Для молодшого шкільного вікуАндерсен, Г. Х. Снігова Королева [Текст] : казка / Г. Х. Андерсен ; Худ. В.Єрко. — Київ : А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2014. — 30 с. : іл.

Ця казка з такою холодною назвою уже майже 200 років зігріває мільйони дитячих сердець у всьому світі. Проілюстрував книгу відомий український майстер книжкової графіки Владислав Єрко, переможець низки престижних мистецьких виставок. "Снігова королева" здобула Гран-прі на конкурсі "Книга року-2000" та титул "Найкраща дитяча книжка-2006" (США)

Бабкіна К. Лілі, яка потоваришувала з вірусами та здійснила їхню найбільшу мрію / Катерина Бабкіна; іл. А. Сарвіна. –Київ : ТОВ «КНИГОЛАВ», 2018. – 24 с. – (Серія «Дитяча полиця»).

Мікроби напрочуд маленькі, але дуже-дуже впливові, бо їх неймовірно багато. Вони щосекунди потрапляють в організм: через брудні руки, їжу, воду, іграшки, з повітря та від інших людей. Уникнути мікробів неможливо, а деякі з них є носіями небезпечних та навіть смертальних хвороб. Але можна запобігти тому, щоб вони нашкодили, спричинивши захворювання. Як саме? Маленька дівчинка Лілі усе дізналася та влаштувала! Читайте – і дізнаєтеся й ви! Не забудьте пограти в цікаву гру наприкінці. Пропонуємо батькам, вихователям і вчителям разом із дітьми познайомитись із Лілі та її друзями, щоби дізнатися про те, що таке вакцинація і навіщо потрібні щеплення. У книжці є цікаві ігри та корисна інформація про те, як захиститися від інфекцій та бактерій. Завантажуй мобільний додаток LILI UNICEFF та оживи книгу.

Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Випадок у цирку "Цампано" / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К. В. Бучіної ; іл. Р. Бучкова. — Харків : Ранок, 2021. — 80 с. : іл. — (Серія "Справа для Квятковського")

Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на невдачу, якщо за справу узявся детектив Квятковський. На цей раз юному шпику доведеться мати справу з дивним випадком у цирку, який на перший погляд скидається випадковим. Чи вистачить Квятковському фантазії та спритності розплутати хитру комбінацію? Детектив починає р  озслідування.

Бенкс Р. Чарівна гора : казкова повість: книжка 5 / Роузі Бенкс; пер. з англ. Д. Стельмах. – Київ: Рідна мова, 2017. – 96 с. : іл. – (Серія «Таємне Королівство»).

Пригоди подружок Еллі, Жасмин і Саммер відбуваються на засніженій Чарівній горі. Їм доведеться знайти п’яту за ліком грімницю, сховану королевою Злючою серед рожевих заметів, і врятувати снігових домовиків, які можуть перетворитися на бурульки!

Бенкс Р. Долина снів : казкова повість: книжка 9 / Роузі Бенкс; пер. з англ. Д. Стельмах. – Київ: Рідна мова, 2018. – 96 с. : іл. – (Серія «Таємне Королівство»).

Чому мешканці Таємного Королівства перестали спати ночами? Чому дракони з Долини Снів більше не обсипають їх сонним пилком? Еллі, Саммер і Жасмин підозрюють, що тут не обійшлося без витівок підступної королеви Злючої!


Вашкова, Г. Хто що робить?: книга ремесел / Ганна Вашкова, Петро Бартіков; іл. М. Старий. - Харків: Ранок, 2019. - 72 с.: іл.

Що б ми робили без ремісників, які працюють своїми руками? Нам би бракувало звичних речей, які ми використовуємо щодня. Це сукні, виготовлені кравцями, панчохи, зроблені в’язальницями, взуття, яке відремонтували шевці, і це тільки деякі речі. Навіть зараз, коли у нас є заводи й машини, без досвідчених ремісників не обійтися. Тільки майстри та майстрині знають, що має бути зроблено або відремонтовано, і як це зробити. Машина нічого не здатна сказати нам. Нумо подивимося, хто що для нас робить. На нас чекає багато всього цікавого!

Вдовиченко, Г. 
36 і 6 котів-рятувальників [Текст] : повість-казка / Г. Вдовиченко ; худож. Н. Гайда. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. - 168 с. : іл. - (36 і 6 котів). 
«36 і 6 котів-рятувальників» — нова, уже четверта за ліком книжка котячої епопеї відомої української письменниці Галини Вдовиченко, на яку нетерпляче чекають читачі-шанувальники.
Цього разу невгамовні хвостаті герої створюють котячу рятувальну службу. Коти виїжджають на виклики, проте відчути себе справжніми рятувальниками їм не вдається. Їх переслідує невдача за невдачею: то витягають з автомата з чіпсами єнота, який не вважає себе потерпілим, то вихоплюють з-під коліс на швидкісній трасі загублений кимось пакунок із сухим кормом, та замість подяки отримують звинувачення у крадіжці…
Вебб, Г. Еллі, або найвідданіше цуценя 
[Текст] / Голлі Вебб;пер. Н. Хаєцької.- Київ : Видавництво Букшеф, 2022.- 128 с.- (Добрі історії про звірят)
Еллі — миле веселе цуценя — улюблениця дівчинки Меґан. Вона обожнювала гуляти, гратися з хазяйкою і гризти різні речі й була найщасливішим песиком у світі, аж поки її не віддали бабусі. Це було лише на кілька днів, однак Еллі про це не знала, тому вирушила на пошуки Меґан. Вона подолала не надто простий шлях, сповнений пригод. Наполегливість цуценяти і любов до нього Меґан вражають і надихають. Як зустрінуться ці двоє після розлуки? На вас чекає найзворушливіший фінал, який ви коли-небудь читали.

Вебб, Г. Вусанчик, або сором"язливе кошеня 
[Текст] / Голлі Вебб;пер. Н. Хаєцької.- Київ : Видавництво Букшеф, 2023.- 128 с.- (Добрі історії про звірят

Маленький білявий Вусанчик був сором’язливим кошеням, яке тривалий час шукало собі домівку. У той самий час одна маленька дівчинка дуже сумувала за своїм любим котиком Абрикосом, і, здавалося, що в її серце вже не повернеться радість від спілкування з пухнастими улюбленцями. Чи зможуть вони по-справжньому зблизитися? Мабуть, ви здогадалися, що так. Але який шлях пройдуть ці двоє до об’єднання? Зворушлива і правдива історія, яка допоможе дітям відчувати і проживати глибокі почуття, співчувати й надихатися на добрі вчинки. Вебб, Г. Тигрик, або Кошеня-шукач пригод 
[Текст] / Голлі Вебб;пер. Н. Хаєцької.- Київ : Видавництво Букшеф, 2022.- 128 с.- (Добрі історії про звірят)

Смішне й дуже непосидюче кошеня на ім’я Тигрик потрапляє у різні халепи. Його господині Ейві, а подекуди й усій її сім’ї, постійно доводиться його доганяти, витягати, знімати — одне слово, рятувати у різний спосіб. Чому він так вчиняє? Бо він дуже допитливий і розумний котик, який просто не може всидіти на одному місці. Ще б пак — навколо стільки цікавого! Ейві, як ви зрозуміли, з ним ніколи не буває нудно. Хоча часом Тигрик змушує свою хазяйку добре похвилюватися. Але врешті-решт вони — чудова команда, пригоди якої нікого не залишать байдужим.

Вебб, Г. Місті, або кішечка - подарунок долі  [Текст] / Голлі Вебб;пер. Н. Хаєцької.- Київ : Видавництво Букшеф, 2023.- 128 с.- (Добрі історії про звірят)                                                                    Дівчинка Емі дуже хотіла кошеня, навіть мріяла отримати його у дарунок на день народження. Проте нічого не вийшло — будиночок на дереві став не надто приємним сюрпризом. І все було б аж надто сумно, якби у гості до дівчинки не повадилася одна симпатична маленька кішечка. Емі назвала її Місті, гралася, пестила й годувала її. Проте знайомити з батьками не наважувалася, бо була, з їхніх слів, «замалою для догляду за домашньою тваринкою». Але ж це неправда! Місті й Емі змогли це довести. Ця чудова книжечка навчить і дітей, і дорослих емпатії та впертості у досягненні своєї мети. Для дошкільного і молодшого шкільного віку.


