важливо! – як говорити про все це відверто і як знаходити чесні відповіді на всі запитання.

Аллен Д. Getting Things Done , або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі : поради для підлітків / Д. Аллен, М. Вільямс, М. Воллес ; пер. М. Восковнюк. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 288 с. : іл. 

Цей посібник стане в пригоді підліткам, які хочуть творити плідне й ефективне майбутнє. Відкрий для себе потужні методи досягнення успіху в школі, на позакласних заняттях та в повсякденному житті, завдяки яким ти не відчуватимеш стресу. Книжка «Getting Thing Done. Мистецтво продуктивності без стресу!» розійшлася мільйонними накладами та стала однією з найвпливовіших книжок про бізнес своєї епохи й вершиною особистої організації. «Getting Thing Done, або Як навчитися контролювати власне життя у мінливому світі. Поради для підлітків» пропонує свіжий погляд на класичний текст Девіда Аллена, адаптуючи його для молодого покоління. Ця нова книжка покликана допомогти підліткам у всьому світі витримувати неймовірний тягар зайвої інформації, яка щодня вривається у їхнє життя, надавши набір інструментів для зниження стресу та концентрації уваги. Водночас у них зросте прагнення до креативу, впевненість у собі, що даватиме радість від досягнень.Арнольд, Нік. Інструменти, роботизація і безліч ґаджетів / Н. Арнольд ; худож. Христина Бачиньскі. – Харків : Талант, 2020. – 80с. : іл. – (Серія "КВЕСТ STEM")

Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.

Арнольд, Нік. Фантастичні сили і неймовірні машини / Н. Арнольд ; худож. Христина Бачиньскі. – Харків : Талант, 2020. – 80с. : іл. – (Серія "КВЕСТ STEM")

Вражаючі наукові факти і понад 30 цікавих експериментів! Разом із командою STEM — вченими та їхніми роботами-помічниками — ти спроєктуєш різні машини та механізми. Довідаєшся, як зробити реактивну ракету, як працює гідротехніка, як конструюють летючі потяги, в чому секрет парових двигунів… А ще про те, в чому полягає робота інженерів-екологів і як захищати довкілля.

Аткінсон, Стюарт. Котячий путівник нічним небом / С. Аткінсон ; пер. з англ. Г. Яновської. – Харків : Жорж, 2019. – 64с. : іл.                                                                                Щоночі небо відкриває нам безмежний простір для незабутніх подорожей. Проте в міріадах його мерехтливих зір так легко загубитися! Цей путівник стане в пригоді майбутнім дослідникам зоряного неба і всім, хто не байдужий до його загадкової краси. Він підкаже, коли і де краще спостерігати за зорями, як розпізнати відомі сузір'я і відрізнити зорю від планети, познайомить із нашою Сонячною системою і найвіддаленішими галактиками. На сторінках путівника досвідчений гід, кішка Феліція, проведе справжній курс юного звіздаря, дасть корисні поради і розповість багато цікавих наукових фактів та легенд про Всесвіт.

Афонін, М. Є. Світ навколо нас. Змії / М. Є. Афонін ; пер. із рос. Турбаніст Д. С. – Київ : Кристал Бук, 2019. – 48с. : іл. Турбан. – (Серія "Світ навколо нас. Фотоенциклопедія")

Змії можуть викликати відразу, жахати або, навпаки, зачаровувати, однак навряд чи є люди, яких ці плазуни залишають байдужими. Цим рептиліям притаманна особлива магнетична краса, що змушує мимоволі захоплюватися ними.

Ви зможете самі в цьому переконатися, розгорнувши  книжку, у якій зібрано ілюстрації_зображення найяскравіших представників виду. Коротка інформація, що доповнює фото, допоможе дізнатися більше про спосіб життя змій. Книжку адресовано допитливим юним читачам.

Афонін, М. Є. Світ навколо нас. Мікросвіт / М. Є. Афонін ; пер. з рос., іл. Д. С. Турбаніст. – Київ : Кристал Бук, 2019. – 48с. : іл. – (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія)

Світ навколо нас здається таким знайомим і звичним, але варто поглянути на нього під мікроскопом або через об'єктив фотокамери, як він разюче змінюється. Ми пропонуємо знайти незвичайне у звичайних речах і побачити красу там, де її, здавалося б, не може бути. Якісні яскраві ілюстрації допоможуть вам поглянути на світ очима фото-художників, що захоплюються макрозйомкою

Барзотті, Іларія. Усе, що треба знати про науку і транспорт / І. Барзотті. – Харків : Віват, 2020. – 95с. : іл. – (Серія "Енциклопедії"). 

Мандруючи сторінками цієї корисної енциклопедії, молодші школярі дізнаються про визначні наукові відкриття, історію і передумови створення технологій, які нині панують у нашому світі. Як з’явилася електрика, коли виникла перша камера, хто створив телефон і на якому транспорті люди подорожують повітряними, морськими, суходільними та космічними шляхами — ці захопливі факти про науку і транспорт відкриють дітям світ геніальних технічних досягнень. Книжка допоможе розвинути пам’ять, увагу й критичне мислення, що стане у пригоді маленьким розумникам під час навчання у школі.

Барфілд, Майк. Елементарно! Науковий детектив / М. Барфілд ; пер. з англ. Г. Яновської ; худ. Л. Гамфрі. – Харків : Жорж, 2020. – 64с. – (Час із книгою). 

Найлегший і найцікавіший спосіб ознайомитися із Періодичною системою Менделєєва — долучитися до розслідування наукового детектива Шерлока Хімса. Разом ви знайдете і розпізнаєте всі 92 елементи-«злочинці», з яких складається цілий Всесвіт, проведете цікавезні хімічні досліди і дізнаєтеся багато дивовижних фактів про видатних учених.Фішки книги: - книга у цікавий доступний спосіб знайомить із таблицею Менделєєва, розглядаючи окремо кожен елемент; - автор наводить приклади і пропонує різноманітні досліди, які можна провести в домашніх умовах; - більше не потрібно зазубрювати нудні біографії видатних хіміків, бо цікаві факти з їхнього життя можна прочитати у дотепному форматі коміксів; - інформація подана з гумором, що допомагає дитині легше засвоювати матеріал.

Баттерфілд, Мойра. Запрошуємо до нашого світу : як живуть діти в різних краях / М. Баттерфілд, Г. Лінас ; пер. з англ. Р. А. Трифонов ; іл. Г. Лінас. – Харків : Ранок, 2020. – 64с. : іл. 

Як вітаються? Чим снідають? І що роблять, коли випадає зуб, діти з усіх куточків Землі? Від громадян величезних країн до крихітних африканських племен — усі ми їмо, вдягаємося, граємося та віримо в прикмети. «Запрошуємо до нашого світу» здатна надихнути дитину вивчати мови, подорожувати, шукати друзів серед представників інших культур, і, найголовніше, — допоможе відчути себе частинкою великого та різноманітного світу, у якому люди ставляться одне до одного з допитливістю та симпатією.

Бію, Жан-Мішель. 50 дотепних запитань про лицарів / Ж. Бію ; пер. з франц. О.Л. Соколової. – Харків : Віват, 2018. – 48с. : іл. Міґеля. – (50 дотепних запитань). 

Чи носили лицарі бронежилети? Чи полюбляв суп Ґодфруа де Бульйон? Чи мали лицарі гармати?

Перед вами 50 запитань про світ лицарів, до того ж одне незвичніше за інше! Запитання, ясна річ, трохи дивні, однак відповіді на них цілком серйозні, і вони допоможуть вам стати експертами в темі Середньовіччя, лицарів та за?мків. Ви дізнаєтеся багато нового про найвідоміших лицарів, видатні замки, лицарський кодекс честі, найнеймовірніші поєдинки і найруйнівнішу зброю... Усі тексти супроводжуються кумедними малюнками та чудовими реалістичними ілюстраціями.

Бію, Жан-Мішель. 50 дотепних запитань про піратів / Ж. Бію ; пер. з фр. О.Л. Соколової. – Харків : Віват, 2018. – 48с. : іл. Ксавьє. – (50 дотепних запитань). 

Чи можна поїхати на канікули на Острів скарбів? Чи міг «Летючий голландець» насправді літати? Чи треба було проявляти жорстокість, щоб домогтися поваги? Чи був у піратів GPS-навігатор? Перед вами – 50 питань про світ піратів, до того ж одне незвичніше за інше! Запитання трохи дивні, зате відповіді на них цілком серйозні, і вони допоможуть дізнатися все про піратів, корсарів і флібустьєрів. Ви довідаєтеся багато нового про найвідоміших піратів та їхні прапори, про жорстокі покарання і, звісно, про легендарні судна і скарби, які ще й досі можна відшукати... Усі тексти супроводжуються веселими малюнками й чудовими реалістичними ілюстраціями.

