Книги для дітей старшого шкільного віку

Гутовська-Адамчик М​. 110 вулиць : роман /  Малгожата Гутовська-Адамчик​ ; пер. з пол. Я. Івченко. – Львів : Урбіно, 2016. – 280 с.  
Шістнадцятирічний Міхал живе й горя не знає: у них велика гарна квартира в престижному районі Варшави, батько з ранку до вечора на роботі – зате ніколи не відмовить у кишенькових, однокласники – кльові, оцінки – ну, тут усе трохи гірше, та кого це цікавить, коли треба тренуватися, аби тебе взяли до шкільної збірної з баскетболу? Смакуючи перспективу відпочинку в Португалії і мовного табору в Лондоні, Міхал не підозрює, що зовсім скоро несподіваний поворот долі подарує йому знайомство з Мартою ― зовсім не такою, як дівчата з його оточення. У свою чергу, вродлива власниця "найдовших ніг міста" Анжеліка теж не сподівається любовних віршів від хлопця із загадковим італійським ім'ям Ґвідо. Анка натомість намагається розгадати, хто ховається за ніком "Чудовисько", Ягна ― з'ясувати, що в квартирі Анки робить пізно увечері молодий привабливий хлопець, доки її батька Віктора немає в місті, а Йоля заграє із Вікінгом над тарілкою зеленого борщу. 
Чудова книга від авторки "Дівчат із 13-ї вулиці", що обов'язково сподобається і хлопцям, і дівчатам, а батькам нагадає про власні буремні шістнадцять.


Зелінський А.Соняхи : духовність на час війни / А. Зелінський ; іл. М. Тенгрисов; фото О. Халабуда. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 128 с. : іл.

Ця книжка написана військовим капеланом, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Вона – про друзів і для друзів, а тому написана з любов’ю та щирою вдячністю. Тут зібрані тексти про глибоке і про глибоко людське, про духовний вимір людського досвіду війни та про справжню любов, здатну перемінити людину на сонце, а наш спільний біль – на радість спільної надії. Адже хлопці, про яких ідеться, – молоді офіцери Збройних Сил України, – втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Відтак книжка водночас є даниною світлій пам’яті тим, хто в час, коли Україну огорнула темрява і страх, запалав соняхами на полях української журби.
Мелвілл Г. Мобі Дік, або Білий кит: роман / Герман Мелвілл ; пер. з англ. Ю. Лісняка. – К : Вид. група КМ-БУКС, 2016. – 672 с. – ( Серію започатковано Всеволодом Нестайком) 
Роман входить у число хрестоматійних творів американської літератури. Дехто називає його також «енциклопедією китобійного промисла».

Моряк Ізмаїл разом із командою судна «Пекорд» відправляється на пошуки могутнього та невловимого кита на призвісько Мобі Дік. Впродовж погоні відбуваються різні дивні події, яким автор надає біблійного змісту. А хто переміг у цьому поєдинку ви можете дізнатися із книги.


Трайбер  Ю. Синє озеро сьогодні зелене / Юта Трайбер ; пер. з нім. О.Логвиненка. – Вінниця : Теза, 2008. – 189 с. – (13+)
Прониклива і дуже правдива історію про дівчину, яка залетіла у випускному класі. Тут немає особливих перипетій і пристрастей. Ніяких великих бід, нещасть, катастроф і трагедій. Проста дівчина, проста родина, простий хлопець, звичайна історія. Може трапитися з кожним. І саме тому так актуально. Світ очима 17-літньої дівчини, її сумніви, її страх перед невідомістю і дорослим життям, робити аборт, чи не робити, її непрості стосунки з авторитарною матір’ю, відстроронений батько і зовсім ніякий хлопець. Все – близьке і знайоме. Правдиво, відверто, влучно, просто, щиро, доброзичливо, захопливо. Відірватися неможливо.

Немає коментарів:

Дописати коментар