Книги для старшого шкільного віку Белімова Т. Трояндовий джем  / Т. Белімова. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 120 с.
У збірці зібрані дуже різні твори. Є тут і ранні оповідання, і новели, написані нещодавно. Проте об’єднують їх, звісно ж, теплота, що стала візитівкою "Теплих історій", доброта й бажання трішки розрадити читача в нашому непростому сьогоденні.
Авторка "Трояндового джему" засвідчує, що всі історії тут не вигадані, вони насправді були пережиті їхніми героями, а вже самі персонажі потім, на вушко, розказали їх у різний, інколи досить несподіваний, спосіб.Бернет Ф.Г. Маленький лорд Фонтлерой : роман / Ф.Г.Бернет ; пер. з англ.. Н.Римська. – Київ : Знання, 2017. – 191 с.

“Маленький лорд Фонтлерой” — перший роман для дітей, написаний англо-американською письменницею Френсіс Годґсон Бернет (1849—1924), що швидко став популярним і вже не одне десятиліття залишається однією з улюблених книжок малечі. Головний герой твору, семирічний Седрик Ерол, здобув прихильність багатьох поколінь дорослих і юних читачів завдяки своєму доброму серцю, здатності любити та величезному бажанню зробити цей світ кращим. Роман перекладено багатьма мовами, а за його мотивами створено численні театральні вистави і кінофільми.

Бондарук І.Це коротке довге життя: роман / Ірина Бондарук. - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",2016. - 384с.
Щоденники… Скільки всього на їхніх сторінках! Радість і сум, талан і безталання, щастя і злигодні, злети і падіння. Читаючи їх, наче мандруєш у часі та просторі, проживаючи нове життя разом із родиною діда Хоми, яка розділила весь біль, що припав на долю України.
Хома прожив таке довге і таке коротке життя на своїй землі, зі своїм народом, розділяючи весь біль, що припав на долю України... У колгосп пішов одним із перших — щоб дали спокійно жити. Двох синів відправив на фронт, а після перемоги сім років чекав на повернення сина — ворога народу — з таборів... Навчав дітей і онуків жити та не боятися. І уроки діда не пройшли повз їхні серця...

Браун  Ден. Інферно : роман : [пер. з англ.] / Ден Браун. - 2-ге вид. - Харків : Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2017. - 608 с.
Після того як на нього було скоєно замах, професор Роберт Ленґдон втратив пам'ять. «Шукайте і знайдете» — ці строки безсмертної поеми Данте лунають у його готові. Вони, безумовно, ключ до таємниці… але до якої?
 Браун Ден.Цифрова фортеця  : роман : [пер. з англ.] / Ден Браун. - 3-тє вид. - Харків : Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2016. - 416с.
Коли найпотужніша розвідувальна організація нехтує свободою особистості в сучасному інформаційному просторі, відстояти її – справа гакерів! Один із них створив вірус, який виведе з ладу суперкомп’ютер, що містить досьє на кожного інтернет-користувача. Чи вдасться математику Сюзанні Флетчер знешкодити його, щоб запобігти порушенню балансу влади? Як вилучити секретний код-антивірус із золотого персня гакера, загубленого десь в Іспанії?
Сюжет розгортається надшвидко, головоломки та несподіванки чигають на кожному кроці, тож навіть найдосвідченіші читачі візьмуть під сумнів власні здогади.

Бредлі А. Солоденьке на денці пирога: роман / Алан Бредлі; перекл. З англ. М. Лапенко. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 334с.
Юна Флавія – гідна спадкоємиця геніального Шерлока Холмса та спостережливої міс Марпл. Їй одинадцять, і її вважають темним боком Ненсі Дрю. За допомогою хімії вона творить дива не менш приголомшливі, ніж Гаррі Поттер за допомогою заклять та чарівної палички.
Флавія влаштує справжні інтелектуальні перегони з інспектором поліції Х’ювіттом у пошуках викрадача рідкісної помаранчевої марки ціною в мільйон. І похмурий маєток, і тихе англійське селище, і престижна школа для хлопчиків – усюди вона буде на півкроку попереду. Навіть коли віч-на-віч зустрінеться зі справжнім убивцею…

Вдовиченко Г. Тамдевін. Вовчі історії замку Гербуртів: збірка / Г. Вдовиченко .- Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля",2015. - 224с.
У далекому карпатському селі поблизу старовинного замку Гербуртів легко заблукати у просторі й часі … Десь у цих краях науковець Юрко вивчає поведінку вовків у природному середовищі. Його підопічні – троє вовченят, які втратили батьків. У дикому гірському урочищі людина намагається жити за законами вовчої зграї, які іноді здаються більш досконалими … Несподівана зустріч із художницею Анною, яка приїхала у село відпочити від марноти міського життя, назавжди змінює їхні долі …
Людина і вовк, закони людські та вовчі, якi часто ми розумiємо зовсiм не так, – це тема нових оповідань авторки, що також увійшли до видання.

