Книги для молодшого шкільного віку


Абетка правил для малюків / Н.Л. Латушко, Н.В. Томашевська, Л.В. Яковенко та ін. – Х.:  Видавничий дім «Пегас», 2016. – 64 с.: іл.. – ( Серія «Я навчаюсь»)

Із цією захоплюючою книжкою діти зможуть легко засвоїти основні правила поведінки. Уроки гарних манер, правила безпеки вдома та на вулиці, загальновживані моделі поведінки у громадських місцях — усе це подано у максимально доступній формі. «Абетка правил для малюків», напевно, запам'ятається дитині оригінальною структурою, кумедними віршами й живими ілюстраціями. Для дітей дошкільного віку.


Андрусяк І. Стефа і Чакалка: казково-пригодницькі повісті / Іван Андрусяк. Художник Ольга Кузнецова. — К.: Фонтан казок, 2016. — 240 с.:іл.
Чакалка дуже страшна! Вона приходить уночі до неслухняної дитини, забирає її у звуконепроникний мішок, несе в темний ліс – і так починаються веселі розбишацькі пригоди…

Повість Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» – один із знакових творів сучасної української дитячої літератури, які найбільше полюбилися малюкам за останнє десятиліття. Там само захоплено читачі сприйняли і продовження історії – повість «Кабан дикий – хвіст великий». А в цій книжці разом із ними до вас приходить новісінька третя повість – «Чакалка і Чупакабра», у якій два уславлені фольклорні персонажі нарешті завдяки Стефі зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил.


Баум  Л. Ф. Американські казки  / Лаймен Френк Баум ; пер. з англ. О. Негребецького  ; іл. К. Лавра. – Київ : Знання, 2017. -159 с. -(Скарбничка).

На сторінках цієї збірки казок американського письменника Лаймена Френка Баумана живуть грізні грабіжники, добрі і злі чаклуни, ведмеді, бегемоти, оживлений манекен, юний король, Батько Час, хлопчики і дівчатка та багато інших персонажів, з якими відбуваються неймовірні пригоди. Книга вчить людяності, хоробрості, вірності дружбі, багатьох інших чеснот, які допомагають нам жити. Дану книжку можна знайти у Центральній бібліотеці для дорослих, Центральній бібліотеці для дітей та бібліотеках-філіях №№2, 3 для дітей.

Вайброу І. Малий вовчик-отаман зграї: роман/І.Вайброу; з англ.В.Морозов .-Львів :  Видавництво Старого Лева .- 2017.-136 с.:іл

У новій книжці зі знаменитої серії про Малого Вовчика на нашого героя та його непосидючих друзів чекають дивовижні пригоди. Цього разу хвалькуватий і грізний суперник Малого Вовчика – Псувачило – стає вожаком власної зграї. Він збирається стати табором у Моторошному Лісі і спіймати пана Крутихвоста, а за це ж дають велику винагороду! Чи зможе Малий Вов­чик перемогти Псувачила і його компанію, провчити хитрого лиса і стати справжнім отаманом зграї? Про це ви дізнаєтеся, прочитавши цю веселу, пригодницьку і дотепну історію.

Вдовиченко Г. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. Вдовиченко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 135 с.: іл.
 36 і 6 котів – саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко – оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.Вдовиченко Г. 36 і 6 котів-детективів  / Г. Вдовиченко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 143 с.: іл.
36 і 6 котів повертаються! І тепер у котів-танцюристів з’явився новий талант – до дряпопису. Їхні картини прикрасили стіни господаревої кав’ярні, але ненадовго... Стався злочин. Хто візьметься розслідувати дивне зникнення? Хто розкриє таємницю вісьмох липових дощечок? 36 і 6 котів-детективів беруться до справи…

Вебб, Голлі. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про вкрадений шестипенсовик  / Голлі Вебб ; пер. з англ. Е. Євтушенко ; іл. М. Ліндсей. - Київ : Форс Украіна, 2017. - 176 c. : іл. - (Читака).
У м'ясній крамниці зникли гроші. Власник магазину звинувачує в цьому розсильного й звільняє хлопця з роботи. Та відважна й справедлива дівчинка Мейзі не вірить у те, що її приятель - злодій, тому береться розплутати цю непросту справу. Допомагають їй у цьому мешканці будинку її бабусі, а також песик Едді, якого за загадкових обставин дівчинка знайшла у мішку на березі річки.Вебб, Голлі. Загублена в снігах, або Пухнасточка / Голлі Вебб ; пер. з англ. Є. Кононенко. - Київ : Форс Украіна, 2017. - 128 c. : іл. 
Кошенятко на ймення Пухнасточка прагне знайти друзів і мріє оселитися у затишному будинку великої дружньої родини. Але життя складається непросто. І в пошуках нової домівки кішечка потрапляє у безліч перипетій, з яких їй допомагає виплутатися непереборне прагнення досягнути мрії.

