Для дітей середнього шкільного вікуАндрусяк, І. Андусяк Іван про Дмитра Туптала (святого Дмитрія Ростовського), Григорія Квітку-Основ’яненка, Тараса Шевченка, Ніла Хасевича, Олексу Довбуша  [текст] : оповідання /  Іван Андрусяк.   – Київ : Грані-Т, 2008.  - 96 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).
Дитинство завжди сповнене пригод і несподіванок. І все ж у кожного з нас у дитинстві рано чи пізно, але неодмінно трапляється така пригода, яка позначається на всьому подальшому житті. Вона може бути веселою чи сумною, феєричною чи глибоко внутрішньою, доброю чи й не дуже - але якщо в тебе, любий читачу, її досі не було, це означає лише те, що вона ще попереду!Письменник Іван Андрусяк оповідає саме про такі пригоди в житті славетних людей: Дмитра Туптала - великого українського поета й релігійного діяча, святого Православної церкви; Григорія Квітки-Основ'яненка -основоположника нової української прози; Тараса Шевченка - генія; Ніла Хасевича - мужнього художника, завдяки роботам якого світ дізнався про героїчну боротьбу Української Повстанської Армії; Олексу Довбуша
- легендарного опришка.
Книжка для тих, хто прагне якомога повніше розкрити в собі власний талант.


Вздульська, В. Вільям Шекспір  [текст]: біографічні нариси для дітей / Валентина Вздульська ; худож. М. Мороз. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2018. – 144 с. : іл. – (Серія «Видатні особистості »)
Вільям Шекспір – драматург, життя якого сповнене таємниць та загадок. Він став справжнім майстром своєї справи завдяки своїй праці та наполегливості. Ця біографія допоможе дитині знайти свій особистий шлях та здобути віру в себе. Про кого із своєї сім'ї Вільям Шекспір написав трагедію «Гамлет»? Чому людей непокоять таємниці життя Шекспіра? Скільки років було Вільяму, коли він одружився? Що саме письменник змінив назавжди в драматургії? Відповіді на ці та інші питання стосовно життя найвеличнішого англомовного письменника – Вільяма Шекспіра – ваша дитина знайде в нашій книжці. Поет і драматург Вільям Шекспір жив у XVI столітті. Ця епоха в історії називається Відродженням або Ренесансом. Саме в цей час театральне мистецтво почало стрімко розвиватися, і багато в чому завдяки Вільяму Шекспіру. Він став національним поетом своєї країни – Англії та одним з найвідоміших письменників усіх часів.

      Вітні, Д. Програмування для дітей.HTML, CSS тa JavaScript [текст ]: повість  / Девід Вітні  ; пер. з англ. Я.О. Головченко. – Харків : Віват , 2019. – 208 с.: іл – ( Серія «Щось цікаве»)
Думаєш, програмувати - це складно? Зовсім ні! Професор Бейрстоун і доктор Дей (і, звичайно, Ернест) граючись, навчать цьому всього за шість захоплюючих пригод! Створювати власні сайти, ігри або програми за допомогою HTML, CSS і JavaScript - це весело і захоплююче. Вчіться разом з юними програмістами з Young Rewired State, що створюють технології майбутнього.Вітчер, М. Ніна – дівчинка планети Шостого Місяця [текст] :  кн. 1: роман  / Муні Вітчер ; пер. з італ. А.Камінчук ; іл. І. Маттеїні. – Київ ; РІДНА МОВА, 2018. – 320 с. : іл. –(Серія «Чарівні світи»)
Головна героїня, мадридська школярка Ніна, дізнається про смерть свого дідуся, мага й алхіміка Михаїла Мезинського. Вона приїздить до Венеції й отримує у спадок від дідуся магічну Книжку та інші атрибути магії й алхімії, а ще дізнається, що дідусь заповів їй головну справу свого життя — врятувати планету Ксоракс. І Ніна з друзями безстрашно вступає в бій із Чорним Магом, князем Карконом, та його посіпаками.

Вітчер, М. Ніна і загадка Восьмої ноти [текст] :  кн. 2: роман  / Муні Вітчер ; пер. з італ. А.Камінчук ; іл. І. Маттеїні. – Київ ; РІДНА МОВА, 2018. – 320 с. : іл. –(Серія «Чарівні світи»)
У другій книжці циклу школярка Ніна знову бореться з Магом Карконом і його посіпаками. Дівчинка має врятувати планету Ксоракс, як заповідав їй дідусь, Михаїл Мезинський, Білий Маг і алхімік. Щоб розкрити Другу Таємницю, Ніні та її друзям доводиться за допомогою магії перенестися до Стародавнього Єгипту. Там на них очікує несподівана зустріч із войовничими муміями та… Карконом. Допомагає юним героям давньоєгипетський бог Осіріс і магічна Восьма Нота.

Воронина, Л. Леся Воронина про Брюса Лі, Махатму Ганді, Жорж Манд, Фредеріка Шопена, Івана Миколайчука [текст] : оповідання /  Леся Воронина ; худож. Наталка Клочкова.  – Київ : Грані-Т, 2010.  - 128 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).

Видатна дитяча письменниця вибрала свою «п’ятірку» улюблених героїв, дитинство яких залишається для неї таємничим і навіть оповитим романтичним серпанком. Француженка Жорж Санд, поляк Фредерік Шопен, індієць Махатма Ганді, китаєць Аі Суй Лунґ (більше відомий як Брюс Аі), українець Іван Миколайчук – усі вони в дитинстві мали чудові «з’яви», після яких утвердились у тому, ким і яким треба бути.

Гаврош, О. Олександр Гаврош про Григора Пинтю, Олександра Духновича, Івана Силу, Адальберта Ерделі, Августина Волошина [текст] : оповідання / Олександр Гаврош ; худож. Ірина Шумова.  – Київ : Грані-Т, 2011.  - 128 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).
Олександр Гаврош розповідає у цій книжці про дитячі роки своїх видатних земляків, мешканців Закарпаття – одного з найцікавіших куточків нашої країни. Читайте про дитинство одного з найвідоміших карпатських опришків Григора Пинтю, і дізнавайтеся, як полювати на диких вепрів і долати життєві перешкоди. Прямуйте до мети разом із духовним батьком закарпатців Олександром Духновичем, який став творцем першого українського букваря народною мовою. Загартовуйте тіло і дух, знайомлячись із життям Івана Сили – відомого важкоатлета й циркача, чемпіона Європи з культуризму, який ще хлопчиком зумів здійснити один із подвигів Геракла. Дізнайтеся про небезпечні дитячі пригоди одного з найвідоміших і найдорожчих українських художників Адальберта Ерделі, а також відкрийте для себе секрети майбутньої успішності Августина Волошина – Президента Карпатської України, який вперше легітимним шляхом проголосив незалежну українську державу.

