Книги для середнього шкільного віку


Андрусяк І. М. Сорокопуди,або як Ліза і Стефа втекли з дому: дівчача повість / І. Андрусяк. – К.:Час майстрів, 2015. – 96 с. : іл. – ( Серія «Рекомендуємо прочитати»)

До бабусь в село приїхали дві сестри Ліза і Стефа, але їм відразу стало нудно. Вони вирішили втекли з дому. Коли дві бабусі спали, вони зібрали речі і втекли. Дівчатка дізналися про золотого коня і вирішили знайти його. Їм довелося повернутися на свою вулицю. Там жив хлопчик Тарас, який вирішив піти з дівчатками в пошуках коня. Друзі довго шукали і все ж таки знайшли його. Але вони не побачили те, що очікували. Замість золотого коня вони знайшли дерев’яного коника. Дітки засмутились. В ту ж мить бабусі знайшли дівчаток і забрали їх додому. З тих пір подруги ніколи не втікали з дому. Книга мені дуже сподобалась. Вона дуже цікава і повчальна. Пропоную і вам прочитати її.


Атар Тірца.  Від війни плачуть : вірші / Тріца Атар; з івриту переклала А.Хромова; худож. К. Садовщук . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 24 с. : іл.

Ці вірші написала ізраїльська поетеса Тірца Атар - дуже особлива, тонка і вразлива натура. Колись давно написала, в середині 70-х. І не про наші, звісно, реалії - а про їхні, бо там війна вже так давно вросла в звичайне життя людей. Аж моторошно, які ці вірші - від імені семирічної єврейської дівчинки - суголосні з нашою реальністю.
Їх переклала з івриту Аня Хромова, а Катерина Садовщук створила ілюстрації. І вірші, і малюнки пронизують.
«Від війни плачуть» - так називається ця невеличка книжка. Так, від війни плачуть. Це, здається, найточніше визначення того, що таке війна.


Базів В.  Армагеддон на Майдані  / Василь Базів. — К.: Український пріоритет, 2014. - 160 с.

Майдан, який пережила Україна взимку цього року, звичайно, не міг не спричинити і своєрідного літературного відгуку. За останні кілька місяців уже видано кілька антологій віршів, присвячених Майдану-2013/2014. Проте нова повість Василя Базіва «Армагеддон на Майдані» – цікава спроба письменника (і водночас дипломата, політика) передати свою версію подій.


Баклі М. Сестри Грімм. Казкові детективи: Книга 1 / М. Баклі. – Х. : Вид –во «Ранок»,2015 .- 352 с. : іл. 

Життя Сабріни і Дафни Ґрімм не було казкою. Після таємничого зникнення батьків сестер відправили жити з бабусею — жінкою, яку вони вважали померлою! Бабуся Рельда розповіла дівчатам, що вони мають двох видатних предків, братів Ґрімм, чия класична книга казок — це насправді збірка всіляких магічних капощів. Тепер дівчата повинні виконати родинний обов’язок і стати казковими детективами. Яка їх перша справа? Катання на «американських гірках» та інші пригоди, в результаті чого вони мають зупинити велетня, який прагне зруйнувати ціле місто, що стало їх рідним домом.

Баклі М. Сестри Грімм. Незвичайні підозрювані : Книга 2 / М. Баклі. – Х. : Вид –во «Ранок»,2015 .- 336 с. : іл. 

Для Сабріни Ґрімм жити поміж казковими персонажами — означає завжди бути готовою до неприємностей. Крім того, щось не так в її новій школі. Дорослі видаються занадто злими, діти — надто сонними, а вчитель фізкультури постійно змушує гратися у викидайла. Ну й, звісно, молодша сестра, Дафна, займає весь її час. (Хоча Білосніжка, яка викладає у молодших класах, дуже добра вчителька!) Але коли вчителя Сабріни, містера Грюмнера, знайшли завинутого в гігантську павутину, навіть безтурботна Дафна переконалася, що у школі Феріпорт-Лендінга не бракує проблем із монстрами. Чи зможуть сестри Ґрімм розкрити злочин?

Баклі М. Сестри Грімм. Прблемне дитя : Книга 3 / М. Баклі. – Х. : Вид –во «Ранок»,2015 .- 368 с. : іл. 

Сабріна і Дафна Ґрімм, яким довелося стати казковими детективами, більш за все на світі прагнуть розкрити одну-єдину таємницю. Хто викрав їхніх батьків більше року тому? Сабріна знаходить сховище «Руки Скарлет», зловісної банди одвічних, які тримають у полоні її батьків. У неї є шанс урятувати маму і тата, але їй заважає найвідоміший у світі казковий персонаж. Як може людська дитина протистояти чародійству? За допомогою своєї молодшої сестри (яка теж може бути жорсткішою, ніж уважає Сабріна) і давно втраченого родича Сабріна знаходить могутню зброю для боротьби з ворогами, і виявляє, що магія високо ціниться.


Баклі М. Сестри Грімм. Хто вбив Оберона : Книга 4 / М. Баклі. – Х. : Вид –во «Ранок», 2012 .- 336 с. : іл. 

Сестри Грімм розкривають один злочин за одним. Але Сабріні, на відміну від Дафни, яка захоплено віддається розслідуванням, дедалі менше подобається життя в зачарованому місті. Вона мріє знайти спосіб відчарувати батьків і повернутися з ними до рідного Нью-Йорка, аби жити як усі нормальні люди. Одначе, коли сестри знову опиняються в Нью-Йорку, з'ясовується, що Вічно Сущі є й там. Ця новина вразила Сабріну: виходить, їй більш ніколи вже не мати нормального життя! А ще ж, як на те, поміж нью-йоркських Вічно Сущих знайшовся невідомий убивця, і Сабріна мусить поринути з головою в нове розслідування...


