Книги отримані за державною програмою - 2019 рік

ІV- квартал 2019 року

Буяджи, Г. В.Микитась Боровичок [ Текст] : казка /  Ганна Буяджи ; [худож.О. Хомченко]. - Київ : Саміт-Книга, 2019. - 96 с.
Історія про маленького лісового духа Микитася Боровичка, який не зміг врятувати рідний ліс від гострих сокир лісорубів, але як справжній лісовик не побоявся труднощів, щоб виправити свою помилку. Навіть небезпечні випробування страшного Вія не спинили Микитася.
Вайльд, О. Кентервільський привид [ Текст]: повість / Оскар Вайльд ; літ. переказ Ольги  Пилипенко; іл. Є. Чистотіної. – Харків: Віват, 2019. – 64 с.: іл. – (Світ чарівних казок)
Американський посол містер Отіс купує в Англії замок, про який ходять легенди. І купує разом із меблями та привидом. Задавалося б, тепер дух кривавого злочинця зможе досхочу познущатися з нових господарів…
Та дзуськи: Отіси – та ще сімейка! Зрештою, нещасний привид визнає поразку, і його самого можна просто пожаліти… Саме це й робить юна дочка посла Вірджинія.Винничук ,Ю.П.Мандрівний будиночок [ Текст ]: повість / Юрій Винничук; іл. Ірини Борисової; худож.- оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Харків: Фоліо, 2019. – 24 с.: іл. – (Дитячий світ) 

З нової веселої книжки відомого українського письменника Юрія Винничука ви дізнаєтеся про захопливі пригоди мандрівного будиночка: про те, як ним заволоділи привиди, в який спосіб він звільнився і хто, врешті-решт, в ньому оселився. Кумедні малюнки до цієї книжки зробила чудова художниця Ірина Борисова, яка нині мешкає у США.


Вілкінсон, Ф. Як я дорослішаю [ Текст] : посібник для хлопців / Філ Вілкінсон ; пер. з англ. Віти Левицької ; іл. Сари Горн. - Київ : Книголав, 2019. - 48 с.: іл. - (Серія "Дитяча полиця")
Дорослішати — круто! Але водночас це трішки хвилююче і навіть лячно… Як усе це відбуватиметься? Чого чекати? Чи з усім вдасться впоратися? Не хвилюйся! Найкраще, що ти можеш зробити, аби підготуватися до підліткового віку, — це дізнатися, як саме змінюватимуться твої тіло і почуття. Ця книжка — твій провідник у мандрівку дорослішання. У ній просто й зрозуміло пояснюється, як влаштований твій організм і які зміни чекають на нього в найближчі кілька років. А ще тут є безліч корисних порад і підказок, які допоможуть тобі з усім впоратися. Дізнавайся більше про самого себе — і розпочинай новий етап життя сміливо та впевнено!
       
 Вуд, А.  Знайди помилки [ Текст] : давня історія / Аманда Вуд, Майк Джоллі; пер. з англ. М. Чорновіл. - Київ : Книголав, 2018. - 48 с.: іл. – (Серія «Дитяча  полиця»)
  Дорослі добре знають, що історія одна з найважливіших наук. Кажуть, що на її помилках треба вчитися, щоб суспільства ставали кращими, а люди щасливішими. Якщо ви хочете прищепити своїй дитині любов до історії, або поглибити початкові знання, зверніть увагу на оригінальну, кмітливу й веселу книжку Аманди Вуд і Майка Джоллі.
 «Знайди помилки: давня історія» пропонує маленькому читачеві перевірити свою увагу та обізнаність, відшукуючи помилки на яскравих малюнках про життя у давнину: від кам’яної доби до піратства, від єгипетських фараонів до середньовічних лицарів. На кожній ілюстраціє є 20 речей, яких не могло бути в тій чи іншій епосі. Правитель майя з наручним годинником, римський воїн у джинсах, грецька ваза в Давньому Китаї Очевидні помилки, але далеко не всі вони будуть такими легкими. Якщо під час детективного розслідування виникнуть труднощі, треба лише перегорнути сторінку і дізнатися правильні відповіді.
  Книжка неодмінно сподобається читачам віком 6+, а також їхнім батькам, які зможуть перевірити й власні знання.


Гізег, А. Знайомство з мистецтвом для дітей [ Текст]: науково популярне видання / Александер Гізер; іл. Мередіт Гамільтон. – Харків: ТОВ «Видавництво «Віват», 2019. – 96 с.: іл. – (Серія «Енциклопедії»)

Мистецтво всюди навколо нас — у парках, театрах, церквах, на стінах будівель і навіть у твоїй школі… І на сторінках цієї книжки, адже тут ти знайдеш визначні пам’ятки світового мистецтва, які зазвичай можна побачити лише в музеях. «Знайомство з мистецтвом для дітей» — унікальна нагода не лише торкнутися прекрасного, а й створити власний шедевр.


Гуцало, Є.Позичений чоловік [ Текст] : роман / Євген Гуцало. — К. : Знання, 2019. — 384 с. — (Скарби української літератури).

Роман “Позичений чоловік” поєднує у собі анекдот, небилицю, містифікацію, бурлеск і є зухвалою спробою письменника у фантастичній, жартівливій формі розповісти про повсякденне життя сучасної людини. В основі сюжету вигадана історія про те, як жінка позичила іншій жінці на місяць свого чоловіка. Навколо головного героя роману Хоми Прищепи — “дивака і характерника, гуманіста і пройдисвіта, джигуна і мудреця” — розгортається каскад неймовірних пригод. Та, захоплюючись несподіваними поворотами сюжету, кумедними ситуаціями, в які потрапляє наш герой, ми розуміємо, що насправді головною дійовою особою в романі є дух українства, українська вдача. Вражає мова, якою написано роман, — неперевершена й органічна, сповнена неповторних прислів’їв та приказок, діалектизмів та словотворів, мова розмаїта й незнищенна, як незнищенні уява й талант нашого народу.


Дал, Р. Відьми [Текст]:повість / Роальд Дал ; пер. з англ. Віктора Мороза; іл. Квентін Блейк– 5-те вид. -  Київ: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»,2019.-  с.:іл.

«Відьми» — одна з найпопулярніших дитячих повістей Роальда Дала, довкола якої поміж читачами точиться чи не найбільше суперечок. Нарешті українські «малята від 5 до 105» теж мають можливість її прочитати.


