Для середнього шкільного віку

 


Абеді І. 
Лола- любляче серце : повість. Кн.7 / І. Абеді ; худож. Д. Генце. - Х. : Ранок, 2012. - 320 с. : іл. 
                                     Відтепер немовлята, які репетують, матері, які ридають, і батьки, які не можуть дати їм ради, зітхнуть спокійно – з усіма їхніми проблемами чудово впорається Лала Лу, найкраща нянька у світі. Щоправда, тільки ночами та в уяві нашої Лоли. А вдень Лола готується до ролі старшої сестри. Ось тільки де знайти малюка, на якому можна потренуватися? На щастя, Лола знайомиться зі старшокласницею Саллі, яка стає для неї зразком для наслідування. Обидві – дівчинка-підліток і молода дівчина – відвідують заняття в танцювальній групі, і одного дня Саллі пропонує Лолі допомогти їй поняньчити маленького хлопчика. До того ж, тільки їй Лола може відверто розповісти про свої проблеми з Алексом, який живе в Парижі й у якого вона закохана. Але незабаром проблеми виникають у Саллі, та ще й які! Тепер уже Лолі доводиться допомогти старшій подрузі…

Аксельссон,К. Модель під прикриттям. Стильне викрадення / Карина Аксельссон; пер. з англ. Марія Чайкоська. Харків, 2021. 416 с.      
                                                                             Друга книга циклу. Аксель ще не встигла оговтатися після розкриття гучного злочину в Парижі, а на неї вже чекає нова модна справа. У Нью-Йорку під час гламурної фотосесії зник легендарний чорний діамант. Найстильнішому детективу у світі знову доведеться стати на підбори і працювати під прикриттям моделі. Та, схоже, що цього разу удача відвернулася від Аксель: злочинець завжди на крок попереду, а час невблаганно збігає…

Бачинський А. Примари Чорної діброви : повість / Андрій Бачинський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 175 с.

Роман їде в село на канікули. Там його чекають цікавезні історії про мандри дідуся та друзі. Однак, виявляється, цьогоріч ніхто вже не піде на річку й не плаватиме наввипередки до скелі. Якісь чужинці захотіли вирубати Чорну діброву та знищити ріку. Місцеві мовчать. Вони не вірять, що їм під силу щось вдіяти, ще й обіцянки басейнів і аквапарків такі заманливі. Та хіба це замінить старі розкішні дуби та їхню ріку? Друзі не можуть стояти осторонь і, озброївшись порадами дідуся Андрія та великого китайського полководця Сунь Цзи, беруть справу у свої руки. Чи вдасться їм завадити великій вирубці?

Біблія в дії. Новий Заповіт [
Текст] / Пер.з англ. М.Тучкової .- Луцьк: РТ "МКФ "Християнське життя", 2019.- 240 с.:іл.

Мюррей Уоттс — один із найвизначніших перекладачів Біблії у Великобританії, спробував створити власне таку книгу. Він поєднав у ній всі свої біблійні знання із вмінням розповідати історії. Результатом цього поєднання став переконливий текст, який зможе зацікавити не тільки молодих читачів, а й тих, кому великі біблійні тексти можуть бути важкими для сприйняття
 
Браун, П. Втеча дикого робота: роман / П. Браун; пер. з англ. С. Орлової; П. Браун. – Х.: Віват, 2020. – 288 с.: іл.
Ця дивовижна книжка є продовженням історії про унікальну роботку на ім’я Роз, яка навчилася мови тварин і стала матусею для гусеняти Яснодзьобика. Щойно Роз призвичаїлася до життя на дикому острові, як опинилася в пастці на фермі, що належить родині Шерифів. На неї знов чекають карколомні випробування: битва з торнадо й напад вовчої зграї. Проте в шумному місті роботка стикається з найстрашнішою загрозою — людьми… Чи досягне Роз своєї мети? Чи здобуде омріяну волю?

Буллен С.  1000 пригод. Любовний переполох на фермі [Текст] / Соня Буллен; пер. з нім. О. П. Ковальової. - Харків : Юнісофт, 2018. - 160 с. : іл. - (1000 пригод). 


Дуже багато справ у Емми: треба і в школі все встигнути, і в притулку для тварин багато зробити, і влаштувати акцію із захисту прав тварин, і з друзями стосунки з’ясувати... Як же це непросто! Але з ідеальною командою все можливо


Буллен С.  1000 пригод. Серцебиття під час обміну учнями [Текст]  / Соня Буллен ; пер. з нім. О. П. Ковальової. - Харків : Юнісофт, 2018. - 160 с. : іл. - (1000 пригод). 


Обмін учнями — взагалі дуже цікавий досвід для всіх учасників. А вже для Хелени він приніс несподівані почуття й відносини. Чи вдасться їй порозумітися з Рілі? А як би вчинила ти в такій ситуації? 


