Для молодшого шкільного вікуАндерсен, Г. Х. Снігова Королева [Текст] : казка / Г. Х. Андерсен ; Худ. В.Єрко. — Київ : А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га, 2014. — 30 с. : іл.

Ця казка з такою холодною назвою уже майже 200 років зігріває мільйони дитячих сердець у всьому світі. Проілюстрував книгу відомий український майстер книжкової графіки Владислав Єрко, переможець низки престижних мистецьких виставок. "Снігова королева" здобула Гран-прі на конкурсі "Книга року-2000" та титул "Найкраща дитяча книжка-2006" (США)

Бабкіна К. Лілі, яка потоваришувала з вірусами та здійснила їхню найбільшу мрію / Катерина Бабкіна; іл. А. Сарвіна. –Київ : ТОВ «КНИГОЛАВ», 2018. – 24 с. – (Серія «Дитяча полиця»).

Мікроби напрочуд маленькі, але дуже-дуже впливові, бо їх неймовірно багато. Вони щосекунди потрапляють в організм: через брудні руки, їжу, воду, іграшки, з повітря та від інших людей. Уникнути мікробів неможливо, а деякі з них є носіями небезпечних та навіть смертальних хвороб. Але можна запобігти тому, щоб вони нашкодили, спричинивши захворювання. Як саме? Маленька дівчинка Лілі усе дізналася та влаштувала! Читайте – і дізнаєтеся й ви! Не забудьте пограти в цікаву гру наприкінці. Пропонуємо батькам, вихователям і вчителям разом із дітьми познайомитись із Лілі та її друзями, щоби дізнатися про те, що таке вакцинація і навіщо потрібні щеплення. У книжці є цікаві ігри та корисна інформація про те, як захиститися від інфекцій та бактерій. Завантажуй мобільний додаток LILI UNICEFF та оживи книгу.

Баншерус, Юрґен. Справа для Квятковського. Випадок у цирку "Цампано" / Ю. Баншерус ; пер. з нім. К. В. Бучіної ; іл. Р. Бучкова. — Харків : Ранок, 2021. — 80 с. : іл. — (Серія "Справа для Квятковського")

Будь-який найзаплутаніший злочин приречений на невдачу, якщо за справу узявся детектив Квятковський. На цей раз юному шпику доведеться мати справу з дивним випадком у цирку, який на перший погляд скидається випадковим. Чи вистачить Квятковському фантазії та спритності розплутати хитру комбінацію? Детектив починає р  озслідування.

Бенкс Р. Чарівна гора : казкова повість: книжка 5 / Роузі Бенкс; пер. з англ. Д. Стельмах. – Київ: Рідна мова, 2017. – 96 с. : іл. – (Серія «Таємне Королівство»).

Пригоди подружок Еллі, Жасмин і Саммер відбуваються на засніженій Чарівній горі. Їм доведеться знайти п’яту за ліком грімницю, сховану королевою Злючою серед рожевих заметів, і врятувати снігових домовиків, які можуть перетворитися на бурульки!

Бенкс Р. Долина снів : казкова повість: книжка 9 / Роузі Бенкс; пер. з англ. Д. Стельмах. – Київ: Рідна мова, 2018. – 96 с. : іл. – (Серія «Таємне Королівство»).

Чому мешканці Таємного Королівства перестали спати ночами? Чому дракони з Долини Снів більше не обсипають їх сонним пилком? Еллі, Саммер і Жасмин підозрюють, що тут не обійшлося без витівок підступної королеви Злючої!


Вашкова, Г. Хто що робить?: книга ремесел / Ганна Вашкова, Петро Бартіков; іл. М. Старий. - Харків: Ранок, 2019. - 72 с.: іл.

Що б ми робили без ремісників, які працюють своїми руками? Нам би бракувало звичних речей, які ми використовуємо щодня. Це сукні, виготовлені кравцями, панчохи, зроблені в’язальницями, взуття, яке відремонтували шевці, і це тільки деякі речі. Навіть зараз, коли у нас є заводи й машини, без досвідчених ремісників не обійтися. Тільки майстри та майстрині знають, що має бути зроблено або відремонтовано, і як це зробити. Машина нічого не здатна сказати нам. Нумо подивимося, хто що для нас робить. На нас чекає багато всього цікавого!

Вдовиченко, Г. 
36 і 6 котів-рятувальників [Текст] : повість-казка / Г. Вдовиченко ; худож. Н. Гайда. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2023. - 168 с. : іл. - (36 і 6 котів). 
«36 і 6 котів-рятувальників» — нова, уже четверта за ліком книжка котячої епопеї відомої української письменниці Галини Вдовиченко, на яку нетерпляче чекають читачі-шанувальники.
Цього разу невгамовні хвостаті герої створюють котячу рятувальну службу. Коти виїжджають на виклики, проте відчути себе справжніми рятувальниками їм не вдається. Їх переслідує невдача за невдачею: то витягають з автомата з чіпсами єнота, який не вважає себе потерпілим, то вихоплюють з-під коліс на швидкісній трасі загублений кимось пакунок із сухим кормом, та замість подяки отримують звинувачення у крадіжці…
Вебб, Г. Еллі, або найвідданіше цуценя 
[Текст] / Голлі Вебб;пер. Н. Хаєцької.- Київ : Видавництво Букшеф, 2022.- 128 с.- (Добрі історії про звірят)
Еллі — миле веселе цуценя — улюблениця дівчинки Меґан. Вона обожнювала гуляти, гратися з хазяйкою і гризти різні речі й була найщасливішим песиком у світі, аж поки її не віддали бабусі. Це було лише на кілька днів, однак Еллі про це не знала, тому вирушила на пошуки Меґан. Вона подолала не надто простий шлях, сповнений пригод. Наполегливість цуценяти і любов до нього Меґан вражають і надихають. Як зустрінуться ці двоє після розлуки? На вас чекає найзворушливіший фінал, який ви коли-небудь читали.