  
Гавальда А. Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав / Анна Гавальда; Переклад з французької Євгенії Кононенко. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 144 с.
До цієї збірки ввійшло 12 новел відомої французької письменниці Анни Гавальди, яку ще назвають "ніжним Уельбеком". Книга швидко здобула популярність і прихильність читачів не лише на батьківщині авторки, а й у світі - її перекладено вже більш ніж 30 мовами. Тексти Гавальди прості, але не примітивні, душевні, але не сентиментальні, щирі, але без надміру інтимних подробиць. Це історії з життя і про життя, зовнішня простота якого приховує безліч потаємних бажань, страхів, мрій та образ, а голвне - любові у різноманітніших її виявах. Вони надихають на роздуми, допомагають змінити звичний кут зору і побачити довкола себе те, чого раніше не помічав. Побачити і зрозуміти.

 Гайсміт Патриція. Талановитий містер Ріплі : роман / Патриція Гайсміт . — Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. — 320 с.

Завдяки випадковому знайомству з аристократичним американським мільйонером, Том Ріплі нарешті отримує нагоду застосувати свої дещо дивні таланти. Йому належить вирушити до Італії та переконати сина багатія повернутися в Штати  

 Гнатко Д. Проклята краса: роман / Дарина Гнатко . — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 240 с.
30-ті роки ХХ сторіччя. Полтавщина. У селі чутки розходяться швидко. За кілька днів усі дізналися, що за юною красунею Ганною упадає одружений чоловік. Чи не приворожила його ця дівка? Може, вона відьма, бо всі парубки без тями закохані в неї? Аби врятувати доньку від ганьби та пліток, родина відправляє дівчину до міста, де доля дарує їй зустріч з майором Дмитром Солодовим. Але на заваді їхньому щастю знову стає жіноча підступність…
Непроста історія кохання красуні та офіцера КДБ на тлі найдраматичніших подій української минувщини: голодомор, сталінські репресії.

Горбань С., Лапіна Н. Роман з містом : роман / Світлана Горбань, Наталя Лапіна. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. — 192 с.
Магда Свідзинська жила в буремному ХХ столітті в місті, у яке неможливо не закохатися до безтями … Чарівний Львів! Любий пане Лемберг! Саме твоїми брукованими вуличками вона бігла назустріч коханню та щастю. Власне, ти був свідком її світлих перемог і гірких поразок. Разом із тобою вона пройшла крізь пекло війни та жаль розлук і втрат… Надзвичайна доля чудової жінки, історія її кохання, сили та відданості – наче ще одна химерна оздоба міста, вузькі вулички якого бережуть пам’ять різних часів і епох … 

Гук Н.Книга історій та рецептів смачного настрою  : Літературно-художнє видання / Н. Гук ; Худож. О.Гук. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2016. - 160 с. : іл. - (Теплі історії).

"Як приготувати гарний родинний настрій на вечерю? Найкраще в склянку розуміння додати дві жменьки теплоти, усе ретельно вимішати з великою порцією терпіння, здобрити усмішками та жартами, вкинути дрібку оптимізму, плеснути бадьорості й щедро посипати любов‘ю. Не боячись розплескати, розлити по найкрасивіших бокалах та швиденько подавати на стіл. А якщо ви захочете порадувати рідних ще й смаколиками - до вашої уваги найщиріші пропозиції з «Книги історій та рецептів смачного настрою». Ця збірка уміщує в себе не тільки теплі оповідання, а також найцікавіші рецепти моєї великої родини та багатьох друзів. Ніяк не можу зрозуміти, що вона мені нагадує найбільше: затертий сімейний кулінарний записничок, альбом зі старими світлинами чи скриньку з потемнілими від часу бабусиними прикрасами. Може ви допоможете?"

Дашвар Л. Мати все : роман / Л. Дашвар. – 5-те вид. - Х. : Кн. Клуб “Клуб Сімейн. Дозвілля”, 2017. – 336 с.
Здавалося б, професорській доньці Лідочці Вербицькій пощастило: турботлива мама, коханий чоловік, гарна квартира, грошей вдосталь, – якби не таємниця… Вона дізнається, що забите сільське дівча, куплене для сексуальних утіх її брата Платона, – не єдина маріонетка в руках їхньої матері! Підступ і брехня – ось на чому мати побудувала свою родинну ідилію! Але власного щастя Ліда зречеться сама… Мати все – і все втратити!

