Книги для молодшого шкільного віку

 

Амргейн, Аннетт. Гість на Різдво : казки / А. Амргейн, Катаріна Е. Фольк ; пер. з нім. Наталії Феньової ; іл. Сабіна Штрауб. – Харків : Віват, 2021. – 60с. : іл. – (Найкращий подарунок)

Ох, що це так яскраво засяяло там, удалині? Можливо, це різдвяна зірка принесла добру звістку? Чи хтось добрий з усміхненими очима простує до вашого дому, щоб розділити святкову вечерю? У різдвяну ніч стаються дива. Про це знає ведмедик, що жив самотиною в чужому лісі, але так хотів, щоб до нього на свято завітали всі звірята. Знає про це і маленький зайчик Вухань, який у пошуках  різдвяного сяйва оббіг усіх своїх друзів. Дізнаєтесь про це і ви, коли прочитаєте ці навдивовижу світлі й зворушливі історії.

Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Африканська маска / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К.В. Бучіної ; іл. Ральфа Бучкова. – Харків : Ранок, 2020. – 80с. : іл. – (Справа для Квятковсього). 

Квятковський - справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання, у нього нічні засідки, замість дитячих розваг - небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на провал, якщо за справу взявся він.У власника найкращого кафе морозива Джованні неприємності: раптом вибухнув кавовий автомат, а згодом зламалася морожениця. І все це після появи в кафе загадкової африканської маски. Невже темні сили вирішили помститися за щось Джованні? Квятковський не вірить у забобони й починає небезпечне розслідування.

Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Випадок у цирку "Цампано" / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К.В. Бучіної ; іл. Ральфа Бучкова. – Харків : Ранок, 2020. – 80с. : іл. – (Справа для Квятковсього). 

Квятковський - справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання у нього - нічні засідки, замість дитячих розваг - небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на невдачу, якщо за справу узявся він. На цей раз юному шпику доведеться мати справу з дивним випадком у цирку, який на перший погляд скидається випадковим. Чи вистачить Квятковському фантазії та спритності розплутати хитру комбінацію? Детектив починає розслідування!

Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Рожевий шкільний привид / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К. В. Бучіної ; іл. Ральфа Бучкова. – Харків : Ранок, 2020. – 80с. : іл. – (Справа для Квятковсього). 

Квятковський - справжній детектив, який полюбляє молоко та жуйки «Carpenter’s». Замість домашнього завдання, у нього нічні засідки, замість дитячих розваг - небезпечні пригоди. Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на провал, якщо за справу взявся він. Шкільний завгосп Комісарек бачить під час нічного чергування привидів. Квятковський уважає містику дорослими острахами, але погоджується провести розслідування. Детективу доведеться вступити у бій з невідомим і дізнатися, яку таємницю приховує рожевий привид.

Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Фальшива гра та спритні миші / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К.В. Бучіної ; з іл. Ральфа Бучкова. – Харків : Ранок, 2020. – 80с. : іл. – (Справа для Квятковсього).

У Квятковського з’являється вірний помічник - комп’ютер. З його допомогою сищик починає розплутувати нові справи. Водночас підлітки масово починають грати у нову комп’ютерну гру під назвою «Чарівний сад», у якій жорстокість виходить на новий рівень. Чи зможе Квятковський зупинити ігровий вірус, особливо, якщо сили нерівні?

Беднарек, Юстина. Дуся і Поросятко Гав. Перший день у садочку [Текст] / Ю. Беднарек ; пер. Б. Антоняк ; худож. М. Курчевська. - Львів : Урбіно, 2020. - 36 с. : іл.

Дуся і Поросятко Гав. Перший день у садочку Магдалена-Феліція, яку всі звуть Дусею, зовсім не впевнена, що хоче йти до садочка! А позаяк усім відомо, що сміливості додають мʼякі забавки, то мама шиє для донечки гарненького затишного друга. Свинку в штанцях у квіточку! Спершу Дуся дуже здивована, адже вона чітко (ну, може, трішечки позіха-а-а-аючи) казала, що хоче песятко! Не поросятко! Та щойно Поросятко Гав зʼявилося на світі, – відразу стало зрозуміло: вони з Дусею будуть нерозлучними! У садочку Дуся знайомиться з Монікою, яка кусається, Йоасею, котра боїться забруднити платтячко й Томеком, який замість іграшки приніс… чайник! Та чайник чудово підійде, щоб влаштувати хатку для Поросятка Гава, а наш плюшевий герой зазнає там неймовірних пригод… Гарненько поміркувавши, Дуся вирішує, що, мабуть, піде до того садочка ще раз…

Берджис, Стефані. Дракон із шоколадним серцем [Текст] / С. Берджис ; пер. з англ. Д. Березіна ; худож. Ф. Гартас. - Х. : Віват, 2020. - 288 с. : іл. 

Перед вами чарівна й наснажлива пригода, сповнена добра й справжньої дружби, заради якої варто долати всі перешкоди. Усі знають, що дракони люті й могутні. Юна Авантюрина вважає себе саме такою, але дорослі родичі не відпускають її саму з печери. Тож якось рішуче дитинча крадькома тікає з печери — і тут-таки потрапляє в пастку. Запашний трунок підступного мага перетворює войовничу драконку на беззахисну дівчинку. І вже немає гострих іклів, широких крил і вогню, що вивергається з пащі. Байдуже, наскільки сильнішою за людей була Авантюрина, — тепер вона одна з них. Неймовірні пригоди чекають попереду, адже тепер у її житті, окрім слабкого тіла, є нове пристрасне захоплення — шоколад.

Богдан С. К. Викрадений перстень / Світлана Богдан ; іл. С. Рунової. – Київ : Портал, 2020. – 35 с. : іл.

Крук викрадає перстень Миколиного батька, та хлопцю вдається наздогнати злодія. Шлях погоні приводить його аж на Січ, де майже увесь час живе з іншими козаками Миколин батько. Щоб повернути перстень, хлопець має пройти низку випробувань. Він стає помічником кошового Сірка, знаменитого характерника, та пізнає побут Січі, отримуючи різноманітні завдання. Якою була Запорізька Січ? Що вміли козаки-характерники? Які завдання виконував джура, юний помічник? Яким був розпорядок дня на Січі та які страви тоді готували? Відповіді ви знайдете в цій книзі.

Бонь, Наталія. НЛО за селом / Н. Бонь ; іл. Олександра Продана. – Харків : Ранок, 2020. – 152с. : іл. 

Невпізнані літаючі об’єкти, або ж НЛО, приземляються там, де їх не мають побачити. І звичайно, роблять вони це вночі. Проте якщо НЛО вирішило здійснити посадку за селом Біленьким, таємниця навряд чи залишиться таємницею. Іншопланетні прибульці вирішили завоювати Землю. Але в нашої планети є відважні захисники.

Буяджи, Ганна. Таємний орден Великоого Ската : історія про Світанку / Г. Буяджи ; іл. Катя Подлісна. – Харків : Ранок, 2020. – 80с. – (Серія "Від серця до серця").

 Колись на Землі жили надзвичайно мудрі люди, які вміли слухати й чути одне одного. І для цього їм не потрібні були слова, бо вони чули серцем. Із часом люди втратили свій дар і стали глухими одне до одного. Саме тоді народилася незвичайна дівчинка Світанка, яка не вміла говорити мовою людей, проте наслідувала всі звуки природи й, головне, – вміла слухати та співати серцем. Згодом у Світанки зʼявилися друзі, які теж навчилися цього мистецтва. Разом вони змогли створювати справжні дива та змінювати світ на краще.


Валько. Казки Чарівного лісу : казк. повісті / Валько ; авт. і худож. Валько ; пер. з нім. Володимир Василюк. – Київ : Рідна мова, 2020. – 176с. : іл. – (Шедеври дитячої літератури рідною мовою).
Ви ще не знайомі з Маленьким Зайчиком і Бузиновим Ведмедем? Тоді вам неодмінно треба з ними познайомитися! Нудно точно не буде! Із Зайцем і Ведмедем постійно що-небудь стається. Сміливі й чуйні герої завжди радо допомагають друзям. Захопливі пригоди чекають на них на кожному кроці. Недарма ліс, у якому живуть Маленький Зайчик і Бузиновий Ведмідь, — Чарівний! 

Вдовиченко, Г. Котохатка [Текст ] / Галина Вдовиченко ; худож. Н. Гайда. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 40 с. : іл.

Шестеро маленьких кошенят опинилися на зимовій вулиці, де їм холодно й голодно... Але вони не з тих, хто скиглить і впадає в розпач. Натомість кошенята гуртуються і перетворюють зиму у веселу забаву: бавляться у піжмурки, прокладають лабіринт у снігу, уявляючи себе археологами, будують дуже затишну снігову котохатку. А тоді знаходять чим її прикрасити. Герої-кошенята захоплять малюків своєю жвавістю та багатою уявою і підкажуть чимало ідей для зимових ігор.

Вдовиченко, Галина. Ліга непарних шкарпеток : повість / Г. Вдовиченко ; худож. Арсен Джанікян. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 56с. : іл. 

Хто завгодно може визнавати себе нещасним невдахою — тільки не шкарпетки, які загубили свою пару! Їхнє місце на смітнику? Ні! У вирі подій! Розпаровані й непотрібні, вони об’єднаються у Лігу непарних шкарпеток. Вони наповнять своє життя сенсом та радістю, тому що кожна шкарпетка є особливою і не­пов­тор­ною.
Книжка «Ліга непарних шкарпеток» відомої української письменниці Галини Вдовиченко з ілюстраціями неперевершеного Арсена Джанікяна завоює серця читачів будь-якого віку. Гумор і тонка іронія, динамічна розповідь та життєва філософія — все переплелось у цій повісті, як кольорові нитки шкарпеток.

Вебб, Голлі. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про втрачену маску / Г. Вебб ; пер. з англ. А. Жищинської ; іл. Меріон Ліндсей. – [Вид. 2-ге]. – Київ : Форс Україна, 2020. – 176с. : іл. 

Звичайно, ніхто не запропонує Мейзі почати кар'єру детектива з пошуку викрадених діамантів (а хотілося б!). Першу справу доведеться знайти самій - наприклад, допомогти знайомому хлопчикові, якого звинуватили в крадіжці грошей, які зникли з ... закритого на ключ ящика!

Вебб, Голлі. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про кішку-привида / Г. Вебб ; пер. з англ. О. Бабушко ; іл. Меріон Ліндсей. – Київ : Форс Україна, 2020. – 176с. : іл. 

У цій історії дванадцятирічну Мейзі та її собаку Едді подруга Аліса запросила приєднатися до подорожі в село. Так чудово поїхати кудись від Лондонського смоґу, але є щось дивне  в будинку, де зупинились дівчатка. Якийсь незрозумілий шерех, неприємні запахи, а поява кота, схожого на привид, не давала їм спати усю ніч. Невже тато Аліси винайняв  дім з привидами? Цьому повинно бути якесь логічне пояснення. Мейзі вирішує скористатися своїми навичками детектива і з'ясувати в чому річ!

Вебб, Голлі. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про русалку, яка плаче / Г. Вебб ; пер. з англ. Ю. Підгорної ; іл. Меріон Ліндсей. – Київ : Форс Україна, 2020. – 176с. : іл. 
Кораблі з екіпажем і цінним вантажем зникають у морі… А на суші цю підозрілу ситуацію намагається розгадати наполеглива й рішуча Мейзі Хітчінз. У цій моторошній справі на дівчинку, її песика Едді й подругу Алісу чигає неабияка небезпека. Чи вдасться дітлахам здолати її? І взагалі, як розплутати морську загадку, не покидаючи суходолу? Завершальна історія про Мейзі вражає неймовірним фіналом, адже на маленького детектива чекає дорослий колега. Хто це?

Вебб, Голлі. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про сліпого жука / Г. Вебб ; пер. з англ. Ю. Підгорної ; іл. Меріон Ліндсей. – Київ : Форс Україна, 2020. – 176с. : іл. 

У загадковому і, здавалося би, безнадійному зникненні коштовної прикраси містера Дакре визрівають нові деталі. Однак помітити їх удається лишень маленькій і допитливій дівчинці Мейзі Хітчінз. Попри страх і небезпеку кмітливе й завзяте дівча-детектив розпочинає боротися із несправедливістю і підступністю дорослого світу.
Вебб, Голлі. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про смарагд, що зник / Г. Вебб ; пер. з англ. О. Бабушко ; іл. Меріон Ліндсей. – Київ : Форс Україна, 2020. – 176с. : іл. 

Мейзі неймовірно хоче навідати театр, переглянути виставу, зазирнути за лаштунки. Проте бабуся проти, оскільки юним леді не пасує відвідувати такі гамірні місця. Однак щойно трапився злочин, одразу покликали детектива Мейзі Хітчінз, щоб вона розібралася із непростою і заплутаною справою. І це справа про намисто із перлів зі старовинним фамільним смарагдом, яке герцог Тарквін подарував акторці Сарі Мессі. Однак, за загадкових обставин те намисто зникло, а із Сарою почали траплятися капості, які явно підлаштовував хтось із заздрісників. Тож юна детектив Мейзі має змогу не лише потрапити за лаштунки театру, а й розібратися із заплутаною справою, в якій їй допоможе песик Едді.

Вебб, Голлі. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про таємний тунель / Г. Вебб ; пер. з англ. А. Жищинська ; іл. Меріон Ліндсей. – Київ : Форс Україна, 2020. – 176с. : іл. 

Пізнього вечора, коли станції метро порожніють і стихає гуркіт потягів, детектив Мейзі Хітчінз у компанії песика Едді розпочинає своє розслідування. Про зникнення цінних картин дівча вирішило розвідувати в темній і холодній підземці. Юному детективу доводиться протистояти банді Горобця — невловимим викрадачам шедеврів мистецтва. Невловимим? Хі-хі…

Вебб, Голлі. Детектив Мейзі Хітчінз, або Справа про розлите чорнило [Текст] / Г. Вебб ; пер. Ю. Підгорна. - К. : Форс Україна, 2020. - 176 с. 

В учениць школи-інтернату, куди переїхала подруга Мейзі Хітчінз Еліс, почали таємниче зникати улюблені речі — щонайдорожчі й наймиліші серцю… Хто ж вона — крадійка, яка занадилася до товариства юних леді? Захоплива історія про відновлення справедливості шляхом прикриття. Начувайтеся, злодії! Мейзі Хітчінз накладає грим і одягає перуку.

Вздульська, Валя. Євині ями / В. Вздульська ; іл. Л. Стецькович. — Київ : Портал, 2020. — 35 с. : іл.

Маленька Єва — бунтарка, яка для власного заспокоєння полюбляє рити ями. Чим глибший її сум — тим глибші утворюються ями. Батьки Єви — археологи, які знаються на скіфській культурі. Влітку вони вирушають в експедиції, і тоді Єва сумує — батьки залишають її вдома, а самі вирушають на південь. Ані дідусь, ані песик Пек, названий на честь знаменитої скіфської пекторалі, не здатні загасити її тугу за батьками. Ситуацію рятує дядько Стас, коли відвозить їх усіх до тата з мамою.

Винник, Тетяна. Добрик і його пригоди : повістинка / Т. Винник. – Київ : Академія, 2019. – 80с. 

