Книги для дітей середнього шкільного віку


Алмонд, Девід. Скелліґ / Д. Алмонд ; пер. з англ. Д. Березіної. – Харків : Віват, 2020. – 176с. – (Серія "Книжкова полиця підлітка") 

Майкл із родиною переїжджає у невеличке містечко і страшенно нудиться без друзів. Аж якось виявляє, що в їхньому напіврозваленому гаражі живе дивний виснажений буркотун на ім’я Скелліґ. Він говорить якимись шарадами, та й сам по-справжньому таємничий: здається, з-під його піджака випинають крила. Хлопчик потайки навідує загадкове створіння, довіривши таємницю тільки дівчинці на ім’я Міна. Разом із героями книжки читачі поринуть у дивовижний світ і спробують розгадати, ким насправді є Скелліґ і чи причетний він до порятунку Майклової сестрички. Може, янголи справді існують, тільки вони не такі, якими ми їх уявляємо.


Андржеєвський, Анатолій. Чорнобильський пес Аксель / А. Андржеєвський. – Київ : Гамазин, 2019. – 92с. 

У чорнобильській круговині час не зупинився. Він спливає по-іншому — вночі у минуле, вдень у прийдешнє. Чорнобиль не завмер. В його роздолах снують породжені випромінню химерні істоти, що назавше стали потойбіччям чорнобильського обширу, готовими розповісти про лихо, яке прогризлося в кожну живу клітину, що трапилася на його шляху. І от у йонізованому просторі з'являється мале і допитливе життя — хлопчик Мирось, який приїхав сюди з батьками як мандрувальник. Провідниками дитини у відчужений світ стають пес Аксель, бузько Люк, чудовисько Бальдадер, пантера Раїла, Єдиноріг із прийдешності та інші тварини-примари. А може, вони таки існують? Просто невидимі, як і випромінь, що, мов чорна птаха, накрила нас своїм крилом 26 квітня 1986 року розділивши літопис людства на "до" і "після" жахливого лиха

Арєнєв, Володимир. Порох із драконових кісток / В. Арєнєв. – Вид.3-тє. – Київ : ВД "Києво-Могилянська академія", 2020. – 208с. 

Марта на прізвисько Відьма — звичайна старшокласниця. Відтоді, як батько поїхав на заробітки, вона живе удвох із мачухою, яку терпіти не може. Марта мріє вирватися з рідного містечка, а для цього сумлінно вчиться й підробляє в Інкубаторі. Однак зароблених грошей навряд чи вистачить на платне навчання в столичному універі. І тому в Марти є ще один приробіток: вона потай викопує, нейтралізує і збуває токсичні кістки. Кістки драконів.

Арєнєв, Володимир. Сапієнси / В. Арєнєв ; мал. Ліна Квітка. – Харків : Ранок, 2020. – 224с. 

2178 рік, Київ, світ далекого майбутнього. Одного квітневого дня звичайнісінький школяр Михайло Неборак познайомився з новачком на ім’я Олександр Ненарок. У нього дві мами, дідусь-некромант і залізне серце. Але це — лише початок карколомних пригод у довгоочікуваній науково-фантастичній повісті для підлітків від знаного в Україні та Європі письменника Володимира Арєнєва.

Ауер, Маргіт. Школа чарівних тварин. Вода усюди! / М. Ауер ; пер. з нім. М. В. Волкова ; іл. Ніни Дуллек. – Харків : Ранок, 2020. – 160с. : іл. – (Школа чарівних тварин)

Генрі дізнався, що батьки збираються віддати його до інтернату та втік до лісу. Чи зможе хлопчик, який не звик робити щось самотужки, жити в лісі? І хто допоможе йому в біді?

Майже всі учні міс Корнфілд отримали значок "Морського коника" за відмінне плавання. Одній Гатіс Бракує упевненості... Чи зможе дівчинка подолати вій страх? Учні школи Вінтерштайн підготували справжнє шоу за віршем Гете "Учень чаклуна". Але що це? Чому вода заливає всю підлогу? Ох і розсердиться ж, напевно, пан Зігманн…

Ауер, Маргіт. Школа чарівних тварин. Де містер М? / М. Ауер ; іл. Ніни Дуллек. – Харків : Ранок, 2020. – 176с. : іл. – (Школа чарівних тварин)
Настав новий навчальний рік, і Лотар із Роньєю — наступні, хто отримають чарівних тварин… Як чудово, адже в обох проблеми з математикою — і хто, як не чарівні тварини, допоможуть у цій біді?.. Але куди подівся містер Моррісон?..А за ним і міс Корнфілд наче крізь землю провалилася. Та не хвилюйтеся, за пошуки неодмінно візьмуться учні школи Вінтерштайн та їхні чарівні друзі.Час поринути у пригоди разом із ними!

Ауер, Маргіт. Школа чарівних тварин. Закохані по вуха! / М. Ауер ; пер. з нім. М. В. Волкова ; іл. Ніни Дуллек. – Харків : Ранок, 2019. – 176с. – (Школа чарівних тварин)
Генрі дізнався, що батьки збираються віддати його до інтернату та втік до лісу. Чи зможе хлопчик, який не звик робити щось самотужки, жити в лісі? І хто допоможе йому в біді?Майже всі учні міс Корнфілд отримали значок «Морського коника» за відмінне плавання. Одній Гатіс Бракує упевненості... Чи зможе дівчинка подолати вій страх?Учні школи Вінтерштайн підготували справжнє шоу за віршем Гете «Учень чаклуна». Але що це? Чому вода заливає всю підлогу? Ох і розсердиться ж, напевно, пан Зігманн…

Ауер, Маргіт. Школа чарівних тварин. Пан або пропав! / М. Ауер ; іл. Ніни Дуллек. – Харків : Ранок, 2020. – 160с. : іл. – (Школа чарівних тварин)
Серія книг «Школа чарівні тварини», до якої увійдуть Вісім книг про звичайнісіньким школу і її учнів. Але це тільки на перший погляд звичайна, насправді в Цій школі ховається таємниця тієї, кому пощастило, знайде кращого друга в світі - Чарівну тварин. Тварини, яка вміє Говорити. Але тільки з тобою ...

Бейкон, Лі. Остання людина [Текст]  / Лі Бейкон ; пер. з англ. Ю. Підгорної ; обкл. М. Долинного. — Харків : Віват, 2020. — 271 с. : іл. — (Серія "Книжкова полиця підлітка").

Настав день, коли світ захопили роботи. Людство занепало. Кібермайбутнє з коміксів стало реальністю. Дванадцятирічний робот XR935 вважає, що це ідеальний світ, де ніщо й ніколи не виходить із ладу. Аж доки не стикається з реальною дівчинкою Еммою… Може, допомога дівчинці — це шанс дізнатися про те, чому Емма є тою людиною, якій удалося вижити...Берджис, Стефані. Дракон із шоколадним серцем / С. Берджис ; пер. з англ. Д. Березіної. – Харків : Віват, 2020. – 288с. – (Серія "Книжкова полиця підлітків"). 

Перед вами чарівна й наснажлива пригода, сповнена добра й справжньої дружби, заради якої варто долати всі перешкоди. Усі знають, що дракони люті й могутні. Юна Авантюрина вважає себе саме такою, але дорослі родичі не відпускають її саму з печери. Тож якось рішуче дитинча крадькома тікає з печери — і тут-таки потрапляє в пастку. Запашний трунок підступного мага перетворює войовничу драконку на беззахисну дівчинку. І вже немає гострих іклів, широких крил і вогню, що вивергається з пащі. Байдуже, наскільки сильнішою за людей була Авантюрина, — тепер вона одна з них. Неймовірні пригоди чекають попереду, адже тепер у її житті, окрім слабкого тіла, є нове пристрасне захоплення — шоколад.

Бінг, Джорджія. Моллі Мун і чарівна книга гіпнозу / Д. Бінг ; пер. з англ. Н.Косенко ; іл. М. Пузиренко. – Харків : Школа, 2020. – 304с. – (Моллі Мун). 

Дівчинку Моллі Мун знайшли в картонній коробці й віддали до сиротинцю. Десять жахливих років прожила Моллі в притулку. Директорка всіляко принижувала дівчинку, учителі сварили, а інші діти насміхалися. Тим часом Моллі мріє про прекрасне життя. І ось одного дня до рук дівчинки потрапляє книга про гіпноз — і все неймовірно змінюється! І далі на неї чекають карколомні пригоди, блискуче життя... Проте на такий талант накинув оком злодій, який хоче скористатися здібностями Моллі для здійснення своїх чорних задумів...

Бінг, Джоржія. Моллі Мун і музичне чудовисько / Д. Бінг ; пер. з англ. Є. Коротяєвої ; іл. М. Пузиренко. – Харків : ШКОЛА, 2018. – 240с. : іл. – (Серія "Моллі Мун"). 