Велика книга для читання
: цікаві історії та оповідання 
/тексти  Г. Кравець, О. Макарчук, Т. Сак. - Київ : ТОВ "Видавництво Глорія", 2022.- 224 с. : іл.
У цiй книзi зiбранi цiкавi, повчальнi й добрi казки, якi змусять дитину замислитися, звернути увагу на свою поведiнку та вчинки й зробити певнi висновки. Малюнки, якi в текстi в деяких мiсцях замiняють слова, дозволять дитинi збагатити словниковий запас та зроблять процес читання бiльш цiкавим. Читайте iз задоволенням!
Веселий задачник /укладач Ю.М.Карпенко
; тексти О. Науменко, О. Майборода та інші. - Київ : ТОВ "Видавництво Глорія", 2021.- 96 с. : іл.
Ця книга містить веселі задачі, задачі-жарти, небилиці та логічні завдання. Веселий задачник – книга для тих, хто математику не любить, звично вважає вирішення задач безрадісною і нудною працею. Ось нехай вони й засумніваються! Але, якщо чесно, книжка, розкрита перед вами, не зовсім задачник. Ні, ні, завдання тут справжнісінькі. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Всі вони мають рішення і допомагають закріпити пройдений у відповідному класі матеріал. Цей веселий і яскравий задачник з математики подарує багато приємних хвилин вам і вашій дитині.
Відута, Л. Україна: енциклопедія  / Любов Відута.- Харків: Пегас,2023.- 32 с.:іл. - (Серія "Цікава енциклопедія у подарунок розумійкам")
Яскраво ілюстрована "Енциклопедія Україна" сподобається дітям і дорослим, книга розказує історію становлення нашої держави, її державну символіку, звичаї нашого народу. Ця книга зацікавить будь-яку дитину та стане прекрасним подарунком. Енциклопедія не лише розширить горизонти знань про українську історію, культуру, традиції, але й пробудить у душі юного читача щиру любов до рідної країни. 

Вімпі, Стів. Їздимо верхи! : кн. 2 / С. Вімпі ; пер. з англ. Ю. Садоха. — Харків : Ранок, 2022. — 80 с. : іл
.

Гортаючи «Довідник про коней», Вімпі Стів опиняється геть у іншому світі Майнкрафт. Він має знайти новий прихисток і з’ясу- вати, навіщо тут трек для перегонів, адже жодного коня довкола! Хлопець, як завжди, озброєний добрим почуттям гумору та оптимізмом, намагається здолати всі перешкоди, вижити та ще й отримати різні приємні штуки, як-от: печивко чи зайві смарагди, які можна обміняти на печивко...

Вімпі, Стів. Собача пригода ! : кн. 3 / Стів Вімпі ; пер.з англ. Ю. Садоха.- Харків : Ранок, 2023. - 80 с.: іл.                                                Ну от, Вімпі Стів опиняється в новому світі Манкрафту. Тут він знаходить величезний собакодім і зустрічає досі не бачених мобів — скелетів, що пускають стріли. До його рук потрапляє нове знаряддя, яким він не вміє користуватися. Але попри всі труднощі, хлопцеві вдається розкрити підземну таємницю й завести справжнього вірного друга — собаку на кличку Гудіні. Для дітей віком від 8 до 12 років, які полюбляють Майнкрафт.

Вімпі, Стів. Оце тут повно оцелотів!:кн. 4 / С. Вімпі ; пер. з англ. Ю. Садоха. — Харків : Ранок, 2023. — 80 с. : іл
.

Цього разу Вімпі Стіва занесло до світу джунглів, що просто кишить мобами. На голову хлопцеві падають величезні восьмиокі павуки, скелети пускають стріли, Кріпери вибухають, та ще й зомбі вештаються повсюди. Та Вімпі знайшов рецепт печива! Тому він мусить попри все здобути какао боби, що ростуть у джунглях. А допомогти йому відляку- вати кріперів зможе кіт (ну, тобто приручений оцелот, якого ще треба знайти, а потім іще якось приручити). Для дітей віком від 8 до 12 років, які полюбляють Майнкрафт.

Вімпі, Стів. День поганого короля! : кн. 5 / С. Вімпі ; пер. з англ. Ю. Садоха. — Харків : Ранок, 2023. — 80 с. : іл
.

Вімпі Стів опиняється у чарівному світі квітів, кульбабок і кроликів. Здавалося б, ну що небезпечного тут може бути? Де ж пак! Тут зомбі ходять серед білого дня, у болоті мешкає желейний куб, а будь-який милий пухнастий кролик з великими очиськами може виявитися вбивцею! Як вижи- ти серед усіх цих мобів, та ще й коли кролі поїли геть усе, що виросло на городах?


Вісландер Ю. Ану швидше,Мама Му / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 32 c. : іл.
Весела та винахідлива корова Мама Му не може спокійно випасатися на лузі чи гойдатися на гойдалці. Адже їй так кортить втілити в життя найхимерніші ідеї! Добре, що давній друг Ворон завжди охоче їй допомагає! 

Детальніше: https://bigl.ua/ua/p1893433420-anu-shvidshe-mamo
Вісландер Ю. Мама Му, Ворон і Різдво / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 32 c. : іл.
Ворон застрибав по підлозі. Потім зупинився перед Мамою Му.
– Чого я стрибаю?

– Я не знаю. Ти сказала, Святвечір... Так от, а я не маю для себе ніякісінького різдвяного подарунка.
– Та ну, для себе? Ти хочеш сам собі подарувати щось на Різдво?
Ворон ще більше заметушився.

– Звичайно. Це єдиний спосіб отримати подарунки, бо я ніколи нічого не отримую! Мушу поспішати, мені треба додому. Бувай!

Вісландер Ю. Мама Му в басейні / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 32 c. : іл.

І знову з нами корова, що долає всі стереотипи, так би мовити, корова 21 століття! Мама Му не лише не схожа на своїх нудних ремиґаючих одноплемінниць, а й захоплюється судноплавством, читанням, будуванням будиночків!
А цього разу вона надумала…. поплавати у справжньому міському басейні! Ех, як же скептично до цього поставився її друг Ворон!

Вісландер Ю. Мама Му гойдається / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 32 c. : іл.

Хто сказав, що корови не повинні гойдатися на гойдалках? Це все стереотипи! Якщо дуже хочеться – то можна!
Так і наша корівка Мама Му якогось разу, побачивши, як діти граються, вмовляє свого друга Ворона зробити для неї власну гойдалку. Ворон, звісно, впирається, але хто ж може опиратися чарам Мами Му?!

Словом, Мама Му вкотре долає всі стереотипи щодо того, як правильно поводитися коровам (чи ж лише коровам?!) 

Вісландер Ю. Мама Му на дереві / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 104 c. : іл.

Ця книга про те, що кожен може змінити своє життя. Про те, що мрії повинні збуватися і що справжні друзі завжди допоможуть. Хоч би яка божевільна ідея тебе не осінила! Хто сказав, що корови не зможуть залізти на дерево? Це все стереотипи! Якщо дуже хочеться – то можна! Так і наша корівка Мама Му вкотре долає всі стереотипи щодо того, як правильно поводитися коровам (чи ж лише коровам?).

Вісландер Ю. Мама Му читає / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 32 c. : іл.

Осінь – це благословенний час спокою, коли хочеться знайти десь затишний куточок – і усамітнитися з улюбленою книжкою…
А ви знаєте, яка улюблена книжка Мами Му? Ану вгадайте! Ні, не вгадали! Це «Пеппі Довгапанчоха» Астрід Ліндґрен! І так, наша корова Мама Му вміє читати! І їздить у бібліотеку на автівці!
Але це зо-о-о-о-овсім не подоється її другові Ворону! Власне, самі погляньте

Гаґеруп, Гільда.Супердетнектив Тім і команда.Таємниця зниклого діаманта / Г. Гаґеруп, К. Гаґеруп ; іл. Е. К. Окстад ; з норв. пер. Володимир Криницький. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 86 с. : іл.

Десятирічна Єнні впевнена, що її молодший брат Тім – такий самий геніальний детектив, як відомий Шерлок Голмс. Це історія про те, як супердетектив Тім розгадує першу таємницю зниклого діаманта і розкриває свою першу справу. А записала все, звісно, його вірна помічниця Єнні.

Гаґеруп, Гільда. Супердетнектив Тім і команда. Великоднятаємниця / Г. Гаґеруп, К. Гаґеруп ; з норв. пер. Г. Кирпи. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. – 112 с. : іл.

Восьмирічний Тім нерішучий на вигляд, та коли треба розкривати таємниці, то хоробрішого і тямущішого за нього не знайдеш. А от його сестра Єнні хоч і не така кмітлива, але дуже смілива й любить кататися на лижах. І цього разу це зіграло вирішальну роль у розслідуванні.

«Великодня таємниця» — друга книжка про супердетектива Тіма і команду. Жахлива пожежа в готелі, зникла картина та лижний забіг на шаленій швидкості — це лише кілька з тих головоломок, над якими Тімові та Єнні доведеться добряче помізкувати.

Герцог, А.    Не в капусті й не лелека [Текст] / А. Герцог ; з іл. Ж. Турлоніас ; [пер. з нім. В. М. Воронова]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 32 с. — (Найкращий подарунок).
В Оскара та Мії скоро з’явиться братик чи сестричка. І це страшенно цікаво! Як малюк взагалі опиняється в маминому животику? Чи падає йому на голову їжа, коли мама обідає? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? На всі ці дитячі запитання книга має делікатні пояснення з цікавими розповідями та картинками. Наприкінці книги, дізнавшись багато нового, Мія та Оскар радіють народженню маленького братика.

