Для старшого шкільного віку

Арєнєв В. Дитя песиголовців  : [фантаст. роман для підлітків] / Володимир Арєнєв . –Харків : АССА, 2018. - 416 с. : іл. – (Час  фентезі)
«Дитя песиголовців» - другий том трилогії « Сезон Кіноварі» . Що робити з власними надприродними здібностями? Як врятувати батька, що повернувся з – за ріки геть іншим, чужим? І кому вірити в місті, де всі від близьких до друзів – поступово і страшно змінюються?
Арєнєв В. Порох із драконових кісток  : [фантаст. роман для підлітків] / Володимир Арєнєв . - Харків : АССА, 2018. - 416 с. : іл. – (Час  фентезі)

Марта на прізвисько Відьма — звичайна старшокласниця. Відтоді, як батько поїхав на заробітки, вона живе удвох із мачухою, яку терпіти не може.
Марта мріє вирватися з рідного містечка, а для цього сумлінно вчиться й підробляє в Інкубаторі.
Однак зароблених грошей навряд чи вистачить на платне навчання в столичному універі. І тому в Марти є ще один приробіток: вона потай викопує, нейтралізує і збуває токсичні кістки. Кістки драконів

Біла Н. Крута компанія: повість / Надя Біла.- К.: ВЦ «Академія», 2017. - 160 с.
Є люди, після зустрічі з якими треба вимити руки з милом. І, як на зло,— саме вони стають першими досвідами. Але завжди можна сказати собі і їм: «Пасажири, поїзд далі не їде. Звільніть вагони».
Ненаситне Я юних героїв повісті хаотично рветься пізнати себе в собі й себе в іншому, бо вже так хочеться щастя. І в певний момент до них приходить усвідомлення, що кожен крок, навіть помилковий, не забирає можливості зробити ще один — правильніший.

Відута Л. Ловці думок : роман / Любов Відута . – Х.: Віват, 2018. – 240 с. – (Серія «Книжкова полиця підлітка»)
Між світами причаїлися дивовижні краї, у яких точиться незрима боротьба за рівновагу. Квадроси і вогнекрили, могутні маги й касти укладачів угод – всі вони ниточками пов’язані із Правителем, мудра воля якого забезпечує лад і викликає заздрість у темних сил. І коли двадцять найсильніших родів гинуть із волі зрадників, постати проти них може лише він — юнак, якому стерли пам’ять, але в якого не змогли забрати талант ловця думок. Він знаходить вірних друзів і пізнає могуть ворогів, мандрує між світами, розплачуючись чужими думками й емоціями, отримує найвищий дар — кохання — і віднаходить себе. Але боротьба ще попереду…


Гавальда А. Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав: збірка новел/  Анна Гавальда; переклад з франц.Є. Кононенко.- Львів: Видавництво Старого Лева,2017. -144с.

 У цій книзі 12 новел, які зуміли підкорити світ і серця читачів - їх перекладено вже на понад 30 мов. Це перша збірка новел Анни Гавальди, яка здобула славу якось геть несподівано, бо видавці не ставили на її твори і особливо не промоціювали їх. Проте читачі давно потребували саме таких текстів: простих, але не примітивних, душевних, але не сентиментальних, щирих, але без шокуючих подробиць. Гавальда, яку тепер називають "ніжним Уельбеком" і "новою зіркою французької словесності", яскраво й проникливо зображає звичайне життя, зовнішня простота якого, приховує безліч потаємних бажань, страхів, мрій та образ, а головне - любові у найрізноманітніших її виявах. Потрібно лише вміти її побачити, відчути, дозволити собі "розплющити" серце і поринути у вир емоцій.