Після шалених пригод із захопливими перетвореннями Моллі Мун повертається додому і береться за навчання. Та раптом усе змінюється, коли дівчинка дістає чарівну золоту монету із зображенням ноти, яку отримала від виховательки-злодійки. Цього разу Моллі разом із новими друзями-музикантами вирушає до Японії. І тепер за допомогою монети Моллі Мун зможе стати справжньою зіркою і підкорити увесь світ!

Бралльє, Макс. Останні підлітки на Землі і парад зомбі [Текст] / Макс Бралльє ; іл. Д. Холгейт ; пер. з англ. Ю. Садохи. — Харків : Ранок, 2020. — 303 с.: іл. — (серія "Останні підлітки на Землі").

Друга книга із серії «Останні підлітки на Землі». Джек Салліван — підліток у постапокаліптичному світі. Відтепер його орієнтири в житті змінилися: треба вижити. Прикінчити купу зомбі, монстрів та найголовнішого ворога — Бларга. Отож, майже всі зомбі зникли з вулиць Вейкфілда, а таємнича постать йде назирці за Джеком та його друзями. Ба більше, одного дня вони чують жахливий вереск!


Вольямс, Девід. Препогані діти 2[Текст] : збірка оповідань / Девід Вольямс ; пер. з англ. О. Зозулі ; іл. Т. Росса. — Київ: Видавнича група КМ-БУКС, 2020. — 282 с.: іл.

У другій збірці оповідань автор познайомить вас із дівчинкою Стейсі, яка вважала себе найталановитішою людиною на планеті Земля з украй розпещеним хлопчиком Бредом, який вимагав від батьків щодня святкувати його день народження, з дівчиськом на ім'я Клариса, яке тільки вдавало з себе чемну дівчинку, а насправді виявилося несосвітенним монстром...

Воронина, Л. Таємне Товариство Блазнів, або Балансування на краю прірви [Текст] / Л. Воронина ; іл. В. Штанко. - Київ : Знання, 2019. - 143 с. : іл.

Хіба можна було уявити, що Клим Джура та його друзі з Таємного Товариства Блазнів потраплять у пастку під час циркової вистави? Підступні прибульці-синьоморди, які хочуть підкорити Землю, цього разу замаскувалися під клоунів та відволікають увагу публіки фокусами і дивовижними виступами дресированих тварин. І ніхто з глядачів не підозрює, що їх збираються перетворити на слухняних зомбі, готових виконувати будь-які накази чужопланетних хижаків. Єдина людина, котра володіє мовою прибульців і може читати їхні думки, — це Клим. Однак для того, щоб перемогти космічних монстрів, хлопцеві доведеться використати надприродні властивості, які він здобув, опинившись під час грози на вершечку гори Треп у магічному кам’яному лабіринті-кромлеху.

Гаврош, О. Героїчні канікули [ Текст]: [фантастична повість] / Олександр Гаврош ; іл. В. Цаха. — Харків : Фоліо, 2020. — 188 с. : іл. — (Серія "Машина часу").

Фантастична повість Олександра Гавроша «Героїчні канікули» — третя книжка серії «Музей пригод» — розповість про незвичайні канікули допитливого Яся Попадинця, про загадковий портал переміщення в часі та незвичайну подорож у минуле Закарпатською Україною 1939 року.


Гаврош, Олесандр.
Музей пригод [Текст] : Повість / Гаврош, Олесандр ; Худож. А.Босенко. - Кн. 1. - Х. : Фоліо, 2018. - 122 с. : іл. - (Машина часу). 

Героям фантастичної повісті Олександра Гавроша вдалося знайти загадковий портал переміщення у часі: він - у нещодавно виявленій потайній музейній кімнаті, куди будь-що-будь вирішив потрапити письменник-початківець Мирон Клаповух. Задля втілення своїх планів він, оманою й хитрістю, намагається залучити до них головну героїню - юну берегиню Музею раритетів Яну Приймак... До кімнати потрапляє і Роман Лук'янович, директор музею... А там є дивне крісло-гойдалка: якщо в нього сісти і розкрутитися, то... опинишся у XVII столітті! Де чекають дивовижні пригоди і знайомство з мешканцями Києво-Печерської лаври тих часів, з самим Памвою Бериндою! Чи всі повернуться у сьогодення, чи прихоплять на згадку «пам'ятку з минулого» - дізнаєтеся, прочитавши цю цікаву книжку


Гантер, Е.Захід
[Текст]: роман / Ерін  Гантер; пер. з англ. К. Дудки, О. Українця. – Харків: АССА, 2020. – 320 с. – (Коти-вояки)

Ожинокіготь розривається між двома світами — реальним і потойбічним, де блукає його батько Тигрозір. З кожним днем йому все важче приховувати свою таємницю і притлумлювати жагу до влади, яку так вміло розпалюють в ньому батько і брат. Зрештою, йому таки випадає шанс отримати бажане. Та чи варте воно такої ціни? Чи розуміє Ожинокіготь, що від його вибору залежить доля усіх лісових котів?

Гантер, Е.  Пророцтво Синьозірки [Текст] / Е. Гантер ; пер. з англ. К. Дудки. – Харків : АССА, 2020. – 560с. – (Коти-вояки)

Напруга між Кланами лісових котів зростає. Громові вояки мусять довести свою силу, щоб зберегти територію і здобич від зазіхань зголоднілих сусідів. У ці непрості часи у Клані народжується кішечка Синютка. Зореклан пророчить їй велике майбутнє: вона стане сильною, як вогонь, і проведе Громових котів крізь найтемніші часи. Та перш ніж сповниться пророцтво, Синютка має пройти власний шлях випробувань, сповнений болісних втрат, сумнівів і складних рішень. І навіть коли зрештою засяє велич могутньої провідниці Синьозірки, темні таємниці минулого не залишать її у спокої до останнього дня.

Гантер, Е.Стожари [Текст]: роман / Е. Гантер; пер. з англ. К. Дудки та О. Українця. – Х.: АССА, 2019. – 336 с.
Пліч-о-пліч, лапа в лапу чотири Клани подолали нелегкий шлях до нового дому, де на зголоднілих, виснажених котів чекає безліч здобичі, але ще більше — небезпек. Тепер вони мають забути все, що їх єднало, і знову стати суперниками, які відстоюють власні території. Чи витримають ці випробування справжня дружба і справжнє кохання? Чи правильне місце вказали їм зоряні предки? І головне — чи зможуть коти зрозуміти, що найнебезпечніший ворог причаївся не в хащах навколо, а серед них самих?

Гантер, Е.Сутінки [Текст]: роман / Е. Гантер; пер. з англ. К. Дудки, О. Українця. – Х.: АССА, 2020. – 336 с.

На новій території стежки чотирьох Кланів розійшлися в різні боки. Тепер кожен з них знову сам по собі, як і було з давніх-давен заповідано вояцьким правильником. Проте небезпеки, що чатують у цих незвіданих місцях, можна подолати лише разом. Громові коти завжди готові простягнути лапу допомоги своїм сусідам, та найбільша біда приходить саме до їхнього табору — нещадний ворог, що палає помстою. У ці темні часи вони мусять виявити всю свою силу та мужність, а дехто — зробити нелегкий вибір, від якого залежить доля всього Клану.

 Ґейман, Н.  Кораліна[Текст]  / Ніл Ґейман ; пер. з англ. О. Мокровольського. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 192с. :іл.

Щось дивне коїться у новому будинку Кораліни. Дивина полягає ані в тумані чи котові, який, здається, стежить за нею, ані в знаках небезпеки (в якій опинилась Кораліна), що міс Примула та Форсібіллі (нові сусідки Кораліни) розгледіли в чаїнках. Справжня дивина - "інший дім" за старими дверима у вітальні. "Інші мама й тато" з чорними очами-ґудзями і білосніжно-паперовою шкірою чекали на Кораліну. Тепер вони хочуть, щоб вона залишилася з ними. Назавжди. Кораліна знає: якщо вона увійде у ті двері, то може вже ніколи не повернутися назад.

Ґелліко, Пол. Дженні[ Текст] : повість / Пол Ґелліко ; пер. з англ. В. Зенгва ; намал. В. Юдіна. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. — 383 с.: іл.

Восьмирічний хлопчик Пітер хоч і живе з родиною, але почувається дуже самотнім, бо в батьків ніколи не вистачає на нього часу. А ще він мріє про кота, якого йому не дозволяють тримати. Таємничим чином Пітер сам перетворюється на кота й пізнає всі негаразди, які чекають приблуду та знайомиться з такою ж бездомною кішечкою Дженні, яка допомагає йому оволодіти мистецтвом непростого котячого життя.

Генріксен, Леві. Ангел у Пащі Диявола = Engelen i Djevelgapet[ Текст] : з норв. пер. В. Криницький ; обкл. О. Шатохіна / Л. Генріксен . — Харків : Крокус, 2020 . — 182 с.