Горбачов В. Якось дощової днини / Валерій Горбачов. - Харків : Юнісофт, 2016 . - 36 с. : іл. - ( Серія "Книжки-картинки")
Чому поросятко Хрюша змокло як хлющ... Напевно потрапив під дощ? А от і ні! Адже він сховався під деревом. Але потім прибігло одне спритне мишеня, два дикобрази, три буйволи... І почалася пригода!Гридін, Сергій. Федько: пригоди у Вірусляндії: повість / Сергій Гридін. — К. : Знання, 2022. — 100 с. — (Скарби : молодіжна серія).

Звільнившись із антивірусного полону, Федько мусить тимчасово залишити своїх друзів, щоб виконати дуже важливе завдання — допомогти китайським вірусам-шмиглям повернутися додому. Проте здійснити це зовсім не просто, адже мешканці віртуальної країни Вірусляндії не завжди привітно зустрічають чужоземців, і на невгамовного прибульця з Інтернету чекають нові випробування та карколомні пригоди.

Гундертшне Н. Олівець професора Плюмбума : Обережно, мумія! / Н. Хундершні ; з мал. І. Гардт ; пер. О. Гладкого. — Харків : Vivat, 2020. — 74 с. : іл. — (Щось цікаве).

  Головні герої книжки школярки Ганна та Генрі знайшли на сходах у школі чарівний олівець професора Плюмбума. Може він допоможе зробити домашнє завдання з математики? Не встигли вони про це подумати, як олівець закрутився сам собою і почав розмальовувати аркуша. Раптом до кімнати увірвався вітер, який переніс дітей разом з котом Карузо назустріч пригодам у пустелю. Цього разу вони дізнаються чому джин Салім не любить сорок розбійників, а крокодил хоче з’їсти мумію Неробинікса.

Гундертшне Н. Олівець професора Плюмбума : Серед риб! / Н. Хундершні ; з мал. І. Гардт ; пер. О. Гладкого. — Харків : Vivat, 2020. — 70, [9] с. : іл. — (Щось цікаве).

  Олівець професора Плюмбума на цей раз відправив школярів Генрі та Ганну з її котом Карузо на самісіньке дно океану. Лишень вони потрапили у підводний світ, одразу відчули, що розуміють мову мешканців, вільно дихають і плавають. Та от лихо, пропав Карузо. Діти вирушають на пошуки кота, якого тутешні мешканці прозвали волохатою рибою.

Далє ШЯгідна фея Суничка. Ягідне чаклунство / ШДалє ; пер. з нім. Бахурова Є. П. ; іл. авт.]. — Харків : Ранок, 2017. - 28 с. : іл. - ( Серія " Книги Штефані Далє"

Фея Суничка потрапила на конкурс серед мешканців Ягідного лісу! Разом із метеликом Бібо й маленькою феєю Труді, Суничка на великій повітряній кулі прямує до ставка трав’яної феї. Чи вдасться їй перемогти у змаганнях? Адже на шляху на друзів чекає багато пригод.

Девідсон С. 
Спостерігаємо за птахами / С. Девідсон, С. Кортольд, К. Девіс ; дизайн Г. Вуд [та ін.] ; іл. Б. Едвардс, Т. Боер та І. Мак’Ні ; пер. з англ. А. Жежера, О. Брезгунова. — Харків : Ранок, 2019. — 79 с. : іл. — (Стежками природи).

Книга познайомить читача зі світом птахів. Дитина дізнається про вражаючі факти із життя птахів та відкриє для себе одне з найкращих місць для спостережень — власне вікно. Розкриє таємниці птахів, які мешкають у садах, та, послуговуючись порадами, крок за кроком, стане справжнім дослідником їхнього життя.

 Деніелс, Люсі. Історії порятунку. [Кн. 2] : Кролик та його халепи / Л. Деніелс ; [пер. з англ. Олександри Куцан]. – Харків : АССА, 2021. – 128с. : іл. – (Читай та відкривай).                                                     В однокласниці Амелії та Сема зникає кроленя. Сліди втікача приводять до «будинку з привидами», де мешкає не надто привітна пані, яка, схоже, не дуже любить тварин. Єдиний спосіб врятувати вухастика — подолати свій страх і вирушити на пошуки! До того ж дітям треба з’ясувати, чому пухнаста Тюльпанночка втекла з подвір’я і знайти її, поки вона не потрапила в справжню халепу.

Деніелс Л. Історії порятунку : 2-й цикл. Кн. 10: Лами-непосиди / Л. Деніелс ; пер. з англ. А. Комісарової. — Харків : АССА, 2023. — 128 с. : іл. — (Читай та відкривай).

На контактній фермі оселилася гарнюня-лама на прізвисько Люсінда. Отож тепер усі сподіваються, що вона хутко затоваришує з двійком лам-хлопців, що живуть там уже давно, і екскурсії стануть іще цікавішими. Але не так сталося, як гадалося: у новій компанії Ларрі та Ліам почали битися, а Люсінда… плювати в гостей! Що спричинило таку поведінку зазвичай миролюбних тварин? Певно, Амелії та Сему треба якнайшвидше допомогти фермерам розібратися з бешкетниками. А заразом не дозволити перетворити на парковку заповідну галявину.


Деніелс, Люсі. Історії порятунку. [Кн. 3] : Лисеня у небезпеці / Л. Деніелс ; [пер. з англ. Ірини Гули]. – Харків : АССА, 2021. – 128с. : іл. – (Читай та відкривай)                                                Пpигoди Ceмa тa Aмeлiї тpивaють! Paзoм iз нoвим дpугoм Джoшeм вoни знaxoдять пopaнeнe лиceня тa пpoвoдять влacнe poзcлiдувaння, з’яcoвуючи oбcтaвини, щo зaвдaли лиxa poдинi лиcиць. Нa дpузiв чeкaють нeaбиякi випpoбувaння, aлe чи вдacтьcя їм пoвepнути лиceня дoдoму? 


Деніелс Л. Історії порятунку : 2-й цикл. Кн. 7 : Мурчак-суперзірка / Л. Деніелс ; пер. з англ. А. Комісарової ; іл. Working Partners Ltd. — Харків : АССА, 2022. — 127 с. : іл. — (Чи- тай та відкривай).

Сором’язливий хлопчик Конор використовує свою морську свинку, щоб затоваришувати з однокласниками. Він раз по раз бере мурчака до школи, і тваринка стає сама не своя. Волонтери ветеринарної лікарні «Ковчег» переконують Конора, що ігровий майданчик — не найкраще місце для свинки. А заразом знаходять спосіб перетворити мурчака на справжню суперзірку, яка допомагає лікарні!

ДеніелсЛюсіІсторії порятунку [Текст] : Песик і його страхи. Спецвидання 2 / Л. Деніелс; пер. з англ. А. Комісарової. - Харків : АССА, 2022. - 192 с.- ( Серія " Читай та відкривай")

Волонтери ветеринарної клініки Амелія і Сем протягом тижня мають доглядати лабрадорчика Коко. Бешкетливе щеня дуже неслухняне, отож може наразитися на небезпеку: у містечку з’явився таємничий собака-кусака! Діти віддають Коко до собачої школи, і до вишколу долучається лякливий песик їхньої однокласниці Блискітка. Чи вдасться друзям впоратися з собачими негараздами? І чи такий вже й небезпечний отой страшний кусака?

ДеніелсЛюсіІсторії порятунку [Текст] : Самотній поні. Книга 8 / Л. Деніелс; пер. з англ. А. Комісарової. - Харків : АССА, 2021. - 128 с.- ( Серія " Читай та відкривай")

Хто має бути поряд, коли тобі неспокійно? Хто втішить, коли нервуєшся, через щось переймаєшся? Саме так, друг! Великого норовливого коня Горіха може заспокоїти лише поні Імбирчик, але через певні обставини малій конячці ніде жити. Чи вийде у волонтерів ветеринарної клініки «Ковчег» Амелії та Сема знайти йому опікуна й домівку? І що з усього цього вийде?

Деніелс Л. Історії порятунку. Хом’ячок утікач. Кн. 6 / Л. Деніелс ; пер. з англ. А. Комісарової. - Харків : АССА, 2021. - 128 с.- ( Серія " Читай та відкривай")

До ветеринарної лікарні «Ковчег» сестри-близнючки принесли млявого хом’ячка. Єдине, з чим можуть погодитися дівчата — це те, що з їхнім улюбленцем щось не так. Коли бідолашний хом’ячок Гризько втікає, всі повинні згуртуватися, аби знайти його — навіть близнючки! Але це ще не все… Амелії та Сему необхідно знайти дім ще для одних домашніх улюбленців, які виросли більшими, ніж очікувалося.