Баклі М. Сестри Грімм. Змінити лихе майбутнє : Книга 5 / М. Баклі. – Х. : Вид –во «Ранок»,2015 .- 336 с. : іл. 
У цій книжці безстрашні казкові нишпорки Сарбіна й Дафна Грімм розслідують фатальну низку крадіжок магічних предметів, адже ті крадіжки можуть додатково погіршити й так непросте становище їхньої родини у Ферипорт-Лендінгу. Поки бабуся Рельда відчайдушно вишукує, де взяти кошти, аби сплатити фантастичні податки, накладені новим мером - Чирвивою Королевою - на смертних мешканців містечка, сестрички Грімм беруться розслідувати свою першу самостійну справу - а їм, звісно, допомагає витівник Пак.


Бердт В. Все починається в тринадцять : повість / В. Бердт. - Львів : Видавництво Старого Лева , 2015 - 224 с. 
Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…
 Бернет Ф.Г.  Маленький лорд Фонтлерой/ Френсіс Годгсон  Бернет ;з англ. пер. Н. Римська. – Львів: Свічадо, 2009. – 232 с.
Чи легко звичайному хлопчикові стати спадкоємцем графського титулу і жити в англійському замку? Особливо, коли його розлучають з рідною матусею, а новоявлений дідусь-старий граф має славу похмурої, недоброї людини? Читайте перший український переклад книжки класика англійської дитячої літератури Френсіс Годґсон Бернет «Маленький лорд Фонтлерой» – улюбленої книжки багатьох поколінь дітей (і дорослих також) в різних країнах світу. Переживайте разом із малим Седриком неймовірні пригоди і переконуйтесь, як багато в цьому світі може змінити чиєсь добре серце....


Бразилія: енциклопедія, казка, гра : для серед. шк.. віку / Уклад. Ю. Бєсєдіна; дизайн К. Кришень ; іл. Т. Федорова. – К. : Гамазин, 2008. – 64 с.: іл. – (Серія «Енциклопедія-Казка-Гра)


Що нам відомо про Бразилію? Перекази про відважних конкістадорів Нового .Світу, про безстрашних шукачів скарбів у горах Каапораиу та Ріо-Гранде, про невмируще прагнення волі та щастя, про таємничі племена індіанців Амазонки... Хто розбере, що тут правда, що - вигадка? Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди бразильців, і водночас - основну' інформацію про історію, культуру та життя в Бразилії в давні часи і до сьогодні.

Вантажівки: ілюстрована енциклопедія для дітей. – Харків : ТОВ «Septima» , 2015. – 80 с. :іл. – (Серія «Я пізнаю світ»)


Ілюстроване видання розповідає про появу та основні етапи розвитку відомих європейських, японських та американських марок вантажних автомобілів. Ви дізнаєтеся про характеристики різних моделей вантажівок, технічні новинки, що використовувалися при їх створенні, та багато іншого.

Вітчер Муні. Ніна і Золоте Число  : [роман : для серед. шк. віку] / Муні Вітчер ; пер. Анатолій Камінчук ; іл. Маттіа Оттоліні. - Київ : Рідна мова, 2015. – 432 с. : іл. - (Ніна ; кн. 5). 

Пригоди нашої знайомої мадридської школярки Ніни Де Нобілі тривають! Здавалося б, чудова планета Ксоракс, Шостий Місяць, врятована — її злісний ворог князь Каркон подоланий. Та не так сталось, як гадалось… Минуло зовсім небагато часу, і сили Зла знову постали на боротьбу! Юній алхімічці Ніні та її вірним друзям цього разу доведеться поборотися не тільки з Карконом, який зумів звільнитися зі свого кам’яного полону, а й з його могутніми помічниками — примарами. Маг не полишає спроб знищити Ксоракс: він задумав зруйнувати Золоте Число, яке забезпечує життя, красу й гармонію планети. І йому це майже вдається, та Ніні треба завадити негіднику й злодію. На неї чекає немало випробувань, здавалося б, неймовірних для дівчинки, нехай і наділеної алхімічними здібностями. Чи впорається вона, чи зуміє вистояти в смертельній боротьбі зі Злом?..

  
Вітчер Муні. Ніна і сила Абсинтіуму : [роман : для серед. шк. віку] / Муні Вітчер ; іл. Маттео Ваттані ; пер. Анатолій Камінчук. - Київ : Рідна мова, 2016. - 445,  с. : іл. - (Серія "Ніна" ; кн. 6). 

Ніна Де Нобілі, мадридська школярка, внучка мага й алхіміка Михайла Мезинського, разом зі своїми друзями продовжує відновлення Золотого Числа. Це Число — 1,618 — забезпечує життя, красу й гармонію прекраної планети Ксоракс. Без нього просто не може існувати Всесвіт! У книжці «Ніна і Золоте Число» дітям вдалося врятувати дві його одиниці, вступивши в жорстоку боротьбу з кам’яними Воїнами князя Каркона — вічного ворога Ніни, який задумав будь-якою ціною знищити Ксоракс. У книжці «Ніна і сила Абсинтіуму» юна алхімічка намагається знайти цифру 6 Золотого Числа. Чи вдасться їй ця непроста місія? Адже ж Каркон не дрімає, всі сили Зла стоять на його боці! Та Ніна, відважна, добра серцем дівчинка, не відає страху і без роздумів вступає на шлях боротьби.

