Книги на допомогу шкільній програміВасильченко С. В бур'янах: повість, оповідання / С. Васильченко. - Тернопіль:Навчальна книга - Богдан2017. -256 с.У виданні вміщено твори класика української літератури на селянську, шкільну тематику; проникливі, реалістичні оповідки про дітей, новели-мініатюри із циклу «Крилаті слова» та перша частина незакінченої повісті «Широкий шлях» про дитинство та раннє змужніння Тараса Шевченка. Для широкого кола читачів. Васильченко С.В. Талант :вибрані твори / С. Васильченко. – К.: Знання, 2014. -191с. – (Класна література)
«Талант» — повість українського письменника Степана Васильченко. В центрі повісті — трагедія молодої талановитої дівчини з народу, людини, яка шукала життя світлого, справжнього, щасливого, яка хотіла віддавати свій талант людям. Коли вже не мала змоги грати в театрі, здавалося їй, що знайде себе в коханні, та коханий одурив її. Не дали дівчині й співати. А останньою краплею страждань Тетяни стало прилюдне її осоромлення в церкві. Чутлива душа не могла витримати наруги.

Вайльд О. Хлопчик- зірка та інші казки /Оскард Вайльд ; пер. з англ. І.Корунця. — К. : Знання, 2016. — 207 с.

Казки Оскара Вайльда (1854—1900), за словами автора, — "етюди в прозі, для яких з метою надання романтичного звучання обрана форма фантазій". До збірки увійшли твори, які вводять читача в чарівний світ, де все — вигадка і все — правда. Письменник звертається до вічних цінностей — любові, дружби, співчуття, жертовності заради щастя ближніх, людських почуттів та взаємин. Завдяки казковій формі, поетичності оповіді, мальовничості описів, метафоричності складні філософські питання набувають проникливого і виразного звучання.

Вдовиченко Г. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. Вдовиченко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2017. – 135 с.: іл.
 36 і 6 котів – саме стільки, не більше й не менше, хвостатих героїв Галини Вдовиченко – оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.


Веллс, Герберт.  Чарівна крамниця / Герберт. Веллс ; пер. з англ. О. Логвиненка. – Київ : Знання, 2017. – 287с. – (Серія "English Library").   


Ця книга знайомить читача з найкращими зразками малої прози Герберта Веллса (1866—1946) — відомого­ англійського письменника-фантаста. Персонажами його оповідань стають люди, у розмірене життя яких вривається щось незвичайне: чи то наукове відкриття, чи то чарівник, котрий виконує всі бажання­, чи просто голодний страус, що випадково проковтнув діамант. У цих творах стирається тонка межа між реальністю і людським уявленням про неї, а гумор і легка іронія у поєднанні з химерними сюжетами лише посилюють ефект занурення в нові світи

Верн Жуль  П’ятнадцятирічний капітан: Роман: / Жуль Верн:пер. з фр. ДЛисиченка.—К.Знання, 2016.— 335c.— (Скарби: молодіжна серія)
Відомий французький письменник Жуль Верн (1828—1905) — автор численних пригодницьких і науково-фантастичних романів, на яких виросло багато поколінь. “П’ятнадцятирічний капітан” — один із найпопулярніших творів письменника. Це книга про сповнену небезпек мандрівку мужнього і шляхетного юнака Діка Сенда та команди брига у відкритому морі й лісами Африки. Герої книги борються із морською стихією, долають десятки кілометрів через джунглі, болота, пустелю, відбивають напади хижаків. Розповідь про пригоди героїв поєднується із цікавими описами таємниць океану, лісів, пустель, географічних особливостей, історичних подій, завдяки чому роман і сьогодні залишається привабливим для читачів.


Винниченко В. К.   Момент ; Федько-халамидник : вибрані твори / Володимир Винниченко. – Київ : Знання, 2016. – 223 с. – (Скарби).

У пропонованій збірці наведено низку ранніх оповідань В. Винниченка (1880—1951), що належать до найкращої частини творчої спадщини письменника. Кожне з оповідань — це зворушлива і яскрава розповідь про драматичну долю людини. Письменник із симпатією змальовує простих “маленьких” людей, які є носіями найкращих начал народного буття (“Федько-халамидник”, “Раб краси”), людей освічених, романтичних і водночас рішучих у відстоюванні високих ідеалів (“Момент”, “Зіна”). Разом з тим він далекий від сентиментального замилування цими людьми, часом безжально сатиричний у зображенні рідного українства, проявів самозакоханості чи пристосуванства (“Уміркований” та “щирий”). Ми живемо у зовсім іншому світі. Але твори В. Винниченка зберігають свою художню цінність і сьогодні.


Вишня Остап. Мисливські усмішки / Остап Вишня. – К.: Знання, 2017. – 255 с. – (Серія «Скарби»).

«Мисливські усмішки» Остапа Вишні (1889–1956) поєднують у собі пейзажний ліризм та народний гумор. Мудрий і дотепний оповідач, тобто сам автор, розповідає різні мисливські бувальщини, ділиться своїми спостереженнями та життєвим досвідом. Метою полювання для письменника було насамперед бажання долучитися до чистого світу природи й відчути себе її частинкою. Його твори заворожують соковитою народною мовою, багатством відтінків комічного, лукавим і добродушним настроєм.

Вовчок М. Інститутка. Народні оповідання : вибрані твори / М. Вовчок ; худож. С. Ф. Адамович. – Київ : Знання, 2017. – 239 с. 
«Інститутка» Марка Вовчка (1833-1907) – перша в українській літературі реалістична соціально-побутова повість, яку Іван Франко назвав найкращою перлиною української літератури. Майстерно поєднавши напружений драматизм подій та внут¬рішні переживання героїв, авторка надзвичайно правдиво показала, яких меж може сягати людське свавілля. Манірна легковажна панночка, що повернулася після навчання в Інституті шляхетних дів¬чат у маєток своєї бабусі, згодом стає жорстокою повелителькою людських доль, що призводить до гос¬трого соціального конфлікту. До збірки також увійшли оповідання з народного життя, сповнені щирого смутку, викликаного людською недолею, та гуманного співчуття до гноб¬лених і поневолених.

