Книги для дітей середнього шкільного віку

Книги для дітей середнього шкільного віку


Андрусяк І. Закоханий Бурундук та інші розбишацькі історії /І. Андрусяк ; худож. Ю. Пилипчатіна. - Харків : Книжный Клуб « Клуб сімейного дозвілля» , 2015. - 96 с. : іл.
Нова весела і кумедна повість від улюбленого письменника українських дітей! Пригоди звичайного школяра Івана на прізвисько Бурундук, який вперше у житті закохався, не залишать байдужими юних читачів. Заради дівчинки з каштановими косичками Бурундук веде таємне детективне розслідування.

БарріДж. М. Пітер Пен: повна версія / Джеймс Метью Баррі ; пер. Н. Косенко ; мал. В. Харченка. – Х. :  ВД « Школа», 2015. – 224 с. : іл. – (Серія «Дитячий бестселер»)
Найулюбленіша книжка мільйонів дітей по всьому світу!
Книга запрошує малих і великих читачів у дивовижну подорож до острова Небувандії — країни вічного дитинства. А дивовижна подорож хоча б тому, що летіти треба самим. Зробити це дуже легко — варто лише уявити собі прекрасний острів.
Там на вас чекає ватага хлопчаків із їхнім ватажком — Пітером Пеном, чванькувата фея Дзинька, скрадливі індіанці та підступні пірати. 

Бернет Ф. Маленька принцеса / Френсіс Годжсон Беонет ; Пер. з англ. В. Левицької ; Іл. Ю. Радіч-Демидьонок. - К. : Країна Мрій, 2014. – 320 с. : іл. – (Всеволод Нестайко радить прочитати)
 Маленька принцеса — один з найпопулярніших романів видатної дитячої письменниці Ф. Бернет. Сара — незвичайна дівчинка, в неї бурхлива фантазія, та найголовніше те, що вона прагне до всіх бути доброю і великодушною. Опинившись у скрутному становищі, дівчинка мужньо переносить злидні, образи, знущання, намагаючись поводитись як справжня принцеса.

Бернет Ф. Таємний сад/ Френсіс Годжсон Беонет ; Пер. з англ. В. Левицької. -  К. :  Країна Мрій, 2014. – 384 с. : іл. – (Всеволод Нестайко радить прочитати)
 Дівчинку ніхто не любить, та й вона ненавидить увесь світ. Але так трапилось, що їй довелося розкрити таємницю і врятувати життя хлопчику. Її доля геть змінюється, коли вона знаходить стежку, що веде до прекрасного Таємного  саду. Завдяки дружбі, розумінню, терпінню й любові до людей і природи відбувається справжнє диво.

Бойко І Десять  овечих хвостів : казки. – К. : Зелений пес, 2008. – 112 с. : іл. – ( Серія «Для тих, хто не любить читати»)
В останньому з циклу збірнику казок мураша Тивола-Сивола зустрічається «Макбет». Саме так, бо у казці «Десять овечих хвостів» читач бачить трьох старих, у яких одне око на всіх. Звісно, що цей образ з відомого твору мураш привласнює і видає за свою уяву, за його версією сестер-чаклунок звуть Ворчильда, Бурчальда і Занульда 

Волошин С. М. Подорож "Пройдисвіта" : повість – казка / С. М. Волошин. – К. :  Гамазин, 2012. — 128 с. : іл. - ( Серія «Для тих, хто не любить читати»)
 Примирити озерний світ нелегко, а особливо тоді, коли бандюгани на чолі зі Щукою-Злюкою прагнуть заволодіти Озером із усіма його жителями. Раптова смертельна небезпека, що нависла над країнами Жабії, Тритонії та Карасії, не залишає для міжусобиць місця. Навести лад в озерному житті допоможе висококласний всюдихід "Пройдисвіт". Але чи впораються із цим завданням Сашко та його балакучі друзі? Чи зможуть вони ризикнути? Чи проковтнуть зменшувальні пігулки?

Гамбург Л. Дитинство п'яти письменників Англії / Гамбург Леонід. – К. :  Грані-Т , 2008 . -  112 с.; іл.