Воронина Л.Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда: Повість / Леся Воронина. — К. : Знання, 2015. — 135 с. : іл.
Що б ви зробили, якби довідались, що на Землю має прибути десант космічних піратів-синьомордів? Мабуть, знизали б плечима й вирішили, що це дурний жарт. Та, виявляється, загроза цілком серйозна, адже синьоморди мають на нашій планеті своїх агентів, котрі вже підготували вторгнення космічних завойовників. І лише Клим Джура та його вірні друзі можуть врятувати людство від страшної катастрофи. Але для цього треба проникнути у підземний саркофаг, розгадати таємницю давніх єгипетських богів і оживити Сонячного Сфінкса.
Прочитавши фантастичну повість Лесі Ворониної “Таємне Товариство Брехунів”, ви дізнаєтесь, чи пощастить нашим героям знешкодити підступних прибульців, провівши небезпечну операцію ПАСТКА ДЛЯ СИНЬОМОРДА.

Гарріс Дж. Ч.  Казки дядечка Римуса/Джоель Чандлер Гарріс. – К.: РІДНА МОВА, 2014. – 120 с.: іл. – (Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)
У книжці розповідається про кумедні пригоди Братика Кролика, Братика Лиса, Братика Вовка та інших веселих звірят. Ці казки, сповнені гумору та життєвої мудрості, давно полюбилися дітворі усього світу.

Генрі О. Вождь Червоношкірих : оповідання /О. Генрі. – К.: РІДНА МОВА, 2015. – 144 с.: іл. – (Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)

До книжки увійшли найкращі оповідання відомого американського письменника О. Генрі. Вони захоплюють динамічним сюжетом, правдивістю характерів героїв і наповнені глибоким філософським змістом.


Гридін С. Кігтик Ковбаско / С. Гридін ; іл. А. та Д. Нечаєвські . -  Львів : Видавництво Старого Лева , 2015 - 152 с. : іл.
 П’ятикласникові Олегові життя власного кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного ранку хлопцеві доведеться прокинутися… котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулося це дивне перетворення – читайте у новій книзі Сергія Гридіна.Дерманський С. Танок чугайстра : повість /Сашко Дерманський . – Вінниця: Видавництво «Теза», 2015. – 156 с. : іл.- ( Пригодницька бібліотека)

З перших сторінок ця книга вас захопить. Троє дітей  Лілія, Василько та Іванко стають випадковими свідками неймовірних чудасій. Злий сусід прокляв хлопця, що закохався у його доньку, та перетворив його на чугайстра, а дівчина стала хижою Нявкою, яка, топлячи в болотах або скидаючи людей у прірви, перетворює їх на Нявок. Діти, маючи чуйні й співчутливі серця, вирішили врятувати Чугайстра. Нагода випадає купальської ночі, коли всього на кілька митей зацвітає папороть, межа між світом людей і світом духів стає примарною і ті, що опинилися по той бік нашої реальності, дістають, нарешті, шанс повернутися назад… Хоча, коли серце стукоче, мов навіжене, кров холоне в жилах, а молитви забуваються, не встигши зірватися з уст, дуже непросто опанувати себе і здійснити задумане... 

Дефо Д. Життя й надзвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо : для серд. та ст. шк. віку / Данієль  Дефо; пер. з англ.. за ред.. О. Хатанцевої; худож . А. Іткін. – К : РІДНА МОВА,2015. – 368с. : іл.. – ( Серія « КЛАСНА КЛАСИКА»).
Знаменита класична захоплююча книга англійця Дефо Даніеля про неймовірні пригоди закинутого на безлюдний острів Робінзона Крузо, який пережив страшну кораблетрощу і зміг вижити один серед тропічної природи, поборов жорсткі й нестерпні обставини й умови, проявив неймовірну кмітливість, практичність, розум та довів, що тільки Віра може подарувати Надію на спасіння та порятунок.


Динозаври.50 найвідоміших видів : міні-енциклопедія. – К.: Компанія ОСМА,2016. – 56 с.: іл


У цьому довіднику описано 50 найвідоміших видів динозаврів. Ви познайомитеся з особливостями будови цих доісторичних тварин, їхнім способом життя і дізнаєтеся, у яких період часу вони жили на Землі. Для широкого кола читачів.

Ефіопія: енциклопедія, казка, гра : для серед. шк.. віку / Уклад. Ю. Бєсєдіна; дизайн К. Кришень ; іл. Г. Лапа. – К. : Гамазин, 2008. – 64 с.: іл. – (Серія «Енциклопедія-Казка-Гра)
Що нам відомо про Ефіопію? Легенди про таємниці пустель, про витесане в суцільній скелі місто-монастир, про мудрих царів-негусів, про нездоланних воїнів та волелюбних мешканців країни Вічного Сонця... Хто розбере, що тут правда, що - вигадка? Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди ефіопів, і водночас - основну інформацію про історію, культуру та життя в Ефіопії в давні часи і до сьогодні.

Індія: енциклопедія, казка, гра : для серед. шк. віку / Уклад. Ю. Бєсєдіна; дизайн К. Кришень ; іл. Н. Тарабарова. – К. : Гамазин, 2008. – 64 с.: іл. – (Серія «Енциклопедія-Казка-Гра»)

Що нам відомо про Індію? Міфи про богів та героїв, про безстрашних воїнів та жахливих демонів-ракшасів, про мудрість та глупоту, про кохання, яке долає будь-які перепони, навіть смерть... Хто розбере, що тут правда, що - вигадка? Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди індійців, і водночас основну інформацію про історію, культуру та життя в Індії в давні часи і до сьогодні.