Вовчок Марко.   Повісті. Оповідання. Казки  / Марко Вовчок ; [іл. С.Ю. Донець]. - Донецьк : БАО, 2008. - 416 с. : іл.
До видання ввійшли твори видатної української письменниці Марії Олександрівни Вілінської, відомої під псевдонімом Марко Вовчок.

Твори автора сповнені глибокого співчуття до поневоленого народу. У повістях, оповіданнях та казках оспі¬вані духовна краса й велич українців. Творчість Марка Вовчка і сьогодні викликає неабиякий читацький інтерес.

Воронина Л. Таємне товариство боягузів, або Засіб від переляку № 9 : повість / Л.Воронина ; худож. В.Штанко. – К. : Знання, 2015. – 126 с.
Уявіть собі, що одного чудового ранку ви прокидаєтеся й помічаєте, що навколо вас відбуваються фантастичні події. Ось ви біжите знайомою вулицею і раптом провалюєтеся крізь люк у секретний штаб Таємного Товариства Боягузів. А ще дізнаєтеся, що ваша рідна бабуся винайшла часоліт, а Землю от-от мають захопити підступні космічні прибульці, які заразили більшість людей вірусом страху І порятунок людства залежить тільки від вас!

Виявляється, що головне — це вміти здолати свій страх. І тоді найпотужніша зброя перетворюється на пил, а нездоланних космічних завойовників роблять безпорадними… звичайні земні квіти. От тільки треба в слушну мить зуміти скористатися загадковим ЗАСОБОМ ВІД ПЕРЕЛЯКУ № 9!

Гаґеруп, Клаус. Маркус і Діана. [Кн. 1] : Світло Сіріуса / К. Гагеруп ; пер. з норв. Г. Кирпи ; ілюстр. К. Білетіна. – Вінниця : Теза, 2006. – 235 с.
Більшого страхополоха, ніж Мавпус, на світі не було. Це він, тобто Маркус Сімонсен, до смерті страшився висоти й темряви. Це він, Маркус Сімонсен, був певен, що з’явився на світ для того, щоб його вдарила блискавка. Це він, Маркус Сімонсен, боявся павуків, собак і майже всього того, чого можна було на цьому світі боятися. А найдужче – дівчат.
Проте коли Маркус вдає із себе фана й пише листи відомим людям, то ніби перевтілюється. Тепер він не Маркус Сімонсен – він стара-престара осліпла бабуся, чи спортивна зірка, дискваліфікована за допінг, чи самотній мільйонер…

Ця дуже смішна, розумна та приваблива книга екранізована, перекладена 12 мовами та відзначена багатьма нагородами, в тому числі найпрестижнішою норвезькою – Брагеровською премією. Гокінґ С. Джордж і таємний ключ до Всесвіту. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017 . – 344 с.:іл..

Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують тебе, любий читачу, у неймовірну мандрівку Всесвітом… верхи на астероїді! Які таємниці приховує Сусідський Сад? Що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться головному героєві — допитливому сміливцеві Джорджу — визволити свого приятеля з чорної діри? На сторінках цієї книги, сповненої гумору й карколомних пригод, розкрито найцікавіші загадки Всесвіту, а важливі наукові факти переплетено з веселими і часом небезпечними витівками. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.

Ґолдинґ В. Володар Мух : роман / Вільям Ґолдинґ Переклад з англійської Соломії Павличко.– Харків: Книжковий клуб « Клуб сімейного дозвілля», 2016. – 304 с.
Безлюдний острів. Блакитна лагуна. Діти. Рай?… Саме тут опинилась група підлітків, які внаслідок авіакатастрофи залишилися на самоті, без дорослих. Що може трапитися з людиною на порожньому острові?… Усе. Діти, які загрались у жорстокість, боротьбу за владу, полювання, війну, дуже швидко забули, що таке порядність, доброта й милосердя… Втратити людську подобу виявилося вкрай легко. Мабуть, тому що під тонким шаром цивілізації в кожному з нас причаївся дикий Звір… Це страшна й напружена, мов напнута стріла, книга. Читати – обов’язково.

Грінченко Б. Серед темної ночі. Під тихими вербами : повісті / Б.Д. Грінченко .- К: Знання, 2014. – 326 с. – (Класна література).

Дилогія Бориса Грінченка (1863—1910) “Серед темної ночі”, “Під тихими вербами” — один із кращих творів в українській літературі, написаних на рубежі ХІХ—ХХ століть. Уже з перших сторінок читач поринає в реальний світ народних характерів, впізнаванних облич і проблем. На прикладі життя родини Пилипа Сиваша ми бачимо соціальне розшарування села, руйнацію родинних зв’язків, традицій, і це спонукає замислитись, чому люди так часто завдають одне одному горя і страждань, що треба зробити, щоб світ став добрішим? Це вічні проблеми, тому вони залишаються актуальними і сьогодні. Книга від початку до кінця читається з великим інтересом і, незважаючи на драматичність долі головних персонажів у цьому складному і жорсткому світі, підводить читача до усвідомлення важливості в житті людини справедливості й краси, які єднають серця, просвітлюють душу, без чого не можна з упевненістю дивитися в майбутнє і бути щасливим.
Дерманський, С. Крамничка тітоньки Мальви/ С. Дерманський. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2016. — 56с.:іл.

«Крамничка тітоньки Мальви» — книжечка про Різдво.  Різдво – пора див і світла, час жаданих подарунків та солодкої смакоти із чарівного фургончика-крамнички доброї й загадкової тітоньки Мальви. Але що буде, якщо раптом усе це зникне? Адже підступний пан Крук та його господиня Мряка ось-ось запанують у світі!.. Перед маленьким Тишком та його вірним песиком Кучугуркою постало нелегке завдання: повернути дідусеві-казкарю чарівну книгу, щоби врятувати Різдво і наповнити сміхом та радістю кожен дім їхнього рідного містечка.