Астрід скоро одинадцять років, але вона дуже хотіла б назавжди залишитися десятирічною. А ще — аби мама й тато не розлучилися, а знову були разом. Астрід - розумна дівчинка, вона розробляє зухвалий план возз’єднання своїх батьків. От лиш усі плани мають ваду: події завжди розгортаються не за планом. І те, що мало бути відпочинком і примиренням, перетворюється на детективний бойовик. Чи вдасться Астрід таки здійснити свій план і помирити маму й тата?

Григорович, А.Три дні з життя Єви [Текст] : [для мол. та серед. шк. віку] / А. Григорович ; худож. О. Семякін. - Харків : АССА, 2020. - 352 с. - (Химерні мандри) (Книжкові мандри)

Світ Гріандії дуже схожий на наш: такі самісінькі країни й міста, однаковий плин часу... Але це геть інший химерний світ, дивовижний і вигадливий, з прихованими порталами в інші виміри та безліччю надзвичайних істот. Десь там, у невеличкому містечку, живе дівчинка Єва. Її безмежний талант поєднується з безмежною безпорадністю. Дівчинку переслідує хистка імла, що раз у раз міцнішає і підкрадається все ближче. Однієї ночі Єва нарешті насмілюється змінити життя.
Дал, Р. Джеймс і гіганський персик [Текст] / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова; за ред. : І. Малковича. –
9-е вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. – 240 с
.
«Джеймс і гігантський персик» — одна з найвідоміших дитячих повістей Роальда Дала. …Так сталося, що маленький Джеймс мусить жити разом зі своїми злющими тітоньками — тіткою Шкваркою і тіткою Шпичкою, які постійно коверзують і знущаються з нього. Проте одного дня стається щось надзвичайне, і життя Джеймса та його тітоньок докорінно змінюється… Як завжди, динамічна, тривожна й безмежно весела повість одного з найпопулярніших англійських письменників не залишає місця байдужості…

Дігбі,Енн.Требізон. Другий семестр [Текст] / Енн Дігбі; пер. з англ. О. Ю. Григорович. - Харків: Вид-во "Ранок", 2020. - 192 с.

У другому сесстрі Ребека абсолютно не розуміє поведінки Тіш. Її настрій змінюється по кілька разів на день, вона намагається контролювати життя Сью І серйозно підставляє Ребекку перед усією школою. Що сталося з доброю, милою Тіш? Невже все через бажання обіймати важливу посаду в школі? Хіба це важливіше за дьружбу?

Езопові байки [Текст] / в переказі П. Цімікалі; пер. З новогрецької В. Забаштанського, А. Чердаклі; іл. А. Жуковського. – вид. 2-ге. – Київ : Веселка,2020. – 124с.: іл.

Збірка байок  давньогрецького поета-байкаря Езопа. Його герої – здебільшого звірі, тварини, рослини, але насправді Езоп зображає людей, викриваючи їхні вади і засуджуючи ці негарні риси, яким протиставляються чесноти: правдолюбство, хоробрість, чесність. Ілюстрації Амброза Жуковського.

Каньтох, Анна. Таємниця покинутого монастиря [Текст] / А. Каньтох ; пер. з пол. С. Легези ; іл. Л. О. Квітка ; обкл. D. Broniek. — Харків : АССА, 2020. — 559 с. : іл. – (Час фентезі)

Роман «Таємниця покинутого монастиря» — для тих, хто обожнює фентезі та містику. Добре бути Обраним чи Обраною, коли живеш у вигаданому світі. А якщо це реальність повоєнної Польщі? І якщо ти один із тринадцяти підлітків, яких янголи зібрали в покинутому монастирі? Навіть те, що тебе покликали янголи, не дуже заспокоює. Бо щось із ними не так. І щось не так із цим покинутим монастирем, і з містечком, біля якого він розташований, і з тими підлітками...

Каньтох А. Таємниця проклятого лісу [Текст]: роман / А. Каньтох; пер. з англ. С. Легеза . – Харків: АССА , 2019 . – 384 с.
Продовження містичного роману «Таємниця покинутого монастиря». Польща, 1953 рік. Минуло два місяці після канікул, що перевернули життя тринадцятирічної Ніни догори дриґом. Магія янголів у покинутому монастирі в Маркотах подарувала їй надзвичайний розум та силу, але вона так і не навчилася їх контролювати. Ніна намагається приховати свої здібності, бо знає, що будь-якої миті за нею можуть прийти ВОНИ — люди в мундирах, котрі полюють на янголів і всіх, хто до них причетний…

Кінні, Джеф. Щоденник слабака. Дорога полотном [Текст]: роман у малюнках : Кн. 9 / Дж. Кінні ; пер. з англ. М. Пухлій. — Київ : КМ-БУКС, 2019. — 223 с. : іл.

Сімейні мандрівки зазвичай дуже веселі... якщо, звісно, ви не член родини Гефлі. Подорож починається доволі перспективно, але потім кілька разів раптом звертає не туди, куди слід. Навіжені мартини, невеличка ДТП та свинка-втікачка - це не зовсім відповідає уявленням Ґреґа Гефлі про веселощі. Але навіть найневдаліша поїздка може обернутися на пригоду - і цю пригоду сімейка Гефлі забуде ой як нескоро.

Кінні, Джеф. Щоденник слабака. Усе по-старому[Текст] : роман у малюнках: Кн. 10 / Дж. Кінні ; пер. з англ. М. Пухлій. — Київ : КМ-БУКС, 2021. — 223 с. : іл.  

За старих часів життя було кращим. Чи ні? Це запитання постає перед Ґреґом Гефлі, коли його містечко на вихідні добровільно відмовляється від електрики та електроніки. Сучасне життя має свої переваги, і Ґреґ схиляється до думки, що старомодний світ - не для нього. А тим часом у родині Гефлі й поза нею наростає напруження. Чи зуміє Ґреґ пережити скрутні для нього часи? Чи цьому хлопчині все ж надто важко жити "по-старому"?

Ковелл, Крессида. Були собі чаклуни : чари перші : роман / К. Ковелл ; пер. з англ. Олекса Негребецький. – Київ : Рідна мова, 2020. – 352с. – (Серію "Чарівні світи").

Це оповідь про хлопця-чаклуна та дівчину-воїнку, яких із самого малку вчили люто ненавидіти одне одного. Оповідь починається з появи величезної чорної пір’їни…
Невже чаклуни та воїни так захопилися битвами поміж собою, що не помітили повернення стародавнього зла?


Ковелл, Крессида. Були собі чаклуни : чари другі : роман : для середн. шк. віку / К. Ковелл ; пер. з англ. О. Негребецький ; ілюстр. К. Ковелл. – Київ : Ранок, 2019. – 368с. : іл. – (Чарівні світи). 

Це захоплива історія про дівчину-воїнку Бажану, що володіє магією та Книгою заклинань, і хлопця-чаклуна Зара, який не має чарів. Воїни та чаклуни споконвіку ненавиділи одне одного. Та настане мить – і Зару й Бажані доведеться забути про ворожнечу і разом поринути в захопливі пригоди, розгадуючи таємниці й долаючи зло. Бо щось лихе, проспавши сотні літ, тепер заворушилося...

Кокотюха, А.  Врятуйте Бетмена[Текс ] : повісті / А. Кокотюха ; худож.-оформ. М. С. Мендор ; худож.-іл. В. С. Печеник. — Харків : Фоліо, 2020. — 96 с. : іл. — (TeenBook To).

А ще Андрій Кокотюха пише чудові дитячі книжки. До видання увійшли дві повісті про пригоди Максима Білана та Дениса Черненка — «Врятуйте Бетмена» та «Фальшиве кіно». У школі вирішили улаштувати костюмований бал з конкурсом супергероїв. Здавалося б, нічого небезпечного. Однак на тих, хто записався на конкурс, розпочинається справжнє полювання із залякуванням і насильством.«се серйозно, як ніколи. І тим, хто спробує захистити інших, теж дістанеться.  Тож Максиму та його друзям доведеться-таки поламати голову, аби вирахувати підступного злочинця і врятувати справжнього Бетмена. Повість «Фальшиве кіно» нагадає підліткам про те, наскільки небезпечним є дорослий світ  і як уникнути небезпеки, яку готує майданчик, де знімають кіно, — хоча знятися в кіно мріє кожен. Тож пориньте у небезпечні та веселі пригоди разом із шаленою парочкою юних сищиків та їхніх друзів!

Кокотюха, А. Полювання мисливців за привидами[ Текст]   : повісті / Андрій Кокотюха ; іл. В. С. Печеник. — Харків : Фоліо, 2020. — 106 с. : іл. — (Серія "TeenBookTo").

«Світла в кабіні ліфта не було. Просто на хлопців звідти дивилася пара палаючих очей», — ось так двоє школярів зустріли привида у звичайному, досі безпечному ліфті багатоповерхового будинку. І це не єдина таємниця, яку беруться розгадувати розумник Максим Білан і силач Денис Черненко. Небезпечні пригоди юних детективів на цьому не закінчуються...

Косік, Р. Фелікс, Нет і Ніка та банда "Невидимих"[Текст]: /Р. Косік ; пер. з пол.: О. Шевченко, І. Шевченко. – 2019. – 480 с.