Брілланте Дж. Усе про динозаврів : енциклопедія / Дж. Брілланте, А. Чесса. – Харків : Віват, 2020. – 144 с. : іл. 

Із цією книжкою діти здійснять мандрівку в часі та дізнаються багато найсучасніших відомостей про динозаврів: чим харчувалися, як пересувалися, полювали й захищалися, а також хто жив обіч із ними. Енциклопедія допоможе маленьким читачам дізнатись усе найцікавіше про доісторичних рептилій, розвинути пам`ять, а також поповнити словниковий запас.

Б'єрк, Кристина. Ліннея в саду художника [Текст ] / Кристина Б'єрк. – Харків, Крокус, 2019. - 49 с.                                                 Героїня книжки - маленька дівчинка Ліннея разом із своїм другом садівником Блюмквістом вирушає у дивовижну мандрівку – на батьківщину знаменитого Клода Моне. Побувають вони у музеї художника, постоять на японському місточку, на власні очі побачать лілеї, що їх він так любив малювати, садибу, сад, будинок Моне.

Бітті, Роб. Дивовижна наука / Р. Бітті ; пер. з англ. Т. Кузьменко ; іл. Сема Піта. – Київ : Книголав, 2019. – 96с. – (Дитяча полиця)                                                                   Видання покаже дитині, як зі звичайними предметами можна зробити фантастичні речі. Самотужки викликати дощ, приготувати їжу в сонячній пічці, зробити морозиво за допомогою солі чи змайструвати водяне колесо – це лише маленька частина із 70 цікавих рецептів, які є у "Дивовижній науці". Книжка розкриє та покаже властивості таких речовин, як вода, повітря, сіль, цукор, а також десятків інших предметів, які легко знайти вдома. Завдяки великій кількості експериментів, дитина вивчатиме хімію, фізику, біологію та конструювання

Бреніф`є О. Що таке свобода? : дослідження / О. Бреніф`є ; худож. Ф. Ребена. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – 96 с. : іл. 

Усі прагнуть свободи, але не кожен до кінця розуміє, що це таке. Книжка французького філософа-практика Оскара Бреніф`є допоможе батькам і дітям поговорити про свободу й обмеження так, щоб кожен почувався вільним у своєму виборі. Оскар Бреніф`є – революціонер у галузі освіти, який пропонує дорослим не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати в них здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно. У його книжках багато запитань – вони спонукають відмовитися від шаблонних відповідей, дозволяють бачити різноманіття світу, не боятися думати інакше. Влучні запитання не лише розвивають мислення, а й учать чути інших, допомагають батькам і дітям порозумітися.

У книжках серії «Мистецтво мислити» до кожного запитання автор пропонує не одну, а кілька відповідей. Деякі очевидні, деякі загадкові, деякі дивні, а деякі просто спантеличують. І кожна породжує нові запитання, адже роздуми – це шлях без кінця.

Бреніф`є О Що таке взаємини? : дослідження / О. Бреніф`є ; худож. Ф. Беналья. – Київ : ДУХ І ЛІТЕРА, 2019. – 96 с. : іл .

Світ людських взаємин складний і неоднозначний. Відчути своє місце в ньому допоможуть запитання з книжки «Що таке взаємини?». Оскар Бреніф`є – революціонер у галузі освіти, який пропонує дорослим не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати в них здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно. У його книжках багато запитань – вони спонукають відмовитися від шаблонних відповідей, дозволяють бачити різноманіття світу, не боятися думати інакше. Влучні запитання не лише розвивають мислення, а й учать чути інших, допомагають батькам і дітям порозумітися. У книжках серії «Мистецтво мислити» до кожного запитання автор пропонує не одну, а кілька відповідей. Деякі очевидні, деякі загадкові, деякі дивні, а деякі просто спантеличують. І кожна породжує нові запитання, адже роздуми – це шлях без кінця.

Булаховський, Кирило. Розповіді про тварин та їх назви : наук.-попул. вид. / К. Булаховський, М. Гаврилюк. – Львів : Література та мистецтво, 2020. – 272 с. 

Скільки ніг у восьминога, чи існують комахи-відьми, у яких комах ідеальна талія, хто такий монстр з дев`ятьма очима, які рептилії плачуть гіркими сльозами за своїми жертвами, чи реальний птах із країни чудес, у якого звіра заборонена назва – про все це та багато іншого ти прочитаєш на сторінках цієї цікавої та захопливої книги.


Велика книга "Чому"? / пер. з англ. – Київ : Рідна Мова, 2020. – 496с. – (Серія "Енциклопедія для допитливих")

Ця книжка для дітей, які вже досягли віку «чомусиків». Вони ставлять запитання про все на світі, й задовольнити дитячу цікавість непросто.

У цій енциклопедії юний читач знайде відповіді на багато своїх запитань — про таємниці природи і стародавні цивілізації, про історичні події та знамениті постаті, про тваринний і рослинний світ і про місце людини у Всесвіті та на Землі. Видання щедро ілюстроване і стане настільною книжкою для школярів.

Завдяки книжкам серії «Енциклопедія для допитливих» дитина стане маленьким інтелектуалом.


Великі та унікальні
 географічні відкриття / уклад. М. В. Зінкевич. – Тернопіль : Астон, 2020. – 232 с. : іл. 

У даній книзі вміщено відомості про унікальні географічні об`єкти і процеси та розповіді про визначні географічні відкриття. В ній йдеться про географію як науку, результати досліджень, досягнення, відкриття, проблеми, гіпотези і напрямки майбутніх географічних досліджень.

Вздульська, В. Українські диковиська
 [ Текст] / Валя Вздульська ; іл. М. Фої. — Київ : Портал, 2020. — 63 с. : іл.

У давні-предавні часи в майбутній Одесі жили страуси, а в майбутньому Києві - крокодили. Не вірите? Упродовж тисячоліття змінився клімат і ландшафт. Різні біологічні види відображаються, виділяються, переміщуються і вимирають. Ця книжка розповідь про десятки доісторичних тварин, які живуть на території сучасної України.

Вздульська, В. Генрі Форд[Текст]  / Валентина Вздульська. — Київ : Агенція "ІРІО", 2020. — 125 с. : іл. — (Серія "Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей").

Біографія Генрі Форда познайомить з людиною, яка знала, чого прагне, й вміла за це боротися! Форд був цікавою, мужньою, сміливою особистістю. Він присвятив життя своїй пристрасті – створенню першокласних авто, які стали доступні для більшості. Генрі Форд рішуче йшов до своїх цілей, ризикував, починав спочатку і перемагав.

Величко, І. Шахова абетка  [Текст] / Іван Величко ; худож. обкл. М. Шутурма. — Львів : Апріорі, 2020. — 63 с. : іл.

Шахи - одна з найпопулярніших настільних ігор у світі. Запропонований посібник допоможе дитині максимально легко і швидко освоїтися у світі шахів. Крім того, книга містить багато ілюстрованого матеріалу для практичних занять.Вітні, Девід. Програмування для дітей. HTML, CSS тa JavaScript : посібник / Д. Вітні ; ред. О. С. Кандиба ; пер. Я. О. Головченко. – Харків : Віват, 2019. – 208 с. 

Майстерний гід із програмування для початківців. Із ним ти створиш власний сайт, прикладну програму та гру, розів`єш реальні навички майбутнього програміста.

Вчись, виконуючи крок за кроком докладні інструкції до шістьох карколомних місій. А потім перевір свої знання й навички, створивши власний проект.

Вітте, К. Посібник з виживання для дівчат[Текст ] : про тіло, школу, кохання й інші труднощі підліткового віку / К. Вітте разом із Кростін ; пер. з англ. Н. Сліпенко. – Київ : Книголав, 2020. – 256 с. – (Дитяча полиця).

 Дівчатка Читачі зможуть дізнатисяяк дорослішають дівчатка-підліткищо відбувається з емоціями в цей періодяк можуть змінюватися стосунки з однолітками та батькамиКрім того, авторка не лишила поза увагою питання безпечного користування інтернетом, питання перших стосунків та першої роботи.

Вуд, Аманда. Світ природи. Візуальна збірка див природи : наук.-попул. вид. / А. Вуд, М. Джоллі ; пер. з англ. М. Пухлій ; худож. О. Дейві. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 112 с. : іл. 