Дерева : 50 найвідоміших видів [ Текст]: міні-енциклопедія / пер. з англ. Н. Тучинської. - Київ : Видавнича група КМ-БУКС, 2018. - 56 с.:іл.
За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів дерев.Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та територію поширенняДерманський,Сашко. Чудове Чудовисько[ Текст]: повість / Сашко Дерманський; іл. М. Паленко. – 5-те вид. -  Київ: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»,2019.- 270 с.:іл.
Іноді дітям в цілях виховання забороняють на деякий час грати в компьютер або виходити на вулицю, до друзів. Одного зимного дня і дівчинку Софійку бабуся зачинила у кімнаті. Повз вікно у завірюсі пролітали сніг, обгортка від цукерки, рукавичка, чудовисько... Що? Чудовисько?! Але ж не існує ніяких чудовиськ. Особливо таких добрих, маленьких, волохатих, яскраво-рожевих у синю цяточку, як Чу. Невже можна подружитися з чудовиськом? Ще й як! Але треба допомогти йому не потрапити до страшної Країни Жаховиськ...


Драч, І. Криниця для спраглих [Текст] : Книга перша  / Іван Драч; упоряд., прим.,комект, та фільмогр. С. Тримбача. - К.: Мистецтво - 2018.  – 240 с.; іл.
Читачам пропонуються п’ять сценаріїв видатного поета і кінодраматурга лауреата премії Т. Г. Шевченка  Івана Федоровича Драча (1936–2018). Повнометражні фільми, зняті за сценаріями митця визнані знаковими сторінками вітчизняного та світового кінематографа. У виданні вміщено також примітки, коментарі, рецензії, спогади та інтерв’ю українських діячів культури, статті самого автора.
Книга надасть можливість поцінувати одну зі сторінок творчості Івана Драча та продемонструє еволюцію українського кіномистецтва протягом останніх десятиліть.


Драч, І. Криниця для спраглих [Текст] : Книга друга / Іван Драч; передмова Ю. Іллєнка; упоряд., прим.,комект, та фільмогр. С. Тримбача. - К.: Мистецтво - 2018.  – 240 с.; іл.
Читачам пропонуються чотири сценарії та кіноповісті видатного поета і кінодраматурга лауреата премії Т. Г. Шевченка  Івана Федоровича Драча (1936–2018). За деякими з них знято повнометражні фільми, зняті за сценаріями митця визнані знаковими сторінками вітчизняного та світового кінематографа. У виданні вміщено також поезію, статті та інтерв’ю Івана Драча, примітки й коментарі.

Книга надасть можливість поцінувати творчість Івана Драча та продемонструє еволюцію українського кіномистецтва протягом останніх десятиліть.


Іваненко, К. Твій вірний друг поліція. Нові пригоди [Текст] : [кн.-розмал.] / Катерина Іваненко ; худож. Наталія Загоскіна. - Київ : Балтія-Друк, 2019. - 23 с. : іл.
 На сторінках цієї книжки ти знову зустрінешся з вірним охоронцем – патрульним Будилом, який стоїть на захисті твого здоров’я і життя. Він з радістю допоможе тбі ункнути небезпечних зустрічей і прикрих несподіванок.

 Іваничук, Р.Місто[Текст] : повість/ Роман Іваничук ; [упоряд.: Н. Л. Бічуя, В. В. Ґабор, Н. О. Іваничук ; прим. В. В. Ґабора]. - Харків : Фоліо, 2019 . - 248 с.
До книги увійшли дві повісті, об’єднані між собою за тематикою. «Сьоме Небо» (1984) розповідає про перші дні Другої світової війни у Карпатах; автор зображує, як у складних обставинах по-різному проявляються моральні якості людей, що розводить їх по протилежні боки барикади. У другій повісті «Місто», вперше надрукованій у 1975 році, Р. Іваничук, змальовуючи колективний образ Міста, досліджує зміни, які відбуваються у психології галичан за роки радянської влади.
Іздрик. Меланхолії [ Текст] / Іздрик ; худож. Маряна Савка. – Львів: Видавництво Старого Лева , 2019 .-  с.: іл. 
«Меланхолії» — книжка Юрка Іздрика, яка пульсує живими емоціями. Це поезія, що не ховається в холодні слова і загадкові метафори, а ловить моменти життя і оголює його найпотаємніші сенси. Тут стільки любові, скільки може вмістити серце чоловіка, яке вміє відчувати біль і красу однаково гостро.
 Чуттєві жінки і квіти в акварельних аплікаціях Мар’яни Савки — ніби прагнення наблизити прекрасне, вклеїти собі у щоденник, притулити до серця, відправити у конверті до запитання.


Казьміна, С Некстрашна енциклопедія безпеки для дітей. Як навчити дитину правильної поведінки без залякувань і погроз [ Текст]: довідкове видання  / С.В. Казьміна, В.В. Баланова; іл. Т.Ю. Сорудейкіна. – Харків: Вид. група «Основа», 2019. -96 с. ; іл.
«Нестрашна енциклопедія безпеки для дорослих та дітей» — книга, що допоможе батькам розв’язати непросте завдання виховання безпечної поведінки у дітей. Вона містить максимум практичних порад та рекомендацій із власного досвіду авторів.

Автори — засновниці Центру з безпеки дітей «Мамстраж» Світлана Казьміна та Валентина Баланова.


Кінг,С. Історія Лізі[ Текст]:роман / Стівен Кінг; пер. з англ.. В. Шовкуна. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2019. – 624 с.

Покійний чоловік Лізі, Скот Лендон, був відомим письменником. Іноді здавалося, що він продав душу дияволу і саме за це отримав свій надзвичайний талант. Після смерті чоловіка жінці докучають літературознавці, які будь-що прагнуть заволодіти творчими доробками Скота. Та коли жінка береться за впорядкування його творів, то розуміє, що в житті Скота було дещо жахливе, моторошне. Щось таке, із чого він черпав натхнення, за яке потім заплатив своїм життям. Ким насправді був Скот? Лізі починає блукати в лабіринті секретів минулого. Ще трохи, і знайти вихід буде неможливо…


Кініллі, Т. Список Шиндлера  [Текст]:роман / Томас Кініллі; пер. з англ. Г. яновської. – 3-тє вид. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2019. –432 с.
В основу роману лягли спогади в`язня краківського гетто, приреченого на смерть і врятованого Шиндлером.
Успішний бізнесмен Оскар Шиндлер відкриває в Кракові фабрику з виготовлення посуду. Для нього євреї з гетто і табору Плашув — просто дешева робоча сила. Однак зовсім скоро він відчуває безмежну повагу та співчуття до своїх робітників. Коли людей з Плашува починають перевозити до Аушвіцу, Оскар за допомогою свого друга, Іцхака Штерна, складає список тих, кого він нібито бере на фабрику.
До нього увійшли понад тисячу людей, приречених на смерть. Аби врятувати їх, Шиндлер не шкодував ані грошей, ані сил, ані часу.          Кокотюха, А. Багряний рейд 
[ Текст]: роман / Андрій Кокотюха. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2019. – 288 с.
Максим Коломієць стає командиром рейдової групи УПА, яка з Волині скеровується на схід України. Група має завдання вербувати невдоволених радянським режимом людей, займатися агітаційною роботою, аби підготувати збройне повстання проти «совєтов». Та все пішло не так...