Грем, Кеннет. Вітер у вербах[Текст] : казкова повість / Кеннет Грем ; пер. з англ. А. Саган . - Тернопіль : Навчальна книга огдан, 2014. - 239 с. : іл.

Це історія про пригоди Крота і його друзів Ондатра, Видри, Борсука і Жабса, яка була написана сто років тому чудовим шотландським письменником Кеннетом Гремом. Нині це видання вважається класикою казкової повісті, і вже понад сторіччя тішить дорослих і дітей. 


Дерманський С. Чудове Чудовисько і погане поганисько : Казкова повість / С. Дерманський. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014. – 288с.
Пригоди Чудового Чудовиська і дівчинки Соні тривають! 
Нова порція смішних, моторошних і захопливих пригод чекає на тебе. Погане Поганисько готове звоювати усіх нас, але в сучасній Україні так багато відважних малих і великих героїв, що навіть абсолютне зло не завжди має шанс на перемогу...

Кокотюха А. Таємниця підводного човна : Пригодницький детектив : для серед. шк. віку / А Кокотюха : Мал. А. Василенко. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА , 2013. – 272 с. : іл.
Вони шукали й знаходили скарби по всій Україні — на землі і під землею. Тепер на часі — підводні пригоди. У Криму, на темному дні загадкової бухти, лежить «Сом» — один із перших підводних човнів Українського Чорноморського флоту. Майже сто років тому його затопила команда, щоб він не дістався ворогам молодої Української держави.

Космовська Б. Позолочена рибка: роман / Барбара Космовська ; Пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2012. – 144 с.
Безтурботне дитинство Аліції закінчилося, коли розлучилися її батьки. Дівчина думає, що це в її житті найважче випробування. Та час біжить далі, і незважаючи на негаразди в родині, Аліція радіє, що у школі в неї з’являється вірна подруга Сара, а в Крушині, куди вона їздить до дідуся й бабусі, на неї чекає перше кохання… До всього, дівчина робить неабиякі успіхи у фотографії і мріє стати професіоналом.

Монтгомері, Л.-М. Енн із Зелених Дахів [Текст] : роман / Л. -М. Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. – Львів : Урбіно, 2013. – 320 с.
Привіт, дівчата! Я, Почитайка, пропоную вашій увазі цікаву книгу канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері «Енн із Зелених Дахів». Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте, їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача! Ви зацікавилися? І хочете дізнатися, що буде далі? Тоді вперед до бібліотеки за наступною книгою! Бо «Енн із Зелених Дахів» – початок циклу, що складається з восьми книжок.
Монтгомері
, Л.-М. Енн із Ейвонлі [ Текст] / пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Урбіно, 2013.
Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб.
До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак…

 Монтгомері
, Л.-М. Енн із Острова Принца Едварда [ Текст] / Люсі-Мод Монтгомері , пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Урбіно, 2013. - 270c.
Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а потім – зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі – багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт?

Монтгомері
, Л.-М. Енн із Шелестких Тополь [ Текст] / пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів : Урбіно, 2014. – 288 
Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд.
Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної й шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Та несподівано вона не лише примиряється із Прінглами, які відтоді стають їй справжніми друзями. Енн знайомиться зі своєю маленькою сусідкою Елізабет і знаходить у ній рідну душу, а згодом їй вдається заприязнитися зі своєю заступницею Кетрін, постійно всім невдоволеною молодою жінкою, яка під впливом Енн цілковито змінюється. Невдовзі Енн покине такі милі їй Шелесткі Тополі й повернеться до Ейвонлі.


Найт Е. В. Лессі повертається додому / Е. В. Найт : Переклад з англ. А. Саган : Худож. Н. Ярова. – Львів : Видавництво Старого Лева , 2015. – 298 с. : іл.
Лессі долає сотні кілометрів, щоби вернутись до того, кого вона любить і хто на неї чекає. Йоркширський хлопчик Джо вже й не вірить у диво, але віддана колі прагне вернутися додому. Тяжкі рани, голод та численні випробування Лессі вперто долає задля того, щоб рівно о четвертій годині зустріти біля школи свого маленького господаря. 