Вздульська В. 
Марк Цукерберг / В. Вздульська ; іл. І. Рудовської. — Київ : Агенція «ІРІО», 2021. — 112 с. : іл. — (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Марк Цукерберг – одна з найяскравіших особистостей сучасності. Він надихає мільйони людей по всьому світу. Ні, він не має надприродних здібностей, як супергерої з коміксів. Марк Цукерберг цілеспрямовано вчився, наполегливо працював і не боявся ризикувати заради того, у що вірив. Так народився феномен Facebook – соціальної мережі, яка об’єднує весь світ.

Гаґеруп, К. Маркус і Сіґмунд [Текст] / Клаус Гаґеруп ; пер. з норвез. Г. Кирпи. - Вінниця : Теза, 2000. - 282 с.
У житті Маркуса Сімонсена усе повернулося догори дриґом. Його батька поклали до лікарні з синдромом хронічної втоми, і його друг Сіґмунд переїжджає до них додому, щоб подбати про Маркуса. Та коли Маркус втрачає здатність закохуватися, а зазвичай тверезий на розум Сіґмунд несподівано закохується по вуха, то не зрозуміло, про кого з них уже треба дбати. Особливо, коли Сіґмунд впадає в крайнощі, щоб справити враження на свою кохану…
Гант, Лінда Муллалі. Риба на дереві / Л. М. Гант ; пер. з англ. Д. Березіна. - Харків : Віват, 2019. - 318 с. - (Книжкова полиця підлітка)
Еллі Нікерсон — особлива дівчинка. Найкраще в класі малює, кмітлива, щира, неабияка фантазерка, але… У неї дислексія, вона не може читати й писати, і це впливає на її самооцінку, стосунки з однокласниками, навчання, життя. Жахливо, коли ти не хочеш нікого смішити, а з тебе сміються. Коли найбільше прагнеш почуватися такою, як усі. Коли виконання домашнього завдання перетворюється на випробування. Потрібна неабияка сміливість, щоб кожного дня приходити до школи. Еллі разом із новим учителем кидає виклик — і врешті-решт розуміє: слова не стають істиною лише тому, що хтось їх вимовив уголос. І мислити не так, як усі, — це дуже круто. Такі люди запалюють світ.
Гантер, Е. Вигнанці [Текст] : роман / Е. Гантер; пер. з англ. К. Дудки та О. Українця; худож. О. Панченко. – Х. : АССА, 2021. – 320 с. : іл. – (Коти- вояки Кн. 3.).
Таємне пророцтво скеровує лапи трьох онуків Вогнезора на життєвих шляхах. Та лише одному з них відомо про цей дар. Сойколап вважає, що розгадка пророцтва, від якого залежить їхнє майбутнє, прихована в далекому минулому — її оберігають древні коти, котрі колись ходили цими лісами, а зараз блукають у його снах. Якась невідома сила кличе його в далеку мандрівку в гори, де від чужинців потерпає Племֹ’я Стрімкої Води. Можливо, там разом з братом і сестрою він нарешті отримає відповіді на свої запитання…

Гантер, Ерін.
Північ [Текст] / Е. Гантер ; пер. з англ.: К. Дудка, О. Українець ; худож.-оформ. О. Панченко. - Харків : АССА, 2022. - 320 с. - (Коти-вояки. Нове пророцтво ; кн. 1).              
Перша книга другого циклу "Нове пророцтво" серії світового бестселера «Коти-вояки». Четверо котів із різних Кланів отримують загадкове пророцтво: вони мають разом вирушити в далеку подорож і почути, що їм скаже північ. Та чи правильний вибір зробили Зоряні предки? Чи зможуть обрані коти забути про власні суперечки і зрозуміти, що тепер майбутнє всього лісу в їхніх лапах? 

Гантер, Е. Пітьма насуває [Текст] : роман / Е. Гантер; пер. з англ.Т. Бойка. – Х. : АССА, 2021. – 272 с. : іл. – (Зграя Кн. 3)Змішаній зграї повідкових собак і диких псів загрожує отруйна чорна хмара... Чи, може, це величезний Небо-Пес, що попереджає про небезпеку? Рятуючись від гніву Великого Гаркуна, собаки знаходять ідеальну місцину для життя: із затишною печерою, великим лугом і чистою, спокійною річкою. Утім, і звідси їм доведеться піти... Хто ж змусить їх вирушити на пошуки нового табору: величезний страшний кудлач або зграя лютопсів на чолі з Бритвою?

Гантер, Ерін.
Світанок / Е. Гантер ; пер. з англ.: К. Дудка, О. Українець ; худ. О. Панченко. - Харків : АССА, 2020. - 352 с. - (Сер. "Коти-вояки").                                                              
Повернувшись до лісу, обрані коти мають переконати Клани об’єднатись і вирушити на пошуки нової домівки. Але як це зробити, якщо ніхто не знає, куди саме треба йти і що чекає попереду? Хіба дов іряться досвідчені провідники словам юних котів і борсучихи? Небезпека вже зовсім поруч, і у знесилених, голодних Кланів обмаль часу. А Зореклан чомусь мовчить і не дає їм більше жодного знаку... 