«Фелікс, Нет і Ніка та банда Невидимих» — перша книга популярної у всьому світі серії підліткового фентезі польського письменника Рафала Косіка.
Герої бестселера «Фелікс, Нет і Ніка» — звичайні 13-річні підлітки з незвичайним умінням знаходити собі пригоди.
Знайомтесь
Фелікс — розумник та винахідник, який буквально з нічого може розробити геніальний план і нову модель робота.
Нет — комп’ютерний геній, що примудрився потоваришувати зі штучним інтелектом.
Ніка — дівчина-таємниця, здатна підкорити будь-яку вершину, серце хлопця і силу тяжіння.
Разом вони — непереможна команда, яка повсякчас потрапляє в різні детективні історії і якій під силу протистояти шкільним хуліганам, банді грабіжників і навіть духам.

Косік, Р. Фелікс, Нет і Ніка та Пастка Безсмертя [Текст]: /Р. Косік ; пер. з пол.: О. Шевченко, І. Шевченко. – 2020.- 608с.

На свято Геловіну для Фелікса, Нета й Ніки починається небезпечна гра із загадковим Похмурим Женцем. Вони намагаються ігнорувати його послання, але хід подій безпосередньо зачіпає їхні сім'ї, тож вони стають учасниками дивної гри з містичними епізодами. Друзі мають пуститися в підземелля Варшави та знайти чудовиська Василіска й здійснити поїздку до покинутого будинку конструктора. Допомогти може тільки легендарний скарб, але будь-яка спроба його знайти лише погіршує ситуацію. Найнебезпечніші виклики чекають на друзів попереду, адже їм доведеться боротися з наслідками проблем, що звалилися на їхні сім’ї.


Косік
, Р. Фелікс, Нет і Ніка та теоретично можлива катастрофа[Текст]: /Р. Косік ; пер. з пол. І. Шевченко. – 2020.- 560 с.

Канікули — справа серйозна. Навіть коли виглядає як звичайна подорож. Бо для Фелікса, Нета і Ніки ці канікули стали незвичайними. кілька разів вони стояли біля краю прірви. уникаючи ТМК — теоретично можливої катастрофи — та захищаючись від неї. До того ж друзі переконались, що неможлива машина часу насправді існує.

Косік, Р.Фелікс, Нет і Ніка та Палац снів[Текст] / Р. Косік; пер. з пол. І. та О. Шевченко. – Х.: АССА, 2019. – 496 с.

Продовження популярної серії пригодницького та пізнавального фентезі від Рафала Косіка «Фелікс, Нет і Ніка». Герої книги — звичайні варшавські підлітки Фелікс Полоній, Нет Білецький та Ніка Міцкевич. У школі впроваджують експериментальну програму мовної правильності, і відтепер кожен учень має носити на своєму одязі ДМІ — детектор мовних іншостей. Відхилення від норм детектора загрожує неприємностями… На додачу до дурних обмежень шибеник Марцель, що вже не вперше залишається на другий рік в одному класі, висуває свою кандидатуру на вибори шкільного самоврядування. Однокласники ніяк не можуть допустити ТАКОЇ долі для власної школи! Неприємностей трійці друзів завдає й один із новачків — Геральд, який стає серйозною загрозою для їхньої дружби. Але все це дрібниці порівняно з тим, що Ніці маряться нічні кошмари, які починають здійснюватися в реальності! Феліксу й Нету доведеться детально дослідити проблему, щоб допомогти своїй подрузі. Та чи вдасться їм урятувати Ніку та спільну дружбу?

Космовська, Барбара. Великий вибух, або К. проти К. [Текст] / Б. Космовська, Ґ. Касдепке ; пер. з пол. Д. Гук ; іл. обкл. та макета А. Вєльбут. — Харків : Школа, 2020. — 175 с. : іл.

У вipтуaльнoму cвiтi бaгaтo пepeвaг: зoкpeмa, тaм мoжнa бути ким зaвгoднo i пиcaти пpo ceбe щo xoчeш. Мoжнa вигaдувaти icтopiї, фaнтaзувaти, виcтaвляти якicь фoтки. Мoжнa бути кpутим i клacним! Вce oднo ж нixтo нe знaє, як уce є нacпpaвдi. Тa чи дoвгo мoжнa вдaвaти з ceбe кoгocь? I щo cтaнeтьcя, кoли пpaвдa знeнaцькa вийдe нaзoвнi?

Куценко, О.Аврора та інші принцеси [Текст]: казки / О. Куценко; А. Сурган. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 80 с.: іл.

«Аврора та інші принцеси» — чотири казки про чотирьох різних дівчат, кожна з яких — принцеса. У чомусь вони схожі, а в чомусь — дуже різні. Кожній із чотирьох героїнь присвячено окрему історію, бо кожна із них — яскрава й оригінальна, творча і смілива особистість. Кожна створює навколо себе незвичайну, часом химерну атмосферу. Одна — смілива, інша — розсудлива чи, навпаки, готова ризикувати. А от чим і заради чого, ви довідаєтеся, прочитавши книжку казок «Аврора та інші принцеси» від початку до кінця. І напевне зможете відчути себе принцесою.

Мензатюк З. З. Зелені чари [Текст]  : оповідання / Зірка Мензатюк .- Вид. 2-ге, переробл. і доповн. – Чернівці : Букрек, 2020. – 120 с. : іл.

Про що шепочуть луки, промовляють квіти, мовчать ліси?
Письменниця давно намагалася розгадати їхні таємниці: “вивчала” рослини
лісу й лугу, дослухалась до народних переказів і легенд про відомі та незнані, поширені й дуже рідкісні рослини. “Зелені чари” саме про це – сприйняття природи, чудодійні властивості зілля, необхідність збереження зеленого світу.

Метерлінк, Моріс. Синій птах : казка / М. Метерлінк ; переказ Дз. Федорців. – Львів : Апріорі, 2020. – 128с. : іл

У Різдвяну ніч до маленьких брата і сестри, Тільтіля й Мітіль, приходить Фея і відправляє їх на пошуки Синього Птаха. Вона вручає дітям чарівний діамант, з допомогою якого вони можуть бачити душі предметів, стихій, тварин. Пес, Кішка, Цукор, Хліб, Вогонь, Вода перевтілюються на людиноподібних істот зі своїми звичками, характерами. В товаристві з ними Тільтіль і Мітіль шукають Синього Птаха в Країні Спогадів, Палаці Ночі, Царстві Майбутнього. Переказ у формі прозової казки знаменитої філософської п’єси-казки лауреата Нобелівської премії, всесвітньо відомого бельгійського письменника і драматурга Моріса Метерлінка «Синій Птах» пропонується дітям та юнацтву, а також усім, хто не байдужий до цікавих казок.

Мур, У. Крамниця забутих мап  [Текст] : Зошит другий  / Улісс  Мур ; пер. з італ. Л. Котляр. — Харків : АССА, 2020. — 248с. : іл. — (Час фентезі).

Другий щоденник Улісса Мура нарешті розшифровано! Це була справа не з легких, бо старий власник вілли Арго, схоже, навмисно сплутав усі карти і підготував ще складніші головоломки.... Відчинивши потаємні двері, Джейсон, Джулія та Рік знаходять корабель, на якому можна мандрувати у часі. Вони вирушають до Стародавнього Єгипту, де на них чекають секретні лабіринти, нові друзі, небезпечні вороги і, звичайно ж, надскладні завдання й загадки. Але хто й навіщо відправив їх у минуле? І що так надійно сховано у місці, якого вже давно не існує?

Мур, У. Будинок дзеркал [Текст]: Зошит третій / Улісс  Мур ; пер. з італ. Л. Котляр . — Харків : АССА, 2020. — 224 с. : іл. - (Серія "Час фентезі").

Третій щоденник Улісса Мура нарешті відкриває таємницю вілли Арго та її колишніх власників. Але гру ще не закінчено! Цього міста не знайдеш на жодній мапі, у жодному туристичному путівнику. Тут не працює інтернет і відсутній мобільний зв’язок, а єдина залізнична колія веде в нікуди. Хтось навмисне намагається ізолювати Кілмор-Ков від навколишнього світу. Але хто і навіщо? Джейсон, Джулія та Рік сподіваються знайти відповідь на свої запитання в химерному Будинку Дзеркал…


Нікуліна, Анастасія. Завірюха[Текст] : роман-чар / А. Нікуліна ; худож. обкл. О. Продан. — Харків : Віват, 2019 . — 366 с.

Заради звичайної людської дівчини він порушив тисячолітні закони та пішов наперекір самим богам. Яр — син давнього роду Завірюх, наділених могутньою силою. Та кожних чотири роки вони кидають власні домівки, щоб утекти від неминучої ненависті людей. А все тому, що через жорстоке прокляття втратили найголовніше - любов. Хто стане на бік світла, щоб протистояти пітьмі? Чи почують Великі молитви смертних? Часу обмаль. Адже темрява вже оселилася в душах людей та могутніх богів...