Вебб, Голлі. Цуценя-нечепура  / Голлі Вебб ; пер. з англ. Л. Пилаєвої. - Київ : Форс Украіна, 2017. - 128 c. : іл. 
Коли виникає взаємна любов — порода значення не має!
Нарешті юній Беллі дозволили взяти домашню тварину. Серед безлічі варіантів вона обрала Сіда — кудлатого та веселого дворового пса, який відразу ж став найкращим другом дівчинки. Сід виявився дуже тямущим малюком, але чи не перебільшувала Белла, вихваляючись новим собакою? Адже дівчинка посперечалася з однокласницею, що зможе виступити із Сідом на виставці собак!
Часу до виставки так мало, а вивчити треба так багато! Особливо ретельно потрібно працювати над карколомним трюком, який повинен неабияк вразити суддів, адже у конкурентів є чималий досвід та роки тренувань...
Чи встигнуть Белла та Сід підготуватися до виставки? Чи зможуть вони зберегти дружні відносини? Щоб дізнатися, читайте книжку «Цуценя-нечупара»!


Винничук Ю. Місце для дракона:повість-казка / Ю. Винничук; мал. Коломєєць. – Чернівці:Чорні вівці 2016 р. 96 с.:іл.

Що станеться, коли народові буде замало смерті змія, бо зло ним не вичерпалось? Що буде, коли він кинеться шукати й інші джерела зла? Одного дракона на всю державу замало. Де взяти ще стільки драконів, аби кожен мав кого розіп’ясти? Де взяти стільки юд, аби мали на кого перекласти провину? Коли народ не має кого проклинати – сили його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!
Гауф В. Маленький Мук / В. Гауф. - К. : РІДНА МОВА , 2015. - 128 с. :іл. - (Серія "КЛАСНА КЛАСИКА" )
До книжки ввійшли найкращі казки видатного німецького письменника-романтика Вільгельма Гауфа (1802–1827) «Маленький Мук», «Карлик Ніс» і «Каліф-чорногуз» в українському перекладі.


Дерманський, Сашко. Бабуся оголошує війну : [ повість : для дітей мол. та серед. шк. віку ] / С. Дерманський . – 5 – те вид. — Вінниця : Теза, 2017. — 154 с. : іл.
Так повелося в світі, що всі бабусі дуже лагідні та сумирні. Ніхто краще за них не розкаже казку, не заспіває колискову, не напече смачних коржиків. Одначе коли підлий лісник винищує молоді деревця заради наживи, огидні пацюки захоплюють у полон безневинну жабку, а підступний приблуда космічний посмітюх занапащує все живе на Землі, перетворюючи планету на смітник, тоді Ониськова бабуся Катастрофа хвацько перев’язує хустинку на кшталт бандани і оголошує негідникам війну.

Дерманський, Сашко. Володар Макуци, або Пригоди вужа Ониська : [ повість : для дітей мол.  шк. віку ] / С. Дерманський . - 6 – те вид. - Вінниця : Теза, 2017. — 156 с. : іл.
Якщо ти любиш усілякі пригоди і незвичайні історії, тобі просто необхідно познайомитися з вужика Ониська. Цей веселий, дотепний і часом задумливий Ужик познайомить тебе зі своїми друзями - жабою Одарочка - господинею, яка любить готувати смачні ласощі, мишкою Еврідіка, яка вишиває хрестиком і гладдю, скрипалем черв'ячком Кузею і колорадським жуком Джеком, закоханим в картоплю. Ви дізнаєтеся, як покататися на міжгалактичному макуцелете, як легко врятуватися від метеоритного дощу, а також як уберегти корову від зоопарку. Дотепна, добра, весела і дуже цікава книга доставить велике задоволення не тільки маленьким читачам, але й їх батькам, змусивши їх посміятися від душі.