Гантер, Ерін. Темна ріка
 / Е. Гантер ; пер. з англ.: К. Дудка, О. Українець ; худ. О. Панченко. - Харків : АССА, 2021. - 336 с. - (Сер. "Коти-вояки").                                                                     
Троє новаків, які отримали силу Зореклану, продовжують відкривати в собі нові можливості: Леволап — бойові навички і неймовірну міць, Падуболапка — стратегічне мислення і мудрість вояцького правильника, Сойколап — дивовижний зв’язок із предками і дар цілителя. Однак разом зі знаннями та досвідом приходять і сумніви, що ставлять новаків перед вибором: вірність Клану чи дружбі, власні амбіції чи доля багатьох котів? Кожному із цієї трійці відома своя таємниця, яка може врятувати або зруйнувати крихкий мир між Кланами, що панував протягом багатьох повень.
Грехов, Олександр.
 Відбій повітряної тривоги = The all-clear / О. Грехов ; пер. на англ. О. Проша, П. Безкоровайний. – Харків : Віват, 2022. – 96с. – (Найкращий подарунок). 
Артщоденник перших місяців повномасштабного вторгнення від Олександра Грехова та Анастасії Нікуліної — «Відбій повітряної тривоги».Ці ілюстрації та тексти — про спільний біль, спільну радість, спільні подвиги і вчинки, спільні срачі та меми. Про те, чим ми жили ці перші місяці після 24 лютого 2022 року. Книжка видана двома мовами: українською та англійською. Тож ви зможете подарувати її всім тим іноземним друзям, які підтримували і зараз підтримують українців у боротьбі із ворогом.

Від війни прокинулася вся Україна.  І зараз кожен із нас робить все можливе, щоб перемогти і щоб назавжди був відбій повітряної тривоги.

Грімм Бр. Бабуся Метелиця [Текст]: казки / Брати Грімм; пер. з нім. М. Харченко, Ф. Супруна, Д. Корзуна та інш.- Київ: Країна Мрій, 2014.-240 с.:іл. - (Всеволод Нестайко радить прочитати)    Улюблені з дитинства казки найзнаменитіших казкарів Європи — відомі й не дуже відомі. 


Гуменюк, Н.
Роденія, або Подорож за веселку [Текст] / Надія Гуменюк ; худож. М. Паленко. - Харків : Віват, 2020. - 192 с. : іл. - (У вирі пригод).

Однієї ночі хтось у білій тозі скрадається до книжкової шафи в кімнаті Маркіяна. Хлопчик прокидається, але помічає лише лелеку, який пролітає за вікном над зимовим озером Оконським. Після цієї таємничої зустрічі Маркіян опиняється за бузково-синім туманом, який відчиняє браму у світ «проти неба на землі», де на хлопчика чекають сміливі ірияни й недолугі й водночас грізні мободрили, дбайливий домовик та істоти з камінними душами.


Дал Р. Фантастичний містер Лис : повість / Роалд Дал ; пер. з    англ. В. Морозова. - з - тє. вид- Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2022. - 120 с.                                                                                        Повість Роальда Дала про хитромудрого Лиса, який щовечора крадькома забігає по черзі до трьох противнючих фермерів за харчами для своєї родини. І ось фермери розробили план, як — БАХ! БАХ! БАБАХ! — застрелити містера Лиса. Та коли вони вже думали, що містер Лис ніяк не зможе врятуватися, у нього визрів свій фантастичний план...

Дерманський С. Чудове чудовиськов країні жаховських / Сашко Дерманський ; іл. М. Паленко. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2023.- 288 с.                                                                                      
      У захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива...

Джеймс Ґ. Мерф Звичайний / Ґреґ Джеймс,Кріс Сміт : пер. з англ. І. В. Тимошенкова. - Харків: Вид. - во "Ранок" 2022. - 336 с. іл. - (Серія " Мерф Звичайний ").                                              
Через проблеми з маминою роботою Мерф уже вчетверте переїздить та змінює школу. Новий навчальний рік йому доведеться розпочати в жахливому новому будинку та жахливій новій школі. Хоча з останнім — не точно, адже всюди вже розпочалися заняття, і для новенького хлопця ніде немає місць… Окрім однієї дуже дивної і надсекретної школи, де навчаються діти з суперздібностями. Через помилку містера Супермена, директора школи, хлопця допускають до занять. От тільки, що йому там робити, якщо в нього немає жодних суперсил?

