Для дошкільників

Альошичева  А. В. Загублений будинок Рафаеля. Орлятко, яке боялося літати : казки / А. В. Альошичева ; худож. М. В. Ляшок. - Х. : Навчальна література, 2018. - 16 с. : іл. - (На добраніч).

Серія книжок «На добраніч» – це підбірка добрих і повчальних казок та оповідань для найменших діточок. Казкові герої потрапляють у різні життєві й фантастичні ситуації і на власному прикладі навчають малюка цінувати родину і дружбу, підтримувати близьких. Яскраві ілюстрації внесуть більше позитивних емоцій як у сприйняття тексту казок, так і у гармонійне бачення світу дитиною .     Коли трапляється біда, коли страх змушує почувати себе не таким, як інші, на допомогу можуть прийти не тільки близькі, а й зовсім несподівані друзі. Лемур та Орлятко, герої цієї книжки, покажуть дитині, що будь-яку проблему можна вирішити, і оточуючи не залишать вас на самоті зі своєю турботою. 


Андрійко-чарівник / іл. Т.В. Плиска. – Харків : ТОВ Видавництво «Ранок», 2015. – 16 с.: іл. – ( Серія «Улюблені казки Діда Мороза»)

Холодні зимові вечори — найкращій час для того, щоб зібратися всією родиною та почитати казки. Зимові історії зі збірки «Андрійко-чарівник» чудово підіймуть настрій вам та вашій дитині, подарують відчуття свята та навчать вашу дитину найкращім людським якостям.Виноградов С. Пригоди гусениці : казка / С. Виноградов ; пер. укр. В. Б. Федосової ; худож. О. І. Курдюмова. – Харків : Торсінг, 2017. – 24 с. : іл. –(Виховання казкою).

Якби маленька гусениця могла, вона надала б таку пораду: «Ніколи не сумуй через те, що тобі чогось бракує, не заздри іншим. Радій тому, що маєш, насолоджуйся життям. Невідомо, що очікує на нас завтра. Можливо, мрія вже на порозі?»

Віршики для дитячого садка. – Х. : Промінь, 2017. – 64 с.: іл.
Вірші сприятимуть розвитку пам’ті дитини,мови та уяви. Яскраві малюнки, позитивні, цікаві і кумедні сюжети не залишать байдужим жодну дитину.Гончаренко І. Буквар для дошкільнят / І. Гончаренко Х. : Промінь, 2018. – 64 с.: іл.
Цей буквар допоможе вашому малюку навчитися читати за допомогою гри. Велика кількість малюнків підвищить зацікавленість у Вашого малюка. Також, в букварі багато віршиків, які легко і цікаво вивчати, загадки та ребуси, за допомогою яких дитина швидше навчиться логічно мислити, скоромовки, які допоможуть дитині краще і швидше розвинути мову. У букварі відведені місця (в формі кросворду), в які Ваш малюк зможе записувати назви предметів на малюнках, що допоможе йому швидше вивчити слова і букви і до того ж навчитися правильно писати, тренувати зорову пам'ять. Цікавим елементом цього букваря є те, що з ним дитина вивчить нові слова, просто додаючи до попереднього інші літери і навчиться писати віршики, просто вставляючи правильне слово в рядок, щоб вийшла рима. Видання для дітей дошкільного віку.


Гофман Е.Т.А. Лускунчик і мишачий король : казка / Е.Т.А. Гофман; адапт. пер. С. Андрющенко; худож. оформ. С. Железняк. – К.: Генеза, 2015. – 24 с.: іл.
Для дітей зимові свята завжди огорнуті серпанком радісної таємниці й чарівності. І саме на такі дива налаштовує незабутня зимова історія Гофмана, адаптований переказ якої чудово проілюстровано в цій книжечці.


Гуменюк М. Зустріч у лузі / М. Гуменюк ; худож. К. Шмигановська. - Тернопіль : Підручники і посібники, 2018. - 16 с. : іл.-( Серія «Читаємо з дитиною»).

Віршована казка для дітей про добрі і погані справи та думки.


Демченко О. Ю. Калошки для Маргошки. Неслухняні слоники: казка / О. Ю. Демченко; пер.  укр. В. Д. Федосова. - Х. : Навчальна література, 2017. - 16 с. : іл. - (На добраніч).
  Серія книжок «На добраніч» не тільки порадує вашу дитину  цікавими сюжетами і яскравими ілюстраціями, а й навчить її  правильно поводитись в різних життєвих ситуаціях. Співчуваючи  казковим героям, малюк навчиться добре ставитися до друзів і  підтримувати близьких, почне розуміти цінність життя та  унікальність кожного з нас. Видання призначено сприяти  гармонійному розвитку дитини.

Демченко О. Ю. Поні та цирк. Як сперечалися Машини : казка / О. Ю. Демченко; пер.  укр. В. Д. Федосова. - Х. : Навчальна література, 2018. - 16 с. : іл. - (На добраніч).

