Для дітей молодшого шкільного вікуБабкіна,К. Сила дівчат [текст] : маленькі історії великих вчинків / Катерина Бабкіна, Марк Лівін ; іл. А. Сарвіра, Ю. Твєртіна . – Київ : Книголав, 2018. – 112 с. – (Серія « Дитяча полиця» )
«Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків» ? збірка п’ятдесятьох життєписів видатних українок, до якої увійшли оповіді про Катерину Білокур, Лесю Українку, Лілію Пустовіт, Ліну Костенко, Ольгу Харлан, Софію Яблонську тощо. Авторами текстів стали Катерина Бабкіна та Марк Лівін, ілюстрацій ? Анна Сарвіра та Юлія Тверітіна. Книжка створена, «щоби захоплюватися не завжди простими життями та не завжди справедливо оціненими досягненнями українських жінок та дівчат усіх часів, їхнім професіоналізмом, вірністю своєму покликанню, їхньою працею на користь усього людства». «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків» увійшла до короткого списку конкурсу «Найкращий книжковий дизайн», що проходить у рамках Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».


Бершова, Н. Космос [текст] / Наталія Бершова. – Харків : Видавничий дім «Пегас», 2018. – 64 с. : іл. – ( Серія « Енциклопедія у запитаннях і відповідях»)

Дитяча енциклопедія «Космос» розповідає про освоєння і загадки безмежного космічного простору, що має назву Всесвіт. Книга допоможе батькам і вчителям відповісти на питання малечі дохідливо, цікаво і, водночас, по-науковому.

Вайльд, О. Велетень, який дбав тільки про себе [текст] / Оскар Вайльд ; пер. з англ. І. Корунець ; худож. А. Архипова. – Київ : Махаон-Україна, 2010. – 32 с.: іл. – (Серія « Майстри книжкової ілюстрації»)

Кожного дня після школи діти гралися у великому й гарному саду Велетня, але одного разу хазяїн повернувся п прогнав дітей. Коли прийшла весна, лише в саду у Велетня, який думав тільки про себе, досі була зима...

Вдовиченко, Г. Кото хатка [текст] : повість  / Галина Вдовиченко; худож. Наталка Гайда . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2019. – 40 с. : іл.                                                                                            Шестеро маленьких кошенят опинилися на зимовій вулиці, де їм холодно й голодно... Але вони не з тих, хто скиглить і впадає в розпач. Натомість кошенята гуртуються і перетворюють зиму у веселу забаву: бавляться у піжмурки, прокладають лабіринт у снігу, уявляючи себе археологами, будують дуже затишну снігову котохатку. А тоді знаходять чим її прикрасити. Герої-кошенята захоплять малюків своєю жвавістю та багатою уявою і підкажуть чимало ідей для зимових ігор. Книга Галини Вдовиченко і Наталки Гайди — це історія для малят про справжню дружбу і новорічні дива. Адже невдовзі кошенята знайдуть собі велику котячу родину – і це вже будуть пригоди 36 і 6 кот
Вдовиченко, Г.36 і 6 котів- компаньйонів [текст] : роман / Галина Вдовиченко; худож. Наталка Гайда . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2019. – 160 с. : іл.

Самотнім бабусям і дідусям, що живуть у старечому будинку, потрібні помічники. А декому з великого котячого гурту час повчитися піклуватись про інших.Старенькі та 36 і 6 котів зустрінуться.
Це знайомство приведе до неймовірних змін у житті людей і котів. Котів, які стануть не лише компаньйонами, але й футболістами і театральними акторами.
     

      Вдовиченко, Г. Ліга непарних шкарпеток [текст] : повість / Галина Вдовиченко; худож. Арсен Джанікян . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2019. – 56 с. : іл.
        Хто завгодно може визнавати себе нещасним невдахою — тільки не шкарпетки, які загубили свою пару! Їхнє місце на смітнику? Ні! У вирі подій! Розпаровані й непотрібні, вони об’єднаються у Лігу непарних шкарпеток. Вони наповнять своє життя сенсом та радістю, тому що кожна шкарпетка є особливою і не­пов­тор­ною.,Книжка відомої української письменниці Галини Вдовиченко з ілюстраціями неперевершеного Арсена Джанікяна завоює серця читачів будь-якого віку. Гумор і тонка іронія, динамічна розповідь та життєва філософія — все переплелось у цій повісті, як кольорові нитки шкарпеток.


     Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про вкрадений шестипенсовик [текст] : повість / Голлі Вебб ; пер. з англ.  Е. Євтушенко . – Київ : Форс Україна, 2017. –  176 с.: іл. 
Мейзі Хітчінз завжди мріяла стати детективом. Наприклад, таким як великий Гілберт Карінгтон. Адже що для цього потрібно? Спостережливість, допитливість та бажання відновити справедливість. Все це у Мейзі є в надлишку, але поки що вона всього лише дванадцятирічна дівчинка, яка працює в пансіонаті своєї бабусі... Все змінюється, коли злочин відбувається прямо в рідному районі, а звинувачують в ньому її друга Джорджа. І ось, поки дорослі закривають очі на те, що відбувається, Мейзі вирішує проявити себе! Разом із вірним другом Едді вони прочісують вулиці в пошуках доказів, так що не сумнівайтеся — справа про вкрадені шість пенсів буде розкрита. Як? Читайте на сторінках «Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про вкрадений шестипенсовик»!
   
 Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про втрачену маску [текст] : повість / Голлі Вебб ; пер. з англ.  А. Жищинської . – Київ : Форс Україна, 2019. –  176 с.: іл
Юний детектив Мейзі Хітчінз має чергову нагоду проявити свою кмітливість. Цього разу вона розплутує справу про викрадення незвичайного предмета з колекції професора Тобіна. Перебираючи різноманітні версії та наражаючись на часом геть небезпечні пригоди, дівчинка виходить на правильний слід. На пошуки грабіжника Мейзі вирушає разом зі своїм другом Джорджем та песиком Едді.  Вебб, Г. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про смарагд, що зник [текст] : повість / Голлі Вебб ; пер. з англ.  О. Бабушко . – Київ : Форс Україна, 2019. –  176 с.: іл.
Справа вкраденого Шестипенсовика має продовження. "Хіба не дивні речі почали відбуватися з міс Мессей… Саме вчасно, щоб змусити її подумати про те, що прокляття збуваються".
 У Сари Мессей, талановитої провідної актриси Цирку Закоханих, усе не так як у людей. Вона мала б танцювати просто неба від того, що запропонував її хлопець. Але вона загубила його подарунок: чудове смарагдове намисто зі своєю історією. Повір'я каже, що той, хто загубить це намисто, буде проклятий, і тепер усе навкруг міс Мессей йде шкереберть. Вона звертається за допомогою до Мейзі Хітчинз і її собаки Едді. Проте з появою Мейзі в Лондонському театрі справи стають ще дивнішими. Мейзі починає з'ясовувати чи насправді усі проблеми є наслідком загубленого намиста, чи хтось у трупі аж зеленіє від заздрощів…
     Вебб, Г. Пухнасточка і жах у сніговому полоні [текст] : повість / Голлі Вебб ; пер. з англ.  К. Дем’янчук . – Київ : Форс Україна, 2019. –  128 с.: іл.  
Елла дуже любить свою кішечку Пухнасточку і страшенно переймається тим, щоб вона знову десь не загубилася. Але ж Пухнасточці так подобається гуляти надворі, особливо, коли падає сніг і летять такі гарненькі сніжинки, з якими так весело гратися, та ще так багато цікавого можна знайти в зимовому засніженому садку. Аж раптом розпочалася заметіль, і Пухнасточка не може знайти дорогу додому. Чи коли-небудь зустрінеться Елла зі своїм кошенятком?

    Вебб, Г. Руданчик – кошеня безхатько [текст] : повість / Голлі Вебб ; пер. з англ.  К. Дем’янчук . – Київ : Форс Україна, 2019. –  128 с.: іл. 
Дівчинка Розі хоче заприятелювати з кошачим сімейством, яке мешкає на сусідській фермі. Проте господиня ферми продала свої володіння, на ділянці розпочали будівництво, а котів відловили й запроторили у притулок для тварин. Одначе маленьке кошенятко на ім’я Руданчик утікає від працівників притулку та ховається між руїнами ферми, чекаючи на порятунок. Цікаво, чи зможе Розі відшукати котика-безхатька і подарувати йому затишок і домашній притулок? Тим паче, коли мама дівчинки проти будь-яких хатніх улюбленців у будинку.
1     
Волок, Л. Пригоди Лапунчика та Хрюндика [текст] : пригоди / Людмила Волок; худож. Л.Ф. Гамарц. – Харків : Юнісофт, 2017. – 128 с. : іл. – (Серія «Найкращий подарунок»)
Що можуть утнути допитливі й вигадливі малі бешкетники, як ви гадаєте? Правильно, що завгодно! Навіть якщо ці малюки пухнасті й трохи боязкі, вони раз у раз потрапляють у таку халепу, що їхні батьки спочатку хапаються за серце, а вже тоді кидаються на допомогу своїм любим діточкам. Тож запрошуємо вас до пригод разом із невгамовними друзями Лапунчиком і Хрюндиком!


Вольямс, Д. Бабця-бандитка [текст] : роман / Девід Вольямс ; пер. з англ. І. Ємельянової; худож. Т. Росс.  – Київ : Видавнича група КМБУКС, 2018. – 224 с.: іл.
Знайомтеся, це Бенова бабуся. Вона наче зійшла зі стоінок підручника: товсті окуляри, сиве волосся, латки на закасаних рукавах, та виявляється що вона... міжнародна злодійка, викрадачка коштовностей!