Доісторичні тварини 
[Текст]: ілюстрований довідник / упоряд. Камілла Де Ла Бедойер. - Китай: CARLTON KIDS, 2018. - 32 с.:іл.- ( Серія "ІEXPLORE"(Я вивчаю)
Познайомся з найбільшими, найстрашнішими і найрозумнішими тваринами, які жили колись на нашій планеті, від гігантських морських монстрів до величезних носорогів і страхітливих мавп.

Капранови Бр. Мальована історія Незалежності України : / Брати Капронови. - К. : Гамазин, 2022. - 80 с.               Незалежність не впала з неба – державницька традиція живе на наших землях зі скіфських часів і фактично не перери¬валася до 1991-го. Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування. Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.


Кінні Дж. Щоденник Слабака. Будуй - ламай : Кн. 14 / Джеф Кінні ; пер. з англ. В. Ракуленка. - Київ : КМ - Букс,2022.-224с.                                                   
 Несподівана спадщина дає родині Ґреґа Гефлі можливість змінити свій будинок на краще. Але скоро вони зрозуміють, що домашній ремонт не виправдовує покладених на нього сподівань. Щойно розберуть стіни, скрізь почнуть виникати всілякі проблеми. Гниле дерево, токсична цвіль, непрохане       сусідство і дещо зловісніше за усе це змушують Ґреґа з родиною замислитися, чи ремонт узагалі вартий мороки.

Кінні Дж. Щоденник Слабака. Гаряча зима : Кн. 14 / Джеф Кінні ; пер. з англ. В. Ракуленка. - Київ : КМ - Букс, 2022. - 224 с.           Коли школа Ґреґа Гефлі зачиняється через снігопад, цілий район перетворюється на зимове поле бою. Ворожі групи змагаються за територію, будують міцні снігові фортеці й розігрують епічні битви сніжками. А під перехресним вогнем опиняються Ґреґ і його надійний найкращий друг Роулі Джеферсон. Ґреґ і Роулі маневрують між союзниками, зрадниками й войовничими бандами у битві за виживання, яка охопила весь район. 


Кінні, Дж. Щоденник слабака. Зоряний час Родрика [Текст] : роман у малюнках / Дж. Кінні; пер. з англ. В. Ракуленка. – К. : КМ-Букс, 2022. – 224 с. : іл. – (Щоденник слабака).

Продовження історії родини Гефлі. Ґреґ Гефлі розповідає про літні канікули й про свої намагання не вскочити в халепу після повернення до школи, а також зробити так, щоб його старший брат Родрик не розповів нікому про найбільш принизливу подію, що сталася з Ґреґом улітку.


Кінні Дж. Щоденник слабака. Остання крапля: Романи у малюнках/ Дж.Кінні.- Київ: Вид.група КМ БУКС, 2022.- 224 с.:іл.

Кінні Дж. Пригоди дивовижного друзяки Роулі Джеферсона
 / Джеф Кінні ; пер. з англ. В. Ракуленка. - Київ : КМ - Букс, 2022. - 224 с.    
Ґреґ Гефлі, найкращий друг Роулі, списав тринадцять щоденників, нотуючи свої пригоди в середній школі... і не збирається на цьому зупинятися. Але прийшов час послухати й Роулі, який вирішив узяти з друга приклад. У «Щоденнику дивовижного друзяки» Роулі описує власний досвід і погоджується заодно зіграти роль Ґреґового біографа. (Зрештою, одного дня Ґреґ забагатіє і стане знаменитим, і всі захочуть дізнатися історію його життя). Але Роулі — не найкращий вибір для такої справи, і його «біографія» перетворюється на кумедний безлад.


Кокотюха А. А.
 Колекція гадів : повісті / Андрій Анатолійович Кокотюха ; худож.-оформ. В. М. Карасик. – Харків : Фоліо, 2017. – 185 с. – (TeenBookTo).
Схоже на ящірку, тільки в кілька разів більше, плямиста шкіра, гострі зуби, хижий погляд... Такі екзотичні тварини з’явилися раптом у звичайній річці на Полтавщині. Але щойно Максим Білан дізнався про велике викрадення екзотичних рептилій з тетраріуму, зрозумів: не фантастика це, а детектив. Тож разом зі своїм другом Денисом Черненком він починає шукати злодіїв. А ще невгамовні сищики закриють небезпечний Клуб Боягузів, зловлять за руку викрадачів дітей і навіть зможуть зашкодити спробі створити злодійську корпорацію в рідній школі. Пориньте у небезпечні та веселі пригоди разом із шаленою парочкою ваших ровесників! 

Кокотюха А. Великий гармидер у будинку «Вау!» / А. Кокотюха ; іл. В. Печеник. — Харків : Vivat, 2022. — 111 с. : іл. — (Дім історій).

Кокотюха А. Як весело в будинку «Вау!» / А. Кокотюха ; іл. В. Печеник. — Харків : Vivat, 2022. — 111 с. : іл. — (Дім історій).