 Нестайко В. З. Космонавти з нашого будинку  / В. З. Нестайко; іл. Ю. Радіч-Демидьонок. - К.: Країна Мрій, 2014. –2-ге вид., перероб. - 352с.:іл. – (Найкращі твори Всеволода Нестайка)
До пропонованої книжки класика української дитячої літератури Всеволода Нестайка увійшли повість "Пригоди Грицька Половинки" та кілька яскравих оповідань про життя школярів, їхні веселі пригоди і справжню дружбу.


1.

Пекарська, М. – К. Лотерея : [Текст]: повість: [для ст. шк. віку] / Малгожата – Кароліна Пекарська; пер. О. Шипнівської. – Х.: ВД Школа, 2014. – 528 с.

У «Лотереї», продовженні книги «Клас пані Чайки», герої дорослішають і перед ними світ розкриває свої широкі обійми. І зараз їм доводиться вибирати майбутній фах, друзів, коханих і навіть… життя чи смерть! А це вже справді Вибір з великої літери. І здається, що життя скидається на лотерею, де кожен із героїв має свій білет. Тільки-от постає питання: як дістати виграшний білет? Як зробити певну «ставку» на щось чи на когось і не помилитися? І нарешті – що треба вчинити, аби пощастило у цій шаленій лотереї під назвою «Життя»?Пригоди Барона Мюнхаузена / Переказ Т. Вакуленко : Мал. В. Харченка. – Х. : ВД «ШКОЛА», 2014. – 192 с. – (Серія «Дитячий бестселер»)
До уваги українських читачів пропонується найбільш повна версія пригод дотепного вигадника і кмітливого мисливця, — барона Мюнхаузена.
Отож приготуйтеся дізнатися з перших вуст про численні пригоди та мандрівки у різні краї хвацького барона. Вони вже кілька століть захоплюють уяву і дітей, і дорослих — ще б пак, адже ці історії дійсно незвичайні, дивовижні, а головне, як каже с їм барон Мюнхаузен, — правдиві.

Ріордан Рік. 39 ключів. Лабіринт кісток : кн1 / Рік Ріордан. – Х. : Ранок, 2014. – 272с.
Незадовго до своєї смерті глава могутнього клану Ґрейс Кехіл змінює свій заповіт. Тепер її численні спадкоємці опинилися перед вибором — або отримати 1 мільйон доларів відразу, або ж взяти участь у змаганні, подавшись на пошуки загадкових 39 ключів, що дають владу над усім світом. Рухаючись за підказками, залишеними бабусею Ґрейс, головні герої — 11-річний Ден і 14-річна Емі вирушають до таємничих паризьких катакомб, де їм належить знайти перший ключ.


 Корман Гордон. 39 ключів.Фальшива нота : кн. 2 /  Гордон Корман. – Х. : Ранок, 2013. – 192с.
 Карколомні пригоди Емі та Дена тривають. Так само продовжуються пошуки 39 ключів, схованих їхньою бабусею Ґрейс Кехіл по всьому світу. Цього разу сліди ведуть на батьківщину Моцарта у Зальцбург. Юних героїв, яких переслідує решта учасників змагання, чекає випробування на мужність і кмітливість у катакомбах ченців-бенедиктинів, штаб-квартирі Уолта Діснея, у перегонах на катерах по Венеції. Хто переможе? Клан Кехілів чи клани Януса, Томаса і Катерини? Зірка хіп-хопу Йона Візард чи агент КДБ Ірина Спаська? 

Леранжіс Пітер. 39 ключів Викрадач мечів : кн. 3 / Пітер Леранжіс. – Х. : Ранок, 2013. – 176с.
 У пошуках 39 ключів, які невпинно тривають, Емі та Дену допомагає їхня безстрашна няня Неллі Гомес. Цього разу вони потрапляють в Японію і Південну Корею, де несподівано зустрічають своїх старих ворогів, а також дізнаються про свого далекого родича, видатного японського полководця XVI століття. Утім битися з місцевою мафією у підземеллі доводиться їхньому рідному дядьку Алістеру. 