Вольямс, Д. Щурбургер [текст] : роман / Девід Вольямс ; пер. з англ. І. Ємельянової.  – Київ : Видавнича група КМБУКС, 2017. – 240 с.: іл.
Ох і нелегко ж ведеться маленькій Зої! Лишень уявіть: татусь без роботи й учащає до бару, а лиха мачуха й шкоринки хліба не дасть ненависній пасербиці. На лихо, ще й помер улюблений хом’ячок Імбирчик. Це катастрофа! Кепсько, але запам’ятайте одну життєву істину: за невдачами неодмінно прийде успіх, і в Зої з’явиться новий несподіваний друг, який покладе край усім негараздам.
Гаврош, О. Різдвяна історія ослика Хвостика [текст] : повість / Олександр Гаврош; худож. Світлана Сова. – Київ : Фонтан казок, 2019. – 128 с. : іл. – (Серія «Добрі пригоди»)
Ослик Хвостик — справжній актор. Він неперевершено грає роль віслюка в різдвяній виставі — вертепі. Та ось саме перед Різдвом стається дуже прикра річ: злі люди викрадають Хвостика. Йому вдається втекти від крадіїв — однак із цього осликові пригоди лише починаються. Бо навколо глупа ніч, темний ліс, куди йти — невідомо, адже за кожним пагорбом, за кожним кущем на бідолаху можуть чекати хижі звірі, а ще страшніше — користолюбні люди… Сповнена дивовижних пригод справжня різдвяна історія від одного з найкращих сучасних українських дитячих письменників Олександра Гавроша.


Гагеруп, К. Дівчинка, яка рятувала книжки [текст] : повість / Клаус Гагеруп ; худож. Ліза Айсато . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2018. – 64 с.

Анна, якій скоро виповниться десять, страшенно любить чита­ти. Якось вона дізнається, що стається з тими книжками, яких ніхто не позичає в бібліотеці. Їх просто знищують! А це значить, що всі її улюблені друзі, яких вона знайшла у книжках, теж можуть зникнути. Чи зуміє дівчинка знайти спосіб, як цьому зарадити? І чи зможе розкрити таємницю історії про зачарований ліс та її загадкового автора? Любов до книжок та до нових світів, які вони відкривають, мають їй у цьому допомогти.
      
Глазовий, П.П. Про Пончика, Батончика та Білого Слоника. Славний воїн Печериця [текст]: віршована казка / Павло Глазовий ; худож. Анна Співак. – Київ : ФОП Стебляк, 2013. – 32 с.: іл. – (Серія «Павло Глазовий – діткам»)

Веселими пригодами Івана-бігунця, Сергійка-нежалійка та клоуна Боби видавництво продовжує серію «Павло Глазовий — дітям», в якій заплановано вихід семи таких книжечок відомого українського поета-гумориста Павла Прокоповича Глазового. Книжечка розрахована на найменшого та найвибагливішого читача, який щойно перейшов від гризіння книг до їх читання і десь до віку 10-12 років . В книжечці дитина зустріне багато іграшок і звірів, вивчить ноти, навчитися разом з клоуном Бобою вимовляти букву «р», складати віршики, та на її сторінках зустріне ще багато цікавих пригод і 
несподіванок.


Горбачевський ,Ю.О. Зоряна казка [текст] / Юрій Горбачевський ; худож. Кіра Скрипченко. – Київ : Видавець Горбачевський Ю.О., 2010. – 40 с. : іл.

Одного дня, Зорян вирушить у далеку путь-дорогу, щоб знайти нитки долі- віри, надії та любові. На його шляху постануть піраміди пустельного народу, вулкан Кіліманджаро й верховина верховин - гора усіх народів,що зветься Сагарматха-Комолангма-Чомолунгма-Джомолунгма-Еверест.
Текст казки чергується з ілюстраціями художниці Кіри Скрипниченко.
«Зоряна Казка» - історія, що піднімає на найвищі вершини світу!Гузєєва, Н. 23 образи Петрика Пяточкина [текст] : повість /Наталя Гузєєва ; переклад з рос. Івана Андрусяка ; худож. Олена Ваніфатова. – Вінниця : ПП «Видавництво «Теза» , 2015. – 156 с.

Колись, дуже давно, Петрик П'яточкін рахував слоненят. Я трохи допомагала йому, адже він був іще маленький. Але це було давно. Тепер він виріс. І разом з ним виросли його образи. Чи знаєш ти тих, хто вміє ображатись? Більше від усіх? Справді? Отже, ти схожий із Петриком, його ж бо образи перенесли аж у Гумову країну, в якій не лише м'яч і шини гумові, ба навіть квіти і їжа! Щоб урятуватися з тієї країни, та ще й друзів вивести, Петрикові знадобилась і спритність, і винахідливість, і сміливість, і неймовірна фантазія. Зізнаюся, з фантазією я йому трохи допомогла. А загалом його пригоди так мене вразили, що я записала їх для вас. Ваша Наталя, мама Петрика П’яточкіна. Цю книжку виготовлено на якісному книжковому папері, який знижує контрастність і полегшує читання

Денисенко, Л.Усміхаки все, що треба знати про собак[текст] : повість / Лариса Денисенко; худож. Марія Фоя . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2018. – 136 с.
Якщо мрієш завести вірного песика, у новій книжці відомої письменниці Лариси Денисенко ти знайдеш усе, що слід знати про собак: як їх доглядати, годувати, вигулювати і лікувати. А також про те, яке величезне щастя мати чотирилапого друга, та водночас, яка це відповідальність. Адже тваринка — не м’яка іграшка, а повноправний член сім’ї. Вчені стверджують, що дорослий песик має інтелект трирічної дитини. І тільки від господарів залежить, який характер матиме ця дитина, буде вона злюкою чи усміхакою.