Гір  К. Смарагдова  книга: Час сильніший за все. Кохання долає час / Керстін Гір; пер. з німецької І. Андрущенка. – Харків: ВД «Школа», 2018. – 400 с. – (Серія «Timeless»)
У цій книзі на головну героїню Ґвендолін чекають неймовірні випробування: її серце розбите, почуття геть спаплюжені, довкола самі лише таємниці, які приховують моторошну правду. У цій шаленій круговерті подій Ґвен не раз постає перед тяжким вибором: як пробачити власних батьків? Чи можна довіряти коханому? Як не стати жертвою графа Сен-Жермена та Вартових? Як гідно завершити гру, з якої вийти неможливо? Здається, всюди суцільна пітьма і виходу годі знайти, проте доля раптово посилає у життя Ґвен тих, хто стане на її бік і підкаже вихід.

Гінтон С. Е. Аутсайдери / С. Е. Гінтон ; пер. з англ. І. Серебрякової. — Х. : Віват, 2018. — 192 с.

Події розгортаються в американському містечку в 1960-ті роки. Підлітки із західних і східних кварталів, дві ворожі ватаги, уже давно ведуть війну, і йдеться не про дрібні хлопчачі конфлікти. Бідні діти вулиць і представники золотої молоді завжди знали лише один спосіб вирішити проблему — бійка. І от однієї страшної ночі їхнє життя змінилося назавжди…
Гридін  С. Незрозумілі: повість / Сергій Гридін.- К.: ВЦ «Академія», 2017. - 128 с.
Можна витерпіти безвихідь і дочекатися, здавалося, недосяжного кохання, якщо бути справжнім, мати друзів і відвагу постояти за них як друг. Якщо вміти розуміти і ставати зрозумілішим. Такими є шлях і досвід юного героя цієї повісті, сповненої драматичних напружень, неординарних пригод і щемливих переживань.
Дяченко С, Дяченко М. Ключ від Королівства : роман /  М. та С.Дяченки; худож. – іл.. Ю. Є. Нікітін; худож. – оформлювач Н.С. Галавур. – Харків : Фоліо, 2017. – 283 с.: іл.. – ( Світи Марини та Сергія Дяченків
)
Ключ від Королівства» — перший роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи «Королівська обіцянка» і «Зло не має влади»). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва «Фоліо» «Світи Марини та Сергія Дяченків», у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман «Страта».

Дяченко С, Дяченко М. Варан : роман /  М. та С.Дяченки; худож. – іл.. Ю. Є. Нікітін; худож. – оформлювач Н.С. Галавур. – Харків : Фоліо, 2017. – 283 с.: іл.. – ( Світи Марини та Сергія Дяченків)
Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси — у романі М. та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших, — філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна поставити собі кожна людина...

Дяченко С, Дяченко М.Зло не має влади : роман /  М. та С.Дяченки; худож. – іл.. Ю. Є. Нікітін; худож. – оформлювач Н.С. Галавур. – Харків : Фоліо, 2017. – 316 с.: іл.. – ( Світи Марини та Сергія Дяченків)
«Зло не має влади» — останній роман трилогії про пригоди школярки-семикласниці Ліни Лапіної (до трилогії також входять романи «Ключ від Королівства» і «Королівська обіцянка»). Ця трилогія вийшла в новій серії видавництва «Фоліо» «Світи Марини та Сергія Дяченків», у якій будуть опубліковані майже всі твори (понад 20 томів) письменників, перекладені українською та чудово ілюстровані. Також у цій серії 2017 року вийшов друком роман «Страта».
Що чекає Королівство, мешканці якого забули свого короля? Звісно, воно приречене на загибель та запустіння. Тим більше коли його осаджує Сарана — жахлива стонога і сторука навала змітає й витоптує все на своєму шляху, і немає від неї порятунку. У Ліни, мага дороги, є лише три дні, щоб урятувати Королівство…

Купріян  О. Солоні поцілунки : повість / Ольга Купріян. — К. : ВЦ «Академія», 2017. — 128 с.

Повість Ольги Купріян «Солоні поцілунки» — про відкриття себе і переживання чотирнадцятилітньої дівчини. Про болісні зміни в її стосунках з однолітками і дорослими. Про перші досвіди самостійності, цілком недитячі розчарування і сльози.
«Чемним» дівчатам і хлопцям, а тим паче їхнім батькам читати не рекомендується.