У повістинці «Добрик і його пригоди» чотирилапий герой знаходить халепи на свій хвіст і всі чотири лапи. Йому доводиться побувати в незвичайних краях, зустріти чудернацьких істот і пройти непрості випробування. Терплячість, винахідливість і доброта Добрика допомагають йому впоратися з усіма труднощами та здобути омріяне.

Вімпі, Стів. В'язень Майнкрафта! [ Текст] / С. Вімпі ; пер. з англ. Ю. Садоха. — Харків : Ранок, 2020. — 80 с. : іл.Аби довести пихатому однокласникові, що він здатний бути кращим, Вімпі Стів погоджується на змагання в грі Майнкрафт. Жахливою несподіванкою для хлопчика стає те, що, запустивши гру, він опиняється всередині неї. Сам Вімпі та все довкола тепер складається з блоків. Що чекає на хлопця в невідомому світі Майнкрафта? Чи вдасться йому вижити й повернутися додому?


Вісландер, Юйя. Як Мама Му поранилася / Ю. Вісландер. — Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2020. – 26 с.

Юйя Вісландер – шведська дитяча письменниця, відома своїми історіями про непосидючу корову Маму Му та про її вірного друга Ворона. Герої книжки постійно потрапляють у різноманітні пригоди й намагаються виплутатись із кумедних халеп. Весела та винахідлива корова Мама Му не може спокійно випасатися на луці чи гойдатися на гойдалці, адже їй так кортить втілити в життя найхимерніші ідеї! Добре, що давній друг Ворон завжди охоче їй допомагає!

Воронина, Л. Прибулець з Країни нямликів [ Текст]: повість у двох книгах / Леся Воронина ; іл. О. Бугренкова. — Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2020. — 175 с. : іл.

Дівчинці Олянці страшенно пощастило. Одного дощового ранку їй потрапив на очі крихітний чоловічок, який крадькома виліз просто зі стіни в її кімнаті. Звали його Буцик, а прибув він з Країни Нямликів, мешканці якої володіють дивовижними чарами…

Гаврош, Олександр Дюлович. Казки для Елізи : п'ятнадцять маленьких історій для однієї великої дівчинки / О. Д. Гаврош. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2020. – 144с. : іл. 

Мила Елізо! Пам’ятаєш, як ми читали ці казочки вголос, закутавшись у картату ковдру?
Ти супилася, зітхала, морщила свого кирпатого носика, але найчастіше сміялася. Я їх писав для тебе, бо не мав відваги виповісти всього, що лежало на моєму бентежному серці. Тому переливав свої почуття в різні історії. У кожній із них ти знайдеш себе.

Генлон, Еббі. Дорі та реальна справжня подруга[ Текст] /Е. Генлон ; з англ. пер. М. Пухлій. — Київ : КМ-БУКС, 2020. — 160 с. : іл.Дорі-шкода готується до школи! Що саме їй допоможе знайти реального справжнього друга?

 Дорі йде до школи. Старші брат і сестра, Люк і Вайолет, попереджають, що вигадану подружку Мері їй слід залишити вдома, а ще краще залишити вдома геть усю свою уяву! Дорі рішучо налаштована поводитися як “нормальна доросла дівчинка, що ніколи не встрягає в халепи”, але в перший же день знайомиться з новою подружкою, дівчинкою з такою самою нестримною уявою та стилем. От як тільки переконати брата з сестрою, що вона все це не вигадує?


Гербіш, Н.Мандрівки з чарівним Атласом. Париж [Текст] : повість / Н. Гербіш; худож. Б. Бондар. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 66 с.

Кажуть, що Париж — це завжди про любов (і круасани). Тож Лука й Терезка вирушать у свою третю мандрівку з Чарівним Атласом не самі, а прихопивши з собою закохану пару.

 Разом вони ласуватимуть традиційною французькою випічкою, розкриють таємниці Ейфелевої вежі й незбагненного Монмартру, прогуляються вздовж Сени, познайомляться з полотнами знаних імпресіоністів і побачать славетний Нотр-Дам.

 А ще вони довідаються, чому столицю Франції називають Містом Світла і чому до неї так сильно хочеться повертатися повсякчас.

Гербіш, Надійка. Ми живемо на краю вулкана[ Текст]  / Н. Гербіш ; іл. О. Лондон. — Київ : Портал, 2020. — 55 с. : іл.

Тернопільщина, Друга світова війна. Затишне життя єврейської родини в мультикультурному Збаражі розбивається на друзки, коли в місто приходять гітлерівські війська. Переживши безнадію гетто й утрату найближчих, маленька героїня знаходить допомогу. Книжка про темряву, страх, горе — і про надію та нове життя, що зрештою перемагають, заснована на документальних матеріалах.

Гербіш, Надійка. Яблука війни / Н. Гербіш ; іл. Софії Томіленко. – Київ : Портал, 2020. – 80с. : іл. 

У тата, колишнього вояка Української галицької армії, посттравматичний розлад. Мама дбає про всіх і щосили випромінює оптимізм, хоч як, буває, опускаються руки. Софійка звикає до нового життя в Америці, куди її жовківська сім’я мігрувала по Першій світовій. А ще — дізнається дивовижну історію про те, як химерно переплітаються долі людей із різних країн, що належали до однієї імперії. Трохи сумна, часом смішна світла повість про історичну спадкоємність і подолання травми.

Горицвіт, Т. Червона панда на ім'я Феєрверк  [Текст ] / Т. Горицвіт ; худож. К. Іванова. - Київ : АВІАЗ, 2020. – 96 с.: іл.     

Він такий один: яскравий, нестримний, невгамовний – червоний панда на ім’я Феєрверк. Це він знає таємницю сніжного барса, здатен заспокоїти розлюченого гімалайського ведмедя, пройти три кордони нездоланної імператорської охорони, виграти всі партії в шахи, визволити друга з неволі й зупинити війну… Швидше розгортай книгу, і нумо у бурхливий світ пригод червоного панди на ім’я Феєрверк!

Гуменюк, Надія. Білий вовк на Чорному шляху : [козацьке фентазі] / Н. Гуменюк ; [іл. Вікторії Дунаєвої]. – Тернопіль : Богдан, 2020. – 208с. : іл. 

Кому б із нас не хотілося хоч краєчком ока зазирнути в інший часовий вимір? Маркіянові вдається навіть більше – він потрапляє в славне козацьке товариство, разом із друзями здійснює мандрівку від Січі до Берестечка, рятує старовинну книжку, за якою чомусь так вперто полюють вороги, вибирається з підземної неволі в замку, визволяє з татарського полону самого козацького гетьмана... Про всі ці та інші захопливі пригоди йдеться в романі "Білий вовк на чорному шляху". А ще про те, що кожна людина мусить робити свій вибір і чинити по-козацьки, бо ж козак – душа правдива й смілива.

Гуменюк, Надія. Шуршик В. та інші : казки з Яринчиного саду / Н. Гуменюк. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2020. – 144с. : іл. 

Усі казкові пригоди, про які розповідається в книжці, трапилися в Яринчиному саду. Сад цей, подарований дівчинці дідусем, – незвичайний. Іноді він стає чарівним часовим коридором, дивовижним переходом, через який дівчинка потрапляє в різні світи. У саду живуть фантастичні істоти. Наприклад, Шуршик Великий, на честь котрого й названа книжка. Йому знайомі всі звуки, які вчуваються в саду: і шурхіт крил метелика під час польоту, і спів цвіркунця, й помах крил бабки, і стрибок зеленого коника-стрибунця, й шарудіння ящірки та їжака, і шурхотіння трави. Шуршик В. живе в дідусевому вулику й завжди готовий прийти кожному на допомогу. У книжці є й інші дивовижні персонажі: квітка Небокрилка та птах Хмаркоокий з планети Альфалелії, летюча Вишенька, Горіховий чоловічок, Золотий равлик, Білий цвіркунець та інші.

Гутман, Кола. Бридкий пес шукає друзів. Т. 1 / К. Гутман ; іл. Марк Бутаван ; пер. з фр. Онисія Колесникова. – Дніпро : Наша Ідеа, 2019. – 64с. : іл. – (Серія "Бридкий Пес"). 

Його звати Бридкий Пес. Він смердить рибою й весь укритий блохами. А його шерсть схожа на стару потерту ганчірку. І що ще гірше, він настільки пришелепкуватий, наскільки й потворний. Але не варто судити за зовнішністю. Наївний, але дуже симпатичний пес любить дітей і мріє зустріти господаря своєї мрії! Це неймовірно зворушлива й весела історія про доброго пса не залишить вас байдужими. І недарма Бридкий пес улюбленець усіх французьких дітей.

Дельпорте, І. Король Смурф : дві історії про смурфиків від Реуо / І. Дельпорте, Пейо ; пер. з фр. Андрій Поритко, Максим Войцеховський. – Львів : Ірбіс Комікси, 2020. – 64с. : іл. 

Одного разу Татові Смурфу довелося на кілька днів полишити Смурфидол у своїх справах. Але хто буде головним на час його відсутності? Після початкових непорозумінь усі погодилися, що це питання слід вирішити в демократичний спосіб — шляхом загальних виборів. Де є вибори, там є передвиборні порожні гасла й обіцянки. Так сталося й у смурфиків, та ще й у підсумку народний обранець виявився не схильним до демократичного стилю правління… Отож і смурфикам, і читачам буде цікаво дізнатися, як деколи непросто буває обрати гідних кандидатів, які б відповідально ставилися до спільної справи та загального добра.

Дельпорте, І. Смурфетка : дві історії про смурфиків від Реуо / І. Дельпорте, Пейо ; пер. з фр. Андрій Поритко, Максим Войцеховський. – Львів : Ірбіс Комікси, 2020. – 64с. : іл. 

Якось, гуляючи лісом, один зі смурфиків зустрів дивну істоту, якої раніше ніколи не бачив. Вона ніби й була схожа на звичайного смурфика, але разом з тим виглядала якось незвично…

Смурфетку — саме так називалася смурфоподібна дівчинка — запросили до Смурфидола. Необачні смурфики не знали, що Смурфетка є витвором підступного чаклуна Гаргамеля, який мав намір з її допомогою принести до Смурфидола розбрат і чвари. Ох, не просто буває з дівчатами…

Дельпорте, І. Смурфи і яйце : три історії про смурфиків від Реуо / І. Дельпорте, Пейо ; пер. з фр. Андрій Поритко, Максим Войцеховський. – Львів : Ірбіс Комікси, 2020. – 64с. : іл.

У першій із них, «Смурфи і яйце», смурфи знаходять чарівне яйце: якщо стукнути по ньому, воно виконує будь-яке бажання. Та з’ясовується, що здійснення бажань — доволі небезпечна річ, і коли все-таки вдається позбутися чарівного яйця, всі зітхають з полегшенням. Ну, майже всі…


Демченко, Оксана. Брехливе мишеня [Текст] : казка / О. Демченко ; іл. О. А. Бугренкова. — Харків : Ранок : Кенгуру, 2020. — 23 с. : іл. — (Серія "Моя казкотерапія").

Серія книжок «Моя казкотерапія» допоможуть вашій дитині навчитися добру, позбавитися зайвих страхів, шкідливих звичок, розвинути чуйність і доброзичливість. Ці книжки сприяють гармонійному розвиткові маляти.

Деніелс, Л. Котик- безхатько [текст] : пригоди  / Люсі Деніелс ;пер. з англ. Олександри Куцан ; худож. О.І. Панченко. – Харків : ПП «АССА», 2020. – 144 с. : іл. – ( Серія «Історії порятунку»)

      Після переїзду до бабусі Амелія почувається самотньою. Вона сумує за великим містом і друзями, аж доки не потрапляє до «Ковчега для тварин» — місцевої ветеринарної клініки. Невже нарешті здійсниться найзаповітніша мрія дівчинки — допомагати лікарям рятувати тварин?! Та спершу Амелія має довести, що достатньо відповідальна для такої справи. Разом зі своїм новим другом Семом вона мусить знайти маму новонароджених кошенят. І часу в них зовсім обмаль…

Деніелс, Л. Котячі пустощі [текст] : пригоди  / Люсі Деніелс ;пер. з англ. І.Гули . – Харків : ПП «АССА», 2020. – 192 с. : іл. – ( Серія «Історії порятунку»)

Амелія та Сем нарешті стали офіційними волонтерами у ветеринарній лікарні «Ковчег». Друзям подобається допомагати лікарям і доглядати за тваринами, особливо за милими кошенятами! Але коли дітям довелося опікувати непосидюче кошеня Луну, маленька кицюня завдала їм великих проблем... Тепер Амелія та Сем мають розгадати причини нічної котячої бійки, в яку потрапила кицюня. Попри піклування за бешкетним кошеням, Амелії та Сему потрібно допомогти з організацією Котосуботи у «Ковчегу», на якій ветеринари розповідатимуть, як правильно доглядати за котиками. Як дітям зробити цей день успішним і разом з тим вберегти Луну від небезпеки та зробити її знову щасливою?
 

 Деніелс, Л. Кролик та його халепи [текст] : пригоди  / Люсі Деніелс ;пер. з англ. Олександри Куцан ; худож. О.І. Панченко. – Харків : ПП «АССА»,  2020. – 128 с. : іл. – (Серія «Історії порятунку»)

      В однокласниці Амелії та Сема зникає кроленя. Сліди втікача приводять до «будинку з привидами», де мешкає не надто привітна пані, яка, схоже, не дуже любить тварин. Єдиний спосіб врятувати вухастика — подолати свій страх і вирушити на пошуки! До того ж дітям треба з’ясувати, чому пухнаста Тюльпанночка втекла з подвір’я і знайти її, поки вона не потрапила в справжню халепу.

 Деніелс, Л. Лисеня у небезпеці [текст] : пригоди  / Люсі Деніелс ;пер. з англ. Олександри Куцан ; худож. О.І. Панченко. – Харків : ПП «АССА»,  2020. – 128 с. : іл. – (Серія «Історії порятунку»)

Пригоди Сема та Амелії тривають! Разом із новим другом Джошем вони знаходять поранене лисеня та проводять власне розслідування, з’ясовуючи обставини, що завдали лиха родині лисиць. На друзів чекають неабиякі випробування, але чи вдасться їм повернути лисеня додому?

Деніелс, Л. Цуценя уникає лиха [текст] : пригоди  / Люсі Деніелс ;пер. з англ. Олександри Куцан ; худож. О.І. Панченко. –  Харків : ПП «АССА», 2020. – 128 с. : іл. – (Серія «Історії порятунку»)

     До ветеринарної лікарні «Ковчег» потрапляє травмоване цуценя, якому конче необхідна коштовна операція. Перед Семом та Амелією, які дуже люблять тварин і зголосилися допомагати в лікарні, стоїть непросте завдання: відшукати власника собачки та зібрати кошти на лікування. Аби врятувати цуценя, друзям доведеться виявити неабияку кмітливість. Адже в цій справі важлива кожна хвилина!

Дерманський, Сашко. Вікусині історії / С. Дерманський ; іл. Валентини Богданюк. – Вінниця : Кузьмін А. В., 2020. – 80с. : іл. 