Денисенко, Л. Я і Конституція [текст] / Лариса Денисенко,Олександр Ільков, Андрій Стельмащук, Альона Шуліма . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2019. – 88 с.
Чи знаєш ти, що таке Конституція України? І як в одній книзі може поміститися все наше життя і життя всієї країни? Адже Конституція — це не просто набір правил про державу, про вибори, права і обов’язки суспільства та кожного громадянина. Це найвищий закон, який встановлює та визначає державний устрій, контролює владу, нагадує про повагу і який, наче компас, дозволяє тобі почуватися у безпеці та здійснювати усі свої мрії.Конституція як компас? Так! Бо у ній про те, хто ти як особис­тість і хто ми як народ на карті світу, яка наша точка відліку і який керунок маємо обрати, щоб іти у правильному напрямку. Тож рушаймо!  

   Деніелс, Л. Котик- безхатько [текст] : пригоди  / Люсі Деніелс ;пер. з англ. Олександри Куцан ; худож. О.І. Панченко. – Харків : ПП «АССА», 2019. – 144 с. : іл. – ( Серія «Історії порятунку»)
      Після переїзду до бабусі Амелія почувається самотньою. Вона сумує за великим містом і друзями, аж доки не потрапляє до «Ковчега для тварин» — місцевої ветеринарної клініки. Невже нарешті здійсниться найзаповітніша мрія дівчинки — допомагати лікарям рятувати тварин?! Та спершу Амелія має довести, що достатньо відповідальна для такої справи. Разом зі своїм новим другом Семом вона мусить знайти маму новонароджених кошенят. І часу в них зовсім обмаль…
  
   Деніелс, Л. Кролик та його халепи [текст] : пригоди  / Люсі Деніелс ;пер. з англ. Олександри Куцан ; худож. О.І. Панченко. – Харків : ПП «АССА»,  2019. – 128 с. : іл. – (Серія «Історії порятунку»)
      В однокласниці Амелії та Сема зникає кроленя. Сліди втікача приводять до «будинку з привидами», де мешкає не надто привітна пані, яка, схоже, не дуже любить тварин. Єдиний спосіб врятувати вухастика — подолати свій страх і вирушити на пошуки! До того ж дітям треба з’ясувати, чому пухнаста Тюльпанночка втекла з подвір’я і знайти її, поки вона не потрапила в справжню халепу.
    Деніелс, Л. Лисеня у небезпеці [текст] : пригоди  / Люсі Деніелс ;пер. з англ. Олександри Куцан ; худож. О.І. Панченко. – Харків : ПП «АССА»,  2020. – 128 с. : іл. – (Серія «Історії порятунку»)
Пригоди Сема та Амелії тривають! Разом із новим другом Джошем вони знаходять поранене лисеня та проводять власне розслідування, з’ясовуючи обставини, що завдали лиха родині лисиць. На друзів чекають неабиякі випробування, але чи вдасться їм повернути лисеня додому?
 Деніелс, Л. Цуценя уникає лиха [текст] : пригоди  / Люсі Деніелс ;пер. з англ. Олександри Куцан ; худож. О.І. Панченко. –  Харків : ПП «АССА», 2020. – 128 с. : іл. – (Серія «Історії порятунку»)
     До ветеринарної лікарні «Ковчег» потрапляє травмоване цуценя, якому конче необхідна коштовна операція. Перед Семом та Амелією, які дуже люблять тварин і зголосилися допомагати в лікарні, стоїть непросте завдання: відшукати власника собачки та зібрати кошти на лікування. Аби врятувати цуценя, друзям доведеться виявити неабияку кмітливість. Адже в цій справі важлива кожна хвилина!
    
  Диво на Різдво [текст ] : казки, притчі, оповідання  / укладач  Дара Корній  ; худож.  Яна Фефелова. – Харків : Віват , 2019. – 96 с.: іл. – (Серія « Найкращий подарунок»)

У різдвяну ніч стаються дива: зорі сяють яскравіше, зимове повітря набуває казкового присмаку, починаються найцікавіші пригоди. Завжди хочеться подовжити цю радість, вловити невагомий, особливий різдвяний настрій. Зробити це дуже просто — різдвяний дух є в кожному оповіданні цієї збірки. Поряд з її героями відчуваєш красу і магію свята. Вони залюбки стають провідниками у світ, сповнений добра та любові. Ці історії солодкі, як мандаринки, зігрівають, як імбирний чай з медом, дарують надію, як перша різдвяна зірка. Щасливого Різдва!

Дикі тварини.50 найвідоміших різновидів [текст] : міні-енциклопедія / пер. з англ. Н. Тучинської – Київ : Видавнича група КМБУКС, 2018. – 56 с. : іл.


У цьому довіднику описано 50 найвідоміших видів диких тварин — ссавців, птахів, риб, земноводних і плазунів. Ви дізнаєтеся про спосіб життя і особливості будови різних тварин, а також про те, де розповсюджений той або інший вид.
     Клінтінг, Л. Кастор – на всі лапи майстер: фарбує шафку та лагодить велосипед  [текст] / Ларс Клінтінг ; пер. зі швед. Ганни Мамчур. – Київ : Час майстрів, 2017. – 72 с. : іл. – ( Серія «Найкраще-дітям»)
Бобер Кастор, на всі лапи майстер, та його маленький помічник Фріппе знову розважають та навчають й українську малечу! Цього разу вони розкажуть і покажуть маленьким читачим, як пофарбувати шафку та відремонтувати пробите колесо велосипеда.
Видавці попереджають : "Обережно, це заразливо пізнавальна книжка! Тому що викликає бажання повторити все за Кастором!"