Кокотюха, А. А. Таємне джерело [ Текст]: роман / Андрій Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2019. – 320 с. : портр. – (Детективна агенція ВО)

Рання осінь 1981 року. На Тернопільщині один за одним помирають партійні та комсомольські діячі. Причина смерті – випили джерельної води. І не простої – біля села, де знаходять тіла, є джерело Святої варвари. Місцева легенда свідчить що вода в ньому чарівна. Людям із чистим серцем продовжує життя, а лиходіїв убиває. Містика – чи хтось невідомий оголосив владі свою таємну війну? Яку таємницю приховує густий ліс, де тече таємне джерело? Розслідувати дивну справу доручено київському слідчому Ігореві Князевичу. Так він опиняється в загадковому, відрізаному від великих міст селі гайворон, де люди живуть за своїми законами й таких, як він, ох, як не люблять… «Таємне джерело» – детектив в стилі ретро, сюжет якого замішаний на українській готиці. А ще – історичний роман, котрий переносить читача у не аж таке далеке минуле. Хто пам’ятає ті часи, згадає, як на їхніх очах валилася радянська імперія. Ті, хто тих часів не застав, зрозуміють, чому вона розвалилася.

Коломоєць, Ю. Незвичайні професії [Текст]  / Юлія Коломоєць, Алла Гутніченко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 77 с. : іл.
У хлопчика Андрія – незвичайна родина. Кожен у ній має улюблену роботу і в кожного – незвикла, але важлива й цікава професія. Мама – флорист, тато – палеонтолог, сестра – обіймачка панд, дідусь – тітестер, а бабуся – сурдоперекладач. Є в родині також склодув і повітроплавець, архітектор та піцайоло і кінолог, а сам хлопчик ще не знає, ким стане, коли виросте. У цій книжці-віммельбуху кожній професії присвячено по три розвороти: на одному розповідається про її особливості та зображено сферу діяльності, на другому йдеться про знаряддя, потрібні для роботи фахівцеві, а третя є зазвичай інтерактивною та інформативною. Книжка про дивовижні професії сподобається дітям різного віку.

Коул,Д. Чарівний шкільний автобус : У вулику[ Текст]:комікси / Джоанна Коул і Брюс Деген; іл. Брюс Деган; пер. з англ. Роман Дяченко; мальоване письмо укр. мовою Олега Петренка- Заневського. – Київ: Веселка, 2019. – 48 с.- (Серія «Чарівний шкільний автобус»)

Цікавий і дотепний комікс про фантастичну екскурсію американських школярів, що розкриває дітям чимало таємниць з природознавства.
Це – одна з книжок надзвичайно популярної серії, перекладеної багатьма мовами світу.
Читачі дізнаються хто такі комахи, які вони мають ознаки, побувають на квітці, у вулику, познайомляться з життям його дз-з-з-з-вінких мешканців.

Лем, С. Футурологічний конгрес [ Текст]: роман /Станіслав Лем ; пер. з пол. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2018. – 144 с. – ( Серія «Горпизонти фантастики»)
«Футурологічний конгрес», оповідачем і головним героєм якого є вже знаний шанувальникам творчості С. Лема Ійон Тихий, занурює читача у «галюциногенне» майбутнє. Запрошений на футурологічний конгрес в одну із латиноамериканських країн, Ійон Тихий зрештою потрапляє у світ, де всім і всіма заправляє Хімія, а якщо точніше — розпорошені у повітрі хімічні субстанції, завдяки яким страшна, похмура, антиутопійна реальність стає реальністю утопійною.


Лис, В. Графиня [ Текст]: роман / Володимир Лис. — Харків : Клуб сімейн. дозвілля, 2018. — 219 с.

Давні часи і сучасність, кохання, гординя й помста переплелися в дивовижну історію. У провінційного художника Платона Лемещука в один день зникають усі картини. Він у розпачі. Але ще більше його дивує поява колишньої учениці Люби. Колись вона була закохана в нього до нестями, та він не відповів на її почуття. Платон збентежений, він має знайти свої картини, але… Життя всього містечка раптом перевертається: дивні події, жорстокі вбивства, схожі на ритуальні. Художник прагне знайти розгадку цих таємниць і розуміє, що всі ниточки ведуть до давнього портрета графині Венцеслави.

Листи від пана Тукана з Франції [ Текст]: оповідання  / Ілюстрації  Ірина  Донська. – Київ: Видавничий дім «Маміно»,2018. – 30 с. : іл.
«Листи від пана Тукана» — нон-фікшн серія про різні країни світу.
Пан Тукан жив у зоопарку і змалечку любив читати. Як так вийшло? Колись один малюк простягнув йому крізь ґрати книжку — і вона так припала Туканові до душі, що той захопився читанням і просив усіх відвідувачів дарувати йому нові й нові книжки. Начитавшись про далекі краї, птах вирішив будь-що їх відвідати. Він довго й наполегливо тренувався, став дужим — і зміг легко розігнути ґрати та чкурнути із зоопарку темної ночі, доки охоронець давав хропака.
Відтоді пан Тукан мандрує світом. Він відвідує різні куточки земної кулі та звідусіль шле листівки у видавництво «Маміно», адресу якого знайшов на сторінках тієї найпершої книжки, що колись подарував йому малюк. Птах фотографує все найцікавіше та ділиться враженням, розповідає про особливості кожної країни. Звісно, видавництво вирішило поділитися такими скарбами зі своїми читачами — так і з’явилася ця серія.

Литовченко,С.В. Дитина з порушенням слуху [ Текст] / С.В. Литовченко,В.В. Жук, О. М. Таранченко. – Київ: Літера ЛТД,2019. – 56 с. – (Серія «Інклюзивне навчання»)

Ця книжка призначена для багатьох родин, що стикаються з проблемою порушення слуху в дитини, а також для педагогів і вихователів інклюзивних навчальних закладів. Головне для батьків — не впадати у відчай, а допомогти дитині почуватися впевнено, бути щасливою. Для досягнення цієї мети батькам потрібні знання про особливості їхньої дитини, про можливості її розвитку, прийоми навчання і виховання — про все це і йдеться у даному посібнику. Тисячі людей, які не чують, живуть повноцінним життям, діти зростають розумними, щасливими, отримують освіту, обирають професію і влаштовують особисте життя. 

Лондон, Джек. Жага до життя [ Текст]: зб.оповідань / Джек Лондон; пер. Олена Бабушко ; іл. Ю. Ясінська. – Київ : Форс Україна, 2019. – 90, [1] с. : іл. – (Читака).

“Любов до життя” — одна з яскравих перлин циклу північних оповідань. Аляска — те місце, де кожен змушений виявляти свої справжні риси. Північ рівняє бідних і багатих, пронизливий холод не зважає на неміч, рвучкий вітер байдужий до соціального стану, а дикий звір не розбирає звань. У протистоянні з жорстокою природою герої наведених творів перемагають не тільки завдяки сміливості, витривалості, енергії, а насамперед завдяки силі духу, одержимості життям, здатності навіть в екстремальних умовах залишатися Людиною.