Керролл Л. Аліса в Країні Чудес : казка повість / Л’юїс Керролл . – К.: РІДНА МОВА, 2015. – 120 с.: іл. – (Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)

Ця книжка — шедевр дитячої літератури. Ще за життя автора її було перевидано більше тридцяти разів. Герої книжки — Капелюшник, Солоний Заєць, Чеширський Кіт та інші стали улюбленими для багатьох поколінь юних читачів і їхніх бітьків, і дістали прописку в багатьох прислів’ях і приказках. У  захваті від цієї повісті була навіть англійська королева Вікторія. Видання щедро ілюстроване малюнками, що вдало передають дух безсмертного твору.

Кіплінг, Дж. Р.  Мауглі : казкова повість : для мол. і серд. шк. віку / Джозеф Редьярд Кіплінг; пер. з англ. Володимир Панченко;  худож. Павло Репрінцев. – К. : РІДНА МОВА, 2015. – 264 с. : іл. – ( Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»).  
Мауглі — один із найулюбленіших персонажів світової класики для дітей. Написав однойменну книжку видатний англійський письменник, поет і новеліст Редьярд Джозеф Кіплінг (1865–1936). Тепер ця книжка виходить у твоїй улюбленій серії. Вона неодмінно стане окрасою і твоєї книжкової колекції.
Комахи. 50 найвідоміших видів : Міні – енциклопедія /  Пер. з англ.. – К., Компанія ОСМА, 2016. – 56 с. : іл.
 За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів комах. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя. Для широкого кола читачів.


Крюкова Т. Ш. Кубок чарівника / Т.Ш. Крюкова .- Харків : Видавництво «Ранок», 2015. – 288  с. – ( Серія « Країна фентезі»)

У книзі об'єднано дві казкові повісті: «Кубок чарівника» і «В'язень дзеркала». Це цікаві чарівні історії, що піднімають питання морального вибору, вірності, дружби, любові, зради, самопожертви. У Злати народився син Гліб. Але зла чаклунка перетворила Агнесу — суперницю Злати — на брата-близнюка Гліба. І тільки Кубок чарівника допоможе дізнатися, хто з братів — син Злати. За гладкою поверхнею магічного дзеркала живуть люди-відображення. У тому світі все примарно і ніщо не реально, крім небезпек, що підстерігають кожного, хто ризикне перейти межу. Книга розрахована на читачів молодшого та середнього шкільного віку.

Кулідж  С. Невгамовна Кейті в школі / С. Кулідж;  пер. з англ. В. Чернишенко. -  Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 192 с.
У попередній частині ми попрощалися з Кейті Карр саме тоді, коли вона, перемігши важку недугу, повернулася до звичного життя. А проте саме життя ну ніяк не хоче стояти на місці й готує для Кейті нову несподіванку: вона разом з сестричкою Кловер їде до школи! Та ось питання – як поведеться дівчаткам у цьому новому та невідомому світі? І чи зможе юна Кейті серед усіх шкільних радощів і прикрощів лишитися тією ж веселою, мудрою і невгамовною Кейті, якою ми її знаємо?


Лондон Дж. Біле Ікло: повість / Джек Лондон. – К.: РІДНА МОВА, 2015. – 264с.: іл. – (Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)

Одна із найкращих пригодницьких повістей американця Джека Лондона про події періоду золотої лихоманки на далекій суворій Алясці. Жорстокий світ людей оточує Біле Ікло від самого народження. Напіввовк-напівсобака наділений неабиякою мудрістю, вірністю та відданістю, силою та мужністю, але людська жорстокість та жага наживи й перемоги ледве не призвели до загибелі Білого Ікла. Випадкова зустріч із новим добрим хазяїном відродили в пораненій душі напіввовка здатність довіряти, дружити та любити.


Малетич Н. Щоденник Ельфа / Н. Малетич. – Львів : Видавництво Старого Лева,2015. – 176 с. : іл

Всі діти - ельфи. Принаймні вони такими народжуються. А коли починається їхнє школярське життя - тут все прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами - батьками. Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи встрапляють у халепу. І навіть якщо ви не ввадаєте себе ельфом, книга все одно про вас.


Галина Малик. Злочинці з паралельного світу: фантастичні повісті : для дітей середнього та старшого шкільного віку / Галина Малик ; худож. Сергій Храпов. — К. : Знання, 2015. — 206 с. — (Скарби: молодіжна серія).

Фантастична дилогія відомої української письменниці Галини Малик “Злочинці з паралельного світу” — весела розповідь про безпритульного хлопчика Хроню, який наперекір долі сподівається знайти своїх батьків. Вірний друг пес Рекс, чеченець Джохар, мудрий ворон Гай, “крутий” кіт Рата, підла і підступна потвора Чмак — далеко не повний перелік персонажів, з якими доля зводить Хроню у його поневіряннях. М’який гумор, іронічність оповіді, колоритна мова, часом трагізм ситуацій тримають читача у постійній напрузі. Але найбільше зворушують прагнення головних персонажів до справедливості, атмосфера людяності і любові, якими сповнена кожна сторінка книги.