          Клінтінг, Л. Кастор – на всі лапи майстер: пече пиріг та вирощує квасолю  [текст]  / Ларс Клінтінг ; пер. зі швед. Ганни Мамчур. – Київ : Час майстрів, 2017. – 72 с. : іл. – (Серія «Найкраще-дітям»)
Улюбленець дітей усього світу бобер Кастор нарешті заговорив українською мовою. Тепер він разом зі своїм помічником Фріппе зможе навчити наших малюків всьому тому, що вміє сам. А вміє він дуже багато: майструвати, теслювати, фарбувати, ремонтувати, варити їсти… Цікаві та дотепні розповіді з неперевершеними ілюстраціями ― одночасно і розвага, і пізнання нового, і детальна інструкція, як своїми руками зробити щось корисне.
В цій книжці маленькі читачі познайомляться з Кастором і дізнаються, як випекти смачний пиріг і виростити корисну і не менш смачну квасолю.


Ковелл, К. Як осідлати драконову бурю [текст] :  кн.7 : повість / Крессида Ковелл ; пер. з англ. Анатолій  Саган ; іл. Крессида Ковелл. – Київ ; РІДНА МОВА, 2019. – 272 с. : іл.  – ( Серія «Як приручити дракона» )
Вікінги полюбляють займатися спортом на привіллі. Наприклад, змагатися з плавання у крижаній воді. І ось Гиккус Страхітний Окунь Третій із друзями і прирученими драконами мало не замерзають на березі перед традиційним вікінгівським запливом, навіть не підозрюючи, що заплив цей триватиме ду-у-уже довго і результат змагання стане доленосним для всіх розбишак і хнюпів.


Колінько, О. Шпалерон [текст] : повість - казка / Олена Колінько; худож. Катерина Рейда. – Київ : Фонтан казок, 2018. – 120 с. : іл. – (Серія «Добрі пригоди»)
Якщо уважно придивитися до нових шпалер у класі й «увімкнути» уяву, то в їхніх візерунках залюбки можна розгледіти чудернацьких істот. Скажімо, кумедного динозавра Хвильку, кенгуру з валізою, метелика-офіціанта чи навіть чубатого однокласника в образі «гавайського носорога». Усе це дуже цікаво й кумедно на нудному уроці — але не тоді, коли потрапляєш до Шпалереону, де всі ці істоти виявляються живими, але їхньому чудернацькому світові загрожує страшна небезпека через твою-таки незграбність...  Повість-казка Олени Колінько «Шпалереон» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку» в номінації «Добрі пригоди».


Коллє, Ж. і Паке, Л. Принцеси проти дракона і викрадені листи [текст ]: повість  / Жеральдіна Коллє і Ліна Паке ; пер. з франц. О. Ларікової. – Харків : Віват , 2019. – 64 с. – ( Серія «Раз,два,три… Принцеси!»)
Бал — найважливіша подія у житті кожної принцеси. Роза, Лілі та Стелла очікують його з нетерпінням. Аж раптом небажаний гість — страшенний дракон — загрожує зіпсувати свято, ба більше — зруйнувати королівство... А у поштового єдинорога кудись поділися всі королівські листи. Хто ж віднайде викрадене?
І чи до снаги принцесам усіх урятувати? Раз, два, три… Принцеси, до дії!


Коллє, Ж. і Паке, Л. У школі чаклунства і вистава єдино ріжок [текст ]: повість  / Жеральдіна Коллє і Ліна Паке ; пер. з франц. О. Ларікової. – Харків : Віват , 2019. – 64 с. – ( Серія «Раз,два,три… Принцеси!»)

Сьогодні перший день Розі, Лілі та Стелли у школі Королівства принцес. Скільки цікавого можна дізнатися на занятті з чаклунства! А вчаться верховій їзді тут не на конях, а на… єдинорогах! Та набридливий принц Чванько псує урок чаклунства, а мосьє Великі Чоботи засмучений: єдиноріжки знову сперечаються перед виставою! Раз, два, три… Принцеси, рятуйте Королівство!


Кольб, С. Вітер у гривці [текст]  : Кн. 1: кумедні історії / Суза Кольб ; переклад з німецької І. Андрієнко- Фрідрих; іл. Н. Дуллек . – Харків : ВД «Школа», 2018. – 152 с. : іл.  – (Серія «Вівсяна банда»)

«Вівсяна банда» — серія кумедних історій про коней і поні. У першій книзі головні герої поні Шоко і Кекс разом з іншими чотириногими їдуть у нову домівку. Але з цією садибою діється щось дивне: у стайні цілу ніч чути якісь моторошні звуки, а в селі ходять чутки, що там мешкають… привиди! Хочете знати, чим усе закінчиться? Тоді швидше беріться до книжки. Одне скажемо точно — нудьгувати не доведеться!