За мільйони років із часу появи життя на Землі всі тварини й рослини у процесі еволюції набули такого вигляду, поведінки та способу розмноження, які дають їм найкращі шанси на виживання: кожен листок кожного дерева, кожне пташине перо створене саме для певної мети, а також для гармонійної взаємодії з відповідним середовищем. І ця книжка покликана допомогти вам дослідити та зрозуміти цю взаємодію, а також оцінити надзвичайну винахідливість і гнучкість світу природи.

Галліган К. ЇЇ історія. 50 жінок та дівчат, які змінили світ : наук.- попул. вид. / К. Галліган ; пер. з англ. О. Григорович ; худож. С. Волш. – Харків : Ранок, 2019. – 112 с. : іл. 

Реальні історії п`ятдесяти жінок та дівчат, які не побоялися кинути виклик цілому світові. Правительки, лідерки думок, мисткині, науковиці, правозахисниці… Чиїсь імена ви чули неодноразово, про інші – дізнаєтеся вперше. Але кожна історія однаково вражає та надихає. Жінки здавна творили історію пліч-о-пліч з чоловіками. І ця книга зайвий раз переконує в цьому.


Гапченко, Андрій Володимирович. Найнебезпечніші істоти планети / А. В. Гапченко. – Харків : Юнісофт, 2018. – 96с. : іл. – (Енциклопедія для допитливих).

Чи знаєте ви, що улюблені морські сувеніри — шматочки коралів — насправді є живими істотами? А доводилося вам чути про папуг, які живуть під водою, і розважають їх справжнісінькі клоуни? Звичайно, це риби — найкрасивіші істоти у світі. Наша книга розповість вам про багатьох мешканців темних глибин і водної поверхні — сучасних і тих, хто з'явилися на Землі мільярди років тому. Ви дізнаєтесь, чому камбала плаває на одному боці, якої акули не варто боятися і ще відкриєте для себе багато-багато таємниць


Гапченко, Андрій Володимирович. Тварини - винахідники і будівельники / А. В. Гапченко. – Харків : Юнісо, 2018. – 96с. : іл. – (Енциклопедія для допитливих).

Зводячи архітектурні споруди, людина змінила вигляд планети. Тварини не меншою мірою впливають на природний ландшафт, щоправда, ми не завжди помічаємо результат їхньої діяльності.Чимало тварин будують собі житла, але більшість цих споруд майже непомітні серед заростей, каміння або під землею. Через те не можна по-справжньому оцінити діяльність «великих зодчих», чиї творіння часом набагато досконаліші від людських.
 

Гауеншильд, Л. Цілком дівчачі штукенції / Л. Гауеншильд; пер. з нім. Ю. Микитюк. – Харків: Юнісофт, 2019. – 96 с.: іл.

Ця книжка — душевна дівоча розмова про все наболіле й потаємне. Чому вранці так важко вилізти з ліжка? Чому тепер домашні завдання ти робиш в останню мить? І чому червонієш як рак, коли до тебе заговорить хлопець?.. Авторка відповідає на безліч дівочих запитань, допомагає зрозуміти себе, а також порозумітися з батьками й однолітками. На сторінках книжки читачок чекають не лише цікаві розповіді, а й корисні поради та дотепні тести, які так весело проходити разом із подругами.

Герцог А. Не в капусті й не лелека / худ. Ж. Турлоніас. – Харків : Юнісофт, 2020. – 32 с. : іл. 

В Оскара та Мії скоро з`явиться братик чи сестричка. І це страшенно цікаво! Як малюк взагалі опиняється в маминому животику? Чи падає йому на голову їжа, коли мама обідає? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? На всі ці дитячі запитання книга має делікатні пояснення з цікавими розповідями та картинками. Наприкінці книги, дізнавшись багато нового, Мія та Оскар радіють народженню маленького братика.

Гібберт К. Дитяча енциклопедія планети Земля : енциклопедія / К. Гібберт, Г. Гед ; пер. з англ. Я. О. Головченко. – Харків : Віват, 2019. – 128 с. : іл. 

Відкрий для себе наш неймовірний світ і все, що його сформувало, – від вулканів і землетрусів до вітрів і дощу, а також діяльності людини. Наповнена несподіваними фактами і приголомшливими фотографіями, ця книга досліджує континенти, їх клімат і людей, що живуть там. Вона стане справжнім гідом по планеті Земля і проведе нас від часів зародження Сонячної системи до наших днів.

Гібберт К. Дитяча енциклопедія тіла людини : енциклопедія / К. Гібберт. – Харків : Віват, 2020. – 128 с. 

Енциклопедія стане у пригоді допитливим дітлахам, адже відкриє найцікавіші таємниці людського тіла – від найдрібніших елементів клітини до тканин і систем органів. Діти дізнаються безліч захопливих наукових фактів про те, як працює мозок, що таке гени і ДНК, з чого складається людське тіло й чому так злагоджено працює.

Ця книжка – справжній гід з анатомії та фізіології, допоможе розширити кругозір маленьких розумників й урізноманітнити знання, здобуті на шкільних уроках.

Гішар, Жак. Усе про бджіл ... і не тільки : енциклопедія / Ж. Гішар ; худож. К. Ксенар ; пер. з фр. Г. П. Кирієнко. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : іл. 

Велика енциклопедія про бджіл та все, що їх оточує. Гадаєте, це нудно? Але не з книжкою «Усе про бджіл … і не тільки». Адже її автори «загорнули» всі наукові факти у веселі історії та «прикрасили» їх кумедними ілюстраціями. Завітайте до центру зайнятості, де бджолам пропонують змінити за життя дев`ять професій, або дізнайтеся, як бджолині «агенти з нерухомості» заманюють клієнтів до нового вулика. Така інформація запам`ятається надовго!


Глодзь, Г. Залюднена планета. Як нас стало сім мільярдів[ Текст]  / Галина Глодзь ; іл. О. Старанчук. — Київ : Видавництво "Портал", 2020. — 143 с. : іл.

Як географічні відкриття впливають на тривалість життя, а освіта — на кількість дітей у сім’ї? Ця книжка дає змогу відчути себе частиною величезного людства й тривалих історичних перетворень — і зрозуміти, яким саме шляхом ми прийшли в нинішню точку розвитку.

Ґарді, Дженніфер. Воно заразне. Інфекційний світ патогенів та мікробів / Д. Ґарді ; пер. з англ. Я. О. Головченко ; іл. Джоша Голінаті. – Харків : Віват, 2020. – 64с. : іл. – (Серія "Енциклопедія"). 

Добряче придивись. Уважніше. УВАЖНІШЕ... Що ти бачиш? Власну шкіру? Дверну ручку? Склянку води? Свіже повітря? Далебі, так, та заразом ти бачиш домівки — житло мільйонів крихітних, манюніх істоток. Мікробів. Чого вони хочуть?
Подібно до тебе, мікроби прагнуть жити мирно й займатися своїми справами. І то було б непогано, якби… їхні справи не ставали причиною твоїх НЕДУГІВ! Власне, отакі хвороботворні мікроби називаються патогенами… І знайти їх можна геть усюди. Що робити? Не панікувати!
Книга «Воно заразне» стане твоїм провідником у химерному мікроскопічному світі патогенів — ти дізнаєшся, як вони живуть, зростають, змінюють людство і що ми робимо для того, аби зупинити їхнє поширення. То чому зволікаєш? Зроби крок до світу патогенів. Тільки не забудь спершу вимити руки!

Ґренемаєр, Дітріх. Велика книга про здоров'я для усієї родини [Текст ] / Дітріх Ґренемаєр ; пер. з нім. Р. Матієва. — Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2019. — 142 с.: іл.

У книзі відомого німецького професора Дітріха Ґренемаєра у формі бесіди подано цікаву інформацію про будову і функціонування людського тіла, про зміни, що відбуваються в нашому організмі протягом життя. Видання гарно ілюстроване, містить вікторини, поради та рецепти, за якими діти самотужки можуть приготувати напої, виконати нескладні фізичні вправи.

Делілль, Антуанетта. Усе про коней ... і не тільки : енциклопедія / А. Делілль, Г. Мабір ; пер. з фр. Г. Кирієнко. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : іл.

Велика енциклопедія про коней та все, що їх оточує. Гадаєте, це нудно? Але не з книжкою «Усе про коней…і не тільки». Адже її автори «загорнули» всі наукові факти у веселі історії та «прикрасили» їх кумедними ілюстраціями. Дізнайтеся, як народжуються, чого навчаються та в яких саме місцях полюбляють, коли їх чухають, коні. Станьте експертом у найвідоміших мастях та переконайтеся, що коні – надзвичайні тварини!