Корман, Г. 
Нездатні / Гордон Корман. – Харків: Віват, 2023. – 256 с. – (Серія «Книжкова полиця підлітка»).                           
Нездатні — це сумнозвісний клас невдах, аутсайдерів і академічних катастроф. Альдо, коли розлютиться, перетворюється на Неймовірного Галка; Паркер до восьмого класу так і не навчився читати; Елейн запросто будь-кого сторчма спустить зі сходів; Кіана взагалі не зареєстрована в цій школі. Містер Закері Керміт колись був талановитим педагогом, але його кар’єру зруйновано через скандал із шахрайством. Тепер він над силу ходить на роботу й лише чекає виходу на дострокову пенсію. Та коли до неї лишається тільки рік, куратор школи й затятий ворог містера Керміта призначає його викладати в клас важких підлітків. Нездатні ніколи не думали, що стикнуться з учителем, який ставитиметься до них гірше, ніж вони до нього. І містер Керміт уявити собі не міг, що знову перейматиметься викладанням. Що ж відбуватиметься, коли найгіршому класу дістається найгірший учитель? Чудовий вибір для читання влітку чи будь-коли!

Корній Д.  Як Петрусь Коляду рятував / Д. Корній ; іл. Н. Шморгун ; іл. на обкл. А. Кустової. — Харків : Ранок, 2022. — 222 с. : іл. — (Світи фентезі).

У скромній хатині на околиці села біля лісу живе Петрусь Лелеченко. Хлопець як хлопець, та не з простих. Малий Лелеченко, як і його батько, химородник. Якось перед святом Купала Петрусь втрапив в неймовірну пригоду: відшукав чарівну квітку папороті, урятував світ і саме життя.

Ларвуд К.П’ять королівств. Кн. 1 : Легенда про Подкіна одновухого / К. Ларвуд ; пер. з англ. Г. Лелів ; іл. Д. Ваят ; обкл., титул І. Сулима. — Київ : А-БА- БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2021. — 288 c. : іл. — (П’ять королівств).

Ларвуд К. П’ять королівств. Кн. 2 : Дар Темни- стої нори / К. Ларвуд ; пер. з англ. Г. Лелів ; іл. Д. Ваят ; обкл., титул І. Сулима. — Київ : А-БА- БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2022. — 302 c. : іл. — (П’ять королівств).

Михед, Олександр. Котик, Півник, Шафка : повість / О. Михед ; іл. студії "Сері/граф". — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 67 с. : кол. іл.

Котик, Півник і Шафка наче й казкові, але водночас дуже справжні – врятовані й збережені у зруйнованій російськими обстрілами Бородянці під Києвом. Готові боротися і попереджати про небезпеку, втілюючи силу й незламність, бережуть рід і дарують надію. Це надія на майбутнє, у якому рани будуть заліковані, але пам’ять про скоєне зло житиме у віках. У майбутньому, після нашої перемоги.

Мільтон Л.Опануй себе : для підлітків, які хочуть навчитися контролювати своє життя / Леона Мільтон; пер. зі швед. М. Никончука ; худож. Е. Свенссон. — Харків : Vivat, 2022. — 286 с. : іл. — (Саморозвиток).

У підлітковому віці так важливо навчитися подобатися собі. Сформована у цей період самооцінка визначить твій майбутній світогляд, і дуже важливо, щоб вона не була занадто самокритичною. Хочеш менше ображатися й тривожитися, не соромлячись прагнути успіху та менше вимагати від себе бути «таким, як усі»? Зібрані в цій книжці вправи та досвід справжніх підлітків допоможуть розібратися у своїх емоціях та інколи себе пожаліти, а часом – навпаки, підбадьорити й підштовхнути до дії. Доведеться перемогти негативні думки й покопирсатися в собі, але ти це точно зможеш. Готовий змінюватися?

Найт, Ерік . Лессі повертається додому / Ерік Найт ; пер. з англ. Олександри Зімко. — Київ : Знання, 2022. — 222 c. — (English Library).

“Лессі повертається додому” — роман англійського пись­менника і сценариста Еріка Найта (1897—1943), який приніс автору визнання. Це історія про собаку колі неабиякого розуму та краси, що зберігає вірність своєму господареві й долає задля повернення додому тисячі миль попри всі небезпеки і перешкоди, адже там на неї чекає хлопчик, який сподівається на диво і не втрачає віри в те, що Лессі, як і впродовж останніх чотирьох років, зустрічатиме його у звичний час у звичному місці біля шкільних воріт. Книга стала бестселером і належить до класики дитячої літератури.

Пантермюллер А. Лотта та її "катастрофи". [Кн. 10] : Черевичок кенгуру / Аліс Пантермюллер ; пер. з нім. І. Андрієнко-Фрідріх ; іл. Д. Коль. – Харків : Школа, 2021. – 231 с. : іл. – (Лотта та її "катастрофи").