Нікітінський, Ю. Вовчик, який осідлав бомбу [Текст] / Юрій Нікітінський ; худож. Андрій та Діана Нечаєвські ; з рос. пер. І. Андрусяк. — Київ : Час майстрів, 2019. — 133 с. : іл. - (Рекомендуємо прочитати).

Книга пригод бешкетних та допитливих хлопчаків, що цінують дружбу й знають, як важко буває без друга. Долі в них різні, а історія одна: війна. Саме вона ввірвалася в їхнє щасливе дитинство непроханим гостем. Змусила поїхати з рідних місць. Та попри це, наші герої не втрачають ні віри, ні сили духу й залишаються тими самими бешкетниками, витівки яких розсмішать вас у будь-яку, навіть найскрутнішу хвилину.

Мур, У. Острів масок. [Текст] : Зошит четвертий / Улісс  Мур ; пер. з італ. Л. Котляр ; іл. I. Bruno. — Харків : АССА, 2020. — 285 с. : іл.- (Серія «Час фентезі»).

Джейсон, Джулія та Рік вирушають у чергову подорож у часі. Нове місце призначення — Венеція XVIII ст., Острів Масок. Саме там Джулія та Рік повинні знайти Пітера Дедалуса, адже лише він знає, де шукати Первинний Ключ, що відчиняє всі Двері Часу. Зволікати не можна, бо підступна Облівія Ньютон знову випереджає їх на крок. До того ж, Джейсон змушений повернутися на віллу Арго, бо має розібратися з випадковими «прибульцями з минулого».

Ньюбері, Л. Дівчата за право вибору[Текст]   / Лінда Ньюбері ; пер. з англ. О. Дятел. — Харків : Жорж, 2020. — 183 с. : іл. – (Серія "Художня література").                                   
12-річна Поллі мріє стати дослідницею, проте її батьки вважають, що головна мета кожної дівчини — вдало вийти заміж і стати покірною дружиною. А як же подорожі світом, пригоди та небезпеки? Добре, що хоч нові сусідки розуміють і підтримують її. Едвіна і Вайолет — суфражистки, учасниці руху за права жінок, поруч з ними не занудьгуєш…

Орлова, Олександра. Ключ до всіх дверей / О. Орлова ; іл. А. Рафаєнко. – Харків : Читаріум, 2021. – 120с. : іл. 
Віра – звичайна сільська дівчинка, а втім, напрочуд допитлива. Саме допитливість завела її однієї літньої днини до чарівного шатра, де загадковий незнайомець вручив їй ключ, запевнивши, що той відмикає всі двері на світі. Щоправда, лише тоді, коли місяць уповні. Не надто повірила дівчинка в таку магію, проте за першої ж повні отримала нагоду випробувати ключ і натрапила на дивну обитель зачарованого князя Марка. Удвох вони відчинять чимало дверей, відвідають казкові світи, будуть свідками й учасниками незвичайних подій та історій. Можливо, Віриному ключу до всіх дверей судилося стати й ключем до серця Марка? Та чи вдасться простій дівчині звільнити князя від давніх і вельми сильних чарів?

Палаш М. Ельфе, де ти? [Текст ]  / М. Палаш ; пер. з пол. І. Тучапської ; іл. К. Колодзєй. - Харків : Школа, 2019. - 158 с. : іл. – (Серія: Кудлаті історії).

Тільки-но Ельф, песик з притулку, знайшов собі нову домівку, як… загубився. Сам-один у великому лісі, далеко від своїх людей і затишної лежанки, він потрапляє в ще більшу халепу — злі люди кидають його до тісної клітки. Та Великий і Молодий, нові господарі Ельфа, точніше його нова сім’я, не сидять склавши руки і виходять на слід улюбленця. Заразом вони допомагають поліції у розслідуванні, Молодий знайомиться з дівчиною, а Великий знаходить нових друзів з антитерористичної бригади.

Палаш М. Ельф всемогутній[Текст ]  / Марцій Палаш ; пер. з пол. І. Тучапської ; худ. К. Колодзєй. - Харків : Видавничий дім "Школа", 2019. - 175 с. : іл. – (cерія "Кудлаті історії").

Ельф - собака з притулку, під час канікул поїхав із своєю новою сім'єю на море. Але от халепа! У перший же день виявилося, що хтось вкрав пансіонат для відпочинку, а в іншому живе якесь підозріле суспільство, до того ж, хтось пограбував місцевий Музей бурштину! Але ж, Ельф любить розплутувати кримінальні загадки, тому відразу розпочате слідство вилилося у захоплюючу і небезпечну пригоду.

Пантермюллер А. Лотта та її "катастрофи". Без лами немає драми[Текст ]  / А. Пантермюллер ; пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідріх. - Харків : Школа, 2019. 158 с. : іл. – (Серія: Лотта та її "катастрофи").

Лоттин клас разом із пані Какало та паном Меліном вирушає в подорож. Просто супер! Увесь 6-Б проведе цілий тиждень на Балтійському морі в панському маєтку родини фон Козебрик. Це справжні барони і вони мають багато різних тварин, серед яких чайки, риби, коні й навіть одна лама. Та, на жаль, там проживають ще й абсолютно нестерпні восьмикласники, які постійно всіх дражнять, а особливо Пауля. Добре, що Лотта про всяк випадок прихопила свій антиберенічний спрей… і свою чарівну блокфлейту!

Парр, Марія. Тоня Ґліммердал[Текст]  / М. Парр ; пер. з норв. Г. Кирпи ; іл. О. Шатохіна . — Харків : Крокус, 2020 . — 263 с. : іл

Тоня Ґліммердал – єдина дитина на хуторі. Такого жвавого дівчиська ще треба пошукати. Коли її найкращий друг і хрещений Ґунвальд потрапляє в лікарню, Тоні відкривається його величезна таємниця, що навіки може зруйнувати затишне життя в Ґліммердалі. Поки весна воює зі снігом і змушує гори сяяти, а річку клекотіти, маленька шура-бура Ґліммердала із усіх сил прагне, щоб її друг Ґунвальд був щасливий і знов почав грати на скрипці. Головний її девіз — спритність і самовпевненість!

Патерсон, Кетрін. Міст у Терабітію / К. Патерсон ; пер. з англ. Д. Березіної. – Харків : Віват, 2020. – 176с. – (Серія "Книжкова полиця підлітка")

 Ціле літо Джесс Еронс тренувався, щоб стати найкращим бігуном у п’ятому класі. І досягнув би мети, якби його не випередила новенька, Леслі Берк. Але цей програш не стає на заваді справжній дружби, і діти цілими днями пропадають у лісі, де вигадують чарівне королівство — Терабітію. А в реальному світі на них чекають труднощі в школі, випробування на міцність, дрібні страхи і… розуміння, що треба завжди рухатися вперед.

Зворушливий світ Терабітії, а також щемка історія дружби назавжди залишаться в пам’яті дітей і дорослих.

Пекарська, Малгожата-Кароліна. Право на дорослість = Licencja na doroslosc[Текст ]  / М.-К. Пекарська ; пер. з пол. І. Тучапської. — Харків : Школа, 2020. — 527 с. — (серія "Сучасна європейська підліткова книга").

Головні герої книги закінчили школу і готуються до вступу в доросле життя. Вибір напрямку навчання, переїзд до іншого міста, нове житло — здавалося, серед цих клопотів годі думати про щось інше. А тим часом дорослість відкриває широку браму для молодих людей, які зіштовхуються з незнаними досі питаннями: невже їхні батьки могли ОТАК вчинити? Невже кохання може бути таким сильним? Чому близькість така… далека? У цій книзі — і роздуми юних героїв про злочин і кару, і приколи життя в гуртожитку, і шок від студентських підробітків, і відчуття себе вільним, самостійним, із повним правом на дорослий вибір.

Полсен, Гарі.Сокира [Текст]  : Роман / Полсен, Гарі ; Пер. з англ. Л.Семиволос. - Харків : Віват, 2020. - 208 с. - (Художня література). 

Канадська тайга, хижі звірі, холод. Цивілізований світ - за сотні кілометрів. Тринадцятирічний Браян Робсон після авіатрощі опинився сам на сам з дикою природою. Вітрівка на плечах та сокира в руках - ось і все його екіпірування. У хлопця немає часу на злість, жалощі до себе або відчай: щоб вижити, Браянові знадобляться всі його вміння, рішучість і мужність. Але його ятрять сумніви у своїй здатності вижити, а до всього ще не дає спокою материна таємниця, про яку от-от має дізнатися батько… Культова книжка для дорослих та підлітків про силу людського духу, у якій порушено проблеми дорослішання та виживання в умовах дикої природи

Пресс , Г. Ю. Пригоди "Чорної руки"[Текст ]: 60 детективних загадок / Г. Ю. Пресс ; пер. з нім. І. С. Андрієнко-Фрідріх. - Харків : Видавничий дім "Школа", 2019. - 126 с. : іл. – (cерія "Детективний квест").