Лачина А. Украдений цвіт / Анна Лачина ; Перекладач з польської Н. Зотова ; Дизайн обкладинки та макета Наталія Переходенко. — Х. : ВД «ШКОЛА», 2018. — 384 с.- ( Серія «Сучасна європейська підліткова книга»)
У другій книзі трилогії на двох сестер чекають пригоди — захопливі й романтичні, але водночас небезпечно-детективні. Жасміна, студентка медичного, вирушає з друзями до Греції на відпочинок. Тим часом її молодша сестра Ружа вперше без супроводу дорослих їде в паломницьку подорож, що стане для неї незабутньою із зовсім несподіваних причин. Що ж може статися серед давніх руїн та мальовничих краєвидів? Як здолати нездоланні випробування? Чи зможе любов урятувати від небезпеки? Для старшого шкільного віку.

Лілік О.Чорний дощ: повість/ Ольга Лілік. - — К. : ВЦ «Академія», 2018. — 128 с.
Ця повість про підлітка, який опинився на роздоріжжі почуттів і бажань. Про те, що любов може бути не тільки прекрасним переживанням, а й руйнівною хворобою — все в людині і від неї залежить.


Мартен-Люган А. Щастя в моїх руках : роман / Аньєс Мартен-Люган ; переклад з фр. Леоніда Кононовича. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 256 с.

У юності Іріса мріяла шити одяг, проте її батьки зробили все можливе, щоб їхня дочка здобула пристойніший фах. Тепер її життя рухається за найгіршим сценарієм – зі щоденною рутиною буднів і свят, у якій навіть почуття коханого чоловіка в’януть просто на очах. І, здається, вже ніщо не може цього змінити. А проте одного дня Іріса зважується на відчайдушну спробу оживити свою давню мрію. Так вона потрапляє до Парижа. Нові враження, нові люди, нове життя. Та чи зможе Іріса зберегти своє справжнє кохання? Чи зможе знайти себе справжню? Чи зможе прийняти виклик і вийти переможницею? Характеристики

Матолінець Н. Гессі : роман / Н. Матолінець. – Х.: Віват, 2018. – 416 с. – (Серія «Книжкова полиця підлітка»)
У затишному світі, що нагадує часи Belle Époque, де люди дбають передусім про мистецькі насолоди, танцювальні вечірки й вишукані манери, живе 15-річна Гестія Амалія. Проте її життя незбагненним чином перетинається з іншим світом — невидимим, але вловлюваним у химерних подіях і яскравих снах. І чим далі, то більше Гессі розуміє: вона має розгадати хитросплетіння цих світів — лише тоді сповна пізнає себе…
Дівчина балансує  між очікуваннями інших і тим, до чого озивається її серце, але рано чи пізно доведеться обирати. Це історія довгих пошуків і неминучих потрясінь. Історія давніх богів, долі яких вплелися в життя людей. І про те, що закохатися до нестями можна, просто побачивши очі, які до тебе всміхаються. Розповідь про звичайну дівчинку та її незвичайну внутрішню магію.

Мацко І.Кава по - дорослому: повість/ Ірина Мацко .  — К. : ВЦ «Академія», 2018. — 128 с.
Книга “Кава по-дорослому” – про дівчину, якій складно зрозуміти, чому люди не вміють ладити з людьми і чому потрібно собою доказувати свою любов. Вона шукає кохання, а наражається на грубе поводження з собою. Розчарування, здається, знищать її. Але за крок до того, щоб загубити себе в собі і серед тих, хто зруйнував себе, їй відкривається шанс для іншого життя.


Мацко І. Перехідний вік …моєї мами: повість/ Ірина Мацко .  — К. : ВЦ «Академія», 2017. — 128 с.
Їй не подобається у собі все. У свої тринадцять Аля гостро переживає непорозуміння в сім'ї. Допитливо приглядається до мами, в якої свій «перехідний» вік. Гї бентежать стосунки з однокласниками, перші місячні, пригоди в таборі, поцілунки і пробуджене кохання... І щось дуже важливе відкриває мамина розповідь про її перше кохання.
Порозуміння завжди можливе, якщо його прагнути, — переконують події повісті Ірини Мацко «Перехідний вік... моєї мами».