Дал, Р. Чарлі і великий скляний ліфт [текст]: повість / Роальд Дал ; перекл. З англ. В. Морозова за ред. І. Малковича; іл. Кв. Блейк. –  2-ге вид. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 272 с. : іл.

Роальда Дала називають одним з най­більших дитячих пись­менників ХХ століття і «літе­ратурним бать­ком» Джоан Ролінґ. «Чарлі і великий скляний ліфт» — карколомне продовження найпопулярнішої повісті Р. Дала «Чарлі і шоколадна фабрика» — однієї з тих книжок, які необ­хідно прочитати кожній дитині. Великий скляний ліфт, створений незрівнянним містером Віллі Вонкою, злітає у відкритий космос, і тут починається просто неймовірний сюжет...


Денисенко, Л. Лариса Денисенко про Анжеліну Ісадору Дункан, Максима Рильського, Ігора Стравінського, Астрід Ліндгрен, Джонні Хрістофера Деппа ІІ [текст] : оповідання / Лариса Денисенко ; худож. Ольга Гаврилова.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 128 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).

Лариса Денисенко – відома українська письменниця – обрала п’ять яскравих особистостей для створення незабутніх розповідей про їхнє дитинство і дорослі досягнення.Читайте про дитячі роки Ігора Стравінського – російського композитора й диригента; Ісідори Дункан – першої зірки танцю ХХ століття, яка відкрила та розвинула школу вільного танцю; Астрід Ліндґрен – неперевершеної шведської фантазерки та казкарки; Максима Рильського – українського поета, талановитого перекладача; Джоні Деппа ІІ – американського актора сучасності, який переграв таку кількість диваків, що це здається неймовірним!

Джонс, Д. В. Будинок безлічі шляхів [текст] : Кн.3 :роман -казка / Діана Вінн Джонс ; переклад з англ. Андрій Поритко . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2018. – 328 с. – (Серія «Дивовижні світи»)
Нова книжка Діани Вінн Джонс «Будинок безлічі шляхів» є продовженням «Мандрівного замку Хаула» та «Повітряного замку», і в ній зустрічаються герої з усіх трьох книжок.

У гірському королівстві старий король і його донька укладають каталог своєї гігантської бібліотеки. Королівський чарівник занедужав, тому на допомогу їм приходить Чарліна — вперта дівчинка-підліток, яка майже нічого не вміє, лише читати книжки. І тут починається найцікавіше...

Джонс, Д. В. Дев’ять життів Крістофера Чанта [текст] :  фантастичний роман / Діана Вінн Джонс ; переклад з англ. Оксана Самара . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2019. – 360 с. – (Серія «Дивовижні світи»)
Спершу Крістофер думав, що він звичайнісінький хлопчик, якому сняться незвичайні сни. Як тільки він заплющував очі, починалися дивовижні мандри в інші світи. Там у нього з’явилися справжні друзі: добродушний Такрой і дивна дівчинка, яка називає себе богинею Ашет, а ще дикий кіт Трогмортен. Що чекає на Крістофера у наступному сні, окрім цікавих та небезпечних пригод ціною в наступне життя? І що пов’язує його насправді з тими дивними снами та Крестомансі, якого називають найсильнішим чародієм усіх паралельних світів?
Чергова книжка із серії фантастичних романів відомої британської письменниці Діани Вінн Джонс.

Джонс, Д. В. Зачароване життя [текст] : фантастичний роман / Діана Вінн Джонс ; переклад з англ. Віктор Шовкун . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2019. – 284 с. – (Серія «Дивовижні світи»)
Молоденька чарівниця Ґвендолен та її молодший брат Кет після загибелі батьків переїжджають жити у замок їхнього далекого родича — верховного мага Крестомансі, відповідального за використання чарів у всьому магічному світі та за його межами.
Усі довкола вважають Ґвендолен обдарованою чаклункою і пророкують їй блискуче майбутнє, але Крестомансі цієї впевненості не поділяє. Честолюбна дівчина всіма способами намагається привернути до себе увагу, і тихий, сором’язливий Кет опиняється в центрі страшних, неймовірних, деколи сумних, а часом смішних подій. А чим закінчаться неймовірні пригоди цих незвичайних дітей, ви дізнаєтеся, прочитавши «Зачароване життя» відомої британської письменниці Діани Вінн Джонс…


ДІКамілло, К. Флора і Улліс. Неймовірні пригоди [текст] : повість / Кейт ДІКамілло; пер. з англ.  Володимир Криницький; худож. К.- Дж. Кемпбелл. – Київ ; РІДНА МОВА, 2017. – 296 с. : іл.  – ( Серія «ЧИТАЙ РІДНОЮ МОВОЮ!» )

Талановита американська письменниця Кейт ДіКамілло розповідає неймовірну історію про дивовижну дружбу дівчинки Флори та білки-супергероя на ймення Улісс.

Дубинянська, Я. Яна Дубенянська про Джері Даррела, Машу Єрмолову, Олю Кобилянську, Рея Бредбері, Ованеса Айвазовського [текст] : оповідання / Яна Дубинянська ; худож. Марина Ольхова.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 104 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).

Яна Дубинянська – українська письменниця і журналіст – розповіла п’ять історій з життя, а точніше – дитинства відомих особистостей. Книга для майбутніх геніїв та їхніх батьків.
Джеральд Даррел, англійський письменник і захисник тварин, Маша Єрмолова, велика російська драматична актриса, Оля Кобилянська, українська письменниця, Ованес Айвазовський, художник-мариніст, автор понад шести тисяч картин, та Рей Бредбері, американський письменник-фантаст, довели, що одного випадку замало, аби стати всесвітньо відомим
.

Жолдак, Б. Богдан Жолдак про Карпа Соленика, Йосипа Тимченка, Івана Піддубного, Юрія Кондратюка, Миколу Лукаша [текст] : оповідання / Богдан Жолдак ; худож. Альона Котова.  – Київ : Грані-Т, 2009.  - 128 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).

Цю книгу з серії «Життя видатних дітей» для маленьких розумників написав відомий прозаїк, сценарист та драматург Богдан Жолдак.
Читайте захоплюючі історії про дитинство Карпа Соленика – мандрівного актора, гру якого визнавав найкращою навіть Тарас Шевченко; Йосипа Тимченка – найпершого в світі винахідника кіна, який жив в Одесі; Івана Піддубного – найвидатнішого світового борця, шестикратного чемпіона світу, який змагався у надважкій категорії; Юрія Кондратюка – дивовижного винахідника, який був автором розрахунків польоту та висадки американців на Місяць; Миколу Лукаша – найкращого українського перекладача, який знав понад двадцять мов і перекладав найцінніші шедеври.


Загорська, Н. Наталія Загорська про Дєніса Давидова, Міхаїла Булгакова, Алєксандра Купріна,Норгейта Тенцинга, МаріюКаллас [текст] : оповідання / Наталя Загорська ;переклад з рос. Леонід Кононович ; худож. Наталія Клочкова.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 128 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).