Ця захоплива книга для юних детективів, що мріють розплутати клубок загадкових подій та вивести на чисту воду лиходіїв. І саме такі юні детективи створили власну агенцію «Чорна рука», якій цілком до снаги з’ясувати, хто сховався в покинутому будинку, як знайти таємний хід, як розпізнати фальшиву купюру та розкрити багато інших загадок. Отже, час і тобі стати юним детективом та за допомогою малюнків, ребусів, дрібних деталей, підказок і речових доказів схопити злочинців на гарячому!

Райленс, Ульріке. Пенні Пеппер. Метушня на ярмарку / У. Райленс ; худож. Ліза Генш ; пер. з нім. Є. Даскал. – Харків : Віват, 2020. – 160с. : іл. – (Серія "У вирі пригод")

 У цій книжці — захопливі детективні пригоди, робота під прикриттям, небезпечні пастки й таємничі злочини, а ще історія справжньої дружби, яка навчить читачів бути добрими й завжди допомагати тим, хто в біді. Пенні Пеппер разом з подружками-детективками вирушили на ярмарок у пошуках нової справи. Та дівчата не думали, що з ними станеться дещо жахливе. Почалося з того, що Пенні втратила гаманець. І не тільки вона. У багатьох відвідувачів ярмарку зникли гаманці, годинники та мобільні телефони. Зчинилася справжня метушня, тож команда детективок повинна спіймати кишенькового злодюгу й повернути крадене. 

Рассел, Р.  Щоденник Ніккі [Текст] 3 : Не така вже й талановита поп-зірка [Текст]  / Р. Рассел ; пер. з англ. І. В. Тимошенкова ; вірші А. О. Тимченко. — Харків : Ранок, 2019. — 319 c. : іл. — (Щоденник Ніккі).

Незабаром у школі пройде талант-шоу, в якому планують взяти участь більшість школи. Подейкують, що кандидатів на перемогу два — Маккензі та Максвелл. Проте Маккензі вже склала план, як збільшити свої шанси на перемогу: а) зняти компрометуюче відео з Ніккі; б) взяти до своєї танцювальної команди Хлою та Зої. Невже дівчатка погодяться на її пропозицію і принесуть Маккензі довгоочікувану перемогу?

Спретт, Р. Діти шпигунки. Мисливці на тарганів [Текст]/ Рейчел Спретт ; пер. з англ. О. Плевако ; іл. Е. Сальседо ; обкл. Т. Діксон. — Київ : Книголав, 2020. — 271 с. — (Серія "Дитяча полиця").

Захоплива книжка про життя трьох підлітків — Ейпріл, Фіна та Джо, яке різко змінюється, коли одного дня раптово зникає їхня мама. Розгублені, з купою запитань без відповідей, діти мають переїхати до тата. Життя у новому містечку виявляється непростим. Дітям потрібно не лише порозумітися з татом, але й влитися у нову громаду. Разом із новою сусідкою Лореттою та бешкетним песиком Гарбузом діти беруться за розслідування таємничих злочинів...

Сетон-Томпсон, Ернест. Оповідання про тварин : Лобо, Снеп, Доміно / Е. Сетон-Томпсон ; пер. з англ. І. Лемко ; упоряд. Олена Волосевич. – Львів : Апріорі, 2018. – 160с. : іл. 

Стреттінг, Г.Антон Великий [Текст]: повість / Г. Стреттінг; пер. з норв. Н. Іваничук. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 224 с.

На канікулах Антон вирішує знайти підробіток, аби допомогти своєму доброму другові Ейвіннові поїхати у шкільну мандрівку. Познайомившись із дівчинкою Софією, за дідусем якої доглядає, Антон пізнає смак життя мільйонерів. Тож і собі вирішує розбагатіти та намагається поводитися так, як, на його думку, поводяться важливі, багаті люди. Однак він не підозрює, що в погоні за грішми можна втратити дещо дуже важливе, та ще й постійно потрапляє в халепи.

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн.1 : Таємниця фараона / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив"). 

Єгипет, Долина Царів. Група археологів готується оголосити всім про виявлення гробниці таємничого фараона. Це відкриття могло б стати найбільшою сенсацією… але, на жаль, безцінна табличка з підказками, як знайти гробницю, викрадена. І цю таємницю можуть розкрити лише майбутні детективи Агата та Ларрі Містері!

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн. 2 : Бенгальська перлина / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив").

З храму богині Калі в індійському поселенні Чотока викрадено легендарну Бенгальську перлину, а доглядач храму зник. Знайти унікальну реліквію й розкрити таємний злочин — нове завдання для Ларрі Містері. Звісно, у подорож разом із ним вирушає і його сестра Агата!

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн.3 : Меч короля Шотландії / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив").

Наділена дивовижним відчуттям і феноменальною пам’яттю, Агата Містері мріє стати письменницею, але це в майбутньому. Поки що ж вона чудовий детектив! Разом із простакуватим кузеном Ларрі, студентом детективної школи, вона подорожує світом, розгадуючи найзаплутаніші таємниці. А допомагають їм відданий мажордом, капосний сибірський кіт і сила-силенна дивакуватих родичів.

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн. 4 : Крадіжка на Ніагарському водоспаді / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив").

У розкішному готелі з видом на Ніагарський водоспад сталася надзвичайна подія: канадський злодій пограбував сейф знаменитої оперної співачки й зник, прихопивши надзвичайно дорогоцінні коштовності. Лише юним детективам на прізвище Містері до снаги розкрити брутальний злочин!

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн. 5 : Убивство на Ейфелевій вежі / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив")

Зазвичай учні не розслідують серйозні злочини. Але так вже сталося, що Ларрі випадково вивів із гри агента, що прямував на пошуки вбивці російського дипломата, якого отруїли на Ейфелевій вежі. І тепер, замість безтурботних паризьких вихідних на мансарді свого брата Гаспара, молодому детективові доведеться проводити складне і небезпечне розслідування. На щастя, Агата у цей час теж опиняється в Парижі…

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн. 6 : Скарб Бермудських островів / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив").

Сучасний дитячий детектив – шоста книга, в якій дванадцятирічна Агата Містері разом зі своїм кузеном-детективом (курсантом престижної лондонської детективної школи) Ларрі потрапляють у небезпечний вир подій в океані, зустрічаються із небезпечним злочинцем, дізнаються про давніх морських божеств та рятують безцінний золотий календар давніх майя, що зник у Бермудському трикутнику.

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн. 7 : Корона дожів / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив"). 

У розпал знаменитого Венеціанського карнавалу хтось викрав старовинну золоту корону, одну з тих, що правителі Венеції — дожі — носили за часів розквіту Осяйної Республіки Венеції. Агаті і Ларрі Містері належить розплутати цю непросту загадку і спробувати не відволікатися на прекрасну архітектуру і строкатий вихор карнавальних костюмів і масок. На детективів чекають не лише таємниці збіднілих аристократів, а і погоня на гондолі по знаменитих каналах міста на воді!

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн. 8 : Місія "Сафарі" / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив"). 

Агата і Ларрі Містері вирушають у захопливу подорож Африкою, щоб знайти браконьєра, що вкрав унікальну білу жирафу, яку плем’я масаїв ушановувало як божество…


Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн.9 : Голлівудський трилер / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив")

Продюсер Роберт Моррісон знімає моторошний детектив «Фатальна помилка». Однак на знімальному майданчику раз по раз трапляються якісь дивні інциденти, та ще й актори отримали листи з погрозами. Агата і Ларрі Містері в супроводі колоритного дядечка, мажордома і сибірського кота намагаються з’ясувати, хто хоче зірвати зйомку фільму…

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн. 10 : Убивчий круїз / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив"). 

Агата і Ларрі Містері відпочивають на борту трансатлантичного лайнера «Король Артур». Проте злочинний світ не зважає на чиїсь канікули! Агата і її друзі стають свідками справжньої шпигунської драми. Юним детективам необхідно розкрити моторошне вбивство і знешкодити небезпечного злочинця впродовж кількох годин, поки лайнер не прибув у норвезький порт Тронгейм. От якби тільки Семюель Містері, батько Ларрі, не заважав розслідуванню!..

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн.11 : Крадіжка у Ватикані / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив").

Крадіжка у Ватикані Із Секретного архіву Ватикану викрадено щойно виявлений заповіт Рафаеля, знаменитого італійського художника XVI ст. Агата і Ларрі Містері негайно вирушають до Італії. На щастя, у Римі живе їхній дядько Алджернон — учений-палеограф. Разом їм доведеться відшукати зниклого листа та ще й здійснити сенсаційне відкриття…

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн. 12 : Розслідування у Ґранаді (Троянда Альгамбри) / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив"). 