Вотсон Джуд . 39 ключів. Таємниця підземелля : кн.4 / Джуд Вотсон. – Х. : Ранок, 2013. – 224с.
 Американські підлітки Емі і Ден продовжують пошуки тридцяти дев’яти ключів, сховані главою клану Кехілів по всьому світу. Цього разу хитромудрі підказки заводять їх до спекотного Єгипту. Тут несподівано для себе вони виявляють довгоочікуване послання від улюбленої бабусі і дізнаються, що серед друзів Ґрейс були такі великі люди, як Говард Картер і Вінстон Черчіль. Долаючи небезпеки, наші герої намагаються розкрити таємницю стародавньої гробниці — і знайти наступний ключ. 

Карман Патрік. 39 ключів.  Чорне коло : кн. 5 /  Патрік Карман. – Х. : Ранок,  2014. – 208с.
Продовжуючи гонитву за тридцятьма дев’ятьма ключами, і ледве вибравшись цілими і неушкодженими із найнебезпечніших єгипетських пригод, 14-річна Емі та її 11-річний брат Ден отримують дивну телеграму від таємничого незнайомця. Ідучи за підказками, вони вирушають до аеропорту і знаходять у камері схову чергове послання і два квитки до Росії на їхнє прізвище. Саме там нашим героям доведеться шукати безслідно зниклу Бурштинову кімнату.

Вотсон Джуд . 39 ключів. На глибині : кн.6 / Джуд Вотсон. – Х. : Ранок, 2014. – 240с.
На черговому етапі змагання за тридцятьма дев’ятьма ключами 14-річна Емі та її молодший брат Ден вирушають слідами батьків до Австралії. Там вони знайомляться зі своїм рідним дядьком Шепом, потерпають від родини Кабрів, дізнаються про те, що їхня няня вміє керувати літаком, і опиняються у підземному місті Кубер-Педі, найвідомішому місці на світі з видобутку опалів. В Австралії Емі несподівано починає згадувати подробиці тієї ночі, що забрала життя їхніх батьків, і в результаті перестає довіряти навіть власному братові.

Леранжіс Пітер. 39 ключів. Гніздо гадюки : кн. 7 / Пітер Леранжіс. – Х. : Ранок, 2014. – 224с.
Шалені перегони за тридцятьма дев’ятьма ключами набувають нових обертів. На чотирнадцятирічну Емі та її молодшого брата Дена чекають нові випробування в Індонезії, де вони потерпають від вивергнення вулкана, страшної пожежі, під час якої гине російська шпигунка, та чергового зрадництва підступного дядечка Алістера, а також у Північній Африці, куди вони вирушають на пошуки наступного ключа слідами Вінстона Черчіля та вождя зулусів Шака. 

 Карман Патрік. 39 ключів. Код імператора  : кн. 8 /  Патрік Карман. – Х. : Ранок, 2013. – 240с.
 Таємничий Шаолінь, велетенські міста і старовинні пам’ятки Китаю, Заборонене місто і Великий Китайський мур — це арена, на якій розгортається новий етап гонитви за тридцятьма дев’ятьма ключами до всесвітньої могутності та нечуваної влади. Але у розпалі пошуків раптом зникає Ден — його загадковим чином викрадено прямо на площі Тяньаньмень у Пекіні. Емі і Неллі у розпачі, навіть близькість до чергового ключа вже не має значення, але дивним чином пошуки Дена виявляються одночасно і шляхом до перемоги. 

Парк Лінда Сю. 39 ключів. Штормове попередження  : кн. 9 /  Лінда Сю Парк . – Х. : Ранок, 2013. – 224 с.
Емі і Ден Кехіл продовжують пошуки 39 ключів, що відкривають шлях до нечуваної могутності. Але де б вони не опинялися — в Африці чи Азії, в Європі або на островах Карибського моря, всюди за ними, немов тінь, іде слідом людина в чорному. Наші герої знають, що вона не раз намагалася вбити їх обох, знають вони й те, що ця людина належить до клану Мадригалів — загадкового товариства, відомого своїми злочинами.

Хедікс Маргарет Пітерсон. 39 ключів У підземеллі : кн. 10 / Маргарет Пітерсон Хедікс   . – Х. : Ранок, 2013. – 320 с.
    Перешкод на шляху чотирнадцятирічної Емі Кехіл та її молодшого брата Дена було більш ніж достатньо. Мало того, що вони повинні знайти тридцять дев’ять ключів. Але погодитися із тим, що багато чого тепер об’єднує їх із людьми, які зрадили їхню родину і вбили батьків, вони категорично не бажають! Пробачити і зрозуміти вибухи, замахи і викрадання двоє сиріт просто несила. У них є план — для того, щоб закінчити полювання за ключами на своїх власних умовах. 