Вікуся, головна героїня цієї книжки, дуже любить історії про себе, свою сестричку Лерку, тата й маму. Дотепні й коротенькі бувальщини дівчинці розповідає тато, тому що мама хоч і вміє вигадувати, проте не має достатньо часу, адже навіть удома «вона сидить і перевіряє зошити». Усього в збірці тринадцять смішних історій, які трапилися з Вікусею або її сестричкою Лерою. Історії «Про татобус» та «Про зошити» присвячені шкільним халепам. Також до збірки ввійшли історії про сімейний відпочинок на морі, катання на санчатах, вечірні читання з татом, віру в Миколая, перший Вікусин похід по хліб та вирішення трьох татових проблем.

Дерманський, Сашко. Лімерики [Текст]/ Сашко Дерманський ; худож. О. Петренко-Заневський . — Харків : Крокус, 2020 . — 48 с. : іл.

Лімерики» Сашка Дерманського – перша в історії української літератури окрема книжка лімериків. Тут слова каламбуряться в сливи, Звичний глузд – абсолютно шкідливий. Тут самі диваки, на усякі смаки, Навіть рими й рядки тут брикливі!


Дерманський, Сашко. Нічийний хруль / С. Дерманський ; іл. В. Котик. — Київ : Портал, 2020. — 35 с. : іл.

«Нічийний хруль» — історія про дружбу, випробування і пізнання світу, що розгортається на територіях нинішньої України у часи льодовикового періоду. Мамонтеня, носороженя й вовченя несподівано знаходять невідому істоту в бізонячій шкурі. Так починається жвава, кумедна та сповнена небезпек розповідь про друзів — юних мешканців лісу.

Дерманський, Сашко. Чудернацькі вірші / С. Дерманський. – Харків : Юнісофт, 2020. – 64с. : іл. – (Серія "Найкращий подарунок").

 У цій книзі на юних читачів чекають теплі, смішні та зворушливі історії, майстерно заримовані автором. Сашко Дерманський найкраще знає, як передати дітям настрій веселих дотепів і розповість про ледачого крокодила та малих піратів, зaйчeняткa Дoвгoвуxoкуцoxвocтикa, собаку-барабаку та інших.

Джиралдо, Марія Лоретта. Тедді. День пригод / М. Л. Джиралдо ; пер. з італ. О. Ларікової. — Харків : Віват, 2020. — 79 с. : іл. — (Серія "Для найменших").

Тедді — дуже добрий маленький ведмедик. Він обожнює гуляти й гратися, а ще - з ним повсякчас трапляється чимало пригод. Разом із Тедді малюки дізнаються, як поводитися під час прогулянки і що слід робити, коли захворів або загубив улюблену іграшку. Ведмедик Тедді навчить дітей бути чемними, слухатися батьків і радіти кожному дню.

Джиралдо, Марія Лоретта. Тедді. Мамин помічник / М. Л. Джиралдо ; пер. з італ. Олени Ларікової ; іл. Андреа Ґреппі та Марії Клаудії Ді Дженови. – Харків : Віват, 2020. – 79с. : іл. – (Серія "Для найменших").

 Тедді — дуже добрий маленький ведмедик. Він обожнює розважатися, ласувати солодощами й допомагати іншим, а ще з ним повсякчас трапляється чимало неймовірних пригод. Разом із Тедді малюки навчаться дотримуватися обіцянки, завжди вмиватися й чистити зубки після їжі, а також дізнаються, як подолати свій страх і нічого не боятися. Пригоди кумедного ведмедика розважать дітей і зроблять кожен день радісним і неповторним.

Дональдсон Дж. Груффало/Дж. Дональдсон. -Харків: Читаріум, 2020.- 32с.:іл.
Рятуючись від лісових хижаків, спритна мишка вигадала жаховисько на ім’я Ґруффало. Та раптом вона зустрічає в лісі... здогадалися, кого? Але мишка не з боязких, від неї навіть Ґруффало не втече.Дональдсон Д. Ґруффалятко / Д. Дональдсон ; худож. А. Шеффлер ; з англ. пер. В. Морозов ; літ. ред. Б. Матіяш. — Харків : Читаріум, 2021. — 31 с. : іл.

  Головна героїня казки – маленька донечка великого Груффало. Звати її Ґруффалятко. Вона непосидюча і неслухняна. Тато Груффало, щоб застерегти доню від самостійних прогулянок лісом, лякає її якимось страшним звіром – Мишарою. Ґруффалятці дуже цікаво дізнатися, що ж то за звір... Як тільки тато заснув, вона потайки відправляється на пошуки невідомої істоти. Вночі ліс не спить, тому на Груффалятко чекає багато зустрічей і пригод.

Дональдсон, Джулія.  Де моя мама? : [вірші] / Д. Дональдсон ; з англ. пер. Віктор Морозов ; худож. Аксель Шеффлер ; літ. ред. Богдана Матіяш. – Харків : Читаріум, 2020. – 32с. : іл. 

Маленька мавпочка загубилась у джунглях і гірко плаче. На допомогу їй приходить кмітливий метелик, який всюди літає та багато знає. Але мами виявляється бувають дуже різні. І це не така легка справа відшукати свою.


Дональдсон, Джулія.  Зоґ і летюча допомога / Д. Дональдсон ; з англ. пер. Володимир Чернишенко ; худож. Аксель Шеффлер ; літ. ред. Ганна Осадко. – Харків : Читаріум, 2019. – 32с. : іл. 

Зоґ-дракон, принцеса Златка і сер Галалот піднялися в небо! Жодне левеня або русалка не залишиться без уваги, поки літаючі лікарі чергують. Але нетрадиційна кар'єра принцеси Златки не дуже добре поєднується з тим, яким бачить її майбутнє її дядько, король. Він вважає, що принцеси повинні залишатися у своїх вежах і вишивати подушки весь день, а не літати по королівству і лікувати підданих.

Дональдсон, Джулія.  Слідча Неллі та книжковий злодій / Д. Дональдсон ; пер. з англ. Ані Хромової ; худож. Сара Оґілві. – Харків : Читаріум, 2018. – 32с. : іл.

У Пітерового собаки чудовий нюх. Але Неллі має й інші таланти — щопонеділка вона разом із Пітером приходить до школи і слухає, як діти читають. Хто ж, як не Неллі, прийде на допомогу, коли одного ранку виявиться, що всі книжки зникли зі школи! Хто міг їх забрати? І навіщо? Слідча Неллі готова все рознюхати…

Джойс, М. Я люблю тебе, мамо [Текст / М. Джойс ; пер. з англ. Л. Рибалко ; худож. П. Ловсін. - Харків : ПЕТ, 2019. - 26 с. : іл.

Ця напрочуд ніжна історія про любов матері до своєї дитини. Вона нагадує про м'які ранкові обійми, вечірній затишок, відчуття безпеки, тепла й захищеності поруч із найріднішою людиною.


Дяченко М. Ю. Мишачі та мушачі, а також курячі пригоди / Марина Дяченко, Сергій Дяченко ; пер. з рос. О. Негребецького ; іл. А. І. Босенко ; худож.-оформлювач О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2020. – 31 с. : іл. – (Дитячий світ).

Це захоплива книжка про «паралельний Всесвіт», де маленькі мишки говорять англійською й дуже хочуть, щоб їх помітили хоча б коти, мухи мріють про «солодке бджолине життя» й поїздки в таксі, а кури чого тільки не несуть, буває, що й екскаватори в них вилуплюються.

Завалій, Євгенія. Це всі ми / Є. Завалій ; намалювала М. Фоя. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2020. – 96с. : іл.

Головний герой Андрій любить виходити з дідусем у море й навіть заприятелював зі зграєю дельфінів, які часто плавають неподалік. Та однієї осені хлопець помічає, що їхньому човну все важче прокладати дорогу поміж острівцями сміття, що гойдаються на хвилях. А незабаром йому з мамою-ветеринаркою доводиться рятувати Бебі – найменше дельфінятко, яке ледь не задихнулося через пластикові відходи. Зустріч із небезпекою змушує хлопця та його друзів задуматися про проблему переробки відходів. Так вони започатковують шкільний проєкт, який згодом переросте в загальноміську ініціативу.

Загоровська, Л. На їхніх маленьких плечах… [Текст] : оповідання  / Любов Загоровська . – Київ : Веселка, 2018. – 110с. : іл.

Герої оповідань молодої української письменниці – діти, які вже знають (хто з власного досвіду, хто з розповідей), що таке війна, страждання, самотність. Знають і розуміють серцем, що нині, коли на рідній землі йде війна, нікому не можна стояти осторонь цих подій, бути байдужим. Вони, як тільки можуть, допомагають захисникам Вітчизни.

Заржицька, Еліна. Легенди про козаків / Е. Заржицька ; худож. О. Л. Желєзняк. – Харків : Юнісофт, 2020. – 96с. – (Серія "Найкращий подарунок").

 «Легенди про козаків» – книга зхоплюючих пригодницьких оповідок, створених чудовою українською письменницею Еліною Заржицькою. Її герої - хоробрі козаки, брава козачка Стеша, звитяжні січовики - стають до бою зі злом і долають смертельну небезпеку. Пропонуємо тобі, маленький читачу, зануритися у світ читання й зустрітися з дивовижними героями цієї книги. 

Заржицька, Еліна. Пригоди динозавриків : повість-казка / Е. Заржицька. – Харків : Юнісофт, 2020. – 96с. : іл. – (Серія "Найкращий подарунок").

Щирі й добродушні герої — динозаврик Досвіт i його друзі — мріють створити команду рятувальників «До-ла-до». Чи вдасться малюкам порятувати мешканців лісу й самим уникнути страшних зубiв алозавра? Ця чудова книжка познайомить дiтей з найцiкавiшими доісторичними тваринами: птеродактилем, iгуанодоном, бронтозавром та іншими. А також розповість багато дивовиж про світанок нашої планети.

Калинець, Ігор. Ігор Калинець – дітям [ Текст ] / І. Калинець ; іл. В. Ковальчук. — Львів : Апріорі, 2020. — 136 с. : іл.

У книжці «Калинець – дітям» перед читачем постає відтворений засобами соковитої поетичної мови дивовижний у своєму розмаїтті навколишній світ. Зітканий із глибинних українських, загалом людських архетипів, він творить і живить душу людини, що відчу- ває себе часткою великої Цілості – Божої краси. У тонкій чуттєвості, якою світиться тут кожен образ, – від земної росинки й до небесної веселки – вчувається й несхитність духу, готовність обороняти своє, рідне: свою історію, свою духовність, свою землю.

Кантіні, Барбара. Мортіна і Таємниче озеро : для дітей молодшого шкільного віку / Б. Кантіні ; пер. з італ. Євгенії Житник ; іл. Барбари Кантіні. – Харків : Школа, 2020. – 56с. : іл. – (Серія "Мортіна"). 

Нарешті настав час для поїздки! Мортіна та її родина не їздили у відпустку вже 100 років! Аж ось вони прямують на віллу Дурничку, де живе тітонька Мегера й кузен Ділберт. На відпочинку на них чекають несподівані труднощі: виявляється, що якийсь нотаріус хоче виставити їхню віллу на продаж! Чи зможуть вони знайти спосіб повернути віллу?

Кантіні, Барбара. Мортіна та вередливий кузен : для дітей молодшого шкільного віку / Б. Кантіні ; пер. з італ. Євгенії Житник ; іл. Барбари Кантіні. – Харків : Школа, 2020. – 56с. : іл. – (Серія "Мортіна").

 Друга частина серії книг «Мортіна» — продовження пригод юної представниці сім’ї зомбі. До Покинутої вілли завітав неочікуваний гість — двоюрідний брат дівчинки, сварливий кузен Ділбевт. Головній героїні доведеться пограти у детектива: потрібно знайти тітоньку Домовину, яка запросила кузена, і з’ясувати причину візиту мешканців селища. 

Кантіні, Барбара. Мортіна : історія, від якої можна вмерти зо сміху [
Текст]  / Б. Кантіні ; іл. та обкл. автора ; пер. з іт. Є. Житник. – Харків : Школа, 2019. – 46 с. : іл. - (Серія «Мортіна)

Маленька Мортіна дуже відрізняється від інших дітей, бо вона є… дівчинкою-зомбі. Мешкає Мортіна на Покинутій Віллі з тітонькою Домовиною та вірним песиком породи левретка на ім’я Смуток. Найбільше у світі Мортіна хоче знайти друзів, з якими можна бавитися і розважатися. Але їй заборонено потрапляти на очі дітям із селища, бо вони можуть її злякатися. Аж ось одного дня з’являється гарна нагода — свято Гелловін, коли Мортіні не треба навіть маскуватися під костюмом монстра… Але що може статися, коли інші діти дізнаються, що насправді вона не надягала маски і що її вигляд — це зовсім не маскарадний костюм?

Кантіні, Барбара. Мортіна та примарний друг [Текст] / Б. Кантіні ; іл. та обкл. автора ; пер. з італ. Є. Житник. — Харків : Школа, 2020. — 48 с. : іл.- (Серія «Мортіна)

Напередодні Нового року на Покинутій віллі з’являється таємничий хлопчик-привид. Звідки ж він узявся? Саме це й намагається з’ясувати Мортіна, дівчинка-зомбі, та її вірний пес Смуток. Мортіна на все зважиться заради друга: і відірве собі руки-ноги, і викине голову у вікно, і прокрадеться в церкву, і навіть… сховається в труні. Страшно? Авжеж!

Касдепке, Ґжеґож. Жахасько та інші ко(с)мічні оповідки / Ґ. Касдепке ; пер. з пол. Ірини Веремій ; іл. Артура Ґулевич. – Харків : Віват, 2019. – 64с. : іл. – (Серія "У вирі пригод"). 

Додому до Майї та Філіпа листоноша приносить пакунок. І в цьому нібито й немає нічого дивного, але ж він адресований… Жахаськові! Хто це? І що в пакунку? Виявляється, що це прибулець, який вирішив провести канікули на якійсь дикій, примітивній планеті… На Майю, Філіпа та їхніх батьків чекає багато несподіванок. І до візиту прибульця вони зовсім не готові! Немає в них ані солоних забарчиків, ані притиканців до гри в босоручки… На щастя, Жахасько приїхав ненадовго — у нього тільки два рочки канікул. 

Касдепке, Ґжеґож. Зачіпки детектива Нишпорки. Канікули детектива Нишпорки / Ґ. Касдепке ; пер. з пол. І. Котлярської-Фесюк ; мал. Пьотра Рихеля. – Харків : Школа, 2018. – 136с. : іл. – (Серія "Нова дитяча книга"). 

Детективна агенція "Рожеві окуляри" працює на повну силу. Для неї нема ні канікул, ні вихідних, адже щодня може щось трапитися... Тому детектив Нишпорка пильнує й уважно розглядає кожну річ чи підозрілу людину, тим паче якщо ця людина - небезпечний суперник детектив Мертвяк. І якщо пан Нишпорка таки знайде якусь зачіпку, то робота буде всім: розгадувати ту зачіпку доведеться і йому, і читачам.

Кириченко, Віталій. Страшенно-хуліганська книжка [Текст ]  / Віталій Кириченко . – Київ : Час майстрів, 2019. - 107 с.