Коні і поні. 50 найвідоміших різновидів [текст] : міні-енциклопедія / пер. з англ. Н. Тучинської – Київ : Видавнича група КМБУКС, 2017. – 56 с. : іл.
За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших порід коней та поні. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та особливості розведення та утримання.


Кузякін, К. ( Я+ трамвай + зоопарк)2[текст ]: повість  / Кузько Кузякін ; худож. І. Черняк. – Харків : Віват , 2016. – 72 с.: іл – ( Серія «Мрійники»)
А у вас таргани є? А бруновухих чебурашок ви придбали? А з драконом ви знайомі? А на машині часу каталися?Якщо ні, то ласкаво просимо до прекрасного світу дитинства! Де завжди багато захоплюючих пригод!Де можна дружити навіть із грушею. Де хлопці носять вуса й закохуються. А головне — ніхто ніколи не сумує! 


Матіяш Дз. Перше різдво[текст] : різдвяні історії / Дзвінка Матіяш ; худож. Богдан Бондар . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2016. – 48 с. : іл.
 «Перше Різдво» від Дзвінки Матіяш - це авторське трактування передчуття приходу Месії, яке жило у кожній єврейській родині до приходу на землю Христа.

Хлопчик Давид кульгає, тому що рік перед тим зламав ногу. Він не дуже підходить для того аби пасти вівці. Але йому дуже подобається бути посеред природи разом із дідусем. Давид багато розмірковує про те, як має прийти Месія. Ангел обіцяє хлопцеві зустріч із  Спасителем народу Божого. А через тисячі років Різдво стає веселим довгоочікуваним святом для дуже великої кількості людей у багатьох країнах.


Медовс, Д. Пошуки Люсі Довговусик  [текст] : кн. 1 : казка / Дейзі Медовс ; пер. з англ. М. Восковнюк.  – Київ : Видавнича група КМБУКС, 2019. – 104 с. – ( Серія «Чарівні історії про звірят»)
Найкращі подружки Лілі та Джесс усіляко опікуються тваринами, адже дуже їх люблять. Тож не дивно, що жителі чарівного Лісу Дружби звертаються по допомогу саме до цих чуйних дівчаток. Нерозлучним подружкам доведеться вирушити на пошуки зайченяти Люсі, яке викрали посіпаки лихої відьми Грізельди. 

Медовс, Д. Утікачка Моллі Шилохвостик  [текст] : кн. 2 : казка / Дейзі Медовс ; пер. з англ. М. Восковнюк.  – Київ : Видавнича група КМБУКС, 2019. – 104 с. – ( Серія «Чарівні історії про звірят»)

Лілі і Джесс знову вирушають до Лісу Дружби! Цього разу їх запрошено на веселий ярмарок, та через підступну відьму Грізельду і нечемних бабайок свято може й не відбутися. Тож, перш ніж ярмаркувати, доведеться дівчаткам розправитися з кривдниками лісових мешканців. Літні канікули у розпалі, пригоди тривають!
    
Мункастер, Г. Айседора Мун і зимові чари [текст ]: повість  / Гаррієт Мункастер  ; пер. з англ. Б. Синякевич. – Харків : Віват , 2020. – 144 с.: іл – ( Серія «Айседора Мун»)
Її мама — фея, а тато — вампір, а вона схожа на них обох. На гостини до Айседори завітала зимова фея тітка Кришталіна і створила у саду магічний льодовий палац. А з чарівного снігу Айседора зліпила Сніговика, який раптово ожив.  Але ж сніг не може лежати вічно. Чи зуміє Айседора врятувати нового друга, перш ніж він розтане? Наполовину фея, наполовину вампірка Айседора Мун повертається! Героїня – особлива і не така, як всі. Вона не підходить під стандарти життя фей, вампірів або людей. Проте, це не заважає їй бути щасливою, знаходити нових друзів та розважатись. Книжка перекладена майже на 30 мов, зокрема іспанську, італійську, румунську та японську. Обкладинка прикрашена фольгою та блискітками, а в середині гарні чорно-рожеві ілюстрації і великий шрифт, що спонукає до самостійного читання.


Мовчун, Л. Рожевий записник детектива Стасика [текст / Леся Мовчун; іл. Марія Рудюк. – К. : Фонтан казок, 2019. – 96 с.: іл.
Малюк Стасик випадково знайшов у пісочниці ґудзичок, що виявився іншопланетним прискорювачем розвитку. І наш герой, навіть не встигнувши поміняти памперса, подорослішав так блискавично, що він просто з пісочниці пішов до кіоску, купив собі рожевий записник — і став славетним детективом! 
Додати заголовок
Мункастер, Г. Айседора Мун іде на ярмарок [текст ]: повість  / Гаррієт Мункастер  ; пер. з англ. Б. Синякевич. – Харків : Віват , 2020. – 128 с.: іл – ( Серія «Айседора Мун»)
Її мама – фея, а тато – вампір, а вона схожа на них обох. Разом із родиною Айседора вперше в житті вирушає на ярмарок. Та замість веселощів там вона побачила похмурі обличчя, старі намети і майже поламані атракціони. Саме час застосувати чарівну паличку або ж дрібку відьмацького зілля, щоб зробити ярмарок по-справжньому веселим. Але люди точно не звикли до магічних атракціонів і дивацтв. Що ж піде не так?
   