Наталія Загорська перенесе тебе в дитячі роки п’ятьох відомих та вельми незвичних особистостей, які вражають своїм талантом, а ще більше цілеспрямованістю та силою волі.
Дєніс Давидов – славетний поет, творець жанру «гусарської лірики» та воєначальник війни 1812 року, чия військова проза стала визначним внеском у мемуарну літературу; Міхаїл Булґаков – письменник, автор знаменитого роману «Майстер та Маргарита»; Алєксандр Купрін – письменник, твори якого із захопленням перечитують дорослі й діти; Норґейт Тенцинґ – альпініст, чия нога першою ступила на Еверест; Марія Каллас – знаменита оперна співачка, від голосу якої плакав увесь зал.

  Кінні, Дж. Щоденник слабака. Канікули псу під хвіст [текст] : Кн.4 : роман у малюнках:  / Джеф Кінні ; пер. з англ.  М. Пухлій. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.
Настали літні канікули – погода чудова, і всі діти веселяться надворі. А де ж Ґреґ Гефлі? Вдома, грається у відеоігри за запнутими шторами. Ґреґ не приховує, що йому «більше до вподоби приміщення», він живе у своїй найкращій літній фантазії: жодних обов’язків і жодних правил. Але Ґреґова мама інакше уявляє собі ідеальне літо…
   
 Кінні, Дж. Щоденник слабака. Бридка правда [текст] : Кн.5 : роман у малюнках:  / Джеф Кінні ; пер. з англ.  М. Пухлій. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2018. – 224 с. : іл.
Ґреґ Гефлі завжди поспішав вирости. Та чи справді процес дорослішання такий, яким його уявляють діти? Перед Ґреґом раптово постають проблеми спільних вечірок для дівчат і хлопців, збільшення кола обов’язків та інші не надто приємні зміни, що супроводжують упроводжують дорослішання – і все це без найкращого друга Роулі. Чи зможе Ґреґ прорватися самотужки? А чи доведеться йому пізнати «бридку правду»?
      
Кінні, Дж. Щоденник слабака. Стінна лихоманка [текст] : Кн.6 : роман у малюнках:  / Джеф Кінні ; пер. з англ.  М. Пухлій. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.
Ґреґ Гефлі потрапив у велику халепу. Пошкоджено власність школи, і Ґреґ — основний підозрюваний. Але ж він, хай би яким неймовірним це не здавалось, у цьому не винний! Принаймні, в певному сенсі. Світовий бестселер, бестселер The New York Times (1-10 видання) загалом 497 тижнів у топах та 393 тижні у оглядах серій! Книжки продано загальним тиражем понад 180 млн примірників! Перекладено на 52 мови! За мотивами серії у 2010 році було відзнято однойменний фільм, потім ще два продовження, знімається наступний.
    
Кінні, Дж. Щоденник слабака. Третій зайвий [текст] : Кн.7: роман у малюнках:  / Джеф Кінні ; пер. з англ.  Д. Шостак. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2018. – 224 с. : іл.
Дискотека у Ґреґовій школі на День Валентина перевернула все з ніг на голову. У такий важливий вечір Ґреґ боїться лишитися одинаком, тож відчайдушно шукає собі пару. У його найкращого друга Роулі теж печальні перспективи, але це слабо втішає. Несподіваний поворот дарує Ґреґові партнерку для танців, а Роулі стає зайвим. Проте за один вечір може статися багато всього, і ніколи не знаєш, хто все-таки знайде своє кохання. Світовий бестселер, бестселер The New York Times (1-10 видання) загалом 497 тижнів у топах та 393 тижні у оглядах серій! Книжки продано загальним тиражем понад 180 млн примірників! Перекладено на 52 мови! За мотивами серії у 2010 році було відзнято однойменний фільм, потім ще два продовження, знімається наступний.
    
  Кінні, Дж. Щоденник слабака. 33 нещастя [текст] : Кн.8 : роман у малюнках:  / Джеф Кінні ; пер. з англ.  М. Пухлій. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.
Ґреґа Гефлі переслідують невдачі: його найкращий друг Роулі Джеферсон тепер дружить із дівчинкою, а знайти нових друзів у середній школі ой як нелегко. До того ж Грег не любить приймати рішення. І тут в нагоді стає «чарівна куля», що може дати відповіді на всі запитання! Чи це просто іграшка, а Грегове життя — чергова історія про 33 нещастя?.. "Щоденник слабака невдовзі підкорить весь світ", 
     
 Кінні, Дж. Щоденник слабака. Дорога полотном [текст] : Кн.9 : роман у малюнках:  / Джеф Кінні ; пер. з англ.  М. Пухлій. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.
Сімейні мандрівки зазвичай дуже веселі... якщо, звісно, ви не член родини Гефлі. Подорож починається доволі перспективно, але потім кілька разів раптом звертає не туди, куди слід. Туалети на заправках, навіжені мартини, невеличка ДТП та свинка-втікачка - це не зовсім відповідає уявленням Ґреґа Гефлі про веселощі. Але навіть найневдаліша поїздка може обернутися на пригоду - і цю пригоду сімейка Гефлі забуде ой як нескоро.
  
    Кінні, Дж. Щоденник слабака. Усе по-старому [текст] : Кн.10 : роман у малюнках:  / Джеф Кінні ; пер. з англ.  М. Пухлій. – Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2020. – 224 с. : іл.


За старих часів життя було кращим. Чи ні? Це запитання постає перед Ґреґом Гефлі, коли його містечко на вихідні добровільно відмовляється від електрики та електроніки. Сучасне життя має свої переваги, і Ґреґ схиляється до думки, що старомодний світ - не для нього. А тим часом у родині Гефлі й поза нею наростає напруження. Чи зуміє Ґреґ пережити скрутні для нього часи? Чи цьому хлопчині все ж надто важко жити "по-старому"?

Кіплінг, Р. Зухвалі капітани[текст] : повість / Ред’ярд Кіплінг ; переклад з англ. А. Санченка; худож. Г.Гармидер. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 160 с.: іл.
Написана наприкінці ХІХ століття повість «Зухвалі капітани» була не вельми відома українському читачу, однак нині з’являється у повному вигляді, щоб запросити у світ морських пригод. Недаремно нашу книжку переклав справжній моряк — Антон Санченко, а проілюстрував художник-мариніст Геннадій Гармидер.Кіплінг, Р. Нові пригоди Сталкі та його команди[текст] : повість / Ред’ярд Кіплінг ; переклад з англ. Б. Стасюк і Сергій Стець; худож. Л. Смірнова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2016. – 224 с.: іл.
Шкільні історії про Сталкі — особлива сторінка творчості всесвітньо відомого письменника Ред’ярда Кіплінґа. Адже написано їх на основі його власного досвіду навчання у Коледжі збройних сил у Вестворд-Гоу! Бунтарські та зухвалі пригоди Сталкі та його компанії, хоча й створені понад сто років тому, — це щось нове у хлопчачій підлітковій прозі. Українською перекладено вперше.