Дерманський, Сашко. Корова часу, або Нові пригоди вужа Ониська : Повість: Для дітей молодшого та середнього шкільного віку / Дерманський, Олександр Степанович ; Худож. В.Богданюк, Ф.Сергєєва. - 4-те вид. - Вінниця : Теза, 2017. - 156 с. : іл.
 Ніколи в світі не скачіть гопки під дощем під час грози! Ні за які гроші! Надто якщо у вас є хвіст. Та й без хвоста не скачіть. Особливо якщо ваші друзі люблять пригоди й подорожі, якщо вони непосидючі й замріяні, якщо вони добрі й веселі, якщо за першої-ліпшої нагоди намагаються врятувати цілий світ, якщо їх звати Ониськом, Евридікою, Одарочкою, Кузею, Джеком, а надто Катастрофою... Я вас прошу, любі мої читачі, не скачіть гопки під час грози. Ви ж навіть не уявляєте, що з вами може статися після цього. Якщо раптом моя пересторога так і не переконала вас не вибрикувати попід блискавицями, все одно не поспішайте цього робити. Спершу прочитайте цю книжку і ще раз подумайте. Гаразд? От і домовились. Читайте з насолодою!


Дерманський, С. Крамничка тітоньки Мальви/ С. Дерманський. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2016. — 56с.:іл.

«Крамничка тітоньки Мальви» — книжечка про Різдво.  Різдво – пора див і світла, час жаданих подарунків та солодкої смакоти із чарівного фургончика-крамнички доброї й загадкової тітоньки Мальви. Але що буде, якщо раптом усе це зникне? Адже підступний пан Крук та його господиня Мряка ось-ось запанують у світі!.. Перед маленьким Тишком та його вірним песиком Кучугуркою постало нелегке завдання: повернути дідусеві-казкарю чарівну книгу, щоби врятувати Різдво і наповнити сміхом та радістю кожен дім їхнього рідного містечка.


Дерманський С. Жменька тепла для мами : казка / Сашко Дерманський. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. - 56 с.
Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Але ж як знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі?

Дерманський Сашко. Маляка і Навіжений дракон. казкова повість / С. Дерманський. Вінниця: Теза, 2016. – 158 с.: іл.

Що ти зможеш заподіяти велетенському Навіженому драконові, який… ковтає бабусь?От і Маляка не знала, що їй робити. Як рятувати Малячину бабусю від Навіженого драконаТільки з друзями — Драґо і Пиптиком. Але чи встигнуть?
Динозаври :моя перша енциклопедія . – Харків : Навчальна література; «Торсінг», 2017.- 24 с.: іл. – (Розумна дитина)
У даній книжці зібрано найцікавіші факти про динозаврів, їх зовнішній вигляд та звички, спосіб життя, час існування.


Заржицька Е. Як козак у морського царя служив / Еліна Заржицька . - Харків: Юнісофт, 2016. - 64 с.:іл. - (Серія "Читаю сам")
Хоробрим запорожцям доведеться очолити походи морського царя й зібрати народ до війська Богдана Хмельницького. Чи впораються вони? Чи зможе музика Звенигор вибратися з потойбічного острова й визволити свою кохану, а рибалка Василько порятувати русалку?.. 

Чудова читанка з тестами, цікавезною криптограмою та цінним призом вже чекає на своїх читачів!


Калашнікова Катя. Перли на сніданок : казка для доросликів / К. Калашнікова ; дизайн обкл. Л. Бойко. - Київ : Зелений пес : Гамазин, 2016. - 256 с. : іл.

«Перли на сніданок» – історія про мандрівку в інший вимір, вимір невтілених планів. Головна героїня – дев’ятирічна Соня – опинилася у чужому світі, де не тільки не розгубилася, долаючи труднощі, а й не впадає у розпач, ризикуючи життям, докладає всіх зусиль, щоб урятувати своїх нових друзів. Кожна пригода мандрівниці є захоплива, а також додає наснаги робити добрі справи.

Касдепке Г. Зачіпки детектива Нишпорки. Канікули детектива Нишпорки / Г. Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк ; іл.. П. Рихеля. – Харків : Школа, 2016. – 136 с.: іл. – (Нова дитяча книга). 
         Детективна агенція „Рожеві окуляри” працює на повну силу. Для неї нема ні канікул, ні вихідних, адже щодня може щось трапитись... Тому детектив Нишпорка пильнує і уважно розглядає кожну річ чи підозрілу людину. І якщо пан Нишпорка таки знайде якусь зачіпку, робота буде всім: розгадувати ту зачіпку доведеться і йому, і читачам.
Касдепке Г. Знайомтесь: детектив Нишпорка. Нові клопоти детектива Нишпорки / Г. Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк. – Харків : Школа, 2016. – 144 с. – (Нова дитяча книга).
         Пліч-о-пліч з кумедним диваком детективом Нишпоркою читачі навчаться логічно мислити та робити висновки, розгадуючи цікаві загадки. А загадок у звичайному будинку чимало: де поділися шкарпетки з дельфінами чи хто зламав повітряного змія? Втім, робота не буде легкою – адже на п’яти наступає підступний та небезпечний детектив Мертвяк з детективної агенції „Чорнокнижник”.