Малігон А. Чарівний альбом Кароліни / А. Малігон. – Харків : Книжковий  Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. –72 с. : іл
Чудова казка від відомої української письменниці Анни Малігон та художниці Аліси Савицької! Кароліна має чарівний альбом — усе, що дівчинка малює вдень, оживає вночі. Одного разу Кароліна, Ліна, її братик Марко та кицька Багіра потрапляють усередину альбому — і опиняються в іншому світі. Марко загубився десь в чарівному світі альбому і подружки вирішають його рятувати.

Під час пошуків дівчатка потрапляють на острів Сумних Принцесс, до обійстя брехунів, до країни Самотніх Батьків, до країни Самотніх Дітей, у царство Червоного Чепура... На шляху героїням зустрілися язикаті дерева, песиголові чудовиська, метелики, схожі на кажанів, птахи, що летіли задом наперед, невідомі звірі та багато інших дивовижних істот.

Метелики. 50 найвідоміших видів : Міні – енциклопедія / Пер. з англ. -  К., 2015. – 56 с. : іл.
За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів денних і нічних метеликів. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя.
Для широкого кола читачів.

 
Мірнова С. С. Атмосфера. Все про повітряний океан Землі : [енциклопедія]  / С.С. Мірнова ;  за ред. доктора фізико – матем.  наук,члена – кореспонд. РАН   С. К. Гульова; переклад Р. Ставицького. – Харків : Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 64 с. : іл. - (Популярна енциклопедія сучасних знань).

Найцікавіша та найкорисніша інформація про все на світі! Зрозуміла мова, кольорові ілюстрації, дивовижні факти! Книжки серії стануть у нагоді під час підготовки до уроків і допоможуть учням стати справжніми ерудитами.


Мірошнікова В. В. Географія. Америка. Австралія. Антарктида : ілюстрована енциклопедія / В.В. Мірошнікова, В.В. Істоміна. – Харків :ТОВ «Septima», 2012. – 80 с. : іл. – ( Серія «Я пізнаю світ»)
Де знаходиться Америка? Чому вона так називається? Хто такі ескімоси? Де знаходиться «Едемський сад»? На ці та інші питання ви знайдете відповіді у цій чудовій книзі.
Також ви дізнаєтесь багато цікавого про країни та народи різних континентів, про їх багатий тваринний та рослинний світ.

Книга стане у пригоді школярам, а також усім, хто цікавиться географією.

Монтгомері Лусі Мод. Джейн з Пагорба Ліхтарів/ Лусі Мод Монтгомері ; пер. з англ.. Х. Кунець. – Львів : Січадо, 2015. – 252 с.
Одинадцятирічна Джейн разом зі своєю мамою і суворою бабусею живуть у Торонто. Одного дня вона дізнається, що батько, якого вважала померлим, насправді живий і мешкає на Острові Святого Едварда. Переконана, що саме батько винен у розлученні з мамою, Джейн лишень під послухом відвідує його під час канікул. І власне тут, на острові, починають відбуватися незвичайні події.
Ця книжка - сповнена тепла повість про те, що мрії здійснюються, і про те, що в кожному з нас прихована велика сила — потрібно тільки трішки віри і любові, щоби її розпізнати.
Несбіт Едіт. П’ятеро дітей та ельф : повість / Едіт Несбіт ; пер. з англ. Анатолія  Сагана. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2015. – 280 с. – ( Серія « Богданова шкільна наука»).
Чи хотіли б ви зустріти чарівну істоту, яка виконає будь-яке ваше бажання? Персонажам цієї книги — Сірілу, Роберту, Антеї, Джейн і Базі — поталанило: вони знайшли ельфа Псамміда, котрий щодня виконує по одному їхньому бажанню. Та кожне прохання веде до чергової халепи. Чи зуміють діти подолати усі труднощі та чи залишиться ельф-чародій із ними назавжди? Прочитайте книгу — і неодмінно про це дізнаєтеся.


Нанетті А. Мій дідусь був черешнею / А. Нанетті . – Львів : Видавництво Старого Лева,2015. – 136 с. : іл

Ця книга – родинна історія хлопчика Тоніно, розказана від його імені. Проста і казкова водночас. Така, що зачепить кожного знайомими ситуаціями, подіями, фразами і страхами. У Тоніно є мама й тато, які не завжди знаходять спільну мову. Є дідусь і бабуся міські, а є – сільські. І вони зовсім різні, бо живуть у різних світах. І саме сільські дідусь і бабуся – Оттавіано і Теодолінда – словами, вчинками, тим, які вони є, відкривають перед Тоніно, а отже – й перед нами, скарби емоцій, вчать розуміти себе й близьких, сприймати і переосмислювати навіть найскладніші речі та явища. Навіть смерть, яка є невід’ємною частиною життя. Ця історія – повернення в дитинство з його можливістю неможливого і нагадування про те, що дива існують поряд з нами, і що, попри сум, несправедливість та розпач, ми таки зуміємо їх побачити, якщо тільки відкриємо до них серце.