Ковелл, К. Були собі чаклуни  [текст] :  чари другі : роман  / Крессида Ковелл ; пер. з англ. Олекса Негребецький ; іл. Крессида Ковелл. – Київ ; РІДНА МОВА, 2019. – 368 с. : іл.  – ( Серія «Чарівні світи» )
Це сталося раз. Чом би цьому не статися вдруге? Відьмаки чинять спустошення в лісі, і небезпека таїться за кожним деревом. Бажана — дівчинка-воїнка, що володіє потужними чарами та Книгою заклинань. Зар — хлопець-чаклун з небезпечною відьмоплямою на долоні. Бажана й Зар розділені височенним муром… А час спливає… Невже вони таки зустрілися знову? І знову пригоди, і знову чари…


Кононович, Л. Леонід Кононович про Жанну дАрк, Джзордано Бруно, Джека Лондона,Рабіндраната Тагора, Богдана-Ігоря Антонича [текст] : оповідання / Леонід Кононович ; худож. Максим Німенко.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 96 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).
Леонід Кононович – сучасний письменник і перекладач – розповів п'ять історій з життя відомих людей. Сила волі, віри та переконання, а також сила духу – це те, що допомогло його героям витримати випробування долі й прямувати до своєї мети.Жанна д'Арк – християнська подвижниця і талановитий полководець; Джордано Бруно – філософ епохи Відродження та поет; Джек Лондон – класик американської літератури; Рабіндранат Тагор – перший в історії Азії лауреат Нобелівської премії з літератури; а також Богдан-Ігор Антонич – геній української поезії, – особистості, що стали відомими завдяки неабиякій наполегливості та внутрішній силіКорній, Д. Петрусь химородник [текст] : повість / Дара Корній ; худож. Світлана Єрко. – Вінниця : ПП «Видавництво «Теза» , 2016. – 256 с.
У найчарівнішу пору року, на Івана Купайла, коли сходить на землю Сила Сварожа, коли превеликої моці набувають духи, добрі й лихі, Петрусеві доведеться шукати чарівну квітку папороті. І під час того іспиту від його мужності залежатиме доля не тільки людей, а навіть самих богів. Проти нього постане лихе воїнство підступної Мари. І пропав би Петрусь, згинув би… але ж серед його друзів – Домовик Дрім і Лісовик Пугач, Віла Жива й сестра її Стрига. Але ж так хочеться повернутися додому, та він не простий дванадцятирічний хлопчик, він — химородник.


Костюченко, І. Маргарет Тетчер [текст]: біографічні нариси для дітей / Ірина Костюченко ; худож. О. Макарова. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2018. – 176 с. : іл. – (Серія «Видатні особистості »)
«Залізна леді» — так прийнято називати жінок, які займають високі посади, відрізняються сильним характером і безкомпромісними рішеннями. Як виник цей термін, що став «другим ім’ям» однієї з найвпливовіших жінок у світі — Маргарет Тетчер. Ці та інші цікаві подробиці ви разом зі своїми дітьми дізнаєтеся з книжки про Маргарет Тетчер.


Крачковська, А. Анастасія Крачковська про Евариста Галуа, Теодора Рузвельта, Енді Воргола, Михайла Дзиндру, Маргарет Тетчер [текст] : оповідання / Анастасія Крачковська ; худож. Наталя Пастушенко.  – Київ : Грані-Т, 2009.  - 88 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).
Шлях до мрії завжди непростий, але якщо мрія того варта – цей шлях неодмінно слід здолати, щоби зробити щасливим не лише себе, але й багатьох людей, які живуть із тобою поруч. Письменниця Анастасія Крачковська переконана в цьому, а тому запрошує тебе у подорож в часі, протягом якої ти зможеш познайомитися з дитинством п’ятьох непересічних особистостей, які шлях до власної мрії здолали з неабияким успіхом: Теодора Рузвельта – одного з найуспішніших президентів США; Маргарет Тетчер – першої видатної жінки-політика в сучасній історії; Евариста Ґалуа – генія математики; Енді Воргола – засновника нового напряму в мистецтві – поп-арту; та Михайла Дзиндри – знаменитого українського скульптора-модерніста. Книжка для допитливих мрійників.


Куценко, О. Аврора та інші принцеси [текст] : казки/ Оксана Куценко ; худож. Анна Сурган. – Львів : Видавництво Старого Лева , 2019. – 80 с.: іл.

Чотири казки про чотирьох різних дівчат, кожна з яких — принцеса. У чомусь вони схожі, а в чомусь — дуже різні. Кожній із чотирьох героїнь присвячено окрему історію, бо кожна із них — яскрава й оригінальна, творча і смілива особистість. Кожна створює навколо себе незвичайну, часом химерну атмосферу. Одна — смілива, інша — розсудлива чи, навпаки, готова ризикувати. А от чим і заради чого, ви довідаєтеся, прочитавши книжку казок «Аврора та інші принцеси» від початку до кінця. І напевне зможете відчути себе принцесою.


Лапікур, В. і Лпікур, Н. Валерій і Наталя Лапікури про Григорія Сковороду, Жана Анрі Фабра, Петра Котляревського, Івана Кожедуба, Михайла Остроградського [текст] : оповідання / Валерій Лапікур і Наталя Лапікур ; худож. Світлана Горобенко.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 120 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).
Разом з подружжям Валерія і Наталі Лапікурів ти вирушиш крізь час у дитинство п’ятьох неординарних та дуже цікавих особистостей.

Григорій Сковорода – мандрівник, філософ і вчитель, що й понині залишається для біографів та вчених-філософів таємницею, до кінця не розгаданою; Жан Анрі Фабр – французький вчений-ентомолог, який відкрив людству дивовижний світ комах; Петро Котляревський – видатний полководець, який уже в свої тринадцять років командував підрозділом гірських єгерів, а наприкінці життя мав безліч нагород і був кавалером трьох Георгіївських хрестів; Іван Кожедуб – тричі Герой Радянського Союзу, який вважається одним з найкращих асів-винищувачів в історії світової авіації; Михайло Остроградський – видатний український математик, роботи якого з алгебри, теорії ймовірності, варіаційного числення та теорії чисел знає весь світ.

Лебедєва, К. Катерина Лебедєва про Богдана Хмельницького, Мері Рід, Владислава Городецького, Вірджинію Вулф, Девіда Боуї [текст] : оповідання / Катерина Лебедєва ; худож. Тамара Яценко.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 96 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).
Богдан Хмельницький – гетьман і блискучий воїн, Мері Рід – всесвітньо відома жінка-пірат, Владислав Городецький – архітектор і новатор, Вірджинія Вулф – письменниця і засновниця літературного стилю, і Девід Боуї – музикант і бізнесмен.