Касдепке Г. Касперіада. Незвичайні пригоди звичайної родини / Г. Касдепке ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Харків : Школа, 2016. – 192 с. – (Нова дитяча книга).
         Кумедні історії про маленького хлопчика Каспера, який навіть звичайний похід до дитячого садочка, копирсання в пісочниці чи ліплення сніговита може перетворити на захопливу пригоду, чим надзвичайно тішить своїх батьків та читачів.
Каспарова Ю.В. Безпека для зайченят, дівчаток та хлопченят / Ю.В.Каспарова. – Харків: Вид – во «Ранок»,2017. – 64 с. : іл.
Як навчити дитину правилам безпеки у будинку та на вулиці? Як допомогти засвоїти правила без нудних моралей? Чи можливо розповісти маленькому непосиді про небезпеку, не налякавши його, а навчивши цю небезпеку запобігати? Всі ці непрості завдання допоможе вирішити книга. Адже її герої - непосидючі зайченята - так схожі на наших малюків!
Слухаючи історії, виконуючи завдання, ваш маленький шустрик:
- дізнається про те, що може бути небезпечним;
- засвоїть правила дорожнього руху;
- познайомиться з основами безпеки у будинку, на прогулянці, на відпочинку;
- навчиться грамотно поводитися в різних ситуаціяхКачмар  Мар'яна. Як Миколай до Ісуса ходив  / М. Качмар. - Львів : Свічадо, 2013. - 16 с.: іл.
Не злічити усіх чудес, які стались через заступництво святого Миколая, — і на суші, і на морі, і для кожного, хто щиро молиться до святого. У новій книжечці — цікаві та зворушливі історії, молитва до св. Миколая та саморобка-вівтарик. Для молодшого та середнього шкільного віку.


Ковелл К. Як стати піратом : кн.2: повість : для мол. і серед. шк. віку / Крессида Ковелл; пер. з англ. А. Саган. – К.: РІДНА МОВА,2017.- 224 с.: іл. – (Серія «Як приручити дракона)
З моменту примирення вікінгів і драконів пройшло п'ять років. Поки Астрід, Сморкала і інші хлопці проводять час змагаючись один з одним в популярних на острові драконівських гонках, Іккінга і Беззубик подорожують по небу, складаючи карту невідомих місць.Коли одна з їхніх пригод призводить до відкриття таємницею крижаної печери, яка є домом для сотень раніше небачених диких драконів і таємничого драконівського вершника, двоє друзів опиняються в центрі битви за захист миру

Ковелл К. Як розмовляти по драконячому : кн.3: повість : для мол. і серед. шк. віку / Крессида Ковелл; пер. з англ. А. Саган. – К.: РІДНА МОВА,2017.- 224с.: іл.. – (Серія «Як приручити дракона).

Гиккус Страхітний Окунь III просто зобов'язаний стати героєм. Адже він, по-перше, вікінг, а вони — всі герої, а, по-друге, — син ВОЖДЯ ПЛЕМЕНІ ПАТЛАТИХ РОЗБИШАК, тож тут уже ніяк не можна дати маху. Проте Гіккусові завжди краще вдавалося мізкувати, ніж працювати м'язами. Придумати хитромудрий, але ризикований ПЛАН і всіх врятувати — це будь ласка. А ось із найпростішим завданням з абордажу у відкритому морі він не впорався. Спершу вони з Риболапом заблукали (хоча вікінги не можуть заблукати, це відомо всім!). І замість рибальського човна миролюбиків хлопці мало не взяли на абордаж римський бойовий корабель. А потім і зовсім потрапили в полон до римлян. Ось тут і настав час придумати черговий хитромудрий план, урятувати друзів і запобігти війні між племенами вікінгів. Та це для Гиккуса — не проблема. До того ж він уміє розмовляти по-драконському, а це часом стає у пригоді, коли ти хочеш виплутатися з халепи… 

Коротяєва Є. В. Абетка здоров’я / Є.В. Коротяєва – Х.:  Видавничий дім «Пегас», 2015. – 64 с.: іл.. – ( Серія «Я навчаюсь»)
Абетка здоров'я з серії Я навчаюсь - познайомить малюка з основами здорового способу життя. У книзі зібрано ігри та розвивальні завдання, серйозні поради та веселі скоромовки, забавлянки, вірші, загадки, тощо. Останній розділ книги містить народні рухливі ігри, завдання для розвитку дрібної моторики та приклади дихальної гімнастики.  


