вівторок, 25 лютого 2020 р.

Лірична замальовка «Лесин дивосвіт»Знати історію свого народу, а також тих, хто найбільше прославив рідну землю  – обов`язок кожного українця. 25 лютого  виповнелось  149 років  від дня народження видатної української письменниці, дочки Поліського краю Лесі Українки.
Аби відзначити цю дату, працівники Володимир – Волинської  міської бібліотеки для дітей разом із активістами, учнями 3- Б класу  НВК №3 Єлизаветою Скіць, Соломією Склянчук, Софією Процюк, Кароліною Федорук (класовод Наталія Новосад)  підготували для учнів 2-Б і 2-В класу (класні керівники Оксана Мудрик та Олена Здомищук ) ліричну замальовку «Лесин дивосвіт». Бібліотекар Марія Бардась  познайомила присутніх  з біографією письменниці та її творами. З розповіді бібліотекара діти довідались, як проходило дитинство малої Лесі, з ким вона любила товаришувати, який вплив на формування її світогляду мали батьки, тітка Олександра, дядько Михайло Драгоманов. Леся  дуже любила музику й мала великі здібності до гри на фортепіано. А ще  Леся Українка  була людиною особливої мужності. Все життя вона боролася з невиліковною хворобою - туберкульозом,
та, незважаючи на це, за своє недовге 42 – річне життя Леся Українка створила безсмертні перлини в усіх жанрах літератури – від витонченої лірики до глибоких драматичних поем, від гострих поезій  до філософських, а подекуди й іронічних роздумів, від серйозних публіцистичних і критичних статей до казкового світу феєрій і дитячої літератури.
Під час заходу діти  залюбки декламували напам`ять вірші Лесі Українки, а на завершення  бібліотекар  прочитали казку письменниці  «Метелик», та ознайомила усіх присутніх  з книжковою виставкою "Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я …", на якій представлена література про життєвий шлях Лесі Українки та її дитячі твори.
Леся Українка була справжньою поетичною квіткою нашої прекрасної землі, вона була, є і буде нашою славою, нашою гордістю. ЇЇ спадщина дуже різноманітна і барвиста, її поезія насолоджує і чарує  тож читаймо і пізнаваймо ці скарби.

Немає коментарів:

Дописати коментар