 Ленк, Ф. 1000 пригод у замку з привидами [текст] : книжка-квест / Фабіан Ленк ; пер. з нім. В.М. Воронова. – Харків : Юнісофт, 2017. – 128 с. : іл. – (Серія «1000 пригод»)
Дивовижні події трапляються з юним шукачем пригод у моторошному замку, де треба бути готовим до всього: вовкулаки, монстри, скелети, привиди та інші потойбічні істоти тільки й чекають нагоди, щоб зіграти з ним злий жарт. Як саме розвиватимуться події, залежить від вибору читача. Тож, вирушаймо!


Лис, В. Володимир Лис про Сократа, Данила Галицького, Фернандо Магеллана, Ісаака Ньютона, Шарлотту,Емілі, Енн Бронте [текст] : оповідання / Володимир Лис; худож. Світлана Сова.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 136 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).

Сучасний письменник Володимир Лис познайомить тебе із п’ятьма непересічними особистостями, що стали відомими завдяки впевненості в собі й прагненню до перемоги.Сократ – визначний філософ античної доби, чиє вчення започаткувало один із важливих напрямів розвитку філософії; Данило Галицький – перший український король, якому вдалося об’єднати дві держави – Галичину й Волинь; Фернандо Маґеллан – європейський першовідкривач, який здійс­нив кругосвітню подорож; Ісаак Ньютон – фізик, що відкрив закон всесвітнього тяжіння; Емілія, Шарлота, Енн Бронте – сестри-письменниці, чиї твори увійшли до світової класики. Книга для розумників і майбутніх першовідкривачів.


 Логвиненко, Б. Богдан Логвиненко про Нестора Махна, Шарля де Голля, Олеся Бердника, Джохора Дудаєва, Романа Шухевича [текст] : оповідання / Богдан Логвиненко ; худож. Ольга Кузнєцова.  – Київ : Грані-Т, 2009.  - 76 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).

Відомий український журналіст, а нині й письменник Богдан Логвиненко підготував для вас цікаві історії про дитинство п’яти незвичайних особистостей, які стали відомими у цілому світі.Нестор Махно – неперевершений тактик ведення партизанської війни, ватажок загонів селян-повстанців, які діяли на Півдні України у роки Громадянської війни; Шарль де Ґолль – президент Франції, якого за масштабами діяльності порівнюють з Наполеоном; Олесь Бердник – видатний український письменник-фантаст, журналіст, актор; Джохар Дудаєв – чеченський військовий, державний та політичний діяч, перший президент Чеченської республіки Ічкерія; Роман Шухевич – головнокомандувач Української Повстанської Армії, один із найвпливовіших керівників Організації Український Націоналістів, Герой України.


Марченко, М. Місто Тіней [текст] : повість / Мія Марченко; худож. Надія Дойчева – Бут. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 360 с. : іл. – (Серія « Книжка про мене»)
Янгол, вирізаний зі слонової кістки, — єдине, що залишилося дванад­цятирічній Марті від матері. Її життя змінилося назавжди: переїзд, нова школа, чуже місто і заклопотаний батько, якого вона майже не знає. Чи зможуть вони порозумітися? Чи зустріне Марта нових друзів, особли­во коли на єдину її цінну річ тепер полюють одразу дві магічні істоти: золотоокий сажотрус і таємничий залізний птах? І чи зможе зневірена дівчинка віднайти в душі ту силу, яка перетворить скуте кригою Місто Тіней на Королівство Золотих Веж?


Монтгомері.Л.М.Енн із Грін Гейблз [Текст] : роман / Л. М. Монтгомері; переклад О. Якушик, І. Давиденко; іл. О.Чичик . – Київ : Видавнича група КМБУКС, 2016. – 352 с.: іл. – (Серія «Улюблені книжки»)
Описані події відбуваються в Канаді, на острові Принца Едварда, в кінці ХІХ століття. Маленька дівчинка рано залишилася сиротою, але завдяки своїй веселій вдачі, вмінню радіти тому, що має, вона зуміла стати щасливою й подарувати трохи щастя тим, хто поруч з нею.
  
  Нікітінський, Ю.В. Вовчик, який осідлав  бомбу [текст]: пригодницька повість / Юрій  Нікітінський ; пер. з рос. Івана Андрусяка ; іл. Андрія та Діани Нечаєвських. – Київ : Час майстрів, 2019. – 136 с. : іл. – ( Серія «Рекомендуємо прочитати»)
У цій книжці на тебе чекають пригоди звичайнісіньких хлопців. Таких самих, як ті, що живуть із тобою у сусідстві, наприклад он у тому будинку, що видно з вікна твоєї кімнати. А може, ще ближче — просто у твоєму під'їзді. Це хлопчаки, що цінують дружбу й знають, як важко буває без друга. Вони бешкетні, допитливі й уміють знайти на свою голову найрізноманітніші пригоди. Долі в них різні, а історія одна: війна. Саме вона ввірвалася в їхнє щасливе дитинство непроханим гостем. Змусила поїхати з рідних місць. Та, попри це, наші герої не втрачають ні віри, ні сили духу й залишаються тими самими бешкетниками, витівки яких розсмішать тебе у будь-яку, навіть найскрутнішу хвилину.  


Опанасенко, О. Блез Паскаль [текст]: біографічні нариси для дітей / Ольга Опанасенко ; худож. К. Деревянко. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2018. – 112 с. : іл. – (Серія «Видатні особистості »)
А ви знали, що Блез Паскаль відкрив новий розділ математики завдяки азартній грі? А що заповідав Франції Блез Паскаль після своєї смерті? І напевно ви навіть не здогадуєтесь, як проблема з міським фонтаном допомогла Блезу Паскалю відкрити новий Закон Паскаля, названий на його честь?


Опанасенко, О. Любомир Гузар [текст]: біографічні нариси для дітей / Ольга Опанасенко ; худож. М. Мороз. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 144 с. : іл. – (Серія « Видатні українці. Люди, які творили  історію»)
Книжка-біографія «Любомир Гузар» розповість дитині історію релігійного діяча, патріарха-предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви. Любомир Гузар був уважним до світу, до людей, співпереживав їх проблемам. Живучи у жорстокі  часи, він ніколи не зраджував собі і досягав вищих результатів, тренуючи свою моральність.


Павліщєва, Н. Одрі Хепберн [текст]: біографічні нариси для дітей / Наталія Павліщєва ; худож. Є. Васильева. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2018. – 112 с. : іл. – (Серія «Видатні особистості »)

Серія "Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей" - це унікальний проект, який сприяє набагато якіснішому дозвіллю батьків і дітей. Книги серії написані в захоплюючій і доступній формі, що робить сам процес читання не нудним і корисним. Діти поринають у неймовірні пригоди персонажів та відкривають для себе життя головних героїв - видатних людей усіх часів. Із цих історій дитина дізнається, що завдяки наполегливій праці, вірі у себе та бажанню принести щось корисне у світ, можливо досягти будь-якої мети. В кінці кожного розділу - завчасно підготовлені запитання, які допоможуть дитині зрозуміти і запам'ятати найважливіше. Історії навчать дитину досягати цілей, не боятися труднощів, ніколи не здаватися та до кінця вірити у свій успіх!

