Книги на допомогу шкільній програмі

Книги на допомогу шкільній програмі

   Вишня, О. От колись було…Мисливські усмішки [Текст] /Остап Вишня ; іл. С.Ю. Донець. – Донецьк : ТОВ ВКФ «БАО» , 2008.  - 256 с. : іл
 «Мисливські усмішки» Остапа Вишні в українській літературі — явище унікальне. У них спостерігаємо оригінальний синтез народного анекдоту й пейзажної лірики. Пейзажі ці досить лаконічні.  Одна-дві деталі, схоплені усміхненим поглядом, так доречно вкраплюються в текст оповіді, що без них не можна уявити ні загального тла полювання, ні відповідного настрою. 

Гітін, В. Г. Видатні постаті козацької доби [Текст]. – Х. : Торсінг плюс. – 2009. – 336с. - (Іду на урок)
 Козацька доба - сліпуче яскрава епоха, коли нестямні пристрасті миттєво рятували або руйнували цілі держави, коли карколомні пригоди були звичною нормою буття, коли честь вважалася набагато ціннішою за життя, котре постійно балансувало на межі буття й небуття, а вчинки говорили за себе набагато красномовніше за будь-які, навіть найкрасивіші слова


Гоголь ,М. В. Тарас Бульба. Вій. Вечори на хуторі поблизу Диканьки [Текст] / Микола Гоголь; пер. І. Базилянської; іл. О. Панченко. — X. : Школа, 2014. - 448 с.: іл. - (Золота серія «Бібліотека пригод»).
Славетна історія запорозького козацтва, яка й досі бентежить уяву сучасників, завдяки безсмертній повісті М. В. Гоголя, завдяки пригодам і подвигам її героїв стала надбанням скарбниці світової пригодницької літератури. Розповідь про родину козацького полковника Тараса Бульби — це вражаюча історія становлення й прояву людських характерів і людської долі

Гуревич, І. Борек і боги словян [Текст] / І.Д. Гуревич : Пер. з польської Б. Антоняк. – Тернопіль : Мандрівець , 2012. – 120 с. : іл.
 Разом з Бореком перенесися в часі у міфічні краї, святі гаї, урочища й підземелля. Поринь у небо на чорному жеребцеві. Натрап на великого вепра і вовкулаків. Зустрінь воїнів, ворожбитів, охоронців вогню, передвісників долі. Пізнай пантеон давніх Богів слов'ян. Перша в Україні розповідь для дітей про віру наших давніх Предків.

   
Гуцало ,Є. П. Сімя дикої качки
 [Текст] : для мол.та серед. шк. віку / Євген Гуцало; упорядкув, та передм. Л. Вороніної. - Вид. 2-ге, без змін, - К. : Національний книжковий проект, 2012. – 224 с. : іл. – (Бібліотека шкільної класики)
 Цю книжку склали вибрані оповідання й повість відомого українського письменника Євгена Гуцала (1937-1995). Найтоншими барвами своєї чудової мови автор вимальовує перед читачем складний і водночас такий прекрасний світ дитинства з його радощами й печалями, а ще світ живої природи, частиною якого є і ми, люди.

Далекі зірниці. Українська література першої половини ХХ ст. [Текст]: Навчальний посібник / Упоряд. В.І. Шкляр, П.П. Орленко. – К. : Грамота, 2005.- 479 с. – (Серія «Шкільна бібліотека»)
 Книгу складають кращі твори відомих українських поетів. творчість яких припадає на першу половину XX століття - період бурхливого політичного життя України. Ці твори включені Міністерством освіти і науки України до програми середньої загальноосвітньої школи.


Дзюба, І. Є поети для епох  [Текст]/ І.М. Дзюба. – К. : Либідь, 2011. – 208 с. : іл.
У цій книжці зійшлися дві унікальні творчі особистості, чиї імена вже давно промовляють самі за себе. Натхненний есей Івана Дзюби про творчість Ліни Костенко суголосний бесіді з поетесою, у якій вона вперше так щиро й вичерпно розповідає про своє життя у Слові.Кіплінг, Р. Мауглі  [Текст]: Оповідання/ Р. Кіплінг ; Пер. з англ. Г. Швець ; Пер. віршів Н. Тисовської ; Іл. Ю. Правдохіної. – К. :  Країна Мрій, 2014. – 400 с. : іл. – (Всеволод Нестайко радить прочитати)
Історія про хлопчика, якого виховали вовки, відома дітям в усьому світі. Цю казку люблять не тільки за те, щоїї герої-тварини мають дуже яскраві характери; маленьких читачів захоплює сміливість, кмітливість і безстрашні вчинки Мауглі. Твір Редьярда Кіплінга доводить, що людина як найсильніша істота на Землі несе відповідальність за наш світ.

