Книги для старшого шкільного віку


 Багряний І. Вибрані твори. :В 12 томах; Том 11 / І Багряний . – Х. : Вид –во «Ранок»,2009 .- 288 с. – ( Українська муза)
 До 11 тому серії «Українська муза» ввійшли вибрані поезії й поеми Івана Багряного, а також роман у віршах «Скелька». Читач відкриє для себе дивовижний світ поета-борця, щирого патріота української держави, громадянина з великої літери. У численних поезіях автор глибоко переживає історичне минуле України, осмислює його,


Вдовиченко Г. Бора : роман / Г. Вдовиченко. – 2 – ге вид. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» , 2015. – 240 с.: іл
...Скромна Христина отримала фантастичний подарунок — особняк у Львові й ніяк не може збагнути, за які заслуги, бо звикла ледве зводити кінці з кінцями. А тим часом, розплутуючи таємницю, вона просто житиме в чудовому будинку, який стане притулком для людей і тварин: дівчинки-підлітка, давньої подруги, старого чоловіка й дивака Вдовиченко Г. Купальниця : роман / Галина Вдовиченко ; передм. Г. Гузьо. – 2-ге вид. – Харків : Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 240 с.

У напіввимерлому військовому містечку жили собі брат Роберт і сестра Кароліна. Ворожка напророкувала, що хтось із них стане щасливим, а хтось - знаменитим. Усі чомусь були переконані, що дівчині дістане від життя і звичайнісінького жіночого щастя. тож Роберт першим подався підкорювати столицю. Кароліні ж, яка теж не всиділа вдома, доведеться запакувати не один подарунок у київському супермаркеті, перш ніж розпакує свій - від долі.Вдовиченко Г. Пів’яблука : роман / Г. Вдовиченко.  – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» , 2014. – 208 с.: іл


Роман про долі чотирьох подруг, які мешкають у Львові: редактора Галини, дизайнера Ірини, коректора Магди та телеведучої Луїзи. Одного разу їм до рук потрапляє дивний сувенір — дерев'яне яблуко, яке давній майстер зробив з секретом. Щойно це яблуко опиняється в кожної з героїнь, її життя змінюється, потаємні бажання стають реальністю.Вдовиченко Г. Інші пів’яблука : роман / Г. Вдовиченко.  – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» , 2013. – 256 с.: іл

Дерев’яне яблуко, витвір майстра епохи бароко – це не просто сувенір. Воно вміє здійснювати найпотаємніші бажання… Колись це яблуко змінило долі чотирьох подруг-львів’янок – редактора Галини, коректора Магди, дизайнера Ірини та телеведучої Луїзи. З того часу минуло п’ять років. І ось магічна річ знову виходить зі сховку й веде подруг до нових пригод…


Винниченко В. Вибрані твори /  Володимир Винниченко. – Х.: Видавництво «Ранок», 2009. – 352 с. – (Українські класики)
От издателя: Проза та драматургія В. Винниченка вирізняються яскравістю та рельєфністю образів, оригінальністю ідей, розмаїтістю тематики, багатою жанровою палітрою. У книзі представлено найкращі твори з доробку письменника — повість «На той бік», п’єси «Чорна Пантера і Білий Медвідь», «Між двох сил», а також оповідання. Ці твори принесли письменни...


Винниченко В. Лепрозорій /  Володимир Винниченко. – К.: Знання, 2013. – 382 с. – (Класна література)

Вперше окремою книжкою надруковано в Україні роман В. Винниченка з так званого муженського циклу - "Лепрозорій". Твір пройнятий розчаруванням у соціалістичних ідеях ленінського штибу.
Назва твору глибоко символічнаю У "Лепрозорії" в яскравій художній формі втілено ідею конкордизму як способу порятунку людства, зануреного у власний жах агресії, воєн, злиднів.

Волонтери. Мобілізація добра :збірка / укл. і передмова І Карпи. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 256с.

Це книга про звичайних людей поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває… Це волонтери. Мирні воїни світла.


Гнатко  Д. Катерина: роман  /Д. Гнатко. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 256 с.
     Чи зможе полум`я кохання подолати жагу помсти?
    Середина ХІХ століття. Катруся росла без мами, а коли в хаті з`явилася мачуха Килина, життя дівчини стало нестерпним. Килина прагнула видати її за старого, але багатого сотника Яковенка. Дівчина в розпачі: весілля не за горами, а Микола, якого вона кохала, трагічно загинув... Звідки чекати порятунку?
    Випадково Катерина потрапляє на очі графу Гнатовському. У серці чоловіка спалахує пристрасть, така сильна, що він ладний на все, аби красуня стала його дружиною. Та сотник не збирається поступатися.