Лоттині бабуся й дідусь святкують золоте весілля разом зі всією родиною у старому замку Штрулленштайн у якомусь Бридельґау. Лоттин тато вже придумав купу всіляких розваг: гру «Вдале полювання», прогулянки й експедицію до Кажанячої печери. Але найжахливіше те, що Лотта разом зі своїми братами-дурбецалами повинна заспівати на цьому святі перед усіма цими людьми! Крім того, безсовісний кузен Лассе напевно знову глузуватиме з них. Та добре, що там будуть дві новенькі двоюрідні сестрички: Амелія та Олівія з Австралії! Хтозна, можливо, з ними свято буде не таким уже й кепським.

Пунсет, А.Клуб червоних кедів: повість. Кн. 1 / А. Пунсет; пер. з ісп. О. Забара; іл. П. Гонталес. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 272 с.: іл.

Четверо подруг-семикласниць вирішують створити свій клуб — з власними правилами і знаковими для них червоними кедами, які обіцяють носити повсякчас. Одна з дівчат, на жаль, змушена переїхати з родиною до Німеччини, і подруги неймовірно сумують за нею. Раптом з’являється нагода відвідати її в Берліні, взявши участь у конкурсі. Кому дістанеться перемога: Клубу червоних кедів чи касті Модних? На які капості здатна лідерка Модних, щоб добитися свого — читайте в цій захопливій підлітковій повісті.

Пунсет, Ана. Клуб червоних кедів. Кн. 3 : Усе заради мрії / іл. П. Гонсалес ; пер. з ісп. О. Забара. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 224 с.

Літній табір, про який так мріяли подруги, став місцем, де вони пересварилися. Лусія розгублена, адже невдовзі мають відбутися зйомки реклами модного одягу, у кастингу якої подруги перемогли на початку літа. Чи вдасться дівчатам помиритися, щоб не провалити зйомки? Та чи знайдуть вони загублену в метро скрипку Беа, без якої вона не зможе зіграти важливий концерт наприкінці літа? Читайте вже в третій частині.

Пунсет А. Клуб червоних кедів. Світ – наш! Кн. 6 / Ана Пунсет ; пер. з ісп. О. Забари, іл. П. Гонсалес. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 241 с. : іл.

Це шоста книжка з серії «Клуб червоних кедів» дівчат-підлітків, їхню дружбу, перші закоханості й стосунки. Незабаром канікули, Різдво, святкування Нового року. Дівчата з «Клубу червоних кедів» вирішують поїхати в Берлін до подруги Марти. Щоправда, для цього їм доведеться знайти роботу, щоби заробити гроші на квиток. Однак усе йде не за планом, особливо для Лусії, яка мусить відповісти перед батьками за свою брехню, а отже, поїздка на Різдво разом із подругами під загрозою.

Русіна, Оля. Абрикоси зацвітають уночі : повість / О. Русіна. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2022. – 144с.

Високо в небі над Донбасом літав безпілотник, а потім він зустрів хлопчика Устима і його собаку Жменьку. Життя поблизу окупованих територій, де живе хлопчик, — незвичне, але й там можна зустріти справжнього друга, побачити світ іншими очима і знати, що на твоїй вулиці неодмінно цвістимуть абрикоси.
У цій книжці багато такого, що може здатися казкою, але вона про справжніх людей і безпілотників, які досі літають й охороняють українські землі, а ще — мріють. Тому, коли закінчиться війна…

Сент-Екзюпері, А. де. Маленький принц  [Текст] / А. де Сент-Екзюпері ; пер. з фр. П. В. Таращука. - Харків : Фоліо, 2017. -95 с.:іл.- (Шкільна бібліотека української та світової літератури)

 Сердюк М. Арнольд Шварценеггер / М. Сердюк ; іл. О. Чичик. — Київ : Агенція «ІРІО», 2021. — 106 с. : іл. — (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Арнольд Шварценеггер – хлопчик з невеличкого австрійського села, якому вдалося підкорити Америку. Він став найвидатнішим бодібілдером усіх часів і народів, одним з найвідоміших голлівудських акторів і губернатором Каліфорнії. Історія його життя – яскравий приклад того, як віра в себе та свою мрію може допомогти досягнути найзухвалішої мети. Як саме йому це вдалося, ви дізнаєтеся, прочитавши неймовірну історію його життя.

Сердюк М. Білл Гейтс  / М. Сердюк. — Київ : Агенція «ІРІО», 2012. — 112 с. : іл. — (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Сетон-Томпсон, Е. Доміно ; Лобо ; Снеп =Domino ; Lobo ; Snap / Ернест Сетон-Томпсон ; пер. з англ. Марії Головко, Оксани Вергелес. — Київ : Знання, 2022. — 175 с. — Англ. і укр. мовами. — (Білінгва).