Льєнас, А. Монстрик і його кольори [Текст]: оповідання / Анна Льєнас; переклад  Я. Стріха. – Київ : Видавництво «КАЛАМАР», 2019. - 96 с.:іл.

За допомогою головного героя книги - Монстрика, допоможе розібратися дитині з 5-ма основними емоціями. Адже на його душі і жовто, й синьо, і червоно, й чорно, й зелено водночас. Малюнки дозволять весело й делікатно досліджувати кольори та почуття. Книга розпочне розвиток емоційного інтелекту в малюка. А також пояснить дитині як розпізнавати почуття та як їх висловлювати.

МакДоналд, М. Джуді Муді йде до коледжу [Текст]: повість / Меган МакДоналд ; пер з англ. Наталії Ясіновської. – Львів : Видавництво Старого Лева,2019. – 144 с. : іл.

Улюблений учитель поїхав у відрядження, а вчителька на заміну впровадила нові правила. На математиці вона роздає цукерки – усім, окрім Джуді Муді, тому Джуді потрібно займатися додатково, зі студенткою-репетиторкою. Чи полюбить Джуді математику? Чи здивує пана Тодда, коли він повернеться до школи? Як сприймуть друзі нове захоплення Джуді Муді?


Маленькі дослідники: Підводний світ [Текст]:популярне видання / пер. з англ. Тетяни Кузьменко. – Київ: Книголав, 2019. – 18 с.: іл. –(Серія «Дитяча полиця»)
Нова книжка із інтерактивної серії «Маленькі дослідники» пропонує зануритися в океанські глибини, відвідати арктичні води, доплисти до темних глибин з тамтешніми дивовижними мешканцями, а головне розповідає, як вберегти цей неймовірний світ від забруднення. За допомогою книжки читачі зможуть весело й пізнавально провести час.

Піднімаючи клапани-віконечка, малюки дізнаються про дивовижних істот та ареоли їхнього мешкання. З легкого та лаконічного тексту діти довідаються про тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, відшукають затонулий корабель, пірнуть до коралового рифу тощо.

 Мартиненко, І. В.Комунікативний тренінг для дошкільників з порушеннями мовлення [Текст] / І.В. Мартиненко. - К.: Література ЛТД, 2019. - 120 c.- (Серія "Інклюзивне навчання")

У навчально-методичному посібнику висвітлено теоретико-методичні засади та надано практичні рекомендації щодо формування комунікативної діяльності, проведення психокорекційної роботи з дітьми із мовленнєвими порушеннями в умовах дошкільного навчального закладу. Описано етапи завдання, методи та принципи, зміст комунікативного тренінгу цієї групи. Посібник призначено для практичних психологів, педагогів, логопедів і вихователів дошкільних навчальних закладів, а також студентів, які навчаються за спеціальністю "Спеціальна освіта (логопедія і спеціальна психологія)". Крім того, посібник, безумовно, зацікавить батьків дітей з особлими освітніми потребами. 


О’Нілл , Кейті.Принцеса + принцеса: довго і щасливо: [ Текст]:  графічний роман / Кейті О’Нілл: пер. з англ. Ярослави Стріхи. — Київ: РІДНА МОВА, 2019. — 56 с.: іл. — (Серія «Дитячі комікси»).

Коли звитяжна принцеса Аміра порятувала добросерду принцесу Сейді з вежі, жодна з них не чекала, що здобуде при цьому справжню подругу. У ході мандрів королівством і незліченних пригод вони розуміють, що помагають одна одній стати кращими. Якщо вони об’єднають зусилля і знання, то завдяки своїм доброті та відвазі здолають найзапеклішого ворога: заздру чарівницю, яка точить зуб на Сейді. Запрошуємо вас до подорожі з принцесами Сейді й Амірою. Вони дуже різні й мають різні сильні сторони, але обидві намагаються зрозуміти, що насправді значить «довго і щасливо» — і чи зможуть вони знайти це «довго і щасливо» разом


Пантермюллер, Аліс. Лотта та її "катастрофи". Сирна лихоманка[ Текст] : для дітей серед.шк. віку / А. Пантермюллер ;  пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідріх ; іл. Д. Коль ; обкл. Я. Могилевської. — Харків : Школа, 2019. — 160с. : іл. — (Лотта та її "катастрофи").

Відколи розпочався новий навчальний рік, у Лоттиному класі панує нестерпний сморід. І винен у цьому бутерброд її нового однокласника Ремі. Він родом із Франції й постійно їсть хліб із камамбером, чи як там той смердючий сир називається. На жаль, пані Кака́ло посадила Ремі прямісінько між Шаєн і Лоттою. Шаєн він навіть подобається, а ось Лотті — навпаки!!! Адже він щодня приносить їй якийсь подарунок: плюшевих котиків, футболки із сердечками і все таке. Отож Лотті треба терміново якось позбутися цього Ремі. У крайньому разі за допомогою її блокфлейти.

Пратчетт, Террі.Чаротворці [Текст]: роман  / Террі Пратчетт; пер. з англ.  Анастасія Коник.– Львів : Вид-во Старого Лева, 2019.– 344 с.
«Чаротворці» — третій роман під циклу «Ринсвінд» із серії «Дискосвіт» Террі Пратчетта.

Жив собі якось восьмий син восьмого сина і був він, як повелося на Дискосвіті, чарівником. Дивним чином у нього теж народилося восьмеро синів, і наймолодшому, Койнові — чарівникові в квадраті — судилося стати джерелом магії, чаротворцем. Завдяки цьому юному хлопцеві стара магія Дискосвіту, що вже потрохи вивітрювалася, тепер відродилася і набула небаченої сили. Утім, нездорові чаротворчі амбіції та диктатура магії можуть бути небезпечними та навіть руйнівними й загрожувати цілісності світобудови. Рятувати світ та протистояти супермогутньому чаротворцеві Койну береться чарівник-невдаха Ринсвінд разом із вправною геройкою Коніною і сповненим ентузіазму героєм-початківцем Найджелом. А допомагатиме відчайдухам капелюх архіректора, що за довгі роки спілкування з видатними чарівниками став окремою, і треба сказати — харизматичною, особистістю.
·       
Пуряєва, Н. Наталія Пуряєва про Омеляна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далай-ламу XIV, Валерія Марченка [Текст]: оповідання / Н. В. Пуряєва . – К. : ТОВ Фірма «Антологія», 2019. – 160с. : іл. – (Серія "Життя видатних дітей").