Норвегія: енциклопедія, казка, гра :для серед. шк. віку / Уклад. Ю. Бєсєдіна; дизайн К. Кришень ; іл. Н. Тарабарова. – К. : Гамазин, 2008. – 64 с.: іл. – (Серія «Енциклопедія-Казка-Гра»)


Що нам відомо про Норвегію? Вікінги та валькірії, тролі та конунги, скальди та саги, Вальгалла Асгарда та фіорди Мідгарда... Хто розбере, що тут правда, а що - вигадка? Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди норвежців, і водночас - основну інформацію про історію, культуру та життя в Норвегії в давні часи і до сьогодні.
А якщо ти захочеш уявити себе відважним вікінгом, володарем морів, відкрий останній форзац, поклич друзів та зіграй у гру.Оксенов О. Дива природи шести континентів : ілюстрована енциклопедія / О. Оксенов . – К. : ПП «Кристал бук», 2016. – 64 с.: іл
Світ природи планети Земля вражає своєю різноманітністю. На морі і на суші на нас чекають дивовижні відкриття.
Це кольорове видання стане найкращим подарунком для допитливих юних читачів. Книжка розкаже про дива природи шести континентів нашої планети.
Оксенов О. Світ тварин шести континентів: ілюстрована енциклопедія / О. Оксенов . – К. : ПП «Кристал бук», 2016. – 64 с.: іл
Тваринний світ планети Земля вражає своєю розмаїтістю. В океані й на суші, у повітрі й під землею — скрізь кипить життя. Кожна людина повинна знати й любити живу природу.
Це яскраве ілюстроване видання розкаже про дивовижних тварин нашої планети і стане найкращим подарунком для допитливих хлопців та дівчат.


Орам Г. Моя невгамовна відмочка / Гай Він Орам . – К. : Махаон Укрпїна, 2009. – 192 с. : іл

Це не просто казка, це книга-щоденник, яку веде кіт-помічник маленької відмочки, яка так не хоче виростити і стати злою відьмою. Маленька відмочка завжди знаходить для себе нові пригоди, і зараз вона вирішила займатися балетом та створити власну рок-групу. Бідний котик, як він все це витримає?

Островська Є. Мама, Каська, я і гангстери: повість – казка / Островська Є., пер. з пол. І. Андрущенко, за ред. Н. Бічуї;  худож. Ю. Сплавник. – К.: Махаон – Україна, 2010. – 320 с. : іл..
У повісті відомої польської письменниці Єви Остров­ської (нар. 1938 р.) головна героїня чотирнадцятилітня Данута Сосновська схожа на пухку пампушку. Вона щи­ро розповідає про свої комплекси, сестру-близнючку і про маму, якій доводиться виховувати їх без тата.
Неймовірні пригоди родини пухкої чотирнадцятирічної дівчинки Данути (у неї є мама та сестра-близнючка, а також домашні улюбленці кішка Целестинка, пес Богусь, вуж Теофілко та павучок Фридерік) на шкільних канікулах, коли всі вони поїхали на машині до озера, але колесо в машині спустило і все пішло шкереберть.


Павленко М. Русалонька із 7-В, або прокляття роду Кулаківських :кн. 1-а / М. Павленко. – 5-те вид., стереотипне. – Вінниця : Видавництво «Теза»,2015. – 224 с.:іл. 
Гадаєш, казки — то тільки дитячі баєчки і чудес 
на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть 
не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, 
як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.


Павленко М. Русалонька із 7-В та загублений у часі:кн. 2-га / М. Павленко.– Вінниця : Видавництво «Теза»,2011. – 216 с.:іл. 

Таємниці, таємниці! Мабуть, Софійка їх до себе притягує. Бо ж хіба можна лишатись осторонь, коли вночі у покинутому замку лунає музика, а порожніми залами блукає самотній привид?! Привид, що... загубився у часі.

Павленко М. Русалонька із 7-В проти русалоньки з Білокрилівського лісу:кн. 3-я / М. Павленко. – 3-те вид., стереотипне. – Вінниця : Видавництво «Теза»,2013. – 282 с.:іл
І знову — суперниця!  Весь клас ахнув! Струнка й тоненька, мов очеретинка. Очі — два бездонні озерця. Коси — до колін, як у ляльки Барбі з вітрини найдорожчого магазину... Милувалися нею всі: школярі, вчителі, технічки. А на перервах під кабінетом, у якому перебував її, Софійчин 7-В, ніби випадково збиралися старшокласники.
На Кулаківського можна махнути рукою: пропав остаточно! Але ж Сашко?!.
Тепер Софійка сама, сама проти однокласників і старшокласників, сама проти баби Валі, проти мами й тата, навіть проти тітоньки Сніжани — сама проти цілого світу.
І проти... русалоньки з Білокрилівського лісу.

Павленко М. Русалонька із 7-В. В тенетах лабіринту :кн. 4-а / М. Павленко. – 2-ге вид., стереотипне. – Вінниця : Видавництво «Теза»,2014. – 283 с.:іл. 
І що то за доля в Софійки така — нерозділене кохання? От і цього разу закохалася — подумати тільки! — у чоловіка рідної тітоньки. Добре хоч бачитися можуть часто: мають спільну справу. Так, спільну справу, бо Софійка розшукує зниклі з музею полотна.

Що ж, у неї так завжди: кохання і розшук переплітаються так щільно, що і гадки не маєш, як усьому тому дати раду...Павленко М. Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія: кн. 5-а / М. Павленко.– Вінниця : Видавництво «Теза»,2013. – 250 с.:іл. 
Софійці забракло слів, вона боялась навіть дихнути, аби не сполохати, не порушити це метеликове повітря, цю диво  казку! Цілий феєрверк, ціле багаття метеликів безгучно зірвалися з куща, засвічуючи супроти сонячних променів свої чудові коричневі крильця з барвистими цятками!..  Метелики літали, мерехтіли, танцювали, сідали на плечі, волосся, одяг!..

Таке воно, нове Софійчине кохання — стрімке, казкове,  мерехтливе. Тільки от чи не приторне, як на справжню любов?