Дівчаче дозвілля на всі 100% : довідник / уклад. Н. В. Зотова. – Харків : Школа, 2020. – 368 с. 

Чим займатися у вільний час і як його спланувати? Як з користю та радістю провести відпочинок? Які розваги обрати з друзями чи на самоті? На ці та багато інших питань щодо твого дозвілля є відповіді у цій книжці, зрозумієш, як отримати справжню насолоду, відновити фізичні та душевні сили. А також багато ідей для самореалізації, творчого прояву твоєї особистості. Тож відпочивай... але з користю для себе!


Дорі, Мартін. Діти проти пластику [Текст] / М. Дорі ; пер. з англ. Т. Євлоєва ; іл. Т. Вессона. — Київ : Рідна мова, 2020 . — 127 с. — (Дитячий нонфікшн).

Хочеш стати супергероєм? Супергероєм, який рятує океани, який дбає про майбутнє своєї і цілої планети? Тоді ця книжка саме для тебе. Письменник, активіст Мартін Дорі розповідає, як піклуватися про планету, і радить, як щодня боротися з шкідливим пластиком у побуті. Тож виконуй цікаві і легкі Мартінові рекомендації — і ти станеш справжнім супергероєм, а на планеті буде менше пластикового сміття!

Есбаум, Джилл. Моя перша велика книжка Як / Д. Есбаум ; пер. з англ. Катерини Робочої. – Харків : Віват, 2019. – 128с. : іл. – (Серія "Моя перша велика книжка". 

ЯК? Здається, це запитання дітлахи не втомляться ставити ніколи. Звісно, всі батьки бажають давати своїм малюкам правильні, дотепні, а головне – вичерпні відповіді, і чудовим помічником у цій справі стане книжка від National Geographic! Понад 300 яскравих ілюстрацій, що напевне зацікавлять вашу дитину. А захопливі досліди, ігри та поради допоможуть розширити світогляд малюка і забезпечать усій родині приємне дозвілля!


Калюта, Ізабелла. Ман Чжу. Китай для допитливих  [Текст/ Ізабелла Калюта. – Львів, Урбіно, 2019. – 223 с.

Ця книга - своєрідний путівник Китаєм. Прочитавши її, ви неодмінно захочете ближче познайомитися з культурою та звичаями цієї дивовижної країни. Китайці полюбляють смажене морозиво й укриті снігом вулкани, а на день народження замість торта частуються макаронами. Компас, папір, друк і найскладніша настільна гра з’явилися саме в Китаї! А ще китайці годують духів і спалюють штучні гроші на могилах, а в хмарочосах залишають посередині спеціальний отвір, щоб дракон міг вільно пролетіти крізь нього. Про все це та багато іншого ви довідаєтесь із цієї книги.

Карзан, К. Думай як Шерлок Голмс
 [Текст] / Карло Карзан ; іл. І. Фульґезу ; пер. з італ. Л. М. Михайлова. — Харків : Ранок, 2020. — 95 с. — (Серія "Думай як").

Шерлок Голмс вже давно взірець логіки, кмітливості та впевненості у собі. Автори цієї книги проаналізували твори Артура Конан Дойла, щоб з’ясувати — як працює мозок Шерлока Голмса. Їхні спостереження супроводжують корисні поради та цікаві завдання, що допоможуть навчитися думати як найвідоміший детектив усіх часів.

Карні, Елізабет Моя перша велика книжка про світ [Текст]   /Е. Карні.  – Харків: Віват,  2019. – 128 с.: іл.                      

 Мерщій розгортай цю книжку і вирушай у навколосвітню подорож! Ми здолаємо з тобою великий шлях — від Америки до Австралії, від Європи до Антарктиди, — і ти познайомишся з новими людьми, відвідаєш незвичайні місця, дізнаєшся багато цікавого про природу та клімат нашої планети. А допоможуть тобі яскраві світлини, що оздоблюють кожну сторінку, і ціла купа дивовижних фактів про далекі краї й тамтешні визначні пам’ятки.

Кафтан М. Історія брехні. Як ми обманюємося : поради / М. Кафтан ; худож. О. Старанчук. – Київ : Портал, 2020. – 208 с. : іл.

Фейки, маніпуляції, забобони, містифікації, пропаганда, реклама. Нинішня проблема медіаграмотності має тривалу історію. Довкола нас чимало відвертої брехні, скільки її не розвінчуй – люди й далі вірять в абсурдні речі. Ця книжка розповість про те, як і хто творить брехню, а головне – як її розпізнати і не піддаватися на зловмисні впливи.


Костюченко, Ірина. Вінстон Черчилль [Текст]   / І. Костюченко ; худож. І. Рудовська. — Київ : IPIO, 2020. — 133 с. : іл. — (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

 Захоплююча історія становлення одного з найвидатніших політичних діячів минулого століття. Ким мріяв стати Вінстон Черчилль у дитинстві? Де він зустрів кохання свого життя? Як став прем’єр-міністром Великобританії, врятувавши країну під час війни? Вінстон завжди мріяв бути генералом, але доля приготувала юнаку дещо інше. Це надихаюча біографія гідної та мужньої людини, яка змінила світ.

Котка, Аліна. 100 та 1 запитання й відповідь "про це". Усе, про що підлітки соромляться говорити з дорослими / А. Котка ; пер. з рос. Дмитро Турбаніст ; худож. Анастасія Попова. – Київ : Кристал Бук, 2020. – 64с. : іл.

Що відповісти синові чи доньці, які запитують, звідки беруться діти? Як дібрати слова, аби просто й зрозуміло розповісти підліткам про фізіологічні процеси, що відбуваються в організмі в період статевого дозрівання, і виховати правильне ставлення до власного тіла? У цій книжці ми пробували коректно висвітлити «важкі» теми, на які дорослі та підлітки часто не наважуються говорити відверто.

Лервілл, Бен. Життя тварин: 50 неймовірних тварин, які потрапили в історію : попул. вид. / Б. Лервілл ; худож. С. Волш. – Харків : Ранок, 2020. – 112 с. : іл. 

У цій книзі зібрані історії з життя 50 неймовірних тварин, які в різний спосіб прославили себе та свій вид. Дехто з них рятував життя людей; дехто виявляв неабиякий розум, навчившись, наприклад, говорити мовою жестів; інші стали останніми представниками свого виду, нагадуючи нам про те, як важливо оберігати світ природи.

Книжка вчить, що тварини – не розвага для людей, а рівноправні мешканці планети, здатні на вражаючі вчинки.

Маєвський, Євген. IT-енциклопедія для дітей : енциклопедія / Є. Маєвський. – Київ : Саміт-книга, 2020. – 260 с. : іл.

Книжка допоможе з`ясувати основні поняття, пов`язані з комп`ютерами, та дізнатися, як розвивалася наука і технологія, яка на сьогодні є однією з найпоширеніших і найуживаніших у світі. Вона надасть необхідну інформацію, щоб зрозуміти, як влаштовані великі й малі комп`ютери і яким чином вони працюють, допомагаючи людям.

Маслова, Тетяна. Хочу стати айтішником : посібник / Т. Маслова ; худож. Н. Болдирєва. – Харків : Ранок, 2020. – 32 с. : іл. – (Хочу стати).

Ця книга буде цікава всім, хто хоче йти в ногу з часом. Щодня ми користуємося комп`ютерами та смартфонами, слухаємо новини про безпілотні автомобілі та суперрозумних роботів. Але хто за всім цим стоїть? Прочитавши енциклопедію «Хочу стати айтішником», діти довідаються про тих, хто пише коди, створює сайти та відеоігри, тестує програми. Школярі дізнаються, як працює інтернет, навіщо потрібні мови програмування та що спільного мають сайт і святковий стіл.

Мур-Маллінос, Дженніфер. Безліч емоцій. Що означає кожна? Ч. 1 [Текст]   / Д. Мур-Маллінос ; іл. Г. Мазалі ; пер. М. Земляннікової. — Харків : Кенгуру : Ранок, 2020. — 52 с. : іл.

Серія книг "Безліч емоцій" пропонує дитині навчитися розрізняти почуття, емоції, відчуття, які щодня переживає. Є серед них приємні, позитивні: відчуття щастя, приємного здивування або схвильованості, але є й протилежні — сум, гнів, пригнічений стан.