Книга Наталії Пуряєвої розповідає про національну, релігійну, людську толерантність, про вміння молитися, розуміти і прощати. Про те, що всі люди взаємопов’язані, навіть коли часово чи територіально віддалені один від одного. Доля пов’яже і героїв цієї книжки міцними невидимими нитями. Далай-лама ХІV стане близьким другом Івана Павла ІІ, Голови Католицької Церкви, який все життя покладе на пошуки та зміцнення зв’язків між усіма релігіями світу, адже спільним для них є одне – Бог-Любов.


Ролінг, Дж.К. Гаррі Поттер і прокляте дитя[ Текст]:/ Дж.К. Ролінг; пер. з англ. Віктор Морозов-  Київ: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»,2019.-  с.:іл.
Остання частина всесвітньо відомої серії книжок про Гаррі Поттера, Хлопчика Що Вижив – найсправжнісінький скарб не лише для найвідданіших фанів поттеріани, а й для пересічного читача.
Книжка, на рідкість, опублікована вже опісля п`єси Джека Торна. У книжці зібрано обидві частини, що є насамперед, сценарієм спеціального репетиційного видання, тож текст оформлений саме у вигляді п`єси. Події у книзі відбуваються рвучко й швидко, читач з легкістю шугає зі сцени до сцени, з одного місця подій на інше, мчить у часі й просторі, напружує мозок, шукає розгадки, тобто долає усі перешкоди разом із двома головними героями – найкращими друзями Скорпієм і Албусом, синами двох колишніх ворогів – Слизеринського принца Драко Малфоя і Обранця Гаррі Поттера.

Як обернеться надзвичайно неймовірна і навіть дещо зухвала витівка учнів найвидатнішої й найвідомішої у світі Школи Чарів та Чаклунства, Хогвортсу? Чи виявляться наслідки їх дій незворотними? Дізнайтеся разом з такими схожими і одночасно несхожими на своїх батьків, хлопцями. Наприкінці бажаємо вам терпцю і уваги адже фінал виявиться більш ніж несподіваним не лише для вас, а й для самих героїв!

Свіфт, Дж. Мандри до різних далеких країн світу Лемюеля Гуллівера, спершу лікаря, а потім капітана кількох кораблів [ Текст]: роман  / Джонатан Свіфт ; пер. за ред. Юрій Лісняк ; вступ. сл. Річард Сімпсон. – Київ : Дніпро, 2019. – 277с.
У всесвітньо відомому романі англійського письменника Джонатана Свіфта описано захопливі подорожі Лемюеля Гуллівера до різних фантастичних країн. Кумедні пригоди спершу лікаря, а потім капітана кількох кораблів нікого не залишать байдужими. Неперевершений майстер сатиричного жанру висміює людські вади і дурість, засуджуючи тиранію, брехню і лицемірство.

Старк,Ульф. Диктатор [Текст]:/ Ульф Старк; перекл. зі шведської Г. Кирпи. – Київ : Основи, 2018. – 36 с.: іл.
Хто має боятися диктатора? Усі. Хто має втішати диктатора? Усі. Хто має славити диктатора? Усі. Однак дуже маленький диктатор урешті-решт може лишитися сам. Адже не можна силоміць примусити когось бути твоїм другом. Ульф Старк – один із найкращих у Швеції письменників, що пишуть для дітей; Лінда Бондестам – одна з найталановитіших молодих ілюстраторок у Фінляндії. «Диктатор» – перша книжка, яку вони разом створили. В ній панують гумор, ніжність та анархія.
Стілтон, Дж. Перша миша на місяці [ Текст]: комікси/ Джерміно Стілтон; переклад Андрія Поритко; іл. Енніо Буфі. – Харків: ТОВ «Видавництво «ІРБІС КОМІКСИ»,2019.- 48 с.:іл.-( Всесвітньо відомий комікс)
Політ на Місяць — маленький крок для Джеронімо Стілтона, але величезний стрибок для всіх мишей!
Джеронімо Стілтон є редактором газети «Гризун» — найпопулярнішого видання на Мишачому острові. На дозвіллі він любить оповідати цікаві веселі історії. Цього разу Джеронімо мусить протидіяти своїм найзапеклішим ворогам — котам-піратам, які знайшли спосіб подорожувати в часі, щоб змінити історію...

Флорида, США, 1969 рік. Це день, що увійде в історію, — день висадки астронавтів на Місяці! Та поки «Аполлон-11» готується до старту з мису Канаверал, коти-пірати нишпорять по Космічному центру Мишачого острова. Що вони задумали? І чи зможе Джеронімо зашкодити їх планам, навіть якщо для цього доведеться полетіти в космос?

Сто казочок із чарівного лісу [Текст] / М.Саве та ін.; худож. С. Алястра та ін. – К : Видавнича група КМ-БУКС, 2018. - 112 с.: іл.
Ти любиш гуляти в лісі, вдихати запах опалого листя, вранішньої імли, тобі подобається запах хвої, гриби, лісовий мох і сонячні галявини? Ти любиш дивитися як пробігають хащами лісові звірята? Тебе чарують таємниці лісових гномів, фей, лісовичків і тролів? Якщо так, то ця книжка для тебе.
Ці сто казочок, що переповнені чарами, загадками і магією, поведуть тебе в таємний лісовий світ.
Стоуел, Л. Python. Кодування для майбутніх програмістів [Текст] / Л. Стоуел, Р. Дікінс ; пер. з англ. Н. Гордієнка ; іл. Д. Дівола. — Київ : Фоліо, 2019. — 96 с. : іл.

Ця книга допоможе ознайомитися з основами безкоштовної онлайн-програми і комп'ютерної мови програмування Scratch, розробленої спеціалістами Массачусетського технологічного інституту (США) для дітей віком від 6 років. Мова Scratch широко вивчається і використовується не лише у школах, а й у багатьох університетах світу. За її допомогою можна створювати власні інтерактивні історії, анімації, ігри, музику та твори мистецтва, ділитися своїми роботами з друзями та знайомими в інтернеті. У простий і дотепний спосіб, однак цілком серйозно та професійно, крок за кроком викладаються основи програмування. Чіткі і зрозумілі пояснення супроводжуються ілюстраціями, що дають повне уявлення про те, якого вигляду на кожному кроці створення програми повинен набувати екран і як має виконуватися код. Вивчаючи основи програмування зі Scratch, дитина дізнається про найважливіші концепції програмування (зокрема, про вхідні дані, параметри, повторювані структури тощо) та способи розробки алгоритмів, а отримані теоретичні знання одразу зможе використовувати для створення власних програм. У книзі міститься чимало корисних порад і рекомендацій стосовно способів виявлення та усунення помилок у власноруч створеному коді. Таким чином, дитина не лише зможе ознайомитись із принципами та прийомами програмування, а й здійснити перший крок на шляху до майбутньої професії, в якій можуть знадобитися знання та навички програмування.
Сухіна, І. В.Гіперактивна дитина [Текст] / І.В. Сухіна. – К. : Літера ЛТД, 2019. - 40 c.-(Серія «Інклюзивне навчання»)

Жива, рухлива, активна дитина – що в цьому поганого? Автори посібника розповідають про те, яких дітей можна назвати гіперактивними. Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю виявляється у підвищеній руховій активності, збудливості, труднощах концентрації та утриманні уваги, імпульсивності поведінки, проблемах у взаємостосунках з однолітками. Автор розповідає про причини гіперактивності, надає корисні рекомендації щодо підготовки такої дитини до школи, навчання її у шкільному закладі і навіть вибору продуктів харчування. Учителі і вихователі знайдуть тут поради стосовно поводження з гіперактивними дітьми в класі.