Кулик Катерина. Татків день / К. Кулик. – Х. : Талант, 2017. – 32 с.: іл.
У Вані і його маленької сестрички Вари найкраща на світі мама. І скоро у неї день народження! Що ж подарувати мамі? Може, найсмачніші пиріжки? Але які? І що взагалі любить мама? …

Ліндгрен А. Діти з бешкетної вулиці : повість: кн.1 / А. Ліндгрен ; пер. зі швед. Г. Кирпа; худож. О. Продан. – Київ : Рідна мова, 2017. – 128с. : іл. - ( Серія «Читай рідною мовою»)
Лотта - найменша донечка в родині Німанів. Вона ще не ходить до школи, тож може втнути таке, чого старші діти вже не роблять. Скажімо, може вибігти на дощ, щоб краще рости, може розпустити тітоньці Берґ недоплетеного светра, може називати велику рожеву свинку ведмедиком Бурмилом, може вживати мало не лайливі слова, може безстрашно податися з дому (щоправда, зовсім недалечко). Проте найбільше Лотта не любить самоти, тому з нею весело й цікаво.

Ліндгрен А. Мадікен : повість: кн.1 / А. Ліндгрен ; пер. зі швед. Г. Кирпа; худож. Н. Демидова. – Київ : Рідна мова, 2017. – 120с. : іл. - ( Серія «Читай рідною мовою»)
Мадікен - весела, жвава й допитлива дівчинка. Маленька фантазерка то вигадує цікаві забави, то складає веселі пісні, то розповідає неймовірні історії… Проте вона чомусь постійно потрапляє в якісь халепи. Може, їй просто не щастить?!Читайте книжку і дізнаєтеся, що ще придумала вигадниця Мадікен.


Ліндгрен А. Мадікен : повість: кн.2 / А. Ліндгрен ; пер. зі швед. Г. Кирпа; худож. Н. Демидова. – Київ : Рідна мова, 2017. – 80с. : іл. - ( Серія «Читай рідною мовою»)
Мадікен — весела, жвава й допитлива дівчинка. Маленька фантазерка то вигадує цікаві забави, то складає веселі пісні, то розповідає неймовірні історії… Проте вона чомусь постійно потрапляє в якісь халепи. Може, їй просто не щастить?!
Прочитайте книжку і дізнаєтеся, як Мадікен перевіряла, чи є в неї дар яснобачення, і водила Лісабет до лікаря.

Ліндгрен А. Ми всі з Гамірного:кн.1:повість / Астрід Ліндґрен; пер зі шведської О.Семенюк;худож. К. Дудина. – Київ: Рідна мова, 2017.- 120 с.:іл. – ( Читай рідною мовою!)

Оновлене видання відомої повісті Астрід Ліндгрен про дітей із крихітного Гамірного хутора, де знаходиться всього три садиби. У цих будинках мешкають лише шестеро діток 8-9 років (троє хлопчиків та троє дівчаток), всі вони різні, але їх поєднує справжня дитяча дружба, спільні розваги, вигадки та щоденні пригоди. Добрі веселі розповіді про звичне дитяче безтурботне життя із простими кольоровими ілюстраціями.

Лінгрен, А. Пригоди Пеппі Довгапанчохи : повісті : для серед. шк. віку / Астрід Лінгрен ; пер. з швед. О. Сенюк ; худож. А Джанік'ян. – Київ : Рідна мова, 2017. – 112 с. : іл. – (Серія «Класна класика»).

Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, — фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І… трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді розгорни мерщій книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди Пеппі Довгапанчохи — доньки капітана, який став найсправжнісіньким королем.

Манкель  Геннінг. Кіт, що любив дощ : повість / Г. Манкель ; [пер. зі шв. Г. Кирпа]. - К. : Махаон-Україна, 2014. - 112 с. : тв.

У повісті «Кіт, що любив дощ» (1992) ідеться про життя і пригоди шестирічного хлопчика Лукаса та його улюбленця — котика Вуглика. Цю зворушливу історію про справжню дружбу та відданість залюбки прочитає вся родина.


