Нові книги - нові друзі

 Нові книги, які надійшли у Володимир – Волинську міську бібліотеку для дітей   за державною програмою «Що до здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек» та за програмою «Українська книга» -  для дітей молодшого шкільного віку
 
Артюх  А. Поезії Рудої Киці. / Аліна Артюх. – Х.: Фоліо, 2013. – 49 с.: іл.
Нарешті малята та їхні дорослі родичі матимуть можливість поринути у чарівний світ поезій Рудої Киці, побачити життя її очима, познайомитися з друзями Киці, зазирнути у мрії Киці, посміятися й посумувати, як сміються й сумують справжні киці. Сподіваємося, що кожен хто хоч на хвильку відчує світ так, як відчуває його Киця стане трішечки добріше.

 
Винничук  Ю. П. Історія одного поросятка : [казка] / Ю. П. Винничук ; худож. К. Лавро. – Харків : Фоліо, 2015. – 24 с. : іл.
"Але ж і хвацьке Поросятко!.. Розвалило королівський палац, поклало трупом дванадцять лютих розбійників, стало капітаном піратського корабля... Ви ще не читали про нього?..
Мама мія!.. Адже "Історія одного поросятка" – без сумніву, найкращий у світі "поросячий" бестселер! Написав його чудовий український письменник Юрій Винничук, а ілюстрації створив натхненний гуцульськими кахлями визнаний майстер книжкової графіки Олег Петренко-Заневський."

 
Дронова К. Сузіря казок та розповідей /Катерина Дронова. –К.:Гамазин,2014. -64с.
  Десь там, у далекому та безкрайньому небі, де зірочки складають свої сузір’я –там народжується казка. Вона не має межі мріям і фантазіям, правді та щастю, спрівжній дружбі та щирим почуттям.

  Евсеєнко, С. Азбука природи / Софія Евсеєнко; художн. Софія Євсеєнко; пер українською Олекси Ізбаша. – К.: Балтія- Друк, 2014. – 48 с. 
Якщо дитина маленька і ще не знає букв, то зможе насолодитися гарними малюнками, а вірші їй прочитають дорослі. А якщо добре знайома з алфавітом, тоді знайде на кожному розвороті книги букву, яка відсутня.

 


 Іранські народні казки / Пер. з перської, упорядн., передмова Р.Гамади. – Тернопіль: Богдан, 2014. – 232 с. – (Скарби Сходу)
До книги ввійшли сорок найпопулярніших іранських народних казок. Їхні герої — благородні й відважні юнаки, які не зупиняються перед жодними небезпеками, а також незвичайно люблячі й самовіддані красуні («Камінь терпіння», «Ох», «Син дроворуба і чарівник»). В іранських казках добро завж­ди перемагає зло («Місяцечола», «Квітуча троянда»), а велике кохання долає саму смерть («Птах-буревій», «Гранатова дівчина»). В багатьох казках, як чарівних, жартівливих, так і в казках про тварин, читач з приємністю впізнає персонажів, знайомих з дитинства. Це свідчить лише про спільність культур, зокрема про близькість українського та іранського фольклору. Усі казки перекладено українською мовою вперше.

Казки добрих сусідів: у 4-х к.. Кн.1: Сирота: туркменські народні казки / Пер. В.І.Воробйова. – К.: ТОВ «Юридична фірма «Кордон», 2015. – 112 с.

У книжці зібрані найпопулярніші казки, характерні для туркменського фольклору. Більшість казок українською мовою видаються вперше. Збірка розрахована на широке коло юних читачів.

 

Казки добрих сусідів: у 4-х к.. Кн 2: Красуня тисяча косиць: узбецькі народні казки / Пер. В.І.Воробйова. – К.: ТОВ «Юридична фірма «Кордон», 2015. – 112 с.

Узбецькі народні казки – яскраві високохудожні оповідки народної творчості, які створювались протягом століть талановитими народними казкарями. Більшість казок українською мовою видаються вперше.