Дефо Д. Життя й надзвичайні та дивовижні пригоди Робінзона Крузо : для серд. та ст. шк. віку / Данієль  Дефо; пер. з англ.. за ред.. О. Хатанцевої; худож . А. Іткін. – К : РІДНА МОВА,2015. – 368с. : іл.. – ( Серія « КЛАСНА КЛАСИКА»).

Знаменита класична захоплююча книга англійця Дефо Даніеля про неймовірні пригоди закинутого на безлюдний острів Робінзона Крузо, який пережив страшну кораблетрощу і зміг вижити один серед тропічної природи, поборов жорсткі й нестерпні обставини й умови, проявив неймовірну кмітливість, практичність…


Дитяча Біблія ілюстрована . – ПП « КРИСТАЛ БУК», 2016. – 192 с.: іл.

“Дитяча Біблія ілюстрована” – переказ Святого Письма Старого і Нового Заповітів описані мовою, зрозумілою дитині. Якісна палітурка, унікальні ілюстрації, прекрасний текст і великий формат книги роблять цю дитячу Біблію прекрасним подарунком для дитини, для сімейної бібліотеки, а також для занять в недільних школах. Прекрасний виклад Біблійних подій, просто і зрозуміло для дитини. Дорослим, хто з Біблією знаком поверхнево або не знайомий взагалі, почитати цю Біблію буде не тільки цікаво, але і доволі корисно.

Діккенс Ч. Різдвяна пісня в прозі: святвечірнє оповідання з привидами / Чарльз Діккенс; пер. з англ. М. Філоненко; іл. Ю. Ясінська. – Київ: Форс Україна, 2017. – 144 с.: іл.
Знаменитий англійський письменник і романіст XIX століття, що зробив неоціненний вплив на розвиток культури в цілому і літератури зокрема. Романи і розповіді Чарльза Діккенса сучасні історики відносять до вершин реалізму, хоча майже у всіх історіях автора проглядається казковий або сентиментальний початок. Ще за життя він був визнаний критиками і читачами одним з найцікавіших і важливих письменників сучасності, а після смерті і зовсім став культовою особистістю, нарівні з Шекспіром. Купити книги Чарльза Діккенса варто всім поціновувачам великої класичної літератури.


Діккенс Чарльз.Різдвяна пісня у прозі, або Різдвяне оповідання з привидами  / Ч. Діккенс ; пер. з англ. О. Косач-Кривинюк. – К. : Знання, 2018. – 176 с. – (English Library).
"Різдвяна пісня в прозі" Чарльза Діккенса (1812—1870) — один із кращих творів світової літератури. Це повість про найвищі людські цінності. Вона має казковий сюжет: про серйозні речі легше говорити, надавши їм казкової форми. У Різдвяну ніч в оселі головного героя з’являються невблаганні й незворушні духи, які допомагають йому переосмислити життя, зрозуміти його велич і красу. "Різдвяна пісня" вчить нас добру і застерігає від лихих вчинків, вселяє віру, що в житті не буває безвихідних ситуацій. Людина завжди має шанс стати кращою. Робити добро ніколи не пізно — каже мудрий письменник. 

Дімаров А. А. На коні й під конем: повість / А.А. Дімаров;іл. О. Воронкової. — К.Компанія Осма, 2016. — 416 с.:іл. — (Серія «Читаємо разом із Всеволодом Нестайком»).
З теплим і яскравим гумором письменник зображує головного героя пові­сті — пустуна і вигадника Толика. Чималого клопоту завдають його витівки ма­тері. Хто знає, що б вийшло з цього розбишаки, якби любов до книжки не запо­лонила хлопчика й не скерувала його бурхливу уяву в певне русло. За допомогою фантазії він мандрує далекими країнами, бореться з розбійниками, захищає добро й перемагає зло. Книжка стане незамінним товаришем і в суворих армійських буднях.


Дойл, (Дойль) Артур Конан. Пригоди Шерлока Холмса ; Спілка рудих та інші історії / Артур Конан Дойл (Дойль); пер. з англ. М. Іванова, М. Головко. – Київ : Знання, 2016. – 192 с.
У пропонованій збірці представлені найпопулярніші оповідання Артура Конана Дойла (1859—1930) про Шерлока Холмса. Тут відомий детектив уперше матиме справу з жіночою інтуїцією, що зруйнує його найпродуманіші плани, одягне наручники на найзухвалішого лондонського злочинця, залишить за собою право не віддавати під суд винного в убивстві, безстрашно порине в боротьбу з могутньою світовою організацією, викриє меркантильний задум вітчима щодо своєї падчерки та з’ясує обставини зникнення чоловіка однієї милої жіночки. Його проникливий розум, приголомшливе логічне мислення та неймовірна спостережливість не перестають дивувати читача і розкриваються у цій збірці повною мірою.

Дойл Артур Конан. Пригоди Шерлока Холмса. Пістрява стрічка та інші історії / Артур Конан Дойл ; пер. з англ. Марії Головко. — К. : Знання, 2017. — 191 с. — (English Library).

Пропонована книга — збірка захоплюючих оповідань класика англійської літератури Артура Конана Дойла (1859—1930) про всесвітньо відомого детектива Шерлока Холмса. Це розповідь про людину, котра бачить і чує все те саме, що й інші, але помічає значно більше і робить висновки, які рятують людям життя, відновлюють справедливість, а то й просто вирішують суперечки. Якою б дивною не видавалася ситуація, для Шерлока Холмса вона завжди має логічне пояснення, тому він сміливо береться за найскладніші справи й успішно вирішує їх. 

Дойл  Артур Конан. Собака Баскервілів / Артур Конан Дойл ; пер. з англ. Олени Ломакіної. — К. : Знання, 2015. — 222 с. — (English Library).
Повість “Собака Баскервілів” — один із наймістичніших творів класика англійської пригодницької літератури, майстра детективного жанру Артура Конана Дойла (1859—1930). Тут і надприродні явища, і родовий замок, і підступне вбивство, і старовинна легенда про прокляття роду Баскервілів. Проте навіть найбільш таємничі й незбагненні загадки долає меткий і допитливий розум Шерлока Холмса. Повість не тільки захоплює читача, але й спонукає до спостережливості, викликає інтерес до життя та його таємниць.