Ріордан Рік  та інші.39 ключів. Сходження Весперів : кн. 11 / Рік Ріордан, Пітер Леранжіс, Гордон Корман,  Джуд Вотсон . – Х. : Ранок, 2013. – 256 с.
Чотирнадцятирічна Емі Кехіл та її молодший брат Ден гадали, що зможуть повернутися до свого звичного життя, коли, нарешті, відшукають тридцять дев’ять ключів, які забезпечать їхній родині владу над усім світом. Але вони помилялися. Могутні вороги — Веспери — чекали в тіні. І вони не зупиняться ні перед чим, щоб захопити ключі. Чотири автори об’єдналися для того, щоб розповісти про таємну боротьбу між Кехілами і Весперами, яка триває вже п’ять століть. 

Мензатюк  Зірка. Ангел Золоте Волосся :для сер. шк. віку / Зірка Мензатюк. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 126 с. : іл.
Що може розрадити дівчинку, життя якої складається з самих неприємностей? І вчителька раз у раз записує зауваження у щоденник, і однокласники дошкуляють, і тато не їздить на крутому джипі. Але найгірше – братикові потрібна операція, тому батькам, напевне, доведеться продати квартиру… Тут допоможе хіба диво. Справжнє. Як-от поява Ангела Золоте Волосся, який навчить бачити добро навіть у щоденних клопотах і щиро вірити в те, що життя насправді прекрасне

Рутківський В. Джури-характерники : Роман :Книга друга трилогії «Джури» / В. Рутківський : Мал. М. Паленка. – К. :А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. – 448 с.: іл
«Джури-характерники» - друга книга захоплюючої історичної трилогії провідного сучасного українського письменника Володимира Рутківського.
У новому гостро-сюжетному романі читачі зустрінуться зі своїми улюбленими героями з попереднього роману «Джури козака Швайки» — юним характерником Саньком та його вірним другом Грициком.

Рутківський В. Джури і підводний човен : Роман :Книга третя трилогії «Джури» / В. Рутківський : Мал. М. Паленка. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013. – 400 с.: іл
«Джури і підводний човен» - заключна книга захоплюючої історичної трилогії «Джури». У цьому романі Володимир Рутківський знову постає блискучим оповідачем і чарівником слова. На тебе, любий читачу, чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ти оборонятимеш Київ, перепливеш неприступні дніпровські пороги, розвідаєш таємниці підземної Хортиці, штурмуватимеш Очаківську фортецю.

ТіЛо Фея по секрету. Як у мене з'явилася нова найкраща подруга: повість для дітей : кн.1 / ТіЛо ; пер. з нім. – Харків : Фактор, 2013. -160 с.: іл.
У свій дев'ятий день народження Аманда відчуває себе особливо нещасною та самотньою. І раптом, отримавши неочікуваний подарунок невідомо від кого, вона знаходить у собі сили вийти на бій із ворогом один на один. Але сюрпризи на цьому не закінчуються: пройшовши крізь дзеркало у коридорі школи, вона потрапляє у таємничий і дивовижний світ фей. Лише раз на 144 роки одній-єдиній дівчинці зі світу людей дозволено навчатися в чарівній школі....

Тімайєр, Томас.Хроніки шукачів світів. Місто заклиначів дощу [Текст] : [роман : для серед. та ст. шк. віку : пер. з нім.] / Томас Тімайєр. - Харків : Ранок, 2012. - 446 с.

Високо в горах Бандіагари у Французькому Судані (сучасному Малі), етнограф Рихард Беллхайм у жовтні 1893 року виявив покинуте багато століть тому місто таємничого народу теллем, який прибув у ці краї з Центральної Сахари. Згідно з переказами, ці люди мали дивовижні астрономічні знання. Повернувшись до Берліна кілька тижнів потому Беллхайм робить доповідь, на яку запрошують Карла Фрідріха фон Гумбольдта. Але, як не дивно, Рихард Беллхайм більше не впізнає друга своєї юності. Більше того — відтоді, як етнограф повернувся з Африки, він дивовижно змінився, — навіть, схоже, почав живитися склом. Дружина Беллхайма, Гертруда, умовляє Гумбольдта з’ясувати, що ж насправді сталося з її чоловіком в Африці. І ось «Пачакутек», повітряне судно мандрівника й дослідника, доправляє Гумбольдта, Оскара, Шарлотту й Елізу в гори, де їм належить відшукати сліди Скляного прокляття...