До пропонованої збірки входять оповідання, головними героями яких є тварини. Ернест Сетон-Томпсон (1860—1946) — один із зачинателів аніма лістичного жанру у світовій літературі, творчість котрого справила потужний вплив на багатьох інших письменників-анімалістів. Він з великою любов’ю, правдиво, захопливо, надзвичайно май стерно змальовує поведінку і вчинки звірів, які часто опиняються в драматичних ситуаціях і виявляють таку сміливість, витривалість, силу й жагу до життя, що в читача аж перехоплює дух.
Текст твору на сторінках книги розташований паралельно (мовою оригіналу без скорочень і адаптації та у перекладі українською).

Смагіна, Марина. Опра Вінфрі / Марина Смагіна . - Київ : «Агенція «IPIO», 2021. – 128 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Соніна, Н. Л.  Енциклопедія для дівчаток. Твої секрети [Текст] / Н.Л. Соніна; іл. Т.В.Пліска. – Харків : Пегас, 2008. – 112 с. : iл. – (Серія " Цікавий світ")

Немає дівчинки, яка б не мріяла вирости найкращою в світі розумницею та красунею. Найкращою – це й талановитою, і товариською, і привабливою, і акуратною, і хазяйновитою, і ввічливою… Ця енциклопедія стане дівчатам у пригоді. В ній зібрано найважливіші поради, які допоможуть всім мріям здійснитися на радість люблячим мамам і таткам, бабусям й дідусям.

Стівенсон, Р.Л. Острів скарбів: роман /Р.Л. Стівенсон; пер. з англ. В. Губарева.– Львів: Урбіно, 2021.– 272 с.

Стівенсон, Роберт Льюїс. Острів Скарбів  / Роберт Льюїс Стівенсон ; худож. Михайло Курдюмов. – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. – 240 с. : іл. – (Бібліотека пригод).

Страуд, Джонатан. Амулет Самарканда : роман : перша книга "Трилогії Бартімеуса" / Д. Страуд ; пер. з англ. В. Панченко. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2022. – 408с. 

Ця феєрично-захоплива історія відбувається в сучасному Лондоні. Але не в тому, про який ми знаємо, а в Лондоні, контрольованому чарівниками, де чимало всіляких демонів — джинів, бісів, афритів та інших мастаків магічного світу… Щоб здійснити свій задум, Натаніель — юний учень чарівника — таємно викликає стародавнього (якому п’ять тисяч років!) зухвалого джина Бартімеуса. Перед джином стоїть нелегке завдання — викрасти у Саймона Лавлейса, досвідченого і безмежно жорстокого мага, всемогутній Амулет Самарканда. І ось Бартімеуса з Натаніелем закручує моторошний вир найприголомшливіших пригод…

Страуд, Джонатан. Брама Птолемея : роман : третя книга "Трилогії Бартімеуса" / Д. Страуд ; пер. з англ. В. Панченко. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2022. – 496с. 

«Брама Птолемея. Книга 3» - це фінальна частина трилогії про пригоди джинів і людей в приголомшливому магічному світі. На цей раз героям історії доведеться зіткнутися з найбільшим злом і одночасно поборотися з власними демонами.

Страуд, Дж. Око Голема. : Кн. 2 "Трилогії Бартімеуса" : роман / Джонатан Страуд ; пер. з англ. В. Панченка. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2022. - 528 с. 

Ми знову в Лондоні, контрольованому чарівниками, яким служать джини, африти, фоліоти та інші химерні мешканці світу духів. У юного мага Натаніеля – тепер уже помічника міністра внутрішніх справ – новий клопіт. У місті почастішали таємничі атаки на магічні установи й заклади. Дедалі нахабніше поводиться підпільна організація «Спротив», що взяла собі за мету повалити владу чарівників. І найголовніше: у Лондоні з’явився ґолем – моторошне велетенське чудовисько, непід­датливе до будь-якої зброї й заклять, яке нищить на своєму шляху геть усе. На наших героїв – Ната­ніеля і його норовистого, але могутнього джина Бартімеуса чекають нові випробування і неймовірні пригоди…

THiLO. Герой мрій на знімальному майданчику: пер. з нім. / Автор THiLO; Перекладач Ковальова О. П.; Ілюстратор Ліпінс К. — Харків: Юнісофт, 2018. — 160 с.: іл. — (Серія «1000 пригод»).
Від подій, що відбуваються в житті школярки Лари, у неї та, мабудь, і в юних читачок перехоплює подих. Як же краще вчинити? Лише підтримка найкращої подруги Паули домоможе головній героїні книжки у різноманітних ситуаціях
 

THiLO. Хаос почуттів у чаті: пер. з нім. / Автор THiLO; Перекладач Воронова В. М; Іл. Ліпінс К. — Харків: Юнісофт, 2018. —160 с.: іл. — (Серія «1000 пригод»).
Коли здається, що все пропало, варто спробувати почати спочатку. Марлен пристала на пропозіцію своєї найкращої подруги — і життя завирувало з новою силою. Чи можливо розпочати нові стосунки, спілкуючись у чаті? Як вчинить Марлен? А як би вчинила ти?