Монтгомері Люсі-Мод. Діти з Долини Райдуг. / Люсі-Мод Монтгомері Пер. з англ. Анни Вовченко, — Львів: Урбіно, 2015, - 264 с.

Невпинні й неминучі зміни в житті Глена Святої Марії. Неподалік від Інглсайду оселяється сім'я нового пастора ― сам пан Мередіт, четверо його дітей і тітка Марта. Діти Блайтів віднаходять у нових сусідах щирих і добрих друзів; разом вони змінюються самі й змінюють долі інших ― пана Мередіта й красунь-сестер Вест, відлюдькуватого Нормана Дугласа, малої сироти Мері Ванс та подружжя Еліотів. Невідворотно ближчає й прихід страшного, загадкового Дударя ― але безтурботне дитинство триває, доки щасливої Долини Райдуг не огорнула тінь великої тривоги. Книжки легендарної канадської письменниці Люсі-Мод Монтгомері (1874–1942) вже понад століття користуються величезним успіхом у всьому світі. Щороку вони видаються мільйонними накладами в США, Канаді, Австралії, країнах Європи та Азії.

Морозенко  М. Я закохалася: повість/ Марія Морозенко .  — К. : ВЦ «Академія», 2017. — 128 с.
Підлітки у цій повісті ростуть, роблять кроки у світ і борються за територію свого «Я». Як уміють — дружать. І помиляються, як усі. Хто вже відкрито, а хто потайки закохується, сподівається на кохання і шукає його. Дехто зважується на те, про що інші лише думають. І мучиться через свої незрозумілі, навіть собі, сексуальні спроби.
Вони здобувають погляд на життя і людей. Безкомпромісні й голодні на справедливість. Рішучі, якщо треба захистити безпідставно звинуваченого однокласника.
І горе тим, хто нечесний з ними.
Вони — клас! Вони — класні!

Нікуліна А. Зграя : роман - виклик / Анастасія Нікуліна; передм. М. Кідрука. – Х.: Віват, 2018. – 320 с. – (Серія «Книжкова полиця підлітка»)
Новий роман для підлітків Анастасії Нікуліної «Зграя». Львівська спека плавить асфальт. Їм — майже вісімнадцять, і в кожного є що приховувати. П’ятеро хлопців щодня кидають виклик міським висоткам і самим собі. Паркур — це стиль життя, челендж — постійно робити неможливе. Адже, коли ти трейсер, меж не існує: є лише перешкоди. Загадкова незнайомка Таша — новий друг чи ще одне випробування? Чи зможуть вони протистояти небезпеці й подолати власні страхи? Без команди їм буде важко, але разом вони завжди сильніші, разом вони — «Зграя».

Олена Рижко. Дівчина з міста: повість / Олена Рижко. – Київ: ВЦ "Академія", 2018. – 144 с.
Доля робить крутий віраж і закидає Тіну в незвичайні обставини, незнайому школу й до чужих людей. Її там не чекають і не розуміють. Перед нею постає необхідність вибору - сховатися в самотність чи перемогти страх, знайти нових друзів і першу любов.


Олена Рижко. Знає тільки Мару : повість/ Олена Рижко . – Київ: ВЦ «Академія», 2018. – 128 с.
Шестеро підлітків влаштували нічну адреналінову екскурсію — міським підземеллям. У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався «на слабо». Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало «розбите» серце. Мару отримала такий подарунок, та й була ще одна причина… Міка потребує грошей, тому й узявся їх супроводжувати. 

Паласіо Р. Дж. Диво / Р. Дж. Паласіо; пер. з англ. Світлани Колесник. - Х.: Віват, 2018. - 368 с.- ( Серія «Світовий бестселер»)

Головний герой роману «Диво» — п’ятикласник на ім’я Огест Пуллмен, хворий на рідкісну хворобу. Риси обличчя хлопчика наче переплутані. Зазвичай це викликає в людей жах... Аж ось дитина потрапляє до звичайної школи, де на неї чекають нові труднощі, знайомства та ще багато чого. Читачі дізнаються, що почуття гумору й дружба можуть створити справжнє диво.