Якось письменники Віталій Кириченко і Юрій Нікітінський пішли у похід із наметами, та ще й власних дітей взяли із собою. А що робити в поході вночі, сидячи біля багаття? Звичайно, розповідати історії. І звичайно, страшенні! А як же діти? Адже вони можуть злякатися! Ну, по-перше, дітей можна вкласти спати, по-друге, історії можуть бути страшенно-веселими й страшенно-хуліганськими! Саме такі й розповіли один одному Віталій і Юрій. Ще й книжку потім написали. Читати цю книжку слід по-особливому: знайдіть якомога темніший куток, ліхтарик з непевним бентежним світлом і дзеркало. Поставте дзеркало перед собою, ліхтарик притуліть до підборіддя, щоб він світив знизу вгору, й починайте читати...

Кирпа, Галина. Дивний лис і дивний ліс : зелені віршенята для мене, мами й тата / Г. Кирпа ; іл. Анни Хоменко. – Харків : Крокус, 2019. – 32с. : іл. 

У цих маленьких віршах описується дивна країна – чарівна, яскрава й кумедна. Автор розповідає про природу в різні пори року, квіти із сяючими посмішками, непосидючий вітер, що рветься подалі, дерева, які квітнуть від щастя, повітряно-легкі хмарки, що пливуть небом, птахів і тварин, які дружать із рослинами, кумедну родину жаб, які милуються своєю вродою, тощо. Ця напрочуд сонячна й тепла книжечка подарує чудовий літній настрій і чимало піднесеного читання, розглядання й розмов.

Кінселла, Софі. Мама-фея і я / С. Кінселла ; пер. з анг. М. Пухлій ; іл. Марти Кіссі. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 176с. 

У родини Елли є велика таємниця: Мама дівчинки - справжня фея!Завдяки своїй Компупаличці вона може творити справжні дива: напекти смачних кексиків, створити ідеальне свято на день народження чи зчинити безлад у супермаркеті. Щоправда, інколи чари не спрацьовують, і тоді на допомогу матусі приходить Елла!


Кінселла, Софі. Мама-фея і я. Майбутня фея / С. Кінселла ; пер. з англ. М. Пухлій ; іл. Марти Кіссі. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 176с. 

Чотири чарівні пригоди з мамою-феєю і маленькою розумницею Еллою. У продовженні історії про юну чарівницю — неймовірні заклинання, нахабні мавпи... і найкращий день народження всіх часів і народів!


Кіплінг, Редьярд. Чому і як? Такі собі казочки / Р. Кіплінг ; переказ з англ. В. Федієнко ; худож. В. Харченко. – Харків : Школа, 2020. – 240с. – (Дитячий бестселер). 

До збірки увійшли всесвітньо відомі казки, що стали улюбленими для багатьох поколінь маленьких і дорослих читачів. Прикрашені сучасними малюнками та виконані в новому переказі, оповідки про допитливе слоненя, хитрого краба, гонорову кішку, горбатого верблюда та інші вкотре захоплять уяву своїх шанувальників

Кіплінґ, Ред'ярд. Як вигадали табу / Р. Кіплінґ ; пер. з англ. Володимира Чернишенка ; іл. Володимир Штанка. – Харків : Навчальна книга-Богдан, 2019. – 32с. : іл. – (Тафі і Теґумай). 

Чому не можна ловити рибу навесні, чому не варто галасувати в лісі? Всі члени Теґумаєвого племені знають ці правила змалку. А тепер і у вас з’явиться нагода з ними познайомитися, ще й дізнатися, навіщо батьки іноді просять не витріщатися на незнайомців і не галасувати.
Маленькі читачі не лише поринуть у загадковий і казковий світ печерних людей, але й дізнаються, що таке Табу і які знаки можна використовувати для їхнього позначення – незамінне знання для вчителів та вихователів!
Це третя й остання історія про Тафі й Теґумая, але тільки одна з багатьох казок Ред’ярда Кіплінґа.


Кіплінґ, Ред'ярд. Як кіт блукав, де йому заманеться / Р. Кіплінґ ; пер. з англ. Володимир Чернишенка ; іл. Володимира Штанка. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2020. – 32с. : іл. – (Тафі і Теґумай). 

Хочете дізнатися, як дикі тварини стали свійськими, а кіт так і залишився диким-предиким? Про це вам розповість Ред'ярд Кіплінґ! Знаменита казка англійського Нобелівського лауреата заграла новими барвами завдяки самобутнім ілюстраціям Володимира Штанка. Продовжуючи серію “Тафі і Теґумай”, книжка запрошує читачів познайомитися зі своєрідним приквелом до історій про те, як написали найпершого листа, вигадали абетку і табу.

Ковелл, Крессида. Слідами лютого дракона (Путівник героя) : повість. Кн. 6 / К. Ковелл ; пер. з англ. Анатолій Саган. – Київ : Рідна Мова, 2020. – 256с. : іл. – (Серія "Як приручити дракона").

Гиккус Страхітний Окунь III — єдиний вікінг, який любить книжки. А оскільки книжок на острові Лобур майже немає, він пише їх сам. Гиккус якраз складав путівник героя «Слідами лютого дракона», коли йому довелося вирушити в Бовванську громадську бібліотеку. Ось де вже книжок сила-силенна! Шкода тільки, бібліотека — одне з найбільш охоронюваних місць Варварського Архіпелагу. Мало кому вдається доторкнутися до її скарбів…
У цій книжці ти знайдеш також докладні описи деяких видів драконів і найповніший на сьогодні драконський словник.

Ковелл, Крессида. Як знайти Камінь Дракона : повість. Кн. 10 / К. Ковелл ; пер. з англ. Анатолій Саган. – Київ : Рідна Мова, 2020. – 384с. : іл. – (Серія "Як приручити дракона"). 

Уже рік бушує війна між драконами і людьми… Уже рік, як усі племена вікінгів схилилися перед Елвіном Зрадливцем, визнавши його майбутнім Королем Дикозаходу, а Гиккус Страхітній Окунь III став Вигнанцем… На його боці — лише троє вірних драконів. Проте справжнім Королем може стати тільки той, хто збере всі десять Втрачених Королівських Скарбів.
Гиккусові вдалося відшукати дев’ять з них. Вісім забрав у нього Елвін, тільки один — маленький дракончик Беззубко — залишився в хлопця. А найцінніший, доленосний Скарб поки що не знайшов ніхто…

Ковелл, Крессида. Як зняти прокляття дракона : повість. Кн. 4 / К. Ковелл ; пер. з англ. Анатолій Саган. – Київ : Рідна Мова, 2019. – 240с. : іл. – (Серія "Як приручити дракона"). 

Такої лютої зими, як ця, на острові Лобур сто років не було! А Гиккус Страхітний Окунь III мусить морозяної ночі вирушити в експедицію. Йому зовсім не хочеться нікуди йти, та й батько заборонив, але в Гиккуса немає виходу: його друг помирає, і врятувати його може тільки... картоплина. Цей загадковий овоч привіз із Америки батько Норберта Дуболома, а Норберт навряд чи погодиться допомогти: у нього на Гиккуса зуб. Точніше, сокира. Та Гиккуса це не зупинить. Хоч він і не вродився силачем, як інші герої вікінги, але придумає, як зняти прокляття дракона! 

Ковелл, Крессида. Як осідлати драконову бурю : повість. Кн.7 / К. Ковелл ; пер. з англ. Анатолій Саган. – Київ : Рідна Мова, 2020. – 272с. : іл. – (Серія "Як приручити дракона"). 
Вікінги полюбляють займатися спортом на привіллі. Наприклад, змагатися з плавання у крижаній воді.
І ось Гиккус Страхітний Окунь Третій із друзями і прирученими драконами мало не замерзають на березі перед традиційним вікінгівським запливом, навіть не підозрюючи, що заплив цей триватиме ду-у-уже довго і результат змагання стане доленосним для всіх розбишак і хнюпів.

Ковелл, Крессида. Як поцупити меч дракона : повість. Кн. 9 / К. Ковелл ; пер. з англ. Анатолій Саган. – Київ : Рідна Мова, 2020. – 336с. : іл. – (Серія "Як приручити дракона"). 

Нарешті роки початкової піратської підготовки позаду — через три тижні Гиккус і його друзі мають стати повноправними воїнами племені. Зрозуміло, перед цим треба пройти випробування: піднятися прямовисною скелею в неприступний замок і битися на змаганні мечників у день Нового року.
Ну а потім буде бенкет на честь нових воїнів, усі племена добряче повеселяться і розійдуться по домівках. Зрештою, так усе було задумано. Та насправді на Гиккуса і його плем’я чекають страшніші випробування…

Ковелл, Крессида. Як розбити драконове серце : повість. Кн. 8 / К. Ковелл ; пер. з англ. Анатолій Саган. – Київ : Рідна Мова, 2019. – 304с. : іл. – (Серія "Як приручити дракона").

Вікінги не дуже дбайливо зберігають пам’ять про минуле. І тому, коли Гиккус Страхітний Окунь Третій влип у чергову історію, він ще не знав, що насправді влип в історії свого племені і своєї сім’ї. А ця історія, між іншим, має пряме відношення до найближчого майбутнього не тільки Гиккуса, ай всього Варшавського Архіпелагу.
Ну і попутно йому довелося, як завжди, зробити кілька Кілька незначних подвигів: рятувати друзів (і десяток видатних вікінських героїв заодно), добути скарб, здолати чудовисько і в черговий раз повалити старого ворога. Справа нехитра, якщо в тебе є шкодливий і неслухняний ручний дракончик!

Ковелл, Крессида. Як стати драконським хвісториком : повість. Кн. 5 / К. Ковелл ; пер. з англ. Анатолій Саган. – Київ : Рідна Мова, 2020. – 240с. : іл. – (Серія "Як приручити дракона"). 

Після найлютішої зими на землі вікінгів настало небувало жарке літо. І люди, і їхні дракони знемагають від спеки. Далеко на заході, на острові зловісного племені лава-ланців, ось-ось прокинеться Вулкан. Але не такий страшний сам Вулкан, як ті, кого він розбудить.
Гиккус Страхітний Окунь ІІІ має здійснити Героїчний Похід на острів лава-ланців, щоб не дати Вулкану вибухнути і перехитрити саму Долю. А ще йому належить дізнатися одну дуже сумну історію, яка сталася багато років тому, проте стосується його безпосередньо. Ну і врятувати весь Варварський Архіпелаг, зрозуміло.

Кокотюха, А. Жабеня, ставок і море [Текст ]: казка / Андрій Кокотюха . – К.: АВІАЗ, 2020. -  64 с.: іл.

Жило собі в тихому ставку маленьке, ну дуже маленьке Жабеня. І якось почуло воно про велике-велике море. “От би стрибнути в море з високого каменю!..” Так почалися пригоди Жабеняти на шляху до моря. Коли – веселі, а коли – небезпечні. Вирушай і ти у світ пригод разом із Жабеням та з цією ну дуже веселою книжкою!

Крамер, Ірмґард. Перчик, М'ята та Шкільний привид / І. Крамер ; пер. з нім. Н.М. Спесивцева ; іл. Петри Аймер. – Харків : Ранок, 2020. – 112с. : іл. – (Серія "Пригоди Перчиковського"). 

Перчику дуже подобається його перша вчителька М’ята, і так хочеться їй догодити. Тож він вирішує залишити квіти просто на її столі. Але несподівано хлопчик помічає на дошці таємне послання. На жаль, читати він ще вміє, але за малюнком здогадується, що лист написав привид! Що робити? Якщо М’ята прочитає його, вона злякається і звільниться зі школи.
Цього не можна дозволити! Чи зможе Перчик зі своїми друзями домовитися з привидом і дізнатися, що взагалі йому потрібно в школі?

Крамер, Ірмґард. Перчик, М'ята та Школа / І. Крамер ; пер. з нім. Н. М. Спесивцева ; іл. Петри Аймер. – Харків : Ранок, 2020. – 112с. : іл. – (Серія "Пригоди Перчиковського"). 

Перчик — майбутній першокласник. Для нього та його двох друзів, Оллі та Паули, це новий етап життя, тож хочеться бути добряче до нього підготовленим. Дізнавшись, що Ліна Камінтські стане їхньою першою вчителькою, друзі не марнують часу і ладні дізнатися про неї все будь-якими способами. Але і для вчительки це перший рік у школі. Чи зможуть Перчик, Оллі та Паула вмовити Ліну Камінтські залишитися вчителювати?

Куделя, Марія. Незнайомці, або як уникнути халепи / М. Куделя, А. Куделя. – Київ : Гамазин, 2019. – 52с. 

Ця книга легко й доступно розкаже дитині, чому не варто довіряти незнайомцям. Основні правила поведінки повторюються стільки разів, що до кінця прочитання малюк уже зможе їх цитувати. У книзі велика кількість малюнків, а також прикладів із відомих казок та пригод головного персонажа — Андруся Розумахи, від імені якого і ведеться оповідь. Навіть якщо ви впевнені, що дитина знає, чому не варто спілкуватися з незнайомцями, все одно прочитайте разом цю книгу — для закріплення.

Кузякін, Кузько. Росли груші на вербі [Текст]: для дітей мол. та сер. шк. віку / К. Кузякін ; намал. О. Шеремет. — Харків : Юнісофт, 2020. — 111 с. : іл. — (серія "Найкращий подарунок").

Кузько Кузякін пише так захопливо, що дітей від читання не відірвати. От і зараз його герой, малий веселун і мрійник, вміє так закрутити кожну оповідь, що й не здогадаєшся, де в тих пригодах правда, а де вигадка: то жонглює у цирку слонами, то скарби знаходить або й крізь Землю пролітає. Нісенітниці, незвичні ситуації, такі собі «на-вербі-груші», змушують дітей сміятися, сприймати гумор і вчитися проживати художню історію.

Кузьменко, Дмитро. Купи слона! або Маленькі пригоди великої Софійки / Д. Кузьменко. – Харків : Юнісофт, 2019. – 88с. : іл. 

Коли вірити шкільній вчительці пані Стефанії Любомирівні, "Софія, прошу, могла би бути сущим ангеликом. СУЩИМ! Якби..." та Софійка не хотіла робитися ангеликом аж одразу, бо ії так подобається встрявати в якісь пригоди. Навіть у цю хвилину, коли ви читаєте, авжеж встряє у щось нове. І, щиро кажучі, саме за це ії всі і люблять! Книжка "Купи слона або Маленьки пригоди великої Софійки" написана для всіх невгамовних дітлахів, які обожнюють веселі пригоди!

Купріян, Ольга. Боброго ранку! : правдива повістинка з життя бобрів / О. Купріян ; мал. Марина Шутурма. – Харків : Ранок, 2020. – 64с. : іл. 

Жила собі під великою старою вербою родина бобрів. Була вона немаленькою, усього восьмеро – дід з бабою, їхні діти, а ще молода подружня пара з малим бобреням, жіночої статі, яку всі звали Мартуся. І ось родина дізнається,що в них буде поповнення, тож необхідно шукати нове житло. Така непроста життєва ситуація, все як у людей. На Мартусю очікують пригоди, бо вона повинна опанувати нові правила спілкування, шукати спільну мову з новими друзями та ще багато чого, що потрібно саме бобрам.

А ви що знаєте про життя бобрів? Думаємо, що небагато, саме тому обов’язково прочитайте книжечку «Боброго ранку», вона допоможе вам зрозуміти багато речей, які вам знадобляться у житті. 

Курков, Андрій Юрійович. Казка про пилососика Гошу / А. Ю. Курков ;  іл. Даші Вернової. – Харків : Фоліо, 2020. – 24с. – (Серія "Дитячий світ"). 