Дойль, Артур Конан. Собака Баскервілів : повість / А. К. Дойль; пер. з англ. О. Донічевої;іл. О. Чичик - К. : Країна мрій, 2014. - 192 с. : іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)

Детективними творами відомого англійського письменника Артура Конан Дойля уже майже століття захоплюються читачі будь-якого віку. У повісті «Собака Баскервілів» розповідається про те, як неперевершений Шерлок Холмс разом зі своїм вірним другом доктором Ватсоном блискуче розкриває черговий злочин. В роботі він використовує знаменитий дедуктивний метод, який допомагає йому розплутувати найзагадковіші історії.

 
Ібсен, Г. Ляльковий дім; Дика качка: п’єси / Генріх Ібсен; пер. з нор. Вероніки Гладкої, Катерини Корякіної. – Київ: Знання, 2016. – 207 с. – (Скарби).
  “Ляльковий дім” — одна із найвідоміших п’єс норвезького драматурга Генріка Ібсена (1828—1906), навколо якої до цього часу не припиняються дискусії. В центрі твору вродлива жінка Нора, що любить свій дім, чоловіка, дітей, заради яких вона готова на будь-які жертви. Але обставини життя показали їй, що вона — лише лялька у домі. Її чоловік ставиться до неї зверхньо, а в критичній ситуації заради збереження репутації й посади він відмовляється від неї. Згодом він повертається. Але Нора не йде на компроміси. Вона приймає рішення залишити дім чоловіка. Як їй жити далі?

До книги входить також п’єса “Дика качка”, яка теж викликає у читачів великий інтерес.


 Кафка Франц. Перетворення: вибрані оповідання / Франц Кафка ; пер. з нім. Івана Кошелівця. — К. : Знання, 2017. — 287 с. — (Скарби).

До пропонованої збірки увійшли оповідання Франца Кафки (1883—1924), які мають здебільшого фантастичний сюжет, тісно вплетений автором у реальність. Найнеймовірніше в цих творах відбувається у найбуденнішій обстановці, вони вражають дивним поєднанням трагічного й іронічного, абсурдного та закономірного. Потрапляючи в незвичайні обставини, герої Кафки відчайдушно прагнуть врятуватися, однак на них усюди чатує фатум. Письменник змальовує складний світ людських стосунків, нездатність багатьох до справжньої любові та милосердя і в такий спосіб протестує проти безглуздості й одноманітності життя.

Керролл, Льюїс. Аліса в Країні Див. Аліса в Задзеркаллі: казки / Л. Керролл ; пер. з англ. Г.Бушиної . – Харків :Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 208 с. 

Маленька Аліса опиняється у казковому світі, де мешкають шахові королі та королеви, говіркі тварини та химерні істоти, що співають дивних пісень. Спочатку дівчинка боїться їх, та невдовзі щиро приязниться і нісенітниці набувають для неї сенсу.

Керролл Л. Аліса в Країні Чудес : казка повість / Л’юїс Керролл . – К.: РІДНА МОВА, 2015. – 120 с.: іл. – (Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)

Ця книжка — шедевр дитячої літератури. Ще за життя автора її було перевидано більше тридцяти разів. Герої книжки — Капелюшник, Солоний Заєць, Чеширський Кіт та інші стали улюбленими для багатьох поколінь юних читачів і їхніх бітьків, і дістали прописку в багатьох прислів’ях і приказках. У  захваті від цієї повісті була навіть англійська королева Вікторія. Видання щедро ілюстроване малюнками, що вдало передають дух безсмертного твору.


 Керрол Льюїс Алісині пригоди у Дивокраї ; Аліса у задзеркаллі / Льюїс Керрол ; пер. з англ. Валентина Корнієнка. — К. : Знання, 2017. — 270 с. — (English Library).
Славетні казки відомого англійського письменника і вченого-математика Льюїса Керрола (1832—1898) “Алісині пригоди у Дивокраї” та “Аліса у Задзеркаллі” виникли як історії, котрі автор розповідав своїй маленькій знайомій — семирічній дівчинці Алісі. Імпровізації виявилися шедевром, а ім’я Керрола назавжди ввійшло в історію світової літератури.
На сторінках цієї книги на головну героїню чекають неймовірні пригоди в дивовижних країнах, населених химерними істотами. Разом із допитливою і непосидючою Алісою читач подорожуватиме лабіринтами фантазії, повірить у диво і навчиться цінувати прості радощі життя та незабутні миті дитинства.

Кіплінг Редьярд Книга джунглів / Редьярд Кіплінг ; пер. з англ. Марії Головко. — К. : Знання, 2017. — 207 с. — (English Library).
“Книга джунглів” — найвідоміший твір класика англійської літератури Редьярда Кіплінга (1865—1936), у якому автор яскраво зобразив світ тварин та дикої природи, а також звичаї людей, що живуть поряд із цим світом і активно втручаються в нього. Оповідання про хлопчика Мауглі-Жабеня, про відважного мангуста Ріккі-Тіккі-Таві, допитливого тюленя Котика чи погонича слонів Тумаї — усе це історії про дружбу й вірність, про підтримку та осягнення законів співіснування між людьми і звірами, в яких автор проводить вдалі паралелі між світом тварин і нашим суспільством.

Кіплінг Р. Д. Мауглі : казкова повість : для мол. і серед. шк. віку / Р. Д. Кіплінг; пер. з англ. В. О. Панченко; худож. П. М. Репрінцев. - Київ : РІДНА МОВА, 2015. - 264 с.: іл. – ( Серія «Класна класика»)
Мауглі — один із найулюбленіших персонажів світової класики для дітей. Написав однойменну книжку видатний англійський письменник, поет і новеліст Редьярд Джозеф Кіплінг (1865–1936). Тепер ця книжка виходить у твоїй улюбленій серії. Вона неодмінно стане окрасою і твоєї книжкової колекції.