Серія книжок «На добраніч» не тільки порадує вашу дитину цікавими сюжетами і яскравими ілюстраціями, а й навчить її правильно поводитись в різних життєвих ситуаціях. Співчуваючи казковим героям, малюк навчиться добре ставитися до друзів і підтримувати близьких, почне розуміти цінність життя та унікальність кожного з нас. Видання призначено сприяти гармонійному розвитку дитини.

Демченко О. Ю. Чаювання на хмаринці. Тітонька Му-у-у: казка / О. Ю. Демченко; худож. М. В. Ляшок. - Х. : Навчальна література, 2017. - 16 с. : іл. - (На добраніч).

На добраніч! Свинка -Балеринка . Вусатий Киць-киць  Серія книжок «На добраніч» не тільки порадує вашу дитину цікавими сюжетами і яскравими ілюстраціями, а й навчить її правильно поводитись в різних життєвих ситуаціях. Співчуваючи казковим героям, малюк навчиться добре ставитися до друзів і підтримувати близьких, почне розуміти цінність життя та унікальність кожного з нас. Видання призначено сприяти гармонійному розвитку дитини


Дивовижні звірі / Худож. О. Пильцина . – К.: ТОВ ВКБ "Кредо",2016. -10 с.:іл. – (Серія "Криниця казок")

Яскраві за формою і цікаві за змістом книжки-картонки вже давно встигли полюбитися нашим маленьким читачам. Кольорові великі малюнки супроводжують невеличкі віршики.

Добра книга для читання: Хрестоматія для дітей 5—6 років. – Х.:Ранок, 2009 . – 80 с. : іл.

Увечері, коли за вікном залишаються негода і буденна метушня, так приємно присвятити час найулюбленішим і дорогим - своїм дітям. Влаштуйтеся з дитиною зручніше в кріслі або на дивані, "запросіть" м'яких плюшевих друзів і почитайте разом книжку. У ній ви знайдете кумедні і добрі віршики про звірят і діточок, улюблені чарівні казки і, звичайно ж, яскраві картинки, які так цікаво розгдивлятись!

Добрі казки. – Х.:Ранок, 2017 . – 80 с. : іл. – ( Серія «Казочки доні та синочку»)

Казки ніколи не вийдуть із моди! Коли ви самі були дітьми, мама або бабуся читала вам саме такі казочки. І ви, затамувавши подих, слухали історію про Машу, мріяли вирушити у подорож на вутках разом із жабкою й шкодували півника, який подавився бобовим зернятком… Познайомте тепер із цими казочками вашого синочка або донечку! Сідайте зручненько й швидше відкривайте книжку! На вас чекають: — казки з добрими персонажами; — прості й цікаві сюжети; — великі, ілюстрації, які цікаво розглядати малечі. Казки невеликого обсягу, отже ваше сонечко не втомлюватиметься й слухатиме казку до кінця. Ваш малюк вже вивчив майже всі казки напам'ять? Настав час запропонувати йому щось новеньке! Друга книга сподобається йому не менше за попередню! Книги подарують вам і дитині безліч приємних хвилин домашнього читання.


Еники – беники: Лічилки та промовлянки до ігор / Укл.  Н. Дзюбишина-Мельник. – Львів: Свічадо,2012. – 56 с.: іл.

Гра для дітей – це спосіб існування, а одним із елементів гри є лічилка. Чудернацька й нібито абсурдна, вона є яскравим виявом дитячого прагнення переінакшувати світ дорослих та створювати власний. І водночас служить для впорядкування стосунків між дітьми. Та є дитячою грою із рідною мовою, аби ліпше її засвоїти. Отож конче потрібна для гармонійного зростання дитини в національному середовищі. Визначивши за допомогою лічилки учасників гри – можна й у самі ігри погратися. Тут ви їх теж знайдете, а саме ті, які грали ще наші дідусі й бабусі. Зрештою, за допомогою віршиків можна і просто вчитися лічити: й точна рима тут тільки допомога. Для родинного читання. Ене, бене, Три контори, Цукор, букор, Помідори, Аз, баз, Кислий квас, Вийшов старенький Тарас. Характеристики

Жовтий гостинець : Казки, оповідання та віршики.-Х.: - Ранок, 2014.- 60с. : іл. – (Серія "Письменники – дітям")
У книжках серії «Письменники — дітям» зібрані кращі казки, оповідання, вірші, пісеньки і байки для дітей. Їх написали видатні письменники минулого і наші сучасники. І всі ці книжки допоможуть залучити дитину до цікавого і корисного читання. Тверда палітурка, якісні кольорові ілюстрації на кожній сторінці зроблять книги серії прикрасою домашньої бібліотеки. Цю серію хочеться зібрати, поставити на полицю в дитячій кімнаті і читати щодня.


Запорожець – Усвицька О. Пори року / О. Запорожець – Усвицька. – Харків: ТОВ ВКБ Кредо,2017.- 10 с.: іл. – ( Серія «Оченята А4»)
«Пори року» книжка із товстими сторінками для найменших читачів.

Дотепні віршики допоможуть діткам розрізняти ознаки різних періодів у природі.Всі сторінки  об’єднують  “живі оченята».