Меган Мак Доналд. Джуді Муді – лікарка: повість / Меган Мак Доналд; пер. З англ.Н. Ясіновської. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 176 с.
Часом трапляються мляві дні, коли нічого не хочеться. Особливо йти до школи. І мама невблаганна. Та, коли Джуді приходить у свій клас, виявляє, що за учительським столом сидить… скелет! І це лише перша приємна несподіванка. 3-«Т» клас вивчатиме будову тіла, відвідає швидку допомогу, Джуді лікуватиме брата і навіть прооперує... Кого? Як стверджує сама Джуді, це ідеальний пацієнт…

Мозер Е. Мануель і Діді : велика книга маленьких мишачих пригод / Е. Мозер ; пер. з нім. Л. Нор. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 183 с. : іл.
    Життя двох мишенят Мануеля і Діді сповнене пригод. Тут друзі проявляють свою допитливість, дотепність, винахідливість та відвагу. Мануель завжди має багато ідей, а Діді щоразу готовий допомогти йому реалізувати їх. Книжка приваблює  короткими текстами і симпатичними малюнками, допомагає знаходити у житті дивовижне, бачити прекрасне і пізнавати нове, атакож дізнатися про те, що найдорожчий скарб – твій друг.

Мозер Е. Мануель і Діді. Друга велика книга маленьких мишачих пригод/Е. Мозер; пер. з нім. Л. Нар. - Львів .:Вид – во Старого Лева, 2017. - 182с.:іл.
Мануель і Діді, руденький та сіренький, друзі – не розлий вода! І знову двоє винахідливих мишенят мандрують крізь сповнені пригод весну, літо, осінь та зиму. А на всіх, хто до них приєднаються, чекають катання на ковзанах, шалені спуски на кукурудзомобілі, мишаче свято весни та багато – багато іншого. 24 мишачих історії, до яких Ервін Мозер намалював веселі кольорові картинки, - історії для спільного та сімейного читання.

Ой, весела в нас зима! / упоряд. Світлана Крупчан ; худож. Наталія Корнєєва. — Київ : РІДНА МОВА,2017. — 48 с. : іл. — (Серія «Чемним діточкам»)
Усі діти люблять зимові свята і розваги!
У цій збірці з серії «Чемним діточкам» — найкращі твори про зиму і новорічні свята Максима Рильського, Платона Воронька, Грицька Бойка, Любові Забашти, Анатолія Качана та іншихзнаних українських дитячих письменників.
Вірші яскраво проілюстровані, їх цікаво читати і легко вчити. До кожного зимового свята маленький читач знайде щось цікаве.

Почепцов Г. Г. Ключ від Міста Чаклунів : казкові повісті / Г. Г. Почепцов ; худож. Ю. Радіч-Демидьонок. – Київ : Країна мрій, 2015. – 352 с. : іл.- (Серія « Сучасна дитяча література»)
Чого тільки не трапляється в казковій країні міст: злі чаклуни зачаровують жителів країни, королі з доброго дива опановують ремесла, а стривожені феї намагаються відшукати зниклу картину.
Аж голова йде обертом від бурхливих подій!
Почепцов Георгій Георгійович. Невидимі замки : казк. повісті : [для мол. та серед. шк. віку]/ Г.Г. Почепцов; іл. О. Чичик - К. : КМ-БУКС, 2016. - На обкл. також.: Сер. започатковано Всеволодом Нестайком. - 445 с.

Нумо до світу чарівників! І яких тільки див не трапляється з героями книжки! Тут звичайний хлопчик має змогу навчатися на чарівника, а гриб моховик збирає підписи проти вирубування лісу, чарівники замовляють екскурсії на справжні гладіаторські бої, а ще у звичайнісіньких жерстяних бляшанках ви можете придбати мишок-прибиральниць. Фантастичний світ пригод, в який віриш і поринаєш з головою!


Содомка М. Як збудувати дім / М. Содомка ; намалював авт. ; пер. з чес. Т. Савченко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 59 c. : іл.

«Чи беруть іпотечний кредит птахи, коли збираються вити гніздо?» – питає пацючок Арні у свого давнього приятеля Зили. Безтурботна юність Арні минула – тепер він одружився і будує дім. Будівництво – справа нелегка: розробка проекту, оформлення будівельних дозволів, отримання іпотечного кредиту… Арні від усього цього вже голова йде обертом, але знав би він, який клопіт чекає на нього попереду! Справжня катастрофа! Сподіваймося однак, що все йому вдасться, адже в казках по-іншому й не буває!

Старк Ульф. Маленька книжка про любов / Ульф Старк переклад зі швед. Галини Кирпи. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2017-112 с.:іл.
Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На Фреда, героя «Маленької книжки про любов», чекає чимало омріяних подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистачає їжі і хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться.
У повісті відомого шведського письменника Ульфа Старка — багато світла й любові, і цей настрій книжки дуже точно відтворила в ілюстраціях Марія Фоя.


