середу, 29 січня 2020 р.

Історико – патріотичний екскурс «Згадаємо юність,що згоріла у Крутах».


29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. Це одна із найтрагічніших сторінок в історії України. Молоді юнаки повстали проти більшовицьких загарбників під станцією Крути. У нерівному бою зійшлося дві сили. Українські війська, які складалися зі студентів і учнів старших класів під керівництвом Аверкія Гончаренка, вступили в нерівний бій з більшовицькою Червоною Армією. В умовах відсутності української регулярної армії саме українській молоді довелося стати на захист Батьківщини. Трагічна доля спіткала більшість із них, але померли вони за Україну.

На вшанування пам’яті героїв, подвиг яких став вічним символом незламності всіх захисників України, працівники Володимир – Волинської бібліотеки для дітей провели для учнів 8- А класу ЗОШ №2 ( класний керівник Неля Богульська) історико – патріотичний екскурс «Згадаємо юність ,що згоріла у Крутах». Що ж було у нас під Крутами? Хто були ці юні герої? Чого вони прагнули? Згадати славні сторінки історії допомогла розповідь бібліотекаря Тетяни Шуби.
Пізнавально пройшов захід. До уваги юних читачів представлена тематична виставки «Памятаємо героїв Крут» , матеріали яких дають змогу глибше пізнати наше непросте минуле, усвідомити, якою тяжкою кров’ю, полито підвалини нашої Незалежності. Також присутні мали змогу переглянути презентацію та відеокліп «Крути -1918»Немає коментарів:

Дописати коментар