Палій, Г. Національний олімпійський комітет України про баскетбол та Анатолія Прливоду, Скргія Коваленка, Олександра Сальникова, Олександра Білостінного, Олександра Волкова [текст] : оповідання /  Григорій Палій. – 2- ге вид. доп.  – Київ : Грані-Т, 2011.  - 104 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).

Анатолій Поливода – неперевершений центровий, володар багатьох золотих та срібних нагород СРСР, Європи та світу. Сергій Коваленко – олімпійський чемпіон, який був справжнім інтеліґентом у житті й на майданчику. Олександр Сальников – олімпійський чемпіон, який вражав умінням атакувати з найскрутніших положень. Олександр Білостінний – олімпійський чемпіон, чемпіон Європи та світу, володар Кубку Іспанії. Олександр Волков – один із лідерів збірної СРСР, перший український баскетболіст, який заграв в НБА, засновник «БК Київ». Книга для любителів спорту, а також їхніх батьків.


Панасов, І. Валерій Лобановський [текст]: біографічні нариси для дітей / Ігор Панасов  ; худож. М. Мороз. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 128 с. : іл. – (Серія «Видатні українці. Люди, які творили  історію»)
З нової книжки ви дізнаєтесь про життя та досягнення видатного футболіста і геніального тренера Валерія Лобановського. Валерій Лобановський вписав Україну в історію світового футболу. Він створив одну з найсильніших європейських команд свого часу і виховав цілу плеяду футбольних зірок. Хлопчик, дитинство якого припало на війну і тяжкі повоєнні роки, здолав усі перешкоди й дійшов до вершин завдяки наполегливості, невтомності й гострому розуму. Його приклад вражає, захоплює й надихає дітей і дорослих.

Панасов, І. і  Рубан М. Кузьма Скрябін [текст]: біографічні нариси для дітей / Ігор Панасов , Марія Рубан ; худож. О. Марчишина. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 144 с. : іл. – (Серія «Видатні українці. Люди, які творили  історію»)

Книжка-біографія «Кузьма Скрябін» розповість дитині історію музиканта від Бога. Андрій Кузьменко жив музикою і створював пісні, які співають досі. Його вплив на індустрію музики і культури України важко порівняти з будь-чиїм ще. Відомий український музикант Андрій Кузьменко “Кузьма” запам’ятається своїм шанувальникам неймовірним гумором, божевільними ідеями та відкритим серцем.Навчіть вашу дитину цікавитися біографіями  видатних людей. Це перший крок до успішного майбутнього! Ця книга буде корисна дітям, які перебувають в пошуку свого покликання.

Петерсон, К. Міст у Терабітію [текст ]: роман  / Кетрін Патерсон ; пер. з англ. Д. Березіної. – Харків : Віват , 2019. – 176 с. – ( Серія «Книжкова полиця підлітків»)
Ціле літо Джесс Еронс тренувався, щоб стати найкращим бігуном у п’ятому класі. І досягнув би мети, якби його не випередила новенька, Леслі Берк. Але цей програш не стає на заваді справжній дружбі, і діти цілими днями пропадають у лісі, де вигадують чарівне королівство — Терабітію. А в реальному світі на них чекають труднощі в школі, випробування на міцність, дрібні страхи і… розуміння, що треба завжди рухатися вперед.
Зворушливий світ Терабітії, а також щемка історія дружби назавжди залишаться в пам’яті дітей і дорослих.
«Міст у Терабітію» увійшов до переліку найвизначніших творів дитячої літератури за версією Американської літературної асоціації, до списку «Відомі дитячі книжки» за версією ALA та здобув нідерландську премію «Срібний олівець».


Панасов, І. Леонід Каденюк [текст]: біографічні нариси для дітей / Ігор Панасов  ; худож. М. Мороз. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 128 с. : іл. – (Серія «Видатні українці. Люди, які творили  історію»)

Космос може захопити будь-кого, та не всім вдається все ж таки полетіти у безкрайній простір, а от нашому співвітчизнику Леоніду Каденюку вдалося. Дізнайся секрет успіху першого і єдиного космонавта України Леоніда Каденюка. Надихніться фантастичною історією про неймовірну сильну особистість, спортсмена та людини, яка незважаючи на тяжкий і довгий шлях до мети все ж таки змогла підкорити космос.


Потерянко, Ю.Марія Кюрі [текст]: біографічні нариси для дітей /Юлія Потерянко ; худож. О. Марчишина. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2018. – 176 с. : іл. – (Серія «Видатні особистості »)
Марія Кюрі – найзнаменитіша жінка-науковець XX століття. Вона отримала дві Нобелівські премії одразу в двох дисциплінах – фізиці та хімії. Найвизначнішими досягненнями Кюрі вважається відкриття радіоактивності і таких елементів як радій та полоній. Вона не прагнула слави і коли вже була відома усьому світові – не припиняла працювати.


Промахов, О. Ігор Сікорський [текст]: біографічні нариси для дітей / Олег  Промахов ; худож. О. Марчишмна. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 128 с. : іл. – (Серія « Видатні українці. Люди, які творили  історію»)
Яка була улюблена дитяча книжка Ігоря Сікорського? Як Сікорський назвав найбільший свій літак? Дізнайся про життя відомого авіаконструктора та інженера, дитяча мрія якого допомогла усвідомити своє покликання та створити неймовірні винаходи, які й донині допомагають мільйонам людей.


Процюк,  С. Степан Процюк про Василя Стефаника, Карла- Густава Юнга,Володимира Винниченка, Архипа Тисленка, Ніку Турбіну [текст] : оповідання / Степан Процюк ; худож. Тетяна Ніколаєнко.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 96 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).


Відомий український письменник Степан Процюк із притаманними йому запалом і пристрастю оповідає про те, як «поміж курми і зорями» проминало дитинство неперевершеного новеліста Василя Стефаника; у яку бездонну криницю снів поринав щоночі майбутній психіатр і філософ Карл-Ґустав Юнґ; як хвацько вмів хлопчаком бешкетувати письменник і перший керівник Українського Уряду Володимир Винниченко; як переростав власну долю один із найсумовитіших митців початку XX століття Архип Тесленко; урешті, наскільки «недитячим» виявилося дитинство російської поетки Ніки Турбіної.