Плотникова О.М. Загадки історії / О.М. Плотникова. – Х.: Аргумент Принт, 2013. – 48 с. : іл. –(Енциклопедії)


Чому затонув "Титанік"? Хто побудував піраміди в Єгипті? Чи можна клонувати мамонтів? У нашій книзі ви знайдете відповіді на ці та багато інших питань, пов'язаних із загадковими подіями, незрозумілими явищами і відомими особистостями. Ця чудово ілюстрована енциклопедія стане додатковим джерелом знань для тих, хто тільки починає цікавитись історією.

Распе P. Е., Бюргер Г. А.Пригоди барона Мюнхгаузена  / Р.Е. Распе ,Г.А. Бюргер; [у вільному перек. з нім. Ольги Улігценко] ; іл. О.В. Крутик. – Х. : Фактор ,  2013 . -  64 с. :іл. – (Серія «Світ чарівних казок»)

Фантастичні розповіді про свої пригоди вигадав сам герой — барон Мюнхгаузен, який насправді жив у Німеччині на початку XVII століття. Був він військовим і служив у Росії, а також воював із турками. Деякі його розповіді були надруковані, а потім у різний час їх обробили і видали P. Е. Распе і Г. А. Бюргер. Твори Г. А. Бюргера вважають класичним текстом розповідей барона Мюнхгаузена.


Ручай Г. Іван Мазепа і я : оповыдання / Г.Ручай. – К. : Гамазин, 2011. – 48 с.: іл. – ( Серія « 12 балів»)
Як отримати 12 балів з історії? Де знайти додаткову інформацію про ту чи іншу історичну подію?

У цій книжці ти дізнаєшся про добу, коли жив гетьман Іван Мазепа, про його долю та про зраду, у якій його звинувачують недруги. Ти сам можеш вирішити, на чий бік стати у цій суперечці.

Сетон – Томпсон Е. Доміно : оповідання / Е. Сетон – Томпсон ; Пер. з англ. Н. Вишневської ; іл. О. Чичик. – К. : Компанія Осма, 2016. – 384 с. : іл. - (Серія "Читаємо разом із Всеволодом Нестайком")
Цю книжку обов'язково потрібно прочитати в дитинстві і слід перечитати в дорослому віці. Вона вчить бережно ставитися до природи й братів наших менших. Автор дуже добре знає світ тварин і знайомить нас із цим світом. Кожне оповідання - це захоплива історія з життя тварин, з якої ми дізнаємось про їхні особливості й характер. Ми щиро переживаємо за них, нам не байдужа їхня доля. 


Танки і бронетехніка : Ілюстрований атлас. – Х. : Фактор, 2014. – 64 с.:іл. 

Історія бронетехніки формально налічує лише сто років, але скільки за цей час усього було винайдено: бронемашини і броневагони, броневантажівки і власне танки... У цьому ілюстрованому атласі ви знайдете різні моделі броньованої військової техніки, яка використовувалася починаючи з Першої світової війни і до наших днів у всіляких бойових діях. Завдяки технічним характеристикам і коментарям ви зможете порівняти та оцінити переваги і недоліки різних моделей, розглянути деталі та внутрішній устрій бронемашин. Книга буде цікавою як школярам, що захоплюються військовою історією та технікою, так і дорослим.


Твен М. Принц і злидар : повіать / Марк Твен. – К.: РІДНА МОВА , 2014. – 272 с. : іл. – ( Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)

Відома казкова повість легендарного письменника із США Марка Твена про принца, якому обридло його одноманітне розкішне нецікаве життя в палаці і який вирішив скуштувати життя звичайного місцевого злидаря. Йому вдалося помінятися ролями з одним злидарем, і це стало початком дивовижних пригод обох героїв, яким довелося подолати чимало труднощів та клопотів на своєму шляху. Книга Марка Твена буде гарної повчальною історією для школярів.

Тімайєр Т. Хроніка шукачів світів. Закон Хроноса / Т. Тімайєр. – Х.: Видавництво «Ранок» , 2015. – 400 с.
«Невже Карл Фрідріх фон Гумбольдт побудував машину часу? Чи може він зробити так, щоб замаху на нашого улюбленого імператора не сталося?» — запитували заголовки «Берлінер Моргенпост» червневого дня 1895 року, після вбивства імператора Вільгельма II і його дружини. Гумбольдт спростував це припущення. Його дослідження законів часу є суто науковим експериментом. Хід історії в жодному разі не можна порушувати. Але відбувається щось, що змушує Гумбольдта змінити своє рішення, і шукачі подорожей знову вирушають у дорогу...


Тімайєр Т. Хроніка шукачів світів. Подих диявола / Т. Тімайєр. – Х.: Видавництво «Ранок» , 2014. – 416 с.
За дванадцять років після руйнівного виверження вулкана Кракатау в протоці між Явою та Суматрою, країна усе ще не може знайти спокій. Із глибин землі піднімається жовтий туман, а ночами звідти з’являються моторошні створіння. Дивні рогаті істоти наганяють жах на місцеве населення. Генерал-губернатора голландської Ост-Індської компанії непокоять випадки нападів на людей, що останнім часом почастішали. Він звертається до свого міністра закордонних справ, а той, у свою чергу, просить про допомогу директора Берлінського університету. Єдиною людиною, здатною розкрити таємницю кам’яних дияволів із острова Ява, виявляється Карл Фрідріх фон Гумбольдт, фахівець із непояснених явищ і керівник команди безстрашних шукачів.
Тумко І. М. Міфи і легенди Давньої Греції / І.М. Тумко . – Х.: Аргумент Принт, 2013. -  48 с. : іл. – ( Енциклопедії)
Міфи, легенди і перекази — це фантастичні уявлення давніх людей про навколишній світ, своєрідна історія минулого.