Ткачук, Г. Зелена білка[Текст]: оповідання / Галина Ткачук; іл. Христина Лукащук. – Харків: ТОВ Видавництво «Ранок». -32 с.: іл. – (Серія «Слухай серцем»)
Зелена білка — найбажаніша річ для кожної дитини в групі дитячого садка. Вихователька оголошує незвичний конкурс, у якому ця дивна іграшка — головний приз. Щоб його здобути, доведеться опанувати власні емоції. Галина Ткачук розповідає історію наполегливості на шляху до здійснення власного непереборного бажання. Серія «Слухай серцем» допоможе дорослим і дітям спільно проговорювати та глибше розуміти важливі емоції й почуття.

Турбаніст,Д.С. Велика енциклопедія. Паравози, тепловози, електровози від А до Я [ Текст]: науково популярне видання / Дмитро Турбаніст; дизайн Андрій Неделя. – Київ: ПП «КРИСТАЛ БУК», 2019. – 160 с. – іл. – (Серія «Домашня бібліотека»)

Залізничний транспорт скоро святкуватиме свою двохсоту річницю. За ці роки локомотиви зробилися набагато швидшими та потужнішими, а залізничні колії протягнулися на багато тисяч кілометрів. Завдяки титанічній праці цілих поколінь винахідників та інженерів було створено унікальні за своєю технічною досконалістю паровози, тепловози, електровози. Ця енциклопедія познайомить читачів з локомотивами різних типів від початку ХІХ століття до сьогодні. 


Тютюнник, Г.  Дивак [Текст] : вибрані твори / Григір Тютюнник. – Київ : Знання, 2018. – 159 с.  – ( Скарби : молодіжна серія)

Твори Григора Тютюнника (1931—1980), включені до цієї збірки, по праву можна назвати маленькими шедеврами. Читаючи їх, переймаєшся і болем пораненої війною дитячої душі, і трепетом та ніжністю героїв у ставленні до навколишнього світу, гармонії з яким вони прагнуть, і великими та малими людськими проблемами, багато з яких до цього часу належним чином не осмислені й не вирішені. Персонажі творів Григора Тютюнника стають нам до болю рідними і залишаються в серці на все життя.

Ушкалов, Л. Сковорода від А до Я [Текст] / Леонід Ушкалов. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 72 с.
Книжка «Сковорода від А до Я» продовжує серію абеток-енциклопедій для родинного читання і розповідає про великого мрійника, мандрівного філософа та педагога.
Григорій Сковорода зрікся світу й кар’єрного росту, хоча й мав високі досягнення та блискучу освіту. Замість родинного затишку обрав постійні мандри й самотність – та при цьому вважав себе неймовірно щасливою людиною. Якими ж були основні засади його філософії? Як йому вдавалося дотримуватися принципу «золотої середини»? Як навчав і які оцінки ставив своїм вихованцям?

 Про все це – у новій абетці, текст до якої написав літературознавець та знавець давніх текстів Леонід Ушкалов, який багато років присвятив дослідженню життя і творчості Григорія Сковороди.

Цвейг,С. Марія Стюарт[Текст]:роман / Стефан Цвейг; пер. з нім. П.В. Таращук; худож.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова. – Київ: ДОВЖЕНКО БУКС, 2019. -348с.

«Марія Стюарт» — один з кращих життєписів, що належить перу найпопулярнішого австрійського письменника Стефана Цвейга (1881—1942). У романі зображено протистояння Марії Стюарт, шотландської королеви, яка претендувала ще й на англійський трон і для якої на першому місці завжди були поклики серця і тільки потім — аргументи розуму, та англійської королеви Єлизавети, що школи не пізнала радощів материнства й подружньої любові. Але передусім це була боротьба не двох королев, а двох Жшок — видатних, розумних, підступних, хоробрих, які діяли в ім'я любові та влади, і кожна з них заплатила за це свою ціну.

Чеботарьова,О.В. Дитина із синдромом Дауна [Текст] / О.В. Чеботарьова, І.В. Гладченко. – Київ: Літера ЛТД,2019. – 48 с. – (Серія «Інклюзивне навчання»)
Ця книжка адресована батькам дітей із синдромом Дауна, корекційним педагогам і вихователям навчальних закладів. Як свідчить досвід багатьох країн світу, люди із синдромом Дауна стають повноцінними членами суспільства, діти можуть ходити у звичайні дошкільні заклади та школи, дорослі — знаходити роботу та створювати сім’ю. Необхідно лише допомогти дитині із синдромом Дауна знайти своє місце в житті. Для цього батьки повинні знати якомога більше про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання. Автори пояснюють, який потенціал у дітей із СД, що таке рання комплексна допомога, які заняття необхідні таким дітям, як підготувати дитину із синдромом Дауна до шкільного навчання, які існують спеціальні методики тощо.

Шкляр, В. Песик Гав,соловейко,джміль і два жолуді [ Текст]: оповідання / Василь Шкляр; худож. Кость Лавро. – Львів: Апріорі, 2019. -48 с.:іл.

Це подарункове видання презентують наймолодшим читачам два видатні митці – письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро. Дитячий світ – то суцільні дива та неймовірні пригоди. І якими ж яскравими вони постають в оповідках автора знаменитого «Чорного Ворона» під пензлем одного з найкращих європейських ілюстраторів. Паралельний текст англійською стане унікальною допомогою для розумненьких хлопчаків і дівчаток, охочих змалечку вивчити іноземну мову. 

Щешка, Джон. Франк Ейнштейн і двигун на антиматерії [Текст] : повість; кн.1 / Д. Щешка ; худож. Б. Браян ; пер. з англ. І. Ємельянова. - Київ : Видавнича група КМ-Букс, 2019. - 192 с. : іл.

Франк Ейнштейн — онук відомого винахідника Ала Ейнштейна. Певна річ, хлопчик пішов дідовими стопами і працює над створенням різних дивовиж. Разом зі своїм другом Вотсоном він готується до місцевого конкурсу винахідників. Найперший винахід хлопчика — два рoботи, яких звати Дзвяк і Бряк. Один із них самостворений, інший — майже самостворений, але обидва вони здатні розвиватися і навіть мають власну думку щодо геть усього на світі. Та найбільше досягнення малого генія — двигун, що працює на антиматерії. Але, як водиться, у хорошій історії завжди з’являється поганий персонаж, що може занапастити будь­яку геніальну ідею.