Дашвар Л. На запах м’яса: роман/ Люко Дашвар. - 3-тє вид. - Харків: Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2018. - 368 с.
На хуторі з`являється тендітна міська дівчина Майя. Навіщо вона тут? Невже міська повія приїхала сюди зваблювати чоловіків? Так вважає місцева красуня Тоня.
Чи вона втекла від одного кохання у пошуках іншого? Адже майстер на всі руки Толя прикипів до неї всім серцем! А може, вона відьма, бо розорила гніздо крука й випила яйця?
Майя ховається від світу зі своєю страшною таємницею. Чи зможе хтось розгадати її?

Дашвар ЛюкоПокров: роман / Люко Дашвар . - Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 384с.
Романи Люко Дашвар незмінно мають успіх у читача. Вона пише так гостро й пронизливо, психологічно й чутливо, що торкається струн душі кожного… Неможливо не співчувати її героям, як неможливо не звернути увагу на гострі, болючі, неоднозначні питання, які порушує письменниця… Ніч проти 30 листопада 2013 року багато чого змінює і в житті країни, і в долі киянки Мар’яни Озерової. Після розміреного напівсонного існування дівчина опиняється у вирі подій і несподіваних зустрічей: виснажливі чергування на Майдані, зникнення коханої людини та пошуки нащадків у сьомому коліні славного козака Яреми Дороша, яких прокляла його дружина — зарозуміла шляхтянка Станіслава. Та чи не даремні пошуки? Адже перед цими щасливцями постає непростий вибір — незліченні скарби, що їх мають успадкувати від свого предка, чи кохання і воля …

 Делані Дж. П.Та, що була раніше : роман / Дж. П. Делані ; [пер. з англ. О. Лобастової]. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 432 с.
Джейн оселяється в будинку, що вражає своїм екстравагантним дизайном, мінімалістичним інтер’єром і … дивними правилами проживання. Незабаром вона дізнається про загадкову смерть попередньої мешканки — молодої жінки, схожої на неї саму як за віком, так і за зовнішністю. Намагаючись з’ясувати, що стало причиною загибелі бідолашної, Джейн раптом усвідомлює, що певною мірою повторює її життя.
 
Джордж  Н. Маленька паризька книгарня: роман  / Ніна Джордж; пер. з англ. Ольги Захарченко – К.: Наш Формат, 2016. — 352 с.
Жан Одинак – власник книжкової баржі «Літературна аптека» – точно знає, як вилікувати почуття, які лікарі не вважають захворюваннями і не діагностують. Адже він – читач душ, тож кожному покупцеві добирає книги, які якнайкраще вилікують людський смуток, тугу чи зневіру. Єдиний, кого Жан не може зцілити, – це він сам. Душевні терзання від спогадів про Манон, котра покинула месьє Одинака двадцять один рік тому, розбили йому серце і досі тривожать душевні рани. Усе, що вона залишила, – лист, який Жан ніяк не наважується прочитати. Усе змінюється одного літнього дня після зустрічі з Катрін, глибоку печаль якої месьє Одинак сподівається вилікувати. Саме цей момент став переломним у житті Жана. Він вирушає в подорож до місця найболючіших спогадів – серця Провансу, щоб пережити час страждань і віднайти себе.


Дмитрук  А. Це моя і твоя війна / А. Дмитрук. — Дрогобич : Коло, 2017. — 126 с.

Це моя і твоя війна» – друга книжка Анастасії Дмитрук, в яку ввійшли її вірші, прозові експерименти, спогади військових та листи з війни. Тонке мереживо творів розкриває саме чуттєву сторону нашої боротьби за Незалежність, починаючи від подій Революції Гідності і до сьогодення. Гостро, відверто та емоційно. Збірка дає можливість читачеві пережити всю гаму почуттів – від запалу бойової готовності до найніжніших хвилин кохання. Тут і вірші, що підіймають людей до боротьби і ведуть військо до бою; вірші, що втамовують біль втрат і розчарування, і ті, що запалюють вогник віри в серцях і дають нову надію. 

Дорр Е. Все те незриме світло: роман / Ентоні Дорр; пер. з англ. О.Гординчук. – Харків: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 352 с. 
Зворушлива розповідь про сліпу французьку дівчинку та сором´язливого німецького хлопчика, які намагаються вижити й врятувати близьких, коли навкруги вирує страшна Друга світова війна. Це вражаюча книга про кохання та втрати, про те, як війна та випробування змінюють людей, віднімають та дарують надію, і про те, що небачене світло переможе навіть найглибшу темряву.