Вебб, Г. Вусанчик, або сором"язливе кошеня 
[Текст] / Голлі Вебб;пер. Н. Хаєцької.- Київ : Видавництво Букшеф, 2023.- 128 с.- (Добрі історії про звірят

Маленький білявий Вусанчик був сором’язливим кошеням, яке тривалий час шукало собі домівку. У той самий час одна маленька дівчинка дуже сумувала за своїм любим котиком Абрикосом, і, здавалося, що в її серце вже не повернеться радість від спілкування з пухнастими улюбленцями. Чи зможуть вони по-справжньому зблизитися? Мабуть, ви здогадалися, що так. Але який шлях пройдуть ці двоє до об’єднання? Зворушлива і правдива історія, яка допоможе дітям відчувати і проживати глибокі почуття, співчувати й надихатися на добрі вчинки. Вебб, Г. Тигрик, або Кошеня-шукач пригод 
[Текст] / Голлі Вебб;пер. Н. Хаєцької.- Київ : Видавництво Букшеф, 2022.- 128 с.- (Добрі історії про звірят)

Смішне й дуже непосидюче кошеня на ім’я Тигрик потрапляє у різні халепи. Його господині Ейві, а подекуди й усій її сім’ї, постійно доводиться його доганяти, витягати, знімати — одне слово, рятувати у різний спосіб. Чому він так вчиняє? Бо він дуже допитливий і розумний котик, який просто не може всидіти на одному місці. Ще б пак — навколо стільки цікавого! Ейві, як ви зрозуміли, з ним ніколи не буває нудно. Хоча часом Тигрик змушує свою хазяйку добре похвилюватися. Але врешті-решт вони — чудова команда, пригоди якої нікого не залишать байдужим.

Вебб, Г. Місті, або кішечка - подарунок долі  [Текст] / Голлі Вебб;пер. Н. Хаєцької.- Київ : Видавництво Букшеф, 2023.- 128 с.- (Добрі історії про звірят)                                                                    Дівчинка Емі дуже хотіла кошеня, навіть мріяла отримати його у дарунок на день народження. Проте нічого не вийшло — будиночок на дереві став не надто приємним сюрпризом. І все було б аж надто сумно, якби у гості до дівчинки не повадилася одна симпатична маленька кішечка. Емі назвала її Місті, гралася, пестила й годувала її. Проте знайомити з батьками не наважувалася, бо була, з їхніх слів, «замалою для догляду за домашньою тваринкою». Але ж це неправда! Місті й Емі змогли це довести. Ця чудова книжечка навчить і дітей, і дорослих емпатії та впертості у досягненні своєї мети. Для дошкільного і молодшого шкільного віку.


Велика книга для читання
: цікаві історії та оповідання 
/тексти  Г. Кравець, О. Макарчук, Т. Сак. - Київ : ТОВ "Видавництво Глорія", 2022.- 224 с. : іл.
У цiй книзi зiбранi цiкавi, повчальнi й добрi казки, якi змусять дитину замислитися, звернути увагу на свою поведiнку та вчинки й зробити певнi висновки. Малюнки, якi в текстi в деяких мiсцях замiняють слова, дозволять дитинi збагатити словниковий запас та зроблять процес читання бiльш цiкавим. Читайте iз задоволенням!
Веселий задачник /укладач Ю.М.Карпенко
; тексти О. Науменко, О. Майборода та інші. - Київ : ТОВ "Видавництво Глорія", 2021.- 96 с. : іл.
Ця книга містить веселі задачі, задачі-жарти, небилиці та логічні завдання. Веселий задачник – книга для тих, хто математику не любить, звично вважає вирішення задач безрадісною і нудною працею. Ось нехай вони й засумніваються! Але, якщо чесно, книжка, розкрита перед вами, не зовсім задачник. Ні, ні, завдання тут справжнісінькі. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Всі вони мають рішення і допомагають закріпити пройдений у відповідному класі матеріал. Цей веселий і яскравий задачник з математики подарує багато приємних хвилин вам і вашій дитині.
Відута, Л. Україна: енциклопедія  / Любов Відута.- Харків: Пегас,2023.- 32 с.:іл. - (Серія "Цікава енциклопедія у подарунок розумійкам")
Яскраво ілюстрована "Енциклопедія Україна" сподобається дітям і дорослим, книга розказує історію становлення нашої держави, її державну символіку, звичаї нашого народу. Ця книга зацікавить будь-яку дитину та стане прекрасним подарунком. Енциклопедія не лише розширить горизонти знань про українську історію, культуру, традиції, але й пробудить у душі юного читача щиру любов до рідної країни. 

Вімпі, Стів. Їздимо верхи! : кн. 2 / С. Вімпі ; пер. з англ. Ю. Садоха. — Харків : Ранок, 2022. — 80 с. : іл
.

Гортаючи «Довідник про коней», Вімпі Стів опиняється геть у іншому світі Майнкрафт. Він має знайти новий прихисток і з’ясу- вати, навіщо тут трек для перегонів, адже жодного коня довкола! Хлопець, як завжди, озброєний добрим почуттям гумору та оптимізмом, намагається здолати всі перешкоди, вижити та ще й отримати різні приємні штуки, як-от: печивко чи зайві смарагди, які можна обміняти на печивко...