Гуменюк Н. Вересові меди: роман   / Н. Гуменюк. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 320 с.
  Україна. Перша світова. Посеред дороги, що веде від волинського села до лісу, подружжя знаходить немовля... Минули роки. Сільська красуня Богдана Ясницька мріє про театральну сцену. Кинувши все, утікши навіть із власного весілля, талановита дівчина вирушає до першого українського театру на Волині — та назустріч своїй долі... Попереду — довге й бурхливе ХХ століття, сповнене карколомних подій та історичних зламів. І складне, напружене й яскраве життя сміливої і пристрасної жінки, у якому будуть справжня дружба й людська заздрість, болісні втрати та дивовижні знайдення, перемоги, поразки, таємниці, кохання... І медовий смак щастя.

Давньоримська література: Навч.посіб. :У2-х кн.: Кн.1. – К : Грамота, 2005. – 472 с. – (Шкільна бібліотека)
До книги ввійшла «Енеїда» — героїчний епос найвидатнішого представника класицистичної поезії епохи «золотого віку» Римської імперії Вергілія (70-19 pp. до н. е.). Доповнює книгу підбірка давньоримських новел в авторстві Цицерона, Лівія, Апулея та ін. Для глибшого ознайомлення з історією 

Доляк Н. Чорна дошка : роман/ Наталка Доляк ; перед. В. Гранецької. – Харків : Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 368 с.

Страшні видіння приходять до Сашка у снах. Висушені голодом жінка і маленькі діти зазирають йому в обличчя скляними очима, німотно благають про допомогу, простягають до нього руки... Лесь Терновий, прадід Сашка, має що розповісти онуку про цих людей. Бо він – один із них. Один з тих, хто вижив, пройшовши через пекло Голодомору 30-х років.

Лесь працював в газеті й щиро вірив у те, що пише про колективізацію та досягнення радянської влади. Вірив, допоки не поїхав у рідне село й не побачив на власні очі, хто такі ці «куркулі», яких він викриває у своїх стаття, як виконуються плани держзаготівлі, який голодний жах панує в українському селі.


Жолдак  Б. УКРИ : кіноповість   / Б. Жолдак. - А -БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. - 224 с. 
  Кіноповість «УКРИ» відомого українського письменника, драматурга та кіносценариста Богдана Жолдака — це бойова проза про сучасне АТО.

  Майже сто років тому Юрій Яновський створив неперевершені взірці про тодішнє АТО, узявши фактаж із вуст Юрка Тютюнника.«УКРИ» — це суцільний «екшн», заснований на реальних подіях російсько-української гібридної війни, в якій сучасні українці, подібно до героїв «Енеїди», відчайдушно жартують зі смертю, захищаючи свою землю і честь


Квітка-Основ'яненко  Г. Маруся. Салдацький патрет / Григорій Квітка-Основ'яненко. – К.: Знання, 2009. – 136 с. – ( Класна  література)

До видання увійшли повісті "Маруся" та "Салдацький патрет" відомого українського письменника Григорія Квітки-Основ'яненка. Твори розраховані на школярів, студентів, учителів. 


Квітка-Основ’яненко Г. Українські повісті :Том 1 / Григорій Квітка-Основ'яненко.- Харків : Видавництво «Ранок», 2009. – 320 с. – ( Українські класики)
До цього видання ввійшли такі шедеври української літератури, як «Конотопська відьма», «Маруся», «Щира любов» тощо. Ці повісті Г. Квітки-Основ'яненка відкривають нову сторінку в письменстві всієї Європи. Популярні в українській бароковій літературі мандровані сюжети Квітка розмальовує розкішними соковитими фарбами слобожанського ярмарку. Його герої та героїні - добрі, повні любові, щирої набожності.
Ця книжка, безумовно, створить у читача гарний настрій, викличе вибух яскравих емоцій, потішить приємним українським гумором
Кідрук М. На Зеландію! : роман / Макс Кідрук ; передм. С. Ушкалова. – Харків : Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. – 256 с. : іл.

В книзі йдеться про пригоди та враження автора під час Єгипетської революції, арешт у Дамаску та спільну з Сергієм Притулою акцією «На Зеландію!». Після того, як на початку лютого 2011 року новозеландською радіостудією «The Rock FM» серед слухачів було оголошено конкурс «Win a Ukrainian Wife» («Виграй українську дружину»), Сергій Притула задумав акцію «На Зеландію!». Її учасником став Максим Кідрук, який відправляється до Нової Зеландії щоб роз'яснити, що Україна не бордель.