 Мункастер, Г. Айседора Мун потрапляє в халепу [текст ]: повість  / Гаррієт Мункастер  ; пер. з англ. Б. Синякевич. – Харків : Віват , 2020. – 128 с.: іл – ( Серія «Айседора Мун»)
Її мама — фея, тато — вампір, а вона схожа на них обох. Айседора хоче взяти Рожевого Кролика із собою до школи на свято «Прийди з домашнім улюбленцем». Але в її старшої кузини Мірабель є кращий план — чому б не взяти дракона? Що ж піде не так?
            Нікітінський, Ю.В. Будинок двірників [текст]: пригодницька повість / Юрій  Нікітінський ; пер. з рос. Івана Андрусяка ; іл. C. С. Вербещук. – Київ : Час майстрів, 2017. – 72 с. : іл. – ( Серія «Найкраще - дітям»)
В одному місті, можливо, саме у вашому, є незвичайний будинок, у якому оселилися шість дуже важливих персон, що працюють… двірниками. У кожного власна ділянка, власні інтереси, захоплення й мрії, та всі вони абсолютно щасливі, бо наводити порядок для них не просто професія, а покликання і справа всього життя. До того ж, кожен із них здатен на справжній вчинок: врятувати незнайомця, полетіти в космос і навіть зробити щасливішим ціле місто. Тому там, де вони з’являються, світ стає світлішим, добрішим і по-справжньому чистішим.Нікітінський,Ю.В. Про Юлю і Юру [Текст] / Юрій Нікітінський ; [іл. І. М. Смирнова ; пер. укр. Є. В. Ковальчука]. - К. : Майстер-клас, 2013. - 43 с. : кольор. іл. - (Рекомендуємо прочитати).


Збірка коротких гумористичних оповідань про дівчинку і хлопчика, з якими мало не щодня відбуваються кумедні, дивовижні, а іноді й просто дивні історії.
Пантюк, С. Вінчі й Едісон [текст] : науково – фантастична повість / Сергій Пантюк; худож. Надя  Каламєєць . – Київ : Фонтан казок, 2017. – 96 с. : іл. – (Серія «Добра фантастика»)
2045 рік. Братики Вінчі й Едісон та їхня подруга Фійка, бешкетуючи в татовому часольоті, випадково потрапляють у далеке-предалеке минуле і прихоплюють звідти яйце трицератопса. Мрія про «домашню тваринку» збулася – але пригоди, як виявилося, лише починаються… Повість Сергія Пантюка «Вінчі й Едісон» – дебют відомого автора в прозі для дітей – належить до жанру не фентезі, а наукової фантастики, – себто життя динозаврів описане тут без жодних вигадок, а саме так, як його уявляє сучасна наука. А ось життя юних розбишак цікаве завжди – як би в майбутньому не вдосконалювалися технології!


Паулі, Л. і Шерер, К. Як святкувати Різдво? [текст] : весела історія / Лоренц Паулі і Катрін Шерер ; перекл. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 32 с.: іл.

«Різдво – це коли усі приносять мені подарунки», – пояснює сова маленькому зайчикові, і той одразу ж ділиться почутим із рештою лісових мешканців. І от уже усі звірі майструють дарунки для сови. Коли ж ті нарешті готові, одна за одною трапляються халепи…
Весела історія про те, як дарувати подарунки.
Петрановська Л.В. Що робити, коли…[текст ]  / Людмила Петрановська  ; пер. з рос. Лілії Задьорної ; худож. Андрій Селіванов. – Харків : Віват , 2017. – 144 с.: іл.
Ця книжка допоможе дитині не розгубитися, знайти правильний вихід з різноманітних складних ситуацій, які можуть трапитися в житті кожної людини. 
Психологічні поради, схеми дій, багатий ілюстративний матеріал сприятимуть легкому засвоєнню поданого матеріалу.Про вередунів та неслухів [текст] : жартівливі вірші  і смішні малюнки / Упоряд. Світлана Крупчан; худож. О. Желєзняк. – Київ ; РІДНА МОВА, 2020. – 48 с. : іл.  – ( Серія «Чемним діточкам» )
Читайте про упертих і неслухняних дітей, смійтеся над халепами, в які вони вскакують, а самі будьте добрими і чемними.

Про найрідніших у світі [текст] : вірші / Упоряд. Світлана Крупчан; худож. В. Дунаєва, О.Продан та ін. – Київ ; РІДНА МОВА, 2019. – 48 с. : іл.  – ( Серія «Чемним діточкам» )
До збірки «Про найрідніших у світі» ввійшли твори сучасних українських поетів, у яких вони розповідають про найголовніше для кожного з нас. У ній маленькі читачі неодмінно знайдуть той вірш, який захочуть подарувати своїм найріднішим! А вірш про любов до України кожен вивчить залюбки, бо вона у нас одна і — найкраща!