Вімпі, Стів. Собача пригода ! : кн. 3 / Стів Вімпі ; пер.з англ. Ю. Садоха.- Харків : Ранок, 2023. - 80 с.: іл.                                                Ну от, Вімпі Стів опиняється в новому світі Манкрафту. Тут він знаходить величезний собакодім і зустрічає досі не бачених мобів — скелетів, що пускають стріли. До його рук потрапляє нове знаряддя, яким він не вміє користуватися. Але попри всі труднощі, хлопцеві вдається розкрити підземну таємницю й завести справжнього вірного друга — собаку на кличку Гудіні. Для дітей віком від 8 до 12 років, які полюбляють Майнкрафт.

Вімпі, Стів. Оце тут повно оцелотів!:кн. 4 / С. Вімпі ; пер. з англ. Ю. Садоха. — Харків : Ранок, 2023. — 80 с. : іл
.

Цього разу Вімпі Стіва занесло до світу джунглів, що просто кишить мобами. На голову хлопцеві падають величезні восьмиокі павуки, скелети пускають стріли, Кріпери вибухають, та ще й зомбі вештаються повсюди. Та Вімпі знайшов рецепт печива! Тому він мусить попри все здобути какао боби, що ростуть у джунглях. А допомогти йому відляку- вати кріперів зможе кіт (ну, тобто приручений оцелот, якого ще треба знайти, а потім іще якось приручити). Для дітей віком від 8 до 12 років, які полюбляють Майнкрафт.

Вімпі, Стів. День поганого короля! : кн. 5 / С. Вімпі ; пер. з англ. Ю. Садоха. — Харків : Ранок, 2023. — 80 с. : іл
.

Вімпі Стів опиняється у чарівному світі квітів, кульбабок і кроликів. Здавалося б, ну що небезпечного тут може бути? Де ж пак! Тут зомбі ходять серед білого дня, у болоті мешкає желейний куб, а будь-який милий пухнастий кролик з великими очиськами може виявитися вбивцею! Як вижи- ти серед усіх цих мобів, та ще й коли кролі поїли геть усе, що виросло на городах?Вісландер Ю. Ану швидше,Мама Му / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 32 c. : іл.

Весела та винахідлива корова Мама Му не може спокійно випасатися на лузі чи гойдатися на гойдалці. Адже їй так кортить втілити в життя найхимерніші ідеї! Добре, що давній друг Ворон завжди охоче їй допомагає! 

Детальніше: https://bigl.ua/ua/p1893433420-anu-shvidshe-mamoВісландер Ю. Ану швидше,Мама Му / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2020. — 32 c. : іл.

Вісландер Ю. Мама Му, Ворон і Різдво / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 32 c. : іл.

 Вісландер Ю. Мама Му в басейні / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 32 c. : іл.

Вісландер Ю. Мама Му гойдається / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 32 c. : іл.

 

Вісландер Ю. Мама Му на дереві / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 104 c. : іл.

Ця книга про те, що кожен може змінити своє життя. Про те, що мрії повинні збуватися і що справжні друзі завжди допоможуть. Хоч би яка божевільна ідея тебе не осінила! Хто сказав, що корови не зможуть залізти на дерево? Це все стереотипи! Якщо дуже хочеться – то можна! Так і наша корівка Мама Му вкотре долає всі стереотипи щодо того, як правильно поводитися коровам (чи ж лише коровам?).

Вісландер Ю. Мама Му читає / Ю. Вісландер ; пер. зі швед. Г. Кирпи ; іл. С. Нордквіста. — Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2021. — 32 c. : іл.

Гаґеруп, Гільда.Супердетнектив Тім і команда.Таємниця зниклого діаманта / Г. Гаґеруп, К. Гаґеруп ; іл. Е. К. Окстад ; з норв. пер. Володимир Криницький. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 86 с. : іл.

Десятирічна Єнні впевнена, що її молодший брат Тім – такий самий геніальний детектив, як відомий Шерлок Голмс. Це історія про те, як супердетектив Тім розгадує першу таємницю зниклого діаманта і розкриває свою першу справу. А записала все, звісно, його вірна помічниця Єнні.

Гаґеруп, Гільда. Супердетнектив Тім і команда. Великоднятаємниця / Г. Гаґеруп, К. Гаґеруп ; з норв. пер. Г. Кирпи. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. – 112 с. : іл.

Восьмирічний Тім нерішучий на вигляд, та коли треба розкривати таємниці, то хоробрішого і тямущішого за нього не знайдеш. А от його сестра Єнні хоч і не така кмітлива, але дуже смілива й любить кататися на лижах. І цього разу це зіграло вирішальну роль у розслідуванні.

«Великодня таємниця» — друга книжка про супердетектива Тіма і команду. Жахлива пожежа в готелі, зникла картина та лижний забіг на шаленій швидкості — це лише кілька з тих головоломок, над якими Тімові та Єнні доведеться добряче помізкувати.

Герцог, А.    Не в капусті й не лелека [Текст] / А. Герцог ; з іл. Ж. Турлоніас ; [пер. з нім. В. М. Воронова]. — Харків : Талант : Юнісофт, 2020. — 32 с. — (Найкращий подарунок).
В Оскара та Мії скоро з’явиться братик чи сестричка. І це страшенно цікаво! Як малюк взагалі опиняється в маминому животику? Чи падає йому на голову їжа, коли мама обідає? Чим відрізняються хлопчики від дівчаток? На всі ці дитячі запитання книга має делікатні пояснення з цікавими розповідями та картинками. Наприкінці книги, дізнавшись багато нового, Мія та Оскар радіють народженню маленького братика.