Зузак Маркус. Крадійка книжок : роман / Маркус Зузак; пер. з англ. Н. Гоїн; іл. Труді Вайт. — Харків : «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. — 416 с. : іл

Болючі спогади своїх батьків-емігрантів про такі несумісні речі, як дитинство, війна й Голокост, сучасний австралійський письменник Маркус Зузак поклав в основу історії про маленьку дівчинку Лізель Мемінґер, яка в страшні роки Другої світової, навчившись читати за посібником гробаря, збагнула силу Слів і, втративши все інше, вижила — завдяки лише цій силі.
 Іванцова М. Теплі історії про радість і сум : зб. / М. Іванцова. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 136 с. : іл. – (Теплі історії)
Філософія авторки збірки – триматися позитиву попри все, рухатися вперед і не озлоблюватися на людей та світ. Кожне оповідання, велике воно чи маленьке, – це цікава історія з життя звичайних людей, а можливо, сучасна версія притчі. З героями не хочеться прощатися, з ними ніби продовжуєш жити, міркуючи, як учинив би на їхньому місці, шукаєш відповіді на власні питання.
Читачі називають твори Міли Іванцової «терапевтичною прозою», кажуть,що від них на душі стає легше.

Івченко В. Химери Дикого поля : роман / Владислав Івченко. - Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. - 336 с
Карколомний детектив, в якому непередбачувана інтрига переплітається з історією і подорожами у часі Івченко кидає історії художній виклик. Тут є «Небесна Січ», ФСБ, «територія між Україною й Росією, яка нікому не належить».

Розбиратися в цьому доведеться героям — Краснодарові Горностаєву та його подрузі.


Кирик Юрій. Яблуневі квіти: роман / Юрій Кирик. – Харків: Клуб Сімейного дозвілля, 2016. – 192 с.
Граф Станіслав Скарбик з першого погляду зрозумів – юна Софійка призначена йому долею. Він чекав і згодом попросив її руки. Софійці він здавався принцом з казки. Та невдовзі дівчина розуміє, що вона ніколи не стане сенсом його життя. Усі сили й час він віддає своїй заповітній мрії – будівництву у Львові найбільшого в Європі театру. А Софійка так жадає бути коханою і щасливою. Хто зможе здійснити її мрію?


Кініллі Т. Список Шиндлера/Томас Кініллі; пер. зангл. Г. Яновської. — 2- ге вид. - Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. — 432 с.
Його ім'я відоме усьому світу і вже давно стало називним. Оскар Шиндлер. Людина, яка довела, що можна здійснити справжнє диво — подарувати життя... Дати шанс на порятунок тоді, коли сподіватися вже нема на що...
На початку Другої світової німецький підприємець Оскар Шиндлер відкрив у Польщі фабрику, на якій виробляли емальований посуд. І ця фабрика, де працювали євреї з гетто, стала для них немов Ноєвим ковчегом... Коли було ухвалено рішення про знищення краківського гетто, Шиндлеру неймовірними зусиллями вдалося вивезти своїх робітників і захистити їх від жаху табору смерті Аушвіцу. Він урятував майже 1300 євреїв. Більше, ніж будь-хто за всю історію найстрашнішої в історії людства війни...


Кіплінг Р. Кім. - Тернопіль : Навчальна книга Богдан, 2017. - 256 с. : іл.

Роман Ред’ярда Кіплінґа «Кім» вважається вершиною його творчого доробку.
Загадкова і незбагненна Індія, яка постає на сторінках роману вибуховою сумішшю культур, народів та віросповідань, захоплює читача своєю красою і потворністю, а головний герой — хлопчак Кім — проводить читача у найпотаємніші її закамарки.
З’явившись на межі 19 та 20 століть, «Кім» започаткував цілий жанр «шпигунського роману».
Відтак читач, разом із Кімом, може сам стати учасником потаємної і непримиренної боротьби британських та російських спецслужб за вплив у Азії — частини Великої Гри.
Не даремно «Гра Кіма», яку читач може знайти на форзаці книжки, здавна була частиною вишколу скаутів по всьому світі, у тому числі й українських пластунів.

Кокотюха А. Червоний: роман /Андрій Кокотюха. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 320 с.: іл.

Замість скніти в таборах, ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому єдиному до снаги приборкати ув’язнених
Корній Дара. Зворотний бік світів / Дара Корній. — Харків : Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 320 с.
Для всіх світів найгірші випробування ще попереду. Світлі й темні, засліплені хто ненавистю, а хто чарами, віддаляючись одне від одного, рухаються до прірви Хаосу. І тільки втікачка Мальва, яку підступно заманюють до світу, створеного сірим Шепотом у Міжчассі, розуміє, що побачила щось не менш жахливе, ніж прадавній Хаос, – мертвотно сірий світ Досконалості. Чи знайде Мальва спосіб вирватися з цього світу та встигнути, коли вже надто пізно, усе виправити?