Деніелс Л. Історії порятунку : 2-й цикл. Кн. 5 : Щенячі пригоди / Л. Деніелс ; пер. з англ. А. Комісарової ; худож. оформ. О. І. Панченко. — Харків : АССА, 2022. — 128 с. : іл. —(Читай та відкривай)

Дерманський, Сашко. «Тю!» — сказав їжачок / худ. А. Потьомкіна. — Харків : Віват, 2023. — 144 с. : іл. — (У вирі пригод). 

Тю Колючий із радістю дослідив би річечку, але поки що він може тільки мріяти про мандри, сидячи на кладочці. Та одного дня роздуми Тю перериває Михась, якому терміново потрібно знайти бодай краплинку меду. Відтак у житті їжачка з’являється впевнений у собі ведмедик-дружбандит, кмітлива білочка-дружбандитка Лампочка і пригоди, від яких перехоплює дух.
А поки дружбанда досліджує бджіл, МЕДпункт і чужі оселі лісян, Зизаній Колючий, татко Тю, досліджує таких собі людяків. І одного разу не повертається з нічної вилазки... Разом із друзями Тю має знайти людяків і врятувати татка. Отак воно й буває: думаєш, пригоди закінчуються, а насправді вони лише починаються.

Добре зернятко – гарні сходи : [оповідання і вірші] / [худож. Н. О. Ель Моулюд]. – Харків : Белкар- книга, Бєляєв В. Г., 2008. – 64 с. : іл. – (Серія  «Веселка»).                                                                             До збірки увійшли найкращі твори українських і зарубіжних письменників на тему виховання дитини. Познайомившись з героями творів, діти навчаться доброті, порядності, шанобливому ставленню до оточуючих.

Еліо, Жоан. Віллі та Фенріс проти Ордену Шестерні / Ж. Еліо ; пер. з фр. В. Космідіс. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. — 78 с. : іл.

Віллі — білий тигр з магічними здібностями. Юний чаклун покинув рідне селище, де його переслідували за незвичний колір шерсті. Тож тепер він вирушив до великого міста зі скла та криці. Доля звела Віллі з Фенрісом — вовком-воїном. Вони зненавиділи один одного з першого погляду. Але їм треба об’єднати зусилля й навчитися довіряти, бо тільки разом вони зможуть дати відсіч злу та зберегти мир між їхніми народами.

Єгорушкіна К. Мої вимушені канікули / К. Єгорушкіна ; іл. С. Авдєєвої ; післямова С. Ройз ; передм. авт. — Київ : Vivat, 2022. — 46 c. : іл.

Коли настають канікули, школярі відпочивають або подорожують. Та цього разу канікули у Віри не звичайні, а вимушені: спричинені війною.Разом із батьками й меншим братиком дівчинка переїжджає у підвал своєї багатоповерхівки, ховаючись від обстрілів. Сім’я намагається пристосуватися до нової реальності. Топити сніг, коли зникає вода. Зігріватися співом, коли зникає тепло. Вірити у безпеку рідних, коли зникає зв‘язок.

Живка, Зоряна. Пес Патрон : маленька історія про велику мрію / З. Живка ; намал. Б. Бондар. — Львів : Видавництво "Свічадо", 2022. — 57 с.

Пес Патрон – улюбленець дітей та дорослих, талісман Державної служби України з надзвичайних ситуацій, єдиний у світі пес доброї волі дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Ця книжка – своєрідна автобіографія Патрона. Автори підготували для українських дітей переклад із собачої мови на людську – і з цього вийшла ось така історія. Вона надихає мріяти, вірити й перемагати!

Живка, Зоряна. Півник / З. Живка, О. Гайдамака. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 35 с. : іл.

Самотня жінка купила собі на схилі літ курчатко. Воно було сумне й слабке, але жінка любила й доглядала його — і виріс із того курчатка красень-півень. Та не простий! Ніхто й гадки не мав, що коли вороги візьмуть місто в облогу, саме півень зможе порятувати його жителів. Як саме? Читайте!


Жутауте, Ліна. Кіка-Міка і велика Пітьма / Ліна Жутауте ; пер. з лит. Беатріче Белявців. — К. : Знання, 2020. — 36 с.: іл. — (Скарбничка).

Кіка-Міка — до всього цікава й смілива дівчинка. Щоправда, є одна річ, що її непокоїть, — це всюдисуща велика Пітьма. Як же набридло дівчинці її боятися! Тож одного разу, набравшись рішучості й здолавши страх, Кіка-Міка взяла та й вигнала ту осоружну Пітьму з дому назавжди.

Жутауте, Ліна. Кіка-Міка і Гном, що в усьому любить лад / Ліна Жутауте ; пер. з лит. Дмитра Чередниченка. — К. : Знання, 2017. — 36 с.: іл. — (Скарбничка).

Кіка-Міка — дівчинка з чудернацьким ім’ям, яку завдяки письменниці Ліні Жутауте знає ледве не кожна литовська дитина. Маленька пустунка відмовляється складати на місце свої речі та іграшки й навіть не здогадується, у яку халепу можна втрапити, якщо цього не робити.

Жутауте, Ліна. Кіка-Міка та омріяний день народження / Ліна Жутауте ; пер. з лит. Беатріче Белявців. — К. : Знання, 2020. — 36 с.: іл. — (Скарбничка).

Пригоди Кіки-Міки тривають. Цього разу вона запросила на свій день народження не абикого, а справжнісіньких монстрів — і вони прийшли, адже день народження — це особливий день, коли мрії збуваються. Головне — в це вірити і прагнути цього всією душею, і не лише дітям, але і їхнім батькам.

Жутауте, Ліна. Кіка-Міка, у якої втекли вуха / Ліна Жутауте ; пер. з лит. Дмитра Чередниченка. — К. : Знання, 2018. — 36 с.: іл. — (Скарбничка).

Чи доводилося вам зустрічати дівчаток і хлопчиків, які зненацька втрачають слух, коли рідні їх про щось просять? Ця книга саме про таку дівчинку, і звуть її Кіка-Міка. Вона не використовувала свої вуха за призначенням, тож вони втекли від неї. І бідній переляканій дівчинці нічого не залишилося, як вирушити на їх пошуки.

Запека, Віталій. Полінка / В. Запека ; іл. Н. Олійник. — Харків : Видавництво "Vivat", 2023. — 171 с. : іл. — (Серія "Мрійники").

Полінці рочків — «без пальчика долоня»: саме виповнилося чотири. Вона гостює у дбайливої бабусі й дідуся-витівника, який, попри свій вік, страшенно любить бешкетувати, улаштовувати капості, пригоди й навіть організовувати пошуки скарбів. Завдяки дідусевим вигадкам дівчинка не тільки полюбить їсти кашу й подружиться із сусідським хлопчиком, а й навчиться читати й рахувати, дістане купу подряпин і подарунок від зубної феї.

Івасюк Г.П. Барвінок: оповідання для дітей про Україну 
[Текст] / тексти Г.П. Івасюк. - Київ: ТОВ " Видавництво Глорія", 2020. - 112 с.: іл.
«Барвінок» — це збірка казок, розповідей, віршів і новел для дітей. Кожна казка, кожна розповідь показують читачам неповторну красу мальовничої природи України, знайомі з її історіями, мудрими, талантливими людьми, з чарівною піснею, дивує весь світ, багатими народними традиціями та цікавими легендами українського народу.

Казаліс, Анна. Історії про доброту і дружбу [Текст]  / А. Казаліс, М. Бертаріні ;  пер. з італ. О. Ларікової ; упоряд. Б. Джентиле ; іл. Т. Вульфа, М. Габе ; обкл. С. О. Кривошей. — Харків : Віват, 2022. — 80 с. : іл. — (Для найменших). 

У цій книжці зібрано дев’ять кумедних і повчальних оповідок про те, як бути доброзичливими й дружніми. Тут звірята піклуються про хворого дракона, лагодять магічну кулю для феї та рятують лісових мешканців від невблаганних природних стихій. Натомість отримують вдячність і корисну винагороду. Ці прості казки вчать, що допомагати одне одному приємно й навіть весело. І якщо кожен цінуватиме доброту та дружбу, то на світі обов’язково стане більше щастя. Історії подано з безліччю яскравих малюнків, одним з авторів яких є легендарний італійський художник-ілюстратор дитячих книжок Тоні Вульф.


Кан С. Дикі квіти / С. Кан, К. Роджерс ; пер. з англ. Л. Тичина. - 
Харків : Ранок, 2019. - 80 с. : іл.- ( Серія "Стежками природи")
Польовий довідник, створений спеціально для юних дослідників природи. Дитина дізнається захопливі факти та навчиться визначати дикі квіти, які побачить. Дізнається, наскільки корисні ці рослини для тварин і людей, і простежить шлях від насіння до квітки.