Горбачов В. Якось дощової днини / Валерій Горбачов. - Харків : Юнісофт, 2016 . - 36 с. : іл. - ( Серія "Книжки-картинки")
Чому поросятко Хрюша змокло як хлющ... Напевно потрапив під дощ? А от і ні! Адже він сховався під деревом. Але потім прибігло одне спритне мишеня, два дикобрази, три буйволи... І почалася пригода!Гридін, Сергій. Федько: пригоди у Вірусляндії: повість / Сергій Гридін. — К. : Знання, 2022. — 100 с. — (Скарби : молодіжна серія).

Звільнившись із антивірусного полону, Федько мусить тимчасово залишити своїх друзів, щоб виконати дуже важливе завдання — допомогти китайським вірусам-шмиглям повернутися додому. Проте здійснити це зовсім не просто, адже мешканці віртуальної країни Вірусляндії не завжди привітно зустрічають чужоземців, і на невгамовного прибульця з Інтернету чекають нові випробування та карколомні пригоди.

Гундертшне Н. Олівець професора Плюмбума : Обережно, мумія! / Н. Хундершні ; з мал. І. Гардт ; пер. О. Гладкого. — Харків : Vivat, 2020. — 74 с. : іл. — (Щось цікаве).

  Головні герої книжки школярки Ганна та Генрі знайшли на сходах у школі чарівний олівець професора Плюмбума. Може він допоможе зробити домашнє завдання з математики? Не встигли вони про це подумати, як олівець закрутився сам собою і почав розмальовувати аркуша. Раптом до кімнати увірвався вітер, який переніс дітей разом з котом Карузо назустріч пригодам у пустелю. Цього разу вони дізнаються чому джин Салім не любить сорок розбійників, а крокодил хоче з’їсти мумію Неробинікса.

Гундертшне Н. Олівець професора Плюмбума : Серед риб! / Н. Хундершні ; з мал. І. Гардт ; пер. О. Гладкого. — Харків : Vivat, 2020. — 70, [9] с. : іл. — (Щось цікаве).

  Олівець професора Плюмбума на цей раз відправив школярів Генрі та Ганну з її котом Карузо на самісіньке дно океану. Лишень вони потрапили у підводний світ, одразу відчули, що розуміють мову мешканців, вільно дихають і плавають. Та от лихо, пропав Карузо. Діти вирушають на пошуки кота, якого тутешні мешканці прозвали волохатою рибою.

Далє ШЯгідна фея Суничка. Ягідне чаклунство / ШДалє ; пер. з нім. Бахурова Є. П. ; іл. авт.]. — Харків : Ранок, 2017. - 28 с. : іл. - ( Серія " Книги Штефані Далє"

Фея Суничка потрапила на конкурс серед мешканців Ягідного лісу! Разом із метеликом Бібо й маленькою феєю Труді, Суничка на великій повітряній кулі прямує до ставка трав’яної феї. Чи вдасться їй перемогти у змаганнях? Адже на шляху на друзів чекає багато пригод.

Девідсон С. 
Спостерігаємо за птахами / С. Девідсон, С. Кортольд, К. Девіс ; дизайн Г. Вуд [та ін.] ; іл. Б. Едвардс, Т. Боер та І. Мак’Ні ; пер. з англ. А. Жежера, О. Брезгунова. — Харків : Ранок, 2019. — 79 с. : іл. — (Стежками природи).

Книга познайомить читача зі світом птахів. Дитина дізнається про вражаючі факти із життя птахів та відкриє для себе одне з найкращих місць для спостережень — власне вікно. Розкриє таємниці птахів, які мешкають у садах, та, послуговуючись порадами, крок за кроком, стане справжнім дослідником їхнього життя.


Деніелс Л. Історії порятунку. Хом’ячок утікач. Кн. 6 / Л. Деніелс ; пер. з англ. А. Комісарової. - Харків : АССА, 2021. - 128 с.- ( Серія " Читай та відкривай")


Дерманський, Сашко. «Тю!» — сказав їжачок / худ. А. Потьомкіна. — Харків : Віват, 2023. — 144 с. : іл. — (У вирі пригод). 

Тю Колючий із радістю дослідив би річечку, але поки що він може тільки мріяти про мандри, сидячи на кладочці. Та одного дня роздуми Тю перериває Михась, якому терміново потрібно знайти бодай краплинку меду. Відтак у житті їжачка з’являється впевнений у собі ведмедик-дружбандит, кмітлива білочка-дружбандитка Лампочка і пригоди, від яких перехоплює дух.
А поки дружбанда досліджує бджіл, МЕДпункт і чужі оселі лісян, Зизаній Колючий, татко Тю, досліджує таких собі людяків. І одного разу не повертається з нічної вилазки... Разом із друзями Тю має знайти людяків і врятувати татка. Отак воно й буває: думаєш, пригоди закінчуються, а насправді вони лише починаються.

Добре зернятко – гарні сходи : [оповідання і вірші] / [худож. Н. О. Ель Моулюд]. – Харків : Белкар- книга, Бєляєв В. Г., 2008. – 64 с. : іл. – (Серія  «Веселка»).


Еліо, Жоан. Віллі та Фенріс проти Ордену Шестерні / Ж. Еліо ; пер. з фр. В. Космідіс. — Харків : Видавництво "Vivat", 2022. — 78 с. : іл.

Віллі — білий тигр з магічними здібностями. Юний чаклун покинув рідне селище, де його переслідували за незвичний колір шерсті. Тож тепер він вирушив до великого міста зі скла та криці. Доля звела Віллі з Фенрісом — вовком-воїном. Вони зненавиділи один одного з першого погляду. Але їм треба об’єднати зусилля й навчитися довіряти, бо тільки разом вони зможуть дати відсіч злу та зберегти мир між їхніми народами.