 

Казки добрих сусідів: у 4-х кн.. Кн.3: Сонцева доня: Грузинські народні казки / Пер. В.І.Воробйова. – К.: ТОВ «Юридична фірма «Кордон», 2015. – 112 с.

З давнини грузинський народ, як і всі народи світу, творив казку, що виховувала у людей повагу до добра і справедливості, прищеплювала любов до праці, зневагу до ледарів, брехунів і особливо тих, хто намагався розбагатіти за рахунок чужої праці. Більшість казок українською мовою видається вперше.

Казки добрих сусідів: у 4-х кн. Кн. 4: Золотоголова рибка: Вірменські народні казки / Пер. С.П.Коцупія. – К.: ТОВ «Юридична фірма «Кордон», 2015. – 112 с.

Вірменські народні казки вчать тому, що цінують і будуть цінувати люди: скромності, відданості, любові до рідної землі. Більшість казок українською мовою видається вперше. 

 

 Кононенко О. А. Барабашка та всі інші. Про духів добрих і не дуже. / О. Кононенко; мал. Віктора Кононенка. – К.: Либідь, 2013. -128 с.: іл.

 Зі сторінок книжки, яка воскрешає забуті сторінки народної міфології, постає загадковий світ одуховленої природи. Казкові сюжети навчають дітей жити в гармонії з довкіллям, поважати старших, цінувати щирість людських стосунків.


 
Лірник, С. Казки Лірника Сашка /Сашко Лірник; Ілюстрації Коршунова Інокентія. – К.: Гамазин, 2014. – 72 с.

Читачі книги зможуть переконатись у тому, що не перевелись в Україні справжні козаки! Дізнаються, що скільки зла не робиться, а добро все одно переможе! А ще казки розкажуть, що тільки справжній козак знає, як обхитрити чорта і навчити його співати козацьких пісень.

                                                                                                                                                                         
Літературна скарбничка / Укладач С.Г. Криган. – Чернівці : Букрек, 2015. – 280 с. : іл.

У "Літературну скарбничку" ввійшли казки, твори класиків і сучасних українських письменників. Вони дають змогу пізнати все багатсво жанрів красного письменства, вчать любові до краю, шани до батьків, поваги до ровесників.
 

Орлова, О. Подорож до країни Мурвіль / Олександра Орлова; художник Крістіна Сьомова. – К.: Гамазин, 2013. – 204 с.

Чарівна країна котячої втіхи, де течуть молочно-кисельні ріки, вулиці покращають карамельні будиночки, а на луках, поруч з дивовижними, ніким не баченими квітами кицько лілій і кошенятовими трояндами зеленіє котяча м’ята. Це все – Мурвіль! Саме туди і вирушить у далеку подорож лицар Котячої слави Кексик Сірий зі своїм провідником Зефіром Білосніжним. На шляху мандрівникам зустрінеться безліч цікавих місць, вони подружаться з різними мешканцями казкового світу, втраплять у цікаві пригоди, навчаться лазити по деревах, добувати вогонь, виживати в різних погодних умовах, літати, плавати., А головне – врятують увесь край котячої втіхи від занепаду та злих чарів. Допомогти лицарю і його провідникові можеш тільки ти! Приєднуйся

Павлов  О. Скрипкова абетка / О. Павлов;  художник К. Лавро. – К.: Муз. Україна, 2015 . - 192 с.
Перша за часів Незалежності ілюстрована повнокольорова ШКОЛА ГРИ НА СКРИПЦІ аналогів якій не існує у світі. Видання охоплює основні етапи розвитку скрипалів-початківців: від гри на відкритих струнах до знайомства із позиціями, технікою подвійних нот.У книзі рівноцінно представлені композиції, які стали класикою педагогічного репертуару, п’єси з раритетних збірок, що були видані в Україні у другій половині минулого століття, а також твори сучасних композиторів, у тому числі, написані спеціально для даного видання.Специфічною особливістю збірки є наявність двох типів акомпанементу. Перший – звичний фортепіанний супровід, а другий – суто скрипковий, що сприяє творчому контакту учня з викладачем. Відтворити чарівну казкову атмосферу допомагають яскраві ілюстрації чудового українського художника Костя Лавро. 
Росіцький, Роман Петрович. Киця-мандрівниця зі старого двору : [для дошк. та мол. шк. віку] / Р. П. Росіцький ; худож. Р. Росіцький. – Київ : АВІАЗ, 2015. – 48 с. : іл.