Кім, Юн-джу .Чому ми любимо (і не любимо) ПЛАСТИК [Текст] / Юн-джу Кім ; худож. Джі-вон Лі ; пер. з англ. Г. Кирієнко. - Х. : Ранок, 2020. - 40 с. : іл.

Книжка «Чому ми любимо (і не любимо) ПЛАСТИК?» не закликає повністю відмовитися від пластику, так само як і не заохочує до бездумного його використання. Вона висвітлює загальну картину: з чого виготовляють пластик, як застосовують у різних галузях, чому виникає проблема з використаними пластиковими речами і як людство навчилося з цією проблемою боротися. Достатньо проста, щоб бути зрозумілою дітям, ця книга водночас достатньо глибока, щоби розбудити свідомість дорослих.

Лукащук, Христина. Казка про світло / Х. Лукащук. - Харків : Видавництво "Жорж", 2022. - 31 с. : іл. - (Серія "Художня література").

«Казка про Світло» дає нам можливість пройти шляхом створення української землі через найтемніші роки і до остаточної перемоги у війні над злом та знайти важливі відповіді для себе та своїх дітей. Дороговказами у цій подорожі слугуватимуть глибинні образи-символи, які здавна були джерелом гармонії і внутрішньої сили кожного українця. Джерелом потужного Світла, що несуть у собі українська історія, культура й мова. І це Світло не знищить жоден ворог!

Лучані, Брижіт. Історії старого дерева. Т. 1. Як жити дружно / Б. Лучані, Е. Тарле ; пер. з фр. А. Поритко. - Львів : Видавництво «Ірбіс Комікси», 2021. - 64 с. : іл.

Лисичці Руді з мамою довелося залишити власну нору, яку зруйнували мисливці. На щастя, сім’я борсуків готова потіснитися і прийняти лисиць до себе. От тільки сусідство виявилося зовсім не простим: борсукам та лисицям важко ужитися разом. Адже лисиці полюбляють безлад, а борсуки понад усе цінують порядок. Лисиці — швидкі та метушливі, а борсуки — повільні та розважливі. Тож чи вдасться їм порозумітися?
МакДоналд, М. Джуді Муді віщує майбутнє : повість  / Меган МакДоналд ; пер. з англ. Н. Ясіновської ; іл. П. Рейнолдса. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 160 с. : іл. 
Четверта книга з серії про Джуді Муді, де дівчинка навчилась віщувати майбутнє! Не вірите? От і однокласники не вірять. І навіть її найкращі друзі – Рокі та Френк – сумніваються. А Джуді тим часом уважно за всіма спостерігає, читає книжки про ясновидців і готується здійснити своє грандіозне передбачення. Яке? Читайте у четвертій повісті про пригоди веселунки Джуді Муді. 


МакДоналд М. Джуді Муді – детектив : повість. Кн. 9 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 191 с. : іл.

Зустрічайте Джуді Муді, супернишпорку! Спеціалізується на розшуку зниклих тварин, вистежуванні підозрюваних, розпитуванні свідків, зламуванні шифрів і поїданні печива! У цій книжці Джуді Друді, тобто Муді, найкраща на весь світ розгадувачка таємниць, вирішує серйозно взятися за пошуки зниклого цуценяти та продовжити справу її улюбленого детектива Ненсі Дрю. Тож пригоди непосидючої Джуді, її брата Стінка, а також друзів Рокі й Френка тривають.

МакДоналд М. Джуді Муді:книжкова вікторина : повість. Кн. 15 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. – 176 с. : іл.

Джуді Муді мріє про перемогу. Разом із командою «Книжкових черв'ячків» зі школи імені Вірджинії Деер вона готується до «Вибухової книжкової вікторини» і мріє здобути Кубок книжківників! До чого тільки не вдається Джуді, аби краще підготуватися до вікторини й перечитати шалено багато книжок. Як-от звисає головою донизу, як Пеппі Довгапанчоха, чи вчиться швидкочитанню. Але чи допоможе їй це вибороти кубок у «Захисників-кровопивць зі штучними вусами» з Академії розумак? Адже у команді противників сильна суперниця-четвертокласниця.


МакДоналд М. Джуді Муді й НЕнудне літо : повість. Кн. 10 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 207 с. : іл.

Джуді, як ніколи, певна, що на неї та її друзів чекає найграндіозніше літо в житті! Однак її мегаплан летить шкереберть: друзі роз’їхалися, батьки вирушили самі до Каліфорнії, а Джуді залишилася вдома зі Стінком і дивакуватою тіткою Опал. НЕнудне літо під загрозою! Та Джуді Муді не була б собою, якби не знайшла нагоди втрапити в шалені пригоди: катання на «Верескливому монстрі», перегляд зомбі-фільму, полювання на біґфута та пошуки пана Тодда... І, здається, це таки найкрутіше літо в її житті!

МакДоналд М. Джуді Муді й талісман невдачі : повість. Кн. 11 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 167 с. : іл.

Відтоді, як у Джуді Муді є щасливе пенні, вона тримає смугу удачі за хвіст. Тож їй обов’язково має пощастити й на шкільній олімпіаді грамотіїв, адже переможцеві випаде нагода помандрувати до Вашингтона, де живе сам президент! Але через одну прикру випадковість її щаслива монетка обертається на талісман невдачі. Чи завадить це Джуді Муді потрапити до Вашингтона? Аж ніяк!

МакДоналд М. Джуді Муді – марсіянка : повість. Кн. 12 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 199 с. : іл.

Що трапилося з Джуді Муді? Хто ця НЕнасуплена дівчинка, яка зачесалася, не гарчить і не виганяє Стінка з кімнати, яка весь час у доброму гуморі й не свариться із Джесікою Фінч? Друзі Джуді не мають сумнівів: їхню подругу вкрали прибульці! Чи, може, це все через День навпаки, який трохи затягнувся? Джуді Муді наважилася втримати звання Королеви гарного настрою аж цілий тиждень. Що з цього вийшло? Читайте вже в новій історії!

  

МакДоналд М. Джуді Муді навколо світу з 8 1/2 днів [Текст] / М. МакДоналд. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 176 с. 

Як бути, якщо в тебе з’являється новий друг – цікавий і прикольний, а давні друзі ображаються, що ти зовсім про них забула? Чи впорається Джуді? Чи помириться з Рокі й Френком вчасно, щоб підготувати разом шкільний проект? Інакше їхній клас не встигне здійснити навколосвітню мандрівку за вісім днів... 

МакДоналд М. Джуді Муді рятує світ [Текст] : повість / М. МакДоналд. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. - 144 с. : іл. - (Джуді Муді ; кн.3). 

Це третя книжка з серії про Джуді Муді. Що робити, якщо ти хочеш врятувати світ, а твоя родина нищить тропічний ліс? Джуді Муді не здається і починає з малого, адже вчитель сказав, що навіть одна людина може змінити світ. А вона – не одна.    

МакДоналд М. Джуді Муді стає знаменитою [Текст] : повість / М. МакДоналд. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 128 с. : іл. - (Джуді Муді ; кн.2)

Друга книга з серії про кумедну дівчинку. Усі діти довкола Джуді Муді уже хоч трішечки знамениті, а Джесіка Фінч навіть стала Королевою правопису. Також Джуді виявила, що тато переміг у радіовікторині, мамине фото надрукували в газеті, а братика показували по телебаченню. У дівчинки з’являється мета — стати знаменитою. Який шлях вона обере, і чи допоможуть їй друзі? Читайте у другій повісті про пригоди веселунки Джуді Муді. 

   

МакДоналд М. Джуді Муді та королівське чаювання [Текст] / М. МакДоналд. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 160 с. 

У Джуді Муді фіолетово-королівський настрій! Виявляється, колись Муді (тобто їхні сміливі предки) жили в Англії. Тож, якщо вірити нотаткам її дідуся, Джуді навіть може бути родичкою — королівські фанфари, будь ласка, — самої королеви! Може, вже час пакувати її фіолетовий халат для ночівлі у Букінгемському палаці? Але от халепа, а якщо її прадідусь у тринадцятому коліні не був королівської крові?. 

МакДоналд М. Джуді Муді та список бажань. Кн. 13 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 167 с. : іл.

Усі знають, що Джуді Муді – королева списків! Але такого списку, як у бабусі Лу, вона ще не мала – списку останніх бажань, які варто здійснити, поки не зіграєш в ящик! Надихнувшись, Джуді береться складати власний список того, що хоче втілити до четвертого класу: прокрутити колесо, покататися на коні, побувати у справжній Антарктиді й не тільки... Та чи встигне вона це здійснити і що буде, коли бабуся Лу виконає все заплановане зі свого списку?.. Читайте у нових пригодах невгамовної Джуді!

МакДоналд М. Стінк : неймовірний хлопчик-коротунчик : повість. Кн. 1 / Меган МакДоналд ; пер. з англ. Н. Ясіновської ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 128 с. : іл.