У цій веселій казці відомого українського письменника Андрія Куркова розповідається  про пригоди пилососика Гоші, про його дружбу з дідком-Пиловичком, який навчив Гошу пропилювати квартиру, про те, що  сталося, коли після ремонту повернувся тато Гоші —  старий, перевірений часом пилосос, і що врешті-решт довелося зробити пилососику, аби зберегти дружбу дідка-Пиловичка.

Курков, Андрій Юрійович. Казки про пилососика Гошу. Школа котоповітроплавання : для дітей дошк. і молодшого шк. віку / А. Ю. Курков. – Харків : Фоліо, 2020. – 95с. : іл. – (Серія "Дитячий світ"). 

У цій веселій і добрій казці розповідається про пригоди пилососика Гоші та його дружбу з дідком-Пиловичком, який навчив Гошу пропилювати квартиру; про те, що сталося, коли після ремонту повернувся тато Гоші – старий, перевірений часом пилосос, і що врешті-решт довелося зробити пилососику, аби зберегти дружбу дідка-Пиловичка; про знайомство Гоші з Діркою-В-Стелі й Телефункеном і про те, як закінчилося абрикосово-повидлове свято.

А у «Школі котоповітроплавання» йдеться про кота Орлова, який навчав кошенят літати; про дивовижні пригоди учнів цієї школи та про дружбу кошеняти Васька Утюгова з цуценям Рудьком.

Купріян, Ольга. Кісточка оливи / О. Купріян ; іл. О. Скворчинської. — Київ : Портал, 2020. — 35 с. : іл.

Нестор з сім’єю вирушає на кораблі з грецького міста Мілет до Тіри, де буде їхня нова домівка. В Мілеті залишилася його бабуся, яка подарувала йому в дорогу мішечок з оливками. Ніщо не радувало героя, хотілося повернутися додому, та врешті - корабель причалив до берега міста, що має стати новим домом для мандрівників. Нестор знайде тут друзів та оливковий сад, що нагадуватиме йому про стареньку бабусю й полишене попереднє житло.

Купріян О. Мамонт / Ольга Купріян ; іл. Г. Олійко. – Харків : Ранок, 2019. – 29 с.: іл. – (Слухай серцем).

Якщо увімкнути фантазію, то справжніми пригодами може бути сповнене навіть цілком буденне повернення додому з дитячого садочка. Особливо ж, якщо в маршруті з’явиться один додатковий пункт – науково-природничий музей. Якщо ж вам здається, що музеї здатні викликати лише нудьгу, то ви неабияк помиляєтеся. Адже там – і метелики, і жуки, і дивовижні кістки, і… чудернацький слон, тобто мамонт. Велетенський волохатий мамонт, який несподівано зник із музею. Куди? Як? Саме пошуком відповідей на ці запитання і займається маленький головний герой разом зі своїм татусем, паралельно розглядаючи загадкові експонати.

Лаґеркранц, Рус. Даня та її клопоти : для молодшого шкільного віку / Р. Лаґеркранц ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; худож. Ева Еріксон. – Харків : Крокус, 2020. – 104с. 

Ланґройтер, Ютта. Так добре бути разом / Ю. Ланґройтер ; пер. з нім. Наталії Якубчак ; худож. Штефані Дале. – Харків : Читаріум, 2019. – 32с. : іл.

 Зайчик Йозі посварився зі своїми сестрами, тож Метте та Марта хочуть самі гратися з подругою Лєною. Цього Йозі їм пробачати не може. Однак наближається буря, і Йозі дуже переймається за своїх сестричок.

Лапікура, Валерій. Історії одного домовичка / В. Лапікура, Н. Лапікура. – Харків : Юнісофт, 2019. – 112с. : іл. – (Найкращий подарунок). 

Зустрічайте нові історії про славетного детектива котика Мурро. Цього разу Мурро і його товариш малий домовичок вирушають на конкурс талантів. Чи вдасться їм вибороти першу премію? Які пригоди чекають на них попереду?Ледерман, Вікторія. До дошки піде...Василькін! Шкільні історії Діми Василькіна, учня 3 "А" класу / В. Ледерман ; пер. Євген Плясецький. – Київ : Форс Україна, 2020. – 112с. : іл. 

Пригод на долю Діми Василькіна й справді випадає чимало: то він разом із другом придумує найвеселіший розіграш на перше квітня, то вирішує будь-що навчитися грати на гітарі до Нового року, то на власному досвіді відчуває, що означає вислів «гора з пліч». Усі ці випадки Діма докладно записує в зошит, і по всьому хлопчик засвоює певний урок – із тих, що в жодному разі не отримаєш під час «справжніх» уроків. Книга Вікторії Ледерман – це колекція повчальних і цікавих історій із життя третьокласника. Утім читач знає цього героя добре: Василькін доволі схожий на всякого дев’ятирічного школяра!

Ліндґрен, Астрід. Роня, дочка розбійника : [графічний роман]. Кн.2 : Літавиці / А. Ліндґрен ; пер. зі швед. Денис Суворов. – Київ : Рідна мова, 2019. – 84с. : іл. – (Серію "Дитячі комікси"). 

Ця книжка розповість про нові пригоди Роні та Бірка, які зустрічають зиму в Матісовому лісі. На друзів чекають карколомні пригоди та чатують підступні небезпеки. Досліджуючи великий і захопливий ліс, Роня зіткнеться з химерними істотами — літавицями і сірячками. А люта зима змусить нащадків двох ворожих розбійницьких родів забути про розбрат і… подружитися.

Ліндґрен, Астрід. Роня, дочка розбійника : [графічний роман]. Кн.3 : Ведмежа печера / А. Ліндґрен ; пер. зі швед. Дениса Суворова. – Київ : Рідна мова, 2020. – 88с. : іл. – (Серію "Дитячі комікси"). 

У третій книжці коміксів про Роню йдеться про те, що після довгої зими головні герої — Роня та Бірк — нарешті знову зустрічаються у Матісовому лісі. Але одного вечора Матісові вдається спіймати Бірка. Він сподівається змусити Борку залишити фортецю в обмін на сина. Роня не може змиритися з тим, що Бірк буде бранцем. Несподіваний вчинок Роні змушує Матіса звільнити його.

Лон, Марлуз фон. Моя бабуся - супергерой / М. ф. Лон ; пер. з голанд. О. Назарова. – Харків : Ранок, 2018. – 32с. : іл.

 Сюзі просто обожнює свою бабусю, бо з нею так весело! Разом вони граються в індійців, космонавтів та супергероїв. Але з часом дівчинка помічає, що бабуся стає забудькуватою, а темп їхньої гри сповільнюється. Бабуся зізнається онучці, що губить пам’ять і відважна дівчинка відправляється на її пошуки. Вона шукає пам’ять усюди: в шухлядах, у корзині з білизною, але, на жаль, так і не знаходить ії. Натомість маленька Сюзі знаходить фото, де вона з бабусею щаслива й усміхнена. Це фото надихає дівчинку стати помічницею старенькій. Віднині в «дівчат» нова гра, в якій супергероєм буде Сюзі. Тепла і зворушлива історія про добру онучку й бабусю з хворобою Альцгеймера.

Лофтінг, Х’ю. Історія доктора Дуліттла, його життя вдома і дивовижні пригоди в далеких країнах [ Текст ] / Х. Лофтінг ; пер. з англ. Наталія Куровська. –  Львів : Апріорі, 2020. – 184 с., іл.

Доктор Медицини Джон Дуліттл був чудовим лікарем. У своєму помешканні він тримав безліч тваринок і навчився розуміти їхню мову. Гарна слава про незвичайного лікаря докотилась аж до далекої Африки, і Доктор Дуліттл помандрував туди на запрошення своїх чотирилапих друзів лікувати мавпочок. У цій подорожі він пережив багато небезпечних пригод, і завжди його виручали вірні друзі – звірята.

Лущевська, Оксана Василівна. Безхвоста / О. В. Лущевська ; іл. Я. Гавриш. – Харків : Віват, 2018. – 64с. : іл. 

Люнде, М. Снігова сестричка [Текст]: різдвяна історія / М. Люнде; пер. з норв. Н. Іваничук; худож. Л. Айсато. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 190 с.

Десятирічний Юліан переживає, що в їхній родині цьогоріч всі наче геть забули про Різдво. А йому так хочеться, щоб у домі було святково і затишно. Тим паче, що нова подруга Гедвіґ запрошує його до своєї вілли, де все так чудово прикрашено до свята. Дивно тільки, що в будинку нікого, крім них двох, немає. До того ж довкола вілли блукає якийсь загадковий похмурий чоловік… Ця дивовижна різдвяна історія перегукується зі схожими історіями Чарльза Діккенса та Ганса Христіана Андерсена. Неймовірна авторка Мая Люнде та неперевершена ілюстраторка Ліза Айсато створили прекрасну, захопливу книжку, яку полюблять усі закохані в Різдво — від малого до старого, і яка сповнить читачів затишком і теплом, любов’ю та надією.

Маґрін, Ф. Атлас монстрів і привидів[Текст] / Ф. Маґрін ; пер. з англ. О. Любенко ; худож. Л. Бренлла. - Київ : Книголав, 2019. – 95 с. : іл.

«Тобі знадобиться вся хоробрість і навіть трішки шаленства, щоб побороти злісних страховиськ, жахливих монстрів, капосних привидів, або ж спробувати подружитися з деякими більш доброзичливими істотами. Подорож буде складною, але вкінці цієї неймовірної пригоди ти будеш пишатися собою, адже станеш професійним мисливцем на монстрів!», — так говорить Ван Гелсинґ, найбезстрашніший мисливець на монстрів, привидів і вампірів!


Малик, Галина. Піратський маршрут / Г. Малик ; намал. Г. Олійко. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 21 с. : іл.

Весела книжка-картинка «Піратський маршрут» відомої української письменниці Галини Малик та ілюстраторки Грасі Олійко — це грайлива подорож у мріях, а заодно і веселий урок географії для малюків. Бо кожен із нас у дитинстві хотів бути зухвалим піратом, якому підкоряються моря і океани.


Манів, Галина. Киці-мандрівниці. Як усе почалося : для дошк. і мол. шк. віку. Кн. 1 / Г. Манів ; худож. Д. Печенкін. – Київ : Рідна мова, 2020. – 48с. : іл. – (Неймовірні пригоди).

Киці Муля і Манюня так люблять мандрувати! Не подумайте, що на сусідню вулицю, ні! До інших країн! І в кожній з кицями стаються неймовірні пригоди. Хочете помандрувати разом з ними? Читайте про Мулю і Манюню в Італії, Гренландії та Фінляндії!


Манів, Галина. Киці-мандрівниці. Кн. 2 : Друг по листуванню : Велика Британія, Греція, Туреччина / Г. Манів ; намал. Дмитро Печенкін. – Київ : Рідна мова, 2020. – 48с. : іл. – (Неймовірні пригоди)

Киці Муля і Манюня так люблять мандрувати! Не подумайте, що на сусідню вулицю, ні! До інших країн! І в кожній з кицями стаються неймовірні пригоди. Хочете помандрувати разом з ними? Читайте про Мулю і Манюню у Великій Британії, Греції і Туреччині!

Манів, Галина. Киці-мандрівниці. Страшно цікава казка : кн. 3. [Текст]  / Г. Манів ; намал. Д. Печенкін. — Київ : Рідна мова, 2020. — 47 с. : іл. — (серія "Неймовірні пригоди").

Киці Муля й Манюня так люблять мандрувати! Не подумайте, що на сусідню вулицю, ні! До інших країн! І в кожній з кицями стаються неймовірні пригоди. Хочете помандрувати разом з ними? Читайте про Мулю і Манюню в Африці, Іспанії та Румунії!


Марцинкявічюс, Марюс. Озеро загадок [Текст]  / М. Марцинкявічюс ; іл. Л. Дудайте ; пер. з литов. Д. Чередниченка. — Київ : Знання, 2020. — 40 с. : іл. — (Серія "Скарбничка").

Чи може маленький Поросючок писати вірші, а корова — кататися на ковзанах? Які загадки криються в чорних глибинах озера, де живе страховисько з величезною пащею? Що переможе – сміливість, дружба чи страх?


Меламед, Геннадій. Найкращий татусь / Г. Меламед ; худож. Наталія Стешенко. – Харків : Ранок, 2020. – 36с. : іл. – (Зворушливі книжки).

 Ця історія про маленького єнотика Євгенка, який був неймовірно щасливий, адже тато пообіцяв йому піти рибалити! На справжню риболовлю, вже завтра! Але тут Євгенко сильно захворів. Та якщо тато обіцяв риболовлю, то вона обов'язково буде!

Мєлех, А.Емі і Таємний Клуб Супердівчат [Текст] : повість. Кн. 1. / А. Мєлех; пер. з пол. В. Міщук; іл. М. Бабінська. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 176 с.: іл.

«Емі і Таємний Клуб Супердівчат» — перша книжка з серії польської письменниці Агнєшки Мєлех про допитливу шестилітку, яка обожнює таємниці. На дошкільній підготовці Емі разом з подружками засновує Таємний Клуб Супердівчат. Що ж таємничого може трапитися в житті дошколярок? Невже загадкові люди в аеропорту настільки підозрілі, що дівчаткам доводиться шпигувати за ними навіть в оперному театрі? Таємний Клуб просто-таки полює на таємниці, а якщо їх нема — дівчата вигадують їх самі.

Мєлех, Агнєшка. Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Гурток іспанської : повість / А. Мєлех ; пер. з пол. Дзвінки Матіяш ; худож. Магдалена Бабінська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 152с.

«Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Гурток іспанської» – друга книжка з серії про допитливу шестирічну дівчинку, яка обожнює таємниці. Пригоди Емі й Таємного Клубу тривають! Навчання в підготовчій групі добігло кінця й дівчата пішли в перший клас. Там на них чекають нові пригоди й нові загадки. Куди зникла папуга Базіка зі шкільного звіринця та як її розшукати? Чому вчителька іспанської мови так підозріло поводиться? А її веле­тенська коробка, яку вона притягла до школи, здається... розмовляє! Щоб розплутати всі таємниці, Емі разом із подружками доведеться виявити неабияку кмітливість. 

Мельник, Петро. Дивовижна подорож Соні й Аліси на Козацьку Січ : дитяча пригодницько-фантастична повість / П. Мельник ; худож. Федір Лагно. – Кропивницький : Імекс-ЛТД, 2019. – 100с. : іл. – (Серія "Кулінарна казка"). 

Як звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Як звичайна дівчинка Софійка опинилася так далеко від рідного дому й стала учасницею незвичайних і небезпечних пригод і коли вони завершаться? Як звичайна кішка заговорила та як козаки можуть товаришувати з вовками? Чи вдасться Соні й Асі врятувати Січ від татар? Хто такі Гречка та Перевершко? Що має робити джура, щоб нагодувати козацьку братію галушками? Отримати відповіді на ці запитання ви зможете на сторінках нової пригодницько-фантастичної повісті «Дивовижна подорож Соні й Асі на Козацьку Січ».

 Мензатюк, З. З. Чарівні слова [Текст] : казочки про мову  / Зірка Мензатюк ; худож. К. Коляджин. - Чернівці : Букрек, 2019. - 48 с.

 Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при цьому добре засвоювати український правопис. Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк


Мілн, Алан Александер. Вінні-Пух : повна збірка казок і віршів / А. А. Мілн ; пер. з англ. О. Мокровольського ; іл. Ернеста Шепарда. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 416с. : іл.

Міхаліцина, Катерина. Квіти біля четвертого / К. Міхаліцина ; іл. К. Борисюк. – Київ : Портал, 2020. – 48с

Міхаліцина К. Хто росте у лісі / К. Міхаліцина ; іл. О. Була. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. - 40 с. : іл.

Це цілком звичайна історія про те, як буркотливий борсук і бешкетні білки світ… тобто рідний ліс рятували. Але також і про те, скільки відтінків має осіннє листя буків і грабів, як готуються до зими ялина й модрина, чи мох дубовий – насправді мох і чому не можна палити сухостоїв, навіть якщо здається, що там ніхто не живе. А ще ця книжка спонукає читачів поміркувати, чим цінні спогади, потренує увагу (спробуйте-но знайти усіх клопів-солдатиків, які заховала на малюнках художниця Оксана Була!) і запропонує «рецепт» виготовлення чудової гірлянди в екостилі.

Мозер, Ервін. Веселі історії на добраніч [Текст ] / Е. Мозер ; з нім. пер. Н. Ваховська. — Чернівці : Чорні вівці, 2020. — 239 с. : іл.

Читачі вирушать у подорож уже знайомим їм світом, але новими маршрутами, завітають разом з героями оповідей у найнесподіваніші місця та здійснять чимало відкриттів. Можна влаштувати собі пригоду у підводних світах разом з котиком Гельфрідом та механіком Зіґурдом-мишеням. Вирушити у міжзоряну мандрівку з іншими мишенятами-відчайдухами — Мануелем та Діді. Однозначно, що читачі не нудьгуватимуть, адже на сторінках книги безліч цікавих, яскравих, кумедних, зворушливих пригод.

Мозер, Ервін. Велика книга про Коко і Кірі / Е. Мозер ; пер. з нім. Людмили Нор ; післям. Гайнца Яніша. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 135с. : іл. 

Це історія про фантастичні та кумедні пригоди допитливого ведмежати Коко та його подружки Кірі, які живуть у Країні Мрій. Там вони знайомляться з Білою птахою, чорними мишами, драконом Рікко й іншими дивовижними звірами. Маленькі герої потрапляють у курйозні ситуації, знаходять чарівну рожеву парасольку та літай-килим, багато мріють і вчаться правильно загадувати бажання. Бо якщо правильно сформулювати бажання і загорнути в любов, то вони обов’язково здійсняться.

Мозер, Ервін. Манюній. Велика книжка про маленького слоника / Е. Мозер ; пер. з нім. Неля Ваховська. – Чернівці : Чорні вівці, 2019. – 128с. : іл. 

Мортка, Марцин. Дракон з-поза Паркану / М. Мортка ; худож. В. Стахира ; пер. з пол. І. Веремій. – Харків : Віват, 2020. – 144с. : іл. – (У вирі пригод). 

Сусідство людей і драконів є дуже небезпечним. Височезний Паркан розмежовує світ вогнедихів і людське королівство, які ворогують із давніх-давен. А неподалік від кордону в складі Драконячої поліції працює Дмухлик і пильнує, щоб не наблизилися лицарі короля Головка, які раз по раз нападають і зчиняють бійки. Аж раптом Дмухликові спадає на думку блискуча ідея: чом би не спіймати собі лицаря й не розпитати, з якого дива людиська в обладунках не дають спокою Драконячій Пущі. Можливо, Паркан нарешті стане непотрібним? Чи ж сусіди й далі ворогуватимуть? Лицарські пригоди, полювання й верхогони, магія та справжні дива чекають попереду. Ця неймовірна книжка розважить і водночас навчить вірити у свої сили, домовлятися, а не спричиняти конфлікт, а ще доведе: справжня сила – це дружба й добро.

Мункастер, Гаррієт. Айседора Мун запрошує на день народження / Г. Мункастер ; пер. з англ. Світлани Орлової. – Харків : Віват, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Айседора Мун"). 

Мункастер, Гаррієт. Айседора Мун і зимові чари : для дітей молодшого шкільного віку / Г. Мункастер ; пер. з англ. Богдани Синякевич. – Харків : Віват, 2020. – 144с. : іл. – (Серія "Айседора Мун"). 

Мункастер, Гаррієт. Айседора Мун іде до школи / Г. Мункастер ; пер. з англ. Світлани Орлової. – Харків : Віват, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Айседора Мун"). 

Мункастер, Гаррієт. Айседора Мун їде на море / Г. Мункастер ; пер. з англ. Світлани Орлової. – Харків : Віват, 2020. – 120с. : іл. – (Серія "Айседора Мун").

Мункастер, Гаррієт. Айседора Мун іде на ярмарок : для дітей молодшого шкільного віку / Г. Мункастер ; пер. з англ. Богдани Синякевич. – Харків : Віват, 2020. – 120с. : іл. – (Серія "Айседора Мун"). 

Мункастер, Гаррієт. Айседора Мун потрапляє в халепу / Г. Мункастер ; пер. з англ. Богдани Синякевич. – Харків : Віват, 2020. – 132с. : іл. – (Серія "Айседора Мун"). 

Найкращі різдвяні історії / пер. з англ. Д. Мурмуєнко. – Київ : КМ-БУКС, 2021. – 352с. : іл. 

До збірки ввійшли перекази творів відомих казкарів і письменників. Малий читач довідається, як сніговики готувалися до справжнього конкурсу краси, як Санта Клаус відпочиває після Різдва, а ельфи трудяться на іграшковій фабриці й ще багато-багато цікавого.Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Сонце серед ночі. Пригоди в Павутинії / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченка. – Харків : Школа, 2021. – 208с. – (Серія "Дитячий бестселер"). 

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк / В. З. Нестайко ; іл. Валерія Харченко. – Харків : Школа, 2020. – 128с. – (Серія "Дитячий бестселер"). 

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Секрет Васі Кицина. Енелолик, Уфа і Жахоб'як / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченко. – Харків : Школа, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий бестселер"). 

Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Таємний агент Порча і козак Морозенко. Таємниці лісею "Кондор" / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченко. – Харків : Школа, 2020. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий бестселер"). 

Ністрат, Анґеліка. Рокі. Мій друг із серцем та гвинтиками / А. Ністрат ; іл. Ніколай Ренґер ; пер. з нім. О. Ванкевич. – Харків : Віват, 2020. – 168с. : іл. – (Серія "У вирі пригод").

 Хлопчик Пауль виявляє, що сусід-винахідник Адам Батоміль змайстрував робовундеркінда – першого у світі робота, який сам навчається. А ще той Рокі неймовірний пустун і витівник, який і хвилини не може всидіти на місці. Звісно, появу робота тримають у таємниці, бо ж ця сенсація змусить увесь світ перекинутися догори дриґом. Але невгамовний Рокі зникає з майстерні. Може, він утік? Чи опинився в небезпеці? Пауль, Адам та інші герої цієї книжки поринуть у небезпечний розшук маленького друга, кумедну подорож таємничими закапелками Берліна.

Ніцой, Лариса. Дві бабуськи в незвичайній школі або скарб у візку / Л. Ніцой – Київ : Вид-во Марка Мельника, 2020. – 192с.                                               
Головний герой книги – хлопчик на ім'я Олег. Розумний, начитаний, кмітливий і ... в інвалідному візку. Через непристосованість школи до інвалідного візочка Олегу доводиться вчитися вдома. Але одного разу головний герой разом зі своїми кращими друзями Любомиром і Василиною відкривають для себе свою школу з абсолютно нової сторони. Виявляється, раніше їх звичайнісінька школа була палацом. А де палац, – там скарб і пригоди. Разом трійця вирушає на пошуки скарбів, не останню роль у яких виконають дві бабусі головних героїв. Одна з яких зациклена на їжі, а інша – фанатка йоги та здорового способу життя.

Ніцой Л. Неслухи і вередулі [Текст ] / Л. Ніцой ; іл. Е. Елліс. - [Україна] : Видавець Марко Мельник, 2019. - 55 с. : іл.

У цій книжечці зібрані повчальні історії. Кіт Муркіт знає всіх сусідських дітей. Хтось великий лінюх, хтось обманщик або грубіянчик, а хтось забудько чи вередійко. Усім діткам випадуть маленькі випробування — казкові пригоди, які допоможуть неслухам виправитися. Книга складається з п’яти історій: Лесюня-вередуня, Настуня-хитруня, Мар’янчик-грубіянчик, Сашуня-ледарюня, Наталочка-забувалочка. Героями цих історій є діти. Кожна дитина має особливу рису: Наталочка ніщо в голову не бере, все забуває, Настуня обманює, Мар’янчик усім грубіянить, Сашуня лінується, а Лесюня вередує. З кожною дитиною станеться казкова пригода, в підсумку якої, кожна дитина усвідомить свою негативну рису і виправиться.

Новацька-Тітаренко, Тетяна. Завтра новий день, або На гілці старої яблуні / Т. Новацька-Тітаренко ; худож. Надія Міцкевич. – Київ : Час майстрів, 2020. – 80с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати). 

Маргарита мріє мати те, що для багатьох її однолітків норма: брендові модні речі, дорогі ґаджети, заможних батьків. А ще хоче не проводити вихідні й канікули в селі, а тусити разом із друзями в місті. І звісно, задивляється на найвродливішого хлопця в школі – Ігоря. Сумує, що замість дискотек чи зустрічей з подружкою Нелею вимушена їздити з дідусем Степаном у село. Там на неї вірно чекає друг Вітька. Але хіба він просто друг? Чи між ними щось більше, скажімо, кохання? Бо саме так вирішують однокласники й беруть Ритку на кпини. І все б нічого, але й Неля приєднується до гурту, насміхається з Рити. І це справді жорстоко та несправедливо. У найнесподіваніший момент, коли світ наче налаштований проти неї, Ритка отримує й омріяний ґаджет, і нового друга. А ще цінний життєвий досвід і знання про те, що всі шкільні клопоти, сварки з подругою чи непорозуміння з батьками – то дрібниці, бо завтра буде новий день.

Нолл, Аманда. Агов, це мій монстр! / А. Нолл ; іл. Говарда Мак-Вільяма ; пер. з англ. Світлани Орлової. – Харків : Віват, 2018. – 32с. : іл. – (Серія "Маленьке диво"). 

Окесон, Кім Фупц. Мій дідусь став привидом / К. Ф. Окесон, Е. Ерікссон ; пер. з дан. Наталя Іваничук. – Чернівці : Чорні вівці, 2018. – 32с. : іл. 

О'Нілл, Кейті. Товариство чайних драконів [Текст ]  / К. О'Нілл ; іл. автора ; пер. з англ. Я. Стріхи . - Київ : Рідна мова, 2019. - 72 с. : іл.

«Товариство чайних драконів» — це історія про справжню дружбу, важливість пошуку свого місця у світі, а також про шану до своєї культури та традицій. Вона оповідає про пошук — але не зовнішній, а внутрішній. Герої мандрують не задля пригод, а заради самопізнання і самоприйняття.


Пейо. Різдво у смурфів : п'ять історій про смурфиків від Реуо / Пейо ; пер. з фр. Андрій Поритко, Максим Войцеховський. – Львів : Ірбіс Комікси, 2020. – 48с. : іл. 

«Ялинка» — що за Різдво без ялинки? От Смурфетка і попросила Лісоруба принести з лісу гарну ялинку для свята. Але виконати це прохання виявилося не надто просто…Пейо. Смурфи і Каркуля : дві історії про смурфиків від Реуо / Пейо, Го ; пер. з фр. Андрій Поритко, Максим Войцеховський. – Львів : Ірбіс Комікси, 2020. – 64с. : іл. 

Тато Смурф на дозвіллі зачиняється у своїй лабораторії і провадить різноманітні експерименти — наприклад, винаходить чарівне зілля. Стороннім заходити до лабораторії суворо заборонено, адже іноді результати експериментів виявляються небезпечними. Саме так сталося цього разу, коли Тато Смурф вирішив винайти засіб, що зможе збільшити врожай сарсапарелі. Проте поганих наслідків можна було б уникнути, якби малі смурфи послухалися Тата Смурфа…


Поставна, Т. Коли я була лисицею [Текст ]  / Таня Поставна ; худож. М. Фоя. — Харків : Віват, 2019. — 64 с.: іл. — (Серія "Мрійники").

Дідусь говорить своїй онуці, що насправді вона – лисиця. Дівчинка вірить. З цього дня починаються пригоди Лисички, її собаки Меркурія та особистого янгола на ім’я Ре. Ця книжка про дитинство і віру в дива, про силу дитячої уяви і стосунки зі старшими. Вона допомагає дітям краще зрозуміти дорослі проблеми, а дорослим – згадати дитинство.

Поттер, Беатрікс Казка про білчення Горіхама. Казка про Джеміму Качку – О’Зерну [Текст] / Б. Поттер; пер. з англ. Ю.Лисенка; худож. Є. Вдовіченка.  – Харків: Фоліо, 2019. – 127 с. ( Шкільна бібліотека укр. та світ. літ-ри)

Елен Беатрікс Поттер (1866 – 1943) – популярна англійська дитяча письменниця й талановита художниця. Скільки себе пам’ятала,  вона завжди любила малювати, а ще любила тварин і без кінця малювала саме їх. У її малюнках пухнасті звірятка обзаводилися іменами, модно одягалися, одружувалися, мали дітей… Так поступово складався неповторний стиль прекрасної художниці.

Поттер, Беатрікс Казка про поросенка Робінзона  [Текст] / Б. Поттер; пер. з англ. Ю.Лисенка; худож. Є. Вдовіченка.  – Харків: Фоліо, 2019. – 119 с. 

Елен Беатрікс Поттер — популярна англійська дитяча письменниця й талановита художниця. Скільки себе пам’ятала, вона завжди любила малювати, а ще любила тварин і без кінця малювала саме їх. У її малюнках пухнасті звірятка обзаводилися іменами, модно одягалися, одружувалися, мали дітей… Так поступово складався неповторний стиль прекрасної художниці.

Поттер, Беатрікс “Кролік Пітер” та інші історії [Текст] : збірка казок/ Б. Поттер; пер. з англ. М. Пухлій; худож. Б. Поттер .  – К: КМ- Букс, 2020. – 272 с.

Завзятий, сміливий, навіть дещо зухвалий кролик Петрик недарма став одним із улюблених казкових героїв усього світу. Втім, поряд із ним казки Беатрикс Поттер населяє безліч інших, не менш цікавих персонажів: наївна та нетерпляча качка Дзвінка, милий, але незграбний котик Хома, чотирилапі комерсанти Імбир і Маринад…

Пресс, Юліан. Знайди злочинця. Місце злочину: монастир "Воронів камінь" : збірка детективних історій / Ю. Пресс ; пер. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2019. – 128с.

Філіпа, Фло, Каро, Лео та комісара Ларса поєднує пристрасть до розслідування злочинів. Цього разу детективи, а разом із ними й читачі, допоможуть зв’язаному абатові, розшукають Макса Кульбабку, викриють несправжню оперну діву та знайдуть захований скарб.

Пресс, Юліан. Знайди злочинця. Операція "Жовтий дракон" : збірка детективних історій / Ю. Пресс ; пер. з нім Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2019. – 128с. 