Перше побачення: проза / Віталіна Макарик, Микита Гайдамака, Віоліна Ситник та ін . – Київ : ВЦ «Академія», 2018. – 144 с.
Скільки несподіванок пов’язано з першими побаченнями: Коля запрошував у кінотеатр одну дівчину, а за руку в кінозалі тримав іншу; непорозуміння Лалі й Уляни «розрулили» друзі… А в шістнадцятирічної Юльки перше по-крутому нормальне побачення відбулося після провальної спроби звабити того самого хлопця. Конфліктів і непорозумінь — море. 


Сайко О. Нетутешній: повість / Оксана Сайко. – К.: ВЦ Академія, 2018. – 128 с.
Історія про хлопця, який прийшов у світ диваком. Жив самітником. Ремесло годинникаря навчило відчувати час і розпізнавати його в мові годинника.


Сайко О. Птахи завжди повертаються : повість / Оксана Сайко. – Київ : ВЦ «Академія», 2017. – 128 с.

В останньому класі школи її життя розкололося на «до» і «після». Щоб збагнути себе, Олена мусить усе згадати. А правда схована в подіях, яких не пам’ятає.
Їй не просто витримати нові обставини. Пережити втрати. Зрозуміти, де справжній дім. Перетерпіти жорстокість людей. І все-таки вихід знаходить. Бо вона – сильна.Теремко В. 16 весна: повість / Василь Теремко.- К.: ВЦ «Академія», 2018. - 128 с.
Дуже буйно увірвалася їхня шістнадцята весна. Непросто збагнути себе вже інакшими, дати лад емоціям і втриматися від звички по-дитячому перекушувати недитячі проблеми. Життя спонукає до вчинків.
Толкін Д. Р. Р. Володар Перснів. Ч. 1 : Братство Персня / Джон Рональд Руел Толкін ; пер. К. Оніщук ; пер. віршів і літ. ред. Н. Федорак ; консультанти Л. Рудницький та О. Фешовець. – 2-е опрац. вид. – Львів : Астролябія, 2013. – 688 с.
Величний твір Дж. P. P. Толкіна поєднує у собі героїчну романтику і наукову фантастику. Це захопливий пригодницький роман і, водночас, сповнена глибокої мудрості книга. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни чудово описаних сцен і характерів. Основою цієї історії є боротьба за Перстень Влади, що випадково потрапив до рук гобіта Більбо Торбина. Саме цього Персня бракує Темному Володареві для того, щоби завоювати увесь світ. Тепер небезпечні пригоди випадають на долю Фродо Торбина, бо йому довірено цей Перстень. Він мусить залишити свій дім і вирушити у небезпечну мандрівку просторами Середзем’я аж до Судної Гори, що розташована в осерді володінь Темного Володаря. Саме там він має знищити Перстень і завадити втіленню лихого задуму.


Толкін Д. Р. Р. Володар Перснів. Ч. 2 : Дві вежі / Джон Рональд Руел Толкін ; пер. К. Оніщук ; пер. віршів і літ. ред. Н. Федорак ; консультанти Л. Рудницький та О. Фешовець. – 2-е опрац. вид. – Львів : Астролябія, 2016. – 562.
Величний твір Дж. P. P. Толкіна поєднує у собі героїчну романтику і наукову фантастику. Це захопливий пригодницький роман і, водночас, сповнена глибокої мудрості книга. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни чудово описаних сцен і характерів. Основою цієї історії є боротьба за Перстень Влади, що випадково потрапив до рук гобіта Більбо Торбина. Саме цього Персня бракує Темному Володареві для того, щоби завоювати увесь світ. Тепер небезпечні пригоди випадають на долю Фродо Торбина, бо йому довірено цей Перстень. Він мусить залишити свій дім і вирушити у небезпечну мандрівку просторами Середзем’я аж до Судної Гори, що розташована в осерді володінь Темного Володаря. Саме там він має знищити Перстень і завадити втіленню лихого задуму.