Стінк – найнижчий у своїй сім’ї. Найнижчий у класі. Можливо, найнижчий хлопчик у всьому світі. Він змушує свою сестру Джуді щоранку вимірювати його зріст. Стінк готовий на все, що завгодно, навіть їсти горошок і пити молоко, аби лиш хоч трішки підрости. Та Джуді виявляє, що він не росте, а… зсихається! Що ж тепер робити бідному Стінкові? Зустрічайте Стінка Муді в окремій серії книжок. Стінк не лише дошкуляє своїй старшій сестрі Джуді Муді, він любить читати енциклопедію й малювати комікси!

Манів Г. Киці - мандрівниці . На боці добра / Г. Манів. - Київ : Рідна мова, 2022. - 56 с.: іл. - (Серія "Неймовірні пригоди")

Киці Муля та Манюня так люблять мандрувати! Не подумайте, що на сусідню вулицю, ні! До інших міст! І скрізь із кицями стаються неймовірні пригоди. Киці-мандрівниці розшукують  святого Миколая, рятують Різдво та лікують бабусю Зиму. Читайте про мандрівки Мулі та Манюні до Києва, Львова та Буковелю!

Мєлех А . Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Лист у пляшці : повість / А. Мелех ; пер. з пол. Д. Матіяш. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 168 с.

Таємний Клуб Супердівчат уже знає, як краще дбати про довкілля! Усе починається з екомайстерні, під час якої дівчата довідуються, що таке апсайклінг, тобто креативне перероблення сміття. Водночас пані Лаура переконує свою родину, що настав час перебиратися за місто. А це означає, що Флора переселиться куди-інде і на Таємний Клуб чекає розлука…

Мєлех А . Емі і Таємний Клуб Супердівчат. На сцені : повість / А. Мелех ; пер. з пол. Д. Матіяш. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 176 с.

Пригоди Емі та Таємного Клубу тривають! Навчання у підготовчій групі добігло кінця — і дівчата пішли до першого класу. Там на них чекають нові пригоди та нові загадки. Куди зник попугай Базіка зі шкільного звіринця і як його розшукати? Чому вчителька іспанської мови так підозріло поводитися? А її велетенська коробка, яку вона притягла до школи, здається... розмовляє! Щоб розплутати всі таємниці, Емі разом із подружками доведеться виявити неабияку кмітливість. Будь весело!

Мєлех А . Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Свято наближається: повість / А. Мелех ; пер. з пол. Д. Матіяш. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 208 с.

Ви дуже любите магію свят? Емі і Таємний Клуб Супердівчат також! Але, мабуть, ніхто не в захваті від передсвяткової метушні — великого шопінгу та генерального прибирання… Якщо ви залюбки проспали б оцю нудну підготовку й прокинулися святкового ранку, коли вже можна розпаковувати святкові подарунки, приєднуйтеся до Таємного Клубу Супердівчат!
Наша компанія оголошує початок нової таємної операції: «РОЗСЛАБИМОСЯ ПІД ЧАС СВЯТ» — без походів до крамниць та прибирань. На цьогорічні свята прикраси й страви Таємний Клуб приготує власноруч!
Хочете довідатися, як розслабитися під час свят разом із Таємним Клубом Супердівчат?


Мєлех А . Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Слідство під час канікул : повість / А . Мелех ; пер. з пол. матія. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 176 с.

Уррра! Почалися канікули! Вже не треба рано вставати і щодня робити уроки! Емі, Флора, Фау та Франек їдуть у село Жаб’ячий Ріг до бабусі Емі. Літо в будиночку біля річки минає чудово: можна веселитися в саду, ходити по чорниці, будувати курінь і кататися верхи. Але в Таємному Клубі Супердівчат канікул не буває! Адже з бібліотеки Жаб’ячого Рогу кудись зникають книжки. Цікаво, чи це книгогризи постаралися, чи хтось навмисне вирішив завдати шкоди книгозбірні? Наші друзі беруться до справи! Чи вдасться їм розплутати і цю загадку? Читайте вже в четвертій частині!

Мєлех А. Емі і таємний клуб супердівчат. Кн. 6 : Сніговий патруль : повість / Агнєшка Мєлех ; пер. з пол. Д. Матіяш ; намал. М. Бабінська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 173 с. : іл.

Уже незабаром різдвяні канікули. Емі та її друзі візьмуть участь у святковому ярмарку домашнього печива та ялинкових прикрас. Ще вони готуються до важливої урочистої події, тож невдовзі всі разом знову зустрінуться в Жаб’ячому Розі. Там кобила Брава, улюблениця Таємного Клубу, нарешті знайде новий дім. Проте її перевезення до сільської стайні стане неабияким викликом. Чи буде успішним нове завдання Таємного Клубу? І яка несподіванка чекає на сніговий патруль у лісі?

Мєлех А. Емі і таємний клуб супердівчат. Кн. 7 : Шукачі пригод : повість / Агнєшка Мєлех ; пер. з пол. Д. Матіяш ; намал. М. Бабінська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 174 с. : іл.

Таємний Клуб Супердівчат (і одного Суперхлопця) схвильований! Друзі готуються до великих мандрів: на них чекає похід до лісу в справжні хащі. Вони спаковують харчі та спорядження, власноруч готують прапори для своїх команд і вирушають на пошуки пригод. Цікаво, навіщо їм абетка Морзе й роза вітрів? Що вони знайдуть на руїнах старовинного замку? І чи поталанить їм відшукати скарб князівни Маргарити? Читайте – і довідаєтесь! Будьте пильні!

Мілвей А. Готель "Фламінго" / А. Мілвей ; пер. з англ. К. Головас- тикова. - Харків : Ранок, 2021. - 192 с.

Серія «Готель Фламінго» захоплює із перших сторінок і нараз підносить настрій! У ній на читача чекають зворушливі та дотепні історії про пригоди Ганни та її команди, які навчать доброти, дружби, хоробрості, уміння не здаватися та інших важливих речей. А погляньте лише на ці милі та кумедні ілюстрації! Письменник Алекс Мілвей назвав цю книгу «сонячним світлом на полиці» — і це найкраще описує ті теплі емоції, які огорнуть вас після прочитання «Готелю Фламінго».

Містер Тан. Геть з дороги, нікчеми! [Текст]. Т. 5 / Містер Тан ;  пер. з фр. О. Колесникова . — Дніпро : Наша Ідеа, 2020. — 96 с. : іл. — (Крута Адель)

«Не знаю, як вас, але мене вже геть дістало, що мною помикають! Цього разу Жаде та її подружки хай начуваються: я зібрала всіх скривджених дітей школи і створила Клуб диваків. Разом ми влаштуємо їм пекельне життя! Настала пора реваншу диваків!!!» Хоч крута Адель і далі виводить із себе батьків та мучить кота Аякса своїми чудернацькими експериментами, вона не забуває захищати всіх скривджених зі своєї школи. Разом із Меліссою, Леонардoм і Томасом наша чарівна хуліганка має рішучий намір покласти край несправедливості в школі!


Містер Тан. Жах-це інші 
[Текст]. Т. 2 / Містер Тан ;  пер. з фр. О. Колесникова . — Дніпро : Наша Ідеа, 2021. — 96 с. : іл. — (Крута Адель)                                                                                                              
Ураган пронісся над містом: це вона – крута Адель! Адель – маленька дівчинка, але зовсім не схожа на звичайну дитину. Вона не те, щоби погана, просто тримається подалі від інших, а також від того способу життя, до якого ми звикли. У неї свій, особливий погляд на світ. Повз її колючий і безжалісний погляд не пройде жодне непорозуміння, Адель не проминає нагоди подратувати своїх батьків, познущатися над котом чи розбити серце свого друга Джеффрі… У неї безліч геніальних ідей! Вона – порушник спокою! Егоцентрична, прямолінійна, неординарна й злопам’ятна. Адель – це маленький монстр, але настільки милий і кумедний, що ми захоплюємося нею. Це комікс, над яким ви не перестанете сміятися! Добра доза чорного гумору з крапелькою ніжності – такий рецепт героїні нашої нової книги.


Містер Тан. У країні Неказок  [Текст] / Містер Тан ;  пер. з фр. О. Колесникова . — Дніпро : Наша Ідеа, 2021. — 96 с. : іл. — (Крута Адель)                                                                                                         Адель потрапляє до Чаролівства – країни казок, де все, немовби у магічному сні. А що ж вона? Вона не зраджує своєму капосному характерові, та прибуває саме вчасно, щоб долучитись до турніру! Чаролівство затамувало подих перед змаганнями принцес. От-от серед них виберуть найкращу, найосяйнішу, най-най-найпринцесішу принцесу-зірку. Про цей титул мріють всі, тож невтомно заробляють бали-усмішки. А що ж Адель? Адель теж любить змагання, особливо, якщо вдається грати не за правилами.