Кільченський В. Вітри сподівань : роман / В. Кільченський. – Харків : Книжковий  Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. –480 с.
Продовження роману «Присмак волі»!
Битва під Зборовом скінчилася нищівною поразкою польських шляхтичів та перемогою козацьких повстанців. Але невдовзі польський король починає збирати нове військо… Залишивши вдома кохану дружину, Іван Яровий вирушає в Переяслав. Він має небезпечне завдання: стати «вухами й очима» Богдана Хмельницького в серці Речі Посполитої – Варшаві. Дорогою козак рятує від розбійників шляхетну панну. Її вдячній родич пропонує Івану вступити до нього на службу. Оце так вдача! Тепер Іван – довірена особа багатого пана та… козацький шпигун у ворожому стані…

Коні : ілюстрована енциклопедія / Автори О.Ф. Цеханська , Д. Г. Стрєлков , В.Ю. Цеханська; дизайн Я.Є. Миколенко. – Харків : Чайка, 2013. – 64 с.: іл.
Коні — надзвичайні тварини! Протягом століть не слабшає інтерес до коней, прагнення до спілкування з ними. Про ці прекрасні творіння природи, про історію та витоки, про різноманітні породи: арабських скакунів і ваговозів, англійських чистокровних і українських верхових і багатьох інших, про види кінного спорту й екіпіровку вершників — про все це розповість ілюстрована енциклопедія.


Королева Наталена. Легенди старокиївські / Наталена Королева. – К.: Національний книжковий проект, 2011. – 256 с. : іл. – (Україна крізь віки)
Ім'я української письменниці Наталени Королеви (1888—1966) майже не відоме сучасному читачеві. Вона є автором історичних романів, повістей, оповідань, таких як «1913», «Предок», «Сон тіні» та інші. Переважну більшість творів ще й досі не видано.
До книжки ввійшов цикл «Легенди старокиївські», написання яких було завершено на початку 40-х років минулого століття. Це 25 легенд-оповідань, кожне з яких містить цілий комплекс ідей, думок, фактів, спостережень, художніх перевтілень. Тематично вони поділені на: легенди скіфські, легенди княжої Русі і легенди, пов'язані з Києво-Печерським монастирем.

Котляревський І. Енеїда. Наталка Полтавка/ І. Котляревський. – 2-ге вид., стер. – Харків : Книжковий  Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. –368 с.: іл.. – (Серія « Шедеври на всі часи»)
Івана Котляревського називають основоположником нової української літератури. Недарма. Мабуть, як в Росії всі знають басні Івана Крилова, так в Україні всі знають "Енеїду" Івана Котляревського. Напам’ять, звичайно, ні – але кілька рядків, мабуть, пригадає кожен. Як і основні перипетії та характерні риси твору. Воно і не дивно. Люди завжди запам’ятовують речі, які їх дивують та веселять. "Енеїда" робить і те, і те сповна.
Тут і серйозна основа – міфологія, якій вже не одна тисяча років. І чимале здивування – бо, погодьтеся, автор пропонує незвичний, сміливий погляд і на класичні сюжети, і на всю літературу в цілому.     Не кажучи вже про людську сутність – її недоліки Котляревський висміює нещадно, яскраво, безкомпромісно, але – справедливо, тут сумніву немає. Як немає сумніву і в сучасній актуальності цього твору – на жаль, за останні двісті років люди не надто зменшили перелік власних недолугостей.     
Так і виходить, що і в вісімнадцятому, і в двадцять першому сторіччі "Енеїда" виступає в ролі якісної, глибокої і талановитої сатири. Яка сміху спричиняє немало – але не менше спричиняє і роздумів.

Коцюбинський М. Вибрані твори / М. Коцюбинський.- Харків : Видавництво «Ранок», 2009. – 336 с. – (Українські классики)
Книга містить кращі твори апологета краси, рафінованого модерніста і «європейця» у творчості Михайла Коцюбинського. Перед очима читача проминуть сторінки з історії нашої країни, з історії героїв письменника. Тут є надзвичайно сильні емоції, які вражають до глибини душі. Любов, ненависть, пристрасть, магія, чарівна природа — цей нестримний вир — шлях у світ тіней забутих предків. Пориньте в нього, зачаруйтесь дивним словом великого майстра — Михайла Коцюбинського.