 

 Тімайєр, Томас.  Хроніки шукачів світів. Скляне прокляття [Текст] : [роман : для серед. та ст. шк. віку : пер. з нім.] / Томас Тімайєр. - Харків : Ранок, 2013. - 464 с.

Усього за кілька тижнів після сенсаційного повернення з Міста заклиначів дощів Карл Фрідріх Донхаузер, який називає себе сином видатного натураліста Вільгельма фон Гумбольдта, береться до нової справи. Йому та його вірним супутникам належить відшукати в Егейському морі причину таємничого зникнення кількох десятків кораблів. Щоб досягнути цієї мети, Донхаузер-Гумбольдт орендує «Каліпсо», найсучасніше дослідницьке судно, що існує на той час, і найпершу в світі батисферу — апарат для глибоководних занурень, що дає змогу проводити кілька годин під водою. Однак ученому і його супутникам доводиться пробути на морському дні набагато більше часу, ніж вони передбачали, — на глибині понад двісті метрів вони здійснюють надзвичайне відкриття…

Тімайєр, Томас . Хроніки шукачів світів. Палац Посейдона [Текст] : [роман : для серед. та ст. шк. віку : пер. з нім.] / Томас Тімайєр. - Харків : Ранок, 2013. - 480 с.

Це історія про людину на ім’я Карл Фрідріх Донхаузер, котрий називав себе сином великого натураліста Вільгельма фон Гумбольдта. Разом зі своїми вірними супутниками він не раз навідувався до найвіддаленіших і найменш досліджених куточків Землі, стираючи одну за одною з карти «білі плями». Він відкривав невідомі світові народи й племена, зав’язував дружбу з неймовірними істотами, відшукував фантастичні скарби і звідав при цьому просто-таки грандіозні пригоди.

Уманські Кей. Тхнусія. Відьма з брудними звичками : кн.1 / Кей Уманські. – Х.: Ранок, 2014. – 192 с.
Тхнусія, відьма з брудними звичками, щойно переїхала до нової печери, і в неї одразу ж з'явилися проблеми: сусідами виявилися напрочуд галасливі гобліни. Зовсім скоро відьмі урвався терпець, і вона попросила свою найкращу подругу, відьму Гадюсію, допомогти знайти якесь житло. Саме тут і починаються серйозні негаразди... Дуже смішна історія з додаванням грязюки, багна та надзвичайно брудних звичок. 

Уманські Кей. Тхнусія і помста гоблінів : кн. 2 / Кей Уманські. – Х.: Ранок, 2014. – 176 с.
 Мітла Тхнусії поводиться дуже дивно. Якщо просто згадати «гоблінів», вона починає тремтіти від жаху. Тхнусія не знає, що гобліни планують викрадення усіх відьомських мітел. Не знає вона, і що Алі Палі, підступний джин, націлився на смітник самої Тхнусії, який вона так ретельно оберігає! Кумедна історія, до якої намішані баговиння, каламуть і дуже брудні звички.

Уманські Кей.Тхнусія і закляття року : кн. 3 / Кей Уманські. – Х.: Ранок, 2014. – 208 с.
 Тхнусія нещасна. Настав час весняного прибирання у її улюбленій брудній хатиночці. Проте під час прибирання Тхнусія знайшла дивовижний рецепт своєї бабці Пліснявки — зілля, що виконує бажання,— і вирішила представити його на конкурс «Закляття року». Знайти інгредієнти виявилося дуже важко, і скоро Тхнусія опинилася у скрутному становищі… Кумедна історія, до якої намішані баговиння, каламуть і дуже брудні звички.

