четвер, 24 листопада 2016 р.

«Скорботна свічка пам’яті людської»

Прошу, у серці запаліть 
Скорботи полум'я священне 
та крізь століття пронесіть 
Сльозу безвинно убієнних! 
(Наталка Тривайло) 
Щорічно, в четверту суботу листопада в Україні відзначається День пам'яті жертв голодоморів.
Щохвилини з вересня 1932 року по липень 1933-го помирали щонайменше 17 осіб, щогодини - більше 1000, щодня - понад 24 тисячі. За десять місяців Україна втратила майже чверть свого населення. В голодомор, за оцінками дослідників, померло від 7 до 10 мільйонів чоловік. Голодне лихоліття найбільше вразило дітей. Третина всіх померлих від голоду - діти.
До Дня пам’яті жертв голодоморів в Володимир – Волинській міській бібліотеці для дітей презентовано книжкову виставку «Скорботна свічка пам’яті людської». На виставці представлені документальні книги та статті, спогади свідків тих жахливих подій, художньо-документальні книги відомих українських письменників
На десятиліття можна засекретити архіви. Можна приховати в глибинах спецсховищ викривальні документи. Можна змести сліди злочину. Можна враз і вдруге, і втретє переписувати історію на угоду влади чи ідеології. Та з пам’яттю народу нічого не вдієш, вона зберігатиме правду. Правду про страшні події. Це наша історія, і ми повинні знати і пам’ятати її.

Немає коментарів:

Дописати коментар