 Котляревський, І. П. Енеїда. Наталка Полтавка [Текст] : для ст. шк. віку / І.П. Котляревський ; передм. О. Колінченко. – Вид. 2-ге. – К.: Національний книжковий проект, 2012. – 288 с. – (Бібліотека шкільної класики)
До видання увійшли найвідоміші твори фундатора нової української літератури І. П. Котляревського (1769-1838) — поема «Енеїда» та п'єса «Наталка Полтавка», в яких поєдналися жвавий сюжет і щирий гумор, національний колорит і український дух. 

Лондон,Дж. Біле Ікло [Текст] : повість : для серед. шк. віку / Джек Лондон ; пер. з англ. В. Гладкої та К. Корякіної ; іл. В. Дунаєвої. – Вид. 2-ге, без змін - К. :  Національний книжковий проект, 2011. – 256 с. : іл. – (Бібліотека шкільної класики)
Захоплива повість видатного англійського письменника  Джека Лондона про долю вовченяти, яке потрапило до людей. Книга вчить любити природу, любити та бути відповідальним за тих, кого, за висловом А. Сент-Екзюпері, ми приручили.

 Лондон, Дж. Північні оповідання [Текст] : для серед. шк. віку / Джек Лондон ; упорядкув. Та передм. І. Андрусяка ; іл. В. Бариби. - Вид. 2-ге, без змін, - К. : Національний книжковий проект, 2012. – 208 с. : іл. – (Бібліотека шкільної класики)
 Дж. Лондон – американський письменник. Автор брав сюжети до своїх оповідань з часів свого перебування на Півночі. Людський характер загартовується в умовах суворої, екстремальної півночі.

Маар ,П. Машина для здійснення бажань, або Суботик повертається в суботу [Текст] / П Маар; пер. Є. Горєва; худож. П. Маар. - Вид. 3-тє. - Вінниця: Тезис; Тернопіль: Начальна книга - Богдан, 2014. - 192 с. : іл. - (Пригодницька бібліотека).
 Саме в суботу повертається Суботик — маленька істота з п'ятачком і яскраво-рудим волоссям. Істота, яку так полюбив пан Пляшкер, ще як Суботик приходив уперше. На щастя, Суботик не змінився аніскілечки, хіба що зараз він знає геть усе про машину для здійснення бажань. Що ж уміє робити та машина? А що завгодно! Як-от напхати повнісіньку шафу вермішелі...

Мензатюк , З. Таємниця козацької шаблі  [Текст]: пригодницька повість / Зірка Мензатюк : Худож. І. Ключковська. – Львів : Видавництво Старого Лева , 2015. – 60 с. : іл.
 Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з`явилася Машка - пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик. А далі... привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, - і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі... До слова, ця пригодницька повість Зірки Мензатюк рекомендована для читання у шкільній програмі з української літератури учнями п`ятих класів.

  
Нестайко, В.З. Тореадори з Васюківки [Текст]: трилогія про пригоди двох друзів/ В. Нестайко; Худ. А. Василенко.–Вид. 22-ге. - К. : "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА" , 2014.- 543с. : іл
 Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка. «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей

Нізовський, А. Ю. 100 великих реліквій і скарбів України [Текст] / Ю. А. Нізовський. – К. : Арій, 2009. – 400 с. : іл. – (100 великих)
У книзі описано реліквії, що належали колись відомим історичним діячам і стали нині символами нашої державності; і скарби духовні – книги, картини, ікони; і предмети матеріального побуту – витвори ювелірного мистецтва, зодчества, речі із стародавніх курганів і таємничих скарбів, виявлених на великій території нашої країни, і багато чого іншого. 

Попельницька, О.  100 великих діячів культури України  [Текст] / О.О. Попельницька, М. В. Оксенич. – К. : Арій, 2010. – 464 с. : іл. – (100 великих)
Книга  «100 великих діячів культури України» містить 100 коротких біографічних оповідей — лаконічних портретів найвидатніших представників вітчизняної культури, які у різні історичні епохи творили як на теренах України, так і за її межами: скульпторів, архітекторів, художників, діячів театру та кіно, письменників і поетів. 


Портер, Е. Поллліанна [Текст] / Елеонор Портер ; Пер. З англ. В. Наливаної ; Іл. О. Воронкової. – К. : Країна Мрій, 2014. – 304 с. : іл. – (Всеволод Нестайко радить прочитати)
Роман американської письменниці Елеонор Портер, упершее надрукований у 1913 році, відомий в усьому світі. За мотивами цього твору знято кілька телесеріалів і фільмів. Секрет популярності роману криється у принадливості образу Полліанни — сонячної дівчинки, "дівчинки-радості". Це захоплива розповідь про дванадцятирічне чарівне створіння, з появою якого змінилося життя в провінційному містечку. 

1.