Ґранада, Іспанія. Ларрі й Агата вирушають туди, щоб виконати, здавалося б, найпростіше завдання: забезпечити охорону Троянди Альгамбри, рідкісної квітки, виставленої на Міжнародному ботанічному ярмарку. Але те, що мало стати розважальною поїздкою по визначних місцях, перетворилося на серйозне робоче відрядження. Дивовижну троянду викрадено, і юні детективи разом з дядьком — танцівником фламенко — мусять розкрити віроломний злочин…

Стівенсон, Стів. Агата Містері. Кн. 13 : Транссибірські перегони / С. Стівенсон ; Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський ; іл. Стефано Турконі. – Київ : Рідна мова, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий детектив"). 

Цього разу Агаті та її супутникам не обійтися без теплих речей, адже детективам належить перетнути всю Росію на розкішному експресі «Золотий орел». Мета детективів — запобігти зухвалому пограбуванню, жертвою якого має стати один з пасажирів, заможний клієнт агентства «Ай-Інтернешнл». Геніальний злодій на прізвище Строгов, майстер перевтілення — ніхто не знає його справжнього імені та який він зовні — відкрито кидає виклик агентству. Так починається захоплива й небезпечна подорож, під час якої Агата, Ларрі та їхній дивакуватий дядько Джек протистоять підступному злочинцеві.

Стілтон, Джеронімо. Льодовиковий період / Д. Стілтон ; пер. з італ. Андрій Поритко, Максим Войцеховський. – Львів : Ірбіс Комікси, 2020. – 48с. : іл. – ISBN 978-617-7569.

Таунсенд, Дж. Дивосміт. Покликання Морріґан Кроу [Текст ]: Кн. 2 / Джессіка Таунсенд ; пер. з англ. Т. Скрипник ; обкл. О. Железняк. — Харків : Віват, 2020. — 432 с. — (Серія "Книжкова полиця підлітка").

Пориньте у приголомшливі фентезійні пригоди чарівного світу міста Невермур. У другій частині на Морріґан Кроу чекають нові випробування. Мешканці Невермура ще пам’ятають про жахливого злочинця Дивосміта. А Мог повинна захистити й урятувати всіх від того, хто ховається між світами та підкрадається до неї дедалі ближче

Тернбулл, Енн.Дівчата з голосом [Текст] : Повість. Для середнього шкільного віку / Тернбулл, Енн ; Післям. авторки; Пер. з англ. О.Дятел. - Міні-серія: "Челсі-вок, 6". - Х. : Жорж, 2020. - 160 с. - (Художня література). 
Мері-Енн у захваті: вона вперше залишає дім і їде до пансіону юних леді. А найголовніше - там її навчатимуть співам та грі на клавесині! Нові шкільні друзі, талановиті вчителі, геніальний виступ 8-річного Моцарта та його сестри - усе це надихає Мері-Енн наполегливо йти до своєї мрії і повірити, що одного дня вона таки стане оперною співачкою. Проте плани дівчини руйнує приголомшлива новина: батьки більше не зможуть платити за її навчання. Сповнена рішучості, Мері-Енн вигадує ризикований план, який має допомогти їй залишитися в пансіоні…
Тишка, Агнєшка. Зося з вулиці Котячої / А. Тишка ; пер. з пол. Ліни Жекової ; мал. Агати Рачинської. – Харків : Школа, 2018. – 224с. : іл. – (Серія "Зося з вулиці Котячої"). 

Тишка А. Зося з вулиці Котячої в подорожі [Текст ] / А. Тишка ; іл. А. Рачинська ; пер. з пол. Л. Жекової. - Харків : Школа, 2019. - 191 с. : іл.

Зося разом із великою компанією, з бабусями й кузенами та плюшевим єнотом у КУПСТЮМІ вирушає у подорож до Греції. Зосина сестра Маня у захваті, бо мріє стати КУЛЬТУРНИМ ІСТЕРИКОМ, коли виросте. Отож, починає записувати враження в щоденник. А ще мандрівники вчать грецьку мову, знаходять нових приятелів та вистежують курячу мафію! Адже коли ти з друзями, пригоди чекають на кожному кроці!

Тишка, Агнєшка. Зося з вулиці Котячої взимку / А. Тишка ; пер. з пол. Ліни Жекової ; мал. Агати Рачинської. – Харків : Школа, 2018. – 208с. : іл. – (Серія "Зося з вулиці Котячої").

Нарешті у дівчинки Зосі починаються зимові канікули у навчанні... але ж не в пригодах! Ще б пак — в одному будинку довкола ялини-кривульки збирається вся її шалена сімейка та нові хатні улюбленці (серед яких і здоровезний короп Полікарп). Тут місця вистачить на всіх — сідайте зручніше та скуштуйте смачного борщику, а на ваших котиків уже чекають прянички з ароматом мишки.

Тишка, Агнєшка. Зося з вулиці Котячої на відпочинку / А. Тишка ; пер. з пол. Ліни Жекової ; мал. Агати рачинської. – Харків : Школа, 2018. – 208с. : іл. – (Серія "Зося з вулиці Котячої"). 

Цього разу Зося залишає вулицю Котячу і вирушає назустріч пригодам у дитячий табір чи, точніше, у зелену школу! А пригод на неї чекає чимало — Зося купуватиме гумові чоботи для метелика, якого звуть АГМІРАЛ ПИПЕК, отримає у подарунок кролика, вивчатиме біорізноманіття на Мазурських озерах, де зустріне Нічного Койота і ПРИВИДА, скупається у ВЕЛИЧЕНЬКІЙ калюжі та врятує усіх завдяки своїй РЯТУВАЛЬНІЙ ТОРБІ!

Тишка, Агнєшка. Зося з вулиці Котячої навесні / А. Тишка ; пер. з пол. Ліни Жекової ; мал. Агати Рачинської. – Харків : Школа, 2018. – 216с. : іл. – (Серія "Зося з вулиці Котячої"). 

Нескінченна зима набридає Зосі, і разом зі своєю шаленою сімейкою вона закликає весну, обирає переможницю конкурсу МІС БАГНАРИ, зустрічає полярного, морського та пустельного БЕТМЕНІВ і найдивніших тварин у світі, що їх запросили на день народження Мані, її молодшої сестри.
Можете бути певні — на Котячій, 5 нема коли нудьгувати!

Тишка, Агнєшка. Зося з вулиці Котячої та великі зміни / А. Тишка ; пер. з пол. Ліни Жекової ; мал. Агати Рачинської. – Харків : Школа, 2019. – 192с. : іл. – (Серія "Зося з вулиці Котячої"). 

THiLO. Шерлок-молодший... і лондонський ведмідь[Текст] / THiLO ; іл. Н. Ренґера ; пер. з нім. А. Куйбіди. — Харків : Віват, 2020. — 96 с.: іл.

Майже всі люди на Землі знають, хто такий Шерлок Голмс. Але не всі знають, що в нього є не менш талановитий нащадок — Шерлок Голмс П’ятий. Як і відомий пращур, маленький Голмс зустрічає «свого» Ватсона, випробовує його на роль помічника — і згодом хлопці засновують детективну агенцію. А ось і перша справа – викрадення персня старенької леді, яка вважає, що її скарб поцупив страшний ведмідь. Отож, вперед!

THiLO. Шерлок-молодший... і безголовий єпископ [Текст]/ THiLO ; іл. Н. Ренґера ; пер. з нім. Є. Даскал. — Харків : Віват, 2020. — 96 с.: іл.

Продовження історії двох друзів–детективів. Цього разу у злочині звинувачують… самих маленьких детективів. Сталося це під час відвідин Британського музею, коли хлопці помітили, що цінна шахова фігура єпископа втратила голову. Зчиняється справжній хаос, тож друзі мають проявити неабияку кмітливість, щоб знайти втрачене й урятувати самих себе.

THiLO. Шерлок-молодший... і гробниця Вестмінстерського абатства [Текст/ THiLO ; іл. Н. Ренґера ; пер. з нім. Є. Даскал. — Харків : Віват, 2020 . — 96 с.: іл.

Шерлок Голмс і Ватсон не вірять своїм очам: до них приходить сам декан Вестмінстерського абатства. Він звертається до них із делікатною справою: розкопано могилу славетного Томаса Парра, який прожив майже 153 роки. Грабіжники лишили чимало слідів, і детективи беруться за розслідування, щоб запобігти новому злочину.

Феслер М. Ліззі Карбон та клуб невдах [Текст ] / М. Феслер ; пер. з нім. М. Запорожець. - Харків : Школа, 2019. - 223 с.