Єгорушкіна К. Мої вимушені канікули / К. Єгорушкіна ; іл. С. Авдєєвої ; післямова С. Ройз ; передм. авт. — Київ : Vivat, 2022. — 46 c. : іл.

Коли настають канікули, школярі відпочивають або подорожують. Та цього разу канікули у Віри не звичайні, а вимушені: спричинені війною.Разом із батьками й меншим братиком дівчинка переїжджає у підвал своєї багатоповерхівки, ховаючись від обстрілів. Сім’я намагається пристосуватися до нової реальності. Топити сніг, коли зникає вода. Зігріватися співом, коли зникає тепло. Вірити у безпеку рідних, коли зникає зв‘язок.

Живка, Зоряна. Пес Патрон : маленька історія про велику мрію / З. Живка ; намал. Б. Бондар. — Львів : Видавництво "Свічадо", 2022. — 57 с.

Пес Патрон – улюбленець дітей та дорослих, талісман Державної служби України з надзвичайних ситуацій, єдиний у світі пес доброї волі дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. Ця книжка – своєрідна автобіографія Патрона. Автори підготували для українських дітей переклад із собачої мови на людську – і з цього вийшла ось така історія. Вона надихає мріяти, вірити й перемагати!

Живка, Зоряна. Півник / З. Живка, О. Гайдамака. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 35 с. : іл.

Самотня жінка купила собі на схилі літ курчатко. Воно було сумне й слабке, але жінка любила й доглядала його — і виріс із того курчатка красень-півень. Та не простий! Ніхто й гадки не мав, що коли вороги візьмуть місто в облогу, саме півень зможе порятувати його жителів. Як саме? Читайте!


Жутауте, Ліна. Кіка-Міка і велика Пітьма / Ліна Жутауте ; пер. з лит. Беатріче Белявців. — К. : Знання, 2020. — 36 с.: іл. — (Скарбничка).

Кіка-Міка — до всього цікава й смілива дівчинка. Щоправда, є одна річ, що її непокоїть, — це всюдисуща велика Пітьма. Як же набридло дівчинці її боятися! Тож одного разу, набравшись рішучості й здолавши страх, Кіка-Міка взяла та й вигнала ту осоружну Пітьму з дому назавжди.

Жутауте, Ліна. Кіка-Міка і Гном, що в усьому любить лад / Ліна Жутауте ; пер. з лит. Дмитра Чередниченка. — К. : Знання, 2017. — 36 с.: іл. — (Скарбничка).

Кіка-Міка — дівчинка з чудернацьким ім’ям, яку завдяки письменниці Ліні Жутауте знає ледве не кожна литовська дитина. Маленька пустунка відмовляється складати на місце свої речі та іграшки й навіть не здогадується, у яку халепу можна втрапити, якщо цього не робити.

Жутауте, Ліна. Кіка-Міка та омріяний день народження / Ліна Жутауте ; пер. з лит. Беатріче Белявців. — К. : Знання, 2020. — 36 с.: іл. — (Скарбничка).

Пригоди Кіки-Міки тривають. Цього разу вона запросила на свій день народження не абикого, а справжнісіньких монстрів — і вони прийшли, адже день народження — це особливий день, коли мрії збуваються. Головне — в це вірити і прагнути цього всією душею, і не лише дітям, але і їхнім батькам.

Жутауте, Ліна. Кіка-Міка, у якої втекли вуха / Ліна Жутауте ; пер. з лит. Дмитра Чередниченка. — К. : Знання, 2018. — 36 с.: іл. — (Скарбничка).

Чи доводилося вам зустрічати дівчаток і хлопчиків, які зненацька втрачають слух, коли рідні їх про щось просять? Ця книга саме про таку дівчинку, і звуть її Кіка-Міка. Вона не використовувала свої вуха за призначенням, тож вони втекли від неї. І бідній переляканій дівчинці нічого не залишилося, як вирушити на їх пошуки.

Запека, Віталій. Полінка / В. Запека ; іл. Н. Олійник. — Харків : Видавництво "Vivat", 2023. — 171 с. : іл. — (Серія "Мрійники").

Полінці рочків — «без пальчика долоня»: саме виповнилося чотири. Вона гостює у дбайливої бабусі й дідуся-витівника, який, попри свій вік, страшенно любить бешкетувати, улаштовувати капості, пригоди й навіть організовувати пошуки скарбів. Завдяки дідусевим вигадкам дівчинка не тільки полюбить їсти кашу й подружиться із сусідським хлопчиком, а й навчиться читати й рахувати, дістане купу подряпин і подарунок від зубної феї.

Івасюк Г.П. Барвінок: оповідання для дітей про Україну 
[Текст] / тексти Г.П. Івасюк. - Київ: ТОВ " Видавництво Глорія", 2020. - 112 с.: іл.
«Барвінок» — це збірка казок, розповідей, віршів і новел для дітей. Кожна казка, кожна розповідь показують читачам неповторну красу мальовничої природи України, знайомі з її історіями, мудрими, талантливими людьми, з чарівною піснею, дивує весь світ, багатими народними традиціями та цікавими легендами українського народу.

Кан С. Дикі квіти / С. Кан, К. Роджерс ; пер. з англ. Л. Тичина. - 
Харків : Ранок, 2019. - 80 с. : іл.- ( Серія "Стежками природи")
Польовий довідник, створений спеціально для юних дослідників природи. Дитина дізнається захопливі факти та навчиться визначати дикі квіти, які побачить. Дізнається, наскільки корисні ці рослини для тварин і людей, і простежить шлях від насіння до квітки.

Кім, Юн-джу .Чому ми любимо (і не любимо) ПЛАСТИК [Текст] / Юн-джу Кім ; худож. Джі-вон Лі ; пер. з англ. Г. Кирієнко. - Х. : Ранок, 2020. - 40 с. : іл.