І- квартал 2019 року
Бойн,Джон. Хлопчик у смугастій піжамі[Текст]:роман / Джон Бойн ; пер.з англ.В. Шовкуна. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2018.- 192 с.
Дев’ятирічний Бруно разом із сім'єю переїжджає зі свого комфортабельного будинку в Берліні до нового дому у загадковому місці Геть-Звідси, де його батька призначають комендантом концтабору. Випадково він знайомиться з єврейським хлопчиком Шмулем, маленьким в’язнем. Між ними зароджується справжня дружба, яку, однак, розділяє колючий дріт. До чого можуть призвести різні погляди на світ, дивна логіка дорослих, а також сила долі й божевілля випадку? Про це і навіть більше розповідає дивовижна книжка «Хлопчик у смугастій піжамі».

Воронина, Леся. Пригоди голубого папуги[Текст]: / Леся Воронина ; мал. Катерини Штанко. — К. : Знан­ня, 2018. — 56 с.: іл.
 Якщо ви любите історії, сповнені шалених пригод і небезпек, дивовижних таємниць та зустрічей, — ця книжка для вас! Адже разом із героями фантастичного оповідання­ “Хлюсь та інші” ви опинитеся всередині карколомної комп’ютерної гри, придуманої підступним чаклуном Подвійним-Оселедцем, з якої, здається, немає виходу­. Але вихід неодмінно­ треба знайти, бо від цього залежить доля цілого світу. З оповідання “Пригоди голубого папуги” дізнаєтеся про секретну підземну схованку, де живуть тварини, що втекли від своїх господарів, і до якої випадково потрапив балакучий­ папуга Антось. І, врешті, зрозумієте, чому хижий кіт Чак раптом став вегетаріанцем. А ще ви познайомитеся з двома космічними прибульцями на ім’я Круць і Дрон, котрі, пролі­таючи повз нашу планету, потерпіли­ аварію й опинились на дні Чорного озера. Чи пощастить міжгалактичним мандрівникам повернутися додому і якими таємницями поділяться­ прибульці з мешканцями Землі, стане відомо лише тим, хто прочитає оповідання “Таємниця Чорного озера”.

Воронина, Л. Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава : повість / Леся Воронина. – Знання, 2018. – 141 с. : іл.
На світі є люди, котрі не уявляють свого життя без драйву. От і герой нової фантастичної повісті Лесі Ворониної «Таємне Товариство Ботанів» миттєво відгукується на запрошення взяти участь в екстремальних пригодах, що відбудуться на горі з дивною назвою Підстава. Адже після неймовірних подій, які довелося пережити Климові Джурі, рятуючи людство від хижих прибульців-синьомордів, він, здається, назавжди позбувся страху і готовий сторчголов кинутися у вир найнебезпечніших випробувань. Хіба ж хлопець міг запідозрити, що листа із за­прошенням йому прислали не його побратими з Таємного Товариства Боягузів - Жук і Заєць, а в таборі «Екстремал» його підстерігає пастка? Що ж насправді відбувається на вершечку Підстави? Невже синьоморди залишили на Землі свої секретні бази? І врешті - що заховано у «місцях сили» серед прадавніх кам’яних мегалітів-кромлехів? 

  Воронина Леся Таємне Товариство Близнюків, або Чудисько озера Лох-Ойх та інші страховища [Текст]: Повість / Леся Воронина. — К., 2018. — 143 с.:іл.
Хижі космічні прибульці-синьоморди, які володіють універсальною зброєю, хочуть перетворити Землю на власну колонію. Адже на нашій планеті існують місця сили — стародавні споруди-мегаліти, що можуть наділити будь-яку живу істоту надприродними властивостями. Однак Клим Джура, хлопець, який розуміє мову синьомордів і вміє читати їхні думки, збирається перемогти ворога його власною зброєю. Здійснити небезпечну операцію «Антижаб-4», від успіху якої залежить доля людської цивілізації, Климові допомагають не лише члени Таємного Товариства Близнюків,а й загадкове чудисько озера Лох-Ойх...

Голер Франц, Гайдельбах Ніколаус. Велика книжка. Історії для дітей / Франц Голер, Ніколаус Гайдельбах; переклала з німецької Неля Ваховська. – Чернівці : Книги – ХХІ; Чорні вівці, 2017. – 320 с.:іл.
Що гранітна брила робить у кіно? І як продати лосю протигаз? Яким чином гори перебралися до Швейцарії? І як хробачку потрапити до Гонконґу? Світ сповнений загадок, і з кожної можна зробити історію. Франц Голер - майстер таких історій. Його секрет у тому, щоб нічого не сприймати як належне. Треба ставити навіть найдивніші запитання і випробовувати найсмішніші відповіді. Саме так чинять діти, тому вони й сміються з його історій. Варто їх просто почитати (та й батькам буде з чого повеселитися).

Гридін С. В. Відчайдушні [Текст]: повість-детектив / С. В. Гридін ; ідея О. Гридіна. – Київ : Академія, 2017. – 128с.
Так буває – прочитана книга вносить свої корективи в життя. Ось Дмитро Прокопчук, якого однокласники за зріст прозвали Олівцем, перед канікулами прочитав про пригоди Шерлока Холмса. І, зрозуміло, захотів сам стати детективом, розплутувати різні таємниці.
А тут трапився і випадок підходящий – в селі, куди відпочивати до бабусі приїхав Дмитро, зникають діти. Тож довго не думаючи, підліток разом зі своїми друзями розпочали розслідування. Чим все закінчилося – читай в книжці Сергія Гридіна.


  

Карпа, Ірена.  День усіх білок [Текст]: для мол. і серед. шк. віку / І. Карпа ; худож. Н. Гайда. — Чернівці : Чорні вівці, 2017. — 96с. : іл. 
«День усіх білок» – це розповідь про те, що насправді є цінним у житті та як важливо вміти боротися за свої права, незалежно від того, хто ти: дорослий, дитина чи лісове звірятко. Книжка сповнена пригод і гумору, карколомних поворотів і складних ситуацій, з яких хоробро виплутуються наші герої: білки і собаки, сови і кроти, лісники і бандити.Кіплінг, Редьярд Кім: роман / Редьярд Кіплінг ; пер. з англ. Євгена Тарнавського. — К. : Знання, 2018. — 335 с. — (Скарби: молодіжна серія).
“Кім” Редьярда Кіплінга (1865—1936) — один із перших шпигунських романів у світовій літературі, який зараховують до золотого фонду класики для підлітків. Перед нами розгортається історія хлопчика-сироти, кот­рий має гострий розум, любить перебувати в епіцентрі подій та швидко дорослішає. Познайомившись із ламою, який шукає священну ріку, Кім вирушає разом з ним у подорож Індостаном, дорогою встигаючи вико­нувати до­ручення агентів британської спецслужби. Це роман про становлення особистості, пошук своєї долі, дружбу поколінь, а найголовніше — про вміння виживати в складному та суперечливому світі.