Короленко В. Сліпий музикант : повість / В.Короленко ; пер. з рос. Т.Шкарупа. – Київ : Форс Україна, 2017. – 208 с.
З самого дитинства Петро не знав, якого кольору небо і не бачив очей матері — хлопчик народився сліпим. Не зважаючи на високий статус у суспільстві та відсутність поневірянь, він не міг прийняти в себе цей недолік, поки одного дня не почув дивний звук сопілки пастуха. Так, завдяки музиці, молодий чоловік почав по-новому пізнавати світ.
Володіючи тонким слухом, Петро вчився грати на музичних інструментах, але навіть ці успіхи та щире кохання не давали відчути повноцінність життя...

У романі «Сліпий музикант» читач разом із головним героєм пройде непростий шлях смирення та прийняття, пошуку внутрішніх сил та натхнення. Чи вдасться йому зробити недолік рушійною силою на шляху до щастя?..


Королів-Старий В.Нечиста сила: Казки / Василь Королів-Старий ; художник Костянтин Лавро. — К. : Знання, 2016. — 191 с. — (Скарби).

Збірка “Нечиста сила” Василя Короліва-Старого (1879—1943) — перлина літературної казки. Автор переосмислив і оживив багатьох персонажів української міфології. Перед читачем постають Потерчата, Хуха, Літавиця, Вовкулака, Потороча, Дюдя, Чорт, Мара тощо. Усі вони чесно живуть невидимими поруч із людьми, де можуть, допомагають їм, оберігають від лиха, злих вчинків, поганих думок. Письменник проти прищеплення дітям безглуздого почуття жаху перед вигаданими страшними істотами, прагне облагородити українську “нечисту силу”, зацікавити міфологією молодь, спонукає бути чуйними, справедливо оцінювати чужі вчинки, розрізняти добро і зло як у казках, так і в житті. Збірка приваблює шляхетною і дещо іронічною мовою, духом доброзичливості й легко читається.

Космовська Б. Буба: мертвий сезон : роман / Б. Космовська ; пер. з пол. Б. Антоняк ; худож. Н. Гайда. – Львів : Урбіно, 2016. – 224 с.-(Серія «Прикольна книжка»)
Здається, весь світ змовився проти Буби. Коханий Мілош захопився чарівною Ребеккою, немає поруч найкращої подруги, і навіть дідусь поринув у віртуальний світ інтернет-чатів. Мама, як завжди, зайнята власного кар'єрою й постійно перебуває поза домом, а старша сестра регулярно поривається розлучитися зі своїм чоловіком.
Якось, вигулюючи собаку, Буба знайомиться з паном Клеменсом, котрий розповідає їй сумну історію свого картярського програшу. Ніхто не здатен виграти в бридж у зловісного Юзефа на прізвисько Сталін. Хіба тільки Буба.Крисенко С. Німецько-український словник в малюнках для дошкільнят / С. Крисенко. – Харків: Промінь, 2007. - 82 с. :іл
Ця книга допоможе вам потрапити до чарівного світу німецької мови. Веселі персонажі відомих казок та яскраві малюнки зроблять ваше навчання цікавішим. Незабаром ви зможете вивчити багато слів та найбільш поширених фраз. Фонетичні пояснення та словничок наприкінці книжки зроблять ваше навчання зручнішим.

Бажаємо вам успіхів та сподіваємось, що цей "Німецько-український словник в малюнках для дошкільнят" стане надійним помічником у мандрах по світу німецької мови. 

Ліндґрен А. Малий та Карлсон, що живе на даху : повість: кн.1 / А. Ліндґрен ; пер. зі швед. О. Сенюк ; худож. А. Джанік’ян. – Київ : Рідна мова, 2016. – 415 с. : іл. - ( Серія «Класна класика»)
У північному місті Швеції – Стокгольмі, у звичайному будинку, живе звичайнісінький хлопчик семи років – Малий, а на даху його будинку мешкає незвичайний маленький чоловічок на ім’я Карлсон, який вміє літати.
   Малий гарний і добрий хлопчик, але спритний на вигадки і гострий на язик. Дорослі не вірять в існування Карлсона, і що б чоловічок не накоїв: мало не наробив пожежі в домі, чи прорізав дірки в простирадлі – в усьому звинувачують Малого. Хіба ж дорослих у чомусь переконаєш?
   Кумедні пригоди друзів чекають на тебе у цій веселій повісті.

Ліндгрен, А. Карлсон прилітає знов: повість: кн.2 / Астрід Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. А. Джанік'ян. - К.: Рідна мова, 2017. – 136 с. : іл. - ( Серія «Класна класика»)
«— Тут, нагорі, все якесь не таке, — сказав Малий, коли Карлсон злетів з ним на ґанок перед хаткою». Авжеж, пригоди тривають, не менш цікаві та захопливі, ніж у попередній книжці. Герої не надто постаршали, хоча друга книжка написана, проте, аж через сім років після першої — у 1962 р. Не обійдеться в ній і без привидів, і без вибриків невгамовної фрекен Бок… Але про це та інше ти дізнаєшся сам, узявши до рук улюблену книжку, до якої доклали творчих зусиль і таланту перекладач зі шведської Ольга Сенюк і талановитий художник Арсен Джанік’ян.

Ліндгрен А. Нові пригоди Карлсона, що живе на даху : повість: кн.3 / А. Ліндгрен ; пер. зі швед. О. Сенюк ; худож. А. Джанік'ян. – Київ : Рідна мова, 2017. – 160с. : іл. - ( Серія «Класна класика»)
Цю повість видатної шведської письменниці Астрід Ліндґрен уже давно розібрано на цитати і, мабуть, не знайти читача, який не любив би Карлсона, що живе на даху, та не заздрив Малому, котрий має такого друга. І вже напевне можна позаздрити тому, хто вперше прочитає захопливу й веселу книжку про дружбу «до міри затовстого» чоловічка з пропелером і звичайного восьмирічного хлопчика. А чудові ілюстрації Арсена Джанік’яна зроблять це читання незабутнім.


Лінгрен, А. Пригоди Пеппі Довгапанчохи : повісті : для серед. шк. віку / Астрід Лінгрен ; пер. з швед. О. Сенюк ; худож. А Джанік'ян. – Київ : Рідна мова, 2017. – 112 с. : іл. – (Серія «Класна класика»).

Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, — фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І… трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді розгорни мерщій книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди Пеппі Довгапанчохи — доньки капітана, який став найсправжнісіньким королем.


Ліндгрен А. Пеппі Довгапанчоха сідає на корабель: повість/ Астрид Ліндгрен .- К.: Махаон-Україна, 2012. – 112с.; іл.
Пропонуємо вам чергову історію про маленьку, але дуже міцну в руках, дівчинку Пеппі. Так-так дуже міцну. Адже, думаєте легко тримати в руках двох поліцаїв та при цьому ще й говорити з ними? Але ще більше дівчинка відома через свою неймовірну нестримну вигадливість. Чого тільки Пеппі не розповідає в своїх історіях. В яких країнах вона тільки не побувала разом зі своїм батьком, які тільки дива не траплялися їй на шляху. З цим всім доведеться познайомитися


Лондон Дж. Жага жо життя. Поклик пращурів. Біле Ікло / Дж. Лондон; пер. з англ. М. Гіптенко, О. Донічевої. - К. : Компанія ОСМА, 2015. - 352 с. : іл.- (Читаємо разом із Всеволодом Нестайком)

До книжки увійшли дві анімалістичні повісті Джека Лондона й оповідання зі збірки "Північні історії". У гостросюжетних творах американського письменника розповідається про виживання людини у суворих умовах Півночі. Описано дружбу і безкорисливість, підступність і зраду, мужність і відвагу, величезну силу...


Лондон Дж. Біле Ікло: повість / Джек Лондон. – К.: РІДНА МОВА, 2015. – 264с.: іл. – (Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)
Одна із найкращих пригодницьких повістей американця Джека Лондона про події періоду золотої лихоманки на далекій суворій Алясці. Жорстокий світ людей оточує Біле Ікло від самого народження. Напіввовк-напівсобака наділений неабиякою мудрістю, вірністю та відданістю, силою та мужністю, але людська жорстокість та жага наживи й перемоги ледве не призвели до загибелі Білого Ікла. Випадкова зустріч із новим добрим хазяїном відродили в пораненій душі напіввовка здатність довіряти, дружити та любити.Міфи Стародавньої Греції / пер . К . Головацька . - К .  : Рідна мова , 2016 . - 128  с .: іл.  - (КЛАСНА КЛАСИКА)

Класична грецька міфологія — найвище втіленням генія грецького народу, який створив одну з найрозвиненіших цивілізацій світу. Життя богів і героїв, їхні взаємини з простими смертними, космогонічні уявлення стародавніх греків — ці сюжети вже не одне сторіччя надихають художників та поетів на створення мистецьких шедеврів. У цій книжці юний читач дізнається про Зевса, Прометея, Геракла та інших богів і героїв грецької міфології.

Мозаїка світової літератури: книга для читання в дошкільному навчальному закладі і родинному колі/ упор.: Низковська О. В., Носачова Т. П., Резніченко І. Ю. – Тернопіль: Мандрівець, 2016 – 352 с. – (Серія « Бібліотека дошкільника»)
Хрестоматія підготовлена на замовлення практиків до серії видань навчальної і художньої літератури “Бібліотека дошкільника” (наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 20. 11. 2012 р. № 1298 “Про започаткування серії видань «Бібліотека дошкільника»”). “Мозаїка світової літератури” є логічним продовженням збірки “Українська мозаїка” та призначена для читання і розповідання дітям дошкільного (від 3 до 7 років) віку.
Вона містить зразки усної народної творчості різних народів, твори найвідоміших письменників багатьох країн світу, коротку біографічну інформацію про них. Пропоновані матеріали відповідають вимогам чинних програм розвитку, виховання і навчання дітей раннього і дошкільного віку.
Видання адресоване батькам і педагогам дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, також стане у пригоді студентам вищих навчальних закладів педагогічного профілю – майбутнім педагогічним працівникам дошкільної освіти.

Народження країни. Від краю до держави. Назва, символіка, територія і кордони України / Авт. кол.: К. Галушко, А. Гречило, С. Громенко, Г. Єфіменко, М. Майоров; Упоряд. К. Галушко. ‒ Х., 2016. ‒ 525 с. ‒ (Історія без цензури)
Мета книжок цієї серії — розказати про українське минуле, опираючись на факти, а не на вигадки чи ідеологічне замовлення. Для того щоб створювати майбутнє, потрібні не лише воля і хоробрість, не лише наполегливість та щоденна праця, але й знання про нашу історію.

Нестайко В. Тореадори з Васюківки: трилогія про пригоди двох друзів / В. Нестайко. Худ. А. Василенко. – 29-те вид.  - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. - 544 с. : іл.
Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один із найвидатніших творів світової літератури для дітей. Це — перше видання нової авторської редакції роману, позбавленої деяких неминучих ідеологічних нашарувань минулої доби, деталей, незрозумілих сучасному, а тим паче майбутньому читачеві. У книзі чимало нових надзвичайно веселих епізодів.  

Нечуй-Левицький І. Князь Єремія Вишневецький: роман / Іван Нечуй-Левицький. — К. : Знання, 2015. — 248 с. — (Класна література).
Роман “Князь Єремія Вишневецький” Івана Нечуя-Левицького (1838—1918) переносить нас у вируюче ХVІІ століття. Але в центрі уваги письменника не героїка визвольної боротьби в Україні, а спроба осмислити, як нащадок славного українського лицаря Байди Вишневецького князь Єремія став зрадником свого народу. Він успадкував від своїх предків гострий розум і риси сильної людини­. Але егоїзм, ненаситне бажання слави, розкошів затьмарюють усі високі порухи душі князя. Єремія вражає страшною жорстокістю у розправах над повсталими козаками і селянами, руйнував і палив Україну, “неначе татарська або монгольська орда”. Навіть закоханість у козачку Тодозю не повернула йому людську подобу, і тут він діє силою та лютими погрозами. Це глибоко психологічний твір. Письменник показує, що людина, яка зрадила свій народ, ніколи не матиме щастя.
Кожен, кого цікавить історія України, прочитає роман із захоп­ленням.