Книжка «Чому ми любимо (і не любимо) ПЛАСТИК?» не закликає повністю відмовитися від пластику, так само як і не заохочує до бездумного його використання. Вона висвітлює загальну картину: з чого виготовляють пластик, як застосовують у різних галузях, чому виникає проблема з використаними пластиковими речами і як людство навчилося з цією проблемою боротися. Достатньо проста, щоб бути зрозумілою дітям, ця книга водночас достатньо глибока, щоби розбудити свідомість дорослих.

Лукащук, Христина. Казка про світло / Х. Лукащук. - Харків : Видавництво "Жорж", 2022. - 31 с. : іл. - (Серія "Художня література").

«Казка про Світло» дає нам можливість пройти шляхом створення української землі через найтемніші роки і до остаточної перемоги у війні над злом та знайти важливі відповіді для себе та своїх дітей. Дороговказами у цій подорожі слугуватимуть глибинні образи-символи, які здавна були джерелом гармонії і внутрішньої сили кожного українця. Джерелом потужного Світла, що несуть у собі українська історія, культура й мова. І це Світло не знищить жоден ворог!

Лучані, Брижіт. Історії старого дерева. Т. 1. Як жити дружно / Б. Лучані, Е. Тарле ; пер. з фр. А. Поритко. - Львів : Видавництво «Ірбіс Комікси», 2021. - 64 с. : іл.

Лисичці Руді з мамою довелося залишити власну нору, яку зруйнували мисливці. На щастя, сім’я борсуків готова потіснитися і прийняти лисиць до себе. От тільки сусідство виявилося зовсім не простим: борсукам та лисицям важко ужитися разом. Адже лисиці полюбляють безлад, а борсуки понад усе цінують порядок. Лисиці — швидкі та метушливі, а борсуки — повільні та розважливі. Тож чи вдасться їм порозумітися?

МакДоналд М. Джуді Муді – детектив : повість. Кн. 9 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 191 с. : іл.

Зустрічайте Джуді Муді, супернишпорку! Спеціалізується на розшуку зниклих тварин, вистежуванні підозрюваних, розпитуванні свідків, зламуванні шифрів і поїданні печива! У цій книжці Джуді Друді, тобто Муді, найкраща на весь світ розгадувачка таємниць, вирішує серйозно взятися за пошуки зниклого цуценяти та продовжити справу її улюбленого детектива Ненсі Дрю. Тож пригоди непосидючої Джуді, її брата Стінка, а також друзів Рокі й Френка тривають.

МакДоналд М. Джуді Муді й НЕнудне літо : повість. Кн. 10 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 207 с. : іл.

Джуді, як ніколи, певна, що на неї та її друзів чекає найграндіозніше літо в житті! Однак її мегаплан летить шкереберть: друзі роз’їхалися, батьки вирушили самі до Каліфорнії, а Джуді залишилася вдома зі Стінком і дивакуватою тіткою Опал. НЕнудне літо під загрозою! Та Джуді Муді не була б собою, якби не знайшла нагоди втрапити в шалені пригоди: катання на «Верескливому монстрі», перегляд зомбі-фільму, полювання на біґфута та пошуки пана Тодда... І, здається, це таки найкрутіше літо в її житті!

МакДоналд М. Джуді Муді й талісман невдачі : повість. Кн. 11 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 167 с. : іл.

Відтоді, як у Джуді Муді є щасливе пенні, вона тримає смугу удачі за хвіст. Тож їй обов’язково має пощастити й на шкільній олімпіаді грамотіїв, адже переможцеві випаде нагода помандрувати до Вашингтона, де живе сам президент! Але через одну прикру випадковість її щаслива монетка обертається на талісман невдачі. Чи завадить це Джуді Муді потрапити до Вашингтона? Аж ніяк!

МакДоналд М. Джуді Муді – марсіянка : повість. Кн. 12 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 199 с. : іл.

Що трапилося з Джуді Муді? Хто ця НЕнасуплена дівчинка, яка зачесалася, не гарчить і не виганяє Стінка з кімнати, яка весь час у доброму гуморі й не свариться із Джесікою Фінч? Друзі Джуді не мають сумнівів: їхню подругу вкрали прибульці! Чи, може, це все через День навпаки, який трохи затягнувся? Джуді Муді наважилася втримати звання Королеви гарного настрою аж цілий тиждень. Що з цього вийшло? Читайте вже в новій історії!

МакДоналд М. Джуді Муді та список бажань. Кн. 13 / Меган МакДоналд ; з англ. пер. Н. Ясіновська ; іл. П. Рейнолдса. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 167 с. : іл.

Усі знають, що Джуді Муді – королева списків! Але такого списку, як у бабусі Лу, вона ще не мала – списку останніх бажань, які варто здійснити, поки не зіграєш в ящик! Надихнувшись, Джуді береться складати власний список того, що хоче втілити до четвертого класу: прокрутити колесо, покататися на коні, побувати у справжній Антарктиді й не тільки... Та чи встигне вона це здійснити і що буде, коли бабуся Лу виконає все заплановане зі свого списку?.. Читайте у нових пригодах невгамовної Джуді!

МакДоналд М. Стінк : неймовірний хлопчик-коротунчик : повість. Кн. 1 / Меган МакДоналд ; пер. з англ. Н. Ясіновської ; іл. П. Рейнолдса. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 128 с. : іл.