Кіплінг Р. Заідки у верблюда горб / Р. Кіплінг; пер. З англ. Н. Дьомової. –Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011.  - 16 с.: іл.
Коли діти бачать у зоопарку верблюда, то в них завжди викликає здивування дивний зовнішній вигляд та невихованість цієї тварини, адже верблюд часто плюється і гиркає, що зовсім не свідчить про його порядність. А от звідки взявся у верблюда горб, це вже зовсім окреме питання, відповідь на яке влучно надав Редьярд Кіплінг у казці, яка так і називається "Звідки у Верблюда горб?"


Кіплінг Р. Чому в Кита така горлянка / Р. Кіплінг; пер. З англ. Н. Дьомової. –Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2011.  - 16 с.: іл.
Якщо ваша дитина належить до маленьких чомусиків, тоді казки Редьярда Кіплінга стануть для неї справжнім подарунком, адже цей письменник дає такі фантастичні, і водночас із тим, прості і зрозумілі пояснення, що допитливість малюка буде цілком задоволена. От, наприклад, Ви самі знаєте, чому у кита така велика горлянка? А чому кит ніколи не їсть людей? У Кіплінга на ці запитання є відповідь, яка міститься у казці "Чому в Кита така горлянка?".

Кіплінг Р. Чому в Носорога така шкіра / Р. Кіплінг; пер. З англ. Н. Дьомової. –Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2012.  - 16 с.: іл.

Колись у незапам’ятні часи усі носороги могли похизуватися надзвичайно гладенькою шкірою. І було б так до сьогодні, якби не їхня невихованість… Через те, що Парс, який жив на безлюдному острові, на самісінькому узбережжі Червоного моря, не захотів терпіти нахабства одного Носорога, тепер вони всі носять крихти від пирога у складках своєї шкіри.Клапчук Т, Ткачук Л.  Веселі клубочки: авторські казки / Тетяна Клапчук, Любов Ткачук. – Харків: Навчальна література 2018.-  36 с.:іл. – ( 17 історий для малят)

Коротенькі історії зможуть за декілька хвилин розважити Вашу дитину. Малята та звірята потрапляють у кумедні ситуації, переживають цікаві пригоди, зустрічаються з повсякденними труднощами та вирішують їх своїми силами. Швидко, цікаво, повчально — прочитайте історію дитині та прикрасьте свій вечір.

Клапчук Т., Ткачук Л. Де росте мед. Пригоди загубленого мячика: казка / Т. Клапчук, Л. Ткачук; худож. Н. Волкова. – Харків: Навчальна література,2018. – 16 с.: іл. – (Серія «На добраніч»)

Серія книжок «На добраніч» – це підбірка добрих і повчальних казок та оповідань для найменших діточок. Казкові герої потрапляють у різні життєві й фантастичні ситуації і на власному прикладі навчають малюка цінувати родину і дружбу, підтримувати близьких. Яскраві ілюстрації внесуть більше позитивних емоцій як у сприйняття тексту казок, так і у гармонійне бачення світу дитиною.


Клапчук Т. Зайченя Заздрик : [казка] / Т. Клапчук ; іл. Н. Петрачкова. – Харків :  Навчальна література, 2018. – 24 с. : іл. – (Виховання казкою).

Вас турбує, що ваш малюк завжди чимось незадоволений. Він хоче мати більше іграшок, заздрить іншим дітям, або своїм братикам чи сестричкам, йому здається, що в інших усе краще, ніж у нього. Тоді ця книжечка для вас. Познайомившись із зайченям Заздриком, ваш малюк, дізнавшись про його пригоди, обов`язково замислиться, що у нього найкращі іграшки, і він має все необхідне, а іншим не потрібно заздрити


Клапчук Т. Злючка-колючка : [казка] / Т. Клапчук ; іл. Т. Пліски. – Харків : Торсінг : Навчальна література, 2018. – 24 с. : іл. – (Виховання казкою).

Ваша дитина не вміє гратися з іншими дітьми, забирає їх іграшки, не ділиться своїми. Прочитайте їй казку про Їжачка, який, зробивши добре діло, не тільки помирив білченят і зайченят, а й змінився сам та став гратися з усіма дружно.     
Клапчук Т. Півник-нездара: [казка]  / Т. Клапчук ; худож. А. Савіцька. – Харків : Торсінг, 2017. – 24 с. : іл. – (Виховання казкою).


У пошуках власного призначення білою ґавою почувається мало не кожна дитина, навіть маленький півник. Адже він не несе яйця, як його сестрички, не дає молока, як корова-годувальниця, не ловить мишей і грабіжників, як кіт і пес. Про щоденні подвиги цих та інших свійських тварин малятко дізнається з книжки про те, як з безталанного нездари перетворитися на справжнісінького героя

Ключ від королівства : вірші та казки. - Х.: - Ранок, 2014.- 60с. : іл. – (Серія "Письменники – дітям")
Якщо у вашій родині підростає маля, ви напевно читаєте йому вголос. У цій книзі зібрані найкращі твори світової дитячої літератури: загадки й лічилки, пісеньки та казки. Читайте дитині частіше, прищеплюйте смак до читання, розвивайте в ній найліпші якості. І пам'ятайте: ключ від королівства дитинства - у ваших руках.Колискові : для дошкільного віку / упорядкув. та мал. Т. Єрченко, ред. І. Лемко, худож. оформ. К. Кукушкіна. - Львів : Апріорі, 2013. - 16 с. : кольор.іл. - (Апріорі-дітям).