Тільки вона тут не одна така, адже принцеси в Чаролівстві не гребують жодними методами, лиш би вибороти звання. Адель до такого буде не готова, адже звикла, що довкола всі добріші за неї. Матиме нагоду побачити себе збоку…
Як взагалі ведеться у Чаролівстві? Чи вдасться Адель завоювати титул? І хто врешті його отримає?


Містер Тан. Це добром не скінчиться  [Текст]. Т. 1 / Містер Тан ;  пер. з фр. О. Колесникова . — Дніпро : Наша Ідеа, 2020. — 96 с. : іл. — (Крута Адель)                                                                                    Ураган пронісся над містом: це вона – крута Адель! Адель – маленька дівчинка, але зовсім не схожа на звичайну дитину. Вона не те, щоби погана, просто тримається подалі від інших, а також від того способу життя, до якого ми звикли. У неї свій, особливий погляд на світ. Повз її колючий і безжалісний погляд не пройде жодне непорозуміння, Адель не проминає нагоди подратувати своїх батьків, познущатися над котом чи розбити серце свого друга Джеффрі… У неї безліч геніальних ідей! Вона – порушник спокою! Егоцентрична, прямолінійна, неординарна й злопам’ятна. Адель – це маленький монстр, але настільки милий і кумедний, що ми захоплюємося нею. Це комікс, над яким ви не перестанете сміятися! 

     

Містер Тан. Це не я!  [Текст]. Т. 4 / Містер Тан ;  пер. з фр. О. Колесникова . — Дніпро : Наша Ідеа, 2019. — 96 с. : іл. — (Крута Адель)                                                                                  «Мені немає рівних, коли йдеться про те, щоб улаштувати неприємності моїм близьким. Мій кіт Аякс узагалі отримує їх замість корму! Але чого я точно не могла передбачити — це те, що мій гіперактивний хом‘як-грізлі Фізз вирішить перевірити на міцність мене, круту Адель!»Добра доза чорного гумору з краплинкою ніжності – ось рецепт Адель, героїні нашої нової книги...


Нестайко, Всеволод Зіновійович. Дивовижні пригоди в лісовій школі: Секрет Васі Кицина. Енелолик, Уфа і Жахоб'як / В. З. Нестайко ; мал. В. Харченко. – Харків : Школа, 2021. – 128с. : іл. – (Серія "Дитячий бестселер"). 

Нікуліна А. Викрадачі снігу / А. Нікуліна ; худож. і дизайнер обкл. М. Глушко. — Харків : Віват, 2022. — 126 с. : іл. — (У вирі пригод).

Дев’ятилітній Річі понад усе любить свого дідуся, який замінив йому всю родину. Він як ніхто розуміє і підтримує онука, а ще розповідає найцікавіші історії! Про чорноборців — воїнів, які протистоять Вогняним Велетам. Про різдвяних «павуків», які оберігають від Темряви. І про те, що колись були морозні та сніжні зими, а не тоскна мряка, яка тягне з людей життя й віру в диво.

Оповідання для дітей  [Текст] / Уклад. Ю.М. Карпенко; тексти Л. Кочерга, О. Макарчук та інш. - Київ : ТОВ "Видавництво Глорія", 2022.- 96 с.:іл.

Ця книга прекрасно підійде вашій дитині для першого самостійного читання, адже вона містить невеличкі цікаві та повчальні оповідання для розвитку, які неодмінно їй сподобаються. Казки надруковані великими літерами та мають кольорові ілюстрації. Цю книгу можна взяти з собою в дорогу, на прогулянку і читати разом з друзями!

Потапенко,І. Підвальні хроніки [Текст]:збірка / Ірина Потапенко.- Харків: Видавництво "Ранок", 2023. - 84 с.:іл.

«Підвальні хроніки» — це дотепні, жартівливі й сумні, іронічні та мрійливі історії про життя родини з двох людей і п’ятьох хатніх тварин під виття сирен і гуркіт вибухів. Ці тексти відгукувалися багатьом, втамовували біль, дарували маленькі радощі, живили надією і надихали в найтемніші й найстрашніші ночі, підтримуючи віру в перемогу.  

Ран Ю. Пес Патрон і Шкарпетковий Монстр / Ю. Ран ; намал. К. Підлісна. — Харків : Ранок, 2023. — 32 с. : іл. — (Пес Патрон).

Всі чули про собаку-сапера Патрона, героя війни та національного кумира. Всі знають, як він рятує тисячі життів, знаходячи міни та вибухівку.
Але чи знаєте ви, що Патрон ще врятував Землю від здоровезного Шкарпеткового Монстра, який прилетів з далекої галактики? Ні? Тоді розгортайте цей фантастичний комікс, і ви довідаєтесь про те, що сталося, коли Патрон натрапив на Монстра, чим небезпечні шкарпетки і як Патрон та його друзі, Святе Каченя й робот Григорій, перемогли рибульців-агресорів. Такі пригоди — це справжня фантастика! Але у Патрона всі пригоди неймовірно фантастичні!

Ран, Ю. Феї та різдвяне диво [Текст]  / Юліта. Ран ;  іл. Л. Барді ; обкл. Г. Полякова. — Харків : Ранок, 2021. — 48 с. : іл. — (Феєричні пригоди).

Щороку напередодні Різдва Місто наповнюється святковою магією: люди стають добрішими та милосерднішими одне до одного. Але цьогоріч щось пішло не так… Магія не з’явилась…Феї-подруги здійснять мандрівку в часі та опиняються у Карпатських горах, щоб відшукати колядку та повернути Різдвяну магію у велике Місто!


Савка М. Залізницею додому / М. Савка ; намал. М. Кошулінська. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 32с. : іл. 

THiLO. Шерлок-молодший... і тауерські круки[Текст] / THiLO ; іл. Н. Ренґера ; пер. з нім. А. Куйбіди. — Харків : Віват, 2022. — 96 с.: іл. - (Серія "Розваги для розумних")

Траїні А. Навколо світу з паном Водицею / А. Траїні ; пер. з італ. Г. П. Кирієнко. — Харків : Ранок, 2019. — 31 c. : іл.

У книзі пан Водиця та його друзі – хлопчик,  гусак та пан Глобус – вирушать у найвіддаленіші куточки планети, щоб познайомитися з місцевими мешканцями та їхнім побутом. Куди вони потраплять? Що їх чекає в незвіданих країнах? Відповідь на ці запитання ви знайдете в книзі.

Траїні А. Фантастична подорож тілом людини.  / А. Траїні;пер. з італ. Г. П. Кирієнко. – Харків : РАНОК , 2019 . - 32 с.:іл.


Пан Водиця вирушає всередину тіла хлопчика, щоб пояснити, як відбувається травлення, куди дівається вода з організму і чому так важко весь час поповнювати її запаси.

Прочитайте книгу і дізнаєтеся багато цікавого про свій організм.

Траїні А. Школа шторму від пана Водиці / А. Траїні ; пер. з італ. Г. П. Кирієнко. — Харків : Ранок, 2019. — 32 c. : іл.

Багато чого навчає пан Водиця хлопчика та гусака. Він показує їм яким небезпечним може бути спокійне, на перший погляд, море і як швидко вітер зі штилю здатен перетворитися на ураган. Які несподіванки зустрінуть наших героїв ви дізнаєтеся, коли прочитаєте книгу

Траїні А. Як народився пан Дерево/ А. Траїні ; пер з італ. Г. П. Кириєнко. – Харків : Ранок, 2019. – 32 с. : іл. – (Світ пана Водиці).

    В книзі розповідається, як  хлопчик та гусак слухають історію пана Дерева. Він розповідає про себе від народження до глибокої старості, коли його зрубали та перетворили на безліч корисних речей, зокрема  й те ліжко, на якому заснули наші герої.


Уайльд, О. Чарівні казки / Оскар Уальд; перекл. С. А. Гордієнко; ілюстр. Т. С. Попова. - Х.: Ранок, 2013. - 64 с.: іл. - (Казкова стежка). 
До книги входять найкращі витончені, примарно-поетичні казки класика англійської літератури. Казками Оскара Уайльда захоплюються читачі в усьому світі, вони цікаві і дорослим, і дітям. Ці зворушливі, сумні, смішні історії змушують замислитися про такі вічеі поняття, як добро і зло, любов і дружба, відданість і співчуття.

Українські казки: збірка казок. - Харків: ВД "Пегас", 2017.- 64с.:іл.- (Серія "Скринька казок")

У збірці подано найвідоміші українські казки, що навчать дитину мудрості, любові, доброті та винахідливості й водночас є дуже цікавими. Зі сторінок книги малюк дізнається про захопливі пригоди хороброго Котигорошка, силача Кіріла Кожум'яки, мудрої дівчини та інших героїв. Яскраві ілюстрації, які майстерно передають український колорит, обов'язково сподобаються вашій дитині й зроблять читання приємним і захоплюючим.

Флетчер Т. Різдвозавр та список Нечемнюхів / Т. Флетчер ; іл. Ш. Девріс ; пер. з англ. М. Сахно. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 432 с. : іл.