Веселі пригоди киці для малят.Присіла одного погожого дня киця Настя на осонні, задивилася на пролітаючі літаки, і так захотілося їй в мандри податися, що спасу нема. Отак, недовго думаючи, зібралася вона і пішла собі. А що її чекає там, дізнаєтеся у книзі.

 
 Рутківський, Володимир. Ганнуся. У гості до лісовика : весела пригодницька повість : для мол. шк. віку / В. Рутківський ; іл. І. Ключковська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 231 с. – (Обережно: дівчатка!)

Ця повість для тих, хто не знає, що відро з колодязя можна витягти кішкою, хто не вміє відрізнити курку від квочки чи здає до металобрухту цілий бульдозер – але хто хоче відкривати нові світи, знаходити нових друзів і переконуватися в тому, що дорослих теж можна ставити в куток.
 

Cтепаненко В. Мале-малесеньке зернятко : оповідання / В. Степаненко. – К.: Веселка, 2013. – 16 с.: іл.

Це оповідання про мудрість життя, яку можна пізнати ще у зовсім юному віці. Про те, як юні братик і сестричка розмовляли про навколишіній світ і пізнавали його, спостерігаючи, ділячись знаннями один з одним. До слова, Андрійко розповів Марійці про те звідки беруться дерева і яка роль малесенького зернятка.Видання яскраво ілюстроване Олександром Кошельом. Та особливість цих ілюстрацій у тому, що дитина, яка їх розглядає знайте в них не тільки, те, що автор тексту вже сказав, а навіть більше.

Ференцева, Ю. Рахівничка для малят / Юлія Ференцева; худож. Петро Орловський. – К.: Балтія – Друк, 2014. – 32 с.: іл.

Разом з цією книгою ви та ваш малюк матимете змогу не лише читати віршики, а й проведете перші заняття з вивчення цифр. У цьому вам допоможуть яскраві ілюстрації та милі віршики, які перетворять процес читання на справжнє свято.

 
 

Чухліб, Василь. Пісня тоненької очеретини : казки : для дошк. та мол. шк. віку / В. Чухліб ; худож. К. Іванова. – Київ : АВІАЗ, 2015. – 52 с. : іл.

Герої казок Василя Чухліба – ведмедик Клиш-Клиш і павучок Канапчик, лисичка Мальвіна і зайчик Гасанець, цап Бородань і сорока Чара, джмелики Кіндратики і бурундучок Смугастик, мишка Намистина і качка Чомга, їжачок Топка і Сонячний Зайчик, а також інші мешканці Землі, Неба, Лісу та Річки. Вони живуть своїм казковим життям у Калиновій світлиці і Золотавому бору, Суничній галявині й Роменовому лузі, Старій діброві й Бобровому селищі, Синь-озері та на Зеленому стадіоні. Письменник вдало поєднує традиційні художні прийоми народної казки з оригінальними авторськими знахідками. Він наділяє тварин людською мовою, почуттями, характером і поведінкою, зберігаючи при цьому й те, що притаманне природі тварин. Цікаві сюжети, мальовничі подробиці, виразні діалоги, тонкий гумор, – все це одразу ж приваблює маленьких читачів.

 Шаповалов, С. Лісовий урок: вірші, загадки: для мол. шк. віку / Станіслав Шаповалов; худож. Іванова Катерина. – К.: АВІАЗ, 2015. – 32 с.: іл.
«Лісовий урок» – це цікаві вірші і загадки про дітей і про тварин. Вони вчать добру, працьовитості, виховують почуття любові та поваги. А казкові сюжети, доповнені  яскравими ілюстраціями, відкривають двері в світ рідної природи.

Немає коментарів:

Дописати коментар