Вашій увазі пропонується збірка ілюстрованих колискових, доповнених нотами.

           
Колискові на ніч малюкам. – Ростов - на – Дону : Видавничий дім «Проф – Пресс», Донецьк : ВКЦ «Кредо», 2010 . -144 с. – іл.
Читання віршів і співання пісень на ніч — це свого роду викликання спокійних снів для дитини.
Тихий, лагідний голос заспокоює й заколисує малюка, а коротка, добра, й не насичена емоціями пісенька-вірш допоможе в цьому. Колискова це маленький образний урок добра. Зараз маленький слухач чує тільки ваш голос, і його сновидіння, кольорові й радісні, залежать лише від почутого й відчутого перед сном.
Тож побажайте вашому малюкові на добраніч не сухими словами, а добрими віршами.


Колобок : казка / Іл. М. Коршунової . –Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2013.  - 12с.: іл.

Народна казка "Колобок" - одна з найулюбленіших серед малюків. З неї, як правило, починається знайомство дітей з літературним світом. Вона легка для сприйняття, весела і грайлива.Комашки і павучки : вірші / Упоряд. О.Боярська. - Тернопіль : Підручники і посібники, 2011. – 32 с. : іл.
Збірка складається з віршів поетів-класиків, сучасних українських поетів, віршованих казок, творів усної народної творчості.

Вірші для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

Крилов О.Г. Кіт Василько: Вірші / О. Г. Крилов; переклад укр. І.Є. Бондар-Терещенко; іл.Л.М. Гребельної, І.В. Шматова, С.М. Сєніна, К.С. Пручковської, А.І. Бєлякова. — Харків: ТОВ «Веста», за ліц.ТОВ Вид-во «Ранок», 2003. — 56 с.: іл. — (Для малят).
До книги  входять найвідоміші твори улюбленого дитячого письменника Олексія Крилова, на яких виросло не одне покоління дітей. Шляхом поєднання віршиків та зображень, книга допоможе розвинути кмітливість, мислення, увагу та пам'ять. Ці віршики сприяють розвитку мовлення й почуття ритму, тому не дивно, що багато з них віддавна передаються з покоління в покоління


Лисич-Ка. Рожева корова / Лисич-Ка. – Х.: ПП Українське літературне агенство «УПА»,2017. – 24 с.: іл. – (Неймовірні казки)

 У невеличкому містечку Вигадляндія жили двоє хлопчаків — Мишко й Тарас, що полюбляли розповідати друзям байки про свої фантастичні пригоди. Та одного разу їхні друзі захотіли побачити дива на власні очі... Хочете дізнатися, як кмітливі хлопці вийшли із ситуації та що сталося вранці у Вигадляндії? Читайте книжку «Рожева корова» — новинку із серії «Неймовірні казки»! Автор із творчим псевдонімом Лисич-Ка зосереджує свій погляд на одвічних дитячих проблемах. Маленьких читачів зацікавлять повчальні історії казкових героїв, а можливо, у них дітлахи побачать і себе.
           
Лисичка і Журавель : Українські народні казки / худож. М. Антипова. – К.: Країна Мрій, 2012 . - 48 с.: іл.
Усі малята знають, що Лисичка — найхитріша з-поміж тварин! Ось і в нашій збірочці дібрані казки про рудохвосту хитрунку. Та чи завжди щастя всміхатиметься нашій героїні? Про це маленькі дітлахи дізнаються, коли послухають усі казочки.

Лісові  казки. – Х.:Ранок, 2015 . – 80 с. : іл. – ( Серія «Казочки доні та синочку»)
Казки доні та синочку Лісові казки описание: Книга "Лісові казки" створена для найменших діточок. Невеликі за обсягом тексти легко сприйматимуться малюком, а яскраві ілюстрації допоможуть краще зрозуміти сюжет. У книзі зібрані казки різних народів, а також авторів різних країн.Вони виховали не одне покоління маленьких слухачів.
Любим дівчаткам : вірші з іменами , повчальні оповідання іказки про красунь / К. Бородай ; худож. М. Єфімова. – Х. :Ранок, 2011. – 48 с. : іл.