Коцюбинський М. Тіні забутих предків. Новели / М. Коцюбинський. – 2-ге вид., стер. – Харків : Книжковий  Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2014. –352с.: іл.. – (Серія « Шедеври на всі часи»)
   Михайло Коцюбинський — самобутній письменник, що збагатив світову літературу проникливими творами. Він відкрив у вітчизняній літературі сторінку модерну та імпресіонізму.
   Ця книга, одна з найкращих в усій українській літературі, розповідає про кохання гуцульських Ромео та Джульєтти і приголомшує драматизмом подій та доль.Кухаренко О.  Олімпійські ігри : ілюстрована енциклопедія / О. Кухаренко ; [ред. Н. В. Бірічева]. - Харків : Ранок, 2012. - 160 с. : іл.


Саме так — урочистостями, святами — називали Олімпіади на їх батьківщині, у Стародавній Греції. їх значення було настільки вагомим, що з Іграми пов'язували навіть літочислення, яке існувало до появи юліанського календаря. Саме в цій книзі ви зможете познайомитися з легендарними героями олімпійських ігор, дізнатися точні дати і місця їх проведення, а також події, на тлі яких проходили спортивні битви. Можливо після цієї книги і ви захочете бути вписані в історію неперевершених перемог.


Кошкіна Соня Майдан. Нерозказана історія / Кошкіна Соня. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 400 с.


У цій книзі зібрані відверті інтерв'ю з головними персонажами тієї історичної зими. Персонажами, що перебували по обидва боки барикад.
80 відсотків контенту є унікальним - дані та свідчення очевидців публікуються вперше. Завдання - максимально точно реконструювати події, насамперед кулуарні, проеси, які були приховані від очей тих, хто мерз на площах, але які безпосередньо вплинули на результат Революції Гідності.  

Куліш П. Вибрані твори / П. Куліш.- Харків : Видавництво «Ранок», 2009. – 320 с. – (Українські классики)

Творчість «одного з корифеїв» української літератури Пантелеймона Куліша нарешті після довгих років заборон і кривотлумачень повертається до читача. Микола Хвильовий якось сказав про цього талановитого письменника: «Тільки його можна вважати за справжнього європейця, за ту людину, яка наблизилась до типу західного інтелігента». Свого часу Куліш обрав для себе кумира — англійського письменника, майстра історичного роману Вальтера Скотта. У своїй творчості Куліш намагався наслідувати літературні прийоми В. Скотта. Можливо, тому з-під його пера вийшли такі неперевершені твори, як, приміром, «Чорна рада», що ввійшла до цього видання. Читач також знайде у книзі низку інших прозових творів («Орися», «Гордовита пара», «Дівоче серце» та ін.), поезію тощо.

Купер Ф. Останній з могікан / Фенімор Купер. – К.: Компанія ОСМА, 2015. – 432 с. : іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати) 


"Останній з могікан" — це друга частина пенталогії "Шкіряна Панчоха", найбільш популярний роман Ф. Купера. Герої роману мають різні характери і різний колір шкіри; вони сильні і відважні, готові прийти на допомогу, робити героїчні вчинки, дружити, кохати.

Мартін Дж. Р.Р. Гра престолів : роман / Джордж Р.Р. Мартін. – К.: КМ Publishing, 2016. – 1152 с. : іл. – (Пісня льоду й полум’я)


Фантастична сага „Пісня льоду й полум’я” давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Перша книга циклу „Гра престолів” – це захопливий світ Сімох Королівств де літо й зима тривають по кілька років, з півночі наступають загадкові й моторошні вороги а вельможні родини ведуть ненастанну війну за престол

Мартін Дж. Р.Р. Битва королів : роман / Джордж Р.Р. Мартін. – К.: КМ Publishing, 2015. – 864 с. : іл. – (Пісня льоду й полум’я)

Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Друга книга циклу — «Битва королів» — це історія зради й підступу, хаосу й руїни, бо вже почалася братовбивча війна за стародавній Залізний трон, від якої здригнеться земля.

Мартін Дж. Р.Р. Буря мечів : роман / Джордж Р.Р. Мартін. – К.: КМ Publishing, 2016. – 1152 с. : іл. – (Пісня льоду й полум’я)

Фантастична сага «Пісня льоду й полум’я» давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Третя книга циклу - «Буря мечів» - це історія братовбивчої Війни п’ятьох королів на тлі страшної загрози для всього людства, яка вже насувається з-за Стіни.Микитенко І. «Вуркагани» та інші твори / І. Микитенко.- Харків : Видавництво «Ранок», 2009. – 320 с. – ( Українські класики)
Автора включених до цієї книжки повістей «Брати» й «Вуркагани», п’єс «Диктатура» і «Соло на флейті» Івана Микитенко можна назвати свідком жорстокої доби. Він жив і творив у післяреволюційний період, часи сталінизму. Доля чудового митця, який для своєї країни працював на повну силу і навіть більше, обірвалася трагічно. Але його твори, яскраві, самобутні, залишилися нащадкам «у спадок». Пригоди героїв І. Микитенка настільки цікаві, що не залишать байдужими найвибагливішого читача. Упорядник і автор передмови О. Микитенко