О.Генрі. Вождь Червоношкірих : оповідання /О. Генрі. – К.: РІДНА МОВА, 2017. – 112 с.: іл. – (Серія «КЛАСНА КЛАСИКА»)

До книжки увійшли найкращі оповідання відомого американського письменника О. Генрі. Вони захоплюють динамічним сюжетом, правдивістю характерів героїв і наповнені глибоким філософським змістом.


Павленко М. Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських : [повість]. Кн. 1 / М. Павленко ; ілюстр. О. Ваніфатової ; обкл. О. Тернавської. - 4-е вид., стереотип. - Вінниця : Теза , 2017. - 220 с.
Гадаєш, казки — то тільки дитячі баєчки і чудес на світі не буває? Але якщо над красенем однокласником висить родове прокляття, якщо тебе домучили нічні жахіття сусідської квартири, якщо тітоньку треба рятувати від її ж власного весілля, а старовинна шафа перетворюється на машину часу, і про все це навіть не здогадуються такі розумні батьки, — ти ніде інде, як у казці. Справжнісінькій сучасній казці, щасливий кінець якої мусиш дописати самостійно.

 Портер  Е .  Поліанна : роман  / Е .  Портер . - К .: Рідна мова , 2017 . - 240  с .  : іл . - ( Серія «Класна класика»)
Чудова добра книжка про янгольську щиру дівчинку, яку батько навчив Богові та людям дякувати за все, шукати хороше та позитивне навіть за найтяжчих, найнесприятливіших обставин у житті. Завдяки невичерпному дивовижному оптимізму та життєрадісності героїня змінилася сама і допомогла змінитися людям довкола себе. Класичний цікавий твір для школярів.
 
Портер Е. Поліанна : ромпн / Е. Портер. – К.: « Форс Україна», 2017. - 320 с.: іл.
У невеличке містечко Белдінґсвілл приїздить маленька сонячна дівчинка Поліанна з невичерпним фонтаном енергії в серці. З її приїздом сірі будні цього містечка поступово перетворюються на цікаву й радісну гру, в яку грає кожен його мешканець. Своїх знайомих дівчинка вчить в усьому шукати привід для радості й бути щасливими.

«Поліанна» Елеонор Портер —це світла, зворушлива, оптимістична історія, яка буде до душі і дітям, і дорослим, адже її хочеться читати і перечитувати знову і знову. 

 Рибалко М. Марічка і Червоний Король : Останній перелесник / М. Рибалко. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 214 с.
Хто такий Перелесник? Могутній Король чи бентежна істота, яка шукає свого місця у світі? Навіщо йому Марічка? Він викрав її вночі і просить допомоги у подоланні екологічного лиха. Незабаром Марічка зрозуміє, що словам Перелесника не можна вірити, і вирушить у дорогу. Андрій – звичайний хлопець-школяр. Принаймні він сам так вважає. Однак випадкова зустріч із Марічкою змінить його життя і відкриє неймовірну таємницю.

Рутківський В.Гості на мітлі : казкова повість / В. Рутківський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 240 с.
Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. 
Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план...


 
Сетон-Томпсон Ернест. Доміно, Лобо, Снеп та інші історії / Ернест Сетон-Томпсон; пер. з англ. О. Вергелес, М. Головко, М. Бейєра, Гр. З-ва. — К. : Знання, 2017. — 271 с. — (American Library).
До пропонованої збірки входять оповідання, головними героями яких є тварини. Ернест Сетон-Томпсон (1860—1946) — один із зачинателів анімалістичного жанру у світовій літературі, творчість котрого справила потужний вплив на багатьох інших письменників-анімалістів. Він з великою любов’ю, правдиво, захопливо, надзвичайно майстерно змальовує поведінку і вчинки звірів, які часто опиняються в драматичних ситуаціях і виявляють таку сміливість, витривалість, силу й жагу до життя, що в читача аж перехоплює дух.

Сетон-Томпсон Е. Оповідання про тварин / Е.Сетон-Томпсон ; пер. з англ. А.Зозуля. – Київ : Форс Україна, 2017. – 128 с.
Ернест Сетон-Томпсон — канадський письменник шотландського походження, який долучився до створення скаутського руху. Піші прогулянки з дітлахами, заняття альпінізмом і спортом, дослідження лісової флори й фауни спонукало письменника до створення циклу оповідань про тварин.
До книги увійшли історії з життя пса Снапа, вовка Лобо й чорно-бурого лиса Доміно. Кожне з оповідань розкриває особливості непростого існування братів наших менших як у природному для них середовищі, так і поряд із людьми. І щоразу ми не відаємо, хто переможе у протистоянні людини й природи.

Кожна з історій западає в душу як дорослим, так і дітям, знайомлячи нас із особливостями тваринного світу й непростого виживання у ньому.

Симоненко В.А. Вино з троянд: вибрані твори / Василь Симоненко. — К. : Знання, 2017. — 207 с. — (Скарби).

Василь Симоненко (1935—1963) — один із найяскравіших поетів покоління “шістдесятників”. До збірки ввійшли його оповідання, казки і вибрані вірші. Провідними мотивами творчості Василя Симоненка є оспівування краси рідної землі, поетичні роздуми про долю свого народу, його минуле і майбутнє, сенс життя, призначення людини на землі, відповідальність кожного за все, що відбувається довкола. Значна частина його віршів перекладена багатьма мовами народів світу, окремі з них стали піснями. 1995 року В. Симоненку присуджено Державну премію України імені Тараса Шевченка.

Стельмах Богдан. Християнська абетка / Б. Стельмах. – Львів : Свічадо, 2014. – 68 с.: іл.

Вашому малюкові вже час вивчати літери? Чудові, веселі віршики відомого українського поета Богдана Стельмаха про Ангелят, Церковцю, Писанку... допоможуть у цьому. З цією абеткою хлопчики й дівчатка вчитимуться читати охоче й легко.

Сухомлинський В. О. Вогник у вікні: Оповідання, казки.- Х.: Белкар – книга, 2017. – 64с.:іл. – (Веселка).
 «Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях… Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», - писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемним, поважати старших, захищати менших. Для дітей молодшого шкільного віку.