Різдвозавр повертається! Приготуйтеся до НОВОЇ різдвяної пригоди від автора бестселерів Тома Флетчера!

Усі вже знають про списки Чемненьких та Нечемнюхів, правда ж? А про суперсекретний пристрій Санти, який він ЗАВЖДИ звіряє двічі? Що ж, цьогоріч Різдвозаврові доведеться відшукати дітлахів, які опинились у списку Нечемнюхів, аби допомогти їм пізнати справжній дух Різдва, виправити помилки, вугільні грудки обернути на цукерки... а з Нечемнюхів перетворитися на Чемненьких! Адже Санта вірить, що всі діти заслуговують на другий шанс.   


    Франко І. Круцю, круцю журавлі... [Текст] / І. Я. Франко ; худож. І. Козій. - Тернопіль : Навчальна книга "Богдан", 2011. - 88 с. : іл. - (Українські письменники - дітям). 

Фоґл Б. Пан Пес і їжачок із колючок / Б. Фогл, С Коул ; худож. Н. Іліч ; пер. з англ. М. Кракан. — Харків : Vivat, 2023. — 128 с. : іл. — (У вирі пригод).

Фоґл Б. Пан Пес і кіт зчиняють клопіт / Б. Фогл, С Коул ; худож. Н. Іліч ; пер. з англ. М. Кракан. — Харків : Vivat, 2023. — 138 с. : іл. — (У вирі пригод).

 Харченко О. Розповідь про Україну. Гімн слави та свободи / О. Харченко, М. Семпсон. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2022. – 36 с. : іл.

   Із книжки-білінгви ти дізнаєшся про те, який зміст ховається за словами нашого гімну, що ми — нащадки трипільської культури, однієї із найдревніших цивілізацій. Що національна квітка України — соняшник, і Україна є батьківщиною багатьох смачних страв. А ще, і цим ми пишаємось, більшість всесвітньо відомих письменників, композиторів та винахідників народилися в нашій Україні.

Христу рожденному поклонімся [Текст] : [вірші, колядки, щедрівки : для дошк. та мол. шк. віку] / [худож.: Євгенія Данилова, Любов Андрощук]. - Київ: Лелека, 2012. - 47 с. : іл.

Цеханська О. Ф. Мами та малюки [Текст] : для читання дорослими дітям / О. Ф. Цеханська, Д. Г. Стрєлков. - Харків : Юнісофт, 2016. - 96 с. : іл. - (Енциклопедія для допитливих).

Маленькі чомучки наполегливо діймають дорослих запитаннями,  хочу знати все-все про цей дивовижний світ. Дитячі запитання часто тішать дорослих, іноді приголомшують і спантеличують. Кому з дорослих спаде на думку замислитися, чому слони великі, а миші маленькі? Чи чують мурахи? Чи може птах кумкати? Ця книга розрахована на гих батьків, які переймаються вихованням дитини і розвитком її інтелекту. Видання допоможе дорослим з гідністю здолати випробування, оскільки базується на справжніх дитячих запитаннях.

Чарівне горнятко : [казки]. — Х. : Septima, 2010. — 255 с. : іл. — (Серія "Казковий край" ).

Дивовижний світ чарівної казки, який всі пізнають у дитинстві, залишається з людиною на все життя. Казкові образи вчать мудрості й оптимізму, які притаманні нашим улюбленим героям Телесику, Котигорошку, Василині Премудрій та іншим. Ці казки, як чарівна вода з казкового горнятка, дарують радість і дорослим, і дітям.

Шахінканат, С. Три кота-одне бажання / Сара Шахінканат; пер. Л. Герасимчука; худож.- іл. Айше Інан; худож.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова.- Харків: Фоліо,2021. - 32 с.; іл.-  (Дитячій світ)

Мрійник Питті багато ночей видивлявся летючу зірку, аби збулось його найзаповітніше бажання. Його вірні приятелі, Патті й Пусс, доклали неймовірних зусиль та допомогли другові. Про те, як вони це зробили та яким було то бажання, розповідає Сара Шахінканат в книжці «ТРИ КОТИ — ОДНЕ БАЖАННЯ».

Шеперд, Енді. Хлопчик, який вирощував драконів / Е. Шепард ; іл. С. Оґілві ; пер. з англ. О. Ренн. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 214 с. : іл.

У саду дідуся юний Томас знаходить дивне дерево із незвичними плодами. Ні про що не здогадуючись, хлопець забирає один плід додому. Яке ж його здивування, коли звідти вилуплюється крихітний дракон! Хто б не мріяв мати найкрутішу у світі домашню тваринку? Та якщо хочете вирощувати драконів, варто знати, у що вплутуєтеся.

Шеперд Е.
 Хлопчик, який жив з драконами : повість / Е. Шеперд ; іл. С. Огілві ; пер. з англ. О. Ренн. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 241 с. : іл. — (Хлопчик, який вирощував драконів ; кн. 2).
Відтоді, як в домі Томаса вилупився дракон - життя хлопця дуже змінилося. Як і в його друзів Теда, Кая і Кет, які теж завели собі по вогнедихаючій тваринці. Мати власного дракона - неймовірно, але це не самі лиш забави і підсмажений зефір, а ще й ого-го скільки клопоту! Тож Томасові з друзями доведеться запастися терпінням, а ще подбати про драконове дерево, яке раптом почало марніти...

Шеперд Е.
 Хлопчик, який літав з драконами : повість / Е. Шеперд ; іл. С. Огілві ; пер. з англ. О. Ренн. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 241 с. : іл. — (Хлопчик, який вирощував драконів)

Томас не уявляє життя без свого дракончика Блимка, який став для хлопця не просто домашнім улюбленцем — справжнім другом. А вирощувати драконів на драконово-фруктовому дереві в саду разом із друзяками Тедом, Кет і Каєм — узагалі найдивовижніше заняття!
Але Томас дещо пообіцяв дідусеві: вони дозволять своїм драконам повернутися туди, де їм належить бути. Однак виконати обіцянку зовсім нелегко. Не тоді, коли вони все ще так весело проводять час із Блимком, Світликом, Крижинкою і Хитруном. Не тоді, коли їм слід з’ясувати, де справжній дім драконів. І не тоді, коли Томас настільки близький до розкриття історії таємничого драконового дерева...Школа доброти
 : [оповідання, вірші, прислів’я, казки  / уклад. І. А. Біляєва ; худож.: П. В. Мирончик, Н. О. Ель Маулюд]. – Харків: Белкар-книга, 2013. –  64 с. : іл. – (Серія «Веселка»)
Ця книжка навчить дітей доброті, щирості, порядності, чуйності. Саме ці риси перш за все необхідні кожній людині для того, щоб її поважали. Твори, що увійшли до цієї збірки, допоможуть батькам і вчителям у виховній роботі.

Штефан А. 
Лу-ветеринарка : повість / А. Штефан ; іл. Ж. Васильєвої. — Київ : Книголав, 2021. — 143 c. : іл. — (Полиця джуніор).

Одинадцятирічна Луїза — або просто Лу — дуже цікавиться тваринами. Вона мріє колись зібрати на якомусь острові свій зоопарк, як натураліст Джеральд Даррелл і написати багато книжок, як найвідоміших ветеринар світу Джеймс Герріот. А сьогодні вона наполегливо вивчає усе про тварин, малює їх і веде свій блог @Lu_Animalius. Удома вона має песика Шерлока, шиншилу, равликів, щура та паличників.Шукаючи нового досвіду й нових знань, Лу разом із другом Максом влаштовується волонтерити у ветеринарну клініку. 


Юний детектив : загадки, несподіванки, розслідування / уклад. Ю. М. Карпенко ; тексти О. Науменко. — Київ : Глорія, 2021. — 93 с. : іл. — (Навчайся — розважайся).
 
В цій книзі цікаві історії, головоломки і загадки поєднані з ефективними вправами для розвитку ерудиції, уважності, кмітливості, логіки і пам’яті. Захопливі детективні завдання допоможуть не тільки цікаво провести час, а й помітно поліпшити свої здібності. Складність завдань позначена зірочками – чим більше зірочок, тим складніше завдання.   Якщо не впевнений у правильності своєї здогадки, зазирни в кінець книги, де ми сховали відповіді.

Якушева, Юлія. Руки, лапи чи копита : дитяча розвивальна книга / Юлія Якушева за підтримки ГО "Кожна Тварина" ; худож. оформл. та іл. Олександр Красних. — Дніпро : "Середняк Т.К.", 2021. — 47 с. : кол. іл.

Перша в Україні веганська книга для дітей, що розповідає про життя тварин на фермах та в різних індустріях. Ця книга - найкращий спосіб розповісти про тварин та тваринництво вашій малечі доступними для них словами. А яскраві ілюстрації допоможуть поринути у світ книги та краще зрозуміти й засвоїти зміст.

Немає коментарів:

Дописати коментар