Мотоцикли : Ілюстрована енциклопедія для дітей. – Харків : ТОВ «Septima», 2015. – 80 с.: іл. – (Серія «Я пізнаю світ»)
Ілюстроване видання розповідає про появу перших мотоциклів та створення й основні етапи розвитку відомих світових марок. Розглядається будова і принципи роботи мотоцикла та його головного компонента - двигуна. Також ви дізнаєтесь історію мотогонок та з чого складається екіпірування справжнього мотоцикліста.Нечуй – Лнвицький І. Микола Джеря. Кайдашева сімя : повісті / І. Нечуй – Лнвицький .- Харків : Видавництво «Ранок», 2009. – 320 с. – ( Українські класики)

І. Нечуй-Левицький — класик української літератури, який відрізняється від інших митців тим, що був «чи не найбільш людяним письменником»; йому вдалося проникнути в саму душу народу. Упорядник і автор передмови І. Помазан. У цій книзі вміщено два значних твори письменника — «Микола Джеря» та «Кайдашева сім’я». Микола Джеря — фігура, котра своїм внутрішнім динамізмом програмує побудову навколо себе насиченого сюжету. Герої ж другого твору теж не дадуть читачеві сумувати над книжкою. Тотальний родинний конфлікт Кайдашевої сім’ї, змальований з гумором та тонкою іронією, цілком захопить читача й поглине його увагу.


Печорна О. Фортеця для серця : роман / О. Печорна. – 2-ге вид. - Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2016. –368 с.

Після загибелі батька та зникнення матері маленька Леся Райська опинилася в селі у бабусі, яка була їй не дуже рада. Дівчинка вірила, що колись мама повернеться… Єдиною втіхою самотньої дитини стало малювання — Леся мала неабиякий хист… але ніхто в селі цього не розумів. Уже доросла, Леся залишилася так само нетутешньою для односельців. Вона вміла намалювати сніг, дощ і найзаповітнішу мрію — та не могла стати для них більш зрозумілою. Одне слово — художниця! Та доля веде дівчину тільки їй одній знаними шляхами, і рано чи пізно до Лесі прийде і радість визнання, і справжнє кохання, і сенс життя…

Підмогильний В. Місто: роман / В. Підмогильний .- Харків : Видавництво «Ранок», 2009. – 256 с. – ( Українська  муза)
«Найбільш інтелектуально заглиблений, душевно тонкий, найбільш інтелігентний»,— так писав Юрій Смолич про Валер’яна Підмогильного, увесь творчий доробок якого спрямований на пізнання людини. Заборону на перевидання творів В. Підмогильного в Україні було знято лише наприкінці 1980-х років. Найбільшу увагу дослідників і досі привертає роман «Місто» (1928), визнаний найкращим твором мистецької спадщини письменника. Роман користувався величезною популярністю в читачів, витримав кілька видань, у тому числі російською мовою (1930). Вдумливе й уважне прочитання роману допоможе сучасній молоді повніше усвідомити природу людини і зробити чимало інтелектуальних відкриттів.

Радушинська О. Метелики в крижаних панцирах : повість /О. Радушинська. – Львів : Видавництво Старого Лева,2015. – 160 с. : іл.
«Метелики у крижаних панцирах» – повість Оксани Радушинської про дівчинку-підлітка, прикуту до візка після автомобільної катастрофи, у якій загинули її батьки. Чи зможе героїня знайти справжніх друзів і навіть перше кохання? Чи зможе відкритись світові, перебуваючи у панцирі зі страху перед людським нерозумінням, перешіптуванням за спиною? Чи зможе довести усім довкола і насамперед собі, що найважливіше – людська гідність.Ремарк Е.-М. На Західному фронті без змін. Повернення. Три товариші : романи / Ерих Марія Ремарк ; пер. з нім. К. Гловацької, Н. Сняденко, М. Дятленко, А. Плюто ; передм. Н. Сняденко ; худож. О.Семякін.  – Харків : Книжковий Клуб  « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 912 с. : іл.

Школярів, рибалок, фермерів вирвали зі звичного життя і кинули у криваву бійню. Тисячі з них навіки залишаться на полях війни, тисячі тих, хто виживуть, позаздрять загиблим. Пауль пішов на фронт. Минуло кілька тижнів – і з його класу живими залишилося вісім хлопців. А війні не видно кінця… («На Західному фронті без змін»). Забути жахи війни. Про це мріють троє друзів-фронтовиків. Чи зможе кохання врятувати від болю і зневіри? («Три товариші»).
Також до видання увійшов роман «Повернення».