    Ця книга – спеціально для вас, любі дівчатка. У ній ви знайдете вірші з іменами, оповідання, казки.Любим хлопчикам : вірші з іменами , повчальні оповідання, казки про богатирів / К. Бородай ;  худож. Т. Ярова. – Х. : Ранок, 2011. – 48 с. : ілюстр.
   Ця книга – спеціально для вас, любі хлопчики. У ній ви знайдете вірші з іменами, оповідання, казки.
Лобовик І. Веселий зоопарк :вірші/ І. Лобовик. – Х.: ТОВ Видавництво « Ранок», 2003. - 55 с.: іл. — (Для малят).
До книги  входять твори улюбленої  дитячої письменниці Ірини Лобовик Шляхом поєднання віршиків та зображень, книга допоможе розвинути мислення, увагу та пам'ять. Ці віршики про тварин
Лука Даніел Де. Пінгвіненя Боб / Даніел Де Лука, Енн Макрей;пер. з англ. -  Х. : Ранок, 2017. - 32 с. : іл.-( Серія «Історії про тварин)
Дізнайтеся багато цікавого про життя пінгвінів! Сором’язливе пінгвіненя Боб має гарний зелений шалик, але зовсім не має друзів... Мама і тато пінгвіни дуже його люблять й хотять, щоб він грався з іншими малюками. Як допомогти Бобові потоваришувати із пінгвінами? Адже у суворій холодній Арктиці усім потрібно триматися разом...Лука Даніел Де. Тигреня Сілія / Даніел Де Лука, Енн Макрей, Нейл Марріс та інші ;пер. з англ. -  Х. : Ранок, 2017. - 32 с. : іл.-( Серія «Історії про тварин)
Дізнайтеся багато цікавого про життя тигрів! Матуся-тигриця занепокоєна... Її улюблене тигреня — маленька Сілія — аж зовсім не схожа на інших. Воно боїться всього навколо. Стара мудра мавпа дає пораду: тигреняті потрібен друг! Чи зможе Сілія стати сміливою та хороброю? Адже у джунглях усюди чекає небезпека...
Лука Даніел Де. Слоненя Ліззі/ Даніел Де Лука, Енн Макрей, Нейл Марріс та інші ;пер. з англ. -  Х. : Ранок, 2017. - 32 с. : іл.-( Серія «Історії про тварин)
Дізнайтеся багато цікавого про життя слонів! У спекотній африканській саванні у стаді слонів народжується слоненя Ліззі. Вона життєрадісна та весела й цікавиться усім навколо. Одного дня Ліззі грається з метеликами й не помічає, як відходить далеко від свого стада. Хто допоможе Ліззі знайти шлях до мами? У саванні дуже небезпечно гуляти самі


Майборода О. Не просто їжа. Сюрприз для шефа : казки / О. Майборода; худож. М. В. Ляшок. - Х. : Навчальна література, 2018. - 16 с. : іл. - (На добраніч).
Серія книжок «На добраніч» – це підбірка добрих і повчальних казок та оповідань для найменших діточок. Казкові герої потрапляють у різні життєві й фантастичні ситуації і на власному прикладі навчають малюка цінувати родину і дружбу, підтримувати близьких. Яскраві ілюстрації внесуть більше позитивних емоцій як у сприйняття тексту казок, так і у гармонійне бачення світу дитиною.


Майборода О. Правила безпеки вдома / О. Майборода. - Х. : ПП « Юнісофт», 2017. - 10 с. : іл. - (Оченята А4")

Книжка-картонка для найменших читачів. На кожній сторінці у героя на місці очей - прорізи, на останній сторінці - пластикові оченята з рухомими зіницями. Дитина перегортає сторінки, і у кожного героя "з'являються" очі. 

Майбораода О. Правила маленького пішохода / О. Майборода. - Х. : ПП « Юнісофт», 2017. - 10 с. : іл. - («Оченята А4»)

Книжка-картонка для найменших читачів. На кожній сторінці у героя на місці очей - прорізи, на останній сторінці - пластикові оченята з рухомими зіницями. Дитина перегортає сторінки, і у кожного героя "з'являються" очі.
Мйбораода О. Чия це хатка / О. Майборода. - Х. : ПП « Юнісофт», 2017. - 12 с. : іл. - («Оченята А4»)

Велика книжка-картонка з великими кольоровими малюнками та цікавими віршами ознайомить дитину зі світом тварин та їх помешканням.


Майборода О. Чому у зайця довгі вуха: [авторські казки] / Олег Майборода. – Харків : Навчальна література, 2018. – 36 с. – (17 історій для малят).
«17 історій для малят. Чому у зайця довгі вуха» — це збірник коротеньких історій, які за декілька хвилин розважать кожну дитину. Малята та звірята потрапляють у кумедні ситуації, переживають цікаві пригоди, зустрічаються з повсякденними труднощами та вирішують їх своїми силами. Швидко, цікаво, повчально

Маленькі і  казки. – Х.:Ранок, 2015 . – 80 с. : іл. – ( Серія «Казочки доні та синочку»)
Видавництво «Ранок» стверджує : «Казки ніколи не вийдуть із моди». І ми впевнені, що Ви з ними цілком згідні.
Познайомте сина та донечку із казками, які ви самі відкривши рота слухали від батьків чи бабусів-дідусів у дитинстві.
У цьому виданні казки з добрими персонажами, прості й цікаві сюжети, великі ілюстрації, які цікаво розглядати

Мамині колискові / упоряд. С. Крупчан; худож. О. Рибакова, В. Дунаєва. – К.: РІДНА МОВА, 2918. – 48 с.: іл. – ( Серія «Чемним діточкам»)

Колискові… У них стільки любові, мудрості й доброти. Вони передавалися з покоління в покоління і прийшли до нас із сивої давнини. І сьогодні матусі заколисують цими піснями діточок…Слухаючи, як лагідно співає мама, дитина відчуває її любов і піклування, швидше засинає, їй сняться гарні сни. Діти, яким співають колискові, виростають ніжними й добрими. Подаруйте своїй дитині радість — заспівайте колискову!