Уманські Кей. Тхнусія і пантоміма : кн. 4 / Кей Уманські. – Х.: Ранок, 2014. – 207 с.
 Тхнусії і відьмам край потрібні гроші, але їм набридло збирати їх у звичний спосіб. І тут Тхнусії сяйнула думка: відьми можуть продати квитки і поставити пантоміму! Хіба щось може зіпсувати виставу? Кумедна історія, до якої намішані баговиння, каламуть і дуже брудні звички


Уманські Кей.Тхнусія і конкурс закляття бачення : кн. 5 / Кей Уманські. – Х.: Ранок, 2014. – 240 с.
У Відьомському Лісі з’явилося щось новеньке — закляттябачення. Ніхто не хоче нічого робити,— усі тільки й роблять, що дивляться магічне телебачення. Тхнусія повірити не може, що життя у Відьомському Лісі стало таким нудним! І в неї з’являється чудова думка, як пожвавити життя,— пісенний конкурс закляттябачення! Кумедна історія, до якої намішані баговиння, каламуть і дуже брудні звички.

Уманські Кей. Тхнусія і свято мороку : кн. 6 / Кей Уманські. – Х.: Ранок, 2014. – 224 с.
 Дощ не вщухає вже кілька днів, через погану погоду Тхнусія навіть нікуди сходити не може, а це їй так подобалося! Тхнусії нудно! І вона вирішила, що відьмам можна трохи потішитися — а що може бути краще за відпустку на морі? Тхнусія втілює свій план у життя… і саме тут починаються неприємності. Кумедна історія, до якої намішані баговиння, каламуть і дуже брудні звички.

Уманські Кей.Тхнусія на біговій доріжці : кн. 7/ Кей Уманські. – Х.: Ранок, 2014. – 272 с.
 Тхнусія, як завжди, проводить час у своїй хатинці у Відьомському Лісі. Але справи в неї кепські. Відьма починає розуміти, що вона не може весь час харчуватися лише жирним скунсовим рагу і робити мінімум фізичних вправ. Зуби Тхнусії, шлунок і все тіло потребують уваги і піклування. Тхнусії потрібно знайти шлях до здорового життя — і негайно!

Уманські Кей.Тхнусіяі важливе повідомлення : кн.8 / Кей Уманські. – Х.: Ранок, 2014. – 96 с.
Навіть Великій відьмі час від часу потрібна відпустка. А хто ж слідкуватиме за порядком, коли її не буде? Звичайно, заступниця. Велика Відьма Хлистолупія спробує встановити залізну диктатуру і вимагатиме цілковитої покори. А відьми ще згадають Каламутію незлим тихим словом, адже та принаймні давала їм можливість висловитися, хоча і вчиняла по-своєму. І, звичайно, не обійдеться без давніх знайомих — дуркуватих гоблінів.

Шпірі  Й. Гайді : Повість / Й. Шпірі : пер.з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга- Богдан, 2014. – 232 с. – (Серія «Богданова шкільна наука»)
Ця дотепна, цікава книга виявляє основні чинники радості — жити в гармонії з природою, задовольнятися малим, відчувати ближніх серцем. А люди стужилися за усміхом!.. Для широкого кола читачів.Штанько К. Дракони, вперед! : повість / К. Штанько. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014.- 272 с. : іл.
 Одна з найулюбленіших українських дитячих графіків Катерина Штанко майже закинула малювання. Справжні поціновувачі її таланту в розпачі — як таке могло статися? яка цьому причина?.. Нелегко повірити, але причина насправді прекрасна: віднедавна Катерина Штанко відчула в собі вулканічні пориви до… письменницької праці. Замість ілюструвати чужі твори, вона вирішила писати свої. І що вже найнеймовірніше — з легкістю написала просто цікавенну казкову повість! 


Щерба, Н. В. Часовий ключ : роман / Н.В. Щерба. – Харків : Школа, 2015. – 352 с. – (Часодії).

Потрапивши до країни часодіїв, фей та лютів, Василина опиняється в
осередку небезпечної гри. Навіть друзі не можуть зрозуміти, хто ж вона така. Наївне дівча, яке нічого не знає про своє походження? Шпигунка, заслана батьком, аби здобути трон? Чи могутня часівниця, яка вміє керувати часом і може врятувати Землю та Ефлару від прийдешнього зіткнення?Щерба, Н. В. Часове серце : роман / 
Н.В. Щерба. – Харків : Школа, 2014. – 384 с. – (Часодії).