Мур-Маллінос, Дженніфер. Безліч емоцій. Що означає кожна? Ч. 2 [Текст]  / Д. Мур-Маллінос ; іл. Г. Мазалі ; пер. М. Земляннікової. — Харків : Кенгуру : Ранок, 2020. — 52 с. : іл.

Продовження серії «Безліч емоцій» допоможе дитині зрозуміти, що значить нудьгувати або бути в грайливому настрої, навчить насолоджуватися приємними емоціями, а коли дитина переживатиме негативні, — просто зможе вирішити проблему — і почуватиметься набагато краще.

Обережно : хлопці! : поради / уклад. Н. В. Зотова. – Харків : Школа, 2020. – 304 с. : іл. – (Цілком таємно) 

Що робити, коли відбуваються зміни з тілом і душею? Коли виникає безліч запитань, про які ти соромишся запитати в батьків, а у твоїй голові замість формул літають флюїди кохання? Як не вчинити дурниць, не заблукати в лабіринтах почуттів і розібратися в психології дивних створінь – хлопців? Ця книга дасть відповіді на ці й багато інших запитань, істотно полегшить життя і підліткам, і батькам, а також порадить, навчить, підкаже.

Панаріна, Ірина. ПтахАбетка. Українські пернаті : наук.-попул. вид. / І. Панаріна. – Харків : Віват, 2019. – 72 с. : іл. 

В Україні можна зустріти 436 видів птахів. Багато з них – рідкісні, занесені до Червоної книги України, захищені європейським законодавством з охорони природи. Художниця Ірена Панаріна обрала 33 пташки, які проживають чи залітають в Україну, та створила унікальну пташину абетку. За нею можна не тільки вчити літери, а й познайомитися з пернатими, дізнатися цікаві історії про пташаче життя, що покращить запам`ятовування абетки. Книжка ілюстрована в оригінальній авторській техніці ниткових зображень. Це видання – не лише для маленьких опановувачів грамоти, а й для широкого кола поціновувачів рідної природи.

Пейткс, Моніка Бруно дорослішає [Текст] : що треба знати про дозрівання: для мол. та серед. шк. віку  / М. Пейткс,  пер. з іспан. С. Івченко; худож. К.Лосантос.  – Львів: Урбіно,  2019. – 48 с.: іл.

Бруно десять років, і він саме входить у найбільш незвичайний період свого життя – дозрівання. Разом з героєм та його друзями ми дізнаємося, які зміни відбуваються в тілі хлопчиків. Зріст? Волосся по тілу? Мутація голосу? Гоління? Дізнайся про 10 правил Бруно для здорового розвитку! Педіатр відповідає на всі питання Бруно. “Дорослішання – це круто! Що більше знаєш – то краще!”

Погребняк, Лариса Ляльки власноруч. Перша колекція [Текст]   /Л. Погребняк.  – Київ: КТБ Альфа,  2020. – 64 с.: іл.  

У будь-які часи лялька була і залишається улюбленою іграшкою усіх дівчаток. Книга допоможе юним рукодільницям створити свою першу лялькову колекцію – надзвичайну та неповторну. Корисні поради, детальні описи, покрокові світлини, необхідні викройки та шаблони зроблять вашу роботу необтяжливою, а результат – видатним.


Погребняк, Лариса Ляльки власноруч. Казкові персонажі [Текст]   /Л. Погребняк.  – Київ: КТБ Альфа,  2020. – 64 с.: іл.- (в оправ.)                                                                                            

Лялька, виготовлена власноруч, займає виняткове місце серед іграшок, особливо, якщо це лялька з цікавої казки. На сторінках книги юні рукодільниці знайдуть просту та доступну технологію створення казкових персонажів, які полюбились дітлахам багатьох країн світу. А послідовні інструкції, яскраві фотографії, викройки в натуральну величину сприятимуть видатному результату та радості від натхненної праці.


Просвєтова А. 13 ключів до розуміння себе, свого оточення та своїх стосунків : поради / А. Просвєтова. – Київ : ІРІО, 2020. – 144 с. : іл. 

Здавалося б, у сучасному світі, де інформація є найважливішим глобальним ресурсом, не повинно виникати проблем із одержанням тих чи інших знань. На практиці це мало б означати, що нинішні підлітки повинні зростати інформаційно підкутими, а отже, не повторювати помилок, яких припускалися їхні батьки. То чому ж тоді у XXI столітті проблеми підлітків нікуди не зникли? Чому дівчата і хлопці так само потрапляють у «погані» компанії? Чому неповнолітні дівчата досі «раптом» вагітніють? Чому сучасні діти страждають від депресій? Авторка цієї книжки, знана психологиня Анна Просвєтова, впевнена, що вся суть в одвічному браку спілкування. Сучасним батькам, а втім, як і колись їхнім батькам, хронічно бракує часу відверто поговорити з дітьми про проблеми, що їх турбують. Не завжди у батьків знаходиться й правильна відповідь на непросту ситуацію, до якої потрапляє їхня дитина. Опанувавши цю книжку, ваша дитина зрозуміє, що вона – особистість, навчиться себе поважати, легко знаходитиме правильних друзів, буездатна досягати мрій і планувати власне, щасливе, майбутнє. Дане видання рекомендовано не лише підліткам, а й їхнім батькам, адже практика показує, що багатьом дорослим також не завадило б довідатися про Ключі, що відмикають двері у світ Щастя.

Протасовицька, Тамара Василівна. Світ навколо нас. Техніка / Т. В. Протасовицька. – Київ : Кристал Бук, 2020. – 48с. : іл. – (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія).

 Транспорт завжди був і залишається надійним помічником людини. З часу появи перших човнів і колісниць він здолав довгий шлях розвитку, еволюціо¬нувавши від примітивних засобів пересування до надзвукових літаків і косміч¬них кораблів. У цій книжці ми зібрали інформацію про сучасні види транспор¬ту, проілюструвавши її яскравими фотографіями.


Психологія для дівчат : поради / уклад. Н. В. Зотова. – Харків : Школа, 2020. – 352 с. : іл. – (Цілком таємно) 

Як зрозуміти оточення і себе в ньому? Який тип характеру та темпераменту властивий тобі та твоїм друзям? Як стати цікавим співрозмовником та спілкуватися вільно й невимушено? Чи можна навчитися бути добрим другом і навзаєм мати відданих друзів? Що робити, коли хтось для тебе «більше ніж просто друг»? У цій книзі читачі знайдуть не тільки відповіді на подібні питання, а й різноманітні тести та корисні поради від досвідчених психологів.

Ран , Ю. Історія роботів [Текст ] / Ю. Ран ; іл. О. Гордієнко. - Харків : Ранок, 2019. - 32 с. : іл.

Знайомтеся з історією роботів від найдавніших механічних пристроїв до сучасних складних машин. Енциклопедія розповість про історію виникнення, розвитку роботів, а ще про роботів майбутнього.


Рубан, М. Марія Примаченко
[Текст] / Марія Рубан ; іл. О. Марчишина ; іл. на обкл. О. Чичик ; обкл. В. Мартиновський. — Київ : Агенція "ІРІО", 2020. — 123 с. : іл. — (Серія "Видатні українці. Люди, які творили історію").

Книжка про любов до рідної землі, мистецтва, життя. Про незламний дух і неперевершений талант. Це історія про життя і творчість нашої славетної співвітчизниці. Як людині «з народу» стати відомою на весь світ? Навряд чи ці питання хвилювали легендарну українку, народну художницю Марію Примаченко. Адже всі свої картини вона писала не задля слави. Кожен її твір — то прояв безмежної любові до рідної землі.

Сердюк, М. Волт Дісней [Текст]: біографічні нариси для дітей / Маша Сердюк ; худож. І. Рудаковська. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 112 с. : іл. – (Серія «Видатні особистості »)

Книжка «Волт Дісней» — це історія про дитячі мрії, що здійснюються. Дісней створив кумедного Міккі Мауса, й разом з ним цілий дивовижний світ, сповнений пригод! Біографія Волта Діснея щаслива та повчальна водночас, захоплює з перших рядків, мотивує бути сміливими та вірити у власну справу.

Смаль Ю. Я і Він : поради / Ю. Смаль ; худож. А. Ола. – Київ : Моя книжкова полиця, 2020. – 100 с. : іл. 

Настає час, коли дитина починає цікавитися своїм тілом і ставити «незручні» для батьків запитання. У цій книзі маленькі й дорослі читачі, разом із допитливим бешкетником Максом дізнаються про те, як все влаштовано в хлопчиків, про гігієну і захист, про хвороби та причини надмірної уваги до свого тіла, про збереження інтимності кожного і, що найголовніше, про культуру і повагу. Доступно та з гумором, цікаво і з яскравими суперілюстраціями.