Космовська Б. Ukraїnka / Барбара Космовська. – Тернопіль: Богдан, 2017. – 224 с.

Амбітний джазовий музикант, у візіях якого — присмак передчуттів успішних світових турне, поки що змушений заробляти, розвозячи піцу у Варшаві. Готова до самопожертви Іванка сподівається на здійснення своєї заповітної мрії — звести на околиці Львова для них із Миколою будинок, де неодмінно має бути приміщення для музикування, а також кімнати для їхніх матерів,які самотою мешкають у Львові та Дрогобичі.Круговерть подій і людей, необхідність щоразу вирішуватинові завдання та ірраціональні переживання занурюють Іванкув зовсім іншу, незвичну реальність...


Крісті Аґата. Вбивство у «Східному експресі» : роман /Аґата Крісті; пер. з англ. Н. Хаєцької. – Харків : Книжковий Клуб « Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. – 288с.

Бельгійський детектив Еркюль Пуаро мусить терміново виїхати зі Стамбула до Англії, але вільних місць у «Східному експресі» вже немає. Його виручає давній друг мсьє Бук, власник компанії, котрій належить поїзд. Зранку за сніданком детектив помічає, що пасажири поїзда — люди різних національностей, які випадково опинилися в одному вагоні. Американець Ретчетт, що видається Пуаро надто підозрілим, просить детектива стати його охоронцем. Але той відмовляється. Уночі Пуаро весь час будитимуть різні звуки й стукоти, а потім настане тиша – через снігові замети поїзд зупинився десь в Югославії, пасажири в напруженні, а дивний містер Ретчетт лежить мертвим у своєму купе… Детектив Пуаро береться до розслідування.

Лапена Ш. Подружжя по сусідству / Шарі Лапена; пер. з англ. Ю.Максименко. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2017. – 288 с.
Історія, яка приголомшує та змушує читача хапатися за голову! Анна й Марко з донькою Корою живуть у престижному районі Нью-Йорка. Одного разу їхні сусіди — Синтія і Грем — запрошують до себе на вечірку. Молоді батьки не хочуть залишати немовля, однак усе ж таки погоджуються прийти в гості. Вечірка не приносить радості Анні, до того ж вона помічає, що Синтія неприховано фліртує з Марко. Вдома на пару чекає жахлива картина: двері відчинені, речі розкидані, а маленької Кори немає в ліжечку… Хто викрав їхню доньку, завдавши сім’ї такого болю? Детектив Ресбак підозрює, що до справи причетні самі батьки… Про автора: Шарі Лапена – відома канадська авторка, світове визнання якій приніс трилер «Подружжя по сусідству». На її письменницькій діяльності позначився досвід адвокатської практики.
 
Лобода С. Час Ліліт : роман / С. Лобода; передм. С. Філоненко . - Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. - 257 с. 
Віднедавна все життя Єгора полетіло шкереберть. Загинула дружина, довелося покинути незавершену дослідницьку роботу... Довкола нього руйнуються долі інших людей, а він навіть не здогадується, що причини цих подій треба шукати... у біблійній історіїЛьвів. Вишні. Дощі: збірка. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2017. – 192 с.
Нова збірка від улюблених авторів — про неймовірне кохання і красу весняного Львова. Коли природа пробуджується після зимового сну, люди переживають разом з нею повороти долі, несподівані зустрічі, нові відчуття… Дощі розказують старій бруківці підслухані на небі думки та побачені на землі історії про жагучу пристрасть; вони захлинаються від обурення, оповідаючи про зраду й підлість. Знайте, що особливі львівські вишні-морелі теж мають душу. Вони творять дива, поєднуючи людські долі!

Леві Марк.  Викрадач тіней : роман / М. Леві ; пер. з фр. М. Венгренівська, Ж. Шевченко. – Київ : РІДНА МОВА, 2017. – 192с. – (Серія "Світовий бестселер рідною мовою"). 
Головний герой роману, мрійливий хлопчик, наділений особливим даром: він може спілкуватися з люськими тінями й навіть їх викрадати. Тіні діляться з ним таємницями, просять у нього допомоги — не для себе, а для своїх власників, і він прагне змінити на ліпше долю тих, хто йому дорогий.

Хлопчик виріс, став лікарем і застосовує свій дар для зцілення хворих. Але себе самого він вилікувати не може: його душа шукає любов, утрачену багато років тому.

Мартен-Люган А. Щасливі люди читають книжки і п’ють каву : роман / Аньєс Мартен-Люган ; переклад з фр. Леоніда Кононовича. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 160 с.
Бестселер французької письменниці Аньєс Мартен-Люган — сумна і красива історія жінки, яка після загибелі коханого чоловіка і доньки втрачає сенс існування. Головна героїня заново вчиться жити, кохати, відчувати. Книга про життя, поділене на «до» і «після», про самотність, надію, любов і віру в себе.

