четвер, 2 лютого 2017 р.

Літературна година «Творець українського байкарства»


Працівники Володимир – Волинської міської дитячої бібліотеки, для учнів 7-В класу НВК №3 (класний керівник Іван Сергійович Луцюк)  спільно з вчителем української мови і літератури Галиною Остапівною Гуль провели літературну годину  «Творець українського байкарства», яка приурочена 205 - річниці від дня народження українського поета, прозаїка, байкаря Євгена Гребінки.

З ім’ям Євген Гребінки пов’язаний розвиток жанру байки в українській літературі. «Як байкопис, займає Гребінка перше місце в нашім письменництві», - писав про нього Великий Каменяр.
Чому байкаря називають «хрещеним батьком» Кобзаря? Яке значення відіграв Гребінка у долі Шевченка? Хто був героїнею знаменитого романсу «Очи черные»? Відповіді на ці та багато інших цікавих запитань  присутні  змогли дізнатися з літературного  досьє присвяченого життєвому і творчому шляху письменника яке підготувала бібліотекар  дитячої книгозбірні Тетяна Островська.
За своє коротке життя (36 років) письменник написав 27 байок, багато ліричних поезій, що стали народними піснями, понад 50 повістей, романів і оповідань.
Підчас заходу учні переглянули відео - презентацію «Письменник та байкар українського колориту» яку підготував Давид Бондарук,  діти почитали байки Є.Гребінки і ознайомилися з викладкою літератури на якій представлені матеріали  про  життя і творчість відомого письменника.

Немає коментарів:

Дописати коментар