Володарі семи Часових Ключів опиняються на Землі, у світі Василини, і їхня мета — будь-якою ціною врятувати Осталу та Ефлару від зіткнення. Збільшити Часовий Розрив можна тільки за допомогою таємничого Пурпурового Квіту та єдиного бажання, загаданого ключниками. Проте ворожнеча між ключниками дедалі розгоряється. Великий Дух Астрагор — запеклий ворог часівників — зненацька погоджується допомогти їм, маючи власний інтерес. Адже тільки він знає, що Пурпуровий Квіт криє чимало таємниць, і одна з них — прокляття Чорного Ключа, яким володіє Василина.Щерба, Н. В. Часова вежа : роман / 
Н.В. Щерба. – Харків : Школа, 2014. – 384 с. – (Часодії).

Усі ключники мають знайти Часову вежу й повернути час у Розколотий замок. Василина ладна зробити все, аби довести своє вміння керувати Часом. Але на її шляху стають її одвічні вороги. І ось Василина знову опиняється сам на сам зі смертельною небезпекою. Чи зможе дівчинка протистояти Олені, впливовій подрузі свого батька? Чи вдасться їй викрасти чарівну стрілу й повернути до життя фею Діану? Чи доведе вона всьому часодійному світу, наскільки сильна в її серці синя іскра?


Щерба, Н.Часове ім’я: роман / Н. Щерба. - Х.: Школа, 2014. -   384 с.

У книзі «Часове ім`я» продовжується оповідь про неймовірні, захопливі та часто небезпечні пригоди в чародійному світі володарки ЧорноКлюча Василини. Ці пригоди змішуються з шаленими переживаннями в її серці: чи буде коли-небудь їх родина разом? Чи розв`яжуться нарешті непорозуміння з її найближчим другом? У кого ж таки вселиться страшний і підступний Дух Астрагор? Та крім того, на тендітну юну дівчинку чекає участь у перегонах на зорепташці, пошуки Чорної Кімнати, падіння в страшну розщелину Розколотого замку, таємне проникнення в чужий замок, жорстоке покарання. І нарешті головне – здобуття чародійної речі в Чорній Кімнаті.


Щерба, Н. В. Часограма : роман / Н.В. Щерба– Харків : Школа, 2014. – 416 с. – (Часодії).

Часодійний світ хвилюється: Дух Астрагор, ворог ефларських часівників, повернувся в несподіваному образі та прагне помсти. Нортон Огнєв кинув йому виклик, і Василина хоче допомогти батькові. Разом із друзями вона намагається розгадати таємницю іржавого уламка, знайденого в Розколотому замку, вчиться нових часодійних хитрощів і відкриває для себе незвідані таємниці керування Часом. На ключників чекають небезпечні й захопливі пригоди, перші втрати, запекла боротьба та зустріч зі справжнім злом. Василина має зробити важкий вибір, розгадати найважливішу таємницю в її житті. Чи впорається вона з неймовірною відповідальністю, яка зненацька впала на її юні плечі?


Щерба, Н. В. Часова битва : роман / Н.В. Щерба – Харків : Школа, 2015. – 448 с. – (Часодії).

У шостій, завершальній, книзі циклу "Часодії" на Василину й Феша чекають неймовірні випробування. Наближається фатальна мить — вирішальна битва за трон Часу. Зодче Коло збентежене: Василина Огнєва стала ученицею Астрагора, запеклого ворога всіх ефларських часівників, Феш Драгоцій безслідно зник, і невідомо, що очікує ключників у майбутньому. І тільки Астрагор упевнений у своїй долі та стрімко прямує до найголовнішої мети, залучаючи союзників і розбиваючи ворогів.
Чи вдасться Василині врятувати свого друга? Яка доля судилася її батькові, Нортону Огнєву? Ким же насправді є Родіон Хардіус і які ще таємниці зберігає Розколотий замок? В останній книзі часодійної історії розкриються всі найважливіші секрети і ми нарешті дізнаємося, на чиєму боці сам Час!


Немає коментарів:

Дописати коментар