середу, 6 січня 2016 р.

Веселі Хтосики Ганни Чубач


Народилася Ганна Танасівна Чубач у переддень Різдва, 6 січня 1941 року, в селі Плоске Муровано-Куриловецького району на Вінниччині в сім'ї хліборобів
.
Закінчила вечірню школу робітничої молоді, факультет журналістики Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова у Львові та Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. М. Горького в Москві.
Працювала в редакціях газети «Літературна Україна» та журналу «Дніпро». Авторка 30 поетичних збірок («Журавка» (1970), «Жниця» (1974), «Ожинові береги» (1977), «Заповіти землі» (1978), «Срібна шибка» (1980), «Святкую день» (1982), «Житня зоря» (1983), «Листя в криниці» (1984), «Літо без осені» (1986) та ін.) та понад 200 естрадних пісень. В поетеси вийшло понад 40 книжок. Кілька з них адресовані дітям: «Вивчаймо самі», «Сонячна абетка», «Алфавітні усмішки», «Жук малий і волохатий», «Черепаха Аха», «Прикмети — не секрети», «Веселі хтосики», та ін. Дітям полюбилися її вірші, скоромовки, лічилки для дошкільнят і молодших учнів. Малята залюбки вивчають у садочках і школах літери за її «Абетками» та весело-виразні вірші. Вірші поетеси перекладено російською, англійською, німецькою, чеською, болгарською, угорською, монгольською та ін. мовами. Ганна Чубач − лауреат премій ім. Павла Усенка, Марусі Чурай, Міжнародної премії «Дружба». Член Національної спілки письменників України з 1971 року. Звання заслужений діяч мистецтв України отримала за авторські пісенні програми.

Немає коментарів:

Дописати коментар