середа, 7 липня 2021 р.

Майстер – клас «Диво квітка на Івана Купала»

 

«Зійди, сонечко, на Івана,

Стогни, земля, під Купалом!
Ой, ти наше дитя,
Прийми нас під своє покриття.»

Івана Купала - одне з найзагадковіших традиційних свят,що відзначалися в Україні за часів язичництва. Воно припадало на 7 липня.  Ім’я ж святу дав Купайло – бог земних плодів,урожаю , добробуту та лікарських рослин. Основні обрядові дії цього дня називалися купаліями і


відбувалися в ніч з 6 на 7 липня. Молодь ретельно готувалася до них : збирали дрова для вогнища,ставили обрядове дерево ,яке прикрашали  вінками та кольоровими стрічками. Святкування  зазвичай розпочиналося в заздалегідь домовлених місцях, переважно біля річок. Дівчата плели  вінки з польових квітів і перед заходом сонця збиралися  на вигонах біля річок.

 Підтримуючи українські  традиції, бібліотекар Володимир-Волинської дитячої бібліотеки Марія Віталіївна Бардась   ознайомила дітей із звичаями і традиціями свята Івана Купала,розповіла легенди про квітку папороті  та провела майстер – клас  «Диво квітка на Івана Купала» .


Численні легенди розповідають, що з цією квіткою можна бачити всі скарби, як би глибоко вони не були заховані. Таке диво стається один раз на рік, саме на це свято. Мало хто на свої очі бачив цю квітку . Різні люди уявляють її по своєму. Маленькі відвідувачі дитячої бібліотеки спробували  самі  створити цю  магічну квітку.


Немає коментарів:

Дописати коментар