Дівчину Ліззі Карбон, як на лихо, переслідують невдачі. А хто ж любить таких, як вона? Таким доля прописана наперед — пасти задніх, ховати очі, присоромлено червоніти й дружити хіба що зі щоденником... Та одного дня оголошений дирекцією шкільний проект долучає її до компанії ще кількох нещасливців. Цікаво, що за проект у них вийде? "Тридцять три нещастя"? "Лиха година"? "Повний провал"? Побачимо, на що здатен цей клуб невдах…

Ціллат, Антьє.Флечер. Діло, що смерділо [Текст] : Літературно-художнє видання / Ціллат, Антьє ; Пер. з нім. Є.Даскал; Худож. Я.Бірк. - Харків : Віват, 2020. - 128 с. : іл. - (У вирі пригод). 
Обожнюєте детективні пригоди? Тоді кумедна історія про скунса-розбишаку Флечера саме для вас, адже він розслідує чимало таємничих злочинів і завжди потрапляє у всілякі халепи. Чемпіон з-поміж усіх детективів Флечер у полюванні за смачненьким вскочив у пастку шеф-кухаря. Зустріч з Тео, сином господаря ресторану, рятує його - і з цього починається велика дружба й історія найуспішнішої детективної агенції всіх часів. Герої знайдуть нових друзів і ворогів, йтимуть слідами злочинця-неплатника, тікатимуть від сердитого кухаря й розплутуватимуть діло, що смерділо. Пригоди скунса-розбишаки надихнуть маленьких читачів створити власну детективну агенцію і сподобаються усім, хто обожнює розслідування, жарти й капосні витівки.

Ціллат, Антьє. Флечер. Ніс-інформатор і смердогармата / А. Ціллат ; пер. з нім. Єлени Дискал ; худож. Ян Бірк. – Харків : Віват, 2020. – 128с. : іл. – (У вирі пригод). 

Кумедні детективні пригоди скунса-розбишаки Флечера, що розслідує химерні злочини й повсякчас потрапляє в різні халепи, тривають. На чемпіона з-поміж усіх детективів та його команду чекає нова таємниця: в агенції знайдено валізу найкращого детектива Шерлока Голмса. Друзі в захваті, а суперніс-інформатор скунса чує смердючий злочин. До того ж це він найкращий детектив усіх часів, а не якийсь пихатий англієць Голмс. А поки Флечер висуває різні валізогіпотези, задвірками ресторану пересувається підозріла тінь... Смердогармата Флечера напоготові, тому лиходіям буде непереливки! Та скунсу-бешкетнику, як і маленьким читачам цієї карколомної пригоди, слід пам’ятати одне з головних правил успішного розслідування: тільки в команді детективи непереможні.

Ціллат, Антьє. Флечер. Ох, у трубах переполох! / А. Ціллат ; пер. з нім. Єлени Даскал ; худож. Ян Бірк. – Харків : Віват, 2019. – 144с. : іл. – (У вирі пригод).

Приголомшливі кумедні історії про скунса-розбишаку Флечера, чемпіона з-поміж усіх детективів, який розслідує чимало дивакуватих злочинів і повсякчас потрапляє у всілякі халепи. На задвірках ресторану коїться щось дивне: один за одним друзі й навіть вороги скунса-бешкетника ніби розчиняються в повітрі. Настав час Флечеру і його помічнику братися до справи. Кмітливий детектив поведе маленьких читачів моторошними трубами в пошуках викрадача тварин і влаштує неабиякий переполох. Пригоди Флечера не тільки розважать, а й навчать дітей бути добрими, долати страхи, рухатись уперед і бути відповідальними за свої вчинки.

Чейнані, З. Школа Добра і Зла[Текст]   / Зоман Чейнані ; пер. з англ. Т. Марунич. — Харків : Ранок, 2020. — 608 с. : іл. — (Серія "Школа Добра і Зла").

У Гавалдоні всі батьки тремтять від жаху. Повертається Директор легендарної Школи Добра і Зла, щоб назавжди забрати двох дітей до світу казки. І щоразу його вибір непередбачуваний. Але все сталося не так, як гадалося…

Чемерис В. Вітька + Галя , або повість про перше кохання [Текст / Валентин Чемерис. - Львів: Апріорі, 2018. - 124 с.

Ця книга про пригоди школярів із села Великі Чаплі. На сторінках цієї книги переплелись : дружба і перше кохання, вірність і перший поцілунок, дуель і перше побачення. Героїчні,  а часом і безглузді вчинки підказують Вітьку Горобцю шлях до серця Галі Козачок.

Чернінька, Юлія.Лицар Смарагдієвого ордену. Люмберн [Текст] : Казка. Для дітей молодшого і середнього шкільного віку. Кн.1 / Чернінька, Юлія ; Худож. О.Чичик. - К. : КМ-БУКС, 2019. - 304 с. : іл.

Світ чародіїв обрав своїм Лицарем хлопчика Ярослава й покликав його в далеку мультисферну подорож до міста Люмберн. Попереду на нашого героя чекатиме багато пригод, де будуть летючі птеродактилі й запальні нурсики, стародавні фортеці і привиди-святики, чарівники-добродії, а ще лиходій Магістр, його бездушні слуги алебарди, кривавий Кат… Місія Лицаря велична. Він має врятувати місто від злого правителя та повернути безрадісним дітям Життєдайне Мерехтіння. Чи вдасться звичайному київському хлопчикові повернути в Люмберн радість? Часи відважних героїв не минули - все можливо, коли є підтримка друзів, відвага та непереборне прагнення допомогти Добру здолати Зло. 

Штедінґ, Сабіна. Петронелла - яблунева відьмочка / С. Штедінґ ; пер. з німецької. – Харків : Виват, 2018. – 200с.

А чи знаєте ви, що найзвичайнісіньке яблуко, котре висить на дереві, може бути будинком відьми? І не простої відьми, а яблуневої! Петронелла захищає фруктовий сад від людей, адже вони часто шкодять деревам. Але одного разу відьма познайомилася з дітьми пекаря... Які й не думали робити нічого поганого. А навпаки виявилися цілком милими. Петронелла взяла під опіку своїх нових друзів. Чи зможе відьма захистити родину пекаря від злобного Чахлінга? Чи врятує сад від розорення?


Щерба, Наталія Василівна. Королева часу [Текст] : Повість: Для дітей середнього шкільного віку / Щерба, Наталія Василівна ; Пер. з рос. Н.Косенко; Худож. О.Закис. - К. : Школа, 2019. - 80 с. : іл. - (Часодії: магія триває). 

Овіяна цифровим вітром, оповита чарами - зимова казка від автора «Часодіїв» Наталії Щерби! Ох, і пощастило дітям із часодійного світу! Вранці, напередодні Нового року, вони відзначають ще одне свято - День подарунка під подушкою, причому подарунки їм приносить сам Час! Та іноді все відбувається не так, як уявлялося. Фелікс, Оллі й Том впевнені, що Час щось переплутав і вони отримали геть не ті подарунки, на які заслужили. Проте, може, помилки ще можна виправити? Поки б’є годинник на старій вежі, можливо все - добрі чудеса і зле чаклунство, здійснення недосяжної мрії та крах усіх надій… Тільки б устигнути до дванадцятого удару!

Щєшка, Дж. Франк Ейнштейн і пояс "Евобластер" : повість[Текст]  / Джон Щєшка ; пер. з англ. І. Ємельянова ; худож. Б. Біґґс. — Київ : КМ-БУКС, 2020. — 207 с. : іл.- (Франк Ейнштейн ; Кн. 4).

Пригодницька серія для дітей, яким до вподоби наука! Франк Ейнштейн - невгамовний винахідник. Поки його батьки мандрують світом, хлопчина з головою поринає в науку. Чого тільки не вигадує юний геній зі своїм вірним другом Вотсоном! Цього разу друзі теж мандруватимуть, але не країнами, а в часі, завдяки чому побачать живого динозавра!

Щєшка, Дж. Франк Ейнштейн і біоактивна штуковина [Текст]: повість / Джон Щєшка ; пер. з англ. І. Ємельянова ; худож. Б. Біґґс. — Київ : КМ-БУКС, 2020 . — 175 с. : іл. — (Франк Ейнштейн ; Кн. 5).

Продовження пригод юного винахідника Франка Ейнштейна і його вірного друга Вотсона. Разом вони створюють Біоактивну Штуковину – винахід, здатний врятувати планет та намагаються захистити лісовий заповідник, де коїться щось таємниче - таке, що загрожує існуванню всього людства, якщо наші герої не з'ясують, хто чи що за цим стоїть!

Яґелло, Йоанна. Щоденник Черепушки : повість / Й. Яґелло ; пер. з пол. Б. Антоняк ; худож. А. Данчишин. – Львів : Урбіно, 2018. – 184с. : іл. 

Яґелло, Й. Як дві краплі води [Текст]  : роман / Йоанна Яґелло ; пер. з пол. Б. Антоняк ; обкл., художнє оформлення Н. Кушнір. — Львів : Урбіно, 2020. — 281 с.

 Анна і Ніна народилися в один і той самий день. Відтоді, як вони опинилися в одному класі, дівчатка не розлучаються, у них усе спільне: мрії, бажання, таємниці, плани на майбутнє… Щось пішло не так, коли Ніна, краща, талановитіша, вродливіша й заможніша, вступає до мистецького ліцею, а Анні забракло зовсім трішки, щоб опинитися поруч із Ніною. Тепер у кожної своя дорога, та дівчата впевнені, що вони досі залишаються рідними душами. Проте усе змінюється в день народження Анни й Ніни. Чи такими однаковими вони виявляться?
Немає коментарів:

Дописати коментар