Мерлін та лицарі Круглого Столу.- Х.: Видавництво « Ранок», 2014. -48 с. : іл. – (Світова класика – дітям)
Наша книга пропонує вам казкову версію дивовижних пригод лицарів Круглого Столу. Легенди про короля Артура і рицарів Круглого Столу дійшли до нас із Британських островів, а коріння цих чарівних оповідань приховане в кельтських народних переказах і найдавніших хроніках. Захоплюючі історії розповідає Мерлін, славетний мудрець і чарівник.
Книга запрошує юних читачів у країну цікавих пригод, в епоху магії і лицарських подвигів.

Перро Ш. Червона Шапочка : казки/ Ш.Перро. -2-ге вид., без змін. –К.: ТОВ «Перо»,2015. – 32 с.:іл. – (Серія «Книги з великими літерами»)
До збірки увійшли найвідоміші казки, призначені для самостійого читання дітьми. Читаючи сторінку за сторінкою, малюки познайомляться з сюжетами казок і навчаться краще читати.
Змалечку ви розповідали своєму малюкові казки і разом з ним роздивлялися малюнки. А тепер він уже знає всі літери, і ви разом читаєте улюблені книжки. Щоб малюк міг швидко і легко утворювати зі складів слова, зі слів речення і розуміти прочитане, необхідні добре відомі з дитинства казки і маленькі оповідання.
А ще великі літери, завдяки яким він зможе прочитати текст самостійно чи разом з вами. Усе це ви та ваш малюк знайде у новій серії "Книги з великими літерами".

Про безпеку :  для дошк. і мол. шк. віку / упоряд. Світлана Крупчан; худож. Арсен Джанік’ян. — Київ : РІДНА МОВА, 2018. — 48 с. : іл. — (Серія «Чемним діточкам»).

Коли в сім’ї народжується дитина, дорослі піклуються про неї й оберігають від усіляких небезпек. Та малюк швидко росте й щодень стає кмітливішим і самостійнішим. Щоб дитина не завдавала шкоди своєму здоров’ю, не наражалася на небезпеку, вона має вміти користуватися побутовими приладами, знати правила дорожнього руху та пожежної безпеки. Читаючи веселі віршовані історії та розглядаючи яскраві малюнки в новій книжці «Про безпеку» з серії «Чемним діточкам», малюк разом із кумедними звірятками навчатиметься, як слід поводитися, коли потрапив у халепу, та як уникати небезпеки вдома, на річці, на дорозі…

Про вередунів та неслухів :  для дошк. і мол. шк. віку / упоряд. Світлана Крупчан; худож. Олена Желєзняк. — Київ : РІДНА МОВА, 2018. — 48 с. : іл. — (Серія «Чемним діточкам»).

Читайте про упертих і неслухняних дітей, смійтеся над халепами, в які вони вскакують, а самі будьте добрими і чемнимиПро матусю і бабусю:  для дошк. і мол. шк. віку / упоряд. Світлана Крупчан; худож. Олександр Продан. — Київ : РІДНА МОВА, 2017. — 48 с. : іл. — (Серія «Чемним діточкам»).

Найближча і найрідніша людина для кожної дитини — мама. Матуся обійме і приголубить, утішить і розсмішить, а навіть якщо, бува, посварить, то все одно − з любов’ю, так, як уміє лише вона. У книжці «Про матусю і бабусю» з серії «Чемним діточкам» зібрано найкращі вірші сучасних поетів про маму і бабусю. У збірці кожен малюк знайде той, який захоче вивчити і подарувати рідній матусі чи бабусі. Для маленьких читачів творили Грицько Бойко, Анатолій Костецький, Марійка Підгірянка, Андрій М’ястківський та інші талановиті письменники.

Про сороку-ворону і всіх-всіх-всіх: забавлянки і колисанки:  для дошк. і мол. шк. віку / упоряд. Світлана Крупчан; худож. Олександр Продан. — Київ : РІДНА МОВА, 2017. — 48 с. : іл. — (Серія «Чемним діточкам»).

Забавлянки і колисанки, потішки і примовлянки… Cкільки тепла, мудрості, гумору і доброти в цих віршах. Прийшовши до нас із сивої давнини, вони продовжують зв’язок поколінь і мають неабияке значення для раннього гармонійного розвитку дитини. Читайте і примовляйте малечі ці вірші, співайте народні пісні не лише тоді, коли хочете забавити дитину, а й під час пальчикової гімнастики, годування, купання тощо. Винагородою будуть довгоочікувані перші слова маленьких розумників.