 Портер, Е. Полліанна [Текст] : [повість] / Елеанор Портер ; [пер. з англ. М. Карнаух-Шурпік]. - Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2013. - 255 с. : іл. - (Богданова шкільна наука)

Ця книга — світовий бестселер. Кожного, хто перегорне її сторінки, вона зробить милосерднішим, вселить оптимізм у зневіреного. А чи вмієте ви грати в чудодійну гру «в радість»? Якщо ні, то прочитавши цю книгу, — неодмінно зумієте! І світ одразу ж стане добрішим. Спробуйте-переконаєтесь!

Світова драматургія [Текст] : для ст.шк віку / передм. Т. Щегельської. – К. : Національний книжковий проект, 2011. – 368 с. – (Бібліотека шкільної класики)
Драматургія — жанр особливий. Важкуватий у прочитанні й захоп­люючий на сцені й у кінофільмах. Цей жанр, відомий ще з античних часів, дав початок театральному мистецтву. У збірнику подано чотири твори всесвітньо відомих авторів — Мольєра, Шекспіра та Гоголя. Це і комедія, і трагедія, і сатира, в яких у відповідному ключі ві­дображено події та проблеми свого часу.
   
Стівенсон , Р. Л. Острів скарбів  [Текст]/  Р. Л. Стівенсон ; Переказ з англ. Л. Кузнєцової ; Іл. В. Котлярова. - К. :  Країна Мрій, 2014. – 256 с. : іл. – (Всеволод Нестайко радить прочитати)
В одному з найпопулярніших творів відомого англійського письменника розповідається про пригоди хороброго і винахідливого юнги ДжимаГокінса під час пошуку піратського скарбу на загубленому в морі острові, про людську доброту і справжню чоловічу дружбу

Стівенсон, Р. Л. Острів скарбів  [Текст] / Р. Стівенсон. Робінзон Крузо / Д. Дефо; пер. I. Базилянської; іл. М. Гец. — X.: Школа, 2014. — 544 с.: іл. — (Золота серія «Бібліотека пригод")
 Долі героїв, про яких ідеться у цій книзі, — підлітка Джима і моряка Робінзона Крузо — дуже схожі. Серед дикої природи, у протистоянні злу й жорстокості, завдяки працелюбству та вірі у власні сили вони не тільки виживають, а й гартуються, мужніють, стверджуючи незламність людського духу.

Українка ,Леся. Лісова пісня [Текст ]: драма -феєрія / Леся Українка; іл. В. Мітченко. – К. : Грамота, 2012. – 128с. : іл.
Драма-феєрія навіяна казками, легендами та повір’ями почутими поетесою в дитинстві на Волині. Події, описані у творі, відбуваються у старезному густому предковічному лісі. Тут мешкають молоді і старі лісові та водяні істоти. Серед них живе безтурботна лісова русалка — дівчина Мавка. Але ось у ліс приходять люди. Це старий, поважний і дуже добрий дядько Лев та його небіж Лукаш — молодий хлопець, гарний, чорнобривий, стрункий. Мавка закохується в простого сільського хлопця, заради нього вона залишає озерний та лісовий світ і переходить жити до людей. Тендітна та наївна дівчина не змогла жити в жорстокому та цинічному світі людей. Хлопець покинув Мавку, але вона залишилася відданою своєму коханню, хоча це й призвело до її загибелі...


 Уайльд, О. Зоряний хлопчик [Текст] / О. Уайльд ; Пер. з англ. Т. Некряч ; Іл. О. Чичик. - К. :Країна Мрій, 2014. – 288 с. : іл. – (Всеволод Нестайко радить прочитати)
До книжки увійшли казки із двох збірок О. Уайльда. У творах письменника, сповнених любові до людини і поваги до краси, створеної людиною, реальність переплітається з вигадкою. Його герої бачать можливість існування лише в атмосфері прекрасного, але вони здатні відчувати жаль і смуток, вміють співчувати людям; їх, як і самого автора, бентежать роздуми про мінливість життя, про добро і зло, красу і користь.

Українка, Леся. Руфін і Прісцілла [Текст]: драма у пяти діях / Леся Українка : Упор., післямова, прим. В. Панченка; іл. С. Якутовича. – К. : Либідь, 2011. – 200с. : іл.
 Поневолення залишається поневоленням – хоч би якими шляхетними гаслами воно прикривалося.Ця думка, проголошувана у драмі на тлі давньоримських декорацій, прямо стосується пророчо передбаченої поетесою тоталітарної перспективи ХХ століття.


Хоткевич, Г. Камінна душа  [Текст]: для ст. шк. віку / Гнат Хоткевич; передм. та навч. – метод. матеріали Л. Слободянюк. – К. : Школа, 2009. – 288 с. – ( Шкільна хрестоматія)
 Гнат Хоткевич (1877–1938) — самобутня творча постать: письменник, критик, літературознавець, мистецтвознавець, театральний і музичний діяч, історик і етнограф, автор багатьох новел, оповідань, повістей, романів. До книжки увійшла його повість "Камінна душа" (1911), яка і сьогодні приваблює стильовою, мистецькою самобутністю. 

Немає коментарів:

Дописати коментар