Сперроу Д. Дитяча енциклопедія науки : енциклопедія / пер. з англ. С. А. Орлової. – Харків : Віват, 2020. – 128 с. : кольор. іл. 

Ця енциклопедія відкриє найцікавіші таємниці майже всіх галузей науки. Читачі дізнаються, з чого складається атом, коли народився Всесвіт, як улаштований організм людини та безліч дивовиж, що нас оточують. Діти не лише ознайомляться з найважливішими досягненнями науки, а й поступово розвиватимуть увагу, пам`ять і критичне мислення.

Створюй відеоігри за допомогою Скретч [Текст] : посібник. Т. 1 / пер. з англ. О. Ю. Григорович ; худож. В. Фігус. - Харків : Ранок, 2020. - 128 с. : іл.- (Програмування для дітей). 

Хочете навчити дитину програмування? Чи бажаєте самі поринути до світу програмного коду? Тоді ця книга для вас. Скретч – доступна та весела мова програмування. Дотримуючись інструкцій, маленькі читачі будуть створювати відеоігри, навчаться знаходити оригінальні та ефективні розв`язання проблем. Книга дасть нагоду насолодитися створенням власних проєктів з нуля.

Створюй анімації за допомогою Скретч [Текст] : посібник. Т. 2 / пер. з англ. О. Ю. Григорович ; худож. В. Фігус. - Харків : Ранок, 2019. - 128 с. : іл.- (Програмування для дітей). 

Стань творцем анімацій! За допомогою Скретч ти навчишся писати скрипти, познайомишся із спрайтами та тлом. У книзі ти знайдеш покрокові інструкції створення анімацій та відеоігр; посилання для завантаження всіх необхідних матеріалів.

Стовелл, Луї Життя онлайн [Текст] : як уберегтися від кібербулінгу, вірусов та інших халеп в інтернеті  /Л. Стовелл; пер. з англ. Т.Кузьменко.  – Київ:  КНИГОЛАВ,  2020. – 144 с.: іл.- (Дитяча полиця)

Чи знаєте ви, як почуватися захищеними в інтернеті? Відповідь на це запитання можна знайти в книжці «Життя онлайн. Як уберегтися від кібербулінгу, вірусів та інших халеп в інтернеті». Крім того, у книжці читач знайде інформацію та корисні підказки щодо секстингу, кібербулінгу та інтернет-шахрайства.

Стюарт, Колін Чудові числа і круті розрахунки [Текст]   / К. Стюарт.  – Киів: Талант,  2020. – 80 с.: іл. 

Захоплива енциклопедія познайомить юних дослідників з історією технологій, що змінили життя людства: від кам’яного клина до космічних ноу-хау. Вчені команди STEM відкриють читачам «магію» винаходів і запропонують неймовірні експерименти. Як збудувати блокатор радіохвиль, виростити корисні бактерії, зробити справжню батарейку, сконструювати руку робота, вирощувати рослини у космосі? Про все це і багато іншого дізнавайся зі сторінок цієї книги.

Стюарт, Колін  Дивовижні атоми та хаос матерії  [Текст]   / К. Стюарт.  – Киів: Талант,  2020. – 80 с.: іл. 

Команда талановитих науковців знайомить читачів із дивовижним світом відкриттів та дослідів. У цій книзі ти знайдеш експерименти, що відкриють цікавий науковий світ у повсякденному житті. Ти зможеш зробити власний компас, стати геологом і вивчати гірські породи, зробити вулкан вдома і спостерігати за дощем у склянці… А ще дізнаєшся багато цікавинок і напевно відкриєш у собі талант ученого

Тараріна О. Бути собою. 10 гаджетів для щастя / О. Тараріна. – Київ : ІРІО, 2020. – 150 с. 

Книга Олени Тараріної «Бути собою. 10 ґаджетів для щастя» призначена для підлітків та їхніх батьків, для тих, хто збився зі шляху, і тих, хто знає, чого прагне, для тих, хто шукає розуміння і тих, чиє серце відкрите світові. Доступно й захопливо авторка розповідає про складні речі: співчуття і черствість, правдивість і брехню, радість за чужі успіхи і заздрість, повагу, довіру, підтримку.

Для визначення етичних опозицій застосовується форма ґаджетів, дуже близька тінейджерам. Основні засади кожного гаджета проілюстровані історією з життя підлітка. Авторка подає цінну наукову і практичну інформацію, скеровуючи читачів до самостійного прийняття рішень. Людське життя розглядається психологом як одна з ланок світобудови, а будь-яка дія людини – як шлях по висхідній чи низхідній. Ця книжка для людей мислячих, що прагнуть досягнути гармонійних взаємин із оточуючими і готові вийти на новий рівень – рівень діалогу із Всесвітом


100 фактів про їжу / пер. з англ. Г. Лелів ; іл. Ф. Маріані, П. Поло. – Київ : Книголав, 2020. – 128с. : іл. – (Дитяча полиця).

«100 фактів про їжу» — дитяча енциклопедія про їжу, її технології виробництва, а також неочікувані відкриття. Всередині не лише цікаві факти про продукти, які ми вживаємо у їжу, історію страв чи дивні смакові вподобання історичних особистостей, а й потрібна базова інформація про поживні речовини, вітаміни, особливості тих чи інших продуктів.

100 фактів про історію / Лора Коуен, Алекс Фріт, Мінна Лейсі, Джером Мартін ; іл. Фредеріко Маріані та Парко Поло ; пер. з англ. Слава Світова. – Київ : Книголав, 2019. – 128с. – (Серія "Дитяча полиця")

У книжці йдеться про минуле нашого людства, розмаїття трагічного і величного, смішного і повчального. Історія постане перед тобою у сильних постатях, кумедних випадках, сміливих вчинках, цікавих закономірностях. Дивовижна інформація з цього видання не просто збагатить твої знання, але й допоможе зрозуміти сьогодення. Чому цибулини тюльпанів коштували більше, ніж маєтки? За що голубка отримала військову нагороду? Скільки років потрібно було для виготовлення книжки? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в середині книжки.


100 фактів про числа, комп'ютери і програмування / Еліс Джеймс, Едді Рейнолдс, Мінна Лейсі, Роуз Голл, Алекс Фріт ; іл. Федеріко Маріані, Парко Поло, Шо Нільсена ; пер. з англ. Ганна Лелів. – Київ : Книголав, 2019. – 128с. – (Серія "Дитяча полиця")

У книжцi зiбpaнo 100 зaxoпливиx фaктiв пpo чиcлa, кoмп’ютepи, пpoгpaмувaння тa пpo тe, як їx викopиcтoвують тa удocкoнaлюють. Уcя iнфopмaцiя cупpoвoджуєтьcя яcкpaвими iлюcтpaцiями. Видaння мaє cлoвничoк зi cлoвaми, щo викopиcтoвують у книжцi, a тaкoж пoкaжчик.

Iз книжки мoжнa будe дiзнaтиcь пpo тaкi peчi: людcький мoзoк мaє oкpeму дiлянку, якa вiдпoвiдaє зa poзпiзнaвaння чиceл; кoмп’ютepи змiшують тpи кoльopи у пoнaд 16 мiльйoнiв кoмбiнaцiй; здeбiльшoгo Iнтepнeт пpoxoдить пiд вoдoю тa щe бaгaтo вpaжaючиx фaктiв.

Тараторіна, Світлана Оця Марія звірів малювала [Текст]   /С.Тараторіна, Н.Левицька .  – Київ: Видавництво,  2020. – 68 с.: іл.

«Оця Марія звірів малювала» — 68 сторінок захопливої історії про неймовірні пригоди маленької художниці із селища Болотня. Марія переживає важку хворобу, через що її світ змінюється. Здається, не варто чекати на щось хороше. Але у Марії є фарби та величезне бажання малювати. Із темного лісу за Марією спостерігають фантастичні звірі. Вони знають її таємницю, про яку сама дівчинка ще навіть не здогадується. Це книжка про те, що мрії рятують. І не лише нас, а й усе навколо. Що недуга не стане на заваді наполегливості. Що уява може все.

Тарнер А. Тварини дольодовикового періоду. Велика енцикликлопедія. – Харків : Ранок, 2019. – 192 с. : іл. 

Сьогодні на Землі мешкає близько 5000 ссавців, до яких належить і людина. Їхня еволюція, поширення та пристосування до умов життя відбувалися протягом багатьох мільйонів років. Ця книга розповість про те, як «завойовували» ссавці нашу планету, як еволюціонували від дрібних звірків до найбільших тварин планети.