Птіцин, А. Анатолій Птіцин про Шолом-Алейхема, Януша Корчака, Фріца Крейслера, Миколу Лукаша, Матір Терезу [текст] : оповідання / Анатолій Птіцин; худож. Світлана Сова.  – Київ : Грані-Т, 2009.  - 120 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).
Письменник Анатолій Птіцин розповість вам про дитинство людей, знаних у всьому світі. Погортавши сторінки цієї книги, ви зможете опинитися у великій родині маленького Шолом-Алейхема, який згодом стане самобутнім майстром слова; дізнатися таємницю першого кохання Януша Корчака, дитячого письменника та видатного педагога; разом з Фріцом Крейслером пограти на першому музичному інструменті, що його сам собі змайстрував майбутній композитор; разом з Миколою Лукашем втрапити в історію зі зникненням хлопчика та дізнатися, про що розповідав батько Аґнес Ґонджі своїй дочці, в майбутньому – Матері Терезі…


Росоловська, А. Леонардо да Вінчі [текст]: біографічні нариси для дітей / Алла Росоловська ; худож. В. Олеша. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2018. – 224 с. : іл. – (Серія «Видатні особистості »)
Дізнатися про життя і творчість найвидатнішого художника епохи Відродження ви зможете в книжці «Леонардо да Вінчі» із серії «Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей». Леонардо да Вінчі виріс у неповній сім’ї, проте, в дитинстві він був оточений любов’ю і родинним теплом. Талант до малювання, звичайно не всіма підтримувався, адже в 15 столітті вважалося, що з таким умінням сам себе не прогодуєш і не зможеш отримати престижну професію, але Леонардо зміг довести протилежне. Змалку він прискіпливо спостерігав за тим, як влаштоване все у природі. Він виявляв цікавість до всього і намагався зрозуміти як все працює. Незвичний інтерес до усіх природних явищ Леонардо зміг зберегти до самої старості. Це був один з основних секретів його таланту і подальшого успіху, адже цей інтерес спонукав його йти вперед і розвиватись.

Сердюк, М. Волт Дісней [текст]: біографічні нариси для дітей / Маша Сердюк ; худож. І. Рудаковська. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 112 с. : іл. – (Серія «Видатні особистості »)
Книжка «Волт Дісней» — це історія про дитячі мрії, що здійснюються. Дісней створив кумедного Міккі Мауса, й разом з ним цілий дивовижний світ, сповнений пригод! Біографія Волта Діснея щаслива та повчальна водночас, захоплює з перших рядків, мотивує бути сміливими та вірити у власну справу.


Сердюк, М. Чарлі Чаплін [текст]: біографічні нариси для дітей / Маша Сердюк ; худож. Є. Васильєва. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 144 с. : іл. – (Серія «Видатні особистості »)

Як з’явився відомий образ Чарлі Чапліна? За яких обставин Чарлі вирішив стати режисером? Чому усі відмовляли Чарлі знімати фільми про війну? З якої причини ФБР переслідувало актора? Чому Чарлі Чаплін так і не зміг знайти своє місце в Америці?Стівенсон, С. Агата Містері. Корона дожів [текст] : кн. 7 : роман / Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський; іл. Стефано Турконі. – Київ ; РІДНА МОВА, 2019. – 128 с.: іл.  – ( Серія «Дитячий детектив» )
У розпал знаменитого Венеціанського карнавалу хтось викрав старовинну золоту корону, одну з тих, що правителі Венеції — дожі — носили за часів розквіту Осяйної Республіки Венеції. Агаті і Ларрі Містері належить розплутати цю непросту загадку і спробувати не відволікатися на прекрасну архітектуру і строкатий вихор карнавальних костюмів і масок. На детективів чекають не лише таємниці збіднілих аристократів, а і погоня на гондолі по знаменитих каналах міста на воді!

Стівенсон, С. Агата Містері. Місія «Сафарі» [текст] : кн. 8 : роман / Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський; іл. Стефано Турконі. – Київ ; РІДНА МОВА, 2019. – 128 с.: іл.  – ( Серія «Дитячий детектив» )
Агата і Ларрі Містері вирушають у захопливу подорож Африкою, щоб знайти браконьєра, що вкрав унікальну білу жирафу, яку плем’я масаїв ушановувало як божество…

Стівенсон, С. Агата Містері. Крадіжка  у Ватикані [текст] : кн. 11 : роман / Сер Стів Стівенсон ; пер. з італ. Володимир Чайковський; іл. Стефано Турконі. – Київ ; РІДНА МОВА, 2019. – 128 с.: іл.  – ( Серія «Дитячий детектив» )

Наділена дивовижним відчуттям і феноменальною пам’яттю, Агата Містері мріє стати письменницею, але це в майбутньому. Поки що вона — чудовий детектив! Разом із простакуватим кузеном Ларрі, студентом школи детективів, вона подорожує світом, розгадуючи найзаплутаніші таємниці. Допомагають їм відданий мажордом, капосний сибірський кіт і сила-силенна дивакуватих родичів. Крадіжка у Ватикані Із Секретного архіву Ватикану викрадено щойно виявлений заповіт Рафаеля, знаменитого італійського художника XVI ст. Агата і Ларрі Містері негайно вирушають до Італії. На щастя, у Римі живе їхній дядько Алджернон — учений-палеограф. Разом їм доведеться відшукати зниклого листа та ще й здійснити сенсаційне відкриття… 


Стрижевська, Т. Файні товсті дівки ,йо! [текст] : повість / Тетяна Стрижевська; худож. Ольга Кузнецова. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 192 с. : іл. – (Серія « Книжка про мене»)
Мілка й Зоряна - абсолютно сучасні дівчатка! Вони знають геть усе про моду і їхнє життя розписане за канонами провідних жіночих журналів. Та ось одного разу невблаганна доля на цілий місяць закидає їх до бабусі в далеке карпатське село. І тут ґламурність мусить пройти випробування Справжністю! Що від неї залишиться на лоні справжньої природи, у спілкуванні зі справжніми людьми - та ще й тоді, коли у дівчаток уперше починають зароджуватися справжні почуття?


 Хомин, І. Ірина Хомин про Карла Гаусса, Астрід Ліндгрен, Нікколо Паганіні, Каміллу Клодель, Ван Гога, Соломію Крушельницьку [текст] : оповідання / Ірина Хомин ; худож. Надія Дойчева.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 136 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).
Ірина Хомин – сучасна львівська письменниця, відкриє двері до незвичайного будинку, в якому проживають все­світньо відомі особистості з ріних країн світу.Карл Ґаусc – німецький математик, фізик і астроном, Астрід Ліндґрен – шведська письменниця-казкарка, Нікколо Паганіні – італійський скрипаль-віртуоз і композитор, Камілла Клодель – французька талановита скульпторка, Ван Гог – нідерландський непересічний художник, і Соломія Крушельницька – українська оперна і камерна співачка. Усі вони, сподіваємось, увійдуть і до Вашого дому.