 Мастєрова В. Смарагд : роман / В. Мастерова. – Х. : Кн. Клуб “Клуб Сімейн. Дозвілля”, 2016. – 288 с.
У хвилину відчаю він, син парторга колгоспу і циганки, що ходила з табором, вигукне: «Я і сам не знаю, хто я, але не злодій – це точно!». Коли в Афганістані смерть зазирне в очі, жалкуватиме лише, що помре, так і не пізнавши справжнього кохання. А коли виживе і кохання постукає у змучене серце - злякавшись своєї немочі, відштовхне вимріяне почуття. Та чи вдасться побороти любов йому, тепер уже ченцю Варфоломію, що дав обітницю служити Господу і людям?
 
Метисон Р. Куди приводять мрії: роман / Ричард Метисон; перекл. з англ. Д.Петрушенко. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2016. – 288 с.
Що чекає на нас за порогом життя? Небуття чи вічність? Чи, можливо, нескінченна подорож? Саме така мандрівка поза простором та часом судилася Крису після смерті. Щоб визволити кохану, яка вкоротила собі віку, та знову знайти надію й любов, він ладен покинути рай і спуститися в пекло. Адже справжнє кохання не зможе зруйнувати навіть смерть.

Мойєс Дж. Дівчина, яку ти покинув : роман / Джоджо Мойєс ; пер. з англ. Д. Петрушенко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. — 400 с.
Лів отримала картину «Дівчина, яку ти покинув» у подарунок від чоловіка. А коли він трагічно загинув, цілком утратила сенс життя. Лише полотно нагадувало їй про найщасливіші миті з коханим. Здавалося, вона відчуває його подих, чує сміх... Та одна випадкова зустріч змінює її життя. Лів нарешті дізнається, хто зображений на картині, дізнається історію цієї дивовижної жінки, яка незбагненним чином вплелася до її власної долі. Неймовірні пошуки, нові зустрічі й знайомства надихають Лів. Вона знову вчиться сподіватися й вірити, вона знову чекає на кохання...

Мойєс Дж. Останній лист від твого коханого: роман / Джоджо Мойєс; пер. з англ. Т.Заволоко. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2017. – 400 с.
Дві закохані жінки, між якими — півстоліття… Два кохання, над яким не владний час…
Аристократка Дженніфер потрапила до жахливої автокатастрофи. Вона вціліла дивом. Доля подарувала їй життя, але відняла пам’ять. Молода жінка не може пригадати ані обставин аварії, ані чоловіка, ані рідних, ані… загадкового незнайомця, листи якого вона знайшла у своїх речах. Вони сповнені такої пристрасті, такої туги, такого безмежного кохання, що її серце завмирає у передчутті дива.
Через майже 50 років один з цих листів знайшла журналістка Еллі. Вона вражена їхньою щирістю і прагне знайти того, хто написав його, і ту, що надихнула чоловіка на ці слова. Розпочинаючи пошуки чужого кохання, Еллі й гадки не мала, що зробила крок назустріч власному.


Монтгомері Л. М. Блакитний замок / Лусі Мод Монтгомері; пер з англ. Х. Кунець. – Львів: Свічадо,2017.- 228 с.

"Блакитний замок" - чудовий романтичний роман, повний тонкого гумору і легкої ненав'язливої мудрості, з дуже добре збудованим сюжетом і дуже добре виписаними персонажами. Веленс, дивовижна головна героїня, дівчина, то що називається, з характером, зазнає дуже цікаву трансформацію по дорозі до любові і щастя. Шлях, повний, з одного боку, несподіванок, а з іншого - серйозних і обміркованих рішень, призводить непокірну, розумну, але в глибині душі романтичну Веленс, туди, куди вона навіть не мріяла потрапити. Прекрасна героїня, прекрасний розумний роман, серйозний і легкий одночасно.

Нотомб А. Подив і тремтіння : роман / Амелі Нотомб; переклад із фр. Віктора Шовкуна. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 128 с.  ISBN 978-617-679-370-0
Це найвідоміший роман бельгійської письменниці, удостоєний премії Французької академії, перекладений багатьма мовами.
В основі роману — глибокий конфлікт двох традицій і культур: Сходу й Заходу. Героїня народилася в Японії й тепер повернулася туди працювати у великій токійській компанії. Дівчина робить спроби приносити користь, але ментальне провалля, яке пролягло між нею й роботодавцями, постійно призводить до неприємностей.
 Олендій Л. Гніздо горлиці: роман / Леся Олендій. - Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного дозвілля», 2017. – 240 с.
Зворушлива історія смутку та кохання, заснована на реальних подіях!
Два роки далеко від рідного дому. Подвійне життя і одна правда — мовчазна правда українки в Генуї, чужинки на чужій землі…
Її ДРУЖБУ стерто зі світу, де балом заправляють гроші.
Її КОХАННЯ набуло обрисів трикутника.
Її СКАРБ — неконвертована валюта жінки при надії.
Скільки пригод вестимуть її до мудрості, якої годі й шукати за горами та морями? Мудрості, яка звила гніздо під дахівкою її старої буковинської садиби.