Тарновська, Тетяна. Світ навколо нас. Як працює твоє тіло / Т. Тарновська. – Київ : Кристал Бук, 2020. – 48с. : іл. – (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія). 

Книжка відкриває таємниці людського тіла й дає відповіді на запитання, які ще пів століття тому заводили вчених у глухий кут. Чому з`являються веснянки й через що ми гикаємо? Навіщо нам апендикс і звідки береться піт? Що являє собою ДНК і яку роль відводять стовбуровим клітинам? У книжці просто й доступно описано складні процеси, що відбуваються в організмі, доповнюючи тексти зрозумілими схемами та яскравими світлинами. Цікаві факти, які дбайливо зібрано в цьому виданні, зроблять читання ще більш захопливим.

Тіммеш, Кетрін Дівчата думають про все на світі [Текст] : розповіді про винаходи, зроблені жінками  /К. Тіммеш.  – Киів: Ранок,  2020. – 56 с.: іл.

Дівчата думають про все на світі, і то є факт. Від підгузків для дітей до найтривкішого матеріалу, який застосовують у космосі. Замислившись одного разу, як зробити життя більш легким, жінки сіли за створення свого геніального винаходу. Їхні наполегливість, оптимізм і віра в свої сили дали поштовх на створення речей, яким і досьогодні немає рівних. Історії цих жінок надихають і допомагають у важку хвилину не здаватися, а йти до своєї мети. Можливо, наступний патент стане твоїм?

Ткачук Г. Школознавство : попул. вид. / Г. Ткачук ; худ. Ю. Твєрітіна. – Київ : Портал, 2020. – 64 с. : іл. 

Думаєте, саме у вас найнудніші підручники, найсуворіші шкільні правила і найскладніші завдання? Зате не доводиться мити коней, як у школі на Січі. Або п`ять років поспіль учити саму латину й греку, як у єзуїтських школах. Або навчатись окремо дівчатам і хлопцям, як у давніх гімназіях. Навіщо взагалі вигадали ті школи? Авторка пояснить – пізнавально і з гумором.

Томас І. Леонардо да Вінчі / І. Томас ; іл. К. Спітцер ; з англ. пер. Х. Демидюк. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 63 с. : іл.

Що зробило генієм Леонардо да Вінчі? Він був художником, винахідником, архітектором, інженером, математиком, скульптором та вченим. Намалював найвідоміші у світі твори мистецтва та здійснив креслення 400 машин, які можна конструювати і сьогодні. Відкрийте для себе одного із найяскравіших і найдопитливіших розумників у веселому та барвистому путівнику про його дивовижне життя.

Томас І. Марі Кюрі : біографія / І. Томас ; пер. з англ. Д. Завалій ; худож. А. Векман. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 64 с. : іл.- (Маленьки історії великих людей).

Чому Марі Кюрі вважають суперзіркою науки? Вона стала першою жінкою, яка отримала Нобелівську премію, відкрила два нові радіоактивні елементи: полоній та радій, і це дозволило боротися з такою недугою, як рак. А ще винайшла термін «радіоактивність». Але відданість фізиці далася науковиці великою ціною… Познайомтеся з Марі, яка досі надихає цілий світ, у веселому і барвистому путівнику про її дивовижне життя.


Томас, Ізабель. Маленькі історії Великих Людей. Фріда Кало / І. Томас ; пер. з англ. Тетяни Щадило ; проіл. Маріанна Мадріз. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 63с. : іл. 

Чому Фріду Кало вважають іконою стилю? Після нещасного випадку Фріда багато років була прикутою до ліжка, постійно хворіла та відчувала страшенний біль. Але вона занадто любила життя, щоб зневіритися чи здатися. Фріда Кало дивувала своєю яскравою зовнішністю, сміливими поглядами, вирізнялася стилем, захоплювалася фотографією та малювала дивовижні картини. «Щаслива, бо жива і можу малювати», — раз за разом повторювала талановита і свободолюбива мексиканська художниця Фріда Кало, яку люблять і наслідують у цілому світі до нині.

Топська Н. Неперевершена. Соломія Крушельницька : [кн. іл. картинами укр. та європ. худож.] / Неллі Топська. – Київ : Альфа, 2020. – 63 с. 

Книга розповідає про життя великої української співачки Соломії Крушельницької, котра здобула гучне світове визнання. Окрім унікального таланту й чаруючої вроди, вона мала вольовий та рішучий характер, започатковуючи свою життєтворчість власноруч. І через десятки років вражає її неймовірна працездатність, цілеспрямованість і стійкість при будь-яких обставинах. Здавалося, для цієї унікальної жінки не було нічого недосяжного.

Топська Н. Славетна. Марія Заньковецька : [кн. іл. картинами укр. та європ. худож.] / Неллі Топська. – Київ : Альфа, 2020. – 63 с. 

Книга розповідає про життя славетної актриси Марії Заньковецької, котра стала культовою фігурою вітчизняного театру. Створені нею образи несуть у собі яскраву національну символіку та кращі риси української ментальності. І водночас Заньковецьку називають актрисою світового масштабу, бо її сценічні почуття були неповторними у своїй глибинній правді та небаченій пристрасті, художній витонченості та щиросердності. Вона не могла жити без сцени й не могла жити без любові, саме тому великій Марії вдалося увічнити не лише своє високе мистецтво, а й своє болісне кохання.

Торджман Н. Дивовижні птахи / Наталі Торджман ; [пер. з фр. О. Ларікової] ; іл. Ж. Гейф'є та Ж. Норвуд. – Харків : Віват, 2019. – 72 с. : іл. – (Енциклопедії).

Де мешкають птахи? Чому вони співають? Яке насіння полюбляє щиглик? Як рибалочка зачаровує свою обраницю? Із яких матеріалів ластівка будує гніздо? Де краще повісити шпаківню? Яких пташенят годують і мамуся, і татусь? Хто складає крила, перш ніж зануритись у воду? Хто вміє літати під водою? Хто не боїться нападати на джмелів? Чому великі баклани подовгу стовбичать із розпростаними крилами? А хто звик ходити вздовж стовбура догори дриґом? Відповіді на ці та багато інших питань знайдете в цій класнющій енциклопедії про справді дивовижних птахів, від найпростіших до найекзотичніших для нас.

Троян-Яскот А. Як стати кимось : порадник / А. Троян-Яскот ; пер. з пол. М. Пушкарук. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : кольор. іл. –  (Порадник підлітка).

Як вибрати найкращу професію? Що робити, коли не знаєш, чим хочеш займатися? Як відкрити у собі таланти?.. Ця книга розповість, як йти до своєї мрії. Познайомить з найцікавішими професіями та історіями відомих людей, які довели: все неодмінно вийде, головне, сильно того прагнути! Читай, пробуй і будуй своє майбутнє!

Турбаніст, Дмитро Станіславович. Світ навколо нас. Пожежна техніка / Д. С. Турбаніст. – Київ : Кристал Бук, 2020. – 48с. : іл. – (Світ навколо нас. Фотоенциклопедія).

У цій книзі описано про сучасні пожежні машини, її сторінки проілюстровані барвистими фотографіями. Дане видання може поповнити бібліотеку вашої дитини або стати відмінним подарунком підлітку, що захоплюється темою ттранспорту.

 

Франкавілья, Ріккардо. Атлас видатних дослідників / Р. Франкавілья, М. Сґарлата ; пер. з англ. Оксана Дятел. – Київ : Книголав, 2020. – 96с. – (Дитяча полиця).

Книжкa «Aтлac видaтниx дocлiдникiв» – цe poзпoвiдь пpo людeй, щo цiкaвилиcя й дocлiджувaли нaвкoлишнiй cвiт пpoтягoм бaгaтьox poкiв. Ким були нaйпepшi мaндpiвники? Xтo i чoму нaзвaв oдин з cвiтoвиx oкeaнiв Тиxим? Зa cкiльки днiв вдaлocь нaйшвидшe втiлити нaвкoлocвiтню пoдopoж i як цe зpoбилa дiвчинa з лишe oднiєю мaлeнькoю вaлiзoю?