Стінк – найнижчий у своїй сім’ї. Найнижчий у класі. Можливо, найнижчий хлопчик у всьому світі. Він змушує свою сестру Джуді щоранку вимірювати його зріст. Стінк готовий на все, що завгодно, навіть їсти горошок і пити молоко, аби лиш хоч трішки підрости. Та Джуді виявляє, що він не росте, а… зсихається! Що ж тепер робити бідному Стінкові? Зустрічайте Стінка Муді в окремій серії книжок. Стінк не лише дошкуляє своїй старшій сестрі Джуді Муді, він любить читати енциклопедію й малювати комікси!

Манів Г. Киці - мандрівниці . На боці добра / Г. Манів. - Київ : Рідна мова, 2022. - 56 с.: іл. - (Серія "Неймовірні пригоди")

Мелех А . Емі і Таємний Клуб Супердівчат. На сцені : повість / А . Мелех ; пер. з пол. Д. Матіяш. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 176 с.

Мелех А . Емі і Таємний Клуб Супердівчат. Слідство під час канікул : повість / А . Мелех ; пер. з пол. матія. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. - 176 с.

Мєлех А. Емі і таємний клуб супердівчат. Кн. 6 : Сніговий патруль : повість / Агнєшка Мєлех ; пер. з пол. Д. Матіяш ; намал. М. Бабінська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 173 с. : іл.

Уже незабаром різдвяні канікули. Емі та її друзі візьмуть участь у святковому ярмарку домашнього печива та ялинкових прикрас. Ще вони готуються до важливої урочистої події, тож невдовзі всі разом знову зустрінуться в Жаб’ячому Розі. Там кобила Брава, улюблениця Таємного Клубу, нарешті знайде новий дім. Проте її перевезення до сільської стайні стане неабияким викликом. Чи буде успішним нове завдання Таємного Клубу? І яка несподіванка чекає на сніговий патруль у лісі?

Мєлех А. Емі і таємний клуб супердівчат. Кн. 7 : Шукачі пригод : повість / Агнєшка Мєлех ; пер. з пол. Д. Матіяш ; намал. М. Бабінська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. – 174 с. : іл.

Таємний Клуб Супердівчат (і одного Суперхлопця) схвильований! Друзі готуються до великих мандрів: на них чекає похід до лісу в справжні хащі. Вони спаковують харчі та спорядження, власноруч готують прапори для своїх команд і вирушають на пошуки пригод. Цікаво, навіщо їм абетка Морзе й роза вітрів? Що вони знайдуть на руїнах старовинного замку? І чи поталанить їм відшукати скарб князівни Маргарити? Читайте – і довідаєтесь! Будьте пильні!

Мілвей А. Готель "Фламінго" / А. Мілвей ; пер. з англ. К. Головас- тикова. - Харків : Ранок, 2021. - 192 с.

 Нікуліна А. Викрадачі снігу / А. Нікуліна ; худож. і дизайнер обкл. М. Глушко. — Харків : Віват, 2022. — 126 с. : іл. — (У вирі пригод).

Потапенко,І. Підвальні хроніки [Текст]:збірка / Ірина Потапенко.- Харків: Видавництво "Ранок", 2023. - 84 с.:іл.

«Підвальні хроніки» — це дотепні, жартівливі й сумні, іронічні та мрійливі історії про життя родини з двох людей і п’ятьох хатніх тварин під виття сирен і гуркіт вибухів. Ці тексти відгукувалися багатьом, втамовували біль, дарували маленькі радощі, живили надією і надихали в найтемніші й найстрашніші ночі, підтримуючи віру в перемогу.  

Флетчер Т. Різдвозавр та список Нечемнюхів / Т. Флетчер ; іл. Ш. Девріс ; пер. з англ. М. Сахно. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 432 с. : іл.

Різдвозавр повертається! Приготуйтеся до НОВОЇ різдвяної пригоди від автора бестселерів Тома Флетчера!

Усі вже знають про списки Чемненьких та Нечемнюхів, правда ж? А про суперсекретний пристрій Санти, який він ЗАВЖДИ звіряє двічі? Що ж, цьогоріч Різдвозаврові доведеться відшукати дітлахів, які опинились у списку Нечемнюхів, аби допомогти їм пізнати справжній дух Різдва, виправити помилки, вугільні грудки обернути на цукерки... а з Нечемнюхів перетворитися на Чемненьких! Адже Санта вірить, що всі діти заслуговують на другий шанс.   

Христу рожденному поклонімся [Текст] : [вірші, колядки, щедрівки : для дошк. та мол. шк. віку] / [худож.: Євгенія Данилова, Любов Андрощук]. - Київ: Лелека, 2012. - 47 с. : іл.

Цеханська О. Ф. Мами та малюки [Текст] : для читання дорослими дітям / О. Ф. Цеханська, Д. Г. Стрєлков. - Харків : Юнісофт, 2016. - 96 с. : іл. - (Енциклопедія для допитливих).

Маленькі чомучки наполегливо діймають дорослих запитаннями,  хочу знати все-все про цей дивовижний світ. Дитячі запитання часто тішать дорослих, іноді приголомшують і спантеличують. Кому з дорослих спаде на думку замислитися, чому слони великі, а миші маленькі? Чи чують мурахи? Чи може птах кумкати? Ця книга розрахована на гих батьків, які переймаються вихованням дитини і розвитком її інтелекту. Видання допоможе дорослим з гідністю здолати випробування, оскільки базується на справжніх дитячих запитаннях.

Чарівне горнятко : [казки]. — Х. : Septima, 2010. — 255 с. : іл. — (Серія "Казковий край" ).

Дивовижний світ чарівної казки, який всі пізнають у дитинстві, залишається з людиною на все життя. Казкові образи вчать мудрості й оптимізму, які притаманні нашим улюбленим героям Телесику, Котигорошку, Василині Премудрій та іншим. Ці казки, як чарівна вода з казкового горнятка, дарують радість і дорослим, і дітям.