Крадіжка коштовностей, підробка старовинної монети, викрадення скакуна, шпигунська змова, – ось які злочини мають розгадати детективи, а разом із ними й читачі, на сторінках книжки «Знайди злочинця. Операція “Жовтий дракон”».

Пресс, Юліан. Знайди злочинця. Операція "Золотий скіперт" : збірка детективних історій / Ю. Пресс ; пер. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2019. – 128с. 

Щоранку дорогою до школи Філіп, Фло та Кароліна завертають у невеличку цукерню у Глухому закутку № 23. Там вони купують у Лео (так звати власника) ласощі, якими смакують на перервах між уроками. Комісар карної поліції Ларс так само щоранку заходить у згадану цукерню. Він також є страшенним ласуном, а найбільше полюбляє цукерки з локрицею. Проте їх поєднує не лише любов до солодощів, а й пристрасть до розслідування найзаплутаніших злочинів. У детективної команди «Локриця», як вони себе назвали, є навіть власний офіс, де вони зустрічаються — голуб’ятня під дахом цукерні Лео.

Пресс, Юліан. Знайди злочинця. Прокляття чорного стрільця : збірка детективних історій / Ю. Пресс ; пер. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2019. – 128с. 

Філіпа, Фло, Каро, Лео та комісара Ларса поєднує пристрасть до розслідування злочинів. На сторінках цієї книжки юні детективи, а разом із ними й читачі, знайдуть заповіт покійної пані Рубінштайн, розшукають викрадачів собак, спробують запобігти отруєнню навколишнього середовища шкідливими відходами та упіймати чорного стрільця. Запам’ятовуйте та зіставляйте факти, шукайте докази на картинках-загадках, перш ніж продовжити гонитву за злочинцем на наступній сторінці!

Пресс, Юліан. Знайди злочинця. Таємне товариство "Червоний корал" : збірка детективних історій / Ю. Пресс ; пер. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2020. – 128с. 

Філіпа, Фло, Каро, Лео та комісара Ларса поєднує пристрасть до розслідування злочинів. Цього разу юні детективи, а разом із ними й ви, переслідуватимуть змовників, що використовували у своїх підступних намірах чхальний порошок, вистежуватимуть злодія, який поцупив коштовності, а також знайдуть таємничий піратський скарб.

Пресс, Юліан. Знайди злочинця. Таємниця чорної джонки : збірка детективних історій / Ю. Пресс ; пер. з нім. Р. Матієва. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2020. – 128с. 

Цього разу детективи локричної команди, а разом із ними й читачі, покладуть край злочинним діям контрабандистів, допоможуть знайти надзвичайно цінну поштову марку та викриють шкільного злодія.


Пригоди Тимка у світі бактерій / Маша Косовська [та ін.] ; пер. з рос. І. Юреня, Д. Зоріна ; [іл. А. Тяхт]. – Харків : Моноліт, 2020. – 96 с. : іл. – (У пошуку нових знань).

Бактерії, наші невидимі маленькі сусіди, мають погану репутацію. Люди бояться їх, адже вони спричиняють хвороби. Ми миємо руки з милом, вживаємо антибіотики й застосовуємо мийні засоби, щоб знищити бактерій. Чи варто це робити? Може, час подружитися з ними? Автори цієї книжки, фахівці-мікробіологи, розкажуть про таємниці світу бактерій і про новітні наукові відкриття. Чим живляться різні бактерії? Як вони захищають нас від шкідливих мікробів? Чому болить горло? Навіщо бактерії діляться одна з одною генами? Які мікроби живуть усередині нас? Книжка «Пригоди Тимка у світі бактерій» дасть відповіді на ці та інші запитання.

Рабей, Кароліна. Історія однієї книжки / К. Рабей ; пер. з англ. Марини Александрович. – Київ : Книголав, 2020. – 32с. : іл. – (Серія "Дитяча полиця"). 

Захоплива мандрівка у таємне життя книжок із бібліотеки для читання перед сном. В основі сюжету – історії книжок про своїх читачів, якими вони діляться після закриття бібліотеки. Усі, окрім Дасті. Бідолаха навіть не знає, про що йдеться на його припорошених пилом сторінках… Проте одного дня це обов’язково зміниться, адже всі ми заслуговуємо на те, щоби наші історії були почутими, чи не так?

Райленс У. Пенні Пеппер. Усе під контролем [Текст ] / У. Райленс ; пер. з нім. Є. Даскал ; худ. Л. Генш. - Харків : Видавництво "Vivat", 2020. - 160 с. : іл. - (cерія "У вирі пригод").

У цій книжці — захопливі детективні пригоди, робота під прикриттям, небезпечні пастки й таємничі злочини, а ще - історія справжньої дружби, яка навчить читачів бути добрими й завжди допомагати тим, хто у біді. Десятирічна Пенні Пеппер — кмітлива розумака, яка мріє стати супердетективкою і розкрити справжній злочин. Вона й не сподівалась, що шанс проявити себе виникне під час вечірки хвалькуватої Флори. Несподівано й безслідно зникає Флорин песик, і чомусь усі гості підозрюють саме Пенні. Без паніки! Усе під контролем. Разом з найліпшими подружками дівчинка ладна на все, щоб викрити підступного злодюгу. Навіть допомогти своїй давній ворогині.

Рексик. Велика книга пригод [Текст] .  – Київ: Моя книжкова полиця, 2019. –  270 с.: іл.

Вам не здалося! Це це той сільський песик з рудим вушком і плямою довкола ока, знайомий з дитинства. Він живе своїм безтурботним сільським життям, ну майже безтурботним)

На його подвір’ї весело і повсяк час трапляється щось цікаве. То концерт з курями надумають, то виставу, а ще й гості усялякі несподівані трапляються. Нудьгувати не доводиться, тим паче в такій компанії, де твоїми найліпшими друзями є корова Красуля, кудлатий пес Азор, банда котів, курки, качка Крячка. До речі, всі вони дуже будуть раді знайомству з тобою і гостинно запрошують на своє подвір’я!


Рідделл, Кріс. Оттолайн іде до школи / К. Рідделл ; пер. з англ. Т.В. Марунич. – Харків : Ранок, 2020. – 176с. : іл. – (Серія "Оттолайн").

Оттолайн — маленька дівчинка, за якою доглядає любий пан Манро (волохате створіння з болота у Норвегії), поки її батьки подорожують світом. Друзі обожнюють вирішувати складні задачки та видумувати дотепні плани. Одного дня Оттолайн знайомиться із Сесилією Форбс-Лоуренс III, і дівчатка швидко стають подругами. Але, на жаль, нова знайома має днями поїхати до школи. Оттолайн не хоче втрачати подругу й також записується до цієї школи. Згодом з’ясовується, що там живуть примари! Якщо це так, то Оттолайн це доведе.

Рідделл, Кріс Оттолайн у морі  [Текст] / К. Рідделл; пер. з англ. Т .Марунич.  – Харків: Ранок, 2019. – 119 с. ( Шкільна бібліотека укр. та світ. Літ-ри)                       

Цього разу все летить шкереберть через відсутність взаєморозуміння між товаришами. Пан Манро втікає до Норвегії, аби відшукати троля на ім’я Особливо Велика Нога, натомість Оттолайн бере собі в супутники ведмедя. Чим закінчаться пошуки пана Манро? Хто прийде на допомогу дівчинці? І чи насправді тролі настільки огидні істоти?


Рідделл, Кріс Оттолайн Жовта Кішка [Текст] / К. Рідделл; пер. з англ. Т .Марунич.  – Харків: Ранок, 2019. – 119 с. ( Шкільна бібліотека укр. та світ. Літ-ри)      

 Оттолайн – маленька дівчинка, за якою доглядає любий пан Манро, волохате створіння з болота у Норвегії, поки її батьки подорожують світом. Друзі обожнюють вирішувати складні задачки та видумувати дотепні плани.
Одного разу увагу Оттолайн привертають статті в газеті про пограбування квартир заможних пані. Тим часом пан Манро помічає оголошення про зникнення кімнатних песиків. Чи пов’язані ці злочини, і хто стоїть за ними? 

Рідделл, Кріс Оттолайн і Фіолетовий Лис  [Текст] / К. Рідделл; пер. з англ. Т .Марунич.  – Харків: Ранок, 2020. – 176 с. ( Шкільна бібліотека укр. та світ. Літ-ри).                                      

Оттолайн — маленька дівчинка, за якою доглядає любий пан Манро (волохате створіння з болота у Норвегії), поки її батьки подорожують світом. Друзі обожнюють вирішувати складні задачки та видумувати дотепні плани. Цього разу Оттолайн разом із паном Манро влаштовують званий обід, на який запрошено усіх їхніх друзів та нового загадкового знайомого Фіолетового Лиса. Він кумедний, вигадливий і полюбляє всілякі дрібнички. Але є в нього одна проблема — він не помічає, що вже має найбільший скарб. Чи допоможуть йому Оттолайн і пан Манро не втратити кохання?

Секанінова Ш. 33 найвідоміші картини та скульптури / Штепанка Секанінова ; [пер. з англ. М. Каспарова] ; худож. Я. Ценкл. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : іл.

Хочете дізнатися більше про загадкову красу Мони Лізи, дужого Давида, величезного Будду, Христа-Спасителя на горі й Маленьку Русалоньку чи помилуватися красою розквітлих соняхів? Тоді приєднуйтеся до кішки Міни та її подруг дівчаток-близнючок у подорожі до найвідоміших картин і скульптур. Ви дізнаєтеся їхню історію та дещо про митців, які їх створили.


Секанінова Ш. 33 найцікавіші споруди / Штепанка Секанінова ; [пер. з англ. О. Назарової] ; худож. Я. Ценкл. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : іл.

Будівлі, що мають вигляд кошиків, супервисокі вежі, чудові кафедральні собори, дизайнерські вілли, підвісні мости – все це та ще безліч споруд ви побачите, якщо приєднаєтеся до лелеки Олеся та його друга жабеняти Стриба в спробах розгадати таємниці архітектури. Чи знайде Олесь натхнення, аби змостити новеньке гніздо для своєї коханої Василинки? Розгорніть книгу та дізнайтеся! Готика, ренесанс, бароко, ар-нуво, функціоналізм – тут є все. Тож сідаймо на спину лелеці Олесю та вирушаймо до цікавих пригод серед неймовірних архітектурних стилів та будівель!


Сісті, А. Дракони. Велика книга[Текст ]  / Алессандро Сісті ; іл. Дейва Мак -Гілмара ; пер. з італ. О. Ларікової. - Харків : Vivat, 2020. - 64 c. : іл.

Пориньте в захопливу мандрівку таємничим світом драконів разом із професором Дракончуком. Найвидатніша у світі миша-драконолог познайомить вас із драконами — летючими й наземними, смугастими й картатими, дорослими й малятами. Ви дізнаєтесь все найцікавіше про них: де мешкають, чим обожнюють ласувати, як забавляються на дозвіллі. Історії про сильних і розумних вогнедихів не тільки розважать, а й навчать бути добрими, чемними, не лінуватися й завжди допомагати одне одному

Сольська Є. Їжачок і кленовий листок / Єва Сольська ; намал. К. Зотова. – Харків : Ранок, 2020. – 35 с. : іл. – (Зворушливі книжки).

Чарівна, добра й тепла історія про маленького їжачка Григорика. Він дуже любить солодке й маму з татом. А ще грати з друзями. Якось їжачок забув привітати маму з днем народження. І чим же тепер її потішити?Сольська, Єва. Кошеня і Сонечко / Є. Сольська ; намал. Наталія Стешенко. – Харків : Ранок, 2020. – 36с. : іл. – (Серія "Зворушливі книжки"). 

Книжка для сімейного читання. Зворушлива історія про допитливе кошеня, яке дуже хотіло дізнатися, чому сонечок так називають. Чи вдасться малюку знайти відповідь?


Старк, Ульф. Втікачі : повість / У. Старк ; пер. зі швед. Галини Кирпи. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 96с.                                                                               
«Втікачі» — остання повість знаменитого шведського письменника Ульфа Старка. З перших же сторінок ми впізнаємо дідуся: чоловік, що завжди чимось невдоволений і весь час лихословить. Той, що був у повісті «Мій друг Персі, Баффало Білл і я». От лиш тепер дідусь — самотній: бабуня померла, будинок у шхерах стоїть пусткою, а сам він вимушений лежати в лікарні. Дідуся часто відвідує його внук — навіть тоді, коли тато забороняє. У них із дідусем особливі стосунки і своє розуміння правди. Разом вони задумують останню спільну мандрівку, хоч для цього їм треба втекти з лікарні…

Степаненко,Ярослав Олександрович. Заборонений Санта, або Перше Різдво Славка / Я. О. Степаненко ; іл. Олени Бугренкової. – Харків : Віват, 2020. – 113с. : іл. – (Серія "Мрійники"). 

А що, як Різдва не буде? Влада заборонила святкування й наказала замуровати всі каміни в місті. У школах розповідають, що різдвяні персонажі-суцільна вигадка. Однак десятирічного Славка ці заборони не лякають - вони лише розбурхують цікавість. Разом із батьком хлопчик розпалює не замурований усупереч наказу камін, і з цього починаються пригоди. Це бешкетна світла історія про Різдво, про юного Ніколаса з Мири Лікійської, він же Святий Миколай, він же Санта Клаус. Про те, що різдвяні бажання здійснюються,варто лише мріяти й вірити у власні сили й у дива. А ще про сміливість, незламний дух і відстоювання прав попри заборони.

Стілтон, Джеронімо. Льодовиковий період: з історичними фактами / Дж. Стілтон ; пер. та адаптація тексту А. Поритко, М. Войцеховський. — Львів : Видавництво "Ірбіс Комікси", 2020. — 48 с. : іл.

Історичний комікс познайомить з льодовиковим періодом, яких було декілька в історії Землі. Та незважаючи на те, що більшість континентів у той час було покрито кригою, а температура повітря була критично низькою, все ж і тоді на нашій планеті існувало життя. Багато хто з тогочасних тварин мали товсте хутро, великі бивні та довгі ікла. У ті часи змогли існувати і первісні люди — неандертальці…

Стовелл, Луї Дракон у бібліотеці [Текст]   /Л. Стовелл; пер. з англ. К.Міхаліциної.  – Київ:  Маміно,  2020. – 224 с.: іл.- (в опр.)

Кіт обожнює гасати надворі, лазити по деревах, бруднити одяг і саму себе. А от сидіти з книжкою — це так нуууууудно… Точно не для неї! Принаймні було. Поки двоє найкращих друзів не затягнули її до звичайної незвичайної бібліотеки, де ростуть книгодерева і мешкають… Цссс! Візьміть до уваги: в бібліотеці не можна галасувати, але інколи можна врятувати світ.

Стренковська-Заремба, Малгожата. Детектив Кефірчик і перший труп : повість: для мол. і серед. шк. віку / М. Стренковська-Заремба ; пер. з пол. Я. Івченко ; іл. Анни Данчишин. – Львів : Урбіно, 2019. – 256с. 