Ремарк Е.-М., Тріумфальна арка, Чорний обеліск, Ніч у Лісабоні : романи / Ерих Марія Ремарк ; пер. з нім. Є. Поповича, М. Дятленко, А. Плюто ; худож. О.Семякін.  – Харків : Книжковий Клуб  « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 912 с.

«Тріумфальна арка» роман про кохання, війну та смерть. Роман про чоловіка, який звик до страху, ненависті та безнадії і тепер бажає тільки помсти, і про жінку, яка знає, що таке успіх, але не знає, яким є справжнє кохання, про пристрасть, яка скінчилася трагедією.   До книжки також увійшли романи «Чорний обеліск», «Ніч у Лісабоні».


Роздобутько І. Подвійна гра в чотири руки: роман   / Ірен Роздобутько. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. - 224с. іл.

        Юна Марія Гурчик обожнює дві речі: детективи доктора Шерла та розслідування загадкових злочинів. Ось і цього разу норовлива генеральська дочка не може відмовитись від нової справи! Убито талановитого інженера, а з його дому викрадено креслення нової моделі аероплана. Ниточка розслідування приводить Мусю до пароллава "Цариця Дніпра". Десь на його палубі серед респектабельних пасажирів зачаївся вбивця... Не вагаючись, відчайдушна дівчина вирушає у смертельно небезпечний круїз. Під підозрою всі! Та не всі виживуть...Самчук У. Вибрані твори /Самчук У.- Харків : Видавництво «Ранок», 2009. – 240 с. – ( Українська  муза)

 Напрочуд цікавий митець, «літописець українського простору» в цій книзі постане перед читачем у кількох іпостасях: як майстер жанру новели (оповідання «Віднайдений рай»), великий романіст (твір «Марія»), блискучий публіцист (стаття «Нарід чи чернь?»). У новелі «Віднайдений рай» читач знайде своєрідну ліризовану студію людської душі, що...Самчук У. Куди тече річка: роман /Самчук У.- Харків : Видавництво «Ранок», 2009. – 288 с. – ( Українська  муза)
У книзі подано перший роман з видатної трилогії Уласа Самчука «Волинь» — «Куди тече та річка». Довколишній світ, що сприймається головним героєм твору Володьком Довбенком, промениться сяєвом казковості й добра, полонить величчю і красою природи. Твір, як то кажуть, читається на єдиному диханні, бо в ньому багато сонця, світла відчуттів святковості, повноти і радощів людського буття.


Талан  С. Купеля: збірка  / Світлана Талан. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 240 с. 
2004 рік. Вони познайомилися під час буремних подій у самому серці Києва. Софійка була серед мітингувальників, а капітан Волошин стежив, щоб ніхто не постраждав. Вони випадково зустрілися поглядами — і зрозуміли, що відтепер завжди будуть разом. Це було справжнє кохання!

   ...Софійка відчувала біду, тому благала свого коханого Сашка не їхати у чергове відрядження. Із лагідною посмішкою він сказав, що повернеться за кілька тижнів, однак цього не сталося… Дівчина у відчаї! Від рідних хлопця Софійка дізнається, що трапилося нещастя і її Сашко потрапив до лікарні. Однак, побачивши його, вона розуміє: усе набагато страшніше. Коханий не впізнає її! Та це лише початок цієї надзвичайної історії кохання...

Татаренко І.Л. Абетка України : довідкове видання / Укл. Татаренко І.Л.– Харків : Віват, 2016. – 144 с.
А — Андріївський узвіз, Б — борщ, В — вишиванка... Ні, це не дитяча гра в слова, а цікава абетка-словник про рідну країну, що об'єднала під своєю обкладинкою відомості, легенди та цікаві факти, завдяки яким кожен читач дістане унікальну нагоду познайо¬митися з культурою та історією нашої славетної держави. Особливості національного одягу та кухні, історія міст та видатних пам'яток, традиції й обряди, музичні інструменти і, звичайно, оспівані національні символи — усе це та багато іншого чекає вас на сторінках видання. Уся інформація в книжці подана українською та англійською мовами.

Тетельман Г.С. Світ дивовижних рослин. Ілюстрована енциклопедія для дітей  / Г.С. Тетельман. - Харків : ТОВ «Septima», 2015. – 80 с.: іл. – (Серія «Я пізнаю світ»)

Ця книга про найдивовижніші рослини. Прочитавши її, ви дізнаєтеся багато цікавих фактів, наприклад, у якої рослини найбільші квітка і плід, яка рослина найвища, а яка — найлегша, хто вперше придумав квітковий годинник і які пастки готують деякі рослини-хижаки для комах.