Сповнений віри, любові й сподівань, цей роман створений за сценарієм до україно-італійської кінострічки, що отримала відзнаку «Найкращий український повнометражний фільм» на Одеському кінофестивалі влітку 2016 року. Історії тисяч заробітчанок — у долі сорокарічної Дарини, яка повертається з Італії до рідного села на Буковині…


Перед Божими яслами : різдвяні легенди та перекази українських письменників / Упоряд. З. Жук ; худож. оформл. А. Тирпич. – Л. : Свічадо, 2009. – 196 с. : іл.

"Перед Божими яслами" – нове видання у серії "Різдвяна антологія", що стартувала у видавництві "Свічадо" 2006 року – має на меті познайомити читача з різдвяним легендарієм українських письменників ХІХ-ХХІ ст. Легенда – найпоширеніший жанр різдвяної оповіді в українській літературі. У збірнику представлено твори відомих письменників минулого Т. Зінківського, М. Яцкова, К. Малицької. Р. Завадовича, А. Лотоцького, Н. Наркевич, О. Цегельської, а також сучасних авторів. Сюжетно вони охоплюють усю історію Різдва – народження Божого Сина у вертепі, поклоніння волхвів, гнів Ірода, втечу до Єгипту. Твори представленні у збірнику розраховані на читачів 8-12 років, проте книжка буде добрим подарунком до свята для всієї родини. Видання стане в пригоді вчителям молодшої школи, викладачам української літератури, християнської етики, українознавства, а також катехитам і служителям недільних шкіл.

Талан С. Замкнене коло / С. Талан.- Х.: Книжковий клуб"Клуб сімейного дозвілля", 2017.- 320 с.

Ще дитиною Мирослава втратила дім і бабусю — єдину рідну людину — та опинилася в дитячому будинку. Біда й людська жорстокість — усе звалилося зненацька на дівчинку, яку не навчили боронитися від зла… І лише пам’ять про бабусину любов давала сили жити. Мирослава виросла, стала дружиною й матір’ю, і заприсяглася — її родина ніколи не зазнає горя та нестатків. Але не вміла відрізнити невдачі від справжньої біди… Усе йде не так, як мріялося Мирославі. І одного дня вона вирішує послухатися поради примарної бабусі — продати свої нещастя…

 Талан С. Ракурс : роман / С. Талан. – Х. : Кн. Клуб “Клуб Сімейн. Дозвілля”, 2017. – 320 с.
Такі різні, але рівні перед війною, перед лихом герої однаково намагаються випросити у долі ще трохи щасливого життя. Якщо не для себе, то для наступних поколінь. Ця книга — про долі людей, чиє життя тепер матиме чіткі «до» і «після», про надії та втрати, про боротьбу й силу волі, про помилки, вічне шукання істини і непереборне бажання жити далі.
Східна Україна, 2014 рік. Активістка Еліна не залишає Луганськ, вона виконує розвідувальні завдання. Але вона потрапляє під підозру… Євген — прибічник ЛНР. Він щиро підтримував ту сторону і пішов воювати. Але він побачив правду…

 Теплі історії. Він і вона : зб. оповід. / упоряд. Ю. Шутенко. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 120 с. – (Теплі історії)
Кохання - вічний дар, життєдайна основа. Палке, пристрасне, лагідно-ніжне, таке, що спопеляє до тла й дарує крила. У книжці "Теплі історії. Він і вона" подано низку оповідань, етюдів і замальовок різних авторок та авторів. Перед читачем розкриється чарівний калейдоскоп емоцій та вражень - від тремкої зав'язі першого знайомства чоловіка і жінки аж до потужної рушійної сили почуття, пронесеного крізь часопростір.

Теплі історії у стилі блюз  : Збірка оповідань. - К. : Брайт Стар Паблішінг , 2016. - 168 с. : іл. - (Теплі історії).