Пятночко Л.,Гижа О. Ходить котик по лавочці: Забави для наймолодших / Укл. Л. П’ятночко ,О. Гижа. – Львів : Видавництво «Колесо», Видавництво «Свічадо»,2017. – 64с.:іл.

Ця книжка навчить цікаво бавитися із немовлятком, як це робили колись українські батьки, бабусі й дідусі. Традиційні забавлянки чудово доповнять повсякденні заняття – спілкування, гру, годування, купання, масаж. А також тут є ілюстрації автентичного одягу різних регіонів України, малюнки старовинних іграшок та декілька порад щодо самостійного виготовлення  простих забавок для малечі.

Ріпка: казки. -2-ге вид., без змін. –К.: ТОВ «Перо», 2015. – 32 с.:іл. – (Серія «Книги з великими літерами»)
До збірки увійшли найвідоміші казки, призначені для самостійного читання дітьми. Читаючи сторінку за сторінкою, малюки познайомляться з сюжетами казок і навчаться краще читати. Книга представлена казками: "Ріпка", "Кіт, козел і баран", " У страху очі великі".Свійські та дикі птахи : оповідання / Упоряд. О.Боярська. - Тернопіль : Підручники і посібники, 2009. - 48 с. : іл.
Вірші, загадки, малюнки, подані у цій книзі, в оригінальний спосіб ознайомлять дітей зі свійськими та дикими птахами, сприятимуть розвиткові у них творчої уяви та художнього смаку. Матеріал укладено за тематичним принципом, що дозволяє використати його для навчання, проведення ранків, свят, розваг, а також для домашнього читання. Для вихователів дошкільних закладів, вчителів молодших класів, студентів і викладачів педвузів та педучилищ, батьків.
   

 Свійські та дикі тварини : оповідання / Упоряд. О.Боярська. - Тернопіль : Підручники і посібники, 2011. - 48 с. : іл.
Вірші, загадки, малюнки, подані у цій книзі, в оригінальний спосіб ознайомлять дітей зі свійськими та дикими тваринами, сприятимуть розвиткові у них творчої уяви та художнього смаку. Для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вихователів дитячих садочків, учителів молодших класів, дбайливих батьківСиничкін А. Білченя Хвалько  : [казка] / Андрій Синичкін ; іл. Наталі Петрачкової ; [пер. укр. В. Федосова]. - Харків : Навчальна література, 2017. - 24 с. :  іл. - (Виховання казкою)

Серія книжок "Виховання казкою" презентує добрі, веселі, повчальні казки та оповідки, герої которих стануть справжніми друзями вашої дитини. Читаючи з малюком, ви разом зануритесь у чарівний світ, пройнятий дивовижним світлом добра і радості. Ці яскраві книжечки навчають турбуватися про близьких, бути чуйним й уважним, сприятимуть гармонійному розвиткові дитини. 

Сорока П. Мандри реп’яшка Чіпа / Петро Сорока. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2018. – 24 с.: іл.
Казка сама собою уже цікава річ. Правда ж?
А коли вона ще й віршована, весела і навіть трішечки задирикувата — то й геть добре!

А ці невеличкі вправно написані казки окрім того зазнайомлять тебе з десятками знаних і водночас казкових рослин — від Кропиви до Тройзілля, зі звичними та чудернацькими тваринами, птахами та навіть комахами.


101 загадка для нашого малятка / Т. Єрченко. – Львів: Апріорі, 2016. – 24 с.: іл. – ( Серія «Апріорі дітям»)

У книжці вміщено 101 загадку з безліччю ілюстрацій, які не залишать байдужими жодного малюка. Особливістю книги є те, що вкінці також вміщено відповіді-ключі до кожної із пропонованих загадок.

Ткачук А. В. Мандрівка в країну комах  / Анна Ткачук ; [худож.: М. Сидоренко, Ю. Слинчук]. - Тернопіль : Підручники і посібники, 2017. - 48 с. : іл. - (Дитина і світ)

За допомогою цієї книжки діти зможуть дізнатися про основні ознаки та спосіб життя комах.


Українка Леся. Біда навчить: казка / Леся Українка. – Тернопіль: Навчальна книга -  Богдан, 2017. – 32 с.: іл. –( Читання – це справді цікаво)

Серію книг «Читання – це справді цікаво!» створено для поетапного формування в дітей навичок обдуманого читання завдяки виникненню цікавості, заохочення прагнення читати самостійно, вдосконалення читацьких умінь, розвиток пізнавальних інтересів.

Улюблені  казки. – Х.:Ранок, 2015 . – 80 с. : іл. – ( Серія «Казочки доні та синочку»)

Книга «Улюблені казки» створена для найменших читачів. Невеличкі за обсягом тексти легко сприятимуться дитиною, а яскраві ілюстрації допоможуть краще зрозуміти зміст.У книзі зібрані казки з улюбленими персонажами малят — звірятками. Вони виховали не одне покоління маленьких читачів.


Фалькович Г. Про жабку Гапку: Вірші / Григорій Фалькович. – Тернопіль: Навчальна книга -  Богдан, 2018. – 32 с.: іл. –( Читання – це справді цікаво)
Серію книг «Читання – це справді цікаво!» створено для поетапного формування в дітей навичок обдуманого читання завдяки виникненню цікавості, заохочення прагнення читати самостійно, вдосконалення читацьких умінь, розвиток пізнавальних інтересів.