Сухомлинський В.О. Майже чарівна розмова: Оповідання, казки. –Х.:Белкар – книга,2016. -64с.:іл. –(Веселка).
«Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях… Роблять так, щоб людям, які оточують вас, було добре». – писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський. Твори Сухомлинського формують у дітей найголовніше – людяність. Вони вчать маленьких читачів відрізняти гарні вчинки від недобрих, бути чемними, поважати старших, захищати менших.Сухомлинський В. О. Я розповім вам казку... Філософія для дітей / Василь Сухомлинський ; уклад. Сухомлинська О. В. — X. : ВД «ШКОЛА», 2016. —576 с.

Це видання — найповніша на сьогодні збірка творів для дітей нашого сла­ветного земляка, талановитого педагога, чудового вихователя Василя Сухомлинського. Книга, зібрана з усіх доступних наразі джерел, була укладена згідно з автор­ським баченням структури такого видання та відповідно до реалій сьогодення. Творчий спадок Василя Олександровича буде корисним і цікавим для всіх: учителів, батьків, але передусім — для самих дітей...


Твен Марк. Пригоди Тома Сойєра / Марк Твен ; пер. з англ. Юрія Корецького, Олени Ломакіної. — К. : Знання, 2016. — 238 с. — (American Library).

Чим зайнятися хлопчакам, коли уроки їм уже геть набридли, а до канікул ще далеко? Том Сойєр має безліч відповідей на це запитання. Кілька вірних друзів і трохи фантазії — і нудне фарбування паркана перетвориться на розвагу, що принесе багато хлоп’ячих скарбів, гра в піратів і розбійників дозволить відчути вільготне життя, хоча й змусить дорослих добряче понервувати, а нічний візит на кладовище зробить героями усього міста. Правда, для цього треба не злякатися химерних привидів та жорстоких злодюг і виявити благородство навіть тоді, коли загрожує неминуче покарання. Але це дрібниці, якщо на тебе очікують справжні скарби й життя, повне пригод!


Тютюнник, Г. Климко: повість, оповідання, казки / Григір Тютюнник. – Київ: Знання, 2017. – 287 с. – (Скарби: молодіжна серія).

Твори Григора Тютюнника сповнені глибокого ліризму. Письменник пише лише про те, що знав і пережив сам, всі почуття героїв він пропускає крізь своє серце. З безмежною добротою і людяністю зображує різноманітні людські характери, майстерно передає внутрішній світ героїв.

Тютюнник Г.М. Три зозулі з поклоном: вибрані твори / Григір Тютюнник. — К. : Знан­ня, 2018. — 206 с. — (Класна література).

Персонажі творів Григора Тютюнника (1931—1980) — прості люди, на долю яких випало жити у повоєнні роки ХХ століття. У буденних реаліях життя письменник уміє побачити їхню глибинну сутність, характерну ознаку часу, долю людини. Він любить тих людей, про яких пише; написане ним — завжди вистраждане до глибини душі. Тому кожне його оповідання, новела чи повість сприймаються як сповідь. Добірна і точна мова персонажів, за нею можна безпомилково визначити характер, моральне обличчя, а нерідко і професію того, хто говорить. Читача зворушують у його творах правдивість, щирість, самобутній характер оповіді, але найбільше — самовідданість і милосердя людської душі.


Франко І. Грицева шкільна наука / І. Франко. – К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. -24 с.: іл.
«Грицева шкільна наука» — не лише одна з літературних перлин Івана Франка, а й найважливіший твір для «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ», адже саме це оповідання дало назву нашому видавництву. Проілюстрував книжку молодий, але вже знаний художник Олександр Продан, який народився в Горішніх Плавнях, а живе в Києві. 
Християнська читанка / упоряди. Оксани Копак. – вид. 2-ге , доп. - Львів: Свічадо, 2015. - 240 с.: іл., нот. іл.
У цьому виданні оповідання, вірші, стислі замальовки сучасна відомих і молодих українських авторів, а також інформація про релігію та національні свята, укладена згідно з церковним календарем. Текст розповідають про загальнолюдські та християнські вартості: щирість дружбу, відвагу, любов. Поезії описують красу Божого світу, закликають шанувати наші традиції. Цікавими для читачів «Читанки» будуть тематичні ігри-квести та заохочення до пошуків і роздумів над цікавим темами.

Адресовано активним і творчим читачам і читачкам 9-12 років а також їхнім виховникам.

Чайковський А.Я. Богданко ; За сестрою ; Козацька помста / Ан­дрiй Чайковський. — К. : Знання, 2016. — 255 с. — (Скарби).

До збірки входять історичне оповідання “Богданко”, повісті “За сестрою” та “Козацька помста” А. Чайковського (1857—1935), в яких відтворена героїчна боротьба українського козацтва із зовнішніми ворогами. Письменник знаходить захоплюючі пригодницькі сюжети, правдиво показує козацькі звичаї, військову тактику, змальовує переконливі образи сміливих і мужніх хлопців та козаків, які, долаючи численні труднощі й небезпеки, самовіддано захищають рідну землю і свій народ. А. Чайковський привертає увагу читачів до таких високих якостей героїв своїх творів, як людяність, порядність, милосердя, стриманість, розважливість, щирість. Книга зберігає свою актуальність і сьогодні.


Шолом-Алейхем. Хлопчик Мотл: повість / Шолом-Алейхем ; пер. з їдишу Єфраїма Райцина. — К. : Знання, 2017. — 287 с. — (Скарби).

Повість “Хлопчик Мотл” належить до найвідоміших творів Шолом-Алейхема (1859—1916). В її основі розповідь головного героя про поневіряння його сім’ї, котрій, як і багатьом іншим єврейським родинам, довелося залишити рідну домівку в пошуках ліпшої долі. Та попри всі життєві негаразди Мотл має прекрасне почуття гумору, і кожне його слово по-ди­тя­чому просте, щире й дотепне. Саме завдяки цьому повість про непрості події в житті єврейського народу читається як пригодницький твір, сповнений неповторного національного колориту. Книга залишає приємне світле враження і рекомендується для сімейного прочитання.

Немає коментарів:

Дописати коментар