Шістнадцята книга із серії бестселерів "Теплі історії", загальний наклад якої склав вже більше 150 тисяч примірників. Теплий блюз як мотив щемкої ностальгії, сумливого спогаду, трепетного чуття, згадки, що її обережно видобуваєш зі схованок пам’яті. Блюз як настрій – осінній, вечоровий – у ритмі задумливого дощу на віконному склі, у тихострунних звуках падолисту, у саксофонних мелодіях меланхолійного вітру. Лагідний блюз як лірична відповідь печальному серцю: все буде добре... Цю збірочку теплих історій сформували замальовки, етюди, новели, оповідання, що їх пронизано спільним настроєвим «блюзовим» звучанням. Твори, які сюди ввійшли, об’єднані прагненням авторів прожити, осмислити й передати журбу, смуток, біль, трагедії своїх героїв та – попри всі життєві труднощі, тяжкі випробування чи карколомні події – переконати читача: віра у краще зцілює, надія надає сил, а вміння цінувати справжнє, залишатися собою, прощати й любити – рятує.

Флеґґ Ф. Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка» : роман / Фенні Флеґґ ; перекл. з англ. Д. Петрушенко. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. — 320 с.
У романі відомої американської письменниці Фенні Флеґґ дивовижно поєднані долі різних людей. У спогадах, газетних статтях та окремих фактах перед читачем постає напрочуд реальна картина життя невеликого містечка у штаті Алабама, починаючи від першої половини двадцятого століття й до сучасності. Любов і ненависть, расова нетерпимість і взаємоповага, честь і підлість, перемога й поразка, щастя й горе — усе це переплелося в цікавій невимушеній оповіді та ніби залучає читача стати учасником описаних подій.

Фолкс С. Пташиний спів : роман / С. Фолкс. – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2016. – 592с.
Життєві обставини розлучили Ізабель і Стівена, хоча їх  почуття нам здавалися справжніми. Згодом весь світ пережив велику війну і наші герої зустрілися знову, але вже зовсім з інших позицій. Життя все змінило, але воно все ще триває.
Чапай А. Понаїхали : роман / А. Чапай. – К. : Нора-Друк, 2015. – 240 с. – (Читацький клуб)
Поки нашого цвіту по всьому світу – Неньку заполонили мігранти. Сергій Ткачук бореться з нелегалами вдома, а тим часом його батьки працюють на заробітках за кордоном. Батько припускається помилки за помилкою, розвалюючи сім'ю. Мати намагається на відстані зберегти свою родину. «Понаїхали» відстежує долі чотирьох Ткачуків: Юрія, Ольги та двох їхніх таких різних синів – Сергія й Володі. Невелика за обсягом книга охоплює понад десятиліття. Дія відбувається у вигаданому місті Білий Сад, а також у країнах, де доводиться працювати Ткачукам.«Понаїхали» є першою частиною розпочатої Артемом Чапаєм трилогії про Білий Сад.

 Черній С. Теплі історії мрійника : зб. / С. Черній. – К. : Брайт Стар Паблішинг, 2015. – 176 с. : іл. – (Теплі історії)
Світ складається з усмішки, віри, надії, любові. Іноді – з долонь, квітів, поглядів і слів, а ще з мрій, простих, невибагливих, але дуже яскравих, тут і тепер. Ця книжка – спроба знайти панацею від повсякдення. Часто подитячому, іноді по-філософськи, з дрібкою гумору та іронії автор описує буденні предмети та явища й наголошує на тому, що мрії роблять ці речі живими, а з ними й життя – цікавим, унікальним, гармонійним і щасливим.


Шепетіс  Р. Поміж сірих сутінків : роман / Рута Шепетіс ; пер. Ганни Яновської. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 224с.
Вони гинутимуть від куль енкаведистів, від цинги й тифу, але не припинятимуть вірити, що колись побачать замість крижаного моря Лаптєвих рідну Балтику. Історію депортованих литовців — свою історію — розповість п’ятнадцятирічна художниця Ліна. Так, як уміє найкраще, — олівцями й сірою аквареллю з попелу. Про перше кохання, про зниклого в сибір­ських тюрмах батька, про матір, яка стоїть на колінах перед застреленою дівчиною, про без­надію і віру в силу людської гідності, з якою маленький народ здолав великі випробування.

Шкляр В. Троща : роман / В. Шкляр. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. - 413 с.

«Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше. Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади виринають з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знову розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…

 Штайнгьофель А. Середина світу: роман / Андреас Штайнгьофель; переклад з німецької Ірини Загладько. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 432 с.

У німецькому провінційному містечку середини ХХ століття проживає нетипова для цього часу й місця родина: молода незаміжня мати двох близнюків, один з яких – гомосексуал Філ. Юнак-гей переживає перше кохання та інші підліткові почуття. Через сексуальну орієнтацію героя роман починають розцінювати як урок толерантності для дорослих і підлітків. Проте гомосексуальна проблематика – не єдиний цікавий аспект «Середини світу».

Немає коментарів:

Дописати коментар