книги для наймолодших читачів
Альгара А. Мурахи / Альгара; пер. зангл. Т. Будної; худож. Д. Говарт. - Тернопіль: навчальна книга – Богдан, 2013. - 36 с.:іл. – (Пізнаю світ)

Обережно, не наступи на цю крихітну мурашку! Вона поведе тебе в дивовижний світ мурах, покаже, як вони живуть і будують мурашники. Познайомить зі своєю величезною сім'єю: мурахою-королевою, літаючими мурахами, мурахами-солдатами… Ти будеш зачарований правдивими історіями про працьовитість, самовідданість і взаємодопомогу мурашок. А чи знаєш ти, що вони вирощують рослини, розводять «дійних корівок» і можуть воювати з іншими мурахами? У книзі також є цікаві факти про цих милих комашок і показано їх значення в екосистемі.
Гаврош О. Різдвяний песик: казка / Олександр Гаврош. – Тернопіль: Навчальна книга - Богдан, 2016. – 48 с. 

Святковий день Різдва для жителів маленького містечка, що в Карпатах, проходить, як один із буднів. Старий вчитель математики знову на самоті зі своїми сумними роздумами, сім’я Грубасів активно вирішує свої ділові справи, хтось закрився в своєму домі та злиться на всіх довкола, а в інших – багато своїх проблем і бід. Однак, всі персонажі, далеко в душі, бажають пережити справжнє диво Різдва. Але тільки одному маленькому семирічному Юрчикові з щирим та простим дитячим серцем вдалось побачив справжнє різдвяне чудо...


Заржицька Еліна. Китеня Тимко. Частина 1 / Е. Заржицька. – Харків: «Талант», 2015. − 64 с: іл. 
Заржицька Еліна. Китеня Тимко. Частина 2 / Е. Заржицька. – Харків: «Талант», 2015. − 64 с. іл. 
Заржицька Еліна. Китеня Тимко і кальмар Архітеутис / Е. Заржицька. – Харків: «Талант», 2015. − 64 с. іл. 
Заржицька Еліна. Китеня Тимко. Подорож до Австралії / Е. Заржицька. – Харків: «Талант», 2016. − 64 с. іл. 
Заржицька Еліна. Китеня Тимко та Морська Зірочка / Е. Заржицька. – Харків: «Талант», 2016. − 64 с: іл. 
Заржицька Еліна. Китеня Тимко. Останній бій / Е. Заржицька. – Харків: «Талант», 2016. − 64 с: іл. 
Ти знав, що навіть китенята бувають інколи трішечки збитошними та страшенно непогамовними? Ні?
Саме такий малий Тимко. Ось тільки серце у нього таке велике і добре, яке тільки й може бути у справжнісінького кита!

Якщо вирушиш у мандри з цим невтомним мандрівником, відкриєш для себе складний світ людських стосунків, а також безмежжя та розмаїття океану. Кого там тільки немає! Летюча Рибка й ненажера Альбатрос, злющий кальмар Архітеутис і кмітливий Морський Коник, наглючий Баклан і чарівні Морська Ластівка та Морська Зірочка та ще багато-багато інших!


 Заржицька Е. Легенди про козаків / Еліна Заржецька. – Харків : Юнісофт, 2016. – 64 с.: іл – (Серія «Читаю сам»).
Сподіваюся, ти вже чимало читав про звитяжних українських степових лицарів — козаків. Адже є чудові науково-популярні книжки та енциклопедії, присвячені цим героям. Та й художніх історичних (ба, навіть пригодницько-фантастичних!) творів для дітей про козацькі часи багато. А ось казок — обмаль. Тому сподіваюся, що стилізовані під народні українські казки, легенди та перекази захопливі оповідки Еліни Заржицької припадуть тобі до душі.
Події в них розгортаються навколо рідного міста автора — Дніпра, там, де колись були давні козацькі поселення (острів Монастирський, Таромське, Старі Кодаки та ін.). А всі герої письменниці, по суті, — її земляки, але такі, що мешкали на цих землях у прадавній казковий час.
Яких тільки випробувань не випало на їхню долю! Козачому синові довелося тричі тікати з ворожого полону, матері жадібного рибалки рятувати сина зі скарбниці водяника, а завзятому запорожцеві очолити військо самого Морського царя! А ще з цих казок можна довідатися, чому ворони кажуть «Кра! Кра!», чому в кулика червоні очі, дзьоб і лапи, а у снігура — грудка тощо.

Прочитай ці оповіді й відкриєш для себе ще один героїчний і чарівний казковий світ — українське Придніпров‘я!


Мацко І. Чарівна дудочка: оповідання, казки / Ірина Мацко. - Харків: Белкар-книга, 2015. - 64 с.: іл. - (Веселка).
Ця книжка вчить дітей доброті, щирості, порядності, чуйності, розвиває вміння дружити, обирати й цінувати друзів. Саме ці риси перш за все необхідні кожній людині для того, щоб її поважали.


Паулі Лоренц. Лисичка йде до бібліотеки /  Лоренца Паулі ; іл. Катрін Шерер ; переклад з англ. Світлани Колесник. — Харків: Віват, 2016. – 32 с.: іл. – (Маленьке диво)

БІБЛІОТЕКА. Саме неймовірне місце у світі!
Тут скільки можливостей, скільки простору для втілення мрій і пошуку нових друзів!
А ще тут можна вільно обирати саме те, що цікаве тільки тобі.
Тут затишно й безпечно усім. Бо бібліотека — спільний світ ЧИТАЧІВ. Тут ніхто нічого не може присвоїти тільки собі — ні книжок, ні думок, ні будь-кого.
Не віриш?...
А можливо, ти просто ніколи не був у бібліотеці?! Точнісінько як оця Лисичка, що заскочила до книгозбірні лишень у гонитві за Мишею.
Хочеш знати, що робила Миша в бібліотеці? І як кулінарна книга спасла життя Курці? І навіщо Лисичці енциклопедія?

Ця чудова коротка історія усе-усе тобі роз‘яснить! Тільки візьми до рук книжку і прочитай.

Немає коментарів:

Дописати коментар