четвер, 21 травня 2020 р.

«Чарівна краса вишиванки»

Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки. Вишиванка ніколи не була простою одежиною. Вона - символ сім’ї, культурних цінностей та надбання українського народу протягом століть. Дівчата готували собі вишиванки як посаг, дарували вишиті сорочки коханому парубку. Тогочасну українську хату неможливо було уявити без чарівної скрині з вишитими сорочками для господаря та господині. Вишиванки були сімейним скарбом, а вміння прикрашати сорочки вишивкою – мистецтвом, що передавалося з покоління в покоління.
Працівники Володимир-Волинської міської бібліотеки для дітей до Дня вишиванки оформили книжкову виставку «Чарівна краса вишиванки» на якій розмістили книги і журнали про вишиванку,та представили вишиті сорочки своїх дітей, онуків, чоловіків, дідусів. Самі ж працівники в цей день також одягли свої вишиванки,щоб показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру,обереги, звичаї, традиції та історію.
Цьогоріч в Україні свято відбувається в умовах карантину і на жаль наша дитяча книгозбірня не майоріла яскравими вишиванками наших юних відвідувачів, та ми підготували невеличкий фотоекскурс в недалеке минуло і хочемо показати світлини наших читачів в вишиванці , адже атрибутом багатьох масових заходів які проходили в бібліотеці є саме вишита сорочка.
Всіх, кого цікавить історія вишвки,або хто любить вишивати, після карантину запрошуємо в дитячу бібліотеку.

Немає коментарів:

Дописати коментар