Толкін Д. Р. Р. Володар Перснів. Ч. 3 : Повернення короля / Джон Рональд Руел Толкін ; пер. К. Оніщук ; пер. віршів і літ. ред. Н. Федорак ; консультанти Л. Рудницький та О. Фешовець. – 2-е опрац. вид. – Львів : Астролябія, 2013. – 688 с.
Величний твір Дж. Р. Р.Толкіна поєднує у собі героїчну романтику і наукову фантастику. Це захопливий пригодницький роман і, водночас, сповнена глибокім мудрості книга. Почергово то комічна й домашня, то епічна, а подекуди навіть страхітлива оповідь переходить через нескінченні зміни чудово описаних сцен і характерів, Основою цієї історії є боротьба за Перстень Влади, що випадково потрапив до рук гобіта Більбо Торбина. Саме цього Персня бракує Темному Володареві для того, щоби завоювати увесь світ. Тепер небезпечні пригоди випадають на долю ФрОДо Торбина, бо йому довірено цей Перстень. Він мусить залишити свій дім і вирушити у небезпечну мандрівку просторами Середзем’я аж до Судної Гори, що розташована в осерді володінь Темного Володаря. Саме там він має знищити Перстень і завадити втіленню лихого задуму.


Толкін  Д. Р. Р. Діти Гуріна  / Дж. Р. Р. Толкін ; за ред. Кристофера Руела Толкіна ; пер. Катерина Оніщук, Олена О'Лір. - Львів : Астролябія, 2015. – 315  с. : іл.
Твір, який опублікував син автора — Крістофер Толкін, — описує трагічну долю Туріна та Нієнор, що мусять спокутувати мужність їхніх батькíв. Над ними тяжіє прокляття Морґота — жахлива помста їхньому батькові за небажання скоритися волі Темного Володаря. Сумної розв’язки не уникнути навіть завдяки співчуттю ельфів, власній відвазі чи перемозі над драконом Ґлаурунґом. Утім боротьба, навіть безнадійна, все-таки має сенс — як запорука перемог у майбутніх битвах зі злом, що їх Дж. Р. Р. Толкін описав у інших творах — «Гобіті» та «Володарі Перснів».


Толкін Джон Рональд Руел.Сильмариліон/ Дж. Р.Р. Толкін; ред. К.Р. Толкін, пер. К. Оніщук, пер. віршів О. О'Лір, пер. віршів Н. Федорак, літ. ред. Н. Федорак, літ. ред. О. Фешовець, конс. Л. Рудницький, конс. О. Фешовець - Львів : Астролябія, 2015.-570с.
Ця книга — легендарна провісниця Володаря Перснів — пропонує цілісну міфологічну історію майстерно вифантазуваного, але такого реалістичного світу Середзем’я. Стрункий і взаємопов’язаний кодекс, у якому йдеться про епічну боротьбу між добром і злом, становлять окремі твори: Айнуліндале — міф про Творення світу, про виникнення Зла та причини Падіння; Валаквента — картина ієрархії божественних сил, зображення їхньої вдачі та ролі у Творінні; Квента Сильмариліон — історія повстання Феанора та його роду проти богів, вигнання повстанців із Валінору та їхнє повернення до Середзем’я, а також безнадійної, незважаючи на жертовну мужність, війни з великим Ворогом за Сильмарили — досконалі коштовності, що їх виготовив Феанор, а викрав Морґот; Акаллабет розповідає про падіння великого острівного королівства Нуменор наприкінці Другої Епохи, а розповідь Про Персні Влади подає короткий огляд величних подій Третьої Епохи, насамперед — перебіг Війни за Перстень. Читать полное опи