Про хвостатих і крилатих [текст] : цікаві загадки та дотепні вірші / Упоряд. Світлана Крупчан; худож. Д. Печенкін. – Київ ; РІДНА МОВА, 2019. – 48 с. : іл.  – (Серія «Чемним діточкам» )
Хто не любить гратися з цуценятами і кошенятами! Правда, вони милі й кумедні? А хочете помилуватися дитинчатами тигра, зозулі чи вівці? І не тільки помилуватися, а й вивчити про них вірші, відгадати загадки і запам’ятати назви тварин англійською мовою.  У цій книжці є все! Читайте веселі вірші, розглядайте яскраві малюнки, учіть англійську та любіть хвостатих і крилатих так, як любимо їх ми!

Роньшин, В. М, З Новим роком, Діду Морозе! [Текст] : казк. фантастика в п'ятьох новоріч. подарунках / Валерій Роньшин ; [ілюстр. Р. Сахалтуєва ; пер. з рос. Є. Ковальчука]. - К. : Майстер-Клас, 2013. - 55 с. :іл. - (Книга Нового року)
Подаруйте юним читачам книгу нетрадиційних новорічних казкових історій про дуже незвичайних Дідів Морозів. Адже їх насправді дуже багато на світі, і зустріти їх можна де завгодно! І які лишень історії з ними не трапляються — іноді їм навіть поспівчувати можна! Отже, хочете повеселитися — ласкаво просимо. Хочете читати разом з батьками цікаві книги — Вам сюди ж. А якщо Ви самі батьки і хочете навчити дітей бачити прихований зміст і науку в прочитаних текстах, то звернулися теж за адресою. Химерної доброї фантастики в цій книзі хоч греблю гати (аж 5 подарунків!).

Сапожніков, Л.О. Дмитрик у Країні Синіх Троянд [текст]: пригодницька повість / Леонід Сапожніков ; іл. К.В. Скомарохова. – Київ : Час майстрів, 2018. – 188 с. : іл. – ( Серія «Рекомендуємо прочитати»)
Дмитрик Метелко з новими друзями — капітаном Медіаном та роботом Кібриком — вирушає на жвачковозі «Карась» до країни Дивувандії, повної чудес і чарів. Чого вартий самий лише тамтешній Кролик, що об’їдає слова, або Бажальний Трамвай, який приїжджає до іменинників і здійснює їхні бажання! У Дивувандії є місто працелюбів і Королівство ледарів, яким править Байдик Лежень. Він прагне поневолити працелюбів, а Дмитрик намагається цьому завадити, але спочатку сам потрапляє в полон до ледарських піратів… На Дмитрика Метелка і його друзів чекає безліч пригод — веселих, небезпечних, а часом і страшних. Але дивувандська Бабуся Грибуся, що живе на Дереві Добрих Справ, завжди допоможе нашим героям у скрутну хвилину.


Чаклун, О. Мікробот і галактичний пірат [текст] : кн.3 : повість / Олег Чаклун; худож. Яна Любарська. – Київ : Фонтан казок, 2018. – 64 с. : іл. – (Серія « Добра фантастика»)

«Мікробот і галактичний пірат» — третя книжка з циклу пригод справжнього супергероя сучасних українських дітей, маленького робота Мікробота і його друзів. Цього разу їм протистоїть наймоторошніший у галактиці пірат Зерос! А боротьбу з ним доведеться вести на дивовижній планеті Містерії, де немає нічого сталого — все безперестанку змінює барви й форми Щоб у таких непростих умовах здобути перемогу і знову врятувати світ, друзі мусять виявити не лише дива кмітливості, а й найкращі душевні якості: доброту, співчуття і, як не парадоксально це звучить щодо роботів — людяність!
Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці найтаємничішого сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки. 

   Шкляр, В. Помста Баби Яги [текст]: оповідання / Василь Шкляр ; худож. Кость Лавро. – Львів : Апріорі, 2017. – 76 с.: іл.
Це збірка яскравих оповідань про перше входження дитини у складний світ людських взаємин. Про пізнання добра і зла, які тісно сусідують як у реальному житті, так і в чарівній казці. Видання містить паралельний переклад оповідань англійською мовою, що неабияк прислужиться розумненьким дітлахам, котрі вивчають найуживанішу іноземну мову.Ягелло , Й. Щоденник Черепушки  [текст] : повість / Йоанна Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк ; худож. Анна Данчишин. – Львів : Урбіно, 2018. – 184 с.
Нумо знайомитися! Я – Амелія, у мене гарне ім’я, а от прізвище вам знати не конче (якщо чесно, то я чекаю, коли вийду заміж і зміню його). Я люблю... Що ж я люблю? Ой, насправді багато всього: мою родину, навіть нудного тата й нестерпну старшу сестру (з її легкої руки мене прозивають Черепушкою), моїх друзів і книжки з бібліотеки, канікули й сімейні грилі. Та моя найбільша любов – це собаки. Великі й маленькі, породисті й безпородні, гавкучі й тихенькі – я була б рада будь-якій! От для собаки в мене вже заздалегідь є купа чудових імен на вибір (а прізвищ собаки, на щастя, не мають). Але ані мама, ані моя сестра від собак не фанатіють. І тато, і бабуся теж. Тому про свою любов до песиків, як і про все, що відбувається зі мною в школі й удома, я писатиму в щоденнику. Скажете, що вести щоденники немодно? Що зараз ведуть тільки блоги? А от і ні! Я саме скінчила один щоденник і починаю другий :)


Немає коментарів:

Дописати коментар