Толкін, Дж.Р.Р. Гобіт, або Туди і звідти / Дж. Р.Р. Толкін; перекл. з англ. К. Оніщук, О. О`Лір; іл. Лі Алан. – Львів: Астролябія, 2021. – 304 с.

Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага ґномів, узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Торбин, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив, виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщика. Сутички з тролями, ґоблінами, ґномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смоґом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П’ятьох Армій — ось лише деякі пригоди, що їх судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні.

Толкін, Дж.Р.Р. Сказання про Дітей Гуріна / Д.Р.Р. Толкін; перекл. з англ. О. О`Лір; іл. Лі Алан – Львів: Астролябія, 2020. – 256 с.

Твір, який опублікував син автора — Крістофер Толкін, — описує трагічну долю Туріна та Ніенор. Над ними тяжіє страхітливе прокляття Морґота — жахлива помста їхньому батькові за небажання скоритися волі Темного Володаря. Сумної розв’язки не уникнути навіть завдяки співчуттю ельфів, власній відвазі чи перемозі над драконом Ґлаурунґом. Утім, навіть безнадійна, боротьба все-таки має сенс — як запорука перемог у майбутніх битвах зі злом, що їх Дж. Р. Р. Толкін описав у інших творах — „Гобіті” й „Володарі Перстенів”.

Українка, Леся. Лісова пісня : драма-феєрія у 3-х діях : іл. з анімаційного фільму "Мавка. Лісова пісня" / Л. Українка. – Харків : Ранок, 2023. – 160с. – (Мавка).  

Минають роки, минають десятиліття, але ми знову й знову повертаємось до деяких літературних творів... Сьогодні, коли поширюється інтерес до нашої історії та культури, пропонуємо вам перечитати драму-феєрію відомої української письменниці й поетеси Лесі Українки. Цей твір розповідає про зв’язок людини і природи, про безсмертя вічних людських цінностей, добро і зло; про пошук гармонії, кохання і зраду; про матеріальне і духовне в житті. Це гімн справжньому коханню. Завдяки прекрасним ілюстраціям дивовижного краю з майбутнього анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня» пориньте у цей фантастичний світ і насолоджуйтеся колоритною мелодійною українською мовою. Сьогодні за допомогою сучасних технологій ми маємо можливість ще більше заглибитися у драму-феєрію. За допомогою QR-коду можна прослухати дивні народні волинські мелодії, що їх так цінувала поетеса.

Шаповалов Д.С. Екстрим / Д.С. Шаповалов.- Харків: Чайка,2013.- 64 с.:іл.-(Серія "Хочу все знати")

Непереборне прагнення людей до підкорення незвіданого та розширення меж наших можливостей, до пошуку гострих відчуттів та незабутніх вражень. Енциклопедія розповість про найпопулярніші екстремальні види спорту: їх історію, правила, змагання і, звісно, про пов’язані з ними небезпеки. Без сумніву, ця захоплююча, інформативна книга зацікавить не тільки любителів екстриму, але й широке коло читачів.

Щерба Н. Чародільський град : роман / Наталія Щерба. – Харків : Школа, 2022. – 448 c. : іл. – (Серія "Чароділ").

Гарненька білявка Тетяна Окрайчик і гадки не мала, що її життя сповниться казкових перетворень, чарівних мандрів і небезпечних пригод. Її долю змінив загадковий спадок прабаби-відьми — срібний браслет-ящірка, з яким дівчина здобула і відьомський хист. Несподівано Таня опинилась у вирі боротьби могутніх магів за панування в Карпатах і повернення втраченого чарівного світу — Чародолу. Як хранителька Золотого Вінця, одного з магічних символів влади, вона змушена пройти крізь смертельні небезпеки, протистояти підступним чарівникам і відьмам, що зазіхають не лише на її відьомську силу, а й на життя. Чи до снаги юній відьмі знайти шлях у казковий Чароділ? Чи відкриє вона його таємниці? Відповіді варто шукати на сторінках цієї захопливої історії.

Ясіновська, Наталія. Несподіване кіно : зб. оповід. / Н. Ясіновська ; обкл. Т. Баковська. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 154 с.

Дарка й Кет не уявляють свого життя без танців. Оля намагається знайти друзів у новій школі й підтримати тата після розлучення. Олега вже не перший рік мучить головний біль. А Дмитро не знає, що сказати дівчині, яка йому подобається. Життя цих підлітків химерно переплітаються й утворюють дивні комбінації, а часом нагадують кіно: втрачена дружба, токсичні стосунки, спроби повернутися до нормального життя… У цій збірці оповідань є місце радості й суму, дружбі й коханню, сумнівам і підтримці.

Немає коментарів:

Дописати коментар