вівторок, 10 січня 2017 р.

Виставка-портрет «Петро Могила в духовній історії України»

У Володимир-Волинській міській бібліотеці для дітей  представлена книжкова виставка-портрет «Петро Могила в духовній історії України», що присвячена 420-річчю від дня народження Петра Могили – українського політичного, церковного і освітнього діяча, Митрополита Київського і Галицького , який  мав титул «Екзарх Константинопольського трону». Петро Могила був відданим і невтомним борцем за торжество православ’я в складних історичних обставинах в Україні у 18ст.
Засновану ним Лаврську школу у Києві, згодом було об’єднано  з братською і перетворено на колегію, що стала родоначальницею Київської духовної академії. Окрім Київської колегії, Петро Могила відкрив у 1634 році ще одну – Вінницьку, а у 1636 році – Кременецьку.
Свої зусилля митрополит спрямовував на реформування національної освіти й православної церкви, на піднесення свідомості й гідності народу, прилучення України до складу вільних європейських держав.

Його життя для багатьох людей ще й сьогодні залишається загадкою. Складною і суперечливою була доля цього визначного церковного та культурного діяча, що полишив слід в історії та культурі України. 

Немає коментарів:

Дописати коментар