   Серія книг має унікальну особливість: твори з однією сюжетною лінією, невелике коло дійових осіб.

Ходить котик по лавочці : забави для наймолодших / уклала Л. П'ятночко ;
мал. О. Гижа. —  Львів :Видавництво « Колесо», Видавництво «Свычадо» , 2017. — 64с.: іл.
Книжка «Ходить котик по лавочці» - то дуже хороша колекція забавлянок із гарними ілюстраціями. Для пальчиків, рученят, ніжок. Для зарядки, купання, годування і гойдання на удаваному конику. На всі життєві ситуації, звичайні для зовсім крихітних малюків. Кожної забавлянки здебільшого кілька різновидів - є з чого вибрати.

Цікаві віршики  малюкам. – Ростов - на – Дону : Видавничий дім «Проф – Пресс», Донецьк : ВКЦ «Кредо», 2010 . -144 с. – іл.

У це яскраво ілюстроване видання увійшли поезії для дітей авторства І. Франка, Л. Глібова, Т. Шевченка, О. Пчілки, Л. Українки та інших письменників і поетів.

Чуб Н. В. Жабеня Квак : [казка] / Наталія Чуб ; іл. Наталі Петрачкової ; [пер. укр. В. Б. Федосова]. - Харків : Навчальна література, 2017. - 24 с. : іл. - (Виховання казкою)
Ви багато зусиль докладаєте, щоб ваша дитина росла вихованою, шанобливою, але все марно. Часто малюк поводить себе з дорослими і однолітками зовсім не чемно, забуваючи про правила поведінки. Спробуйте прочитати йому цю казку, і ви побачите — дитина швидко зрозуміє на прикладі жабеняти Квака, що бути ввічливим не тільки розумно, але й дуже приємно

Чуб Н. В. Каченя- забіяка: [казка] / Наталія Чуб ; худ. Л.А. Бутенко ; [пер. укр. В. Б. Федосова]. - Харків : Навчальна література, 2017. - 24 с. : іл. - (Виховання казкою)
Вас турбує, що ваш малюк — справжній забіяка? Він часто вирішує питання за допомоги тумаків і бійки? Не переймайтеся! Цю проблему легко вирішити, якщо ви придбали цю книжку. Тільки-но ваша дитина познайомиться із задиракою Чіпом і дізнається про його пригоди, вона обов’язково замислиться, чи варто бути розбишакою. А мабуть, краще мати багато друзів?

Чуб Н. Леопардик-ябеда: [казка]  / Н. Чуб ; худож. А. Савіцька. – Харків : Торсінг : Навчальна література, 2018. – 24 с. : іл. – (Виховання казкою).
Якщо ваша дитина не вміє спілкуватись з ровесниками і за будь яких причин біжить скаржитися, то ця казочка для вас. На прикладі своїх героїв автор спробував порадити, як має поводитися дитина, коли її штовхнули або забрали іграшку, та як повинна реагувати на це мама.   Погортати книгу:


Чуб Н. В. Маленька блакитна  Бабка : [казка] / Наталія Чуб ; іл. Наталі Петрачкової ; [пер. укр. В. Б. Федосова]. - Харків : Навчальна література, 2019. - 24 с. : іл. - (Виховання казкою)
Серія книжок ''Виховання казкою'' презентує добрі, веселі, повчальні казки та оповідки, герої которих стануть справжніми друзями вашої дитини. Читаючи з малюком, ви разом зануритесь у чарівний світ, пройнятий дивовижним світлом добра і радості. Ці яскраві книжечки навчають турбуватися про близьких, бути чуйним й уважним, сприятимуть гармонійному розвиткові дитини.

Чуб Н. В. Хоробре кошеня  : [казка] / Наталія Чуб ; іл. Наталі Петрачкової . - Харків : Навчальна література, 2018. – 24 с. :  іл. - (Виховання казкою)
Вам здається, ваша дитина занадто ляклива, вона боїться темряви, несподіванного шарудіння, не хоче залишатися на самоті тощо. Не хвилюйтеся, це можна виправити. З цим легко впорається казка про кошення, яке з полохливого малюка перетворилося на справжнього сміливця. Як це сталося ви дізнаєтесь з цієї книжки.

Щелчкова  О. Щеня на ім'я Не дам  : [казка] / Олександра Щелчкова ; худож. М. Ляшок. - Харків : Навчальна література, 2018. – 24 с. :  іл. - (Виховання казкою)

Серія книжок ''Виховання казкою'' презентує добрі, веселі, повчальні казки та оповідки, герої которих стануть справжніми друзями вашої дитини. Читаючи з малюком, ви разом зануритесь у чарівний світ, пройнятий дивовижним світлом добра і радості. Ці яскраві книжечки навчають турбуватися про близьких, бути чуйним й уважним, сприятимуть гармонійному розвиткові дитини.

Немає коментарів:

Дописати коментар