Толкін Дж. Р.Р. Сказання з небезпечного королівства/ Дж.Р.Р. Толкін; переклад з англ. К. Оніщук і О. ОЛір . – 2-е вид. - Львів : Видавництво «Астролябія», 2016. – 384 с.
Книга Дж. Р. Р. Толкіна “ Сказання з Небезпечного Королівства ” – книга із унікальними оповідками, кожна з яких несе у собі частинки життя фантастичних героїв вигаданого, але такого близького фанатам Толкіна, світу.
Історія про зачарованого піщаним чаклуном, іграшкового пса Роверанда, який пізнає світ, що населяють дивні створіння.
Історія про товстого та неприхильного до героїчних подвигів фермера Джайлза із Гема, який повинен тепер поборотися із драконом Крисофилаксом.
Гобіти, принцеси, карлики та тролі переплітаються у історії про Тома Бомбаділя.
Ще одна історія розповідає читачам про коваля із Великого Вуттона, який подорожує до іншої землі завдяки магічному інгредієнтові у величезному пирозі.

І нарешті остання історія Толкіна, де йдеться про художника Нігла, який вирушає в подорож, аби намалювати ідеальне дерево.

Україна. Усе, що варто побачити / О. М. Бєліков. – Харків: Біблекс, 2009. – 272с.:іл.

       Книга познайомить із найяскравішими та найцікавішими пам'ятками України. У кожному регіоні країни є свої туристичні принади: на заході – старовинні замки та палаци; на сході – панські садиби й архітектура модерну; у центральній частині – давні монастирі й місця бойової слави; у Криму – дива природи і таємниці давніх міст.

Шавлач А. Пампуха: повість / Алевтіна Шавлач. — Київ : ВЦ «Академія», 2018. — 144 с.

Звичне життя Гані враз різко змінилося. Їй приклеїли образливе прізвисько. На неї посипалися насмішки. Її затролили в мережі. Мама, погрузнувши в роботі, не бачила її проблем. Та ще й учителька неправильно повелася.
Шутко О. Хатідже Турхан : історичний роман : кн. 1: Ковилі вітри не страшні / О. Шутко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. — 416 с.
Матір’ю одного з нащадків славнозвісної Роксолани стала інша українка з Поділля – Надія, яка в гаремі султана Ібрагіма Божевільного отримала ім’я Хатідже Турхан. Вона жила в буремні роки середини XVII століття, насичені повстаннями у провінціях Османської імперії, бунтами яничарів та крамарів у Константинополі, кривавими розправами, стратами й поваленням її чоловіка-султана. На долю Хатідже Турхан випало чимало випробувань та труднощів. Але як дружина правителя, а згодом і регент малолітнього султана Мехмеда Четвертого, вона їх стійко переборювала. За правління сина Хатідже українські козаки на чолі з Богданом Хмельницьким та Петром Дорошенком у боротьбі за єдину вільну Україну отримали османський протекторат та діяли спільно з яничарами і кримськотатарським військом проти польського й московського гніту. На жаль, постать цієї українки-султани, на відміну від Роксолани, є маловідомою в Україні

Шутко О. Хатідже Турхан : історичний роман : кн. 2 : Султана- українка на османському престолі / О. Шутко. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. — 400 с.
Матір’ю одного з нащадків славнозвісної Роксолани стала українка з Поділля – Надія, яка в гаремі султана Ібрагіма Божевільного отримала ім’я Хатідже Турхан. Вона жила в буремні роки середини XVII століття, насичені повстаннями у провінціях Османської імперії, бунтами яничарів у Константинополі. На жаль, постать цієї султани´ маловідома в Україні.
Другий том присвячено рокам володарювання цієї султани в Османській імперії. Адже після страти свекрухи — великої валіде Кьосем — Хатідже Турхан стала регентом неповнолітнього сина — султана Мехмеда ІV і фактично керувала державою османів. За участі Хатідже Турхан відбувалися не лише державні призначення, а й аудієнції у султана послів з Азії, Африки та Європи. Велику увагу вона приділяла польсько-українським відносинам. Саме за її регентування гетьман Богдан Хмельницький отримав османський протекторат. Утім, невдовзі він перейшов на бік московитів. Але навіть це не зіпсувало його «дружбу» з османами.

Хатідже Турхан стала останньою представницею «Жіночого султанату» в Османській імперії, засновницею якої була Роксолана.

Немає коментарів:

Дописати коментар