Українка Леся. Вибрані твори /Леся Українка . – К. : Країна мрій, 2015. – 352 с.
До видання увійшли вибрані вірші, поеми та драматичні твори видатної літераторки, без яких палітра української літератури втратила б свої найяскравіші барви.
Винятково велике значення творчості Лесі Українки в історії української літератури полягає в тому, що вона збагатила українську поезію новими темами й мотивами; досконало володіючи катренами й октавами, сонетами й оригінальними строфічними будовами, використовуючи гексаметр, верлібр, п'ятистоповий ямб тощо, вона збагатила строфіку, ритміку й метрику української поезії. На переломі 19 — 20 ст., використовуючи мандрівні сюжети світової літератури, Леся Українка стала в авангарді творчих сил, що виводили українську літературу на широку арену світової літератури.

Федькович Ю. Вибрані твори / Ю. Федькович. – Х.: Ранок, 2009 .- 320 с. – ( Українські класики)
Юрій Федькович  автор поезій, повістей, оповідань, казок, що ввійшли до цього видання, був справді народним письменником. Не лише в тому сенсі, що його творчість тісно зав язана на фольклорі, а твори стали народними піснями. Він усього себе віддав рідному народові. «Буковинський Соловій» зачарує читача своїм рідкісним словом, що має присмак гуцульського екзотизму, відкриє поезію і красу народних обрядів і звичаїв, ескапади емоцій, пристрастей, що нерідко вирують у людських душах.

Фіалко Н.І. Коли брати стають ворогами...: повість -есей  / Н. Фіалко. - Тернопіль: Богдан, 2015. - 368 с.
   Нова книга Ніни Фіалко дає змогу читачам оцінити події 2013 -2014 років поглядом "майданутої". Авторка твору змушує нас осмислити багато подій, які відбувалися на українській землі. Читачі дізнаються про деякі моменти з історії України, які не висвітлювали в підручниках і про які не дискутували в періодиці. Лише після Революції Гідності стало можливим говорити й писати про те, що нас хвилює, але досі не заведено обговорювати все відверто.

      Читайте, пізнавайте, розмірковуйте...


Франко І. Перехресні стежки  / І. Франко. – Х.: Ранок, 2009 . - 336 с. – ( Українські класики)


У книгу ввійшов один з найкращих творів І. Франка — «Перехресні стежки», який за жанром є соціально-побутовим романом. Відвічні людські проблеми — кохання й ненависть, любовний трикутник, можна навіть сказати, чотирикутник — це те що наближає твір до белетристики. Напружений сюжет, трагічна розвязка, ціла галерея яскравих героїв будуть тримати увагу читача до останньої сторінки твору. Упорядник і автор передмови І. Андрусяк.


Франко І. Перехресні стежки . Лірика / І. Франко. –2-ге вид. ,стер. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2014. - 368с. іл. – ( Шедеври на всі часи)
У творчому доробку Івана Франка є як поетичні, так і прозові твори, п`єси. Його творчість відзначається жанровим багатством.

До збірки ввійшли повість «Перехресні стежки» й вірші про кохання, що складають золотий фонд української літератури.

Хігер К., Пейснер  Д. Дівчинка у зеленому светрі : життя у мороці Голокосту / Христина Хігер, Данієль Пейснер ; Пер . з англ.. В. Назаренко. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 256 с.

«Дівчинка у зеленому светрі» — всесвітньо відомі мемуари Крістіни Хігер, яка пережила Голокост і вціліла у Львові 1943-го року тільки завдяки тому, що її родина з невеликим гуртом інших євреїв змогла сховатися в каналізації. Чотирнадцять місяців під землею їм допомагав, ризикуючи власним життям, поляк-католик Леопольд Соха, колишній злодій, що таким чином немов спокутував свої минулі гріхи. Не позбавлена упередженості й багатьох неточностей, адже на момент окупації маленькій Кристині було заледве сім років, це книжка про жагу до життя, дружбу й порятунок.


Хімич  М. Байстрючка: роман  / М. Хіміч. - Х.: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 224 с.
            Сімейна драма та чорна магія!
     Ксеню вже давно непокоїла думка: може, Геник не її справжній батько? І ось під час чергової сімейної сварки старша сестра Варвара видає дівчинці мамин секрет: у Ксенії інший тато! Дівчинка приголомшена. Тепер вона хоче знайти справжнього батька і його родину, поринути у доросле життя.

    В електричці Ксеня знайомиться з Марком. Хлопчина стає її першим коханням, та дівчина не здогадується, що її з Марком пов`язують не лише почуття, а й сімейна таємниця...