Paзoм iз книжкoю ви змoжeте пpoйти мapшpутaми видaтниx дocлiдникiв, дiзнaтиcя, якi тpуднoщi їx cпiткaли, тa як вoни дocягaли cвoїx цiлeй. Ви пoзнaйoмитеcя з вiкiнгaми, щo вiдкpили Aмepику щe дo Кoлумбa, з Мapкo Пoлo, жaгa знaнь якoгo дoвeлa йoгo дo Китaю, чи Нeллi Блaй, якa нaтxнeннa poмaнoм Жуля Вepнa здiйcнилa нaвкoлocвiтню пoдopoж зa 72 днi.Ви нe тiльки пpoчитaєте пpo пpигoди, aлe й дiзнaєтеcя, як виглядaють вiдoмi мopeплaвцi i якими були мapшpути пoдopoжeй. Ця книжкa нaдиxнe мaйбутнix мaндpiвникiв нa зaxoпливi пoдopoжi i пepeкoнaє, щo будь-щo вaм пiд cилу.

Чольвінська-Школік А. Як витримати дорослих і не з`їхати з глузду : порадник / А. Чольвінська-Школік ; пер. з пол. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : іл. –  (Порадник підлітка).

Ну як їх витримати? Це питання, напевно, спадало тобі на думку вже не раз, коли доводилося терпіти батьківські нарікання, незадоволені й розчаровані погляди. О так, хіба цим дорослим догодиш?! А коли до того додати ще й проблеми у школі, складні взаємини з однолітками і перехідний вік загалом, то дуже важко дивитись на світ крізь рожеві окуляри... Тобі здається, що навколо суцільний хаос і годі зрозуміти, як чинити правильно. Якщо хочеш упоратися з усім тим жахіттям, відкривай «Порадник підлітка». Тут знайдеш багато корисного. Дізнаєшся, між іншим, як порозумітися з учителями, спланувати своє навчання і справи так, щоб мати більше часу для розваг. Навчишся ввічливо розмовляти з людьми й вести здоровий спосіб життя. Що іще? Хутчіш дізнавайся!

Чольвінська-Школік А. Як витримати хлопців і не з`їхати з глузду : порадник / А. Чольвінська-Школік ; пер. з пол. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : кольор. іл. –  (Порадник для дівчат).

Хлопці здатні в одну мить розізлити нас, а вже за хвилину розсмішити дотепним жартом чи зворушити милою витівкою. Ну як їх витримати і не з`їхати з глузду?! Прочитай порадник, і дізнаєшся, якими хлопці є насправді і чому саме такими. Окрім того, знайдеш відповіді на інші питання, які цікавлять тебе щораз більше: про що і як розмовляти з хлопцем, як поводитися на побаченні і вгамувати у собі вир суперечних почуттів. Дізнайся більше про світ хлопців, щоб краще й певніше почуватися в їхньому товаристві.

Чольвінська-Школік А. Як витримати у школі і не з`їхати з глузду : порадник / А. Чольвінська-Школік ; пер. з пол. І. Тучапської. – Харків : Юнісофт, 2020. – 160 с. : кольор. іл. – (Порадник підлітка).

Як стати «своїм» у новому класі? Як знаходити спільну мову з однокласниками? Які бувають типи вчителів і як здобути їхню довіру? Як не дати собою маніпулювати і досягати своєї мети?.. Ти знайдеш у цьому пораднику чимало корисного для себе. Також дізнаєшся, до кого звернутися зі своїми проблемами, як змінити шкільне життя на краще і зробити так, щоб школа викликала пречудові емоції.

Чумарна,М. І. Королівство мови [ Текст ] / Марія Чумарна ; [в авт. ред. ; обкл. В. Чипурко]. – Львів : Апріорі, 2018. – 123 с.

Роздуми про духовну природу Мови, цікаві факти про виникнення писемності, особливості української мови в суцвітті світових мов, вірші, розвивальні ігри, казки, прислів’я та притчі про силу слова в нашому повсякденному житті, – така багата й розмаїта за змістом нова книга Марії Чумарної. У ній кожен знайде свою золоту зернинку істини.

Шен, Енн. Жінки з легенд і міфів : 50 богинь що надихають / Е. Шен. – Харків : Віват, 2019. – 124с. : іл. – (Щось цікаве).

Перед тобою п’ятдесят розповідей про сміливих, мудрих, наполегливих, ніжних і творчих богинь із найбільших і найвідоміших пантеонів. Це чарівна мандрівка світом легенд і міфів античних Греції й Риму, Єгипту, Китаю та Японії, Скандинавії, Полінезії, народів Америки, Африки…

Ти зможеш дізнатися більше та обрати собі за взірець одну з легендарних жінок, яка допоможе в пошуках кохання, натхнення, сили й захисту, а також у прагненні оновлення й розуміння буття. 

 
Шилдс, Емі. Моя перша велика книжка ЧОМУ : енциклопедія / Е. Шилдс ; National Geographic Kids. – Харків : Віват, 2019. – 128 с. : іл. 

ЧОМУ? Саме це запитання батьки повсякчас чують від своїх дітей. Перша велика книжка для маленьких «чомучок» від National Geographic допоможе батькам не обмежуватися відповіддю ТОМУ ЩО, а надати дитині зрозумілі і, головне, цікаві відповіді. Понад 300 яскравих кольорових малюнків нададуть можливість малечі побачити світ, який вона уявляє, задовільнити свою допитливість і розважитись. Запитання, подані після кожного розділу, сприяють закріпленню матеріалу, а поради батькам допоможуть надати дитині ще більше інформації. До того ж інтерактивні завдання дозволять дітям перевірити власні знання!

Шлях українського воїна : наук.- попул. вид. / авт.- уклад. Р. О. Поташнікова. – Київ : Балтія-Друк, 2020. – 112 с. : фото. 

Книжка про українську армію. Армію, яку створювали наші предки, починаючи від походів князів Олега і Святослава. Армію, слава якої гриміла від часів Війська Запорозького до партизанів Повстанської армії. Це нащадки тих воїнів стали на захист Вітчизни у 2014 році і до сьогодні несуть варту в рядах об`єднаних сил. Юні читачі довідаються про структуру і завдання сучасної армії, нове озброєння і оснащення Збройних сил України, про те, що маємо зробити для розбудови нашої армії згідно зі стандартами НАТО – кращих армій світу, що стоять на сторожі миру у своїх державах.


Якобс У. Годинник природи. Крізь рік із сонцем, метеликами та квітами : енциклопедія / пер. з нім. Я. Головченко. – Харків : Віват, 2019. – 106 с. : іл. 

«Годинник природи» – чудова можливість вирушити у захопливу мандрівку крізь рік. До того ж із чудовими супутниками: сонечком, метеликами та квітами. Сонце запропонує читачам помилуватися життєдайними променями, якими воно зігріває Землю. А наша рідна планета продемонструє чарівний танок, завдяки якому існують не лише день та ніч, а й весна, літо, осінь і зима. Барвисті метелики покажуть, які перетворення відбуваються з ними протягом року. А квіти подарують малечі незабутній аромат і безліч найрізноманітнішого насіння.


Янішевський, Богусь. Мозок. Те, про що тобі не розкажуть дорослі / Б. Янішевський ; намал. Макс Скорвідер ; пер. з пол. Костянтин Москалець. – Київ : Моя книжкова полиця, 2020. – 152с. : іл. – (Серія "Круті знання для пізнання") 

Про мозок важко розповідати, бо він дуже складний. Окрім того, щоб зрозуміти, як працює мозок, мусимо скористатися... мозком. Тобто мозок повинен зрозуміти сам себе. Мозок - це твій персональний суперкомп’ютер, найдосконаліша модель, яка не припиняє розвиватися. Погодься, що тобі знадобиться інструкція з використання цієї дивомашини, аби не мозок керував тобою, а тим ним. Отже, цю книгу ти сміливо можеш вважати найцікавішим та найдотепнішим довідником з мозковедення. Читай уважно та поступово, аби твій мозок був готовий увібрати в себе силу силенну важливої інформації.


Ярмоленко, Юлія. Малечі про інтимні речі / Ю. Ярмоленко ; худож. Мар'яна Гілевич. – Харків : Юнісофт, 2020. – 48с. – (Енциклопедія для допитливих).   

Ця книга розповідає про дуже важливі речі - органи, які ми прикриваємо білизною. Не тому, що вони некрасиві чи сороміцькі, а тому, що до них ми ставимося дуже шанобливо й делікатно. Їх називають статевими органами або геніталіями. Ці органи потребують особливого догляду, і саме про них ми й поговоримо.

Тож на які питання відповість ця книга:
- як правильно називаються статеві органи і як вони влаштовані;
- що таке правила інтимної гігієни і чому вони такі важливі;
- як правильно ходити в туалет і вести себе в громадських вбиральнях;
- чому виникає ерекція і що таке менструація;
- звідки беруться діти?


Немає коментарів:

Дописати коментар