Стрековська-Заремба, Малгожата. Беррі, гангстер і купа клопотів / М. Стрековська-Заремба ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк. - Харків : Школа, 2017. - 160 с. : іл. - (Нова дитяча книга).
Книжка розповідає про хлопчика Кубу, якому здається, що життя в нього нудне та одноманітне. Друзів у Куби всього нічого - гарний, мов дівчинка, Войтек та потворний кудлатий пес Беррі. Що за несправедливість! Аж ось доля усміхається і Кубі. Адже в околиці з'являється справжній... гангстер, а з ним і купа клопотів.Стрековська-Заремба, Малгожата. Канікули з коровою, танком і злодієм / М. Стрековська-Заремба ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк. - Харків : Школа, 2017. - 128 с. : іл.
Двоє найкращих друзів, Куба і Войтек, докладають усіх зусиль, аби не провести канікули в селі. Та всі їхні старання марні — і, нарешті наші герої переживають багато кумедних, незвичайних і шалених пригод. А крім того, «Канікули з коровою, танком і злодієм» — це історія про дуже важливі речі: про слухняність та пустощі, про страх і сміливість, про щиру дружбу, а також про «оту Аську, яку любити не можна, а все ж любити потрібно».


Сухомлинський В. О. Вогник у вікні: Оповідання, казки.- Х.: Белкар – книга, 2017. – 64с.:іл. – (Веселка).
 «Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях… Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», - писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемним, поважати старших, захищати менших. Для дітей молодшого шкільного віку.

Сухомлинський В.О. Майже чарівна розмова: Оповідання, казки. –Х.:Белкар – книга,2016. -64с.:іл. –(Веселка).
«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях… Роблять так, щоб людям, які оточують вас, було добре». – писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших.

Сухомлинський В. О. Я розповім вам казку... Філософія для дітей / Василь Сухомлинський ; уклад. Сухомлинська О. В. — X. : ВД «ШКОЛА», 2016. —576 с.
Це видання — найповніша на сьогодні збірка творів для дітей нашого сла­ветного земляка, талановитого педагога, чудового вихователя Василя Сухомлинського. Книга, зібрана з усіх доступних наразі джерел, була укладена згідно з автор­ським баченням структури такого видання та відповідно до реалій сьогодення. Творчий спадок Василя Олександровича буде корисним і цікавим для всіх: учителів, батьків, але передусім — для самих дітей...


 Тераковська, Дорота. Дочка Чарівниць / Д. Тераковська ; пер. з пол. Д. Матіяш. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 422 с.

"Цю книгу можна назвати романом-казкою, бо вона охоплює велику частку життя головної героїні, що постає перед нами Дитям, Дівчинкою і Панянкою. Дорослішаючи, вона змінюється, вивчає себе і навколишній світ, у якому панують зло, насилля, зневага, бундючність Загарбників. Колись славне Велике Королівство завоювали степові ординці і накинули на нього зашморг, а він душить народ, що, здавалось би, втратив будь-які сподівання, втратив мужність і хоробрість опору. Під опікою Чарівниць Дитя-Дівчинка-Панянка виростає й пізнає свій народ, щоб здійснилося пророцтво Пісні Єдиної..."

Українські колядки для дітей / упоряд. І. Лемко. - Львів : Апріорі, 2016. - 24 с:іл. – ( Серія « Апріорі дітям») 
Ця невеличка збірка українських колядок стане в нагоді найменшим читачам та їхнім батькам. Книжка яскраво ілюстрована атмосферними малюнками художника Василя Максимовича.

 Цілик І. Місторія однієї дружби : пригод. повість для дітей мол. шк. віку / І. Цілик ; намал. М. Рудська. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 125 с.

Кожен пізнає рідне місто по-своєму. Можна читати історичні розвідки, можна дозволити гіду розповідати тобі про давнє й минуле. А можна самому вирушити в мандри містом, прислухатися до його таємничого голосу і вивчати знаки, які воно тобі подає. Саме так і зробила десятирічна Таня – героїня повісті письменниці та кінорежисера Ірини Цілик. Таня знайомиться з Києвом і дізнається чимало його таємниць, адже її гід – голос самого міста. Справді кінематографічну та містерійну «МІСТОрію» намалювала Марися Рудська.

 Юр’є  Ж. Зустріч з піратами: казкові історії  / Женев’єва Юр’є. – К.:Махаон – Україна, 2014. – 80с.:іл.-( (Серія «Жили собі кролики»)
Книга з трьома новими пригодами кроленят: Браво, кроленята! – завзяті кроленята потрапляють до цирку, познайомляться із артистами, і дехто з них навіть стане учасником циркової вистави. Поїдка до моря – все дружнє довговухе сімейство вирушить до моря, хоча кролики й не люблять купатися. Дорожні пригоди – як непосидючі маленькі кроленята можуть спокійно подорожувати залізницею, звичайно ж, без пригод жодна мандрівка не відбудеться.