З нашою книгою ви відвідаєте давню Елладу, потрапите на Олімп у царство всемогутнього Зевса і в похмурі володіння Аїда, а також дізнаєтеся про подвиги Геракла і подорожі аргонавтів та Одіссея... Відкрийте для себе цікавий світ античних міфів і легенд!


Функе К. Чорнильна трилогія : Чорнильне Серце: Кн.1-а /  Корнелія Функе. – Вінниця : Теза, 2015. – 576 с.: іл
 Украинский Меґі любить читати книжки. Любить читати книжки і її тато Мо, палітурник, “книжковий лікар”, як називає його Меґі. Проте він не читав їй уголос ще відтоді, як загадково зникла її мама. Вони жили собі спокійним життям аж до тієї ночі, коли незнайомець прийшов із попередженням. Наступного дня Мо став пакувати валізи, не повідомивши Меґі причини. Вони мусять переховуватись. Але від чого і від кого? Невдовзі таємницю Мо розкрито. Він, виявляється, має надзвичайний дар — втілювати в життя історії, оживлювати їхніх героїв. Чимало років назад він випадково вичитав з книжки у наш світ бездушного злочинця. І от тепер цей злодій полює на Мо та його рідкісний талант. Меґі поринає у карколомні пригоди, в яких уявне переплітається зі справжнім. І тепер саме від неї залежить, як завершиться історія, що полонила їх усіх.

Функе К. Чорнильна трилогія : Чорнильна кров: Кн.2-а /  Корнелія Функе. – Вінниця : Теза, 2010. – 512 с.: іл
Вогнерукий – вогнедув,  вичитаний із чорнильного світу, зневірився, що коли - небудь повернеться до коханої Роксани. Та якось він знаходить горе- поета, який зачитує його назад у книжку. Слідом до нечувано –лихого чорнильного світу потрапляють Мегі та її рідні. Страшна оповідка   проковтує їх. Але чи відпустить?  Це вам стане відомо , як прочитаєте книгу.


Функе К. Чорнильна трилогія : Чорнильна смерть: Кн.3-а /  Корнелія Функе. – Вінниця : Теза, 2015. – 672 с.: іл
У першому романі Корнелії Функе Мо і Меґі Фольхарти з'ясовують, що їх наділено надзвичайним умінням вичитувати героїв зі сторінок книжки «Чорнильне серце» у наш світ. У книжці «Чорнильна кров» це вміння працює в зворотньому напрямку, і Меґі з Мо вписано до нечувано лихого чорнильного світу. І от нарешті у «Чорнильній смерті» головні герої змушені жити у вигаданому світі, сповненому викликів і небезпек, позаяк сюжет розгортається злощасно. Здається, що вони назавжди загубилися поміж обкладинками. Та з'являється надія на визволення. Але за умови, що Меґі і Мо зможуть переписати минулі помилки й укласти небезпечну угоду зі смертю.

Шевченко T. Дитячий кобзар / Т. Шевченко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2012. – 65 с.: іл.
 «Дитячий кобзар» – це не просто збірка найвідоміших віршів Тараса Шевченка, а художнє видання з яскравими ілюстраціями. Картини Марини Михайлошиної підкреслять слова Великого Кобзаря та привернуть увагу як маленьких, так і великих читачів. Тут і українське село з біленими хатами, і козак, що збирається у довгу дорогу, і, звичайно, кобзар, що на кобзі грає та пісні про славетне минуле наспівує.


Школьник, Юлія К.  Екзотичні птахи. Яскраве царство пернатих  : [енциклопедія] / Ю. К. Школьник ; за ред. канд. біол. наук В. О. Мешик ; [пер. з рос. Романа Ставицького]. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 64 с. : іл. - (Популярна енциклопедія сучасних знань).

У цій книзі зібрані найбільш  незвичайні, найбільш дивні й приголомшливі факти з життя птахів.

Школьник, Ю. К.  Підводний світ. Мешканці морів і океанів : [енциклопедія]  / Ю. К. Школьник; за ред. ст.  наук. Працівника Московського зоопарку І. А. Сербінової;  [пер. з рос. Г. Сологуб]. - Х. : Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015. - 64 с. :іл. - (Популярна енциклопедія сучасних знань).

Книга запрошує вас у підводну подорож навколо світуЩербаченко  Т. Як не заблукати в павутині: для серед. шк. віку / Тетяна Щербаченко; іл. Д. Кузьменка. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2013. – 104 с.: іл.
Можна грати в різні онлайн-ігри - воювати зброєю чи чарами, будувати міста або порядкувати на власній віртуальній фермі чи в зоопарку, дивитися онлайн-телебачення різних країн і слухати радіо, і навіть створити власну радіостанцію, замовляти столики в ресторанах світу й одружуватися...
     Коли Ти будеш знайомити з Інтернетом своїх дітей, мабуть, цей перелік триватиме до безкінечності, адже Мережа невпинно росте й розвивається!

  Скоро Ти навчишся визначати, куди потикатися в Мережі, а без чого можна обійтися; де Тобі щось нахабно нав’язують, а що справді варте уваги.

Немає коментарів:

Дописати коментар