 Шевченко, О. і Шевченко, Н. Олександр і Наталя Шевченки про Омара Хайяма, Грицька Чубая, Фредді Мерк’юрі, Джеймса Пола Маккартні, Стівена Спілберга [текст] : оповідання / Олександр Шевченко і Наталя Шевченко ; худож. Катерина Рудакова.  – Київ : Грані-Т, 2008.  - 120 с. : іл. – (Серія  Життя видатних дітей).
Наталка та Олександр Шевченки, молоде подружжя українських письменників, розкажуть вам історії про дитинство п’яти всесвітньо відомих у історії світової культури особистостей. Омар Хайям – видатний перський поет, астроном, фізик, математик, філософ; Грицько Чубай – колоритний український лірик-сімдесятник, перекладач; Фредді Мерк’юрі – відомий перський співак, музикант, художник; Стівен Спілберг – знаменитий американський режисер фільмів. Книга для майбутніх переможців.

Шрут, П. Шкарпеткожери [текст] : Кн. 1 : роман / Павел Шрут ; переклад з чеської О. Стукала ; худ. Г. Міклінова. – Харків : ВД «Школа», 2017. – 232 с. – (Серія «Шкарпеткожери»)
Якщо у вас «випадково» загубилася одна шкарпетка - можете не гаяти часу, марно шукаючи її по всіх закутках. Гадаєте, що вона просто загубилася десь серед випраних речей? Чи, можливо, вітер ненароком зірвав її із сушильної мотузки? Може, й так... Проте найчастіше за цим стоять… шкарпеткожери! Ці таємничі істоти живуть у кожній оселі й завжди цуплять та їдять лише одну шкарпетку з пари. Ви заінтриговані? Тоді мерщій розгортайте книгу, адже з неї ви дізнаєтеся про шкарпеткожерів усе, «про що хотіли б знати, але не наважувалися спитати»!

Шрут, П. Шкарпеткожери повертаються  [текст] : Кн. 2 : роман / Павел Шрут ; переклад з чеської О. Стукала ; худ. Г. Міклінова. – Харків : ВД «Школа», 2018. – 184 с. – (Серія «Шкарпеткожери»)
Шкарпеткожер Хихотунець вирішив податися на пошуки своїх батьків аж до самої Африки. Які тільки пригоди не спіткали його там! Він вскочив у діжку з водою, мало не попався у мисливську пастку, вирвався з лапищ тамтешніх шкарпеткожерів, задурманився пахощами підступної шкарпеткожерної квітки, допом..
Шрут, П. Шкарпеткожери завжди поряд [текст] : Кн. 3 : роман / Павел Шрут ; переклад з чеської О. Стукала ; худ. Г. Міклінова. – Харків : ВД «Школа», 2018. – 232 с. – (Серія «Шкарпеткожери»)
У третій книзі вже відомо) шкарпеткожерської саги вирішується доля багатьох героїв, і не тільки шкарпеткожерів. Шалена боротьба за сфери впливу, гонитви й переслідування, підступні плани, таємничий голос, що поневолює всіх, раптові повороти у стосунках - ось що спіткає героїв у цій історії. Хто з них витримає випробування? Кого зваблять слава і гроші? Хто зрадить, а хто зрештою виявиться справжнім другом і буде «завжди поряд»?


Шутко, О. Роксолана [текст]: біографічні нариси для дітей / Олександра Шутко ; худож. М. Мороз. – Київ : «Агенція «ІРІО», 2019. – 128 с. : іл. – (Серія « Видатні українці. Люди, які творили  історію»)

Як юній дівчині з маленького українського села вдалося стати найвпливовішою та найбагатшою жінкою за всю історію Османської імперії? Дізнайся історію неймовірної Роксолани, яка змогла протистояти скрутним обставинам та стати дружиною могутнього імператора.Приклад Роксолани доводить, що неважливо які труднощі випали на твою долю, головне бути унікальною, сильною особистістю, тоді ти обов’язково знайдеш сили, щоб протистояти перешкодам.


Ягелло , Й. Шоколад із чилі [текст]: Кн.1 : роман / Йоанна Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2019. – 288 с.
Вам доводилося куштувати шоколад із чилі, де солодкий смак поєднується з гіркотою? Саме його нагадує життя 17-річної Лінки, яка щойно вступила до омріяного ліцею. Вона відшукала давно втрачену сестру й нарешті розібралася у своїх почуттях до Адріана. Здається, перед нею чудове майбутнє. Проте не все так рожево. На навчання Лінці доведеться заробляти, мама не в стані сплатити за дорогий приватний ліцей, стосунки із сестрою теж не завжди ідеальні. Крім того, коханий їде навчатися до Лондона, а це означає кількамісячну розлуку. Лінка живе в очікування Різдва, бо тоді Адріан має приїхати до Польщі. Проте на неї чекає неприємний сюрприз. Що ж, може, кохання не завжди мусить бути солодким, як молочний шоколад? Може, воно нагадує шоколад із чилі?

Ягелло , Й. Кава з кардамоном [текст]: Кн.2 : роман / Йоанна Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2019. – 240 с
Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється. Її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню... Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають усі хатні обов'язки. А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого вона вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми... Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У її домі дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з'ясувати пов'язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила... За пригодами Лінки читачі стежать затамувавши подих. Та відірвавшись від чудової книжки, чому б не спробувати зварити й собі каву з кардамоном

Ягелло , Й. Тирамісу з полуниці  [текст]: Кн.3 : роман / Йоанна Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2019. – 296 с.
Життя юної Лінки біжить повним ходом — відносини з Андріаном налагодилися, в навчанні вона не пасе задніх, а ще збулася мрія — Лінка завела блог. Стільки всього відбувається навколо! Але за буднями ліцею та романтичними зустрічами, наша героїня стала мало часу приділяти кращим друзям та родині ... У книзі ««Тирамісу з полуницями» Лінці доведеться дізнатися багато нового про близьких людей та надолужити згаяний час.

Ягелло , Й. Молоко з медом  [текст]: Кн.4 : роман / Йоанна Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2019. – 456 с.
Ще вчора Лінка планувала зовсім інше: улюблена журналістика, фотографії, мандрівки з коханим Адріаном. Проте зміни в її житті примусять якщо не забути про свої плани, то принаймні їх відкласти. Лінка чекає дитину. І якщо вона розраховувала, що Адріан зрадіє цьому так само, як вона, то помилялася… Адріан мріє вивчати живопис в Англії, тому зовсім не збирається круто змінювати своє життя. До створення родини й виховання дитини він виявився просто неготовим… Отож Лінці доведеться давати собі раду з навчанням, доглядати малу Єву й одночасно готуватися до складання іспитів. Утім, найголовніший з них вона, звісно, складе. А впертість і наполегливість і цього разу прийдуть їй на допомогу. Дівчата таки можуть усе! Можуть, якщо дуже хочуть.


Немає коментарів:

Дописати коментар