Шахінканат, С. Три кота-одне бажання / Сара Шахінканат; пер. Л. Герасимчука; худож.- іл. Айше Інан; худож.-оформлювач О.А. Гугалова-Мєшкова.- Харків: Фоліо,2021. - 32 с.; іл.-  (Дитячій світ)

Мрійник Питті багато ночей видивлявся летючу зірку, аби збулось його найзаповітніше бажання. Його вірні приятелі, Патті й Пусс, доклали неймовірних зусиль та допомогли другові. Про те, як вони це зробили та яким було то бажання, розповідає Сара Шахінканат в книжці «ТРИ КОТИ — ОДНЕ БАЖАННЯ».

Шеперд, Енді. Хлопчик, який вирощував драконів / Е. Шепард ; іл. С. Оґілві ; пер. з англ. О. Ренн. - Львів : Видавництво Старого Лева, 2023. - 214 с. : іл.

У саду дідуся юний Томас знаходить дивне дерево із незвичними плодами. Ні про що не здогадуючись, хлопець забирає один плід додому. Яке ж його здивування, коли звідти вилуплюється крихітний дракон! Хто б не мріяв мати найкрутішу у світі домашню тваринку? Та якщо хочете вирощувати драконів, варто знати, у що вплутуєтеся.

Шеперд Е.
 Хлопчик, який жив з драконами : повість / Е. Шеперд ; іл. С. Огілві ; пер. з англ. О. Ренн. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 241 с. : іл. — (Хлопчик, який вирощував драконів ; кн. 2).
Відтоді, як в домі Томаса вилупився дракон - життя хлопця дуже змінилося. Як і в його друзів Теда, Кая і Кет, які теж завели собі по вогнедихаючій тваринці. Мати власного дракона - неймовірно, але це не самі лиш забави і підсмажений зефір, а ще й ого-го скільки клопоту! Тож Томасові з друзями доведеться запастися терпінням, а ще подбати про драконове дерево, яке раптом почало марніти...

Шеперд Е.
 Хлопчик, який літав з драконами : повість / Е. Шеперд ; іл. С. Огілві ; пер. з англ. О. Ренн. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2022. — 241 с. : іл. — (Хлопчик, який вирощував драконів)

Томас не уявляє життя без свого дракончика Блимка, який став для хлопця не просто домашнім улюбленцем — справжнім другом. А вирощувати драконів на драконово-фруктовому дереві в саду разом із друзяками Тедом, Кет і Каєм — узагалі найдивовижніше заняття!
Але Томас дещо пообіцяв дідусеві: вони дозволять своїм драконам повернутися туди, де їм належить бути. Однак виконати обіцянку зовсім нелегко. Не тоді, коли вони все ще так весело проводять час із Блимком, Світликом, Крижинкою і Хитруном. Не тоді, коли їм слід з’ясувати, де справжній дім драконів. І не тоді, коли Томас настільки близький до розкриття історії таємничого драконового дерева...Школа доброти
 : [оповідання, вірші, прислів’я, казки  / уклад. І. А. Біляєва ; худож.: П. В. Мирончик, Н. О. Ель Маулюд]. – Харків: Белкар-книга, 2013. –  64 с. : іл. – (Серія «Веселка»)
Ця книжка навчить дітей доброті, щирості, порядності, чуйності. Саме ці риси перш за все необхідні кожній людині для того, щоб її поважали. Твори, що увійшли до цієї збірки, допоможуть батькам і вчителям у виховній роботі.

Штефан А. 
Лу-ветеринарка : повість / А. Штефан ; іл. Ж. Васильєвої. — Київ : Книголав, 2021. — 143 c. : іл. — (Полиця джуніор).

Одинадцятирічна Луїза — або просто Лу — дуже цікавиться тваринами. Вона мріє колись зібрати на якомусь острові свій зоопарк, як натураліст Джеральд Даррелл і написати багато книжок, як найвідоміших ветеринар світу Джеймс Герріот. А сьогодні вона наполегливо вивчає усе про тварин, малює їх і веде свій блог @Lu_Animalius. Удома вона має песика Шерлока, шиншилу, равликів, щура та паличників.Шукаючи нового досвіду й нових знань, Лу разом із другом Максом влаштовується волонтерити у ветеринарну клініку. 


Юний детектив : загадки, несподіванки, розслідування / уклад. Ю. М. Карпенко ; тексти О. Науменко. — Київ : Глорія, 2021. — 93 с. : іл. — (Навчайся — розважайся).
 
В цій книзі цікаві історії, головоломки і загадки поєднані з ефективними вправами для розвитку ерудиції, уважності, кмітливості, логіки і пам’яті. Захопливі детективні завдання допоможуть не тільки цікаво провести час, а й помітно поліпшити свої здібності. Складність завдань позначена зірочками – чим більше зірочок, тим складніше завдання.   Якщо не впевнений у правильності своєї здогадки, зазирни в кінець книги, де ми сховали відповіді.

Якушева, Юлія. Руки, лапи чи копита : дитяча розвивальна книга / Юлія Якушева за підтримки ГО "Кожна Тварина" ; худож. оформл. та іл. Олександр Красних. — Дніпро : "Середняк Т.К.", 2021. — 47 с. : кол. іл.

Перша в Україні веганська книга для дітей, що розповідає про життя тварин на фермах та в різних індустріях. Ця книга - найкращий спосіб розповісти про тварин та тваринництво вашій малечі доступними для них словами. А яскраві ілюстрації допоможуть поринути у світ книги та краще зрозуміти й засвоїти зміст.

Немає коментарів:

Дописати коментар