Після успішного розслідування справи зниклого скелета в житті юного детектива Теодора Кефірчика нарешті з’являється довгоочікуваний труп. Чому охорона не приїхала вчасно? Навіщо вигулювати поводок без собаки й чому це обов’язково робити, коли в тебе канікули? Що шукали зловмисники в будинку ворожки Кассандри та що поєднує її з азартним власником похоронного бюро? Відповіді на ці та інші запитання на шляху до розгадки героєві допомагає знайти вірний та вічно правильний Домінік, зарозуміла руда Кароліна, а під ногами постійно плутається пара «експресів» (тобто «експертів») – Малий та Бартусь. Буде класно і... страшно! Це друга книжка із циклу про знаменитого детектива Теодора Кефірчика.

Стренковська-Заремба, М. Детектив Кефірчик і правнук герцогині [Текст ]   : повість / Малгожата Стренковська-Заремба ; пер. з пол. Я. Івченко. — Львів : Урбіно, 2020. — 224 с.: іл.

На носі в юного детектива Теодора Кефірчика та його помічника Домініка — тести, які всі шестикласники складають перед вступом до гімназії. Та хіба можна спокійно готуватися до них, якщо доля підкидає справу, за яку б ухопився будь-який детектив? Навіщо поважній пані Ельжбеті встановлювати сателітарну антену, якщо в неї немає телевізора? Ба більше, під час монтажних робіт господині немає вдома! За цими діями стоять чоловіки, один з яких має… різнокольорові очі.

Стукман, Наталія. Малюк Коргі : [історії-білінгви] / Н. Стукман ; намалювала Лєна Барді. – Харків : Юнісофт, 2020. – 64с. : іл. – (Серія "Завтра в школу"). 

Малюк Коргі — бешкетне цуценятко, яке знайомиться з великим світом. Він знає, що мама найкраща, біля неї тепло і спокійно. А тато великий і сильний — Коргі хоче бути на нього схожим. І ще собаки дружать з котами, як він із Хвостиком, хоч дідусь і каже інакше.

Малюк невтомно стрибає, пустує, досліджує, губиться, встряє у різні халепи… Та добре знає — поруч родина, яка його дуже любить.

Стукман, Наталія. Малюк Коргі вчиться рахувати / Н. Стукман. — Харків : Юнісофт, 2020. — 63 с. : іл. — (Серія "Завтра в школу").

Малюк Коргі — бешкетне цуценятко, яке знайомиться з великим світом. Щойно він навчився рахувати до десяти, то хоче все-все полічити. Коргі не може лягти спати — боїться забути лічбу. А чи вдасться Коргі порахувати зорі?.. Коротенькі теплі й зворушливі історії-білінгви дуже сподобаються малятам і стануть найкращими для вечірнього читання.

Стус Т. Рі(з)дні люди / Т. Стус ; художник М. Кошулінська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 25 с. : іл.

Книжка «Рі(з)дні люди» – про порозуміння, про нашу людську інакшість, яка збагачує та об’єднує малі й великі світи. Можна дивуватися чи навіть остерігатися різноманітності емоцій, вигляду, вчинкам людей. Ця різноманітність не має ставати на заваді близькості в родині й спорідненості в безмежжі культур та традицій.


Сулань, Тан Історії про Незграбного Вовчика [Текст]   / Т.Сулань.  – Харків: Віват,  2019. – 208 с.: іл. 

На сторінках цієї яскравої книжки на маленьких читачів чекають історії про неймовірні пригоди Незграбного Вовчика. Добрий, але надто наївний, старанний, але трошки вайлуватий, Вовчик обов’язково підкорить серця дітей, адже в ньому вони впізнають самих себе.

Сухомлинський, Василь. Бджолина музика[Текст ]:Уроки для душі / В. Сухомлинський ; худож. О. Смирнова. — Харків : Школа, 2020 . — 95 с. : іл.

Книга запрошує до прегарного світу, сповненого тепла, доброти, турботи й щирої любові, який оживатиме щоразу, коли ви будете перегортати нову сторінку. Письменник вдало поєднує дотепний зрозумілий дітлахам гумор та повчання, веселі історії чергує з такими, над якими варто замислитися: він говорить про корисні й погані звички, культуру та вихованість, про емоції, почуття й людські чесноти, виховуючи маленького читача відповідальним, чесним, працьовитим…

Тан С. Історії про Незграбного Вовчика / Тан Сулань ; [пер. укр. Я. О. Головченко ; іл. LvQiumei ; дизайнер обкл. Т. С. Пархоменко]. – Харків : Віват, 2019. – 207 с. : іл.

На сторінках цієї яскравої книжки на маленьких читачів чекають історії про доброго наївного одинокого Незграбного Вовчика, з яким постійно траплялися різні непорозуміння та дрібні неприємності. Коли Розумник Кролик прикрасив біленьку хатинку Вовчика табличкою, малому Щурові вона так сподобалася, що він вирішив її привласнити. Про цю пригоду з хатинкою та інші можна дізнатися, прочитавши історії про Вовчика та його лісових друзів і сусідів.

Тібі, М. Пригоди в Диволісі [Текст ]: казки / Марі Тібі ; іл. Ф. О. Ламбера ; пер. з фр. О. Ларікової. — Харків : Віват, 2019. — 104 с.: іл. — (Серія "Найкращий подарунок").

Гайда до Диволісу! Там чути галас і сміх. Веселі звірята запрошують на чарівне свято з купою цікавих подарунків! А якщо ведмежа Ноно засумує, тут таки створять найкраще місце для розваг із гойдалкою. Ой, а це нахабний веприк Баламут, який усіх ображає. Дізнаймося, чи такій він поганий, як здається на перший погляд. У цих історіях чимало пригод і витівок, до того ж вони сповнені магії дружби й добра.

Ткачук, Г. С. Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака [Текст] : [повість : для мол. та серед. шк. віку] / Г. С. Ткачук ; худож. Н. Кащак. - Харків : Ранок, 2019. - 72 с. : іл.

У стародавньому Києві на Подолі жила собі дівчинка на ім’я Квасоля. У ті часи багато хто з киян умів перетворюватися на тварин чи птахів. Квасоля була білкулакою, бо перекидалася на білку. Якось у Києві з’явився таємничий невловимий злодій — Опівнічний Пожирака. Квасолин тато — відьмак Буряк, вирішив знайти спосіб відлякати ненажеру. Небезпечними й химерними околицями Києва Квасоля разом із бузиновим чоловічком Патикославом вирушають на пошуки інгредієнтів для чарівного зілля Буряка.

Ткачук, Г.С. Моя найтихіша книжка [Текст] : [оповідання : для дошк. та мол. шк. віку] / Г. С. Ткачук ; худож. Н. Сорожинська. - Харків : Ранок : BARABOOKA, 2019. - 32 с. : іл.

Що робити, якщо ти любиш тишу, а твої рідні — ні? Куди сховатися від численних гучних звуків нашого міста? Ну, звісно ж, у таємне місце, де панують зовсім інші закони, найголовніший із яких: зберігайте тишу. «Моя найтихіша книжка» сподобається всім юним книгодрузякам, які бодай іноді люблять побути в повній і чудовій тиші.

Треверс, Памела. Мері Поппінс у Парку : казкова повість. Кн. 4 / П. Треверс ; пер. з англ. В. Панченко ; худож. А. Джанік'ян. – Київ : Рідна мова, 2019. – 256с. : іл. – (Невигадані історії про доброту).

 Яка вона, ідеальна няня? Може, та, яка тебе розуміє, навіть коли вередуєш, а коли потрапляєш у халепу — завжди рятує? Чи та, на дні народження якої можна танцювати з власною тінню? А може, та, яку слухаються Лев і Одноріг? Мері Поппінс — саме така няня! Вона строга і добра водночас, з нею завжди весело, вона розповідає такі цікаві й повчальні історії, яких ніхто у світі ще не чув! І тільки вона будь-яке свято робить яскравим і незабутнім!

Пориньте в дивовижні пригоди Джейн, Майкла, близняток і їхньої няні — неперевершеної Мері Поппінс!

365 історій на ніч / авторизований пер. з фр. Віри Наливаної. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 192с. : іл.

Ця книга стане найкращим подарунком для Вашого малюка!
Протягом року Ви щодня зможете прочитати йому нову казку про неймовірні приигоди добрих і привітних звірят. Діти зможуть познайомитися з веселими зайцями, погуляти на пташиному дворі, сходити до школи з лисеням та дізнатися, чому звірята іноді сумують та як розважаються!Траїні, Аґостіно. Школа шторму від пана Водиці / А. Траїні ; пер. з італ. Г. П. Кирієнко. – Харків : Ранок, 2019. – 32с. : іл. – (Світ пана Водиці).                                                   
Книжки серії "Світ пана Водиці" відомого на весь світ автора та ілюстратора Аґостіно Траїні познайомлять малечу з основними поняттями про нашу планету: як виростає дерево, як утворюється шторм, куди дівається вода. А кумедний та простий виклад інформації допоможе дітям зрозуміти, які процеси відбуваються у тілі людини та у довкіллі.Турюн Л. Аліса Андерсен. Принцеса на лаві запасних / Ліан Турюн ; пер. з норвез. Н. Іліщук ; намал. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 167 с. : іл.

Аліса любить читати книги, писати щось у зошиті, ходити до школи й зі школи з Іваром, бути непомітною. Вона не любить носити сукні й спідниці, слухати, як лаються батьки, й бути помітною. Саме тому Аліса – принцеса на лаві запасних. Їй здається, що вона недостатньо красива й талановита, щоб зіграти роль принцеси. Вона – звичайна дівчинка, яка завиграшки може вивчити напам’ять хоч усю п’єсу. Та хіба розуму й доброї пам’яті достатньо, щоб бути принцесою? Алісі доведеться це з’ясувати, вийшовши на сцену. І не в костюмі коня, як вона планувала, а в сукні принцеси.


У лісі, на морі, у джунглях і в полі: історії про тварин / пер. з італ. Н. Мірошник ; іл. Е. Де П'єрі. – Харків : Віват, 2019. – 141 с. : іл. – (Найкращий подарунок).

Кумедні та зворушливі історії про пригоди різних тварин – з моря, з джунглів і саван, із густого лісу й із найближчої ферми навчать  слухняності й чесності, а ще допоможуть зрозуміти, що треба завжди вірити у свої сили й наполегливо рухатися вперед до мрії. Із казкових оповідей можна дізнатися, чому не варто насміхатися з інших, натомість так важливо дружити, навіщо вчасно прокидатися й умиватися.

Флетчер, Т.Різдвозавр та Зимова Відьма [Текст]: роман / Т. Флетчер; пер. з англ. М. Сахно; іл. Ш. Девріса. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. – 432 с.: іл.

Вільям дивовижним чином опиняється в майбутньому і дізнається, що в ньому немає Різдва – улюбленого свята хлопчика і його тата. Він не може повірити, що існування Санти, ельфів та магічних оленів опинилося під загрозою через найголовнішого нечемнюха – містера П. Чи вдасться Вільямові разом із Різдвозавром і Брендою змінити хід подій, щоб врятувати своїх друзів зі Снігового ранчо? Ким насправді є загадкова Зимова Відьма? Щоб дізнатися про це – читайте нову захопливу книжку Тома Флетчера.

Френч, Джес. Як допомогти їжачкові та захистити полярного ведмедя : 70 простих речей, які ти можеш зробити для нашої планети / Д. Френч ; іл. Анджела Коган ; пер. з англ. Юлія Джугастрянська. – Київ : Каламар, 2020. – 64с. : іл. 

Всім тваринам та середовищам існування, починаючи від жуків та метеликів, і до полярних ведмедів, потрібен наш захист. У цій чудово ілюстрованій книзі, як діти, так і дорослі! дізнаються про тринадцять різних місць існування живої природи – сади, живоплоти, пустища, ліси, високогір’я, заболочені місця, узбережжя, прісні води, океани, савани, джунглі та гори, а також прості буденні способи захисту їх. Виявляється, допомогти їжачкам у власному саду дуже просто. Треба лише трохи креативності. Книга складається з низки корисних лайфхаків, відкривши які та впроваджуючи в житті, можна досягти значного прориву в охороні навколишнього середовища.

Шамблен, Жоріс. Гаргуйль, що крутився по колу. Т. 1 / Ж. Шамблен ; іл. Люсіль Тібодьє. – Дніпро : Наша Ідеа, 2019. – 33с. : іл. – (Серія "Енола й незвичайні тварини"). 

Це фантастична серія оповідей про дівчинку Енолу, незвичайну ветеринарку, захисницю магічних істот. У чому особливість її фаху? Тварини з казок та легенд! Кентаври, фенікси, інші магічні створіння не становлять для неї жодних труднощів. Разом зі своїм супутником Манекі та за допомогою винаходів геніального професора вона їздить світом, рятує цих дивовижних тварин, допомагає їм та лікує. Кабінет Еноли — у самому серці Музею природознавства, тож чи не тому вона так гарно знається на казкових звірятах?

Шамблен, Жоріс. Єдиноріг, що перетнув межу. Т. 2 / Ж. Шамблен ; іл. Люсіль Тібодьє. – Дніпро : Наша Ідеа, 2019. – 33с. : іл. – (Серія "Енола й незвичайні тварини").

У самому серці Музею природознавства заховався кабінет Еноли–незвичайної ветеринарки . У чому особливість її фаху?

Тварини з казок та легенд! Кентаври, тролі, єдинороги й інші магічні створіння не становлять для неї жодних труднощів. Разом зі своїм супутником Манекі та за допомогою винаходів геніального Арчибальда, вона їздить світом, щоб лікувати незвичайних тварин.

Шамблен, Жоріс. Щоденники Вишеньки : дітям з 10 років. Т.1 : Завмерлий зоопарк / Ж. Шамблен ; худож. Орел Нейре. – Вид. 2-ге. – Дніпро : Наша Ідеа, 2020. – 80с. : іл. – (Серія "Щоденники Вишеньки"). 

«Жила-була…Я ще маленькою пообіцяла собі: якщо раптом заведу власний щоденник, почнеться він саме з цих слів. Жила-була…я , Вишенька!

Мені десять із половиною років, і я мрію стати письменницею. Я обожнюю розповідати історії, спостерігати за людьми, уявляти їхнє життя та розгадувати таємниці…»

Шамблен, Жоріс. Щоденники Вишеньки. Т.2 : Таємнича книга / Ж. Шамблен ; худож. Орелі Нейре. – Дніпро : Наша Ідеа, 2019. – 75с. : іл. – (Щоденники Вишеньки). 

Вишенька — допитлива й кмітлива дівчинка, яка не уявляє свого життя без різноманітних розслідувань, щоденних нотаток та нових пригод. У першому томі розповідається, як вона разом зі своїми друзями допомогла художнику-анімалісту оживити покинутий зоопарк і вдихнути в нього нове життя. Та вона не залишає свого захоплення й далі проводить розслідування, про що йдеться в другому томі повістей. Цього разу під її пильне око потрапляє одна жінка: щовівторка, рівно о третій годині, вона сідає на один і той самий автобус — і завжди з тією самою книгою в руках… Звичайно, допитлива Вишенька не встоїть перед новим розслідуванням. Хто вона? І чому вона щоразу прямує тим самим маршрутом? Відповіді приведуть нас до міської бібліотеки, де наша дослідниця розкриє таємницю загадкової книги, а разом із нею — й історію життя цієї жінки… Неймовірно чуттєва і зворушлива історія кохання, яка розчулить серця читачів! І як завжди — неперевершені акварельні ілюстрації.

Немає коментарів:

Дописати коментар