  Юр’є  Ж. Веселий карнавал!:казкові історії / Женев’єва Юр’є. – К.:Махаон – Україна, 2010. – 80с.:іл.-(Серія «Жили собі кролики»)
Як ти вважаєш, що має робити щасливий татусь п’ятьох кроленят, з якими постійно трапляються якісь неймовірні історії?
Запитайте у татуся Онисима.
Його милі, але дуже жваві малюки ні миті не сидять спокійно.
Спочатку ти зустрінешся з Вогником, який переконав братів і сестру в тому, що вони впораються потайки від дорослих пофарбувати стіни в новому домі.
І пофарбували, але потім…
Новий дім
Потім дізнаєшся про те, як братики-кролики підмовили сестричку Піруетту насмажити пончиків, адже вона бачила, як це робить тітонька Цинія.
І вона ледь не спалила нову кухню…
Підгорілі пончики
Разом із кроленятками ти шитимеш карнавальні костюми і вирушиш на свято до міста Очерет-на-Воді.
Але й там на тебе чекатиме незабутня пригода — цього разу в масці клоуна…
Веселий карнавал

 Юр’є  Ж. Повітряні пригоди: казкові історії  / Женев’єва Юр’є. – К.:Махаон – Україна, 2015. – 80с.:іл.-( (Серія «Жили собі кролики»)
На тих читачів, хто ще не знайомий із чудовим кролячим сімейством, чекає чимало сюрпризів.
А той, хто вже не вперше бере до рук книжку про пригоди наших героїв, матиме нагоду знову пережити багато хвилюючих і веселих хвилин разом із непосидами кроликами, їхнім поважним кроликом-татусем і тітонькою-кролицею.
Насамперед ти дізнаєшся про те, як відважні кроленята піднялися в небо на повітряній кулі й стали справжніми повітроплавцями…
Повітряні пригоди
А ось вони вже на горі, спускаються засніженим схилом на санчатах, що їх везе добрий пес Буркотун…
Хай живе зима!
І, нарешті, кроленята розслідують загадкове зникнення кубка тітоньки Цинії.
Кроленята-шукачі

 
Юр’є  Ж. Свято повного місяця : казкові історії / Женев’єва Юр’є. – К.:Махаон – Україна, 2015. – 80с.:іл.-( (Серія «Жили собі кролики»)
Ті, хто ще не знайомий зі славним кролячим  сімейством - татусем Онисимом, тітонькою Цинією та п'ятьма кумедними кроленятами, - отримають велике задоволення, прочитавши історії про їх дивовижні пригоди.

Спершу ти дізнаєшся про те, як Сироїжко напередодні свого першого балу, стурбований тим, що не вміє танцювати, звернувся по допомогу до великої витівниці сороки і що з цього сталося...
Перший бал кролика Сироїжка

Потім ти зустрінешся з Вогником, який вирушив на пошуки чарівного дерева, що росте аж на краю пустелі...
Кролик Вогник і баобаб

І, нарешті, ти познайомишся з наймолодшим із братів - Кульбабкою, який дуже засмутився, коли зіткнувся з витівками черепахи Тортилії Ломаліс, захищаючи свій город від її нападу...
Грядка кролика Кульбабки

Юр’є  Ж. Урок малювання: казкові історії / Женев’єва Юр’є. – К.:Махаон – Україна, 2015. – 80с.:іл.-( (Серія «Жили собі кролики»)
Веселі кроленятка завжди готові до нових пригод. Тобі знову випадає пережити немало хвилюючих хвилин разом із нашими героями.
Спочатку кроленятка за порадою підступної черепахи Тортилії Ломаліс уявлятимуть себе художниками.
Урок малювання
Потім усі мешканці кролячого будинку опановуватимуть музику, а диригентом їхнього домашнього оркестру стане дивовижний кріль-оркестр.
Вперед, музиканти!
І, нарешті, кроленятка вирушають до таємничого будинку, де, за чутками, мешкає справжній привид.

Зачаклований дім.


Ясіновська Н. Лізка Мармизко : повість/ Наталія Ясіновська. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 160с.

Як подружитися з Вовком і Березою? Чи вміють плавати хом’яки? Навіщо маленькій «і» крапочка? Про все це знає Лізка Мармизко. І залюбки вам розповість. А ще вона любить малювати, експериментувати і не любить нудьгувати. Та й навіщо? Якщо завжди можна покликати друга і вигадати веселу забаву?


Немає коментарів:

Дописати коментар