Цаплієнко А.Книга змін : оповідання /А. Цаплієнко ;  передм.  Д. Комарова. – Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. – 256 с. : іл.
У збірці оповідань відомого українського журналіста й письменника йдеться про війну, яка несподівано прийшла в Україну і змінила життя й свідомість мільйонів людей. Герої пов'язані складним павутинням особистих стосунків одне з одним і з автором. Вони разом з усією країною крокують дорогою змін - від застою до революції, від Майдану до війни. Історії, які трапляються з героями, видаються неймовірними, але це нова реальність, у якій треба навчитися виживати. Книга має всі шанси в майбутньому одним із літературних документів епохи, у якій нам випало жити. 

Шаповалов Д.С. Бокс.Світові зірки / Д.С. Шаповалов. – Харків : Чайка, 2013. – 64 с. : іл.
Професійний бокс народився в Англії у ХVIII ст. і за три сотні років свого існування еволюціонував із нелегальної розваги в один із найпопулярніших та найприбутковіших видів спорту. Його герої — не просто майстри кулачного двобою з мільйонними гонорарами. Кожен чемпіон є втіленням мрії про людину, котра створила сама себе.
Історії яскравих успіхів, приголомшливих поразок та епічних протистоянь найвидатніших бійців ХХІ століття — усе це та багато іншого ви знайдете на сторінках нашої енциклопедії. Запрошуємо у світ професійного боксу!
Шевченко Т. Г. Кобзар / Т. Г. Шевченко ; укладач О. В. Зав'язкін; худож. Д. С. Турбаніст ; дизайн А. М. Недял. –  К : Кристал Бук, 2015. – 192 с. : іл.
"Все йде, все минає", - казав Великий Кобзар. Але Тарас Шевченко залишатиметься безсмертним, поки живе Україна. Ім’я цієї людини є уособленням непереборної волі, сили духу, пророчого дару. Поетичний спадок Шевченка - це чисте джерело, що живить цілі покоління. І сьогодні Кобзареві ідеали - Україна, Мати, Воля, Правда, Любов - священні для нас.
Видання адресоване широкому читацькому загалу.


Шевченко Т.  Кобзар : зб. поетичних  творів / Т. Шевченко. – Київ : ТОВ « Видавництво Глорія», 2014. – 224 с. : іл.
«Кобзар», книга, яку народ український поставив на перше місце серед успадкованих з минулого національних духовних скарбів і має для народу значення заповітне.
Тарас Шевченко своїм «Кобзарем» гарантував вічність українському народові,його мові, культурі.
«Кобзар» належить до найволелюбніших книг усіх часів, він наскрізь наповнений прагненням волі, передчуттям її неминучості. Поезії «Кобзаря» пронизані вірою в незнищенність людини, вірою в те, що людина ніколи не змириться з рабством.
Це книга, без якої наше духовне життя було б неповним, адресована «і живим, і не народженим…». Сучасна людина, якщо тільки вона носить у душі високі ідеали чи шукає їх, неминуче матиме духовний контакт з «Кобзарем» українського генія.
Читаймо Шевченка уважно з подивом і захопленням, щоб нарешті зрозуміти,хто ми є і яке у нас майбутнє.

Шевченко Т. Пророк. Поеми. Поезії / Тарас Шевченко.- Харків: Видавництво «Клуб сімейного дозвілля», 2014.- 416 с.:  іл. – ( Шедеври на всі часи)

Тарас Шевченко ; видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Поет мріяв про той час, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні будуть поважати мову, культуру та історію народу, а люди будуть щасливими. Ім`я Тараса Шевченка відоме в усьому світі: у багатьох країнах йому поставлені пам`ятники, його твори перекладені майже на всі мови світу, його ім`ям в Україні названі навчальні заклади, театри, площі, вулиці, міста.

Шкляр В. Чорне Сонце : збірка оповідань / В.Шкляр. - Харків: Видавництво «Клуб сімейного дозвілля», 2015.- 304 с.:  іл.
Російсько-українська війна очима бійця полку "Азов".
Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.
До видання ввійшли твори "Чорне Сонце", "Танець під чортову дудку", "Крук - птаха нетутешня", "Останній шанс Захара Скоробагатька", "Високі гори у Ялті", "Цілком таємні історії".

Шкляр В. Чорний Ворон. Залишенець / В.Шкляр. - Харків: Видавництво «Клуб сімейного дозвілля», 2014.- 432с.:  іл.

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам’яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили – але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони – залишенці – обрали собі смерть.    

Немає коментарів:

Дописати коментар