Конопницька  М.   Про краснолюдків і сирітку Марисю / Марія Конопницька ; пер. з пол. Л. Андрієвської. – Київ : Знання, 2017. – 192 с. – (Скарби: молодіжна серія)
Повість-казка відомої польської письменниці і поетеси Марії Конопницької (1842—1910) “Про краснолюдків і сирітку Марисю” — один із кращих творів для дітей у світовій літературі. Поєднуючи фантастичний сюжет з реалістичними мотивами, жартівливий і серйозний тон, проте уникаючи нав’язливих повчань, письменниця звертається до загальнолюдських цінностей: книга сповнена любові, доброти, милосердя, виховує повагу до праці, небайдужість і віру у справедливість. Саме тому цей чудовий твір залишається улюбленим для багатьох поколінь юних читачів.

Корчак, ЯнушКайтусь-чарівник; Банкрутство малого Джека; Коли я знову стану малим [Текст] / Януш Корчак ; упорядкування і пер. з пол. Андрія Павлишина. — К. : Знання, 2017. — 430 с. — (Голоси Європи).
Чого може досягти розумний і допитливий хлопчик, якщо матиме чітку мету і, головне, величезне бажання вчитися й наполегливо працювати задля її здійснення? Юним героям романів відомого польського письменника і педагога Януша Корчака (1878—1942) нескладно відповісти на це запитання. Наприклад, можна створити у класі кооператив, як це зробив Джек, або, як Кайтусь, стати справжнім чарівником! Хлопчики відчують і радість перемоги, і гіркоту поразки, поступово дорослішаючи на шляху до втілення заповітної мрії. Натомість сам автор, зачаклований гномом, знову стане дитиною і спробує пригадати, якими насправді великими та серйозними можуть бути клопоти й турботи маленької людини. Ці романи Я. Корчака вперше перекладено українською.Степан Процюк про Василя Стефаника, Карла-Густава Юнга, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка, Ніку Турбіну. – К.: УкрНДІСВД,2018. – 112 с.:іл. – (Серія «Життя видатних дітей»)
Книжка для всіх, хто вчиться долати житейські перешкоди. Відомий український письменник Степан Процюк із притаманними йому запалом і пристрастю оповідає про те, як «поміж курми і зорями» проминало дитинство неперевершеного новеліста Василя Стефаника; у яку бездонну криницю снів поринав щоночі майбутній психіатр і філософ Карл-Ґустав Юнґ; як хвацько вмів хлопчаком бешкетувати письменник і перший керівник Українського Уряду Володимир Винниченко; як переростав власну долю один із найсумовитіших митців початку ХХ століття Архип Тесленко; урешті, наскільки «недитячим» виявилося дитинство російської поетки Ніки ТурбіноїСанчес Вегар М. І. Фріда Кало [Текст] / Марія Ісабель Санчес Вегар; худож. Ї. Фань Ен; пер. з ісп. М. Пухлій – К: Видавнича група КМ – БУКС, 2018.- 28 с. :іл. –(Маленьким про великих )
Маленькі читачі відкриють для себе, ким були та чого досягли найвидатніші жінки сучасної історії. Дизайнерки, художниці, шукачки пригод, науковиці…
Унікальні та дивовижні жінки, в яких слід учитися та з яких варто брати приклад.
Жінки, що, як і Фріда, перетворили маленьку мрію на велику історію.


Нова збірка віршів для дошкільнят Йосипа Струцюка


Terra інклюзія 2018: збірка інклюзивних оповідань. – К.: Видавничий центр «12», 2018. – 206с.
Збірка «Terra інклюзія 2108» – унікальний інструмент суспільної комунікації, вакцина порозуміння та сприйняття. Оповідання цієї збірки – абсолютно різні за літературним відтворенням, але вони об’єднані любов’ю, спрагою до життя, силою людського характеру та волі. Життєві обставини у всіх літературних героїв різні, але всі вони прагнуть жити гідним повноцінним життям. Сила людини попри обставини та можливості, незалежно від віку та статі. Серед оповідань збірки читачи різного віку та літературних уподобань знайдуть собі «свій» твір. До збірки увійшли вісім оповідань переможців та фіналістів Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у категорії спецвідзнаки «Інклюзивні оповідання «Terra інклюзія».Топська Н. Артемій Ведель /Неллі Топська. – К.: ТОВ «Книжкова база «Альфа»,2018. – 64 с. :іл. – (Серія «Золота доба української музики»)
Золота доба української духовної музики подарувала світові сузір’я пломенистих талантів – Максима Березовського, Дмитра Бортнянського й Артемія Веделя. Книга розповідає про коротке та трагічне життя геніального українського композитора Артемія Веделя, котрий творив духовну музику – найзагадковішу на землі. Ту музику, що веде від темряви до світла, від душевної сліпоти до мудрого прозріння, в якій органічно переплітається божественне і земне. Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться українською музичною культурою.
.
Топська Н. Максим Березовський[Текст] /Неллі Топська. – К.: ТОВ «Книжкова база «Альфа»,2018. – 64 с. :іл. – (Серія «Золота доба української музики»)
Золота доба української духовної музики подарувала світові сузір’я пломенистих талантів – Максима Березовського, Дмитра Бортнянського й Артемія Веделя. Книга розповідає про трагічну долю Максима Березовського – одного із перших українських композиторів, велич таланту якого визнали у Європі. За своє коротке, мов спалах, життя він пізнав успіхи й невдачі, благовоління височайших осіб і опалу, славу й забуття. Рання фатальна загибель композитора слугувала приводом для різноманітних домислів, і тому біографія його вміщує безліч нерозгаданих таємниць. Книга адресована дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто цікавиться українською музичною культурою.

Топська Н. Сергій Васильківський[Текст] /Неллі Топська. – К.: ТОВ «Книжкова база «Альфа»,2018. – 64 с. :іл. – (Серія «Золота доба української музики»)
Книга розповідає про життя видатного художника Сергія Васильківського, речника національного реалістичного живопису. За довгий мистецький шлях він створив своїми картинами неповторний образ України, в якому дивовижним чином переплітаються епічні та ліричні мотиви. Цей образ предстає перед нами у знайомих краєвидах, у мужніх обличчях козаків, у неповторності та повноті життя, у світлім усміху самої природи. Ще за життя Васильківського називали «небесним художником», а його полотна іменували справжніми «перлинами», бо вони написані вірним та щирим серцем.
Видання адресоване дітям середнього та старшого шкільного віку, а також усім, хто кохається в українському мистецтві. 

Немає коментарів:

Дописати коментар